Binnenlands Nieuws SPORT ieran WtSM h) m iigd Herziening der grondwet WAT BRENGT DE RADIO? KERKNIEUWS BURGERLIJKE STAND NIEUWS Koel geschonken Graag gedronken Voorstellen van de staatscommissie Natisnale feestdag in België Ook de stichting ,Door de eeuwen trouw" uit Ambonese woonoorden geweerd SPAAK OVER „EUROPA EN DE VERENIGDE STATEN". DE OVERSTROMING IN DE VERENIGDE STATEN. GROTE BRAND VERNIELT 2 LOODSEN VAN DE WESTER Frankrijk en Spanje NEDERLANDER VERONGELUKT. M BENZIN 1!BRAND IN DEVENTER. SLACHTOFFER BENZINEBRAND OVERLEDEN, RANJA-SODA FABRIEKEN HILVERSUM-ROTTERDAM in de bril van Sulfan Sar Wi uigongelukkenj Sowjeirussische er van Marine hulppfcgreirma vos est-Europa* beroep op Ged. B* staatsoommi ssie tot herzie ning der grondwet heeft haar in terimrapport aan H. M. de Ko. ningin doen toekofrnen. De commissie stelt voor de be handeling van ontwerpen tot grondwetswijziging in tweede le zing niet te doen geschieden door de Staten-Generaal, maar door 'n speciale Kamer voor grondwets herziening. Invoering van zulk een speciale Kamer wordt in het bijzonder be pleit op deze grond, dat men een zuiverder uitspraak van de kiezers krijgt. Eten aantal leden van de commis sie, kunnen zich met het hier be doelde voorstel niet verenigen. Deze leden wensen de bestaan de procedure te handhaven. Ia het interimrapport wordt verder voorgesteld het aantal le den, van de Tweede Kamer te brengen van 100 op 150 en dat der Eerste Kamer van 50 op 75. In aansluiting hierop stelt de uouinissie voor de minimumleef tijd voor liet passief kiesrecht voor de Staten-Generaal en do provinciale staten te verlagen van 30 resp. 25 jaar tot 23 jaar, welke leeftijdsgrens nu reeds geldt voor de verkiesbaarheid tot lid van een gemeenteraad. Hierdoor zal voor al deze verte genwoordigende lichamen de leef tijdsgrens voor het actief kies- reoht en die voor het passief kies recht dezelfde izijn. iDö commissie heeft, zij het met enige afwijkingen1, in de uitwer king overgenomen het bij de grondwetsherziening van 1938 ge dane voorstel om de mogelijkheid te openen, dat leden van de Sta ten-Generaal, provinciale staten en gemeenteraden van hun lid maatschap vervallenl worden ver klaard, indien zij een streven tot uitdrukking hrengen, gericht op verandering van de bestaande rechtsorde met behulp van onwet tige middelen. Dit voorstel heeft destijds niet de vereiste meerderheid gehaald. Volgens het ontwerp der grond wetscommissie zal de vervallen verklaring kunnen worden uitge sproken door het vertegenwoordi gende lichaam zelf. Voor het besluit zal een meer derheid van twee derdenj der stemmen nodig zijn. Voorts zal het vertegenwoordi gend lichaam kunnen besluiten, dat de plaats van het vervallen verklaarde lid onbezet blijft. Ook een zodanig besluit zal met een meerderheid van twee derden der stemmen moeten worden ge nomen. Tegen een besluit van een ge meenteraad zal Staten openstaan. Zes leden der commissie achten vaststelling van die bepalingen ongewenst. In een minderheidsnota hebben zij hun bezwaren neergelegd. Voor het eerst sedert vele jaren vierde België Zaterdag zijn natio nale feestdag met zijn koning in het middelpunt der belangstelling. Het is honderdtwintig jaar geleden, dat Leopold de Eerste als eerste koning der Belgen de eed op de grondwet aflegde. Het vervroegde aftreden van koning Leopold III was bedoeld om zijn zoon op deze herdenkingsdag als koning te doen vieren. Met dezelfde praal, waar mede Boudewijn I Dinsdag zijn eer- ste