DE KOREAANSE BESPREKINGEN Dc wijzigingen in de belastingwetgeving Zes grote nederlagen in afgelopen vier jaar de Spaans-Amerikaanse besprekingen AUTOBUS DOOR TREIN GEGREPEN De Russische buitenlandse politiek Twee doden en een gewonde Nieuwe koffiebonnen RADIO-PEKING BESCHULDIGT AMERIKA DONDERDAG 19 JULI 1951. 7e Jaargang No. 1784. Het bezoek van Koningin en Prins aan de V. S. en Canada Hei met vredesverdrag Japan Telegram van de Koningin aan Truman Senator Knowland over Spanje Amerikaanse communistische leiders gevangen gezet Perziê biedt olieproducten aan WEERSVERWACHTING HOOGWATER. op onder op onder Juli. Vlieger sprong uil zijn toesiel boven Noordzee Koning verzool Belgische regering aan ie blijven Frankering bij Abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55-57 Terneuzen Telefoon 2510 Nó. 5 uur: 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 4,55 per kwartaal Per week 37 cent Losse nummers 7 cent ZEEUW Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent; iedere regel meer 15 cent Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad 15 cent meer Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur Ondanks moeilijkheden toch enige vordering Woensdagmorgen is de gehele delegatie der Ver. Naties per auto naar Kaesong vertrokken om voor de zesde maal besprekingen met de Noordelijken te voeren. De leiders van de delegatie, die de tocht de vorige keren per hef. schroef vliegtuig maakten, reisden ditmaal in dichte auto's. Na 55 minuten werd de verga- Bering verdaagd om de respectie ve delegaties gelegenheid te geven interne besprekingen te voeren Men weigerde mededelingen te doen, maar men' vermoedt, dat de besprekingen gingen over het op stellen van een agenda. Waarnemers waren van mening, dat het oponthoud was veroor. zaakt door de weigering van de delegatie der V. N. om in dit sta. dium en onder de huidige om standigheden het terugtrekken van de buitenlandse troepen te bespreken. De besprekingen vorderen. Radio-Peking verklaarde Woeus- dag, dat de besprekingen te Kae song /vorderen". Er werd echter aan toegevoegd, dat „als de Verbonden troepen htm agressie in Korea voortzetten, de Noordelijken hun zware verlie zen zullen toebrengen". Voorts werden de Ver. Staten er van beschuldigd, dat zij zich op de oorlog voorbereiden, terwijl de onderhandelingen te Kaesong aan de gang waren,. In dit licht moest ook het een zijdig opstellen van het Japanse vredesverdrag worden gezien, al dus radio-Peking. Radio-iPjongjang deelde Woens dag mee, dat onlangs torj een en kel gevecht 1000 man van de Ver. Radio-Peking heeft Amerika ervan beschuldigd ,,het oude pad van de Japanse agressors" te wil len volgen door eerst Noord-Oost- China te bezetten. „Het helpen van Korea, de be vrijding van Formosa en de con solidatie van de nationale verde diging" waren van vitaal belang voor het economisch herstel van China. Chinese vrijwilligers trokken Korea binnen, toen de opmars der verbondenen „een ernstige bedreiging van de veiligheid van Noord-Oost-China vormde". Amerikaanse strijdkrachten be zetten Formosa „openlijk" en Amerikaanse vliegtuigen bom bardeerden van Formosa uit Chinese steden aan de andere zij de van de Jaloe. Sinds het optrekken der „Chi nese vrijwilligers" in October hadden de Noordelijken de ver bonden troepen 250.000 man doen verliezen, aldus de radio. bondenen was gevangen genomen. Een officier van de Verbonde nen zei echter,, dat hier niets van bekenfd was. Verder meldde de radio, dat de Noordelijken 6 Amerikaanse straaljagers van het type F-80 en een bommenwerper hadden neer geschoten. Maandag was de eerste dag, waarop sinds 9 Juli van het vorig jaar geen enkele Amerikaanse militair is gesneuveld. In h/et eerste jaar van de vijan delijkheden 'was het aantal ge sneuvelde Amerikanen gemiddeld ruim 30 per dag. Na een onderhoud van 170 mi nuten vlogen de afgevaardigden van de Ver. Naties terug naar hun hoofdkwartier. De delegatie van de V. N. heeft meegedeeld, dat