Rapport van Truman aan het congres Perzië bereid tot besprekingen met Brits Minister PÉTAIN OVERLEDEN Vrij hevige Schermutselingen ieran (igd In een Maandag aan het congres toegezonden half jaarlijks economisch rapport verklaart president Truman o.a., dat de grootste bedreiging van de wereldvrede van de Sowjet-Unie te duchten was. Een eventuele wapenstilstand in Korea zou in geen geval de herbewapeningsinspanning van de V. S. en van West-Europa mogen verminderen. WEERSVERWACHTING HOOGWATER. Het in Engeland verongelukte toestel Koningin Juliana bezoekt festival of Britain Volgens gewoonlijk welingelichte kringen te Teheran, heeft Perzië zich Maandag accoord ver klaard met een voorstel van Harriman om het olie geschil met een Britse minister te bespreken. Volgens genoemde kringen had Harriman de Minister van Financiën, Hugh Gaitskell, in dit ver band genoemd. 20.42 20.41 20.40 op 23.— 23.15 23.37 onder 13.29 14.46 16.02 Van het Koreaanse Iront Het hoofdkwartier van generaal Ridgway te Tokio meldt, dat zich enige vrij hevige schermutselingen hebben voorgedaan aan het centrale front tussen geallieerde patrouilles en Noordelijke dekkingstroe pen. Overigens was het betrekkelijk rustig aan het front. De geallieerde luchtmacht was actief en richtte haar aanvallen voornamelijk tegen Noord-Koreaanse vliegvelden, o.a. te Sariwon en Hwangdjoe, ten Zuiden van Pjongjang. Arrestaties in Jordanië op onder op onder Juli. 26 4.51 20.41 23.15 14.46 27 4.52 20.40 23.37 16.02 28 4.54 20.38 17.14 29 4.55 20.36 0.06 18.18 Thorez is niet dood uigongelukken Sowjetrussische er van Marine hulpprogramma voe •st-Europa* Frankering bij abonnement: Temeuzen. Directeur-Hoofdredacteur L van de Sande. Eedactle-adres: Noordstraat 55—57 - Terneuzen Tel. 2510 Na 5 uur Tel. 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 4,55 per kwartaal- Per week 37 cent. Losse nummers 7 cent Rubriek .<leine Advertenties i regels 75 ct.; iedere regel mees 15 ct Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent DINSDAG 24 JULI 1951. 7e Jaargang No. 1788. Verschijnt dagelijks N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Inzending advertenties tot dw namiddags 2 uur. Advertentieprijs per mm 12 etj| minimum per advertentie 1,80. Deze inspanning zou integen deel nog moeten worden vergroot. Truman wijst er op, dat de ver_ dediging van de Ver. Staten en die van West-Europa, met inbe grip van Turkije, nauw zijn ver bonden. Wanneer de menslijke en ma teriële hulpbronnen van deze lan- den onder de heerschappij van de vijand zouden komen, zou dit een militaire catastrophe voor de Ver. Staten betekenen. Wat de economische toestand betreft, verklaart Truman, dat de Amerikaanse economie op het ogenblik krachtiger is dan bij bet begin van de uitvoering van het bewapeningsprogram. De inflatiedruk was minder ge worden. De president verzocht het con. gres de door de regering inge diende wetsvoorstellen betreffen de de defensie der Ver. Staten, de militaire en economische steun aan het buitenland alsmede de be heersingsmaatregelen tegen de in flatie af te handelen. Truman merkte vierder op, dat de veiligheid van de wereld niet slechts een zaak is van kanonnen. ZÜ vereiste ook economische, politieke enmorele kracht. Hij richtte de aandacht van het congres op andere punten in de wereld als Perzië, Joego.Slavlë, Indo-China, waar zich gebeurte nissen zouden kunnen voordoen, die tot een wereldoorlog zouden kunnen leiden. Truman is van mening, dat met het oog op de ervaringen in Ko rea, in de grootst mogelijke uit breiding van de strijdkrachten in de Ver. Staten, waarvan het aan tal op het ogenblik op 3% millioen man is vastgesteld, voorzien moet worden. De thans op 35 milliard dollar per jaar vastgestelde militaire uitgaven zouden tegen, het einde van het jaar tot 50 milliard en te gen het midden van het volgende jaar tot 65 