De tweede dag van het Zomerfeest Viva («J 2 [IJDE Binnenlands Nieuws Het huis zonder sleutei Moord in de J. P. Coenstraat te Den Haag Deelname beneden de verwachting UIT OE PROVINCIE Verhogingen pensioenen en kindertoelagen van gepensionneerden >ea*i*y en rry 'n de bril van Sultan Sar SPECIAAL ALKALIVRIJ VOOR Krabbenvissers in actie. TWEEDE KAMER AGENDA TERNEUZEN HULST. SAS VAN GENT. SLUIS ZUIDZANDE. Het I.V.V.V. protesteert bij Acheson Proces legen Duitse o ogsmisdadigers te,WarscKau Verfris uw mond en geniet van de geionde verkwikkende AUTO MET OUDEN VAN DAGEN AANGEREDEN. Woensdagavond werd de 69- jarige M. O., gepensioneerd amb tenaar, dood in zijn woning aan de J. P. Coenstraat te 's-Graven- hage, waar hij een kamer be woonde, aangetroffen. Een. broer van O. vervoegde zich Woensdagavond aan de deur van O.'s kamer. Hij kreeg even wel geen gehoor. De bezoeker vermoedde dat er iets aan de hand was en waarschuwde de po litie. Omstreeks negen uur kwam deze en forceerde de deur van O. s kamer. Men vond in de ka mer hei ontzielde lichaam van O. vooroverliggend op de divan. On der zijn hoofd lag een plas bloed. Uit het eerste onderzoek is de politie gebleken dat hier vermoe delijk sprake is van een geval van roofmoord. Alle kast;n en laden, in de kamer waren over hoop gehaald, doch het is nog niet bekend of er iets vermist wordt Ook is nog niet vastge steld op welke wijze O. gedood werd. De politie neemt aan dat de man om het leven is gebracht. De vermoorde is als tekenaar werkzaam geweest bij het minis terie van Verkeer en Water staat. O. bewoonde de tweede étage van bovengenoemd perceel waar in een pension gevestigd is. In dit pension wonen een tiental mensen, met wie O. weinig con tact had. Bezoek ontving hij ook zeer weinig. Woensdagavond om ongeveer half zeven heeft zich nog een vriend bij O. vervoegd, maar er werd niet opengedaan. Toen later op de avond een broer van O. hem wilde bezoeken, kreeg deze ©venmin gehoor. Onraad vermoe dend, heeft men zich toen tot de politie gewend, die zich toegang tot O-'s kamer verschafte. ®e politie trof de bewoner dood ■op de divan aan. In de kamer was een grote ravage aangericht. Alle kasten en kistjes stonden pea. Vermoedelijk heeft O. een har de klap op het hoofd gekregen, wast uit de mond van O. liep bloed. Een schotwond was niet aanwezig. Van medische zijde is gecon stateerd, dat toen het lijk werd MBIEST EINDE NON-STOP BROMFIETSBIT. De non-stop rit Groningen Maastricht per bromfiets, die de 23-jarige Elzinga uit Groningen heeft willen maken, is in de Beemster op onverwachte wijze geëindigd. De jongeman is daar, vermoedelijk ais gevolg van over- vermoeidheid, van zijn bromfiets gevallen. Met een schedelbasis- fradtuur werd hij in het zieken huis opgenomen. gevonden, de dood tussen de 6 en 24 uur geleden was ingetreden. Dinsdagavond heeft O- nog een bezoek aan een vriend in de Van den Boschstraat gebracht. Daar hij zich niet helemaal in orde ge voelde, ging hij bijtijds naar huis, doch volgens een getuigeverkla- ring heeft men hem daarna nog op de Herengracht zien wande len. Toen de politie zich toegang tot O.'s kamer verschafte was de deur op slot en een sleutel werd niet in de kamer aangetroffen. Het vermoeden bestaat dat Iemand het huis aan de J. P. Coenstraat, waarvan de voordeur meestal open stond, is binnenge gaan, de kamer van O. heeft doorzocht en toen, verrast door de thuiskomst van de oude man, deze heeft neergeslagen. De dader zou daarna zijn weggegaan en de deur aan de buitenkant