Binnenlands Nieuws SPORT DOKIE DURF de slimme speurder i En natuurlijk in: J. J. VAN LEEUWE-DE VRIEND GEMEENTERAAD VAN TERNEUZEN WAT BRENGT DE RADIO? H/RI0? RECHTSZAKEN BURGERLIJKE STAND NIEUWS KLEDINGMAGAZIJN KORTE KERKSTRAAT 13—15 TERNEUZEN TEL 2575 Honderden broeken behoren tot zijn gevolg Prijzen die trekken: Herenpantalons in tweed 14.75 16.25 18.25.. kamgaren 28.75 2 9.75 garbardine 37.50 3 9.75 Hoe bestaat het, elders kosten ze rond de vijftig Een broeltenweek tot Maandag 16 Juli Grijpt nu de kan* 11 Suikerwerkindustrie protesteert tegen voorgenomen verhoging tussentarief omzetbelasting Betere behandeling van slachtvarkens In 1952 180.G0G Nederlanders naar Canada? U Wijlt opgewekt en onvermoeibaar met de heerlijk verfrissende deecl ■htekgi DE RONDE VAN FRANKRIJK DUIVENSPORT. De Broekenkoning 1 week in Zeeuwsch-Vlaanderen Zoals in nagenoeg alle Neder landse gemeenten was ook de Raad van Terneuzen gisteren om 19 uur bijeen.. De heer Ramselaar was afwezig. De agenda bevatte niet minder dan 18 agendapunten en werd te half acht onderbroken voor de radioredevoeringen van de minis ter van Binnenlandse Zaken, mr Van Maarsseveen, en de voorzit- -v-"7,PPft~ëeschonken De in de S25 naar voren gebrachte critiek Critiek op de N. V. Water leiding Mij „Zeeuws-Vlaande ren." Ook het ter inzage gelegde jaarverslag van de N.V. Water leiding Mij „Zeeuwsch-Vlaande ren gaf aanleiding tot opmerkin gen. De heer De Feuter merkte op, dat dit verslag hem geen bevredi- landse Gemeenten, mr P. J. Oud, ter herdenking van het 100-iarig bestaan van de Gemeentewet. De dienst Temeuzen-Hoede- kenskerke het stiefkind der bootverbindingen. De brief van Ged. Staten van Zeeland inzake veevervoer met de boot Terneuzen-Hoedekensker- ke was voor de heer Van Lange- velde aanleiding bij G. S. aan te dringen alsnog de mogelijkheid te openen het vervoer van vee op deze dienst toe te staan, al was het maar tijdens éen dienst per das, b.v. vóór de middag in de richting Hoedekenskerke en des namiddags één in de richting Terneuzen. De heer Colsen hield een warm pleidooi voor de verbetering van voormelde dienst. Hij legde daar bij het zwaartepunt op het vee- vervoer, doch daarnaast moest ook de capaciteit van de boot voor het vervoeren van personen met rijwielen en auto's worden ver groot. Spreker was van mening, dat de boot, die nu geregeld in de vaart is, de reserveboot was en dat de „Willem I" de boot voor Temeuzen-Hoedekenskerke was. Hij vroeg het college van B. en W. zich daarvoor rechtstreeks tot de minister te wenden daar z.i. bil het college van G. S. en ook bij de leden van Prov. Staten niets was te bereiken. Het was spr. op gevallen, dat in de verslagen van de Statenzittingen door geen der Zeeuws-Vlaamse afgevaardigden ooit een woord over de slechte verbinding met Terneuzen over de Schelde was gezegd. Vóór de oorlog had Terneuzen het drukste veevervoer en thans is dit door het betreffende ver bod geheel aan banden gelegd. De voorzitter zeide toe, deze kwestie in het college van B. en W. nader te zullen bespreken ZATERDAG JULI HILVERSUM X: 7.00 Nieuws; 7.15 Gram.; 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nws.; 8.15 Gram.; 8.20 Orgel; 8.45 Gram.; 9.30 Wa terstanden; 10.00 Causerie; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Voor de ar beiders; 11.35 Piano; 12.00 Graan.; 12.S0 Mededelingen; 12.33 Gram.; 15.00 NieuwB13.15 Accordeon; 13.45 Gram.; 14.00 Voor de jeugd; 14.80 Orgel; 14.50 West-Fries programma; 15.15 Voor de ama teurs; 15.45 Causerie; 16.00 Gram.; 16.30 Sport; 16.45 Orkest; 17.50 Voor de jeugd; 18.00 Nws.; 18.15 Varia; 18.20 Gram.; 