Delegatie der V.N. tegenhouden De K.A.B. over Benelux-samenwerking Perzië dreigt met publicatie van gevonden documenten /wit saletten De haven van Terneuzen Weinig activiteit in Korea Voor veertig millioen brandschade Europa-busdiensten gestart Plaatsing militaire orders versneld HOOfDPUN? VRIJDAG 13 JULI 1951. 7e Jaargang No. 1779. Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Ruterisk Kleine Advertenties: 5 regels 75 cectj redeee regel meer 15 cent Advertaetieptys^ per mm 12 ct.; minimum fftsk advertentie L80. De delegatie der V. N. voor de onderhandelingen over een staking van het vuren in Korea is Donder- dag op da weg naar Kaesong door een gewapende wachtpost tegengehouden. Aan vice-admiraal Turn 7oy en dc ander! leden der delegatie werd de door- tocht geweigerd. De Franse Regeringsvorming over Twee negers boord gesprongen De regenschade in Japan Brand op Nederlands schip te Liverpoel j)e Perzische premier, Mossadeq, heeft Donderdag verklaard, dat wanneer Engeland het oliegeschil voor de Verenigde Naties zou brengen, Perzie zou ant woorden door inbeslaggenomen documenten van de Anglo-Iranian, waaruit Britse inmenging in Perzische binnenlandse aangelegenheden zou blijken, te publi- Boerderijen gingen in vlammen op ceren. Blank gezin kriigt negerkinderen WEERSVERWACHTING HOOGWATER. op onder op onder Juli. 12 4.33 20.57 13.50 23.43 13 4.34 20.56 15.17 14 4.35 20.55 16.47 15 4.36 20.54 18.18 0.25 16 4.38 20.53 19.37 1.03 Gemeenteraad contra Wethouders Havenarbeiders ie Wellington weer aan hei werk Vier Nederlanders gewond bij auio-engeluk in Noord-Frankrijk Communisten wijzen V.N.-protest al hankering bi] Abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55-57 Terneuzen Telefoon 2510 Né. 5 uur: 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 4,55 per kwartaal Per week 37 cent Losse nummers 7 cent Verschijnt dagelijks Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adretf Bureau van At Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uua Vice-admiraal Joy heeft in wen telegram aan generaal Nam-11 „e- meld. dat een communistische wachtpost de weg naar Kaesong voor zijn motorconvooi heeft ver- SIIij''verklaart zich. in deze bood schap bereid naar Kaesong terug te keren, wanneer hij een verze kering ontvangt, dat zijn convooi, de door mij noodzakelijk geachte persvertegenwoordigers inbegre pen" zal worden doorgelaten. Volgens het hoofdkwartier der Ver. Naties te Tokio heeft Joy het convooi opdracht gegeven te rug naar de linies der Verbonde nen te keren- Dit was de eerste keer dat de delegatie de reis over land maak te De vorige 2 keer werd de tocht per helicoptère volbracht. Joy meldt in zijn boodschap aan Nam_n dat tot zijn convooi onder meer behoorden: „Personeel, dat ik op de plaats van de conferentie nodig heb". Waarnemers te Tokio geloven, dat de onverwachte terugkeer der delegatie te wijten is aan moei lijkheden bij het verkrijgen van doortocht voor verslaggevers der Ver. Naties. Het was de eerste keer. dat 20 correspondenten uit het vooruit geschoven kamp bij Monsan waren vertrokken naar Kaesong. De tegenpartij had tot nog toe de toelating van verslaggevers ge- Wr>feNoordelijke verbindingsoffi cier voerde aan, dat het hier om „zuiver militaire besprekingen ging en redenen,1 te meer om als nog geen journalisten toe te la te11- Bij de besprekingen van Woens dag zo vervolgt A.F.P., had vice- admiraal Joy de kwestie van de persvertegenwoordiging bij her haling aangeroerd. Het hoofd der Noordelijke dele gatie had geantwoord niet in be ginsel hiertegen te zijn doch be zwaren in het huidige stadium te koesteren. Admiraal Joy had verklaard 20 persvertegenwoordigers