SPORT heran UIT DE PROVINCIE KERKNIEUWS Daders van moord in J. P. Coenstraat gearresteerd Binnenlands Nieuws NIEUWS •erry en IJ2|||g!j§H digd Scrry in de bril van Sultan Sar BRUIN ISSE. TERNEUZEN. SLUIS IJZENDIJKE. NED. HERV. KERK. AXEL. BIERVLIET BRESKENS. ELLEWOUTSDIJK. EEDE. GOES. MIDDELBURG. SLUISKIL AGENDA VROUW OM HET LEVEN GEBRACHT. ZWEMMEN, WATERPOLO. WIELRENNEN. VOETBAL. HANDBOOGSPORT. DUIVENSPORT. !uigongelukkenj Sowjetrussische er van Marine hulpprcgrairma vos ist-Europa* HET GEHEIM VAN HET ZWYN. Nog steeds zijn enkele Vlaamse bladen ontevreden over de toe stand, die ontstaan is na de af damming van het Zwin en het graven van de nieuwe geul. De Brugsche Courant merkt hierom trent het volgende op: Het geheim van het Zwyn. In de Zwynschorre kwam de Nederlands-Belgische commissie samen, die zich de Zwynkwestie toch met een zekere graad van ernst schijnt ter harte te nemen. Hoe ver de ernst gaat, weten we niet. Vooral na de optimistische Vlasprijzen sterk gedaald. De prijs die voor het vlas te velde door de vlaskopers half Juni werd betaald, was buitenge woon hoog. Er waren weinig goede percelen en de geluksvo gels onder de landbouwers, die goed vlas hadden, maakten daar voor zeer goede prijzen. Deze hausse nam echter een onver wacht einde en vergeleken bij de vorige maand wordt een prijsval geconstateerd van 40 °/o en meer. Of dit komt omdat het laat ge zaaide vlas, dat aanvankelijk een zeer slechte stand had, toch nog besluiten, die na de bijeenkomst l een normale stand bereikte (door werden medegedeeld. tijdige regenval) of dat andere Wii hebben getracht verderefactoren mede een rol speelden, inlichtingen in te winnen over de -• vergadering en kwamen daarbij tot de vaststelling, dat de onmid dellijk geïnteresseerden: de foad- stad Knokke en eigenaars van de Compagnie du Zoute, niet eens uitgenodigd werden. Zodat thans nog de Zwynkwestie het onder werp uitmaakt van afzonderlijke groepen, die elk hun besluiten trekken. Niet te verwonderen, dat men dan ook te Knokke met een zeker scepticisme de besluiten van e internationale commissie ont vangt. Hoe zij er toe komen een verbeterde toestand te ontdek ken, blijft een geheim. Mulo-examens. Naar hei kanittel 70.— Plus Bfrs 140'— bevonden. Naai nel Kaj De betaalmiddelen werden in be- Gisteren begon te 's-Hertogen- bosch het kapittel der Eerw. Pa ters Capucijnen. Op dit kapittel wordt de pater-Provinciaal geko zen, terwijl er bovendien nog ver schillende verplaatsingen worden gedaan. Ook Pater Gardiaan die hier 3 jaar heeft gestaan, is naar het kapittel. Zowel voor de paters als voor de parochianen zijn het spannende dagen. Voor de eersten of ze de plaats zullen verlaten en de laatsten zijn benieuwd wie de geestelijke leiders zullen zijn in de komende 3 jaren, Deviezenovertredingen. Bh controle op de naleving van de 'deviezenbepalingen te Sluis vond de douane bh visitatie op een Nederlander, in zijn sokken ver borgen een bedrag van 100. Op een andere ingezetene werd slag genomen, tewül tegen deze 2 personen procesverbaal is "opge maakt. Geslaagd. Bij het te Gent afgenomen exa- menj voor Algemene Handelswe tenschappen, w.o. boekhouden, handelscorrespondentie, steno- dactylogie in het Nederlands, En gels en Frans, slaagde onze dorps genoot de heer E. Ongnenae. Beroep aangenomen. Aangenomen het beroep naar Berkhout (N.