18.40 Regeringsuitzending19.00 Art. staalkaart; 19.30 Causerie; 20.00 Nieuws; 20.05 Actualiteiten; 20.15 Lichte muziek; 21.15 Commen taar; 21.30 Weenfee muziek; 21.55 Hoorspel; 22.15 Dansmuz.; 23.00 Nieuws; 23.15 Sport; 23.25 Ac cordeon; 23.40 Gram. HILVERSUM H: 7.00 Nieuws; 7.15 Gymnastiek; 7.45 Gebed; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de vrouw; 9.35 Gram.; 10.00 Voor de jei^d;' 10.15 Gram.; 10.55 Sport; 1!1,10 Voor de zieken; 11.45 Gram.; 11.50 Causerie; 12.00 An gefcus; 12.03 Gram.; 12.30 Medede lingen; 12.50 Sport; 13.00 Nws; 13.20 Sport; 13.30 Lichte muziek; 14.00 Gram.; 14.10 Sport; 14.20 Gev. muziek; 14.40 Orkest; 15.00 Gram.; 15.15 Sport; 15.35 Klas. muziek; 16.05 Gram.16.30 Cau serie; 17.00 Voor de jeugd; 17.15 Sport; 17.30 Voor de jeugd; 18.00 Piano; 18.15 Sport; 18.25 Piano; 18.40 Gram.; 18.50 Sport; 19.00 INieuws19.15 Causerie; 19.30 Gram.; 19.52 Weekoverzicht; 20.00 Nieuws; 20.05 IDe gewone man; 20.12 Gram.; 20.15 Lachtba ken; 20.40 Voor de heren; 21.00 Lichte muziek; 21.53 Causerie; 22.00 Operette; 22.30 Wij luiden de Zondag in; 23.00 Nieuws 23.15 Esperanto; 23.22 Gram. is hierin niet weerlegd; integen deel, er blijkt uit dat voortgegaan wordt met het bouwen van wo ningen en de verbouwing van het kantoor. Over de critiek wordt zelfs met geen woord gerept. De bedragen, waarvoor de gemeen ten-aandeelhoudsters garant zijn, worden evenmin vermeld. Spre ker zag deze cijfers gaarne in het vervolg in het jarverslag opge nomen. De vertegenwoordiger van de gemeente in de alg. verg. van aandeelhouders, de heer Linden- begh, zeide, dat onlangs in een algemene vergadering bedoeld jaarverslag is vastgesteld. Daar in is medegedeeld, dat door de Raad van Commissarissen aan het Bureau voor Verificatie en Fi nanciële adviezen van de Ver. van Nederl. Gemeenten opdracht is gegeven een bedrijfs-economisch rapport samen te stellen. Verder is in bedoelde vergadering mach tiging gevraagd en verleend tot het aangaan van een geldlening van ruim f 1.000.000. Deze gel den zijn nodig voor de verdere af bouw van de pompstationswer- ken te St. Jansteen; de bouw van een watertoren te Terneuzen en de verdere uitbouw van 't hoofd buizennet. Hoewel spreker, als afgevaar digde van Terneuzen, getracht heeft het verlenen van de mach- tiging voor het aangaan van deze geldlening op te schorten tot het bedoelde rapport is verschenen, is hij hierin niet geslaagd, daar geen steun van de andere verte genwoordigers werd verkregen. Hij heeft dan ook niet tegenge stemd daar 't geld absoluut nood zakelijk is voor de uitvoering van deze werken. Spr. vertrouwde, dat de Raad zijn standpunt in deze zal kunnen begrijpen. Hu deelde voorts med'e, dat door de Raad van Commissarissen besloten was de verdere afbouw van het kan toor voorlopig voor een jaar op te schorten. Een door de heer Lindenbergh naar voren gebrachte opmerking, dal het lange uitblijven van het rapport te wijten zou zijn aan de langdurige ziekte van de direc teur van de Waterleiding, kon door de heer De Vos niet worden aanvaard. Deze was van mening dat ook de plaatsvervangend di recteur een en ander ter hand had kunnen nemen. De heer De Vos merkte verder naar aanleiding van de opdracht aan de Vereniging van Nederland se Gemeenten, op, dat hij hoe wel hij destijds zelf deze instel ling had genoemd liever had gezien, dat de opdracht elders was gegeven, daar genoemde in stelling zélf geregeld de boekhou ding van de Waterleiding contro leert. Spreker vroeg de heer Lin denbergh dit punt ter kennis van de aandeelhoudersvergadering te brengen. De heer De Vos vroeg verder in het onderzoek