te hebben aangewezen. Mochten deze niet worden toe gelaten dan zou hij gaarne een datum vernemen waarop zulks wel zou kunnen geschieden. Het convooi zou toestemming hebben ontvangen de weg te ver volgen, indien de journalisten te rug zouden keren, aldus het hoofd van de Noordelijke wacht. De verbindingsofficier Murray zeide nog tegen de Noordelijke col lega, dat het convooi met journa listen reeds was gezonden, omdat men aannam, dat zij doorgelaten zouden worden. Hoewel men aanvankelijk meen de, dat vice-admiraal Joy als ge woonlijk des ochtends naar Kae song was vertrokken, vernam men later, dat hij te Monsan was geble- ven om te zien of de journalisten doorgelaten zouden worden. Waarnemers menen hieruit te kunnen opmaken, dat het gealli eerde hoofdkwartier besloten heeft een standvastige houding ten aan zien van de persvertegenwoordi gers aan te nemen. Het achtste leger meldt con tacten met groepen Noordelijken ten noorden en noord-westen van Korangpori, dat in hetzelfde ge- vechtsgebied ligt als Kasong. Langs het centrale front nam het contact af. Patrouilles der Verenigde Naties bevonden zich hier op nog geen vier km afstand van Pjonggang. Radio Pjongjang heeft Donder dag medegedeeld dat Noordelijke kustbatterijen aan de westkust van Korea drie vijandelijke oor logsschepen tot zinken hebben gebracht. Henri Qeuille, aftredend Frans minister-president, heeft om ge zondheidsredenen het verzoek van de president om een nieuwe regering te vormen van de hand gewezen. De Franse socialistische leiders hebben president Auriol thans officieel in kennis gesteld van hun aanspraken op het recht om een nieuwe regering te vormen, aangezien de socialisten de groot ste fractie van het centrum vor men. Zij herhaalden de onlangs door het partijcongres gestelde drie voorwaarden voor eventuele medewerking aan een coalitie kabinet, namelijk: invoering van een bewegelijke loonschaal, geen aantasting van sociale verzeke ring of nationalisatie en geen subsidies voor Rooms-Katholiek onderwijs. Het Zweedse schip „Faxn" heeft een radiobericht uitgezon den, waarin werd gemeld dat twee negers, verstekelingen, ver moedelijk Donderdagmiddag om streeks half vier op een afstand van 1 mijl van Dungeness over boord zijn gesprongen. De sche pen in de buurt is verzocht uit te kijken. Het Zweedse stoomschip „Faxn" deelde later mee, dat één van de twee verstekelingen weer terug was aan boord. Een ander schip had hem opgepikt en terugge bracht. De andere verstekeling wordt nog vermist. In Kioto zijn Woensdag 4 men sen verdronken door overstro mingen tengevolge vain de hevige regens. De historische Sjomenbrug is weggespoeld en 2000 huizen kwa men in het water te staart. De hevige regen richtte schade aan in de westelijke en zuidelijke provincies. Dinsdag werden 10 kinderen bij aardverschuivingen op het eiland Kioetsjoe bedolven1. Elders kwamen 23 mensen door grondverschuivingen om het le ven. In het kader van de samen werking tussen de_ Katholieke arbeidersbeweging in de Bene- luxianden, zijn vertegenwoordi gers van de betrokken Katholie ke organisaties van België en Nederland bijeengeweest. Bij dit overleg is o.a. gesproken over de landbouwproblemen in de Bene lux over het vraagstuk van een nieuwe zeesluis te Terneuzen en de verbreding van het kanaal Gent-Terneuzen. Overeengekomen werd dat de KA.B. in Nederland zich tot de Nederlandse regering zou wen den betreffende de bouw van een nieuwe sluis te Terneuzen en de verbreding van het kanaal Gent- Terneuzen en voorts, dat het Al gemeen Christelijk Werkersver- bond van België een verzoek zou richten aan de Belgische rege ring om aldus op te komen voor een meer met