milliard worden ver hoogd. In weerwil van de sinds 1947 opgetreden merkbare economische verbetering in de Westerse landen constateert de president, dat de levensstandaard in deze landen la ger is dan in de Ver. Staten, en hoewel hun militaire inspanning begrensd is, zij hun militaire pro ductie in de loop van een jaar ver dubbelen. Truman herinnerde er aan, dat hij het congres heeft verzocht om een crediet van ruim 8 milliard dollar voor hulp aan het buiten land, waarvan 6,3 milliard voor militaire doeleinden. Met betrekking tot de Ameri kaanse productie verklaart Tru man, dat deze in de periode 1950- 1951 van 300 milliard tot 330 mil liard dollar is gestegen en zonder medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van'Dinsdag ochtend tot Dinsdagavond, Koel weer. Wisselend bewolkt en overwe gend droog weer. Matige en af en toe vrij krachtige N.W. wind, koel. DINSDAG 24 JULI. bezwaar in een jaar nog verder met 5 procent kan worden opge voerd. Voor de zware industrie is voor zien in een verhoging van de staalproductie van 107 tot 120 millioen ton en een verdubbeling van de aluminiumproductie, als ook eenl verhoging van 4 procent voor de voortbrenging van ener gie. Truman besluit zijn rapport met een dringend beroep op het con gres, de militaire uitgaven in het komende jaar te Verhogen en di recte en indirecte maatregelen te gen de inflatie te nemen om de stabilisatie van de economie en daarmede de veiligheid van het land te verzekeren. Het Zondagavond aan de Engel se zuidkust verongelukte Neder landse toestel is de P.H.-N.C.U., eigendom van de heer R. W. Oosterhuis uit Ulrum (Gronin gen). Het vliegtuig was geen Auster, zoals aanvankelijk ge meld, doch een Pipercub. In een dergelijk type toestel zit de be stuurder achterin, de passagier voorin. Dit verklaart waarschijn lijk waarom de heer Bottema, de piloot, het ongeluk heeft over- lfiGfd De heer A. Bottema uit Gronin gen heeft zijn A.-brevet en is lid van „Avio-Eelde". Met de heer Fritsma als passagier was hij met de gehuurde Pipercub van het vliegveld Eelde opgestegen. Eerste bestemming was Ypen- burg. Vervolgens ging de reis naar Oostende en vandaar naar Engeland. Beide heren namen deel aan een internationale sport- vliegtuigrally, georganiseerd door een Engelse club. De vernielde Pipercub was vier jaar oud en werd op Eelde hoofdzakelijk ge bruikt voor het slepen van zweef vliegtuigen. Koningin Juliana heeft Maan dagochtend een bezoek gebracht aan de tentoonstelling van het Festival of Britain op de Zuide lijke oever van de Thames. Het bezoek van Koningin Ju liana, dat een geheel particulier karakter droeg, heeft ongeveer twee en een half uur geduurd. De Koningin werd vergezeld door een hofdame en een adju dant. Cecil Cooke, directeur van de tentoonstelling, en de ceremonie meester brigade-generaal Green- field vergezelden Koningin Julia na. Cooke overhandigde de Ko ningin een speciaal ingebonden exemplaar van de gids voor het festival. Later kreeg de Konin gin speciaal speelgoed van het festival ten geschenke voor Haar dochters. De Koningin bracht onder meer een half uur door in de telekinema, waar zij stereosco pische films aanschouwde; ook zag zij haar eigen beeltenis op het televisie-scherm in de foyer. De Koningin, Prins Bernhard en de Prinsessen Beatrix en Irene hebben later de opening van de „International Horse Show" (wedstrijden voor rui ters), die wordt gehouden op het terrein van White City, bijge woond. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 5.49 6.21 7.01 7.11 n.m. 6.04 6.39 7.19 7.29 ZON- EN MAANSTANDEN. op Juli. 25 4.49 26 4.51 27 4.52 ZON onder MAAN Het voorstel was aan premier Mossadeq overgebracht. Deze antwoordde, dat hij de voorkeur gaf aan Sir Stafford Cripps, de voorganger van minis, ter Gaitskell. Cripps is op het ogenblik onder geneeskundige behandeling te Ge neve. Volgens genoemde kringen is de Britse regering op de hoogte gesteld van de voorstellen, maar zij zou gezegd hebber-, dat noch Gaitskell noch Cripps op het ogen- blik beschikbaar is. Engeland zou echter bereid zijn een andere „vooraanstaande afge zant met economische kertnis" te zenden, aldus de welingelichte kringen. De Perzische kringen verklaar den, dat zij nog steeds haar stand punt handhaven, dat de Britse re gering geep partij in het huidige geschil is. Verder legden zjj er de nadruk op. dat zij zich strikt aan de let ter van de wet op de nationalisatie zullen blijven houden. Volgens de Perzen zou Harri man de wens hebben uitgesproken ttven eventuële hervatting van de Brits-Perzische betrekkingen bij te wonen. Van officiële zijde te Teheran kon men niet onmiddellijk com mentaar op deze berichten ver strekken. Enige waarnemers zijn van me ning, dat de houding van de beide betrokken partijen zich enigszins heeft gewijzigd, na de besprekin gen, die Harriman sinds 10 dagen voert. Volgens gewoonlijk welingelich te kringen te Londen heeft Harri man in Teheran twee voorstellen gedaan. Het eerste betreft een compro mis inzake het vraagstuk der ont vangstbewijzen teneinde het vol komen stopzetten van de raffina- derij te Abadan te verhinderen. Het tweede voorstel houdt het oprichten van twee maatschap pijen in, een zuiver Perzische mij voor het winnen en raffineren der olie en een Brits-Amerikaans- Perzische maatschappij voor het transport en de verdeling van de producten. Dit laatste voorstel benadert enigszins de indertijd door de vice-president van de Brits-Iraan- se oliemaatschappij Jackson inge diende voorstellen. In de genoemde kringen te Lon den zegt men echter, dat, indien de Brits-Iraanse maatschappij in haar voorstel de absolute con trole van Perzië over de winning zou toestaan, zij een gemengeld Brits-Perzische maatschappij voor het raffineren verlangde. Naar te Washington verluidt heeft premier Mossadeq een be roep gedaan op de Amerikaanse regering en de Amerikaanse olie- maatschappij ojm Perzië in zijn ge schil met Engeland te helpen. Het Britse kabinet besloot gis teren! tot uitstel van een verkla ring, welke minister Morrison la ter op de dag zou afleggen betref fende de evacuatie van de Britse staf uit Perzië. Deze beslissing werd algemeen verwacht met het oog op de jong ste berichten uit Perzië. Een woordvoerder van de Per zische olieraad deelde Maandag mee, dat ongeveer 12 Britse em ploye's, die uit Abadan te Londen waren teruggekeerd, hun diensten aan de Perzische oliemij hebben aangeboden. Het hoofd van de Perzische raad voor de nationalisatie van de olie industrie, verklaarde Maandag, dat iedere Britse employé, die zou pogen de Perzische arbeiders „te hinderen" in de toekomst onmid dellijk uit het land zou worden ge wezen. Hij zei dat de laatste tijd vete klachten van Perzen bij de Perzi sche olieraad waren binnengeko men over hun behandeling door de Britten. Een woordvoerder van het Britse ministerie van Buitenland se Zaken heeft Maandag ver klaard, dat de Britse autoriteiten noch officieel noch onofficieel voorstellen heeft ontvangen om trent eventuële besprekingen tussen de Perzische regering en een Brits minister, zoals uit Te heran is gemeld. Hij voegde er aan toe, dat, in dien de Perzische regering be sprekingen wenst met een Britse minister, Engeland verwacht dat deze voorstellen officieel worden ingediend. Een speciale correspondent te Abadan van het partijloze blad „Sueddeutsche Zeitung" heeft een onderhoud gehad met Hoes sein Makki, het hoofd van de Perzische olie-nationalisatieraad. Makki deelde o.m. mede, dat on geveer 300 Duitse deskundigen op het gebied van de oliewinning hebben gesolliciteerd naar een betrekking in Perzië. Nieuwe sol licitaties worden nog steeds ont vangen. De correspondent stelde Makki de vraag, of het juist was dat Hitiers