UIT DE PROVINCIE SSwsps DOKIE DURF óe stimme speurder Binnenlands Nieuws king sa Sr»feïis? SPORTNIEUWS h TERNEUZEN. le^Sidrdle'zifrnfe^ Jeen AXEL. GOES. MIDDELBURG. VLISSINGEN. IJZENDIJKE. ZAAMSLAG. WIELRENNEN. HOEK. VOETBAL. DUIVENSPORW. PAARDENSPORT. ZWEMMEN. BOKSEN. irlamlers gewond bij uk in Noord-Frankrijk op onder op onder Juli. 12 4.33 20.57 13.50 23.43 13 4.34 20.56 15.17 14 4.35 20.55 16.47 15 4.36 20.54 18.18 0.25 16 4.38 20.53 19.37 1.03 navenaroeiaers te nemngion weer aan het werk ommunisten i V.N.-protest af Een goede vangst. De laatste weken werden in de late avonduren verschillende stads- wasgoed,mda?t op ade16acïtère^en tevèns°'wonlng^n'^ trach te dringen, waar hij vermoedde dat .ip i1Ppir des huizes afwezig was en dan tegenover dames openbare b°Zaterdagavond te ongeveer half twaalf wérd de politie opgebem door een bewoner van de Schelde kade die mededeelde, dat een pe - soon'zich toegang tot zjjn woning wilde verschaffen, hetgeen Hjn echtgenote had ontdekt entoj door? zoals te begrijpen is, geheel wprrt de omgeving nauwkeurig on teamXneSetehlf glvofg datTwee K "I theedoek te voor- SCWeroD werd L. gearresteerd Kort daarop kwam op het bureau van politie melding binnen van mevr K., wonende m de Juliana- Sraat dat bij haar een rijwiel was ontvreemd. Op de vraag of zfl wel licht ook wasgoed buiten te drogen had g° hangel? en dit eveneensver- miste ging mevr. K. dit even na Sèn èn bleek zulks inderdaad het 8L3late himiddels in de cel was opgesloten, werd de volgende dag aan een streng verhoor onderwor pen en met enige dames geconfron teerd, die hem herkenden als de nersoon die tegenover hen de niet nader aan te duiden handelin gen had gepleegd, terwijl mevr. K de op L. bevonden handdoeken en theedoek als haar eigendom her- k{Toen L. bemerkte, dat zijn oU vluchten niet meer zouden baten, legde hij een volledige bekentenis af en zeide, dat hij het d°or bem gestolen rijwiel aan de brugnaa het Oostelijke havenhoofd in het WNadrathtan?an°kehjk vergeefs naar het rijwiel was gedregd, wist de rivierpolitie gistermorgen he wiel boven water te nalen. L. heeft verder een.bekentenis afgelegd over verschillende dief stallen van wasgoed vorig jaar ge pleegd, en ook, dat hij emge weken geleden bij een bewoner van de Scheldekade een ruit had inge gB« huiszoeking kwamen nog enige door L. gestolen goederen te voor schijn, zodat tal van in de laatste tijd gepleegde diefstallen hiermede zijn opgehelderd en terecht kan ge zegd worden, dat de politie een goede slag heeft geslagen. Te zijner tijd zal L. voor zijn reeks misdrijven voor de rechter hebben te verantwoorden. Goed afgelopen Op de terreinen van de heer Veerman aan het eind van de Tramstraat was de heer M. J. Riemens gisteren bezig met ijzer afbranden, toen er plotseling een landmijn ontplofte. Alleen de heer Veerman liep enkele schrammen op, zodat dit ongeval ■wel bijzonder fortuinlijk is afge lopen. Schoolreis De leerlingen van de R.K.