Hoofdingelanden maken excursie 'mmm VAN NELLE'S THEE RECHTSZAKEN Eeuwfeest St. Sebasteaan te IJzendijke Fa P. J.VANDESANDE WAT BRENGT DE RADIO? BURGERLIJKE STAND LOOP DER BEVOLKING en iBcrry in de bril van Sultan Sar J. P. A. SPAAS 2 plaatsen A. van den Biggelaar A Co N.Y. Roosendaal JamSlicilruIxtverL Zoele rode Wijn? Van Overbeeke EEN HEERLIJK KOPJE THEE,MEVROUW! ,HET VRIJE VAN SLUIS" De overstromingen in de V. S. AGENDA Geldigheid Nationaliteitsbewijs Twee Indische ministers afgetreden Noorse uraniummijn wordt gesloten Engeland voor toetreding van Turkije en Griekenland Werkjasje met rijbewijs V.V.V. Terneuzen KRABBENVISWEDSTRIJD WONINGRUIL Voor Uw Naar Geboortekaartjes Verlovingskaattjes Huwelijkskaarten Huwelijksbrieven Naamkaartjes Noordstraat Terneuzen Bloemen Expresse „INTERFLORA" BLOEMENHUIS fyf lera" TE R N EUZ EKJ - REISBUREAU TRAM^TRaaT-2 0- Vergeet U dan niet, de thee vóór het inschenken even om te roeren. Dan pas is elk kopje, dat U schenkt, even smakelijk en geurig, en juist sterk genoeg. ROER VOOR HET INSCHENKEN DE THEE EVEN OM EN GEBRUIK Het Vrü» van Sluis heeft Dins dag voor haar hoofdingelanden «en excursie georganiseerd naar de vele werken, die het water schap hiomenteel in uitvoering haaft. Naast de plannen, welke het Vrije van Sluis in voorbereiding heeft, demonstreren; die werken duidelijk hoe nuttig de samenvoe ging van de 76 polders is geweest waaruit het Vrije van Sluis thans is samengesteld. 's Morgens om 9 uur vertrok het gezelschap van de markt te Oostburg. Als eerste werk toonde de dijk graaf de brug in de Diomededijk. Deae brug, welke bij de firma Mollet te Hoofdplaat in uitvoering is «i aangenomen voor 17.500, heeft door de gelijktijdige afdam ming van de Bakkersdam aan Modde wateroverlast bezorgd. Aan het grote werk van de brug bij Btekkersdam gekomen stapte het gezelschap even later uit. Deze brug wordt gemaakt van bakstenen met stampbeton en is door de firma Mollet te Hoofd plaat voor 38.000 aangenomen. Bent voordeel is het, dat men voor deze brug niet behoefde te heien. Door diverse weersomstandig heden, is het werk 14 dagen op VRIJDAG 20 JULI HILVKRSUM I: 7.00 Nieuws; 7.18 Gram.; 7.50 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 8.50 Voor de vrouw; 9.00 Gram 9.30 Watenstanden; 10.00 Cause rie; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Gram.; 10.30 Voor de vrouw; 10.45 Piano; 11.00 Voordracht; 11.20 Gram.; 11.30 Orgel; 12.00 Dansmuziek; 12.30 Mededelingen; 12.33 Gram.; 12.45 Sport; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 13.20 Ork.; 14.00 Kookpraatje; 14.20 Orkest; 15.00 Voordracht; 15.20 Gram.; 16.00 Gram.; 16.30 Voor de kin deren; 17.00 Koor; 17.20 Cause rie; 18.00 Nieuws; 18.15 Felicita ties; 18.45 Denk om de bocht; 19.00 Piano; 19.10 Voor emigran ten; 19.30 Causerie; 19.50 Ber.; 20.00 Nieuws; 20.05 Boekbespre king; 20.15 Gram.; 20.30 Cause rie; 21.00 Verzoekprogramma; 21.45 Weekoverzicht; 22.00 Lich te muziek; 22.40 Causerie; 23.00 Nieuws; 23.15 Orkest. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.15 Gymnastiek; 7.30 Gram.; 7.45 E!en woord voor de dag; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de vrouw; 9.35 Orkest;'10.15 Orkest; 11 .OOi Voor de ziekeni 11.4 0 (Ensem ble; 12.00 Angelus; 12.03 Gram.; 12.30 Mededelingen; 12.33 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.20 Actualiteiten; 13.25 Gram.; 13.45 Voor de huis. vrottW; 14.00 Zang; 14.25 Orkest; 15.00 Gram.; 16.00 Voor de zie. ken; 17.00 Voor de jeugd; 17.15 Koor; 17.45 Causerie; 18.22 Cau serie; 18.30 Lichte muziek; 18.50 Sport; 19.00 Nieuws; 19.15 Rege ringsuitzending; 19.35 Lichte mu eiek; 19.48 Pol. overzicht; 20.00 Nieuws; 20.05 Opera; 21.44 Brab halfuur; 21.35 Kwartet; 21.50 Causerie; 22.05 Orkest; 22.35 Klankbeeld; 22.45 Gebed; 23.00 Nieuws; 23.15 Lichte muziek; 23.40 Lichte muziek. BRUSSEL VI.: 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.32 Orkest; 13.00 Nieuws; 13.15 Orgel; 14.00 Operette; 14.45 Kamermuziek; 15.30 Gram.; 16.15 Klassieke mu ziek; 17.00 Nieuws:; 17.10 Orkest; 18.00 Opera; 18.10 Voordracht; 18.20 Gram.; 18.30 Voor de sol daten; 19.00 Nieuws; 19.30 Film; 19.50 Causerie; 20.00 Orkest; 21.00 Gram.; 21.15 Zang; 21.50 Gram.; 22.00 Nieuws; 22.15 Jazz muziek; 22.45 Balletmuziek; 23.00 Nieuws; 23.05 Kamermuziek. «tiet sichema ten! achter. Dit zal bij het eerste gedeelte van de oogst aan landbouwer Van de Vijver moeilijkheden bezorgen, aldus de dijkgraaf. Men zal Van de Vijver echter tegemoetkomen door het beschik- baar stellen van de vrachtauto's van het Vrije van Sluis. De brug tussen Aardenburg en St. Kruis is eveneens aangenomen door Mollet en wel voor 23.900. Ter plaatse stapte het gezel schap uit om de brug in ogen schouw te nemen. Door de uitdiepingswerkzaamhe den van vorig jaar in de Biezen- en Palijskreek is een goede afwa tering verkregen voor het gehele krekengebied van de Biezen en Eede. Door Aardenjburg ging het ver volgens naar Sluis. Onderweg kon men de bagger machine van het Vrije van Sluis in de z.g. Sierskreek aan het werk zien. Deze kreek regelt de afwa tering van plm. 3000 ha en1 geeft aansluiting op 't z.g- Lapschuur- schegat en de Hooge watergang. De weg van Hleille naar Sluis is in onderhoud hij het Vrije van Sluis. H,et eerste gedeelte is goed on derhouden, naar het Siuisse ge deelte ligt erbarmelijk, hetgeen goed aan de autobus te merken was. Daarom voelt het Vrije van Sluis er niet voor om met de ge meente Sluis aan te dringen op de aanleg van een tertiaire weg, daar, zoals gezegd, het gedeelte van het Vrije van Sluis van Heil- le- tot aan de Blauwe weg goed onderhouden is. De duiker-brug bij het Planken huis, in uitvoering bij de firma A. Cambier te Breskens voor 44.380, werd met belangstelling bekeken. Dit grote werk schiet reeds goed op, waardoor de waterongemak ken van de omliggende landbou wers tot het verleden gaan beho ren. Verder zullen de toegangswegen tot de brug op de dijken verlaagd dienen te worden. Van hier loopt de afwatering door de hoge waterleiding via de Eendvogel, aansluitend met de watergang naar Loodijk en het gemaal 't Melkmeisje bij de Zwar- tepolder, hetwelk een capaciteit heeft van 180 m3 per minuut. Over NieuwvlietGroede en Schoondijike rijdend, werd een be. zoek gebracht aan de bijna vol tooide duiker in de Gaternisseweg, welke wordt uitgevoerd door de firma Van der Klippe uit Vlissin- gen voor 8.764. Na een bezoek aan de brug bij Turkije welke met de brug van Stroopuit en St. Kruis in massa voor 41.888 door J. de Oude te Biervliet werd aangenomen, Werd te IJzendijke