voormalige financië le raadgevers, Dr Hjalmar Schacht, Teheran zal bezoeken. Makki antwoordde: „Ik heb thans niet te maken met vraag stukken van minder belang, doch ik heb enige tijd geleden gehoord dat Dr Schacht is uitgenodigd de Perzische hoofdstad te bezoeken". Ex-maarschalk Philippe Pétain is op 95-jarige leeftijd op het eiland Yeu overleden. Hij was reeds drie dagen be wusteloos. Zijn gezondheidstoestand ver ergerde plotseling in het voor jaar van 1951 en op 8 Juni 1951 werd een „gezondheidsgratie- maatregel" genomen door de pre sident van de republiek, Vincent Auriol. Pétain werd toen overgebracht naar een particuliere woning op het eiland Yeu, de villa „Luce" waar hij verbleef onder controle van de gezondheidsdienst van het leger. Pétain leed aan hartzwakte en kortademigheid. Hij had gevraagd te Verdun te worden begraven, waar hij in de eerste wereldoorlog het bevel voerde in de bekende slag, die hem de naam „overwinnaar van Verdun" bezorgde. De regering heeft echter ge zegd, dat zijn stoffelijk overschot „voorlopig" zal worden bijgezet op het kerkhof te Port Joinville op het eiland Yeu. De regering zou hiertoe besloteii hebben om demonstraties te voorkomen. Misschien wordt later zijn wens om bij Douaumont te midden van de in 1916 gesneuvelde Fransen te worden begraven, nog ver vuld. Henri Philippe Pétain maar schalk van Frankrijk; held van Verdun, in 1918 opperbevelhebber van alle Franse legers onder de geallieerde opperbevelhebber maarschalk Foch; minister van oorlog en lid van de Franse op perste oorlogsraad, koesterde in zijn laatste levensjaren één vu rige wens: rehabilitatie. Hij wenste een herziening van het proces, waarbij hij als voor malig hoofd van het onbezette ge deelte van Frankrijk in de twee de wereldoorlog op 15 Augustus 1945 wegens hoogverraad ter dood veroordeeld. De jury beval evenwel clementie aan. Het von nis werd vier dagen later door generaal De Gaulle, die toen hoofd was van de Franse rege ring, in levenslange gevangenis straf gewijzigd. De Gaulle zelf was indertijd door een gerechts hof van de Vichy-regering als verzetsleider ter dood veroor deeld. Maarschalk Pétain werd gevangen gezet in het fort van Portalet, een plaatsje in het hart der Pyreneëen, waar tijdens de oorlog twee voormalige Franse Lichte bommenwerpers deden een aanval op een vliegveld bij Sinmak ten Z. O. van de Noord- koreaanse hoofdstad. Het hoofdkwartier van de lucht- machtgroep Verre Oosten: deelde Maandag mee, dat een „Thunder- jet" tengevolge van Noordelijk afweervuur verloren is gegaan. Volgens Radio-Pjongjamg wa ren er echter 4 jagers neergescho ten. Volgens Noordelijke communi qué'® bleven Noordelijke land strijdkrachten „zware verliezen aan manschappen en| materiaal" toebrengen aan de Verbonden troepen in plaatselijke gevechten. Radio-Peking verklaarde Maan dag, dat de Verbondenen de afge lopen dagen „hevige aanvallen" hebben uitgevoerd. Hieraan werd toegevoegd, dat de Chinese en Noordkoreaanse troepen, aangemoedigd door het zenden van nieuwle vliegtuigen en wapeijen door 't thuisfront, vast besloten z(jn „de strijd voor de vrede tot het bittere einde vol te houden,". Radio-Peking meldde ook, dat verscheidene groepen öhinese spoorwegwerkers Tientsjin en an dere plaatsen in de laatste dagen hebben verlaten teneinde zich bij een transportcorps van vrijwilli gers in Korea te voegen. Tass meldt voortdurende aan vallen op Pjongjang. Volgens een bericht van Tass uit Pjongjang zouden Amerikaan- Se bommenwerpers de afgelopen 3 weken de Noordkoreaanse hoofdstad iedere nacht hebben aangevallen. Er waren slachtoffers onder de burgerbevolking te betreuren. Volgens een bericht in de Daily Mail zouden 500 tot 1000 perso nen in Jordanië gearresteerd zijn sinds de moord op koning Ab- doellah. Deze arrestaties zouden deel uitmaken van maatregelen om ongeregeldheden en even tuële