-Jon gensschool maakten een school reis naar Breda en Oosterhout. Terneuzen—Kruimngen en Bre da—Oosterhout v.v. werd per bus gereisd, Kruiningen—Breda v.v. per trein. Vooral het mooie na tuurbad de „Waranda te Oos terhout mocht zich danig in de belangstelling verheugen. Openbaar Lyceum. pier, Eh. La. Aa. Ma. de Kerf, J. W. Marsilje, F. H. Spaas en Wa. Ca. Toorenman, allen te Terneu- zen;»J. K. Lensen en Ja- Aa. Tier- sen te Axel; C. C. Neeteson te Kloosterzande; C. A. H. de Puij te Rapenburg; J- Ramondt en H. Titulaer te Sas van Gent; Ee. J. Je. Rhemrev te Zaamslag; P- Scheele te Spui; H. H. Esser te Koewacht. Van II naar III: W. H. A. van Alphen, L. Boers- man, A. M. Jurriëns, P. J- M. C. M. van Meerwijk, C. F. v. Over- beeke, J- van de Ree, J. P. A. Remerij, J. Wieles en Ca. Aa. van Overbeeke, The. van Heumen, al len te Terneuzen; M. P. Dieleman te Sas van Gent; J. P- de Feijter, L. J. Koster, A. P. van Luijk, F. de Pooter, J. J- Vinke en J. G. Teunissen, allen te Axel; A. P. Kielman, A. M. A. de Vries en G. Deurloo, allen te Sluiskil, M- Willemsen te Zaamslag. Van Gym. III naar Gym. IV: Eh. Ge. Buter, J. A. Drok, W- F J. de Jager, allen te Terneu zen. Van Gym. IV naar Gym. V C. van der Peijl en Ge. Ly. Reinders te Terneuzen; Ha. Ja- van Altena te Sluiskil; Ca. Na. Aa.van der Borg te Hoek. Van Gym. V naar Gym. VI: Ca. Ge. van Overbeeke en M- K. de Vos te Terneuzen; Fa. Ca. Neeteson te Kloosterzande. Van III H.B-S. naar IV: Ma. Aa. van Eek, Aa. Ha. Groe- nenberg, J. M. Hamerlinck, A. Joosse, J. J- Smit enP. J- P. Vink, allen te Terneuzen; O. J. van Acker, E. A. Colpaert, R. van den Eeckhout en A. M. Sampson, al len te Sas van Gent; C. J- Cij- souw en G. P- van Rattinge te Biervliet; A. J. Dieleman en E- A. Sandrini te Sluiskil; J. L. A. van Dixhoorn te Walsoorden; D. J. ten Haaft en Ja. C- Aa. de Putter te Hoek; J. C. Jansen Verplanke, P. de Visser en Ca. Eh. Jansen Verplanke, allen te Zaamslag; N. J. M- van de Moere en G. G. J. de Jonge te Axel; M. J. Neeteson te Kloosterzande. Van A IV naar A V W. Boeije, Ha. Ea. Oggel, J- Verbekmoes en Th. van de Bilt, allen te Axel; H .A. van Leem put en W. C- Fermont te Sas van Gent. Van B IV naar B V: J. Drok, E. C. S. de Kam, J. H W. Pestman en A. P- Vernimmen allen te Terneuzen; T. F. Blomme te Biervliet; P. M. Dieleman te Sas van Gent; M. M- Elenbaas te Zaamslag; W. de Feijter te Axel. Bevorderd zijn van Voorberei dingsklasse naar I: P. J. C. van Breda Vriesman, W. F. Denie, A. Eekman, A. C. C- Goethals en H. H. Kole allen te Terneuzen; Aa- Ja. Dieleman te Zaamslag; M. Dieleman te Spui (Zaamslag); J- P. Dieleman, J. M- Oggel en L. de Visser, allen te Axel; Wa. Ga- v. d. Hengel en P. L. Meert te Sluiskil; F. C. M. de Nijs te Boschkapelle; Ma. Ja. Aa- Pladet te Westdorpe; M. C. Stouthamer en P. R- Verplanke te Sas van Gent. Van I naar II: L. P. Bot, C. J. Deij, Ha. Dor- repaal, A. Geertsema, F. M. W- Harinck, Sa. Harte en Ke. Schol ten, allen te Terneuzen; D. van Einsbergen, F. van Binsbergen, W- D. de Die en H. D. J. van den Eeckhout, allen te Sas van Gent; P. C. de Jong te Zaamslag Van Ib naar II: J. M. de Feijter, J. F. Jonge Goed afgelopen. Toen Woensdagochtend een 4-tal stadgenoten in een luxe auto, bestuurd door de aardap- pelhandelaar M. Mieras Sr., als naar gewoonte naar de Brusselse beurs reed, kwam deze auto in de Belgische gemeente Assche in botsing met een uit Brussel ko mende Belgische vrachtauto. Hoewel de botsing zeer hevig was en de zo goed als nieuwe Ford 1951 zwaar beschadigd werd, kwamen, met uitzondering van de aan het