hebben afgesloten met medeneming van de sleutel. Naar de politie, die het onderzoek met kracht ter hand neemt, tenslotte meedeelde staat men voor 'n raadsel. O. die reeds een paar jaar op dit adres woonde, was niet bemiddeld. Aan het ministerie had hij als ar- beidscontractant gewerkt. EX - STUURMAN HIELD GEEN T GOEDE KOERS. De afdeling oplichting van de centrale recherche te Amsterdam heeft Woensdag een 40-jarige oud-stuurman van de grote vaart gearresteerd. De man maakte er een gewoonte van relaties te be zoeken en dan te vertellen, dat hij pech had met zijn auto en toe vallig juist het bedrag, nodig voor de betaling van de reparatie niet bij zich had. Of men hem alsjeblieft wilde helpen. De po litie helpt hem nu verder, omdat hij heeft bekend geen auto te be zitten en geenszins de bedoeling heeft gehad het geld ooit terug te betalen. „Niets dan lof kan ik uitspre ken over de prima organisatie van deze eerste krabbenvisserii in Terneuzen". zo zeide de heer Geyselinck, ondervoorzitter van de Vlaamse Touristenbond. Daarom betreur ik het zozeer, dat de deelname door een onbe grijpelijke fout van andere zijde dan de uwe en de onze, beneden de verwachting is gebleven. Evenwel zeg ik u bij een herha ling van dit sportgebeuren de vol le medewerking en steun toe van onze organisatie. Door een betreurenswaardig misverstand, naar de oorzaak waarvan een onderzoek zal wor den ingesteld, hebben een groot aantal personen, die reeds van deelnemerskaarten voor de krab- benviswedstrijd waren voorzien, niet aan deze wedstrijd kunnen deelnemen. Niettemin hebben we kunnen vaststellen, dat de orga nisatie, die het bestuur van de hengelaarsvereniging „Ontspan ning na Inspanning" op zich had genomen, tot in de puntjes ver zorgd was. Bij de vele bezoekers, die de wedstrijd, waaraan nu hoogstens 75 vissers deelnamen, kon men dan ook alom beluisteren, dat het jammer was, dat het deze unieke wedstrijd zo tegenliep. Toch js men ervan overtuigd, dat dit een jaarlijks weerkerend ge beuren kan zijn, omdat geibleken is dat er wel belangstelling voor bestaat. Om 4 uur nam de wedstrijd een aanvang en duurde tot 5 uur. De eerste prijs, de zilveren krab, werd gewonnen door de heer Leo Vlaminck uit Gent, die de zwaar ste krab ving (83,1 gr.). No. 2. was de heer Marcel Vermaire uit Clinge, met een krab van 75.8 gr en de derde en vierde prijs werden gewonnen door W. de Vries en John v. d. Berg beiden uit Terneuzen. De prijsuitreiking vond plaats op het feestterrein, door de voorzitter van V. V. V., de heer H. R. A. de Meiier, waar na de heer Geyselinck o.m. boven- vermelde woorden sprak. Het moge een troost zijn voor V.V.V. dat de organisatie prima bleek, zodat men zonder enige schroom volgend jaar een twee de krabbenviswedstrijd kan or ganiseren waaraan dan iedereen zal kunnen deelnemen. In de avonduren was er weer een gezellige drukte op het ter rein van het Zomerfeest der Har monie. In de consumptietent was het eerst de culturele club der K.A.B., onder leiding van de heer Wijn, die de stemming er in bracht. Nadat het pittige amusements orkest der Harmonie, o. 1. v. de lieer Snoek, de vrolijkheid had op gevoerd, besloten de Prairieram bles, o. 1. v. de heer C. Ribbens, deze avond. Hoewel het Donderdag was, de bekende „stille dag", viel er over de belangstelling zeker niet te klagen en kan ook deze tweede dag van het Zomerfeest geslaagd heten. HEDEN: HULST: Ten huize van A. Cattoir, 11.30 uur: Openbare aanbesteding bouwen van een brug in gewapend beton. TERNEUZEN: 8 uur: Trek king loterij ten bate van het instrumentenfonds. TERNEUZEN: Luxor Theater 8 uur: Biosc. „Vrouwenkamp Borneo". MORGEN: TERNEUIZENLuxor Theater 8 uur: Biosc. „Vrouwenkamp Borneo". 