een koffiemaal ge bruikt. Daarna ging het op de Kapitale Dam te Biervliet aan, waar een oude zeesluis met weinig k03ten dc verbinding stoomgemaal Bier- vli et-uitwateringssluis tot stand bracht. Men bezichtigde het stoomge maal en van de zeedijk af werd gewezen op de afsluitdijk van de Braakman, waar deze moest ko men. Tenslotte ging het gezelschap naar Oost Zeeuws-Vlaanderen naar het Paradijs, waar men de werkzaamheden van de uitwisse- lingssluis van de Lovenpolder en de boezem van de Braakman op nam. Die sluis is nodig, als straks de indijking van de Braakman een feit zal zijn. IHet was een nuttige en een uiterst leerzame dag geweest, die de hoofdingelanden de gelegen heid heeft geboden een heldere kijk te krijgen op vele noodzake lijke werken die liet Vrije van Sluis momenteel laat uitvoeren. KALVER-DRIELING. Bij de landbouwer E. Hut te Tripscompagnie (gem. Munten dam) heeft een koe het leven ge schonken aah een kalver-drie- ling. De drie kalfjes, twee van het vrouwelijke geslacht en de derde een stier, zijn normaal en gezond. Het peil van het water is sterk gedaald. E(e Amerikaanse senaat heeft 'n wetsontwerp goedgekeurd dat voorziet in het uittrekken van 25 Imillioen dollar voor de eerste hulpverlening aan de door over stromingen geteisterde gebieden in de Amerikaanse staten Kansas en Missouri. I-jjet peil van het water in de on dergelopen gebieden van Kansas City is reeds sterk gedaald. President Truman heeft per vliegtuig een bezoek aan het ge teisterde gebied gebracht, In lOostJMissouri werken' vrij willigers echter in koortsachtig tempo in het gebied van de bene denstroom van de Missouri, om te pogen de razende watermassa's, die in de richting van de samen vloeiing van Missouri en Missi- sippi stromen, te bedwingen. De lager gelegen stréken in de omgeving van St. Louis, dat aan deze samenlvloeimg is gelegen, staan reeds en|kele meters onder water. Alhoewel St. Louis zelf hoog is gelegen, aoht men, de stad toch ernstig bedreigd. NASLEEP VAN KIPPENDIEFSTALLEN. De behandeling van een een voudige kippendiefstal voor de Arnhemse rechtbank heeft aan leiding gegeven tot een dramati sche ontwikkeling- Twee getui gen herriepen hun voor de rech- ter-commissaris afgelegde ver klaringen en werden ter zitting gevangen genomen, verdacht van meineed en een derde getuige, een vrouw, die eveneens haar verklaring had herroepen, kon niet verder worden verhoord, daar zij in overspannen toestand uit de zaal moest worden geleid. De eerste zaak, een kippendief stal, had een normaal verloop. Vervolgens stond E. voor het zelfde feit terecht. E. ontkende iets met deze diefstal te maken te hebben en beriep er zich op, tot diep in de nacht bij de familie S. aan het feestvieren te zijn ge weest. Dit klopte niet met de verklaring, die de feestgenoten voor de rechter-commissaris af legden; Volgens deze verklarin gen zou het feest slechts tot om en bij 12 uur hebben geduurd- Op klaring. Vrouw S. hield snikkend vol, dat de laatste verklaring de juis te was: tenslotte was zij niet meer in staat zich staande te houden en moest uit de recht zaal worden geleid. Nadat de rechter-commissaris, Mr. De Boer, was verschenen, om de voor hem door deze getuigen afgelegde verklaringen te beves tigen, werden door S. en vrouw B. de