-H.) door Ds L. Doorn te IJzendJjke. By de Mulo-examens te Goes slaagden voor het diploma B de volgende leerlingen der Open bare Ulo-school: Levinus Baert, Frederik Eekman, Jan Hamelink, Maria Gazan, Jacobus Harte, Ja cob van der Staal. Voor het diploma A: Job de Blaeij en Janneke Orlebeke te Hoek, Maria Blom en Johan Kalfsvel te Sas van Gent, Wille- mina Kaan, Pietemella Laurens, Catharina Wondergem, Maria de Zeeuw, Jacobus van Akkeren, Eduard van der Neste en Sabine Fij» van Draat, allen te Terneu- Geslaagd. Aan de Academie van Beeldende Kunsten te Rotterdam, slaagde in de afdeling Publiciteit, de heer A. C. Feijter te Temeuzen. - Nog een zeilsloep door het onweer van Zondag over vallen. Zondagmiddag waren uit de haven met een zeilsloep voor het maken van een zeiltocht op de Schelde onae stadgenoten de heren v. R. en v. O-, toen zy ter hoogte van de hoek van Baarland door de on weersbui werden overvallen en de sloep vol water liep. Een juist voor- byvarend motorschip kwam de zei lers te hulp en nam beiden aan boord, terwijl de sloep op sleep touw werd genomen. Tengevolge van de vrij hevige golfslag brak echter het sleeptouw en moest de schipper de sloep aan haar lot over- late». Hreugd en rouw tussen goud ais diamant. Onder vele blijken van belang stelling mocht gisteren het nog zeer krasse echtpaar Dieleman de Ridder, wonende aan de Buth- dpk alhier, haar 55 jarige echtver eniging herdenken. Daar in deze kleine buurt helaas ook een sterfgeval te betreuren viel, kon van uiteriyk feestbetoon niets komen en werd piëteitshalve het feest in huiseiyke kring her dacht Prüsschieting. Uitslag van de Zondag in café Wijffels te Biervliet gehouden schieting op de liggende wip: De hoofdvogel en le zpvogel wer den geveld door A. de Baere te Wa terlandkerkje. De 2e zijvogel werd geschoten door F. Mollet, de thans 85-jssrlge oudste schutter van Bier vliet. Winkeliersvereniging Tüdens een in café Oubrie ge houden vergadering werd een win keliersvereniging opgericht, welke als naam zal dragen: winkeliers vereniging „Willem Beukelszoon Het bestuur wordt gevormd door C.B. Jansen, voorzitter M. Moggre, secretaris; A. v. d. Veire, penning meester; mevr. J. LijbaertMog- gré, vice-voorzitster en de leden Iz. Koiyn, P. Jansen en H. Verde- gem. De vereniging startte met 21 tedé*. Ongeval. Tijdens het hooi binnenhalen van het land met een met paarden be spannen wagen viel een geladen wagen met hooi omver. Hierop be vonden zich 3 personen, n.l. de he ren P. A., P. B. en A. B. Allen wer den onder het hooi bedolven. De heer A. kwam met de schrik vrp, doch de heer B. liep een ont wrichte voet op en heer B. enige gekneusde ribben. Het ongeval ge beurde op een akker van de land bouwer L. M. onder de gemeente Hoofdplaat. Vismijn. Visaanvoer in de week van 15 tot en met 21 Juli 1951 op de vis mijn te Breskens. 4497 kg bot van 0.310.16; 1425 kg schar van 0.660.16; 3156 kg schol van 0.580.16; 1600 kg tong van 1.621.00; 10 kg tarbot van 1.671.60 5 kg rog van 0.46; 82 kg onverkochte vis voor vismeel 0.095 8149 kg exportgarnalen van 2.261.32; 124 kg binnenland ganwlen van 1.451.24. is moeilijk te zeggen. Mossel visser ij ten einde. De Waddenzee werd Vrijdag I j.l. weer voor de visserij door de Zeeuwse mosselvissers gesloten en daarmede werd een geslaagde viscampagne beëindigd. De vis sers hebben het gestelde doel, het bevolken van