stuur zittende heer M., die enig letsel aan de handen bekwam, er met de schrik af. Erwtenplukprijs De erwtenpluk, waarover we enige dagen geleden uitvoerig schreven, heeft de laatste dagen erg te lijden van de vele regens De prijs ligt ongeveer op hetzelf de niveau als vorig jaar en be draagt zeven cent per kilogram geplukte erwten. Ondanks de re gen en het vele oponthoud door de buien worden flinke daglonen gemaakt. Notarieel examen. Voor het notarieel examen 2e gedeelte slaagde o.m. de heer P. J. Busch te Borssele. doch de andere Zaterdagen zijn bezet en anders valt men in de vacanties Aan de feestelijkheden zullen de zangvereniging „Crescendo en de muziekvereniging E.N.Z.K medewerking verlenen, terwijl de muziekverenigingen uit Philip pine en Waarde worden uitge nodigd. Verder staan op het program ma een volkskoers voor drie leef tijdsgroepen, een gecostumeerde voetbalwedstrijd en een korfbal wedstrijd. Hierna zal op de tent de over dracht plaats vinden. Na deze plechtigheid zullen concerten ge geven worden. Rond de tent moet nog het een en ander worden opgeknapt. Zo zal een beplanting worden aan gebracht. Met het aanleggen van het perk zullen alle aanwezigen Donderdag- en Vrijdagavond om 7 uur beginnen. Inwoners, welke hieraan mee willen werken, zijn natuurlijk welkom. Vergadering Oranje vereniging. De Oranjevereniging hield een vergadering in de Gehoorzaal. Slechts 7 leden waren aanwezig. De voorzitter, de heer J- Haak, sprak er zijn teleurstelling over uit, dat zo weinig leden waren opgekomen. Aftredende leden van het be stuur waren de heren A. F. Hans- sens en J. Verhage, die werden herkozen. Besloten werd op Zaterdag 1 September een kinderfeest te or ganiseren. In verband met de feestelijke overdracht van de muziektent zal hieraan een bij drage worden geschonken. Samenvoeging van gemeenten. Ged. Staten van Zeeland hebben! de gemeenten van Schouwen- Duiveland in kennis gesteld van een plan tot samenvoeging van gemeenten. Het plan voorziet in de vermin dering van het aantal gemeenten dat tot dusverre 18 toedraagt, tot 9. Samengevoegd worden volgens het plan ten eerste: Burgti Haamstede; ten tweede: Renesse Noordwelle en Serooskenke; een derde: Elkerzee en Ellemeet en een deel van Duivendijke; ten vierde? Brouwershaven en net overige deel van Duivendijketen vijfde: Zonnemaire en Noordgon- we; ten zesde: ZierikzeeKerk- werve en Ouwerkerk en ten slotte Nieuwerkerk en Oosterland. Bovendien worden enkele grens correcties aangebracht. Ten aanzien van de gemeenten Dreischor en Bruinisse zal de hui dige toestand gehandhaafd blij ven. Receptie Commissaris der Koningin. De Commissaris der Koningin in Zeeland ed mevrouw De Ca- sembroot geb. Baronesse Van der Feltz hetoben Dinsdag hun jaar lijkse receptie gehouden aan boord van het stoomschip „Mec klenburg'' van de Stoomvaartmij „Zeeland", dat ligplaats had in de buitenhaven te Vlissingen. Van half vijf tot 8 uur werd met Dokie vocht als een leeuw. Beurtelings vloerde hij een van zijn tegenstanders en hij vroeg zich net af hoe lang hij deze angstige partij nog vol zou kun nen houden, toen„Handen omhoog allemaal!" zei een donde rende stem en brigadier Punt van de Torenhaagse politie stapte aan het hoofd van zijn mannen binnen. Een haag