volgende moordaanslagen te voorkomen. V V aioKryjx v ZON- EN MAANSTANDEN. ZON MAAN mnoemissen naar waesoiig zaï kunnen begeven. Verklaring van Radio-Pjong- jang. Radio_Pjongjang heeft in een uitzending verklaard, dat de Amerikaanse weigering om de te rugtrekking van alle buitenlandse troepen uit Korea te Kaesong te gelieden tot de Koninklijke Mili taire Academie te Breda onder zocht. Een en ander houdt ver band met de mededeling van een woordvoerder van het ministerie van defensie in Indonesië, dat officieren van het Indonesische leger naar Nederland zullen gaan voor het volgen van cur sussen. en Ue fUUSCMUCUUCS «HU „Uil oa' menwerking te aanvaarden. Vragen als waarover in de Bel gische berichtgeving wordt ge sproken zijn dan ook door de Ne derlandse regering niet gesteld. Tijdens de conferentie te Goes hebben de drie regeringen, zoals ik in de Tweede Kamer heb mede gedeeld, een tour d' horizon ge maakt in de gecompliceerde en met elkaar samenhangende Bene- export van Nederlandse produc- ten naar België in de weg worden gelegd. Ik heb deze Nederlandse opvat ting ook aan mün Belgische col lega's medegedeeld. Er is geen sprake van, dat van Nederlandse zijde in dit verband een verzoek ais waarover U in uw eerste vraag sprak tot de Belgische re gering zou zijn gericht. premiers, Reynaud en Blum, wa ren geïnterneerd. Op 15 November 1945 werd Pé tain overgebracht naar het eiland Yeu voor de Franse westkust, waar tachtig Franse militairen waakten over hun vroegere held. Pétain bewoonde in het met prik keldraad omgeven fort drie ka mers. Zijn 74-jarige in een nabu rig hotel wonende echtgenote, be zocht hem elke dag negentig mi nuten, doch nimmer alleen. Zij spraken dan over vrienden en. boeken of speelden „piquet". In November 1949 werd bij de Franse Nationale Vergadering 'n motie ingediend, waarin werd ver zocht Pétain in vrijheid te stel len, doch de regering was van mening dat hij daarvoor te ziek was. De Franse volksvertegen woordiging sprak zich met 466 tegen 98 stemmen tegen vrijla ting van de maarschalk uit. In Februari 1951 bood generaal Franco als hoofd van de Spaanse staat Pétain gastvrijheid aan, in dien hij op vrije voeten zou wor den gesteld, maar Pétain zelf was niet bereid zijn eenzame afzon dering voor de vrijheid te verwis selen, indien ook niet de mannen, die tot gevangenisstraffen waren veroordeeld, omdat zij zijn beve len als hoofd van de regering te Vichy hadden opgevolgd, op vrije voeten werden gesteld. Hij wilde een nieuw proces om zijn eer te herkrijgen. Pétain werd in 1856 te Cauchy la Tourin bij Calais geboren. Hij begon zijn militaire loopbaan als tweede luitenant bij het regiment Alpenjagers. In 1914 was hij com mandant van een brigade. Pé- tains naam werd gevestigd bij de verdediging van Verdun, die hij van Februari tot Mei 1916 leidde. Hij deed zijn gevleugelde woord „ils ne passeront pas" gestand. De Fransen hielden stand tegen alle stormlopen der Duitsers (de legers van de kroonprins). In '18 verkreeg hij als bevelhebber der Franse legers onder maarschalk Foch de titel „maarschalk". In 1934 werd hij minister van Oorlog en in 1938 lid van de op perste Franse oorlogsraad. Nadat Frankrijk de regering van generaal Franco had erkend, werd Pétain in Februari 1939 de eerste Franse ambassadeur bij het nieuwe Spaanse bewind. In Mei 1940 werd de toen 84-jarige maarschalk teruggeroepen om de functie van vice-premier te ver vullen. Op 16 Juni 1940 volgde Pétain Reynaud als premier op. 24 Uur later deelde hij de natie in een radiorede mede dat Frank rijk niet meer tot doorvechten in staat was. Op 22 Juni 1940 tekende Pétain in het bos van Compiègne, waar maarschalk Foch in November 1918 zijn vredesvoorwaarden aan de Duitsers had gedicteerd, de voorwaarden van de Franse ca pitulatie in de tweede wereldoor log. In 1941 verwierp Pétain het: voorstel der Engelsen om