2 uur: Oriëntatierit 1951, V.V.V. Concertgebouw, 8 uur; Biosc. ,,,'t Lijkt zo eenvoudig". AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: iBiosc. „Blen je vrij van. avond". HULSTMiddfeijstandsfeesten. Bloemenbuurt op stap. Leden van de „Bloemenbuurt" maakte in het begin van deze week een uitstapje naar Nijme gen met twee geriefelijke auto bussen. Nabij Nijmegen toefde men het grootste gedeelte van de dag in het schitterend gelegen „Berg en Dal". Daarna werd de dames de gelegenheid geboden te winkelen. Via Groesbeek, waar het Canadese soldatenkerkhof werd bezocht, ging het weer op huis aan. Na in Breda de benen even te hebben gestrekt reed men in de beste stemming naar Kruiningen-haven, waar 't laatste bootje het gezelschap overzette. Vrolijk gestemd bereikte men Terneuzen, zeer voldaan over de genotvolle dag. Boterfraude. Wegens smokkelpoging naar België nam de douane te Nieuw- Namen dezer dagen niet minder dan 245 kg roomboter, met een waarde van f 1200, in beslag. Hiervan werd midden in de nacht 26 kg roomboter achter haald op een smokkelaar die, zich betrapt ziende, z'n „pungel" af wierp en door de te velde staan de gewassen in de nacht ver dween. De grootste partij, n.l. van 219 kg, werd tijdens een nachtelijke patrouille-dienst op z.g. verboden nederlage achterhaald. Deze par tij werd aangetroffen op een bij de grens gelegen landbouwerserf terwijl de landbouwer ontkende iets met deze smokkelzaak uit staande te hebben. Vlees aangehouden. Een 38-jarige Antwerpse dame trachtte te Kapellebrug ongeveer 66 kg vleeswaren naar België te smokkelen, welke goederen zij had verstopt achter rugzitting en onder de motorkap van haar au to. De douane nam de smokkel waar in beslag en legde de dame een flinke boete op. Een winkelierster uit Hulst bleek medeplichtig aan dit geval en werd eveneens bekeurd. N.C.B.-Oogstfeest. De R.K. Boerinnembond, geor ganiseerd in de N.C.B., zal op 30 Aug. a.s. haar jaarlijkse oogst feest te Hulst houden. Op deze dag zullen de boerin nen uit Zeeland en Brabant eerst een plechtige mis bijwonen in de basiliek. Daarna worden diverse spelen en sportwedstrijden ge houden in het nieuwe sportpark. 's Middags wordt in het open luchttheater opgevoerd het be kende blijspel ,,'n Zomerzotheid". Omlegging verkeer. Reeds enige maanden geldt aan de Westkade een éénrichtings verkeer, welke toegepast wordt vanwege de nieuwe verkeersweg die men aan het maken is. Nu staat sedert enkele dagen het verkeer in beide richtingen stil, aangezien men begonnen is met trottoirbanden te leggen, welke alle autoverkeer onmogelijk ma ken. Het verkeer wordt nu om geleid via Gentsestraat, Zuid straat, Markt en Ooststraat. Geldsmokkel. De douane te Sluis heeft pro ces-verbaal opgemaakt wegens overtreding der deviezenvoor- schriften tegen een viertal Ne derlanders, waaronder een dame, die met teveel geld de grens wil de passeren op doorreis naar België. De dame had 4300 Belg. francs onder haar kleding verborgen, terwijl bij de rest van het gezel schap 800 en 18450 Belg. francs te voorschijn kwamen. Reis ouden van dagen. De ouden van dagen uit deze gemeente maakten een busreis door de zgn. zak van Zuid-Beve land, om vervolgens via Ierseke en het veer Kruiningen-Perkpol- der weer naar Zuidzande terug te keren, waar de Kon. muziek vereniging „Veronica" hen met pittige marsmuziek verwelkom de. Het was een geslaagde reis, die o.a. door burgemeester en mevr. Vermet werd meegemaakt. Schoolreis. De kinderen van de klassen 4 tot en met 7 van de O. L. schoei maakten Dinsdag j.l. hun jaar lijks schoolreisje. Ditmaal was het doel Apeldoorn en omgeving. Reeds in de vroege morgen om kwart voor vijf vertrok het ge zelschap. Vanaf Vlissingen ging het met een speciale N. S.