de visserijper celen, die men op de Waddenzee had toegewezen gekregen, be reikt. Tevens kon van het Gro ninger wad nog een hoeveelheid mosselen in Zeeland worden uit gezaaid, waardoor een vrachtver goeding van 1,per ton werd gegeven. De stand van de mosselen in Zeeland is thans goed, de kwali teit is belangrijk beter dan vorig jaar. Van schade aangericht dooi de mosselparasiet is tot dusver weinig te bespeuren. Augustus is echter voor het optreden van deze parasiet de meest kritieke maand. Sloep aangespoeld, Maandagmorgen werd alhier op de steenglooiïng van de zeedijk tus sen de dijkpalen 65 en 66 een sloep van 4.85 m lengte en 1.50 m breed te aangetroffen, welke sloep ver moedelijk Zondag tijdens het nod- weer is losgeslagen. Aanbesteding. De architect Wentink heeft aan besteed het bouwen van een woon huis voor de heer W. Herman. De laagste inschryver was: fa Leen- knecht, Aardenburg voor 33.99U. De hoogste was fa Heykamp II te Middelburg voor ƒ44.700 De begroting was 36.189. De gunning werd aangehouden. Waterleiding Zuid-Beveland. De N V Waterleiding Maatschap, py Zuid-Beveland organiseerde gis teren een persexcursie naar haar waterwingebied. Daarbij waren o.m. aanwezig de voorzitter van de raad van toezicht, de heer Picaer, en de directeur der maatschappij, de heer Stoel Sorsteiner, onder wiens leiding de excursie stond Het doel was meer bekendheid te geven aan de in bedrijfstelling van de nieuwbouw en de methode van waterwinning, die hier in hoofdzaak geschiedt uit zand en schelplagen op een diepte tussen 50 en 80 meter. De capaciteit van het pompstation bedraagt 280 ku bieke meter per uur. Het aantal bronnen bedraagt acht volgens het oude type en zeven volgens het nieuwe, terwyi één bron nog in aanbouw is. De watersuppletie naar Walche ren eist grotere capaciteit. Zodoen- de is de juist gereed gekomen ont ijzeringsinstallatie weer te klem en moet het aantal bronnen nog wor- ..ix.t+«~tttPÏ1 rvton OOK den uitgebreid, terwyi men plannen heeft om een grote rein- waterkelder te bouwen. Het aan tal aangesloten gemeenten be draagt 23 uit Z.-Beveland en 2 uit Noord-Brabant. Ned. Bond van Gemeente ambtenaren. De Nederlandse Bond van Ge meente-ambtenaren houdt op 13, 14 en 15 September a.s. zyn jaar- ïykse bondsdagen te Middelburg. Het gemeentebestuur van Middel burg zal het congres op 13 Septem ber ten stadhuize ontvangen. Naar de Kajotterssportdag. De plaatselijke Kajottersafde ling zal deelnemen aan de grote Kajotterssportdag die Zondag te Stoppeldijk wordt gehouden. Spe ciaal bij de athletiekoefeningen zullen zij met een sterke ploeg in het veld treden. Als hun grote favoriet mag zeker Gustaaf de Feber genoemd worden, die zo wel op de korte als lange afstand gunstige tijden maakt. Ook hun estafetteploeg is sterk samenge steld- Overigens wordt de afde ling Sluiskil tot de sterkste riva len gerekend. De Haagse recherche heeft de daders van de moord in de J.P. Coenstraat, waarbij de 69-jarige M. Oskamp het leven liet, gear resteerd. Het zijn de 19-jarige J. K. en de 21-jarige A. L. uit de Pahudstraat. Bij het onderzoek naar deze moord heeft de politie allereerst haar aandacht geschonken aan de bewoners van het bewuste perceel en aan de bezoekers, die de vermoorde bezochten- Daar naast richtte de politie haar sporen, die in de kamer van het slachtoffer werden aangetrof fen. Het aantal