rit door Brussel maakte, heeft de koning zich Zaterdagochtend van het paleis naar de Sint Goe- delekerk begeven, waar door kar dinaal Van Roey een ,;Te Deum werd aangeheven. De jonge vorst was gezeten in een open Cadillac en omgeven door de traditionele ijf wacht van tachtig ruiters met uniformen in blauw, rood en wit en met hoge kolbakken. Er was [echts beperkte belangstelling van het publiek op het Paleisplein en langs de met hekken afgezette straten. De meeste Brusselaars hadden zich blijkbaar al op weg naar de bossen rond de stad bege ven om daar de feestdag te vieren. Na de plechtigheid in de Sint Goe- dele, die in alle praal en luister en in het bijzijn van het diplomatieke corps plaats vond, begaf de koning zich naar het Paleis der Schone Kunsten, waar hij een aantal on derscheidingen uitreikte. FLESSENMELli TIJDELIJK EEN CENT DUURDER. Het ministerie van Landbouw, /isserij en Voedselvoorziening ves- gt er de aandacht op, dat een /andaag ingaande verhoging van le maximum-melkprijs met 1 cent >er iiter, die een gevolg is van een door hogere kosten voor een be paalde periode onvermijdelijk ge worden verhoging der toegestane verwerkingsmarge, uitsluitend geldt voor gepasteuriseerde flessen- melk en gepasteuriseerde consump tiemelkproducten. De normaal voor de losse verkoop bestemde melk blijft in prijs onveranderd. Overi gens geldt de verhoging van de maximumprijs voor de flessenmelk evenals het vorig jaar slechts voor een deel van het jaar. DE STAKING BIJ DE B.E.A. De British European Airways heeft Zaterdagavond meegedeeld, dat ongeveer een-derde van alle diensten is afgelast tengevolge van de „langzaam-aan-staking". Zaterdag werden 42 diensten afgelast en ongeveer 50 konden Zondag niet worden uitgevoerd. Onder de diensten, welke niet ■gevlogen konden worden, valt die van Londen naar Amsterdam. Ook een aantal binnenlandse lijnen ondervinden de gevolgen van de staking. DINSDAG 24 JULI IMLVEiRSUM: I: 7.00 Nieuws; 7.15 Ga-am.; 7.50 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Morgenwijding; 9.15 Gram.; 9.30 Waterstanden;' 9.35 Gram. 10.50 Voor de jeugd; 11.00 Piano; 11.30 Hoorspel; 11.45 Gram. 12.00 Orgel; 12.30 Mededelingen 12.40 Piano; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 13.20 Weekoverzicht; 13.30 Lichte muziek; 14.00 Gram. 15.20 Hoorspel16.00 Gram. 16.30 Voor de jeugd; 16.50 Koor 17.20 Gram.; 17.35 Jazzmuziek 18.00 Nieuws; 18.15 Piano; 18.30 Musettemuziek; 19.00 Causerie 19.05 Zang; 19.15 Dansmuziek 19.45 Causerie; 20,00 Nws.; 20.05 Actualiteiten; 20.15 Orkest; 21.00 De antwoordman; 21.15 Orke3t 21.45 Gram.; 22.15 Exquise muz. 22.45 Overzicht; 23.00 Nieuws 2S.15 Gram. tHLVERSUM H: 7.00 Nieuws; 7.15 Gymnastiek; 7.30 Gram 7.45 Eten woord voor de dag; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de vrouv»9.35 Causerie; 10.00 Voor de jeugd; 10.15 Gram.; 11.00 Voor de vrouw; 11.30 Gram.; 12.00 An gelus; 12.03 Gram.12.30 Mede delingen; 12.33 Gram.; 12.55 Zon newijzer; 13.00 Nieuws; 13.20 Ac tualiteiten; 13.25 Lichte muziek;1 14.00 Lichte muziek; 14.53 Gram.; 15.30 Causerie16.00 Voor de zie ken; 16.30 Ziekenlof; 17.00 Voor de jeugd; 17.15 Felicitaties; 17.45 Regeringsuitzending18.00 Lichte gram.; 18.10 Film; 18.30 Orgel; 18.45 Sport; 19.00 Nieuws; 19.15 Actualiteiten!; 19.23 Causerie; 19.53 Pol. overzicht; 20.00 Nws.; 20.05 Opera; 22.35 Causerie; 22.45 Gebed; 23.00 Nieuws; 23.15 Graw. BpXJSSEL VI.: 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.32 Orkest; 13.00 