-kin- dertrein naar Apeldoorn, waar eerst voorbij het kon. paleis Het Loo werd gewandeld, om vervol gens een bustocht te maken over de Hooge Veluwe. Vervolgens werd een bezoek ge bracht aan de „echo-put" en aan de speeltuin Juliana-toren. Om vijf uur vertrok men weer uit Apeldoorn en om elf uur arri veerden de kinderen in Zuidzan de. Een lange dag, die dank zij de voorbereiding en de leiding, goed is verlopen. Verkeersongeval. Op het kruispunt bij Potjes, is Dinsdagavond ongeveer 7 uur, een vrij ernstig verkeersongeluk gebeurd. Een personenauto, ka mende van de richting Zuidzande botste in volle vaart tegen een uit de richting Groede komende personenauto. De inzittenden uit laatstgenoemde auto werden vrij ernstig gewond naar het zieken huis te Oostburg vervoerd. De inzittenden van de uit de richting Zuidzande komende auto kregen weinig of geen letsel- De poMtie heeft de zaak in onderzoek. Het Internationale Verbond van Vrije Vakverenigingen heeft een protest gezonden aan de Ameri. kaanse minister van Buitenlandse Zaken, Dean Acheson, tegen „enigerlei betrekking met het Spanje van Franco". In een door de secr.-generaal on dertekend telegram verklaart het verbond, dat het ten sterkste ge kant is tegen „de huidige pogin gen om Spanje in de Westerse de- ferilsie te betrokken, hetzij recht streeks of indirect door de bilate rale overeenkomsten tussen de Ver. Stateni en de dictator Pni- co". V«rlioging pensioenen en kinder- Aoelagen van gepensionneerden. Dinsdagavond en Woensdagmid dag heeft de Kamer beraadslaagd over het wetsontwerp tot verhoging —H pensioenen met een bijzondere toesiag en van de kindertoelagewet «ear gepensionneerden. De heer Van Sleen (Arb.) is zeer verheugd over het wetsontwerp. De regering is op de goede weg en spr meent, dat de strijd niet tever- rrefs is gestreden. Er zgn echter sjoi* tekortkomingen. Van amende ring verwacht hjj op dit moment geen heil. Hij betreurt het, dat het ontwerp zo lang op zich heeft laten De* heer Hoogcarspel (C. P. N.) noemt de nood der gepensionneer den schrikbarend. Zij hebben hun otter gebracht in waardevol geld en worden nu betaald in door de ©verheid ontwaard geld. Dit legt tS de overheid de verplichting op een zodanige verbetering inde pen soenen te brengen, dat die ont waarding wordt goedgemaakt. De heer Gortzak (C. P. N.) gaat nader in op enige punten en be toogt o.a., dat er moet worden ge- sprd&en van een noodtoestand van de ouden van dagen en gepension neerden. Spr. dringt erop aan de grens van 20 te verhogen tot 30 Minister Van Maarseveen merkt op, dat 81 millioen per jaar wordt uitgetrokken om bestaande pen sioenen aan te vullen, om zodoen de aan de nood der gepensionneer den tegemoet te komen. Daaraan wordt ook bijgedragen door dege nen, die geen verhoging hebben ge had. De gemeenschap brengt z. een groot offer voor de gepension neerden. Het is spr. niet duidelijk, dat de heren Gortzak en Hoogcar spel niet tevreden zijn over 't voor stel. In het voorlopig verslag toch is medegedeeld, dat alle leden met het ontwerp instemden. Wanneer er geen nieuwe loon- ronde was gekomen, had sprekers