nieuwe verklaringen on dertekend. Beiden werden ver dacht van meineed ter rechtzit ting in bewaring genomen. De zaak tegen E., die zenuw achtig op de verdachtenbank het verloop der gebeurtenissen had gevolgd, werd geschorst voor een nieuw gerechtelijk onderzoek. j". I deelt de Toeristenbond A.N.W-B. ^--t."dstlp War6n alle mannen J mede - die naar België willen ■HEDEN: TERNEU1ZEN: 3 tot 4 uur: Krabbenviswedstrijd; 5 uur: Uitreiking der prijzen op het feestterrein. Gemeente Terneuzen: 10 uur: Aanbesteding bouwen van. een sportgebouwtje aan het Westelijk bolwerk. MORGEN: HULST: Ten huize van A. Cattoir, 11.30 uur: Openbare aanbesteding bouwen van een brug in gewapend beton. TERNEUZEN: 8 uur: Trek king loterij ten bate van het instrumentenfonds. Zaterdag was het 100 jaar ge leden, dat de handboogmaat schappij „St- Sebastiaan" werd opgericht. Dit feit werd met alle Luister gevierd. ,s Middaags was in het vereni gingslokaal van de Keizer dezer vereniging, de heer Eug. Anker, de burgemeester gekomen om de leden toe te spreken en hen te feliciteren met dit zeldzame ju bileum. Hij memoreerde dat de handboogsport één van de spor ten is, waar alles altijd eerlijk toe gaat en waar geen mogelijk heid bestaat om onrechtvaardig heid te plegen. Ook had hij nog een verrassing voor de leden. Hij bood namens H.M- de Koningin een mooie zilveren legpenning aan. Verder feliciteerde hij ook de president der vereniging, de heer A. H. van Waes met zijn 30-jarig jubileum als zodanig. Hij zeide dat deze jubilaris als voor beeld voor de leden mag worden gesteld. Want ondanks zijn 80 jaren is hij nog steeds de stu wende kracht en samen met de heer Anker heeft hij gedurende een lange reeks van jaren op de bres gestaan voor de belangen der vereniging. Inmiddels was het muziekge zelschap gearriveerd en na een kleine rondgang door het dorp ging men naar het schietterrein- De vogels werden als volgt ge veld. De hoogvogel waaraan een medaille was verbonden, wist geen der leden neer te halen en zal Zaterdag worden verschoten. Ie Zijvogel Jac. Clarijs; 2e zijvo gel Gust. Onghenae; le kalvogel Em. Verstrenghe; 2e kalvogel Pr; Mussche. De medaille geschon ken door het gemeentebestuur was voor de heer R. Deveneijns uit Watervliet. Beker Z.H.B. wist Albert Vercauteren te winnen, beker Oranjeboom was voor M. Dhont. Zondag was de hoogtijdag van het jubileum. Van wijde omge A.N.W.B.: Voorkom moeilijk heden aan de grens Dagelijks worden er aan de grenskantoren automobilisten en motorrijders teruggestuurd zo ving waren de schutters naar IJzendijke gekomen om aan het jubileum luister bij te zetten- We zagen vele sportbroeders uit België en Oost Z.-Vlaanderen, maar ook uit Walcheren waren liefhebbers aanwezig. Burge meester Von Bönninghausen was ook op het terrein aanwezig en nam aan de schieting deel. Ook Geduld Overwint" was weer present om de stemming met en kele vrolijke marsen te verho gen. De publieke belangstelling was zeer groot. Er waren 139 schutters inge schreven, wat zeker als unicum in de handboogsport mag worden aangemerkt. De hoogvogel ging naar Koewacht (A. Rottier); le zij vogel werd met het eerste schot geveld door de Koning president A- H. van Waes; 2e zij vogel Cam. Dhondt uit de Zand straat; le kalvogel Nestor Wijf fels, IJzendijke; 