opnieuw enige voortgang is gehoekt bij de be sprekingen over een wapenstil stand. Om de besprekingen te bespoe digen hebben, de gedelegeerden van de Ver. Naties twee door de communisten naar voren gebrach te punten aanvaard. Maar over tenlminste één be- langrijk agendapunt was nog geen beslissing genomen. In het Woensdagavond door ge neraal Ridgway uitgegeven com muniqué wordt gezegd, dat over eenstemming op dit belangrijke punt van wezenlijk belang is voor een goede voltooiing van de eer ste fase der onderhandelingen. Als gevolg van taalmoeilijkhe den vorderde de bijeenkomst van Woensdag evenals de voorgaande nogal moeilijk. Noordelijke aanvallen afge slagen. Het Achtste leger meldde gis teren, dat Noordelijke troepen zijn waargenomen ten N. en N. W. van de rivier de Imdjin. De Verbonden troepen hand haafden het contact met de Noor delijken langs het front. De acties bleven echter beperkt tot het optreden van afdelingen ter sterkte van een peleton. Ten N. W. van Janggoe in de Oostelijke sector werden Noorde. lijke aanvallen afgeslagen. Soldaat Van der Wal werd op 3 Mei 1928 geboren. Hij was ge huwd en afkomstig uit Rotterdam. Zuidkoreaanse wensen. Volgens de New York Times hebben de Zuidkoreanen bij het State Department drie Wensen kenbaar gemaakt. In de eerste plaats willen zij medeondertekenaars zijn van het vredesverdrag met Japan. Dan willen zij samen met Japan worden opgenomen in een even tueel verdedigingsstelsel voor het gebied van de Stille Oceaan en tenslotte wensen zij het bestuur van het eiland Tsoe Sjima, tussen Japan en Zuid-Korea gelegen. Over het algemeen wordt aan genomen, dat de Ver. Staten niet bereid zijn deze nieuwe eisen in te willigen. Britse krijgsgevangenen. Chinese journalisten hebben te Kaesong verklaard, dat honderden overlevenden van 't Britse ^Glou cester"-bataljon, dat zich in April j.l. onderscheidde tijdens gevech ten aan de Imdjin,, in Nöordkore- aanse krijgsgevangenkampen ver blijven. De president van de Ver. Staten van Amerika en mevrouw Tru man, alsmede db gouverneur-ge neraal van Canada en Lady Alex ander of Tunis hebben) uitnodigin. gen gericht tot H. M. de Koningin en Z. K. H. de Prins der Nederlan den om in de loop van het volgen de jaar officiële staatsbezoeken aan de Ver. Staten en Canada te brengen. De Koningin en de Prins hebben deze uitnodiging In beginsel aan. vaard. Hjet tijdstip zal nader worden vastgesteld. Joseph Short, perssecretaris van president Truman, heeft te Washington verklaard, dat de president de koningin en de prins heeft uitgenodigd voor een be zoek in de lente van het volgend jaar. De president had de uitno diging einde vorige week verzon den. Op een vraag, waarom presi dent Truman de uitnodiging had gedaan, antwoordde Short: „Om dat hij wist, dat zij komt". Het lid der Tweede Kamer de heer Gerbrandy (A.R.) heeft aan de min._pres. en aan de minister van Buitenlandse Zaken! de vol gende vragen gesteld: 1. Zijn de ministers bereid het „ontwerp-veredesverdrag" met Japan in zijn geheel aan de Kamer over te leggen? 2. Willen de ministers de toe zegging doen dat dit verdrag, waarbij enorme Nederlandse be langen' en belangen van Neder landse onderdanen zijn betrokken, geen (ook geen voorlopige) goed keuring van Nederlandse zijde verkrijgt, tenzij de genoemde be langen zoveel mogelijk zijn veilig gesteld 3. Willen' de ministers de toe zegging doen, dat geen enkele be slissing nopens dit verdrag wordt genomen voordat met de Kamer overleg is gepleegd? Het Bedrijfschap voor Granen, Zaden en Peulvruchten te 's-Gra- venhage heeft bon 506 Algemeen (voorkomend op de A- en B-kaar ten) en bon 514 Algemeen (voor komende op de D-kaart) aange wezen voor het kopen van 125 gram koffie. Deze bonnen kunnen met in gang van Vrijdag, 20 Juli 1951, worden gebruikt en blijven geldig voor het kopen van koffie bij de detaillist tot en met 4 Augustus 1951. Het rantsoen moet dienen voor zes weken. De eerstvolgende bon aanwijzing zal