bezoekers aan het perceel was zeer groot, daar er niet minder dan 10 mensen woonden en er bovendien een massage-intsituut was gevestigd, dat vele cliënten had. Aangezien de deur meestal open stond, kon men gemakkelijk op een van de kamers komen. Het bleek de politie, dat het slachtoffer nogal gemakkelijk op straat kennis maakte met jonge lieden, waarna de kennismaking op zijn kamer werd voortgezet. Maandag en Dinsdag vóór de moord had O. twee onbekenden bij hem ontvangen, waarvan een vluchtig signalement bekend was. Het spoor van de ene bezoeker liep naar Friesland, maar toen de recherche dit spoor volgde, liep het onderzoek dood, omdat de bewuste persoon geheel en al te goeder trouw bleek te zijn. Inmiddels werd het onderzoek naar de tweede persoon voortge zet. Men vermoedde, dat de da der te vinden was onder een groep jongemannen, die zich dik wijls in de binnenstad ophouden en niet met werken aan de kost trachten te komen, maar zich op minder oirbare wijze gedragen. Het signalement van een van de bezoekers sprak van een jonge man, gekleed in een korenblauw groenachtig costuum en de zwar te haren achterover gekamd. Zaterdag ging de politie over tot de arrestatie van de 19-jarige J. K., zonder bekend adres, slagers knecht van beroep en thans werkloos. K. weigerde te zeggen, waar hij de laatste veertien da gen had gewoond. Op zijn cos tuum waren met het blote oog bloedspatten te zien. Uit het politiedossier bleek, dat iemand met wie K. geregeld om gang had, de 21-jarige A. L. uit de Pahudstraat was en van be roep bakkersknecht. De politie hield daarop ook deze L. aan. Ook deze werkte niet en vertelde, dat een vriend voor hem zorgde. In de nacht van Zaterdag op Zondag werden beide jongeman nen aan een lang en streng ver hoor onderworpen waarbij zij, na eerst ontkend te hebben, tenslot te door de mand vielen. uitgenodigd een borreltje te gaan drinken en daarbij was de af spraak gemaakt, dat men elkaar Zondags weer zou ontmoeten en dan in een restaurant zou gaan eten. Dit geschiedde inderdaad en na het diner ging men naar O's kamer. De Dinsdag daarop kwam K- des morgens weer op de kamer van O., waarbij een halve liter jenever werd geconsumeerd. Het slachtoffer dronk, volgens K.'s verklaring, daarbij bijna niet. Vervolgens verlieten beiden het huis en O. zeide, dat hij nog een halve liter jenever ging ha len, die dan diezelfde avond op gedronken zou worden. Men sprak af elkaar om 22.00 uur op de Heerengrachtbrug te ontmoe ten. K. bracht die middag met zijn vriend L. door in de binnen stad en beiden dronken een aan tal borrels. K. stelde L. voor om 's avonds mee te gaan en hem aan aan O. voor te stellen. Aldu geschiedde- Volgens de verkla ringen van de daders waren zij beiden reeds aangeschoten, 'een zij die avond naar O.'s kamer gingen. Bij O. werd het feest voortgezet en de halve liter jene ver soldaat gemaakt. O. zelf zou slechts een glaasje hebben ge dronken. Op een gegeven ogenblik ont stond er ruzie tussen de jongelui en O. Daarna speelde het drama zich in vijf minuten af. O. werd tegen maag en hoofd gestompt en viel kreunend op de divan. Daarop werd de kamer door zocht en werden enig geld en enige waardevolle voorwerpen buit gemaakt. De buit viel echter niet mee, want men vond slechts 13 a 15, welk bedrag gedeeld werd. K. en L. haalden de porte monnaie uit de zak van het slachtoffer