Nieuws; 13.15 Huismuziek; 14.00 Operette; 14.45 Gram.; 15.15 Orkest; 16.15 Koor; 16.30 Lichte muziek'; 17.00 Nieuws; 17.10 Lich te muziek; 17.15 Voor de jeugd; 17.30 Dansmuziek; 17.50 Boebe spreking; 18.00 Causerie; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws 19.30 Gram.; 19.50 Causerie; 20.00 Hoorspel; 21.25 Gram.; 21.45 Ac tualiteiten; 22.00 Nieuws; 22.15 Orkest; 22.45 Gram.; 23.00 Nws.; 2S.05 Gram. Blijkens een mededeling van officiële zijde van 20 Juli heeft de regering beslist, dat voortaan geen tot het zich noemende bu reau der Zuid-Molukken beho rende of daarvoor optredende dan wel daarmede in relatie staande personen in de woonoor den der Ambonese oud-KNIL- militairen hier te lande zullen worden toegelaten. Thans wordt ons van officiële zijde medegedeeld, dat dit ver bod tevens geldt voor de leden afdelingsbesturen van de stich ting „Door de eeuwen trouw", alsmede voor degenen, die voor van het hoofdbestuur en van de deze stichting de kampen wensen te bezoeken. De regering grondt deze maat regel op de overweging, dat zij niet meer wenst toe te staan dat aanvullende sociale zorg van par ticuliere zijde in de woonoorden wordt verleend onder de auspi ciën van voornoemde stichting. Zij verwacht dat degenen, die uit geen ander motief dan naasten liefde willen medewerken aan deze socialezorg en die thans deze steun verlenen door bemiddeling van „Door de eeuwen trouw", zonder dat zij instemmen met de politieke doelstelling van deze stichting, bereid zullen worden gevonden langs andere weg deze steun te blijven geven. De regering zou het toejuichen indien hiertoe een samenbunde ling op uitsluitend charitatieve grondslag zou kunnen worden bereikt van alle organisaties en particulieren, die aan deze socia le zorg voor de Ambonnezen reeds medewerken of zouden willen medewerken. In een toespraak tot liberalen te Oxford, in Engeland, verklaar de Paul Henri Spaak, voorzitter van de raadgevende vergadering van de raad van Europa, onder meer: „in de Verenigde Staten, met hun 151.000.000 inwoners, be staat slechts één grens, één soort economie, één markt en één munteenheid. Europa, met zijn 290.000.000 inwoners, kent vijf tien grenzen en evenveel econo mische stelsels, markten en munteenheden. Indien Europa de moed weet op te brengen zijn in wendige organisatie op Ameri kaanse leest te schoeien, geef ik u de verzekering dat Europa het even goed en waarschijnlijk zelfs beter zal afbrengen dan de Verenigde Staten." Spaak deed verder nog een be roep op Engeland om zich op nieuw de leider van de rest van Europa te betonen, zoals het dat ook in de afgelopen oorlog had gedaan. De Missouri heeft thans op vele plaatsen een breedte van acht kilometer gekregen. De sterk ge zwollen rivier heeft in de staat Missouri de ene dijk na de ande re in het gebied tussen Kansas- City en de samenvloeiing met de Mississippi, 25 km ten N. van St Louis, doen bezwijken. Tot nu zijn in de staten Kansas en mis- souri 41 personen door de over stromingen om het leven geko men. SUIKERRAFFINADERIJ. Een grote brand heeft Zondag avond te Amsterdam twee grote opslagloodsen van de Wester Suikerraffinaderij in de as ge legd. Een chauffeur op de Houtman kade bespeurde om half zes een rookkolom, alarmeerde de brand weer en de politie. De brandweer was sooedig met groot materiaal ter plaatse, had de loodsen in wei nige minuten omsingeld en bond de strijd met 15 spuiten tegen de felle vuurmassa's aan. Te half zeven kwam de „Jan van