De onderhandelingen Ie Kaesong Hel rumoer om de Perzische olie king Prijzen moeten aangepast aan koopkracht De troonsbestijging van Prins Boudewijn Duiken vrouwen - naar Lutine-schat DONDERDAG 12 JULI 1951. 7e Jaargang No. 1778. Vrucnren- limonade. ffoel geschonken Graag gedronken RAN JA-S0DA FABRIEKEN HILVERSUM-ROTTERDAM Brand aan boord van Nede rlandse tankboot WEERS VERW ACHTIN G HOOGWATER, De politiek der Britse regering Demonstratie in Egypte De Nieav-Zeelandse havenstaking ten einde Slaking van K.L.M.-personeei ie Karatsji rlamfert gewond bij uk in Noord-Frankrijk weer aan hei werk ommunisien i V.N.-protesi af Frankering bij abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande. Redactie-adres: Noordstraat 5557 - Terneuzen Tel- 2510 Na 5 uur Tel. 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 4,55 per kwartaal- Per week 37 cent. Losse nummers 7 cent Versohflnt dagelijks - N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Rubriek Kleine Advertenties I regels 75 et.; iedere regel mees 15 ct ,ïM Vermelding onder nummer Ba- reau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot des namiddags 2 uur. Advertentieprijs per mm 12 ct| minimum per advertentie f L8G, De delegatie van de Verenigde Naties is Woensdagmorgen per hefschroef vliegtuig vertrokken voor haar tweede bespreking met de noordelijke bevelhebbers te Kaesong. Volgens Radio Peking heeft generaal Nam Ir voorgesteld, zich tien kilometer van de 38e breed tegraad terug te trekken. De generaal stelde voor, dat de onderhandelaars de vraagstuk ken oplossen, die verband hou den met het terugtrekken van de troepen van de breedtegraad en „het terugtrekken van buiten landse troepen ten einde te ver zekeren, dat de oorlog in Korea niet meer oplaait". Voorts had generaal Nam Ir voorgesteld onmiddellijk bespre kingen te voeren over het uitwis selen van krijgsgevangenen. Aangaande het voorstel om alle buitenlandse troepen terug te trekken, zei de generaal: „Met het terugtrekken van de buiten landse troepen zou het beëindi gen van de Koreaanse oorlog en de vreedzame regeling van de Koreaanse kwestie in principe reeds verzekerd zijn". Nadat de generaal bij de be sprekingen te Kaesong had ge zegd, dat de 38ste breedtegraad als militaire demarcatielijn moest worden vastgesteld, waarvan de strijdkrachten van beide partijen zich over een afstand van 10 km moesten terugtrekken, voegde hij er aan toe, dat in de ontruimde gebieden het burgerlijk bestuur moest worden hersteld, zoals dit was op 25 Juni 1950 (de datum van het uitbreken der vijande lijkheden). Door het feit, dat de persver tegenwoordigers van de Verenig de Naties niet bij de besprekin gen te Kaesong aanwezig mogen zijn en doordat van de zijde der verbondenen wordt geweigerd inlichtingen over deze besprekin gen te verstrekken, is het bericht van noordelijke zijde het enige beschikbare verslag. De noordelijken hebben de in druk gehandhaafd, dat zij te Kaesong als gastheren optreden Schout bij nacht Arleigh Burke een lid van de delegatie der Ver. Naties, heeft verklaard, dat z\jn lelegatie niet het terugtrekken der buitenlandse troepen uit Ko rea op de gaande besprekingen zcu behandelen. De Zuidkoreanse president, heeft inmiddels te Poesan door een woordvoerder laten verklaren, dat indien een wapenstilstand zoals voorgesteld zou worden bereikt zulks zonder zijn toestemming en ondanks zijn voorstellen" zou zijn. De president zou „liever sterven" dan een vrede zien vóór een alge. hele overwinning of een algehele nederlaag. Waarnemers der Ver. Naties te Tokio zijn van mening, dat het terugtrokken van buitenlandse troepen uit Korea nog niet het gevaar zou elimineren van een aanval door sterk gereorganiseer de Noordkoreaanse troepen. De voorstellen zo meent men, komen echter in sterkere mate overeen met hetgeen men had verwacht. Hjet bereiken van overeenstem ming was dan ook aannemelijk. Het regelen van bijzonderheden zou het verloop der conferentie echter kunnen vertragen. Een Noordkoreaanse minister zonder portefeuille heeft via de