van revolvers wees dreigend op de vechtende kluwen op de grond. De helpers van Diklik kozen nu eieren voor hun geld, kwamen overeind en staken hun armen ge hoorzaam in de lucht. Ze werden op een rijtje gezet en gefouilleerd. Dokie die er zeer verfomfaaid uitzag, keek tevreden toe, maar plotseling kwam hij tot de ont dekking dat zijn aartsvijand er niet was. „Waar is professor Diklik"? riep hij uit. de honderden gasten 'n vaartocht gemaakt tot voorbij Westkapelle. Handboogmaatschappij „Sint Sebastiaen" viert 100-jarig bestaan. Zondag 15 Juli viert het schut tersgilde haar eeuwfeest. In Juli 1851 werd de vereniging opge richt met aanvankelijk 10 leden. Het grootst aantal leden werd geboekt in het jaar 1869, n.l. 77- Als bijzonderheid vermelden wij, dat gedurende deze 100 jaren in de vereniging steeds de naam Dellaert voorkomt. Door stormen werd de staande wip driemaal vernield, n.l. in 1865, 1870 en 1929. doch steeds wist men de nodige gelden bijeen te krijgen voor de restauratie. De heer Eug. Anker, keizer der vereniging, vierde vo rig jaar zijn 60-jarig lidmaat schap. Wat de heer Anker in al deze jaren voor de vereniging heeft gedaan, is niet zo maar te vertellen. Hij was de stuwende kracht van de maatschappij. Maar ook de heer A. van Waes mogen we niet vergeten. Hij viert n.l- Zondag ook zijn jubileum en wel als 30 jaren president. Dat de heer Van Waes ook een goed schutter is, blijkt uit het feit, dat hij ondanks zijn 80 jaren reeds tweemaal achtereen de koning wist te schieten. Zaterdag om 3 uur zal het feest worden geopend met kanonge bulder en muziek, waarna voor de leden een schieting is belegd. Zondag is echter de grote dag en zullen van heinde en ver de schutters komen opdagen om aan de grote jubileumschieting deel te nemen. Want, er is wel geen sport waar men zo broederlijk en fair de strijd aanbindt. Er zijn voor deze schieting een groot aantal prijzen en medailles be schikbaar gesteld, waaronder ook een der gemeente IJzendijke. Wij wensen de vereniging veel voorspoed op haar weg naar het volgende jubileum- Rode Kruis. Tot adviserend bestuurslid van de afdeling Zaamslag van het Rode Kruis is benoemd dokter Hartman, arts ter plaatse, zulks in de vacature, ontstaan door het overlijden van dokter Rhemrev. DE RONDE VAN FRANKRIJK. Woensdagmorgen zijn te An gers 99 renners gestart voor de 8e étappe Angers—Limoges, over 241 km. Dt uitslag hiervan was: 1. Rosseel (Belg.) 7.08.20 (met bonificatie 7.07.20); 2. Lauredi (Frankrijk) z. t. (met bonificatie 7 07.50); 3. Geminiani (Frankr.) 7.09.17; 4. Voortuig (Ned.): 5. Diederich (Lux.)6. Cogan (W. Z.W. Frankr.); 7. Desbats (W. Z. W. Frankr.); 8. Diot (Parijs); 9. De Hertog (Belg.); 10. Van Steenkiste (Belg.), allen dezefde tijd 7.09.17). 'Verder werden geklasseerd: 33. Van Est (Ned.) 34. Wagt- mans (Ned); 38. Peters Ned. allen 7.13.28; 84. Faanhof (Ned.) 7.14.27; 98. Dekkers (Ned.) 7.23. 59. Het algemeen klassement na de 8e étappe luidt: l.Leveque (W.Z.W.) 44.57.21; 2. Bauvin (O.Z.O.) 44.58.40; 3. Diederich (Lux.) 45.04.06; 4. Ko- blet (Zwits.) 45.04.23; 5. L. Laza; rides (Fr.) 45.04.25; 6 Biagioni (It.) 45.05.08; 7. De Mulder (Bel gië) 45.05.25; 8. Bobet (Fr.) 45. 