der Heyden" aan de achterzijde, in de Lemairegracht, waardevolle hulp bieden. Met de grote massa's wa ter, die het kanon van deze drij vende motorspuit op de achter ste loods wierp, kon deze worden gered. In de beide andere loodsen, die bijna tot de nok waren gevuld met jutezakken, had het vuur reeds zulk een omvang genomen, dat aan de redding hiervan niet te denken viel. Kort na elkaar stort ten de daken van deze loodsen ineen. Om ongeveer kwart voor zeven kon commandant Schuite maker mededelen, dat de blus sing nog slechts een kwestie van tijd was. Een waker, die werd gehoord, vertelde, dat hij een explosie had gehoord. De mogelijkheid wordt niet uitgesloten geacht, dat de oorzaak in broeiing moet worden gezocht. De explosie zou dan haar verklaring daarin kunnen vinden, dat zich tussen de zakken- massa's bevindende verhitte lucht tenslotte plotseling een uit weg heeft gevonden. ARBEIDER OVERLEDEN. In het begin van deze week is in een zwavelzuurfabriek aan de overkant van het IJ te Amster dam bij het proefdraaien van een amóniakmachine de pakking van een hoge druk compressor gesprongen. Door de ontsnappen de schadelijke gassen werd een 47-jarige arbeider bedwelmd. Hij is Zater dag in het Binnengasthuis te Amsterdam overleden. LIJKJE VAN JONGETJE GEVONDEN. Zaterdag omstreeks het mid daguur is, bij steiger 16 aan de De Ruyterkade te Amsterdam, het lijkje gevonden van een 6- iarig jongetje, dat sedert Dins dagmiddag werd vermist. Het jongetje had in de omgeving van de brug bij de Vismarkt gespeeld en is daarbij vermoedelijk in het water gevallen. BOERDERIJBRAND. Zondagmiddag omstreeks vier uur is in het centrum van Hui zen (N.H.) een brand uitgebro ken, die dank zij het snelle en krachtdadige ingrijpen van de Huizense brandweer, tot 'n boer derij beperkt kon blijven. mogelijk, al wordt aangeraden, alle oververmoeidheid, ook bij sport, te vermijden. VERDACHT VAN DIEFSTAL. Op verzoek van de Zaandamse recherche heeft de politie te En schede de 19-jarige mej. D. uit Enkhuizen aangehouden, die er De Franse oppositie tegen het inschakelen van Spanje in de wes telijke militaire plannen, is onge wijzigd gebleven na het bezoek van admiraal Sherman aan Pa- rjjs, maar rechtse parlementsleden zijn ongerust over de houding van de regering. Op een bijeenkomst van onaf hankelijke en boerenafgevaardig- den in totaal meer dan 100 onder voorzitterschap van ex. premier Paul Reynaud, heeft ge protesteerd tegen de houding van bepaalde politieke partijen. Ten aanzien van Spanje ver. klaarde men, mag de politiek niet worden beheerst door ideologische overwegingen. Deze moet alleen gebaseerd zijn op de nationale belangen en op de behoeften van de defensie. ONTPLOFFINGEN BIJ DE FRANSE SPOORWEGEN. De Franse politie heeft een on derzoek ingesteld naar aanleh ding van twee ontploffingen bij de Franse spoorwegen. De sto ker van de Parijs—Marseille kwam om het leven, toen in de nabijheid van Marseille een gra naat ontplofte, die tussen de stookkolen verborgen lag. De andere ontploffing had eveneens in de nabijheid van Marseille plaats en wel op de spoorbaan kort na het passeren van de sneltrein Marseille—Pa rijs. Er kwamen hierbij geen per soonlijke ongelukken voor. Zaterdag is boven Le Veinet, een westelijke voorstad van Pa rijs, een particulier vliegtuig neergestort. De vijf inzittenden, onder wie de 24-jarige Nederlan der Hubert Caubo uit Heerlen kwamen om het leven.. Het vlieg tuig behoorde aan de vader van een der slachtoffers, die