ambtsvoorganger reeds eerder een voorstel ingediend. Dat is de reden van de vertraging. Het is niet juist, dat alle weduwen-pensioenen na 1 Jan 1947 met 800 zijn verhoogd. Oude pensioenen kunnen hoger zijn dan de nieuwe. Er is gepleit voor bijzondere voor zieningen voor de onderwijzers en men heeft gesproken van rechts herstel, maar van rechtsherstel is geen sprake geweest. Hier is sala risverhoging toegepast. Het is z.i. niet juist te blijven aandringen op verhoging der onderwijzerspensioe nen, die enige malen verhoogd zijn. De minister erkent, dat de klein ste pensioenen met het voorstel niet gebaat zijn. Hij meent, dat aan de kleine pensioentrekkers tege moet dient te worden gekomen en hjj wenst, dat te doen door voor de pensioenen tot 450 de grens der verhoging te brengen van 20 op 30 procent. Ter regeling van deze ver hoging en de overgangsbepalingen dient hij een nota van wijzigingen in. Na de pauze is een door de mi nister ingediende nota van wijzi gingen rondgedeeld. De technische uitwerking komt hierop neer, dat de bijzondere toeslag zal bedragen 30 voor pensioenen van min der dan 451, 135 voor pensioenen van 451 tot 675,— 20 voor pensioenen van 676 tot 1250.—; Na re- en dupliek wordt het wets ontwerp z. h. s. aangenomen. KA.I111I J MB3FSTAUUEN Twee ingezetenen van Apel-i doorn, J. W. M. en G. L. H., zjjn door dc politie te Ede ingesloten, omdat zij zich schuldig tl ebben gemaakt aan het opgraven en ver duisteren van kabels op de voor malige startbanen van het vlieg veld Deelen. De zaak kwam aan het rollen, toen de daders het materiaal bij een opkoper aan de man brachten. Doordat het oude metaal op het ogenblik een hoge waarde bezit bestaat er bij bepaalde personeni eera grote belangstelling voor deze bodemschatten. „Dat is een kist", zei Berry. „Dat is-ie dan", gaf Terry toe. „Ik vreet wat" zei Terry. „Laten wij de kist naar binnen dragen". „Wat een idee!" zei Berry be wonderend. De roemruchte avonturiers zet ten hun tengere maar geoefende schouders onder het gevaarte en droegen het naar ibinnen. „Raad eens wat er in zit?" vroeg Berry. „Ik kijk liever" was het ant woord van Terry,, die wegliep om een breekijzer te halen. „Naar het gewicht te oordelen zou er een blokkendoos voor olifanten in kunnen zitten", hield Berry aan. „Of rotsen voor ons rotstuintje" zei Terry. En hij plantte het breekijzer krachtig in de kist. Te Warschau is het proces be gonnen tegen de voormalige luit.- gencraal der S S-, Jurgen stroop, die er van beschuldigd wordt in 1943 100.000 Joden1 uit de Poolse hoofdstad naar vernietigingskam pen te hebben; gezonden, aldus meldde Radio-Warscliau. Tegelijk met hem staat terecht kapitein Franz Konrad, die van medeplichtigheid wordt beschul digd. Stroop wordt verantwoordelijk geacht voor de „onbeschrijfelijke toestanden" in het ghetto van Warschau, waar in het begin van 1941 gemiddeld 5000 personen per maand stierven tengevolge van typhus, honger en| overbevolking, aldus Radio-Warschau. Konrad wordt er van beschul digd Joden in het ghetto te hebben beroofd en afgeperst. Men had eerst beloofd,, dat hun niets zou geschieden, maar later werden zij vermoord. Konrad verklaarde onschuldig te zijn. door EARL DERR BIGGERS Vertaling van P. Oreille 28) (Nadruk verboden). „Juist." De kapitein staarde op" zijn schrijfboekje. „Dat moet Jim Egan geweest zijn, die dat verlaten Rif en Palmhotel heeft aan het strand." Hij wendde zich tot Amos. „Was Egan een vriend van uw broer?" „Ik weet het niet", zei Amos. „Amos was ook geen