naar het gevoerde beleid ook onder te brengen de rechtspositie van het personeel. Nu in een van de laatstgehouden vergaderingen van de gemeente raad een ambtenarenreglement is vastgesteld, zag hij gaarne, dat dit reglement ook zijn toepassing zal vinden bij het personeel van de Waterleiding. Deze maatschap pij is toch opgericht door de ge meenten, het is dan ook wel haast vanzelfsprekend, dat ook de amb tenaren dezelfde of nagenoeg de zelfde rechtspositie zullen inne men als de ambtenaren der ge meenten. Daar het inmiddels tijd gewor den was voor het beluisteren van de hierboven vermelde redevoe ringen, gaf de voorzitter nog een korte inleiding hierover, meer be trekking hebbend op de plaatselij ke omstandigheden. In een van onze volgende édities komen wij hierop nader terug. Na afloop van de redevoeringen werd de afwerking van de agen da voortgezet. Als vertegenwoordiger der ge meente in het bestuur van de Stichting Protestantse Ziekenzorg „Zeeuwsch-Vlaanderen" werd be noemd de heer M. L. van Liere. Z.h.s. werd besloten het perceel Dr Buijzestraat 1 aan te kopen. De verdere in ons nummer van Maandag 1.1. opgenomen agenda punten werde, op enkele uitzon deringen na, doorgehamerd. De voorzitter en de heren Lin denbergh en De Vos vonden dit niet juist, de school aan de Schoollaan is 'n openbare school en moet huns inziens ook ten "enste van het openbaar onder wijs blijven gehandhaafd. Daar kómt riog bij dat het openbaar onderwijs een kwestie is die spe ciaal door de gemeente dient te worden geregeld. Het voorstel van B. W. in stemming gebracht werd verwor pen met 8 tegen 6 stemmen; te gen stemden de heren De Feijter, Van Riet, Ollebek, Dieleman, Den Hamer, v. Langevelde, Henry en Van Liere. Er is dus besloten tot stichting van een openbare school vopr buitengewoon lager onderwijs, doch de lokaliteiten daarvoor moeten t.z.t. nog worden aange wezen. Dit zal eerst kunnen geschie den als de nieuwe school in de Zuidlandpolder gereed is, het geen naar de mening van het college van B. W. nog wel een jaar zal duren. Alle sprekers betreurden het dat de besprekingen om te ko men tot een z.g.n. compromis- school niet tot een goed resultaat hebben geleid. In Goes is dit wel gelukt, waarom kan dat ook niet in Terneuzen vroegen verschil lende raadsleden zich af. Verfilming- van de Raad. Na de vergadering deelde de voorzitter mede, dat hem het verzoek heeft bereikt de raad te vragen of zij bereid zijn als „film acteurs" op te treden bij gelegen heid van de opnamen, welke op 16 Juli a.s. in Terneuzen zullen worden gemaakt. Alle raadsleden gingen hiermede accoord en zul len op die dag te 18 uur op het gemeentehuis aanwezig zijn. De Nederlandse cacao-, choco lade- en suikerwerkindustrie heeft in een telegram aan de minister van Financiën en de leden van de belastingcommissie der Tweede Kamer haar bezorgd heid uitgesproken over het voor nemen om het zogenaamde tus sentarief van de omzetbelasting met 1 pet te verhogen. „Suikerwerken en chocolade renorganisatie van de Partij van worden hierdoor aldus het te- j de Arbeid „De Nieuwe Koers legram met 75 procent meer en de K.V.P.