en namen diens polshorloge, vulpen, vulpotlood mee, benevens een broche, sleu tels, een sigarettenétui, een ta baksdoos en een aantal vreemde munten. Het geld gaven zij uit en het horloge werd verkocht. De meeste van de meegenomen voor werpen wierpen zij in het water. In Zuid-Engeland heeft Zondag een hevig onweer gewoed verge zeld van slagregens. Daken werden van huizen gerukt en sousterrains liepen onder. Drie personen wer den gedood door de bliksem, die op vele plaatsen insloeg. BOER STAK HUIS IN BRAND. Verleden week Dinsdag is door hooibroei brand uitgebroken in de boerderij van de heer J. Twer- da te Cubaard. Dank zij het snel optreden van de brandweer kon het woonhuis worden gespaard. Enkele dagen later brandde echter ook dit woonhuis af. Aan vankelijk dacht men, dat dit ge weten moest worden aan na- smeulend vuur. Er waren echter omstandigheden, die het vermoe den deden rijzen, dat de bewoner het vuur een handje had gehol pen. Hij werd daarom door de rijkspolitie van Wommels aan gehouden. Thans heeft de heer Twerda bekend het woonhuis inderdaad in brand te hebben ge stoken met behulp van een blik benzine. Hij is thans voorlopig op vrije voeten gesteld. Men neemt niet aan, dat hij ook de boerderij zelf heeft aangestoken. HEDEN: TERNEUZEN: Luxor Theater 8 uur: Biosc. „Losprijs". MORGEN: TERNEUZEN1: Luxor Theater 8 uur: Biosc. „Losprijs". AXEL: Hpt Centrum, 8 uur: Biosc. „Ninatchka". De verklaring der daders. Hun verklaringen, die vrijwel gelijkluidend zijn, komen op het volgende neer. J. K. had Donder dag vóór de moord met het slachtoffer kennis gemaakt in de binnenstad. Hij had hem toen Te Kielwindeweer in de ge meente Hoogezand is in de nacht van Zaterdag op Zondag de 68- arige weduwe L. Meyer-Venema In haar woning aan de sluisweg door worging om het leven ge bracht. In verband hiermede zijn twee personen gearresteerd, nl. W. B. uit Hoogezand en D. R. uit Anlo. Beiden waren in de bewus te nacht in het huis aanwezig en hebben daar verschillende bor rels gedronken. De woning staat nl. bekend als een gelegenheid, waar clandestien drank wordt getapt. Het was daar steeds een komen en gaan van bezoekers en het rumoer, dat de buren in de bewuste nacht hoorden, was dan ook niets bijzonders. Men heeft er geen aandacht aan besteed, doch later bleek dat er een ruzie is ontstaan tussen de beide man nen en de vrouw. Om ongeveer half vier werd de familie Nieland door R. gewekt. Hij was onder in vloed van sterke drank en deelde mede, dat de weduwe Meyer dood was. Onmiddellijk waarschuwde men politie en een dokter, die vaststelde dat het slachtoffer door worging om het leven was gebracht. Het onderzoek duurt nog voort. kamp bleven de politiemannen de meerdere, en eindigde de wedstrijd nadat de rust met 11 was inge gaan, met 32 voor het politie- elftal. Wedstrijden te Middelburg. Voor het eerst na de oorlog organiseerde „Luctor et Emergo" wemwedstrijden voor de Zeeuw se zwemcompetitie welke zich mochten verheugen in prima weer en grote belangstelling. 25 m vrije slag meisjes 13 en 14 j. 1. E. Kolff, Zeehond 17.8; 2. P. Leunis, Schelde 18.5; 4- M. Holl, Schelde 18.9. 25 m rugslag jongens 13 en 14 j. 1. W. Verstelle, Luctor 20.8; 2. J. Sampon, Bruinvis 21; 3. F. Bosdijk, Luctor 21.7. 50 m vrije slag jongens t/m 17 j. 1. A. Sampon, Bruinvis 31.2; 2. C. Verbeek, Zeehond 33.4; 3. J. Smit, Schelde 34.6. 