radio er op aangedrongen, dat men zich achter het front moest blijven voorbereiden. Het welslagen der conferentie, zo zeide hij, hing geheel af van de Amerikanen. Gisterenmorgen is te Seoel een demonstratie gehouden tegen een vorming van een grens tussen Noord- en Zuidkorea langs de 38ste breedtegraad. Een menigte van ongeveer 30-000 personen trok langs het stadhuis, terwijl steeds nieuwe demonstranten zich bij haar voegden. De demon stratie, die, naar het zich volgens A.F.P. liet aanzien, spontaan was begonnen, was weliswaar ver moedelijk door de bond „Natio nale Volksvereniging" georgani seerd. Deze bond streed reeds vóór de oorlog in Korea voor de hereniging van het land. Bij zijn terugkeer te Moensan van de besprekingen van giste ren, verklaarde Burke, dat van daag wederom een vergadering te Kaesong zal worden gehouden- Schout hij nacht Burke ant woordde ibij zijn terugkeer op oen desbetreffende vraag, dat de de legatie der Ver. Naties inderdaad had geweigerd over het voorstel tot terugtrekken der troepen uit Korea te spreken. Dit was een politieke zaak en de delegatie zou uitsluitend „mi litaire aangelegenheden" bespre ken. Hierop verklaarde hij glimla chend: „Ik praat verdraaid nog aan toe te veel, de besprekingen verliepen „behoorlijk, doch je kunt het met deze dingen nooit van te voren weten". „Over 6 maanden" zou hij beter kunnen zeggen hoe de zaken wa ren. In een officieel communique van HHBHH g&anj (Adv.) het Geallieerde hoofdkwartier wordt gezegd, dat men voortgang blijft maken. Er zouden 20 persvertegenwoor digers bij de volgende vergadering naar Kaesong mogen gaan. Zij zouden echter niet tot de vergaderzaal worden toegelaten Er heerste nog verschil van ttienjng omtrent de voorrang van somjmige agendapunten, doch de eensgezindheid over de algemene strekking was toegenomen. In het oliedepot te Saigon heeft zich een ongeluk voorgedaan aan boord van het 3359 ton metende Nederlandse tankschip „Adinda", waarbij een Vietnamese arbeider om het leven kwam en vijf ar beiders brandwonden opliepen. Bij lossingswerkzaamheden brak een strop, waarin zich olie vaten bevonden. De Vietnamese arbeider werd dodelijk door de vallende vaten getroffen. Bij het neerstorten van een vat in het ruim ontstond een vonk, waardoor brand uitbrak. Tenge volge hiervan liepen vijf arbei ders brandwonden op. Na anderhalf uur had men de brand bedwongen. Het schip is inmiddels Dinsdag naar Haipong vertrokken. De tankboot behoort aan de Nederlands-Indonesische Tankt vaart Maatschappij. Het ongeluk had gisteren plaats. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Donder dagochtend tot Donderdagavond- Koeler. Veranderlijke bewolking met voornamelijk in het binnenland enkele buien, hier en daar verge zeld van onweer. Matige, tijdelijk vrij krachtige, wind tussen Zuid- West en West. Koeler. DONDERDAG 12 JULI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 6.58 7.33 8.13 8.23 njn. 7.18 7.53 8.33 8.43 ZON- EN MAANSTANDEN. ZON MAAN op onder op onder Juli. 12 4.33 20.57 13.50 23.43 Tabriz is de hoofdstad van de in Noord-Perzië aan de Russische grens gelegen provincie Azer- beidsjan. In Teheran blijven hardnekkige geruchten de ronde doen, dat de Amerikaanse ambassadeur, Henry Grady zal worden vervangen door de ambassadeur te New Delhi, Loy Henderson. Perzische officiële kringen toon den zich hierover verheugd. Zij zijn teleurgesteld door de Amerikaanse reactie op het ge schil met Engeland en zijn blijk baar van mening, dat een nieuwe ambassadeur een verandering' in de politiek der Ver. Staten met zich mede zal brengen. Een woordvoerder van het Ame rikaanse ministerie van buiten landse Zaken heeft echter de ge ruchten „absoluut onwaar" ge noemd. Volgens Perzische kringen zal premier Mossadeq de Amerikaan se ambassadeur meedelen, dat hij besloten heeft Trumans aanbod om Averell Harriman met een missie naar Teheran te zenden te aanvaarden. Enkele minuten echter voordat de bijeenkomst tussen Mossadeq en Grady, de Amerikaanse am. bassadeur zou plaats hebben, werd zij door de premier