de Beneluxgedach- te overeenkomende regeling van Op het Nederlandse schip Hera (3920 ton) van de K.N.S.M., dat in de haven van Liverpool lag, is brand uitgebroken in een ruim met 800 balen katoen. Met 10 brandspuiten werd het vuur bedwongen). Andere lading, bleef voor het vuur gespaard. Het schip zelf liep ogenschijn lijk geen noemenswaardige schade op. Over de oorzaak van de brand is nog niets bekend. de Nederlandse agrarische ex porten naar België. Beide verzoekschriften zijn thans verzonden. De K.A.B. zegt hierin dat het zich niet aan de indruk kan onttrekken, dat de samenwerking tussen de Bene- luxlanden gedurende het laatste jaar niet die vooruitgang heeft getoond, die men op grond van de resultaten in het verleden mocht verwachten. Speciaal ten aanzien van de vraagstukken met betrekking tot de landbouw en de waterwegen hebben zich moei lijkheden voorgedaan, welker op lossing in het kader van hét scheppen der economische unie dringend gewenst is. Met het oog op de 14 Juli te houden conferen tie van ministers der Benelux- landen vraagt de K.A.B. aan de regering aandacht voor het vraagstuk van de haven van Gent. Om de haven van Gent, de tweede Belgische haven en de be langrijkste Belgische nijverheids- haven, die wat haar uitrusting betreft gespecialiseerd is op het bewerken en verhandelen van industriële grondstoffen en zwa re massagoederen, in staat te stellen maximaal te renderen, is het onontbeerlijk, dat zij beschikt over een toegangsweg tot zee in verhouding met de vereisten die heden ten dage aan de zee scheepvaart worden gesteld. Het huidige kanaal Gent-Terneuzen dat deze verbinding moet be werkstelligen en waaraan 72 in- Boerderijbrandien hebben in het tijdvak 1946 tot en met 1950 een directe brandschade veroorzaakt van ruim 40 imilUoen gulden. De totale brandschade bedroeg ongeveer 120 millioen. De door boerderijbrand veroor zaakfle brandschade, die jaarlijks een derde tot een viertje van de totale directe brandschade be draagt is een zorgenkind van brandweermensen, verzekerings maatschappijen en van wederop bouw. In 1949 bijv. werden er 658 nieu we boerderijen gebouwdin dat zelfde jaar echter brandden 809 boerderijen af. Deskundigen zoeken onverpoosd naar middelen om de boerderij- branden) te beperken. Geruime tijd reeds propageren zij brandwerende afscheidingen tussen woning, schuur en stal bij de bouw van nieuwe boerderijen. Bouwmaterialen en bouwcon structies worden beproefd om na te gaan, welke uit het oogpunt van brandveiligheid het meest ge schikt zijn. Alle moeite zal echter vergeefs zijn. zo waarschuwde men van liramtivveerzijde, indien de boeren zelf niet voorzichtiger worden. Het aantal branden, dat ver oorzaakt wordt door spelen met vuur, is zeer groot (17 procent in 1949). Verwaarloosde electrische in stallaties, onvoorzichtigheid bij het gebruik van benzinemotoren (mechanisatie van de landbouw), de eenzame ligging van boerderij en, blikseminslag en hooibroei zijn voorts factoren, die het aantal branden in boerderijen de laatste jaren hebben doen stijgen. Dit brandgevaar heeft verschei dene verzekeringsmaatschappijen afgeschrikt van het afsluiten van brandverzekeringsposten van eni ge betekenis. Een groot verzekeringsconcern (De Nederlanden van 1845) sluit geenl posten meer af van 40.000 gulden of hoger en tracht de bi; haar lopende belangrijke verzeke ringsposten over te hevelen naar een .bepaalde relatie. Er zijn ook maatschappijen, die een herverzekering niet accepte ren, terwijl andere maatschappijen de premies voor brandverzekerin gen van boerderijen aanmerkelijk hebben verhoogd. Vele verzekeringsposten worden thans overgenomen door combina ties van