200 m schoolslag heren. 1. C. de Rijk, Luctor 2-58.6; 2. M. Caljouw, G.Z.V. 3.12.1; 3. C. de Boer, Zeehond 3.15.6. Hiermede verbeterde De Rijk het Zeeuws record dat op zijn naam stond. 3X50 m wisselsl. estafette dames. 1. Luctor I 2.07.2; 2. Bruinvis I 2.10.8; 3. G.Z.V. 2.15.7. Zweedse estafette jongens t/m 17 jaar. 1. Schelde I 2.43.5; 2. Bruinvis I 2.46.8; 3. Luctor II 2.55.7. 500 m vrije slag heren. 1. A. Sampon, Bruinvis 8.02.5; 2. C. Verbeek, Zeehond 8.02-5; 3. S. Ventevogel, Zeehond 8.17; 4. J. Jongman, Zeehohnd 8.35; 5. C. de Rijk, Luctor 8.36.6. 500 m vrije slag dames. 1. R. Vergauwen, Bruinvis 8.34.3; 2. E. Kolff, Zeehond 9.41.4; 3. A. de Draak, Luctor 9.51; 4. J. de Vos, Schelde, 9.52.6; 5. C- Kaat, G.Z.V. 9.53.8. de Pas later vernomen, dat hun slachtoffer dood was? De verdachten,, die die nacht niet naar bed gingen, namen de volgende dag de eerste trein naar Utrecht. Volgens hun zeggen dachten zij niet dat O. dood was- Woensdag- en Donderdagmorgen lazen zij de couranten na, en toen zij niets over dit geval zagen, keerden zij naar Den Haag terug. In een courant van Donderdag avond lazen zij echter, dat hun slachtoffer overleden was. Zater dagmiddag wierpen zij de siga rettenétui en het vulpotlood in het water. Naar de politie mededeelde is het snelle resultaat te danken aan de samenwerkingen tussen de verschillende recherche-afde lingen- K. en L. zijn beiden reeds voor kleine diefstallen met de politie in aanraking geweest. K. was enige tijd geleden voorwaar delijk in vrijheid gesteld. DE RONDE VAN FRANKRIJK. Aan 75 renners werd gisteren om 11.45 uur het startsein gege ven voor de 18e etappe van de Ronde van Frankrijk, Avignon Marseille, die over 173 km ging. De uitslag was: 1. Magni (It.) 4.56.46 (met bonificatie: 4.55.46) 2. Ockers (België) z.t. (met boni ficatie: 4.56.16)3. Sciardis (lie de France)4. Buchonnet (O.Z. O.); 5. Meunier (W.Z.W.); 6. Bauvin (O.Z.O.); 7. Couvreur (België); 8. Barbotin (Fr.); 9. Morvan (W.Z.W.); 10. Biagioni (It.) alien in 4.56.47. Het algemeen klassement. 1. Koblet (Zwits.) 103.36.37; 2. Geminiani (Fr.) 103.39.09; 3. L. Lazaridès (Fr.) 103.44.26; 4. Bar botin (Fr.) 103.54.15; 5. Bartali (It.) 103.54.24; 6. Ockers (België) 103.57.11; 7. Bolbet (Fr.) 103.57. 35; 8. Bauvin (O.Z.O.) 104.00.23; 9. Lauredi (Fr.) 104.00.45; 10. Magni (It.) 104.03.11; 17. Coppi (It.) 104.21.09. Gem. PolitieDouane 32. Gisteravond speelde op het ter rein van de voetbalvereniging Ter- neuzen het elftal van de gemeen- lijke politie tegen een elftal van de tc Terneuzen gestationneerde dou ane-ambtenaren. In een spannende „Het is idioot", zei Terry, ,,dat je met een kleedje zou kunnen vliegen als je er op zou gaan staan en zeggen: Naar Perzië, achtbaar tapijt". Nauwelijks had Terry deze woorden gezegd of het kleedje verhief zich in de lucht en ver dween met een sierlijke boog door de huiskamerdeur. Berry rende er snel achteraan. Bij de buitendeur, die toevallig openstond, slaagde hij er in, het vast te grijpen. Met de ervaring van eeuwen tapijt-vliegkunst ontweek het kleedje twee bezoekers die juist wilden binnengaan. Berry zweefde mee de lucht in en kon door Terry worden opge- trokken.. „Het vliegt heerlijk soepel", zei Terry. „We hebben nog vergeten reis lectuur mee te nemen", zei Terry. „Deze reis is lectuur op zich zelf", antwoordde Terry. De Bruinvis op laatste