afgelast. Hij had het „te druk in verband met een kabinetsvergadering". Volgens welingelichte kringen had men zich op een kabinetsver gadering gunstig uitgelaten ten aanzien van Trumans voorstel om Harriman te zenden, teneinde het oliedispuut te bespreken. Men had geredeneerd, dat Per- zië „alles te winnen doch niets te verliezen had" door de „goede diensten" van Harriman te aan vaarden. Een weigering zou mogelijk op gevat kunnen worden als een af front jegens Truman. Volgens „Perzische extrenen" is Harriman slechts „een vermomde Britse Imperialist*'. Grady heeft pogingen in het werk gesteld om een onderhoud met Mossadeq te hebben. Hij zou gaarne een duidelijk antwoord hebben op Trumans voorstel om Harriman te zenden. Een woordvoerder van de Ame rikaanse ambassade te Teheran heeft verklaard, dat Grady niet vervangen zal worden en dat hij ook geen plannen heeft zieh terug te trekken. gan, lid van het Iraanse parle ment en van de commissie van de nationalisatie van de olie-indus trie een fotocopie getoond van de Anglo-Iraanse oliemaatschap pij aangetroffen documenten. Deze zouden volgens hem aan tonen, dat het bureau inlichtin gen zich bewoog op het terrein van de spionnage en de politiek. Het document is een fotocopie van een ontwerp-telegram van P. Stockil, hoofd van het bureau inlichtingen en A.H.T. Chisholm van de maatschappij te Londen. De getypte tekst is voor het grootste deel doorgestreept en aangevuld met een geschreven tekst. Dr. Chaeygan kon niet me dedelen of de geschreven toevoe ging van de hand van Stockil was. In het ontwerp-telegram wordt medegedeeld, dat de kan toren van het bureau inlichtin gen, die op 21 Juni door de poli tie werden verzegeld, op 27 en 28 Juni werden bestreden door leden van het nationaal front, die tal van foto's van de documen ten namen. De heer Stockil, deelt volgens de fotocopie verder mee, dat het met mogelijk was alle documenten te verwijderen of te vernietigen, voordat de kantoren werden verzegeld, maar dat de documenten, die volgens hem het meest gevaarlijk werden geacht in veiligheid werden gebracht. Dr. Chaeygan zal nog enige da gen in ons land verblijven om dan via München naar Teheran terug te keren. Dr. Chafygan kwfestie. over de olie- In een te 's-Gravenhage in het Iraanse gezantschap gehouden persconferentie heeft Dr. Chaey- PRINS BERNHARD VLOOG PRINSES WII.HELMINA NAAR ONS LAND TEREG. Gisteravond, kort vóór zeven uur, is Z.K.H. prins Bernhard met de regeringsdakota geland op Soester- berg, dat hvj tien uur tevoren had verlaten om prinses Wilhelmina, die enige weken in Noorwegen heeft doorgebracht, naar ons land terug te vliegen. De reis van prin ses en prins had een vlot verloop. WEINIG VRAAG NAAR DUURZAME CONSUMPTIE. GOEDEREN. De grote Britse vakvereniging „Transport and General Wor kers" heeft met grote meerder heid resoluties verworpen, die critiek op de buitenlandse poli tiek van de regering inhielden. Van de 25 ingediende protest resoluties kwamen er slechts zeven in stemming en zes van deze werden met grote meerder heid verworpen- Aangenomen werd alleen een protest tegen het vrijlaten van Duitse oorlogsmis dadigers. Nu de opwaartse prijsbeweging na het uitbreken van het Kore aanse conflict tot staan is geko men doet zich de vraag voor, hoe het Nederlandse publiek op deze gang van zaken reageert. Die koopkracht en de kooplust van het publiek vinden immers hun directe weerspiegeling in het omzetverloop in de detailhandel. De scherpe daling van de om zetten in April deed in tal van branches ongerustheid ontstaan ten aanzien van de toekomstige omzetontwikkeling. In een aantal bedrijven en co- operaties is men tot verlaging van de prijzen overgegaan in de ver wachting, dat dit de consument tot kopen zou prikkelen. Soms gaven de toenemende kos- tendruk als gevolg van dalende omzetten en ook de liquiditeitspo sitie aanleiding te pogen de ver koop te forceren. Dit alles neemt niet weg, dat de omzetten in Mei aan de lage kant zijn geweest. De omzetten van de niet-duur- zame consumptiegoederen verto nen