Syrië door de geallieerden te doen be zetten. Hij droeg de Franse strijd krachten aldaar op „te strijden voor de rechtvaardige zaak van de verdediging van Syrië". Toen de geallieerden in Novem ber 1942 hun landing in Noord- Afrika uitvoerden, liet Pétain per radio orders voor de aldaar ge legerde Franse troepen uitvaar digen om „hun onwaardige chef» niet langer gehoorzaamheid te betonen". Toen Frankrijk in 1944 door de geallieerden werd bevrijd, week Pétain uit naar Oostenrijk. Van daaruit begaf hij zich naar Zwit serland. In April 1945 werd hij bij het oversteken van de Franse grens gearresteerd. Met 155 tegen 140 stemmen heeft de Franse nationale verga dering de verkiezing van Maurice Thorez bekrachtigd. De verkiezing werd betwist, om dat Thorez zich ten. tijde van de verkiezingen buiten Frankrijk be vond en omdat de handtekening op het formulier van zijn candi- daatstelling niet met die op het formulier voor de verkiezingen in 1946 overeenstemde. De Gaullisten hadden een motie ingediend, waarin werd gezegd, dat Thorez verkiezing onwettig dienide te worden verklaard of door een speciale commissie moest worden onderzocht. en uuurztuuej. te wuiucn gciegeiu dan op zuiver bilaterale grond slag. Dat geldt in het bijzonder voor het verkeer en de agrari sche lector. Mogelijk zullen de resultaten van de voorgenomen conferentie van de Noordzeeha vens de juistheid van deze op vatting bewijzen", aldus Ade nauer. 5 regels 75 cent; ct.; minimum peï nummer, of: Adres nt meer 's namiddags 2 uur Zaterdags 11 uur i met de heer Har- ienkomst gehad voor rika vertrekt", ïeeft de Britse am_ tegedeeld, dat vol tijd bijna was geko te besprekingen tus- i Britten te herope- saghebbende kringen an voorgesteld, dat sen Britse delegatie, hoofd een kabinets- len ontmoeten, gelichte Britse krin- rklaard, dat Harri- egedeeld, dat Enge- enige garanties zou alvorens een derge- 3 te zenden. i voorstellen over. teeft Dinsdag de Per- 'llen, op grond waar n bereid zijn met ile derhandeling te tre- Iritse ambassadeur te rhandigd. len werden aan Hjar- tndigd, nadat zij op svergadering waren s zal de voorstellen rg naar Londen zen. aanse kringen heeft 'd, dat de volgende tn de Britten is. onlijk betrouwbare e Londen vernomen, che voorstellen, wel- iddag op het Britse in Buitenlandse Za- vangen, er in voor- i vertegenwoordiger 3 regering naar Tehe- ;en voor besprekin- logste peil. rdvoerder van het Ice" verklaarde, dat voorstellen „op het t geen teleurstellen- rekken". Hij voegde dat ze reeds door iaren van het mini- bestudeerd. VAN DE SABENA STORT oden en 1 waar ge. deelt mee, dat een »rige vliegtuigen gis te pletter is gevallen na een tussenlanding oerder en de eerste en' gedood. e bemanningslid is id. uig was des ochtends stad naar België ver ongeluk by Ostende e en 1 zwaar gewond. Belgische blad „Het den Dag" meldt had f dat deelnam aan de eratie'' te Ostende, >or prins Antoine de 'defect. 1 stortte neer. flaagde er in zich met m te redden, maar is gewond aan armen en s Nicaise uit Gent, ia ;tuk van het neerge. uig gedood. e Londen ontvangen het Sowjet-Russische Tass wordt gemeld, jet-Russische minis- •ine, I. S. Joemasjef, zoek van zijn post i» lats is door het pre- de opperste Sowjet ce-admiraal N. G. abot, ambtenaar van anse ministerie van Zaken, belast met iden betreffende de e veiligheid, heeft te 'ew York) verklaard, ropa nog niet genoeg a defensie. mening zou het eeh- zijn een te krachtige jenever de Europese aan te nemen. Staten wensen geen elingeq", zo verklaar- -yi rede, „maar wij wil len vrije, onafhankelijke en moe dige bondgenoten." „Laten wij ons zelf niet bedrie gen door te menen, dat het we derzijdse hulpprogramma eeni ge schenk van de Ver. Staten aan de Europeanen is. Het is een inves tering in het belang van onze eigen veiligheid".

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 1