05.52; 9. Van Steenkiste (Belgie) 45 06.21; 10. Coppi (It.) 45.06.27; 15 Van Est 4^8 50; 28 Wagt- mans 45.12.35; 60 Peters 45.24.35, 72. Faanhof 45.28.28; 75. Voorting 45.29.06; 97 Dekkers 45.59.03. Het algemeen ploegenklasse- L Frankrijk 134.50.06; 2 W.Z.W- Frankrijk 134.52.19 3. Italië 135. 00.30; 4. België 135. 02.46; 5. O. Z.O.-Frankrijk 135.07.11; 6. Zwit serland 135.16.54; 7. Luxemburg 135.19.33; 8. Nederland 135.31.58. Verhelst wint weer. De Axelse renner M. Verhelst behaalde de afgelopen dagen weer enkele fraaie successen. Te Westdorpe legde hij tijdens een baankoers voor nieuwelingen over 80 kilometer beslag op de eerste prijs door met een voor sprong van ruim 4 minuten te eindigen. Maandag nam dezelfde renner deel aan een wegwed strijd te St. Kruis over een af stand van 60 kilometer. Ook hier wist Verhelst zich met een voor sprong van ruim drie minuten als eerste te klasseren. Jammer dat deze veelbelovende jonge renner zich tijdens de nationale kampioenschappen te Zandvoort, welke Zondag zijn verreden, niet wist te doen plaatsen- Vergadering werkcomité muziektent. In de raadszaal vergaderde deze week het werkcomité voor de muziektent. Aanwezig waren leden van het gemeentebestuur en vertegenwoordigers van ver schillende verenigingen. De burgemeester deelde mede, dat deze vergadering was belegd in verband met het feit, dat de muziektent is voltooid. Op spontane wijze hebben ve len belangeloos heel wat uurtjes aan de tent gewerkt en nu wil men de officiële ingebruikneming en de overdracht aan de ge meente op waardige wijze vieren. Als datum van dit feest werd bepaald Zaterdag 21 Juli. Deze datum is wel niet zo geschikt, TREINONTSPORING BIJ LEIDEN. Geen persoonlijke ongevallen. Gisteravond om negen uur is een juist uit Leiden naar Amster dam vertrokken electrische trein gedeeltelijk ontspoord. De laatste twee gedeelten van een vier-wagen treinstel liepen uit de rails. Persoonlijke ongeluk ken hebben zich niet voorgedaan. Het treinverkeer is op het ge deelte Leiden—Noordwijkerhout gestremd. VIJFJARIGE DEELNEMER AAN V. V. V. FIETSTOCHT De jongste deelnemer aan de driedaagse V. V. V. fietstocht door Brabant, die 19, 20 en 21 Juli zal worden gehouden, is het 5-jarige Fransje Wittems uit s-Hertogenbosch. Frans gaat elke dag een uurtje trainen. Hij zal straks ongeveer 90 km per dag hebben te fietsen. De oudste deelnemer is de 73- jarige heer Van Woerkom uit Den Bosch, die voor de zevende maal de tocht meerijdt. Die oudste deelneemster is me vrouw SlagerCordes uit Vught, die hoewel 70 jaren tellend ook voor de zevende maal de drie daagse gaat meemaken. DOOR BLIKSEM GEDOOD Woensdagmorgen werd de land bouwer H. van de Ven te Caste ren, (N—Br.) door de bliksem ge troffen en op slag gedood. Het slachtoffer vervoerde met paard en wagen' 2 varkens toen 't hemelvuur hem trof. Hij was 40 jaar oud en vader van 5 kinderen. DE VOGELPEST In de gemeente Ede breidt de gevreesde vogelpest zich nog steeds uit. Enkele duizenden kip pen werden vernietigd. Op een pluimveebedrijf te Arnhem is vogelpest geconsta. teerd. 