kleinere verzekerings maatschappijen zoals men! die in Friesland en Groningen vindt. Al de maatschappijen sturen in de tweede helft van Juni en in Juli, als dus al het hooi in de Schuren is gebracht, controleurs naar hun verzekerden. Vroeger duwden deze controleurs een lange ijzeren staaf in het in do schuur opgetaste hooi om deze na enige tijd terug te trekken en met de hand de warmte aan te voelen. Meii heeft thans moderne hooi- peilinstrumenten, waarmee een nauwkeurige temperatuurcontrole van het hooi mogelijk is. De controle zal dit jaar scherp zijn, omdat de kans op hooibroei groot is. Het hooi mag een temperatuur van hoogstens 60 graden hebben maar bij vele boeren in Friesland en Groningen heeft het momen teel een temperatuur van 90 gra den. Docxr aanraking met zuurstof kan bij een dergelijke tempera tuur gemakkelijk zelfontbranding ontstaan. Als de boeren het hooi „omzet ten", komt het soms zWartver. bran'd buiterf of het gaat buiten de schuur direct in vlammen op. Wanneer de hooicontroleurs bij hun verzekerden het advies geven het hooi om te zetten dan moeten de boeren daar aan voldoen. Doen ze het niet, dan lopen zij het risico bij brand geen recht op uitkering van het verzekerde be drag te hebben. Vele boeren hebben nog te wei nig begrip van het broeiproces van hun hooi. Bij prachtige bedrijfsinventaris- sen ontbreekt vaak een eenvoudig h ooipeilins t rument. Het zou aanbeveling verdienen, wanneer de toekomstige boeren op de landbouwscholen iets leer. den over de verschillende zaken, die met hooibroei verband houden. De rijksinspectie voor het brand weerwezen ijvert thans voor het geven van onderricht in brandbe veiliging op landbouwscholen. Mossadeq, die ruim een uur lang sprak, waarbij zijn stem tus senbeide tot een gefluister daal de, verklaarde verder, dat hij niet zou aftreden voordat zijn „taak, het nationaliseren van de Perzische olie" voltooid zou zijn- Hij diende drie wetsontwerpen in ter voorziening in de finan ciële moeilijkheden en strekkend tot het opnemen van alle fondsen in het buitenland (dit zou voor namelijk staan op de zestien mil lioen pond sterling die op Britse banken gedeponeerd is), tot het aanvaarden van de door de bank voor in- en uitvoer aangeboden lening van 25 millioen dollar en tot 't uitschrijven van een open bare lening van twee milliard rials (220 millioen gulden) met een looptijd van twee jaar en tegen zes procent. Deze drie wetsontwerpen werden door de madjlis naar de commissie ver wezen. y Mossadeq zeide verder, dat de mogelijkheid bestond, dat de oliecrisis maandenlang zou duren en de regering zou nopen de ver kiezingen, die in Februari a-s. gehouden zouden worden, uit te stellen. verklaarde Donderdag op een persconferentie, dat de reis van Avrall Harriman, de adviseur van president Truman, naar Per zië niet veel zin had, daar de Perzen Truman's advies om de aanbevelingen van het interna tionaal gerechtshof te accepteren, reeds van de hand gewezen heb ben. De aanvaarding door Mos sadeq van Harriman's bezoek was gebaseerd op andere voor- Advertentie) maar het mysterie werd opgelost. stellen dan de door Truman voor- gestelde. Op een gestelde vraag zeide Shepherd verder, dat, ofschoon de Britse regering omtrent de reis van Harriman geraadpleegd was, door Truman geen aanwij zing was gegeven dat het de be doeling was Harriman als bemid delaar naar Perzië te zenden. Volgens waarnemers moet ach ter het recente besluit van Britse zijde om de olie-technici niet uit Abadan terug te halen en slui ting van de raffinaderij te ver mijden, Amerikaanse invloed ge zien worden. Te Washington is men van mening, dat een rege ringswisseling in Teheran