plaats. Zondag j.l. speelde de Bruinvis zijn laatste competitiewedstrijd voor de 2de klasse tegen P.S-V. (Eindhoven) en moest met 74 de meerdere in P.S.V. erkennen. Door deze nederlaag is de Bruinvis op de laatste plaats ge ëindigd en zal zij degradatiewed strijden moeten spelen. Zondag j.l. organiseerde de Handboogmij. „De Westerschei - de" te Temeuzen een schieting, waarvan de uitslag luidde: Hoogvogel R. Begheijn te Ter- neuzen; zijvogels: P. Steyaart te Graauw en J. van Nielande te Koewacht; kallen: R. Begheijn te Terneuzen en P. Steyaart vnd. „Sluiskilse Reisduif". Prijsvlucht uit Dourdan met 555 duiven (kringvlucht), Snelheid le duif 1170,4 meter- De uitslag luidt: 1. A. Schauwvlieger te Sas van Gent; 2. P. Dheij te Axel; 3. E. v. d. Putte te Sas van Gent; 4. R. Goethals te Westdorpe; 5. J- (je Fever te Sas van Gent; 6. J. Bo- gaert te Boschkapelle; 7. A. Ver- brake te Boschkapelle; 8. P. Damme te Rapenburg; 9. J. van Stevendaal te Hengstdijk; 10. A. van Avermaete te Sas van Gent; 11. G. de Clërq te Westdorpe; 12. P. Dheij te Axel; 13- R. Goethals te Westdorpe; 14. P. Claes te Sluiskil; 15. C. van Acker te Axel; 16. A. van Heese te Hengst dijk; 17. R. v. d. Veke te Zaam- slag; 18. A. Thomaes te Westdor pe; 19. E- Pieters te Axel, 20. A. van Cronenbroek te Philippine. Jonge duiven: Snelheid le dui 1139.4 meter. 1. F. Kox te Sas van Gent; 2. J. Donze te Sas van Gent; 3. E. v. d. Putte te Sas van Gent; 4. C. de Bakker te Sas van Gent; 5. A- v. d. Putte te Sas van Gent; 6. C. Wieland te Axel; 7. A. Claayssen te Sas van Gent; 8. R. Cappaert te Sas van Gent; 9. J. Rademaker te Terneuzen; 10. S. J. Nijssen te Sluiskil. „Steeds Sneller", IJzendijke. Prijsvluicht uit Dourdan. Snel heid eerste oude duif 1165 meter. 1 en 10 A. Michielsen; 2 en 5 V. Clacijs; 4, 6, 9 H. Steenaert; 7 P. de Roos; 8 A. Lammens. Jonge duiven;. Snelheid eerste duif 1035 nieter. 1, 2, 3 en 9 A. de Smet; 4 Cor Neijssen; 5 A. Lammens; 6 W. van der Slikke; 7, 8 en 10 O. Martens. „De Reisduif", Boek. Prijsvlucht uit Arras. Snelheid eerSte oude duif 1186,1 meter. 1 en 3 P. Scheele; 2 en 7 P. Pladdet; 4, 9 en 10 Fl. Smet; 5 F. Dieleman; 6 P. Jansen; 8 C. de Smidt. Jonge duiven. Snelheid eerste duif 1198,4 meter. 1 Joh. Platteeuw2 en 5 F. Die leman; 3 W. Dieleman; 4 P. Jan. sen; 6 Jac. Stoffels; 7 Joh. de Smidt; 8 Jac. Dieleman; 9 P. Pladdet; 10 A. van Opdorp. vv aiauui ucii ZON- EN MAANSTANDEN. ZON MAAN op onder op onder Juli. 26 4.51 20.41 23.15 14.46 27 4.52 20.40 23.37 16.02 28 4.54 20.38 17.14 29 4.55 20.36 0.06 18.18 hindernissen naar Kaesong zal kunnen begeven. Verklaring van Radio-Pjong- jang. ,Radio_Pjongjang heeft in een uitzending verklaard, dat de Amerikaanse weigering om de te rugtrekking van alle buitenlandse troepen uit Korea te Kaesong te lueiaung van rnaonesiscne jon gelieden tot de Koninklijke Mili taire Academie te Breda onder zocht. Een en ander houdt ver band met de mededeling van een woordvoerder van het ministerie van defensie in Indonesië, dat officieren van het Indonesische leger naar Nederland zullen gaan voor het volgen van cur sussen. uuuu^aitciuivc «mxuo tv. wn-iifiun en de eonsequenties van hun sa menwerking te aanvaarden. Vragen als waarover in de Bel gische berichtgeving wordt ge sproken zijn dan ook door de Ne derlandse regering niet gesteld. Tijdens de conferentie te Goes hebben de