1700 Kippen werden ver nietigd. EEN KOE OP ZOLDER Bij Keulen heeft een koe, die vreedzaam stond te herkauwen zodanig de schrik van een hond te pakken gekregen, dat zij in haar angst een trap van 19 treden op rende. De brandweer moest de koe via het dak met een kraan naar beneden takelen. ECHTPAAR AANGEREDEN Man gedood en vrouw zwaar gewond. Qp de rijksweg Amsterdam- Het Gooi is Woensdagmorgen 10 uur een ongeval gebeurd, dat voor een Haags echtpaar 'n droe vig einde vond. Het echtpaar B. uit Den Haag stapte te Bussum uit de bus. Zij waren op weg naar bet sa natorium Hoog Laren om een zoon te bezoeken. Zij wilden voor de bus de rijks weg oversteker#, doch op dat mo ment werd de stilstaande bus in dezelfde richting gepasseerd door een militaire auto, waarvan de bestuurder er in slaagde de aan dacht van beiden te wekken. OPENING SPORTPARK TE HULST. Het nieuwe gemeentelijke sport park te Hulst zal op Zondag 26 Augustus worden geopend. Ter opluistering wordt op die dag een voetbalwedstrijd gespeeld tussen Beerschot uit Antwerpen en R.B.C. uit Roosendaal. Zij keerden terug. Toen de auto gepasseerd was staken zij op nieuw de weg over echter zonder aandacht te schenken aan het uit tegenovergestelde richting ko mende verkeer. Op dat moment naderde uit de richting Laren een personenauto. Ondanks het geven van signa len en krachtig remmen kon de bestuurder beide mensen niet meer ontwijken. De man werd over de motorkap geslingerd en was op slag dood. De vrouw werd zwaar gewond en is in zorgwekkende toestand naar de Majellastichting te Bus sum overgebracht. De toestuurder van de auto treft geen schuld. DEENS JACHT BIJ TERSCHELLING AAN DE GROND Woensdagmorgen liep het Deen se motorjacht Sally Ann" van Nykóping op het eiland Falstar, op de westergronden bij Terschel ling aan de grond. De reddingboot „Brandaris" voer ter assistentie uit en wist het jachtje met 4 man aan boord on derweg van Cuxhaven naar Do ver vlot te slepen. Om 10 uur keerde de Brandaris met het jacht op sleeptouw in de haven van Terschelling terug. „De Reisduif" te Hoek Wedvlucht uit Breteuil- Oude duiven: 1. Fl. de Smet; 2. C. de Smidt; 3, 6 en 7 F. Diele man; 4. Jac. den Hamer; 5 en 8 P. Scheele; 9. E. Breepoel; 10. Joh. de Smidt. Hoogste snelheid 1121 meter. Jonge duiven: 1 en 9 P. Jansen, P. Scheele, 3, 6 en 7 C. de Smidt; 4 en 5 D- Donze, 8. E. Breepoel, 10. W. Dieleman. Hoogste snelheid 1083 meter. „Steeds Sneller", IJzendijke. Prijsvlucht uit Limoges. Hoog- tse snelheid 1100 meter. Uitslag; 1. W. van der Slikke, 2. A. Boerjan, 3. F. Aersens, 4 en 5 Cl. Wijffels, 6. A. van der Meu- len, 7 en 9 Gebr- Termont, 8. H. Steenaert, 10. C. Marteijn. Bij de wedstrijden voor lande lijke ruiters uit de provincie Zee land, te Kortgene gehouden ter gelegenheid van het 10-jarig be staan der Noord-Bevelandse rij- vereniging, wisten de „Oranje- ruiters" uit Axel bij de dressuur- proef voor achttallen op de der de plaats beslag te leggen. In de individuële dressuurklasse B ver wierf de heer E. de Putter op Frits een eervolle vermelding en bij dressuurklasse L^ kreeg de heer Jac. de Feijter op Castor de vierde prijs. Laatstgenoemde be haalde met hetzelfde paard in het springconcours klasse L een derde plaats en wist daarna eveneens met hetzelfde paard beslag te leggen op de tweede plaats in het kampioenschap van Zeeland, afdeling veelzijdigheid. Nu eerstdaags het Axelse zwembad heropend zal worden, is het voor de zwemliefhebbers verder verboden op andere plaat sen in de gemeente te zwemmen. Bovendien