2e kalvogel Ach. Dierickx, Aardenburg. De me daille van de gemeente IJzendij ke was voor A. Neve, IJzendijke, de medaille van de Schutters- bond Zeeland voor J. de Lessine, IJzendijke. De beide medailles geschonken door de vereniging, waren resp. voor Ach- Dierickx, Aardenburg en R. de Smedt, IJzendijke. Het hoogst aantal vogels werd geveld door Fr. Dellaert, Bentille (B.) en Alf. Wijffels, IJzijndijke. Beiden 5 stuks. Woensdag zijn de Indische mi nister van verkeer, Rafi Ahmed Kidway, en de minister van rehabilitatie, Prasad Jain, afge treden. Tevens zijn zij uit de In dische nationale congrespartij getreden. dronken. Tot verrassing van de recht bank trokken nu deze getuigen, de monteur S. en zijn vrouw en de huishoudster van E., mej. B. deze verklaringen in. Zij hadden uitvoerig over de tijdsduur van het feest nagedacht en waren tot de slotsom gekomen, dat het vier uur moet zijn geweest, aleer de festiviteiten werden afgelast. Vrouw B. zeide, dat zij deze ver klaring niet eerder had durven afleggen, omdat voor haar geen alcohol mocht worden geschon ken, zij staat op de „zwarte lijst". De eerste verdachte hield vol, dat het feest tot circa 12 uur had ge duurd. De president Jhr. Mr. Van Nis pen tot Pannerden, wees de drie getuigen één voor één op de ge volgen van een meinedige ver- De werkzaamheden in de enige uraniummijn van Noorwegen te Evje in de buurt van Kristian- sand aan de zuidkust, zullen ge staakt en de installaties verwij derd worden. De reden is, dat Noorwegen door het program van samenwerking tussen Nederland en Noorwegen op het gebied van het wetenschappelijk onderzoek de benodigde hoeveelheid ura nium van Nederland krijgt. Met het werk in de mijn is men twee jaar geleden begonnen. met een verouderd nationali teitsbewijs; nml. gedateerd vóór 15 December 1947. Degenen die er evenwel in sla gen bij het verlaten van Neder land door de controle te glippen, ontlopen de moeilijkheden echter evenmin. Er is immers alle kans, dat de ongeldigheid van het do cument bij terugkeer wordt ont dekt. Dan moet men de invoer rechten voor de auto of de motor deponeren om weer naar huis te kunnen rijden. De A-N.W.B. raadt dan ook al len, die dit jaar voor de eerste maal met hun motorvoertuig naar het buitenland willen aan, de datum van afgifte van hun nationaliteitsbewijs nog eens ter dege te controleren. Ligt deze datum vóór de reeds genoemde 15de December 1947, dan moet men het nationaliteitsbewijs eerst vernieuwen! Hiertoe dient men zich te wen den tot het Ministerie van Fi nanciën in Den Haag, aldus de A.N.W.B. De Britse minister van buiten landse zaken, Herbert Morrison, heeft in het Lagerhuis verklaard, dit Engeland tot de gevolgtrek king is gekomen, dat Grieken land en Turkije in het Atlantisch Pact opgenomen dienen te wor den. COÖP. VRUCHTENVEILING „ZEEUWSCH-VLAANDEREN". Terneuzen, 18 Juli. Groenten. Per 100 stuks in guldens; Sla 2.60—4.60. Per stuk in centen: Bloemkool 11—38; Groene kom kommers 14—17; Witte komkom- mers 816; Gele komkommers 8- Per kg in centen; Beentjes 7—8; Eerstelingen 7.10—12.10; Andijvie 15—31; Princ. bonen 5066; Wagenaars 56—59; Saxa 51—61; Doperwten 11—31; Peulen 57; Rode kool 20— 22; Sav. kool 20—25; Postelein 24—31; Tomaten 48—53; Zilver uien 43. Fruit. Yellow