vriend van zijn broer", legde juffrouw Minerva uit. „Er was een oude vete tussen hen. Ik voor mij heb Dan nooit Egan's naam horen noemen, en hij is zeker nooit in huis geweest sedert ik er was." Hallet knikte. „U ging dus weg om half negen. Vertel nu eens waarheen u ging en wanneer u terugkwam. En alles over het armbandhorloge." Juffrouw Minerva schetste haar avond op de luau. Ze beschreef haar terugkeer in Dan's woonka mer, haar avontuur in het don ker de lichtgevende wijzer- I zei Amos. plaat, die gewacht had tot zij voorbij was- „Ik wou, dat u meer had ge> zien", klaagde Hallet. „Zoveel mensen dragen armbandhorlo ges." „Waarschijnlijk niet veel zo één", zei juffrouw Minerva. „O. Had het iets bijzonders?" „Zeker. De cijfers waren ver licht en duidelijk zichtbaar met één uitzondering. De twee was heel dof zo goed als uit gewist." Hij keek haar bewonderend aan- „Nu, u had wel uw zinnen bij elkaar." „Dat is een gewoonte, die ik al vroeg heb aangenomen", ant woordde juffrouw Minerva. „En gewoonten wennen moeilijk af." Hij glimlachte en vroeg haar voort te gaan. Zij vertelde, dat zij het personeel gewekt had en tenslotte van de griezelige ont dekking op de lanai. „Maar Amos heeft opgebeld", zei Hallet. „Ja. Ik heb hem dadelijk gete lefoneerd en hij bood aan daar voor te zorgen-" Hallet wendde zich tot Amos. „Hoe lang had u nodig om h.m te komen?" vroeg hij. ,Niet meer dan tien minuten", „U kon u kleden en hier komen in die tijd?" Amos aarzelde. „Ik ik be hoefde mij niet te kleden", legde hij uit. „Ik was nog niet naar bed." Hallet keek hem aan met nieu we belangstelling. „Half twee en u nog op?" „Ik slaap niet goed", zei Amos- „Ik ben altijd laat op." „Zo. U en uw broer waren niet op goede voet? Een oude twist?" „Niet bepaald twist. Ik keurde zijn levenswijze niet goed en we gingen verschillende kanten uit." „En spraken niet meer tegen elkaar?" „Ja, zo stond het", gaf Amos toe. „Hum!" Een ogenblik staarde de kapitein Amos aan, en juf frouw Minerva deed het ook. Amos! Het flitste door haar heen, dat Amos lange tijd daar alleen op de lanai was geweest, voor de komst der politie. „Nu wil ik het personeel, dat met u mee naar beneden is ge komen, spreken, juffrouw Win- terslip", zei Hallet- „De anderen kunnen wachten tot de morgen." Haku en Kamaikui verschenen met grote, verschrikte ogen. De Jap had niets te zeggen, hij had vast geslapen van negen uur af tot juffrouw Minerva aan zijn deur had geklopt. Hij legde de eed af. Maar Kamaikui had iets mee te delen. „Ik hier komen met ruit." Zij wees naar een mandje op de ta fel. „Op lanai daar gepraat, me neer Dan, een man, een vrouw- O, heel boos." „Hoe laat was dat?" vroeg Hallet. „Tien uur, geloof ik." „Herkende je geen andere stem, dan die van je meester?" Juffrouw Minerva meende de vrouw even te zien aarzelen. „Neen." „Nog iets?" „Ja. Misschien elf uur. Ik zit ten bij het raam boven- Weer ge praat op lanai meneer Dan en andere man Niet zo boos." „Om elf uur? Ken je meneer Jim Egan?" „Ik heb hem gezien." „Zou je kunnen zeggen, of het zijn stem was?" „Ik zou het niet kunnen zeg gen." „In orde. Jullie beiden kunt gaan." Hij wendde zich tot juf frouw Minerva en Amos. „We zullen eens zien wat Charlie daar heeft gevonden", zei hij en ging hen voor naar de lanai. (Wordt vervolgd). BRAND IN CONFECTIEFABRIEK. Omstreeks een uur Woensdag nacht zagen omwonenden vlam men en rook komen uit de zolder verdieping van een gebouw te Amsterdam, waarin gevestigd is de N.V. Confectie-industrie De Vries en Susan. De