zal de politie een wa kend oog houden op de kleed kamers en verdere attributen der Axelse Bad- en Zweminrichting, zodat verdere afbraak en vernie ling door kwaadwillige elemen ten wel niet meer zal plaats vin den. De accomodatie, welke mo menteel nog veel te wensen over laat, doch door de financiële toe stand, waarin deze vereniging verkeert, nog niet op peil ge bracht kan worden, zal langzaam aan verbeteren, zodat eerlang de Axelse zwemliefhebbers weer gebruik zullen kunnen maken van een springplank, vlot e.d. Naar wij vernemen ligt het wel in de bedoeling ook de Axelse zwem- en poloclub weer nieuw leven in te blazen, zodat Axel ook op dit gebied weer aantrek kelijke wedstrijden zal kunnen aanschouwen. TURPIN SLOEG ROBINSON iln een gevecht over lp ronden tussen de wereldkampioen mid- denjgewicht Robinson en Turpin, behaalde Turpin de titel van we reldkampioen, door op punten van Rohinson te winnen. VEILING TE TERNEUZEN. Groenten: Sla 2.003.10 per 100 stuks; bloemkool 853 ct., groene kom kommers 1720 ct., witte kom kommers 1320 ct., gele kom kommers 1114 ct., per stuk; sel derij 910 ct., peen 4546 ct., uien 112 ct., per bos; eerstelin gen 12-40—22.00, kriel 3.10—11.00 per 100 kg; andijvie 3134 ct., princessebonen 1.441.46, wage naars 1.02, saxa 1.34, doperwten 253 ct., peulen 5489 ct., kro ten 2024 ct-, savoyekool 2231 ct., rabarber 1516 ct., spinazie 29 ct., tomaten 73 ct., uien 1 ct., per kg. Fruit; Kersen 1957 ct., kruisbessen 3553 ct-, frambozen 9092 ct., witte bessen 1120 ct., rode bes sen 2544 ct., aardbeien 68113 ct., Yellow transparant 925 ct., per kg. ities: 5 regels 75 t i 12 ct.; minimum &m Ier nummer, of: Adrefl ent meer. >t 's namiddags 2 uuz net de onderhandelin- mt de bouw van een tevens rechttrekkins: Is te Terneuzen en een :anaal van Gent naar De K.A.B. acht dit van groot belang voor ide samenwerking tus- e landen. neen Chr. werkersver- 3elgië A.C.W.zegt in ven aan de Belgische e belangen te vertegen van de meerderheid ersfamilies in zijn land met belangstelling alle gevolgd te hebben, die 1 worden om tussen de van West-Europa een ide samenwerking tot rengen, welke het ver- Izakelijk acht voor de der betrokken landen. Izaam samenleven en e ontwikkeling van het ieil blijven immers on- :o schrijft het verbond, ie bewoners van een toestand bevredigend hten terwijl de onder een buurstaat in door den het normale wei zouden moeten leven. .W. is van mening, dat liet gemakkelijk berei- •en als voorbeeld aan- economische unie, het tstaat tot verflauwing angstelling en dat ook reidheid verloren gaat, :e samenwerking toch weerszijden moet be- het A.C.W. tegenover ïg zijn standpunt ten ?an het landbouwpro- igstuk bepaalt, zegt iit probleem uiteraard rechtstreekse bevoegd- een arbeidersbeweging maar dat het niet on- lijke weerslag heeft op tandaard van de arbei- en. De eenmaking van 'oor agrarische produc- en noodzakelijkheid om e regiem van ruiiver- nnen handhaven. \W. acht het nadelig het terugkomen op het door het invoeren van i van minimumprijzen grijke stap te zetten lledige vrijmaking van iling van landbouwpro- 5 te groter, indien men in het licht van het 3 tekort in het Neder- sch betalingsverkeer. gemeenschappelijke van minimumprijzen er toepassing, alsmede 'erking