transparant val 9—19; Zwarte bessen 94111,80 per 100 kg; Rode bessen 2542; Kruisbessen 1033; Witte bessen 1217; Frambozen ƒ1.06; morel len 80. BRESKENS Huwelijksaangiften. Izaak J. Ekkenbus en Janna J. de Munck; Alexander J. Lauret en Jozina S. de Lijser; Abraham I. Bruijnoge en Johanna S. van Haneghem. ^Getrouwd. Izaak M. Datthrjn e» Pauline WV de Jonge; M. Zabicki en S. C. Brugge; L. Jongman en M. C. van de Velde. Geboren. Magdalena C., d. van A. de Baare en F. E. Leen- houts; Jacobus Johannes, z. van I. J. J. Christiaansen en J. S. van Houte; Mariëtte I. M„, d. van O. C. J. van Rattingen en1 C. M. A. Ducheine. Overleden. Eliza Klaassen, 89 j„ wed. van A. van den Blerg; Maria Fremouw, 68 j.() wed. van J. J. d« Reu. BRESKENS Ingekomen: Leendert Jansen van Kbude- kerke; Jacobus Versprille van Schoondijke; Annie B. van Oote- ghem van Terneuzen; Pieter I. A. Bfrakman van iCadzand; Jan de Bree en gezin van Schoondijke; T. de Vriendde Waard en kind van Aardenburg; Suzanna C. Brakmande Le Letje van Venlo. Vertrokken: Leendert A. Bay naar Hilver sum Johanna S. Christiaansen naar Huizen; Ellen I. Breithardt naar Helmond; Levinus Cijsouw en gezin naar Canada; Jozina S. de Lijser naar Retranchement; Frans van Oostenbrugge naar Stellendam. Op een,' middag zaten Terry en Berry stil in de huiskamer van hun eigen woning ent lazen de krant. ,,Het is toch gek, dat wij nooit eens pakjes krijgen uit het bui tenland", klaagde Terry. ,,!De wereld schijnt ons te heb ben vergeten". Jij kan nooit igeduldig wach ten", antwoordde Berry. „Het enige dat nodig is om een pakje te krijgen is er naar te ver langen''. Cursus A van Piggelmeyer: „Hoe word ik gelukkig" spotte Terry. Op dat ogenblik werd gebeld. „IZie je wel Terry!", zei Berry opgetogen. ,,Het zal wel een dwangbevel van de belastingen ziin", veronderstelde Terry, die na eenmaal somber is, zolang hij thuis zit. Toeij Terry de deur had open gedaan, zag hij een grote post man. „Een pak voor de heren Terry en Berry, wilt U maar even tekenen?" De Heer en Mevrouw SALOMé—DINQUART geven met blijdschap ken nis van de geboorte van hun Zoon «w* PHILIPE LOUIS. Axel, 17 Juli 1951. Oranjestraat 19. TANDARTS AFWEZIG van 20 Juli t/m 11 Augustus. Diegene, die Zaterdag 7 Juli te PHILIPPINE mijn heeft gevonden, wordt ver zocht dit ten spoedigste op het Bureau der Rijkspolitie te Philippine terug te bezor gen. F. DIELEMAN Biervliet, 626 Elisabethpolder Voor de HEDEN te houden zijn deelnemerskaarten ver krijgbaar bij de Controle aan de Westpier. beschikbaar voor benzine prijs in personenwagen voor Parijs. Vertrek Vrij dagmiddag. Adres; Van Steenbergenlaan 9. Wie ruilt vrije woning te Goes voor idem in Terneu-, aen? Inlichtingen bij Gara ge S. DIELEMAN, Markt 23, Terneuzen, Telef. 2036. L A GROTE SORTERING Uw Bloemengroet bij jubi leum of jaardag van Fam-, ■of zakenrelatie in binnen- en buitenland, verzorgd door Noordstraat 82 Tel. 2250 Filiaal: Jul. van Stolberg laan 2, Telef. 2584. Met Uw Vereniging of Club op reis? Laat dan het Ter- neuzens Reisbureau Uw gehele reis verzorgen. Inlichtingen, Terneuzen, Tramstraat 20, Tel. 2017. Wij kunnen U leveren: pri ma zoete rode Spaanse wijn, nu nog voor 2,60 per fles. Axelsestr. Westkolkstr. fS-

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 3