het toe stel voor fotografische werkzaam heden gebruikte. GARANTIEPRIJS MELK BLIJFT GEHANDHAAFD. De Minister van Landbouw, Vis serij en Voedselvoorziening heeft de georganiseerde landbouw in ons land in een motiverend schrijven medegedeeld, dat de regering de garantiemelkprijs voor de boer voor het jaar November 19501951 handhaaft op 17% cent per kg melk van 3,5 vet. Onder de huidige omstandighe den ziet de regqring evenmin aan leiding de voor de producent vast gestelde prijzen der akkerbouwpro ducten tarwe, koolzaad, suiker (bieten) en voor haver en gerst, voor zover daarvoor een inname- regeling geldt, te wijzigen. Een familie bestaande uit zes personen is na'o\j Viroqua te Wis consin verdronken, toen een plotse linge vloedgolf tengevolge van de De radicale leider René Mayer zal zich morgen als kabinetsforma teur aan de Assemblée voorstellen. Franse troepen hebben de vijf lijken van de inzittenden van een Dakota, welke Vrijdagnacht onge veer 30 km ten N.O. van Saigon neerstortte, geborgen. Vruchten- limonade. overkant van de weg zag zij dat de hooiberg op het erf van haar vader's boerderij in brand stond. Zij rende naar de boerderii en wekte haar vader, die ook juist zijn middagslaapje deed. De gealarmeerde brandweer van Huizen, die snel ter plaatse was, slaagde erin nabij gelegen woningen voor een groot deel te behouden. De oorzaak is vermoedelijk ge legen in het stoken van een vuur tje door een 9-jarige knaap. Na een langdurig verhoor door de politie te Huizen bekendé hu de brand te hebben gesticht, welke verklaring hij later bij zijn vader thuis, weer introk- Deskundigen achten hooibroei uitgesloten, om dat het hooi eerst enige dagen geleden in de berg was gebracht. PSEUDO-VOGELPEST BREIDT ZICH NOG STEEDS UIT. Al hoe langer hoe meer blijkt, dat de Doesburgerbuurt, een land bouwstreek tussen Ede en Lunte- ren, een der haarden is van de pseudo-vogelpest, die op het ogen blik op de West-Veluwe vele slacht offers maakt onder de pluimvee stapel der boeren. Zaterdagmorgen was het aantal besmette bedrijven in dit rayon tot 12 gestegen. Des morgens kwamen nog twee nieuwe aangiften binnen, betrekking hebbende op het hoen derpark annex broederij van G. van Donkelaar aan de Lunterseweg en het bedrijf van de landbouwer W. Maassen aan de Zonneoordlaan. Bp deze laatste gevallen zijn niet mm- Door de veeartsenijkundige der dan 3400 kippen betrokken, dienst werden de nodige maatrege len getroffen. MOTORRIJDER VERONGELUKT. Zaterdagmiddag is nabij de „Grote Vink" te Voorschoten de motorrijder M„ reportagefotograaf te Leiden, na het passeren van de overweg van de spoorlijn Leiden Den Haag met zijn motor gevallen, doordat hij in plaats van de bocht te nemen het rijwielpad opreed en in aanraking kwam met de heer S. en mej. H„ die per tandem even eens in de richting Leiden reden. De wielrijders kwamen met de schrik vrij. De motorduorijder van de heer M. bekwam enkele schaaf wonden. De heer M. werd echter met een schedelbasisfractuur er. een linkerdijbeenbreuk naar het Academisch ziekenhuis te Leiden overgebracht, waar hij in de loop van de nacht aan de bekomen ver wondingen is overleden. Vrijdagmorgen te half tien ont stond een felle brand op het depót terrein van de Shell Nederland N.V. aan de industrieweg te De venter. Een tankwagen, geladen met 5000 iiter benzine vloog, ver moedelijk door kortsluiting, in brand. De benzine is verbrand. De rookontwikkeling was bijzon der sterk. De chauffeur van de tankwagen, de