op 30 Augustus 1951 plaatshebben. Hier volgt een samenvatting van de door de Tweede Kamer aanvaarde ontwerpen van wet van een aantal belastingen, voor zover deze wijzigingen in de be staande toestand zullen brengen. a. Inkomstenbelasting, loonbelasting, enz. De kinderaftrek voor de inkom stenbelasting, de loonbelasting en de vermogensbelasting houdt in een verlaging van de leeftijds grens van 21 ]aar tot 17 jaar. Voor gebrekkige kinderen blijft de leeftijdsgrens 21 jaar; voor kinderen van 17 tot 25 jaar, die onderwijs genieten of worden opgeleid voor een beroep, blijft de aanspraak op kinderaftrek bestaan. Heeft een belasting plichtige 3 of meer kinderen, die onder vorenbedoelde categorieën vallen, dan komt daarnaast nog één kind van 17 jaar of ouder, doch jonger dan 21 jaar, voor al- trek ïn aanmerking. De nieuwe regeling van de kinderaftrek zal ingaan met 1952. (vermogensbe lasting 1953) Het bijzondere ta rief 1 a (voor verdienende min derjarige kinderen, die bij hun ouders inwonen) komt te verval len. De wijziging is bedoeld als blijvende maatregel. De méerop- brèngst wordt geschat op 10 mil- lioen per jaar. Extra-belasting bedrijfwinsten. op Diplomatieke waarnemers bij de Ver. Naties zijn van mening, dat de Russische regering bezig is haar buitenlandse politiek geheel te wjjzigen, waarbij een eerste stap in deze richting het be werken van een vrede in Korea zou zijn, aldus meldt Reuters cor. respondent bij de Ver. Naties, Michael Fry. Noord-Koreaans communiqué. In het Noordkoreaanse commu niqué van Woensdag, dat door radio-Moskou werd uitgezonden, wordt verklaard, dat Dinsdag een torpedobootjager van de tegen stander vóór Wonsan aan de Oost kust van Korea tot zinken was gebracht door massaal artillerie vuur. Drie schepen waren beschadigd, zeven vliegtuigen werden Woens dag neergeschoten. Op het land werden gevechten van plaatselij ke betekenis geleverd, aldus het communiqué. In Korea gesneuveld. De regering maakt bekend, dat tot haar leedwezen' in Korea is gesneuveld de oorspronkelijk als vermist opgegeven soldaat iB. van der Wal. Woensdag heeft een woord voerder van het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken ver klaard, dat Engeland niet alleen bezwaar maakt tegen toelating van Spanje tot het Atlantisch verdrag, doch ook tegen „elk nauwer samengaan" van Spanje met een van de verdragslanden. Een dergelijk samengaan zou de communistische propaganda in staat stellen een beroep te doen op een groot deel van de West-Europese publieke opinie, die tegen communisme èn fas cisme gekant bleef, aldus de woordvoerder. Hij legde er de nadruk op, dat Engeland niet het recht van Amerika betwist om overeenkomsten te sluiten met iedere regering, doch het is de mening van de Britse regering, dat een overeenkomst met Span je de barrière tegen het commu- nisme, die de Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk bei de willen verstevigen, ernstig zou verzwakken. In Britse diplomatieke kringen voert men als voornaamste be zwaren tegen Spanje's opneming in het Atlantisch Pact aan, dat „de ideologische solidariteit van het pact" er door geschaad zou worden en dat er een druk zou worden gelegd op de militaire hulpbronnen. Ook Denemarken zal geen maatregelen ter opneming van Spanje steunen. Denemarken volgt met oplettendheid de Ame rikaanse stappen, doch zal geen officieel standpunt innemen. In verband met de overstro mingsrampen in Amerika heeft H. M. de Koningin aan Truman getelegrafeerd, dat zjj met grote zorg de berichten volgt over de ramp, welke veroorzaakt is door de overstromingen1 in Missouri en Kansas. H. M. verzekerde de president van haar diepgevoeld medeleven. De jongste berichten uit Mos kou bevestigden de kern van de vertrouwelijke mededelingen, wel ke een diplomaat uit Oost-Europa kort voor de radiorede van Malik aan Fry had gedaan. Deze diplomaat gaf toe, dat de Russische buitenlandse politiek in de afgelopen! 