drie regeringen, zoals ik in de Tweede Kamer heb mede gedeeld, een tour d' horizon ge maakt in de gecompliceerde en met eikaar samenhangende Bene- «NMt mvRCiyni kunstmatige hindernissen aan de export van Nederlandse produc ten naar België in de weg worden gelegd. Ik heb deze Nederlandse opvat ting ook aan mijn Belgische col lega's medegedeeld. Er is geen sprake van, dat van Nederlandse zijde in dit verband een verzoek ais waarover U in uw eerste vraag sprak tot de Belgische re gering zou zijn gericht. tere auropese organisatie beter en duurzamer te worden geregeld dan op zuiver bilaterale grond slag. Dat geldt in het bijzonder voor het verkeer en de agrari sche «ector. Mogelijk zullen de resultaten van de voorgenomen conferentie van de Noordzeeha vens de juistheid van deze op vatting bewijzen", aldus Ade nauer. ies: 5 regels 75 cent; it 12 ct.minimum pej !r nummer, of: Adres cent meer t 's namiddags 2 uur r: Zaterdags 11 uur «n met de heer Har- ■ijeenkomst gehad voor lerika vertrekt". heeft de Britse am. neegedeeld, dat vol- e tijd bijna was geko- ecte besprekingen tus- en Britten te herope- ;ezaghebbende kringen man voorgesteld, dat een Britse delegatie, t hoofd een kabinet 9- uden ontmoeten, ngelichte Britse krin- ■erklaard, dat Harri- ïeegedeeld, dat Enge- enige garanties zou :n, alvorens een derge- tie te zenden. ie voorstellen over. heeft Dinsdag de Per tellen, op grond waar. ',en bereid zijn met de nderhandeling te tre- Britse ambassadeur te erhandigd. ellen werden aan. Hjar- ïandigd, nadat zij op tsvergadering waren is zal de voorstellen ing naar Londen zen. kaanse kringen heeft ird, dat de volgende tan de Britten is. oonlijk betrouwbare te Londen vernomen, sche voorstellen, wel- niddag op het Britse an Buitenlandse Za- tvangen, er In voor- n vertegenwoordiger se regering naar Tehe- :gen voor besprekin- ioogste peil. irdvoerder van het fice" verklaarde, dat voorstellen „op het it geen teleurstellen- wekken". Hij voegde dat ze reeds door naren van het mini- bestudeerd. L VAN DE SABENA 3STORT (oden en 1 waar gc. i deelt mee, dat een orige vliegtuigen gis te pletter i3 gevallen na een tussenlanding merder en de eerste len' gedood. e bemanningslid is id. uig was des ochtends stad naar België ver- gongeluk bij Ostende, e en 1 zwaar gewond. Belgische blad „Het den Dag" meldt had dat deelnam aan de eratie'' te Ostende, >or prins Antoine de •defect. 1 stortte neer. rlaagde er in zich met m te redden, maar is jewond aan armen en Nicaise uit Gent, is ituk van het neerge. uig gedood. e Londen ontvangen het Sowj et-Russische Tass wordt gemeld, jet-Russische minis- •ine, I. S. Joemasjef, zoek van zijn post is lats is door het pre- de opperste Sowjet ce-admiraal N. G. abot, ambtenaar van anse ministerie van Zaken, belast met iden betreffende de e veiligheid, heeft te ew York) verklaard, ropa nog niet genoeg defensie. mening zou het ech- zijn een, te krachtige ?enover de Europese aan te nemen. Staten wensen geen siaarse volgelingen", zo verklaar de hij in zijn rede, „maar wij wil len vrije, onafhankeiyke en moe dige bondgenoten." „Laten wij ons zelf niet bedrie gen door te menen, dat het we derzijdse hulpprogramma een ge schenk van de Ver. Staten aan de Europeanen is. Het is een inves tering in het belang van onze eigen veiligheid".

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 3