van April op Mei een niet on belangrijke stijging. De oorzaken van de stijgende geldomzetten in de detailhandel in brood, banket, vlees en vleeswa ren, tabaksfabrikanten, chocola terie, zuivel en in groenten en fruit zijn voornamelijk een gevolg van de omstandigheid, dat Mei 5 Zaterdagen telde, terwijl boven dien een aantal belangrijke feest dagen dit jaar in Mei vielen. Ook zulleü prijsstijgingen van enkele voedingsmiddelen tot de vergrote geldomzetten hebben bij gedragen (groenten, fruit). In de winkels in duurzame con sumptiegoederen hebben de om zetten in Mei zich ten dele her steld. In de textielbranche, 't schoen- winkelbedrijf, de detailhandel in glas, aardewerk, porcelein en huis houdelijke artikelen liepen de om zetten op. In de meubelbranche daarentegen liepen de omzetten nog iets terug. De gang van zaken in Mei i3 een bevestiging van hetgeen de minister van Economische Zaken in zijn Memorie van Antwoord op de begrotingsvoorstellen van zijn departement heeft gegeven. In deze memorie wordt ge vreesd voor een blijvend beperkte opname-capaciteit van de binnen landse markt, nu de consumptie met 5 procent is gedrukt. De detailhandel zal met deze gang van zaken rekening moeten houden, o.a. bij de inkoop en de voorraad. De ontsparingen vonden in Mei nog voortgang. Men zou kunnen zeggen, dat de ontsparingen vermeerderd met de plaats gehad hebbende loonsver hogingen, voldoende koopkracht hebben geschapen om de omzetten weer te doen toenemen. Men mag daarbij niet uit het oog verliezen, dat de ontsparingen geenszins behoeven te leiden tot vergroting van de omzetten. Het publiek kan het terugge vraagde geld ook besteden voor het voldoen van belastingen, het reserveren voor vacantie en voor het aanleggen van enige kasre- serve. Wil inen een daling van de om zetten voorkotmen, dan zal aan passing van het prijspeil aan de verminderde koopkracht moeten plaats vinden. En deze aanpassing zal slechts kunnen geschieden door middel van prijsverlaging en wijziging van 't goederen assortiment In de richting van minder luxueuze en goedkopere artikelen. Dit zal voor bedrijven, die zich in hoofdzaak bezig houden met de verkoop van luxe-goederen, veel aanpassingsvermogen eisen. Verlaging van de prijzen kan worden bereikt door vermindering van de productiekosten en marges en door opvoeren van de efficien cy, dus door daling van de be drijfskosten. In de komende maanden zal het bedrijfsbeleid in de middenstands- onderneming op de proef worden gesteld. Ter herdenking van het bombar, dement van Alexandrië door de Engelsen in 1882 kwam het ge hele verkeer in Cairo gedurende 15 minuten tot stilstand. 'Oorspronkelijk had men beto. gingen willen houden, doch deze werden door de regering verboden. Aan het begin van de dag was de alarmtoestand afgekondigd. Er zijn geen incidenten voorge vallen. De Nieuw-Zeelandse regering zal de eerste gelegenheid te baat nemen om het parlement te ont binden, teneinde de bevolking in de gelegenheid te stellen haar be leid inzake de havenstaking goed te keuren, aldus premier Holland. De staking begon 19 Februari. Zeelieden, koks en bootwerkers zijn gisteren naar het werk terug gekeerd. De plechtigheid van de troons afstand van Leopold III zal Maandag 16 Juli, te 12 uur, plaats hebben in de grote balzaal van het koninklijk paleis te Brussel. Ongeveer 200 personen zullen de plechtigheid bijwonen: de kardinaal, de leden van de rege ring, de drie oudste ministers van staat, afvaardigingen van kamer en senaat, samen onge veer 90 parlementsleden tellende, de bisschoppen, afvaardigingen van de overheidslichamen, de gouverneurs van de negen pro vinciën en de burgemeesters van de provinciehoofdsteden. Wanneer deze personen plaats hebben genomen, zullen de ko ning en de koninklijke prins de zaal betreden, gevolgd door baron Carton de Wiart, opperhofmaar schalk, ridder Etienne de Le Court, kabinetschef van de ko ninklijke prins, hofdignitarissen, vleugeladjudanten en ordonnans officieren, de hoofdaalmoezenier, de intendant, ambtenaren van de civiele lijst