van een insti- irbitrage, zou naar zijn zekerheid van Neder- de uitvoermogelijkhe- agrarische producten toenemen en het te- t betalingsverkeer met etwijfeld verminderen, ing volgens het proto- 3-Gravenhage kan z.i. de economische unie tragen. Wanneer beide /erkelijk een economi- ;ratie verlangen, dan j bereid zijn in zake eit de vereiste offers a en in gezamenlijk nodige maatregelen ffen. Elke bepaling die jk hinderpaal vormt 'erwerkelijken van de ireenkomst, hoezeer t onmiddellijk belang rtner bevordert, moet fstand gezien nadelig op het welvaartspeil iele bevolking van de innende landen, aldus jn. W. dringt er bij zijn aan. tijdens de minis- ntie die op 14 Juli aan- nieuw onderzoek aan jzette kwestie te wij- oplossing na te stre- in het Luxemburgse is voorzien. ïg in Noord-Frankrijk as door de regen, zijn jen Nederlandse Opel eedse Volkswagen op den. Een Zweedse da- erbij gewond. De drie nzittenden van de agen zijn ernstig ge- als 'n vrouwelijke in- n de Hollandse auto. re Nederlanders wer- ïwond. De gewonden naar een ziekenhuis it. gewonde Nederland- iuw H. van Boven uit t gewond werden de oudappel en P. Goud en uit Delft en de heer Hout uit Monster. De re inzittenden van de (ren G. Dingemans en k beiden, uit Delft zijn ge DeteKcnis. Een groot verzekeringsconcern (De Nederlanden van 1845) sluit geeni posten meer af van 40.000 gulden of hoger en tracht de bij haar lopende belangrijke verzeke- ringsposten over te hevelen naar een bepaalde relatie. Er zijn ook maatschappijen, die een herverzekering niet accepte ren, terwijl andere maatschappijen se»» vuvuicnvb vtutH ecu üeiivuuuij^ hooipeilinstrument. Het zou aanbeveling verdienen, wanneer de toekomstige boeren op de landbouwscholen iets leer den over de verschillende zaken, die met hooibroei verband houden. De rijksinspectie voor het brand weerwezen ijvert thans voor het geven van onderricht in brandbe veiliging op landbouwscholen. Walsoorden 9.17 9.40 ZON- EN MAANSTANDEN. ZON MAAN dergoederen, uitrustingsst/UJtKen, beddegoed, sportkleding, ge- vechtskleding, regenkleding, hos pitaal en nachtkleding, bedrijfs kleding en oveitiemden. Daarnaast zullen orders worden geplaatst voor overhemdenlstof en voeringstoffen. Met het oog op bovenstaande zullen de militaire instanties de daarvoor in aanmerking toornende de gemeente door een ambtenaar van openbare werken, terwijl ste nen door de gemeente moesten worden aangekocht tegen hogere prijzen. 3e Het doen verrichten van werkzaamheden door gemeentear beiders bij ambtenaren. 4e. Onkunde van het dagelijks bestuur bij aankopen voor de gas fabriek. De havenarbeiders te Welling ton, die ruim twintig weken ge staakt hebben voor hoger loon en betere arbeidsvoorwaarden hebben Donderdag met bijna al gemene stemmen besloten zo spoedig als mogelijk is weer aan het werk te gaan. ing heeft Donderdag- verklaring uitgezon den, waarin het V. N.-protest tegen de weigering van de Noor delijken om journalisten toe te laten tot het gebied van Kasong, van de hand wordt gewezen. De radio zei dat de Amerikaan se delegatie de totstandkoming van een staking van het vuren wil vertragen en nu de verant woordelijkheid daarvoor op de Noordelijken wil schuiven.

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 3