thans de kwestie voor het westen slechts ongunstig zou kunnen be ïnvloeden, aldus seint A.F-P., daar de invloed van de commu nistische Tödh-party er door ver groot zou worden. Washington en Londen zouden daarom tot een accoord met Mossadeq willen ge raken en dit zou de zin zijn van Harriman's reis. dustriële ondernemingen zijn ge vestigd moet onvoldoende wor den geacht. Door oplossing van deze moeilijkheden zou mede een noodzakelijke voorwaarde zijn vervuld voor het kunnen aan trekken van belangrijke takken van groot-industrie naar de oevers van dit zeekanaal. Gezien de grote jaarlijkse toeneming van de beroepsbevolking in dit vebied, die op het ogenblik in an- ere streken emplooi moeten zoeken, moet dit van niet te on derschatten betekenis worden ge acht. De K.A.B. verzoekt met klem te willen bevorderen dat zo spoe dig mogelijk een aanvang wordt (Adv.) Naar van de zijde van de An glo Iranian te Londen verluidt, is de productie van de raffinade rij van Abadan tot een tiende van normaal verminderd. Een van de laatste uit Abadan vertrokken Britse tankschepen, de „British Commerce" van 6000 ton, is te Nicosia (Cyprus) aange komen met een record lading olie van bijna 80.000 ton- De kapitein, Frasre, zeide dat hij het gevorderd ontvangstbe wijs ten name van de Perzische oliemaatschappij had getekend, doch er doorheen had geschreven onder dwang. De Britse ambassadeur te Te heran, Sir Francis Shepherd, medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Vrijdagochtend tot Vrijdagavond. Enkele buien. Aanvankelijk zwaar bewolkt met enkele buien, later echter ook flinke opklaringen. Zwakke tot matige Zuidelijke wind, later Wes telijk. Weinig verandering van temperatuur. VRIJDAG 13 JULI. Zijn kinderen werden negers, zijn vrouw kreeg een plat hoofd en zijn hond veranderde in een nevelvlek. In het fotograferen was hij beslist geen held. Nu hij echter een Fliiilipis Flitscamera heeft aangeschaft, zijn al die mis lukkingen uitgesloten, want de bediening is de eenvoud zelf. Overdag (zonder flitslamp) schit terende opnamen en des avonds of binnenshuis (met flitslamp) bril- lante foto's. UW fotohandelaar laat U graag zo'n Philips Flitscamera zien. Sinds Mei ligt over West-Euro pa een uitgestrekt net van toe ristische autobusdiensten, die het resultaat zijn van een vruchtbare samenwerking tussen de West- Buropese spoorwegmaatschap pijen. Van Narvik in het hoge Noor den tot Napels en Casablanca in het warme Zuiden voeren de ,,Europa_bussen" de toerist door de schoonste en meest beziens waardige streken. Voor iedere der 30 Europa-bus lijnen is met grote zorg een route vastgesteld. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 7.52 8.27 9.07 9.17 n.m. 8.15 8.50 9.30 9.40 ZON- EN MAANSTANDEN. ZON MAAN De ministers van Economische Zaken en van Oorlog en Marine delen mee, dat de regering in ver band met de bestaande slapte in bepaalde bedrijfstakken heeft be sloten het tijdstip voor het plaat sen van een aantal militaire or ders te vervroegen.. De betrokken bedrijven kunnen op deze wijze in de gelegenheid worden gesteld de leemte in de bezetting van het productieappa raat, voorzover de omstandighe den dat mogelijk knaken, op te vullen. Binnen enkele dagen zullen be langrijke orders worden onderge bracht bij de schoenindustrie, ter wijl voorbereidingen worden ge troffen om zo spoedig als in verband met de technische om standigheden mogelijk is eveneens aanzienlijke bestellingen bij de textielindustrie te plaatsen, met name in de confectieindustrie, voor overjassen en uiformen, on dergoederen, uitrustingsstukken, beddegoed, sportkleding, ge- vechtskleding, regenkleding, hos pitaal en nachtkleding, bedrijfs kleding en overhemden. Daarnaast zullen orders worden geplaatst voor overhemdenlstof en voeringstoffen. Met het oog op bovenstaande zullen de militaire instanties de daarvoor in aanmerking komende bedrijven uitnodigen offertes voor de genoemde artikelen in te die nen. In de raadsvergadering van Steenbergen is 'n motie van wan trouwen tegen de wethouders Loos en Delhz met 8 tegen 5j_ stemmen aangenomen. 