4 jaar zes grote ne derlagen had geleden, te weten: 1. De in 1946 begonnen' pogin gen om de vrijheid in Griekenland te niet te doen; 2. De actie om het plan-Mar shall onmogelijk te maken. 3. De aanval van de Russische regering tegen het Nooratlanti- sdhe Pact, waarbij pogingen wa. ren gedaan enige Scandinavische en Europese landen te intimideren. 4. De Russische politiek jegens Duitsland, met inbegrip van de ■blokkade van West-Berlijn. 5. De Russisch-Chinese plannen ten aanzien van Korea. 6. De politiek van de Russische regering binnen en buiten de Ver. Naties had als resultaat gehad, dat de westelijke mogendheden zich nauwer hadden verbonden. Voorts was het zwaartepunt in de organisatie der V. N. plotse ling van de Veiligheidsraad,, waar het veto-recht geldt, naar de al gemene vergadering verschoven, dat dit instituut niet kent. In het licht van 't gebeuren der afgelopen 4 jaar hebben en(ige di plomaten bij de V. N. voorspeld, dat de Russische buitenlandse po litiek van de „agressieve" tot de De Amerikaanse republikeinse senator William Knowland heeft in een radiorede verklaard, dat het belangrijk is dat Spanje, on. danks bezwaren van Engeland en Frankrijk, in het Noordatlantisehe Pact wordt opgenomen, HJij verklaarde zeer teleurge steld te zijn over de bijdrage van de Europese Geallieerden' aan de strijd in Korea en zei, dat zij het systeem, voor gemeenschappelijke veiligheid in gevaar brengen „als zij het in Europa niet -beter doen". Knowland is van mening, dat een overeenkomst in Korea langs de 38ste breedtegraad remise en geen Geallieerde overwinning zou betekenen. „Ik heb het gevoel, dat binnen het jaar de communisten elders in de wereld tot agressie zullen over. gaan", aldus de senator. .consoliderende" fase zal over gaan. Het hoofdddel zon zijn, zo meen de men, het verminderen van de internationale spanningen tenein de de uitvoering van de westelijke defensieplannen te vertragen en de Sowjet-Unie in staat te stellen haar binnenlandse economie op te bouwen. (De eerste toets voor de oprech te wens van Rusland om de span ning te verminderen, zou zijn, zo meent men in kringen der V. N., liet volledig medewerken met de meerderheid van de V. N. tot een onafhankelijk, democratisch en Verenigd Korea te kopnen, aldus Reuters correspondent. Dertien Amerikaanse commu nistische leiders zagen Dinsdag voor de derde maal de gevange nisdeuren voor hen geopend. Zij hadden tegen borgstelling op vrije voeten kunnen blijven, en te dien einde had „The civil right congress" obligaties bij de gerechtelijke autoriteiten gede poneerd. Laatstgenoemden wa ren echter van mening dat dit lichaam de herkomst der obliga ties niet op bevredigende wijze had aangetoond- Zij weigerden daarom deze wijze van borgstel ling goed te keuren. Voor een veertiende vrouwe lijke communiste werd door een andere vrouw tien duizend dol lar als borgstelling gestort. De autoriteiten hechtten hieraan hun goedkeuring en de communiste bleef op vrije voeten. De thans gevangen gezette Amerikaanse communistische lei ders worden er van beschuldigd, propaganda te maken voor een gewelddadige omverwerping van de regering der Ver. Staten. Deze belasting houdt in een verhoging van de inkomstenbe lasting, ingaande met het jaar 1951, voor bedrijfwinsten boven een (bepaald vrijgesteld bedrag. Dit bedrag beloopt J 7500 voor een ongehuwde, 8500 voor een gehuwde en voor belastingplichti gen met kinderaftrek 85ÖO plus 500 per kind. De winsten uit de vrije beroepen (dokter, advo caat enz.) worden niet in de ver hoging betrokken. Grondslag is de in het inkomen begrepen bedrijfswinst met uit zondering van bedragen, die ont trokken zijn aan de onbelaste re serve en met uitzondering van winsten, behaald bij overdracht of liquidatie van een bedrijf, van stille reserves enz., die bij het overlijden van een belastingplich tige worden belast en van win sten verkregen uit vervreemding van aandelen, die een z.g. aan merkelijk belang vertegenwoor digen. Als bedrijfwinst gelden