-jongeren heeft te belast dan soortgelijke waren, j Hilversum geleid tot de vorming zoals banketbakkersartikelen en PLATINA GESTOLEN. Het was de politie in Den Haag de laatste tijd opgevallen, dat in de edele metalenhandel steeds hele kleine hoeveelheden platina opdoken. Een onderzoek leidde naar de 37-jarige Hagenaar F. C. van der W., chef-monteur bij de P.T.T. Van der W. bekende, dat hij uit oude telefoontoestellen de contactpunten had weggenomen, waarop een weinig platina voor komt. Op deze wijze heeft hij in drie jaar een hoeveelheid platina ter waarde van ongeveer duizend gulden verduisterd. De man is op staande voet bij de P.T.T. ont slagen. Hij is opgesloten. GOOIS JONGERENPARLE >IENT OPGERICHT. Het contact tussen de jonge- BRUISSEL VI.: 12.00 Gram. 12.30 Weerbericht; 12.32 Orkest 13.00 Nieuws; 13.15 Zang; 13.30 Gram.; 15.00 Accordeon; 15.45 Gram.; 16.15 Engelse muzieik; 17.00 Nieuws; 17.10 Gram.; 17.30 Orgel; 18.00 Voordracht; 18.20 Gram.; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.30 Gram.; 19.50 Voordracht; 20.00 De antenne zingt; 21.00 Actualiteiten; 21.15 Lichte muziek; 22.00 Nieuws 22.15 Verzoekprogramma; 23.00 Nieuws; 23.05 Jazzmuziek; 23.50 Gram. Recreatie-oord in de Oesterput. Bij de behandeling van dit punt betoog de heer Van Liere namens de fractie van de P.v.d.A. zijn vreugde. Hij drong echter op veel spoed aan om eindelijk te komen tot de verwezenlijking van een en ander. Namens zijn fractie doet spreker enkele sug gesties welke hierop neerkomen: 1. Zo snel mogelijk een badin richting zal worden verwezen lijkt. 2. Door aanplantingen de omge ving te verfraaien temeer nu zo wel het westelijk als het oostelijk bolwerk van hun bomentooi zijn beroofd. Een gedeelte van de ter reinen ware voor bos te bestem men, waartoe contact gezocht kan worden met Staatsbosbeheer. Een en ander zal dit terrein zeer aantrekkelijk maken, hetgeen ook ongetwijfeld het vreemdelin genverkeer zal bevorderen. 3. Teneinde de aantrekkelijkheid nog meer te verhogen ware te vens te overwegen een eenvou dige houten burg over de leiding te slaan en wel in het verlengde van de Van Steenbergenlaan en daarnaast wandelpaden te maken langs beide kanten van de lei ding. 4. De stichting van een speel tuin annex restaurant te bevor deren. Bij deze besprekingen werd door verschillende raadsleden kritiek uitgeoefend op de zwem badcommissie, die veel te lang zaam werkt. De heer De Vos was bang, dat door het steeds maar op de lan ge baan schuiven van de plannen het wegens de ongunstige econo mische omstandigheden van het ogenblik helemaal onmogelijk zal worden het recreatie-oord te verwezenlijken. De heer Van Langevelde vroeg de mogelijkheid te overwegen bij de Oesterput ook een voetbal veld te projecteren, hetwelk te gen de wind beschermd kan wor den door bóssages e.d. De voorzitter merkte op, dat de kwestie sportvelden in onze gemeente een zeer moeilijk pro bleem vormt wegens het ontbre ken van geschikte terreinen. Het gemeentebestuur blijft echter in deze dilligent. Het in erfpacht nemen van de gronden in en nabij de Oesterput werd dan z.h.s. goedgekeurd, waarbij de heer Dieleman geacht wilde worden te hebben tegen gestemd. De rondvraag. School voor buitengewoon lager onderwijs. Het voorstel van B. W. om thans reeds de school voor ge woon lager onderwijs, school C., i n de Schoollaan te bestemmen voor openbare school voor bui tengewoon onderwijs kon bii de meerderheid van de raad geen genade vinden. De heren De Feijter, Henry en Den Hamer betoogden dat het ■odra een rijksregeling voor der ^el'ik onderwijs is getroffen nog •ltijd tijd is hierin een beslissing te nemen. Van de rondvraag werd op de eerste plaats gebruik gemaakt door de heer Van Liere die vroeg hoe het staat met de vaststelling van het salaris van de gemeente arts. De heer Den Hamer ant woordde dat deze kwestie nog niet zover is dat dienaangaande voorstellen aan de raad kunnen worden gedaan. Verder verzocht de heer Van Liere als medisch adviseur van de huisvestingcom missie een arts te benoemen van buiten Terneuzen, b.v. een con trolerend