gehuwde Van der Linden, kreeg ernslige brandwon den en werd naar het ziekenhuis overgebracht. Dc brandweer ruk te uit met veel materiaal en wist met schuimblussers het vuur onder de knie te krijgen. De belendende gebouwen zijn behouden gebleven. De chauffeur van de tankauto met benzine, die Vrijdag tijdens een brand in zijn auto op het ter rein van de Shell te Deventer ern stig gewond raakte, is overleden. Het slachtoffer, de 24-jarige M. van der Linden, was gehuwd. manufacturier te hebben besto len. Ook haar verloofde, een militair uit Zaandam, is gear resteerd. Hem wordt schuld- heling tenlaste gelegd. Het meis je was als dienstbode bij de ma nufacturier werkzaam. De gesto len goederen vertegenwoordigen een waarde van ruim 2000 gul den. TWEE TREINONTSPORINGEN IN MAASTRICHT. Een stoptrein uit Roermond liep op het stationsemplacement te Maastricht uit de rails. Het zelfde gebeurde met de stoptrein uit Heerlen. Er ontstond aan zienlijke materiële schade. Per soonlijke ongelukken kwamen niet voor. Het reizigersverkeer onder vond van deze ontsporingen aan zienlijke vertraging. De drie hoofdsporen werden versperd. De stoptreinen kwamen te ver vallen en de sneltreinen van en naar Roermond werden over enkel spoor geleid. De half uur dienst van en naar Heerlen werd tijdelijk gestaakt. De ontspoorde treinen konden na enkele uren weer in de rails worden gezet. Naar de oorzaak van deze ont sporingen vermoedelijk een ver keerde wisselstand wordt een onderzoek ingesteld. Het herstel van de ontwrichte wissels en de spoorbanen neemt geruime tijd in beslag. KINDERVERLAMMIN G. verloop var de kinderver- NED. HERV. KERK. Beroepen te Sas van Gent en Phillipine, toez., A. C. Honders, cand. te Wassenaar. DE Het lamming in Dén Haag blijft zich in ongunstige zin ontwikkelen. Het aantal gevallen sinds half Mei be draagt thans omstreeks 40 en be treft voor het merendeel kinderen beneden 5 jaar. Voorts zijn er enige gevallen van kinderen van 5 tot 15 jaar. De volwassen-leeftijd loopt tot 30 jaar In de week van 814 Juli zijn er in het gehele land 12 gevallen geconstateerd, waarvan 5 in Den Haag, 1 in Zwolle, 2 in Rotterdam, 1 in Voorburg, 1 in Zierikzee en 2 in Heerlen. Zoals men weet, zijn voorzorgs maatregelen tegen deze ziekte niet l Berry hoefde niet lang in de kist te zoeken om de brief te vin den. Het was een hele merkwaardige brief, in sierlijk schoonschrift ge schreven. ,,Ik zend U mijn eerwaardige vervoermiddel omdat het mij een eer zou zijn, indien gij uwe erva ringen in het oplossen van moei- hevige regens hun huis wegspoelde, lijkheden in dienst zoudt willen stellen van mijn rechtvaardige zaak. lik, en allen die van goede wil zün in mijn land, worden bedreigd door Hier brak de brief af. „De laatste woorden zijn kenne lijk in haast geschreven", zei Ber ry. De ondertekening van de brief, die bijna onleesbaar was luidde: Sultan Sar. „Vervoermiddel", zei Berry, ,,maar dan is dit een vlie gend kleedje"! „Kom mij nu niet met baker sprookjes aan Berry", zei Terry, terwijl hij lachend op het kleedje ging staan. ,,Wij leven in een eeuw van nuchtere wetenschap en van za kelijkheid. Het kleedje is als ver voermiddel uit de tijd". DE RONDE VAN FRANKRIJK. De 17e etappe van de Ronde van Frankrijk. Montpellier—Avi- gon, over 224 km, is gewonnen door de Fransman Bobet. De uitslag luidt: 1. Bobet (Fr.) 7.24.44 (met boni ficatie: 7.23.44)2. Barbotin (Fr.) 7.25.34 (met bonificatie: 7.25.04); 3. Bartali (It.) 7.25.40; 4. Gemi- nia (Fr.) z.t.; 4. Kolblet (Zwits.) z.t.; 6. L. Lazarides (Fr.) z.t.; 7. Ockers (België) 7.25.59; 8. De Hertog (België) 7.26.10; 9. Van Ende (België) z.t.; 10. Deledda (O.Z.O.) 7.29.34; Op de 23e plaats kwam in de tijd van 7.30.30 een groepje renners met o.a. Coppi. Het algemeen klassement. 