'De motie wias reeds op 11 Juni door de heer Jacobs (Arb.) inge diend. In zijn toelichting op deze motie verklaarde de heer Jacobs, dat de wethouders hadden gefaald in hun beleid: le. Door onderhandse opdracht van rioleringswerkzaamheden tot een bedrag van 42.000 buiten de raad om, hoewel was toegezegd, dat dergelijke werken zouden worden aanbesteed. 2e Het vervreemden en verko pen van bijna 10.000 stenen van de gemeente door een ambtenaar van openbare werken, terwijl ste nen door de gemeente moesten worden aangekocht tegen hogere prijzen. 3e Het doen verrichten van werkzaamheden door gemeentear beiders bij ambtenaren. 4e. Onkunde van het dagelijks bestuur bij aankopen voor de gas fabriek. De vier diensten van Amster dam op Hamburg, Frankfurt, Lu xemburg en Qstende, die in op dracht van de Ni.S. door de N.V. Nederlandse Buurtspoorweg Mij. in samenwerking met enkele bui tenlandse maatschappijen worden geëxploiteerd. De reis naar Ostende ontsluit de weinig bekende provincie Zeeland voor de liefhebber van het vlakke land en toont hem daarna de pa. reis aan België's zeekust. ,s Maandags en 's Woensdags kan men heen; Donderdags en Vrij dags kan men terugreizen. De autobussen zijn voorzien van alle mogelijke comfort. De fauteuils zijn zodanig ge plaatst, dat men geen hinder on. dervindt van zijn buurman en de opstelling biedt voldoende ruimte voor het strekken of over elkaar slaan der benen. Licht en' lucht hebben vrij toe gang door de grote ramen en door het schuifdak. Eert radio biedt de mogelijkheid de reis met opgewekte klanken op te vrolijken. Last not least komt een ste wardess tegemoet aan alle rede lijke wensen die de reizigers mochten hebben op het gebied van verversingen en informaties over de reis. Voor de eerste beschikt zij over een bar, waaruit gekoelde dran ken kunnen worden geserveerd en voor de laatste beschikt zij over gedegen kennis van de route, die ze in alle moderne talen aan be langstellenden kan mededelen. De plaatsbewijzen voor de Euro- pabussen hebben een geldigheids duur van 2 maanden. Het is mogelijk de reis te on derbreken; men behoeft dus niec de gehele afstand op één dag af te leggen. gemaakt met de onderhandelin gen omtrent de bouw van een aanpassing, tevens rechttrekking nieuwe sluis te Terneuzen en een van het kanaal van Gent naar Terneuzen. De K.A.B. acht dit vraagstuk van groot belang voor de groeiende samenwerking tus sen de drie landen. De algemeen Chr. werkersver- bond van België A.C.W.zegt in zijn schrijven aan de Belgische regering de belangen te vertegen woordigen van de meerderheid der arbeidersfamilies in zijn land en steeds met belangstelling alle pogingen gevolgd te hebben, die aangewend worden om tussen de volkeren van West-Europa een doeltreffende samenwerking tot stand te brengen, welke het ver bond noodzakelijk acht voor de bevolking der betrokken landen. Een vreedzaam samenleven en een verdere ontwikkeling van het welvaartspeil blijven immers on mogelijk, zo schrijft het verbond, wanneer de bewoners van een land hun toestand bevredigend zouden achten terwijl de onder danen van een buurstaat in door snee beneden het normale wel vaartspeil zouden moeten leven. Het A.C.W. is van mening, dat door liet niet gemakkelijk berei ken van