mede tantièmes en gratificaties, voor zover deze beloningen niet aan de commissarissenbelasting zijn onderworpen. Voor de middelbare winsten (eerste 12.000 boven het vrijge stelde bedrag) bedraagt de sup- pletoire belasting 5%voor de hogere winsten loopt het tarief op tot een maximum van 7%%. De werkingsduur van deze maat regel is beperkt tot 4 jaar (ein digende met het jaar 1954)Méér opbrengst geraamd op 17% mil- lioen per jaar. Aftrek van de verhoging vermogensbelasting. Ingevolge een amendement-Lu- cas zal van het inkomen over enig jaar voortaan mogen wor den afgetrokken de in dat jaar Ibetaalcfe vermogensbelasting, voorzover deze uitgaat boven het geen verschuldigd zou zijn ge weest, als de laatste verhoging niet was ingevoerd. b. Tarief vennootschaps belasting. a. De verhoging van de vennoot schapbelasting voor de jaren 1951/1954 houdt in een vervan ging van het thans geldende pro portionele tarief van 40% door een enigermate progressief ta rief, dat begint met 45% en voor het hoogst belaste gedeelte van de winst 52% bedraagt. b. Toevoegingen uit de onbelaste reserve worden voor de jaren 1951/'54 volgens een bijzonder tarief belast, nl. maximaal 30% (bij gehele toevoeging en 40% bij gedeeltelijke toevoeging. c. Verhoging tarief vermogensbelasting Het tarief van de vermogensbe lasting zal voor de jaren 1951/'54 met 1 pro mille worden verhoogd voor zuivere vermogens tot en met 100.000. Voor vermogens, die boven dit bedrag uitgaan, klimt de verhoging van het tarief geleidelijk op tot 2 pro mille. Het nieuwe tarief vangt dus aan met een heffingspercentage van 0,6% (tot dusverre 0,5 voor zuivere vermogens tot en met 100.000. Voor zuivere ver mogens boven dit bedrag klimt het tarief op tot 0,7 bij eenzui- ver vermogen van 1.100.000. Vermogens van 1.100.000 en meer worden belast met een ver der onveranderlijk heffingsper centage van 0,7 De grotere op brengst wordt geraamd op 7 72 millioen per jaar. Voor de jaren 1951/'54 wordt voorts een verruiming voorge steld van de aftrek ten behoeve van ouden van dagen en andere belastingplichtigen, die voor hun levensonderhoud louter op een (klein) vermogen zijn aangewe zen. Voorts wordt een bepaling op- genomen die voorkomt* dat het belastingbedrag voor inkomsten en vermogensbelasting tezamen uitgaat boven 90 van het in komen. Blijkens een advertentie in de New York Herald Tribune van gisteren biedt de nieuwe Perzi sche nationale oliemaatschappij haar olieproducten te koop aan. De maatschappij deelt hierin me de, dat vroegere afnemers van de Anglo Iranian olie kunnen kopen, afgeleverd aan de Perzische Golf tegen de internationale markt prijs. Andere kopers moeten con currerende biedingen doen. In de advertentie wordt erop gewezen, dat de afnemers zelf yoor tank schepen moeten zorgen. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Donderdag ochtend tot Donderdagavond. Tijdelijk opklaringen. Wisselend bewolkt met over wegend droog weer. Meest mati ge wind tussen N.W. en N. Wei nig verandering in temperatuur. DONDERDAG 19 JULI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 1.47 2.22 3.02 3.12 n.m. 2.11 2.46 3.26 3.36 ZON- EN MAANSTANDEN. ZON MAAN 19 4.41 20.50 21.42 4.57 20 4.42 20.49 22.— 6.33 21 4.44 20.48 22.13 8.05 Om ongeveer twintig voor vier is op de onbewaakte overweg on der Nijeholtwolder, gelegen op het traject HeerenveenWolve- ga, een autobus van de firma gebroeders Jager te Heerenveen, door een uit de richting Heeren veen komende trein gegrepen en totaal vernield. Het ongeluk heeft aan twee van de drie inzittenden het leven gekost, de chauffeurs T. Euverman, oud 30 jaar, en J. Walstra, ongeveer 40 jaar, beiden uit Heerenveen. Het 11-jarig zoon tje van de heer Walstra, die met zijn vader mee mocht rijden, werd ernstig gewond naar het zieken huis te Heerenveen gebracht. Beide chauffeurs waren ge huwd en hadden drie kinderen. De bus was op weg om D.U.W. arbeiders af te halen en naar huis te brengen. De autobus werd to