en enige anderen. Fotografen en cineasten zullen niet worden toegelaten. Echter zullen worden uitgenodigd de voorzitter van de algemene Bel gische persbond, de voorzitter van de Brusselse pers en de voorzitter van de unie van de buitenlandse pers. Er zullen redevoeringen wor den gehouden door de koning, de koninklijke prins, de eerste mi nister en de voorzitter van de drie grote partijen, Lefevre, Bu- set en Motz. Deze redevoeringen zullen over de radio worden uit gezonden. In de vergaderzaal van de Ka mer wordt reeds koortsachtig ge werkt. Op de plaats van de voor zitterstribune komt een podium met vijf treden, waarop onder een rood baldakijn met gouden kroon de koninklijke zetel zal worden geplaatst. Links daarvan komt een tribune voor de leden van de koninklijke familie en de hoogwaardigheidsbekleders van het hof. Daar in totaal 212 zitplaatsen plus de regeringsbank ter be schikking zijn, zullen stoelen worden bijgezet om plaats te ver schaffen aan de meer dan 500 genodigden. Als men de journalisten, de radioreporters, de fotografen en de filmopnemers meetelt, zullen meer dan 1000 personen de eeds aflegging bijwonen. De zaal zal sterk verlicht zijn om filmopnamen mogelijk te ma ken. Het is de eerste maal, dat in België de eedsaflegging van een koning wordt verfilmd. De plech tigheid zal om 11 uur beginnen en ongeveer 45 minuten duren. De beroemde Lutine goud- en zilverschat komt opnieuw in de belangstelling! Er zullen misschien weer po gingen worden gedaan, deze legendarische schat te bergen en er gaan zelfs geruchten, dat enige vrouwelijke schatgravers moeite willen doen om iets van het Lu- tine-goud aan de zee te ont rukken. Dit is niet zo verwonderlijk, want een vrouw houdt nu een maal van mooie dingen! Neem bijv. eens het prachtige „Safira" tafelbestek, wat geheel gratis verkrijgbaar is op de waar- depunten van de pakjes Nie- meijer's Koffie en Thee! Dit kostbare tafelgerei (vlek- vrij door en door) is een blijvend bezit waar iedere huisvrouw ver rukt over is, terwijl zij boven dien nog dagelijks geniet van de uitmuntende kwaliteit van Nie- meijer's Paarsmerk-Koffie en Princess of Gala-Thee. Wanneer U nog geen geïllus treerde geschenkenlij st mocht hebben, vraag dan even een exemplaar aan bij Niemeijer - Groningen (dat adres is voldoen de). U krijgt het dan gratis toe gezonden. (Adv.) Een aantal leden van het K.L.M.-personeei te Karatsji is Dinsdag in staking gegaan voor hoger loon en het weer in dienst nemen van drie ontslagen perso neelsleden. De staking, die door de bond van luchtvaartpersoneel is uitge roepen, heeft alleen betrekking op personeel van de vrachtbe handeling, het hangar- en het keukenpersoneel. Het K.L-M.- hotel te Karatsji is gesloten. Slechts twee leden van het per soneel van de afdeling vervoer zijn in deze staking betrokken. Van de zijde der K.L.M- is medegedeeld, dat deze staking geen effect heeft op de uitvoering van de diensten. In Karachi wordt niet voor overnachten ge land. De passagiers die met de aankomende toestellen arriveren, kunnen zich desgewenst in het K.L.M-hotel begeven, daar dit hotel nu door Nederlanders be stuurd wordt. ities: 5 regels 75 ceota t 12 ct.; minimum ptai !er nummer, of: Adrei ent meer. t 's namiddags 2 uwe net «1e onderhandelïn- ;nt de bouw van een f, tevens rechttrekking is te Terneuzen en een :anaal van Gent naar De K.A.B. acht cüt van groot belang voor ide samenwerking tus- s landen. neen Chr. werkersver- lelgië A.C.W.) zegt in ven aan de Belgische e belangen te vertegen van de meerderheid ersfamilies in zijn land met belangstelling alle gevolgd te hebben, die worden om tussen de van West-Europa een ide samenwerking tot rengen, welke het ver- tzakeliik acht voor de der betrokken landen. Izaam samenleven en e ontwikkeling van het leil blijven immers on- :o schrijft het verbond, ïe bewoners van een toestand bevredigend hten terwijl de onder een buurstaat in door den het normale wei zouden moeten leven. ,W. is van mening, dat liet gemakkelijk berei den als voorbeeld aan- economische unie, het