een als voorbeeld aan geprezen economische unie, bet gevaar ontstaat tot verflauwing van de belangstelling en dat ook de offerbereidheid verloren gaat, die bij elke samenwerking toch immer aan weerszijden moet be- Wanneer het A.C.W. tegenover de regering zijn standpunt ten opzichte van het landbouwpro- ductenvraagstuk bepaalt, zegt het, dat dit probleem uiteraard niet tot de rechtstreekse bevoegd heid van een arbeidersbeweging behoort, maar dat het niet on waarschijnlijke weerslag heeft op de levensstandaard van de arbei dersgezinnen. De eenmaking van de markt voor agrarische produc ten blijft een noodzakelijkheid om het huidige regiem van ruilver keer te kunnen handhaven. Het A.C.W. acht het nadelig effect van het terugkomen op het besluit, om door het invoeren van een stelsel van minimumprijzen een belangrijke stap te zetten naar de volledige vrijmaking van de uitwisseling van landbouwpro ducten, des te groter, indien men dit plaatst in het licht van het Nederlands tekort in het Neder lands-Belgisch betalingsverkeer. Door de gemeenschappelijke vaststelling van minimumprijzen en derzelver toepassing, alsmede door de werking van een insti tuut voor arbitrage, zou naar zijn mening de zekerheid van Neder land t.a.v. de uitvoermogelijkhe- den van agrarische producten naar België toenemen en het te kort in het betalingsverkeer met België ongetwijfeld verminderen. De regeling volgens het proto col van 's-Gravenhage kan z.i. uiteindelijk de economische unie slechts vertragen. Wanneer beide partners werkeliik een economi sche integratie verlangen, dan moeten zii bereid zijn in zake souvereiniteit de vereiste offers te brengen en in gezamenlijk overleg de nodige maatregelen durven treffen. Elke bepaling die een feitelijk hinderpaal vormt voor het verwerkelijken van de Beneluxovereenkomst, hoezeer die ook het onmiddellijk belang van een partner bevordert, moet op lange afstand gezien nadelig inwerken op het welvaartspeil van de gehele bevolking van de 'drie deelnemende landen, aldus het schriiven. Het A.C.W. dringt er bii zijn regering op aan. tijdens de minis tersconferentie die op 14 Juli aan vangt. een nieuw onderzoek aan de uiteengezette kwestie te wil den en een oplossing na te stre ven zoals in het Luxemburgse protocol was voorzien. De havenarbeiders te Welling ton, die ruim twintig weken ge staakt hebben voor hoger loon en betere arbeidsvoorwaarden hebben Donderdag met bijna al gemene stemmen besloten zo spoedig als mogelijk is weer aan het werk te gaan. Op een weg in Noord-Frankrijk die glad was door de regen, zijn Woensdag een Nederlandse Opel en een Zweedse Volkswagen op elkaar gereden. Een Zweedse da me werd hierbij gewond. De drie overige inzittenden van de Zweedse wagen zijn ernstig ge wond, evenals 'n vrouwelijke in zittende van de Hollandse auto. Drie andere Nederlanders wer den licht gewond. De gewonden zijn allen naar een ziekenhuis overgebracht. De ernstig gewonde Nederland se is mevrouw H. van Boven uit Delft. Licht gewond werden de heren A. Goudappel en P. Goud appel, beiden uit Delft en de heer A. van der Hout uit Monster. De beide andere inzittenden van de Opel, de heren G. Dingemans en G. Punt, ook beiden uit Delft zijn ongedeerd. Radio-Peking heeft Donderdag avond een verklaring uitgezon den, waarin het V. N.-protest tegen de weigering van de Noor delijken om journalisten toe te laten tot het gebied van Kasong, van de hand wordt gewezen. De radio zei dat de Amerikaan se delegatie de totstandkoming van een staking van het vuren wil vertragen en nu de verant woordelijkheid daarvoor op de Noordelijken wil schuiven.

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 1