taal vernield en vloog in brand. Ook het voorste gedeelte van de locomotief werd zwaar bescha digd, zodat de trein in haar geheel naar Heerenveen terug moest worden gesleept. De passagiers konden daar overstappen in de diesel naar het Zuiden. Het spoorwegverkeer werd tot zes uur over enkel spoor geleid. J. Walstra werd gevonden op een afstand van 40 meter van de plaats van aanrijding en zijn col lega T. Euverman werd temidden van de verkoolde resten van de bus terug gevonden. De eerste gaf nog tekenen van leven, maar overleed spoedige daarna. Het zoontje van de heer Walstra lag op een afstand van 20 meter. De overledenen waren gehuwd en hadden ieder twee kinderen. De trein reed met een snelheid van ongeveer 90 km en de autobus reed ongeveer 50 km per uur. Door een verschuiving in een steengroeve te Gaserta (Ita lië) zijn dertig arbeiders bedol ven. Tot dusver zijn 8 lijken gebor gen. De reddingswerkzaamheden worden voortgezet. (Blijkens een opgevangen radio bericht werd de scheepvaart ver zocht uit te kijken naar een.' vlie ger die bovenj de Noordzee voor de Engelse Oostkust uit zijn toestel was gesprongen. Dit moest gebeurd zijn boven, dat gedeelte der zee ten oosten van de mond van Humber en de plaats Whitbey. Een; nader bericht meldt dat de vlieger is gevonden. Verhoging successierecht. De wijzigingen omvatten (be halve voor kinderen en echtgeno ten en voor rechtspersonen, die een algemeen maatschappelijk belang beogen) een verhoging van de aanvangspercentages en een verscherping van de bestaan de progressie. Het tarief voor verkrijgingen door kinderen en tussen echtge noten ondergaat geen verande ring; voor afstammelingen m tweede en verdere graad worden de tarieven 630 en voor bloedverwanten in de rechte op gaande lijn 1238 Voor ver krijgingen door broers en zusters worden de tarieven gebracht op 2146 voor kinderen van broers en zusters op 3156 en voor verkrijgingen door niet-ver- wanten op 40430 Het gemid delde heffingspercentage kan echter nooit ten volle 50 bedra gen. De hoger geraamde op brengst is 8 millioen per jaar. Verhoging motorrijtuigen belasting. Deze verhogingen houden in de belasting gedurende 4 jaren voor vrachtauto's, autobussen, taxi's en ambulance-auto's met 30 per cent te verhogen, terwijl voor rij wielen met hulpmotor, motorrij wielen en driewielers een verho ging van 40 percent in overwe ging wordt gegeven. Het tarief voor personenauto's is progres sief gesteld, waardoor de verho ging van belasting voor lichte personenauto's geringer zal zijn dan voor zwaardere wagens. De gemiddelde verhoging voor de zware, middel en lichte klasse zal ongeveer 90. 75 en 62 percent be dragen. Verder wordt voorgesteld het minimum-tarief te doen aan vangen bij 600 kg. waardoor de verhoging van de belasting voor lichte personenauto's slechts 22 procent bedraagt. De diesel-verhoging (thans 150 zal worden teruggebracht tot 115 nu het grondbedrag, waar op deze verhoging is verschul digd, voor vrachtauto's met 30 zal worden verhoogd. De grotere opbrengst wordt geraamd op 18 millioen per jaar. Fiscale winstbepaling. Van het jaar 1950 af wordt bii aanmerkelijke prijsstijgingen van de voorraad de mogelijkheid ge opend voor ondernemingen om over te gaan op een voorraad waarderingssysteem, waarbij de eindvoorraad. voorzover deze reeds in de beginvoorraad zit, tegen dezelfde prijzen als de be ginvoorraad wordt gewaardeerd. Voor de mogelijkheid tot toe passing van dit systeem is een objectief criterium gezocht: de bepaling van de waardestijging in verhouding tot het fiscaal ver mogen. Het verlies aan belastingop brengst wordt geschat op 10 mil lioen per jaar. Koning Bo-udewjjn heeft het ontslag van de regering niet aan. vaard en premier Pholien verzucht aan te blijven. Volgens de traditie heeft de ge heel uit Katholieken bestaande regering formeel haar ontslag aangeboden onmiddellijk nadat de koning de eed had afgelegd.

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 1