geneesheer. Dit voorstel werd door de heer De Waal gesteund. Door de heer Colsen werd ge- infnrmeerd naar de stand van de plannen voor de bouw van een badinrichting te Sluiskil en naar de mogeliikheid tot aansluiting van enkele afgelegen gebieden on Sluiskil aan het electrisch net en aan de waterleiding. Wat de badinrichting betreft deelde de heer De Vos mede, dit B. W. nog steeds doende zijn te trachten de badinrichting te ibouwen, doch dit is er de laatste tijd niet gemakkelijker op gewor den. Ook wat de aansluiting van af gelegen gebieden on waterleiding en electriciteit betreft blijft het gemeentebestuur dilligent. Hierna sluiting. biscuit, terwijl al deze artikelen eenzelfde functie vervullen. Dit wordt een niet te verdedigen on billijkheid geacht tegenover een industrie, waarin ruim 15 duizend arbeiders een bestaan vinden en die in 1950 voor pl.m. 170 millioen gulden exporteerde. Als een varken zal worden ge slacht, heeft op het dier een z.g. „levende keuring" plaats. Het krijgt dan een blikje in een der oren wanneer deze keuring gun stig is uitgevallen. Bij het ver dere transport gebeurt het vaak, dat zo'n oor ernstig wordt be schadigd en inscheurt. Naar wij vernemen wordt thans overwogen een zodanige wijzi ging in de Vee- en Vleeskeurings- wet te bevorderen, dat het aan brengen van het blikje achter wege kan worden gelaten. In plaats daarvan zou dan een ta toeëring kunnen worden aange bracht, hetgeen minder pijnlijk is. Van de comtnissaris voor de emigratie vernemen wij, dat er te kenen zijn, die er op wijzen, dat de belangstelling voor emigratie naar Canada zich in toenefnende mate ontwikkelt. Het laat zich aanziei^ dat zich ongeveer 18.000 Nederlanders, waarbij vrouwen en kinderen, voor emigratie in het volgend jaar zullen aanmelden. Met het oog hierop treft de Stichting Landverhuizing Neder land en het Canadese immigratie kantoor te Den Haag reeds thans de nodige voorbereidingen. Voor ongeveer twee derde van dit aantal zal werk moeten wor den gevonden in de landbouw en aanverwante bedrijven, de overi gen kunneni in andere beroepen; worden geplaatst. In administratieve betrekkingen is plaatsing praktisch onmogelijk. Het merendeel van deze emi granten zal in de eerste maanden van 1952 dienen te vertrekken om in het voorjaar en, de gehele zo mer van de dan aanwezige werk gelegenheid het beste profijt te kunnen trekken. In verband hiermede wordt een grote vervoersvraag verwacht, die het noodzakelijk maakt het vertrek der emigranten zoveel mogelijk te spreiden. Daarom begint het Canadese immigratiekantoor reeds in Aag. a.s. met de keuring. van 'n Goois jongerenparlement, waarin de vertegenwoordigers van de vijf grootste politieke groeperingen zijn opgenomen. Dr. A. C. J. de Vrankrijker te Bussum is benoemd tot president en zal de zes jaarlijkse discussies en bijeenkomsten leiden. De eerste zal eind September worden gehouden. STELENDE ZWITSER AANGEHOUDEN. De politie heeft in Oldebroek een in Italië wonende Zwitser aangehouden, de 22-jarige dak- bedekker H. B.. uit Venetië, die sinds enige tijd met zijn rugzak op stap was. Via Zwitserland, Frankrijk en België kwam hij in Nederland, maakte in de jeugd herberg te Breda al voor ƒ15 -TT .v schuld, eigende zich in Bunnik onder meer een portemonnaie met ƒ40 en een petroleumver- gasser toe, wist een andere Zwit ser, met wie hij in Amsterdam kennis maakte, een costuum en 50 afhandig te maken, logeerde in Zandvoort, Den Haag en Rot terdam zonder te betalen en stal ten slotte uit de rugzak van een inwoner van Leeuwarden een portefeuille met zes pond ster ling. Voordat hij kans kreeg