brandweer was verplicht enkele deuren in te trappen om het geheel verlaten gebouw te kunnen betreden. Er bleek een kleine uitslaande brand te woe den op de vijfde verdieping aan het einde van een transportband tussen een tussenwand en de dakgoot. Met twee stralen op de water leiding, een door de fabriek en een over het dak aangevoerd, wist de brandweer het vuur snel te bedwingen. Het laatste had om elf uur 's avonds een nachtwaker het gebouw verlaten na een nauw keurige controle. De brand, die vermoedelijk veroorzaakt is door een constructiefout in een warm tegeleider, heeft zich dus na die tijd ontwikkeld. De schade is betrekkelijk ge ring- Naar het onderzoek van het ibrandpiket der Amsterdamse po litie in samenwerking met de brandweer heeft uitgewezen, is de brand in de confectiefabriek De Vries en Susan Donderdag nacht veroorzaakt doordat een houten balk naast een schoor steen van een stoomketel door voortdurende verhitting was gaan schroeien. TIENDUIZENDSTE INWONER VAN NOORDOOSTPOLDER. Donderdagnacht om twee uur werd in Ens in de N.O.polder in het gezin van de landbouwer A. Delhy een jongen geboren, die de tienduizendste inwoner van de polder is. Als een bijzondere toevallig heid kan hierbij worden vermeld, dat gisteren de oudste inwoner van de polder, eveneens woon achtig in Ens, de heer L., van Niejenhuis, 87 jaar werd. Het gezin Delhy is oorspron kelijk afkomstig uit Oosterhout (N.-Br.), en woont sedert Febru ari 1950 in Ens. De jonggeborene is het tweede kind in dit gezin. De namen van de jongen zullen zijn Petrus Adrianus Maria. De heer Niejenhuis woont se dert Februari 1951 in Ens e» is afkomstig uit Loppersum (Gr.). Een vertegenwoordiger van de landdrost Dr. Ir. S. Smeding, reikte gisterenmorgen aan de gelukkige vader een spaarbank boekje uit met een bedrag van ƒ50. Een aantal ouden van dagen uit de kop van Noord-Holland heeft Woensdag een tocht met autobussen en luxe auto's door het Gooi gemaakt. Op de rijks weg AmsterdamLaren sloeg c.a. 3uur in de middag een der bussen linksaf de Oud Blari- cumerweg te Naarden in op het moment, dat uit de richting Amersfoort een vrachtauto met aanhangwagen (bestuurd door W. uit Pijnacker) naderde. De bestuurder van de vracht auto remde af doch reed, nadat de bus gepasseerd was, door met het gevolg, dat een personen auto, die achter de bus reed en eveneens links af sloeg, gegre pen werd. Van de vier inzitten den werden de 67-jarige heer S. uit Kolhorn en de 74-jarige P. uit Lutjekolhorn zwaar gewond in het Diaconessenhuis te Naarden opgenomen. De echtgenote van de eerstgenoemde bekwam min der ernstig letsel en is na behan deling naar haar huis vervoerd. De bestuurder liep geen verwon dingen op. De overige auto's zet ten de tocht met de oudjes voort via Oud-Valkeveen «aar hun woonplaatsen. DE ZEE EISTE TWEE SLACHTOFFERS. In een half uur tijds zijn gis termorgen in Den Haag bij het zwemmen in zee twee jongens verdronken. Om kwart voor 12 is de 12-jarige J. G., wonende aan de Doestdijksekade, in de golven verdwenen ter hoogte van het politieposthuis bij de Savornin Lohmanlaan. De jongen kon bij na niet zwemmen. Om kwart over 12 is de 20- jarige D. van L. uit Overschie verdronken bij Kijkduin. Hij was aan het zwemmen met enige meisjes. Een van haar raakte in moeilijkheden. Toen van L. haar te hulp wilde komen, verdween hij in de golven. Het meisje slaagde er in uit het water te komen. De stoffelijke overschot ten zijn nog niet gevonden.

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 2