1. Koblet (Zwits.) 98.35.17; 2. Geminiani (Fr.) 98.36.49; 3. L. Lazarides (Fr.) 98.43.06; 4. Bar tali Gt.) 98.53.04; 5. Bobet (Fr.) 98.56.15; 6. Barbotin (Fr.) 98.57. 29; 7. Lauredi (Fr.) 98.59.25; 8. Ockers (België) 99.00.55; 9. Bau- vin (O.Z.O.) 99.03.37; 10. Ruiz (Spanje) 99.07.06; 16. Coppi (It.) 99.19.49. Het ploegenklassement. 1. Frankrijk 294.58.07; 2. België 295.50.48; 3. Italië 296.39.55 4. West Zuid West 296.51.01; 5. Oost Zuid Ooost 296.56.48. TERNEUZEN. Huwelijks-aangiften. 14 Juli. Ger- rit W. van Leeuwen, 29 j., jm (wo nende te Maurik) en Ebrina P. de Putter, 20 j., jd. 18 Juli. Joseph Destornbes, 35 j„ jm en Irene L. M. Vanhjjfte, 31 j., wed. Huwelijks-voltrekkingen. 19 Juli. Marinu; Bakker, 31 j., jm (won. te Kruiningen) en Janna P. Mieras, 28 j„ jd. Geboorten. 11 Juli. Hillary, z. van Marion D. A. Launspaeh en Klasina A. van den Berg. 14 Juli. Mels Cor- nelis van Waardenberg en Petro- Margaretha S. van Zweeden. 16 Juli. Mina Catharina. d. van Cor- nelsi van Waardenberg en Petro- nella J. Brood (won. te Rotter dam). 17 Juli. Johannes Marie, z. van Levinus de Fejjter en Janna C. Hujjssen. 18 Juli. Johannes Jaco bus, z. van Petrus J. Kroes en Su- zanna M. van Hoeve. Overlijden. 11 Juli. Johanna de Brujjne, 75 j., wed. van Jannis W. Leenhouts (overl. te Bergen op Zoom). 13 Juli. Cornelia M. Diele- man, 71 j., d. van Frangois Diele- man en Cornelia Donze. 14 Juli. Jan Kruijsse, 73 j„ echtg. van Maria de Bree. 15 Juli. Ardengo G. C. M. Persijn, 1 j. (won. te Sas v. Gent), z. van Maurice D. C. Ph. Persjjn en Iole Felisi. LOOP DER BEVOLKING. TERNEUZEN. Gevestigd: J. Blom, Lange Kerk straat 74, van Rotterdam; M. Lo- meijer, Axelsestraat 58, van Kerk- werve; J. Romeijn, Dokweg 14, van 's-Gravenhage; E. J. van de Voorde, le De Feijterstraat 15, van Zaamslag; J. A. de Groene, Narcis straat 5, van Dongen; M. Broek hoven, 2e De Feijterstraat 10, van Rotterdam; J. PietersSchipper, Burg. Geillstraat 22, van Rotter dam; J. Westveer, Grenulaan 18, van Middelburg; R. P. E. Bliek, Westkolkstraat 28, van Gent (B.); D. de Pooter, Hogendjjk 6, van Axel; P. J. Brons, Westkolkstraat 52, van Utrecht; E. E. Standaert, Westkolkstraat 614, van Apel doorn; H. A. Smits, Noordstraat 70, van Amsterdam: G. Drabbe, Pierssenspolderstraat 87, van Ka- pelle (Z.-B.); J. JansenHerre- mans, Bovenweg 71, van Dordrecht; M. W. Goudzwaard, Azaleastraat 18, van St. Jansteen; A. Geene, Axelsestraat 58, van Goes. Vertrokken: H. C. de Jong, Bo venweg 49, naar Sas van Gent; S. C. Doggen, Emmalaan 1, naar Hoek; M. M. Hamelink, Wilhelmi- naplantsoen 1, naar Kruiningen. ZON- EN MAANSTANDEN. ZON MAAN op onder op onder Juli. 26 4.51 20.41 23.15 14.46 27 4.52 20.40 23.37 16.02 28 4.54 20.38 17.14 29 4.55 20.36 0.06 18.18 nmaemissen maar rvaesung zaï kunnen begeven. Verklaring van Radio-Pjong- jong. IRadio-Pjongjang heeft in een uitzending verklaard, dat de Amerikaanse weigering om de te rugtrekking van alle buitenlandse troepen uit Korea te Kaesong te gelieden tot de Koninklijke Mili taire Academie te Breda onder zocht. Een en ander houdt ver band met de mededeling van een woordvoerder van het ministerie van defensie in Indonesië, dat officieren van