tstaat tot verflauwing angstelling en dat ook reidheid verloren gaat, :e samenwerking toch weerszijden moet be- r het A.C.W. tegenover ig zijn standpunt ten 'an het landbouwpro- igstuk bepaalt, zegt lit probleem uiteraard rechtstreekse bevoegd- jen arbeidersbeweging maar dat het niet on- lijke weerslag heeft op tandaard van de arbei- en. De eenmaking van 'oor agrarische produc- en noodzakelijkheid om e regiem van ruilver- nnen handhaven. '.W. acht het nadelig het terugkomen op het door het invoeren van i van minimumprijzen grijke stap te zetten lledige vrijmaking van ;ling van landbouwpro- te groter, indien men in het licht van het 5 tekort in het Neder- sch betalingsverkeer. gemeenschappelijke van minimumprijzen 2r toepassing, alsmede 'erking van een insti- irbitrage, zou naar zijn zekerheid van Neder- de uitvoermogelijkhe- agrarische producten toenemen en het te- betalingsverkeer met etwijfeld verminderen, ing volgens het proto- s-Gravenhage kan z.i. de economische unie tragen. Wanneer beide /erkelijk een economi- :ratie verlangen, dan bereid zijn in zake eit de vereiste offers i en in gezamenlijk nodige maatregelen ffen. Elke bepaling die jk hindernaal vormt 'erwerkelijken van de ireenkomst, hoezeer t onmiddellijk belang rtner bevordert, moet fstand gezien nadelig op het welvaartspeil iele bevolking van de :mende landen, aldus m. W. dringt er bij zijn aan. tijdens de minis- ntie die op 14 Juli aan- nieuw onderzoek aan ?zette kwestie te wij oplossing na te stre- in het Luxemburgse is voorzien. ;g in Noord-Frankrijk is door de regen, zijn ;en Nederlandse Opel eedse Volkswagen op den. Een Zweedse da- erbij gewond. De drie azittenden van de agen zijn ernstig ge- als 'n vrouwelijke in- n de Hollandse auto. re Nederlanders wer- 2wond. De gewonden naar een ziekenhuis it. gewonde Nederland- >uw H. van Boven uit t gewond werden de oudappel en P. Goud en uit Delft en de heer Hout uit Monster. De •e inzittenden van de •ren G. Dingemans en k beiden uit Delft zijn 5*; ud.eK.ems. Een groot verzekeringsconcern (De Nederlanden van 1845) sluit oeen; posten meer af van 40.000 gulden of hoger en tracht de bij haar lopende belangrijke verzeke ringskosten over te hevelen naar een .bepaalde relatie. E5r zijn ook maatschappijen, die een herverzekering niet accepte ren, terwijl andere maatschappijen h coipeilins t rument. Het zou aanbeveling verdienen, wanneer de toekomstige boeren op de landbouwscholen iets leer den over de verschillende zaken, die met hooibroei verband houden. De rijksinspectie voor het brand weerwezen ijvert thans voor het geven van onderricht in brandbe veiliging op landbouwscholen. wamuwueii a. 11 &.iu ZON- EN MAANSTANDEN. ZON MAAN op onder op onder Juli. 12 4.33 20.57 13.50 23.43 13 4.34 20.56 15.17 14 4.35 20.55 16.47 15 4.36 20.54 18.18 0.25 16 4.38 20.53 19.37 1.03 taeddegoed, sportkleding, ge-' vechtskleding, regenkleding, hos pitaal en nachtkleding, bedrijfs kleding en overhemden. Daarnaast zullen orders worden geplaatst voor overhamdenlstof en v oeringstoffen. Met het oog op bovenstaande zullen de militaire instanties de daarvoor in aanmerking komende van- openbare werken, terwijl ste nen door de gemeente moesten worden aangekocht tegen hogere prijzen. 3e Het doen verrichten van werkzaamheden door gemeentear beiders bij ambtenaren. 4e. Onkunde van het dagelijks bestuur bij aankopen voor de gas fabriek. De havenarbeiders te Welling ton, die ruim twintig weken ge staakt hebben voor hoger loon en betere arbeidsvoorwaarden hebben Donderdag met bijna al gemene stemmen besloten zo spoedig als mogelijk is weer aan het werk te gaan. ing heeft Donderdag verklaring uitgezon- •aarin het V. N.-protest tegen de weigering van de Noor delijken om journalisten toe te laten tot het gebied van Kasong, van de hand wordt gewezen. De radio zei dat de Amerikaan se delegatie de totstandkoming van een staking van het vuren wil vertragen en nu de verant woordelijkheid daarvoor op de Noordelijken wil schuiven.

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 1