naar Zweden te gaan, wist de po litie hem in de kraag te grijpen. EIGEN RECHTER GESPEELD. De 22-jarige loswerkman A. E. H. uit Amsterdam, werkzaam in een cabaret te Scheveningen, was ontevreden over zijn salariëring. Hij meende een vordering op zijn werkgever te hebben. Deze bleek echter een andere mening toege daan. Hij besloot zichzelf recht te verschaffen. Toen hij onlangs op de fiets van zijn patroon een boodschap moest doen hij had negentig gulden meegekregen reed hij in plaats van naar het opgegeven adres naar België. De Belgen lieten hem echter niet door. Hij begaf zich daarop naar Amsterdam, waar hij dezer dagen is aangehouden. H. houdt vol, dat hij zich niet aan een misdrijf heeft schuldig gemaakt. De Haagse politie denkt er evenwel anders over en heeft hem in ver zekering gesteld. STAKING TE DELFT GEËINDIGD. Het grootste deel van het in staking zijnde personeel van de N.V. de Verenigde Blikfabrieken te Delft heeft Vrijdagmorgen, in gevolge het advies, dat Donder dagavond werd gegeven door de drie erkende organisaties, het werk hervat. Men vermoedt dat degenen, die nog niet op het werk zijn teruggekeerd, geen kennis hebben genomen van het advies. Zij moeten zich, blijkens een mededeling van de directie, als ontslagen beschouwen. FELLE BRAND IN HAARLEM. Om negen uur Donderdagmor gen is een felle brand uitgebro ken in een houten werkplaats, gelegen achter percelen van de Generaal Cronjéstraat in Haar lem-Noord. In deze werkplaats, behorende bij een herenmode zaak, was een lid van het perso neel bezig met het vervaardigen van celluloid reepjes voor boor den. De voorraad celluloid is in brand geraakt en een enorme steekvlam zette de gehele werk plaats in vlammen, die onmiddel lijk oversloegen naar de boven verdieping van de herenmode zaak. Op deze étage woonde een echtpaar, dat nog te bed lag. Het werd gewekt door springende ruiten en wist zich in veiligheid te brengen. De bovenverdieping brandde geheel uit en ook de daaronder gelegen herenmodezaak kreeg grote brandschade. Militairen van de Ripperdakazerne, die aan de overzijde is gelegen, kwamen in allerijl te hulp en wisten de be lendende percelen met tuinslan gen nat te houden tot de brand weer arriveerde, die het vuur binnen een uur onder de knie BRIEFKAART UIT 1884 GEVONDEN. Bij het wegbreken van een brievenbus aan het R.K. Liefdes gesticht te Bolsward deed men 'n eigenaardige ontdekking. Tussen de bus en het deurpaneel vond men n.l. een briefkaart, die blijk baar bij het bezorgen niet in de bus was gevallen maar er achter. Het vermissen van de briefkaart zal in 1884 aanleiding hebben ge geven tot heel wat misverstand. De kaart bevatte nl. nadere af spraken voor een logeerpartij en droeg twee stempels: op de 2Vz cent zegel een stempel van de plaats en tijd van herkomst: Rot- terdag 3 Aug. '84 en op de linker- benedenzijde een stempel als be wijs van aankomst: Bolsward 4 Aug. '84. De briefkaart was ge- adreseerd aan fam. A. Nijeholt, die destijds het pand bewoonde. DIRECTEUR VAN BOUVVKAS VEROORDEELD. Zoals gisteren werd gemeld, veroordeelde het Haagse ge rechtshof de 47-jarige hypotheek- had. Het echtpaar, dat de boven makelaar W. van den B. uit verdieping bewoonde, was niet 's-Gravenhage, directeur van een tegen brand verzekerd en zag N.V. bouwkas wegens valsheid zich beroofd van zijn gehele in- in geschrifte tot 1000 gulden boedel. Over de oorzaak valt nog boete. niets met zekerheid te zeggen, Hieraan moet worden toege- doch men vermoedt, dat in de voegd dat Van den B. van de hem werkplaats met een electrisch ten laste gelegde verduistering kacheltje is gewerkt. De politie werd vrijgesproken. stelt een onderzoek in. 3S55ES BIEDERICH VEROVERT DE GELE TRUI. Donderdgamorgen om elf uur zijn 123 renners te Reims gestart voor de tweede étappe van de Ronde van Frankrijk van Reims naar Gent. Winnaar werd de Luxembur ger Diederich, die hiermede de gele trui veroverde. De uitslag van de tweede étap pe was: 1. Diederich (Luxemb.) 