het Indonesische leger naar Nederland zullen gaan voor het volgen van cur sussen. en ae eunseu ICö VCU1 HU11 aa- menwerking te aanvaardën. Vragen als waarover in de Bel gische berichtgeving wordt ge sproken zijn dan ook door de Ne derlandse regering niet gesteld. Tijdens de conferentie te Goes hebben de drie regeringen, zoals ik in de Tweede Kamer heb mede gedeeld, een tour d' horizon ge maakt in de gecompliceerde en met eikaar samenhangende Bene- export van Nederlandse produc- ten naar België in de weg worden gelegd. Ik heb deze Nederlandse opvat ting ook aan mijn Belgische col lega's medegedeeld. Er is geen sprake van, dat van Nederlandse zijde in dit verband een verzoek als waarover U in uw eerste vraag sprak tot de Belgische re gering zou zijn gericht. en uu urzaiuei ie wuiueu gei egeiu dan op zuiver bilaterale grond slag. Dat geldt in het bijzonder voor het verkeer en de agrari sche sector. Mogelijk zullen de resultaten van de voorgenomen conferentie van de Noordzeeha vens de juistheid van deze op vatting bewijzen", aldus Ade nauer. 5 regels 75 cent; ct.; minimum pet nummer, of: Adres at meer s namiddags 2 uur Zaterdags 11 uur i met de heer Har enkomst gehad voor rika vertrekt", leeft de Britse am_ «gedeeld, dat vol tijd bijna was geko te besprekingen tus- Britten te herope- laghebbende kringen au voorgesteld, dat ;en Britse delegatie, hoofd een kabinets- len ontmoeten, jelichte Britse krin- -klaard, dat Harri- egedeeld, dat Enge- snige garanties zou alvorens een derge- i te zenden. voorstellen over. teeft Dinsdag de Per- Ilen» op grond waar- n bereid zijn met de derhandeling te tre- ritse ambassadeur te rhandigd. len werden aan Bar- .ndigd, nadat zij op svergadering waren zal de voorstellen ïg naar Londen zen. aanse kringen heeft •d, dat de volgende in de Britten is. onlijk betrouwbare e Londen vernomen, 3he voorstellen, wel- iddag op het Britse ,n Buitenlandse Za- vangen, er in voor vertegenwoordiger regering naar Tehe- fen voor besprekln- •ogste peil. rdvoerder van het ice" verklaarde, dat voorstellen „op het t geen teleurstellen- rekken". Hij voegde dat ze reeds door aren van het mini- bestudeerd. VAN DE SABENA STORT oden en 1 waar gc- deelt mee, dat een >rige vliegtuigen gis te pletter is gevallen na een tussenlanding oerder en de eerste en' gedood. e bemanningslid is .d. Jig was des ochtends itad naar België ver- jongeluk bjj Os ten de. 6 en 1 zwaar geiwond. Belgische blad „Het den Dag" meldt had dat deelnam aan de eratie'' te Ostende, >or prins Antoine de •defect. 1 stortte neer. rlaagde er in zich met m te redden, maar is gewond aan armen en s Nicaise uit Gent, is ;tuk van het neer ge_ uig gedood. e Londen ontvangen het Sowjet-Russische Tass wordt gemeld, jet-Russische minis- ■ine, I. S. Joemasjef, zoek van zijn post is lats is door het pre- de opperste Sow jet ce-admiraal N. G. abot, ambtenaar van anse ministerie van Slaken, belast met iden betreffende de e veiligheid, heeft te "ew York) verklaard, ropa nog niet genoeg a defensie. mening izou het ech- zijn een te krachtige ;enover de Europese aan te nemen. Staten wensen geen elingen", zo verklaar- -v j.i rede, „maar wij wil len vrije, onafhankelijke en moe dige bondgenoten." „Laten wij ons zelf niet bedrie gen door te menen, dat bet we derzijdse hulpprogramma een ge schenk van de Ver. Staten aan de Europeanen is. Het is een inves tering in het belang van onze eigen veiligheid".

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 3