6.29.54 (met bonificatie 6.28.54); 2. Ockers (België) 6.32.05 (met bonificatie 6.31.35); 3. Demulder (België) 6.32.56; 4. Geminiani (Frankrijk) 6.33.15; 5 .Bartali (Italië) 6.33.44; 6. Koblet (Zwitserl.); 7. Baldas- sari (Frankr.); 8. Rosseel (Belg.); 9. De Rijcke (Belg.); 10. Coppi (Italië); 11. Magni (Italië); 12. Van Ende (Belg.); 13. Bobet (Fr.); 14. Gauthier (Fr.); 15. Lauredi (Fr.); 16. Lucien Lazairdes (Fr.); 17. Remy (Fr.); 18. Ruiz Spanje); 19. Beyaert (lie de France); 20. Marinelli (lie de Fr.); 21. Re- dolf i (lie de Fr.); allen in dezelf de tijd als 5. Bartali (6.33.44). 25. Wagtmans (Ned.) 6.34.17. Op de 31e plaats ex aequo volgde een grote groep in dezelf de tijd als Diot (6.34.28) met o.a. Goldschmidt (Lux.), Bauvin (Z.O. Fr.) en Pedroni (Italië). Het algemeen klassement na de tweede étappe luidt: 1. Diederich (Lux.) 11.53.56; 2. Ockers (België) 11.56.37; 3. Redol- fi (lie de Fr.) 11.57.24 4. Demul der (België) 11.57.58; 5. Geminiaai (Fr.) 11.58.17; 28 Wagtmans 11. 59.19; 54. Faanhof 12.02.08; 56 Pe ters 12.03.18; 83 Van Est 12.06.48; 92. Dekkers 12.10.53; 108. Voor- ting 12.14.26; 112 Dielissen 12.14. 57. Schoenmakers kwam met een achterstand binnen, die meer dan de toegestane limiet van 10 pet van de tijd van de winnaar be droeg. Het ploegenklassement luidt: 1. Luxemburg 35.05.56; 2. België 35.35.21; 3. lie de France 35.54.07; 4. Frankrijk 35.54.07; 5. Zwitser land 35.55.02; 6. Italië 35.55.26; 7. O.-Z.-O. Frankrijk 35.56.53; 8. W.-Z. W. Frankrijk 35.57.38; 9. Spanje 35.57.46; 10. Parijs 35.58. 30; 11. Nederland 36.02.30; 12. N.-Afrika 36.09.46. „De Volharding" te Zuiddorpe. De duivenmij. „De Volharding" hield een prijsvlucht uit Arras. Oude duiven. Snelheid le duif 1169,4 meter. Uitslag: 1 en 4 A. Kindt; 2. J. Slock; 3. F. Herman; 5 en 8 Osc. Talboom; 6. C. de la Ruelle te Overslag; 7. M. de Brouwer te Overslag; 9. Jul. Belaert; 10. L. Belaert. Jonge duiven. Snelheid le duif 1200 meter. Uitslag: 1. R. van Acker; 2 en 5 A. Kindt; 3, 5 en 6 A. van Nieu- lande te Axel; 7. A. Thiron; 8. M. de Brouwer te Overslag; 9. Jul. Belaert; 10. A. Steel. „Noui daar gaat ie dan", zei Dokie tegen zich zelf en voor de zoveelste maal klemde hij zijn re volver in zijn hand en ging slui pend voorwaarts. De professor was zo verdiept in zjjn duivelachtige bezigheid, dat Op een grote kaart boven de machine keeik Diklik waar ihij het Rabar-monster heen wilde hebben. Ondanks zich zelf moest Dokie „Linksaf Rabar, linksaf" mom- de knapheid van de professor be- gem 29 j. jd. pelde Diklik en werkelijk ging bet wonderen om zo iets vernuftigs te Geboren. 24 Jiuni. Agnes C. M., monster l-v de eerstvolgende twee-j bedenken. d. van A. C. M. van Campen en G. sprong linksaf. I L. Buijsrogge. hij niet merkte hoe Dokie vlak achter hem ging staan. Het zwarte monster zweefde nu over een landweg. GRAAUW Ijuwelijken. 13 Juni. R. F. J. de Nijs (van Vogelwaarde) 29 j. jm. en A. Th. Borm 29 j. jd.; 15 Juni. J. A. Puijenlbroek (van St. Jan- steen) 24 j. jm. en M. N. Blcxm- maert 20 j. jd.22 Juni. J. G. Voet (van LlRmtenisse) 27 j. jm. en E. D. Verstraeten 20 j. jd.; 23 Juni. J. J. Schelfhout (van St. Jan- steen) 28 j. jm. en B. M. van Ite-

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 3