Binnenlands Nieuws DOKIE DURF óe slimme speurder RECHTSZAKEN WAT BRENGT DE RADIO? BURGERLIJKE STAND m VOERMAN- de PAUW Vetvangingsmiddel voor wo! Engeland voorstander van opneming Turkije in Atlantisch Pact Waarschuwing aan Indonesische regering Nieuw Amer. sportvliegtuig s£Li OUDE VROUW DOOR TRAM DOODGEREDEN. DUIVENSPORT. Fröbelschool een Landhuis „De mooiste plomp die ik ooit gehoord heb", vertelde Stuurman Steven met een brede grijns, „dat was, toen we die piano overboord hebben gezet! We voeren met een passagiersschuit van China terug naar Java. Alles zou best zijn ge weest als we niet zo'n Engelse miss aan boord hadden gehad, die persé de hele dag achter zo'n oude muziekkist moest en zou zitten. Èn nog zingen ook! Gewoon niet te harden, want zingen kon ze niet en spelen al evenmin. Maar ja de ouwe zei: „lk kan het niet verbieden, en daarmee basta!" Op een avond laat zitten wij officieren bij elkaar in de longroom en natuurlijk komt al gauw het ge sprek op dat mens met 'r eeuwige getjingel. We waren nogal in een overmoedige bui en toen dus de second op een moment dood-lauw zei: „Wat let onr dat ding in zee te gooien?" antwoordden we in spreekkoor: „Ja, wat let ons? Niets let ons!" We draaiden een Sterling en toen naar boven We sleepten onze plaag naar de railing en werkten hem over de verschansing. Nog een jammerend protest van de snaren en ge beurd was het! De volgende dag groot feest! De ouwe was razend, dat snap jeMaar de passagiers, even blij als wij dat hun lijden ten einde was, boden sportief aan, met ons de schade te vergoeden. En één van hen zei: „Hoe hebben jullie dat klaargespeeld? 't Is werke lijk een meesterlijke stunt! „Och, zei ik, een rondje Sterlingen toen ging de rest vanzelf. Want ook in de dolste situaties zeg ik altijd: IK STA OP STERLING! KOFFIESMOKKEL BERECHT. De Rotterdamse rechtbank veroordeelde de 33-jarige ver tegenwoordiger J. B., uit Rotter dam tot een gevangenisstraf van 9 maanden. Hij zou het deviezenbesluit hebben overtreden door in Mei van dit jaar met een aanhang- koelwagen een partijtje koffie uit België naar ons land te smok kelen. Verder zou hij in België over viermaal 40.000 Belgische francs hebben beschikt en aan de 34- jarige expediteur L. de B., uit Hoornaar, door wiens truck de de wagen werd getrokken, 2000 per rit hebben uitbetaald. De expediteur, aan wie uitvoer van koffie naar Duitsland ver borgen in een koelwagen en zon der geldige papieren ten laste was gelegd, werd veroordeeld tot een gevangenisstraf van 6 weken alsmede 'n geldboete van ƒ4000 subs. 4 maanden hechtenis. De Amerikaanse legerunifor men zullen voor 20 a 30 procent uit een nieuwe synthetische vezel worden vervaardigd met het doel een daling van de wolprijzen te bewerkstelligen. Deskundigen geloven, dat de nieuwe vezel schapenwol in de zelfde mate zal verdringen als zijde door nylon is verdrongen. Het vervangingsmiddel voor wol heeft, naar beweerd wordt, alle eigenschappen van de na- tuurvezel en zou in vele opzich ten zelfs beter zijn. De Britse regering wenst opne ming van Turkije in het Atlanti sche Pact, aldus heeft de Britse ambassadeur in Turkije, tegenover de pers meegedeeld. Minister Morrison had hem in structie gegeven de Turkse rege ring dit mondeling mee te delen. De ambassadeur heeft kortgele den e® bezoek aan Engeland ge bracht. De raad van. brandverzekerings- maatschappijen en de vereniging van transport-assuradeuren in Indonesië hebben de regering ge waarschuwd, dat zij wellicht ge noodzaakt zullen zijn hun werk zaamheden te staken als gevolg van de onveiligheid, de diefstal len en de roofpartijen in de ha- VRIJDAG 6 JTJU H3LLVE1RSUM I: 7.00 Nieuws; 7.15 Qram.; 7.45 Eien woord voor de dag; 8.00 Nws.; 8.15 Gram.; £.50 Voor de vrouw; 9.00 Gram.; 10.00 Causerie; 10.05 Morgenwij ding; 10.20 Gram.; 10.30 Voor de vrouw; 10.45 Piano; 11.10 Voor dracht; 11.30 Orgel; 12.00 Orkest; 12.30 Mededelingen; 12.33 Gram.; 12.45 Sport; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 13.30 Orgel; 14.00 Voor de vrouw14.20 Orkest; 15.00 Voor dracht; 15.20 Gram.; 15.25 Caba ret; 16.00 Gram.; 16.30 Voor Idle jeugd; 17.00 Koor; 17.20 Cause rie; 18.15 Nieuws; 18.15 Felicita ties; 18.45 iDenk om de bocht; 19.00 Piano; 19.10 Voor emigran ten; 19.20 Toespraak; 19.50 Be richten; 20.00 Nieuws; 20.05 tBoekhtespreking; 20115 Gram.; 20.30 Benelux; 20.40 Causerie; 21.00 Verzoekprogramma21.45 Weekoverzicht22.00 Trio; 22.25 Causerie; 22,40 Causerie- 22.45 Gebed; 23.00 Nieuws; 23.15 Ork.; 23.3Q Gram. HWiVERSUM H; 7.00 Nieuws; 7.15 Gymnastiek; 7.45 Gebed; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de vrouw; 9.35 Koor; 10.05 Orkest; 10.33 Lichte muziek; 11.00 Voor "de zieken; 11.40 Koor; 12.00 An gelus; 12.03 Orkest; 12.30 Mede delingen; 12.50 Sport; 13.00 Nws.; 13.20 Actualiteiten; 13.25 Piano; 13.45 Voor de vrouw; 14.00 Piano; 14.25 Gram.; 16.00 Voor de zie- (kenjl 17.00 Voor de jeugd; 17.15 Koor; 17.45 Causerie; 18.00 Gram.; 18.18 Causerie; 18.50 Sport; 19.00 Nieuws; 19.15 Rege ringsuitzending; 19.35 Lachte mu ziek; 19.48 Pol. overzicht; 20.00 Nieuws; 20.05 De gewone man; 20.12 Kwartet; 20.30 Klankbeeld; 21.45 Oipera; 22.45 Gebed; 23.00 Nieuws; 23.15 Lichte muziek; 23,3ö Gram. BRUSSEL VI.: 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.32 Orkest; 13.00 Nieuws; 13.15 Orgel; 14.00 Gram.; 14.45 Koor; 15.05 Zang; 15.30 Gram.; 16.15' Opera; 17.00 Nieuws; 17.10 Gram.18.10 Voor dracht; 18.20 Gram.; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.30 Gram.; 19.45 Causerie; 20.00 Film; 20.15 Gram.; 22.00 Nieuws; 22.15 Jazzmuziek; 22.45 Gram. 23,00 Nieuws; 23.05 Gram. vens waardoor het risico van de assurantie-maatschappijen enorm is gestegen, zo meldt de „Keng- po". De assuradeuren wijzen er op, dat zowel binnenlandse als bui tenlandse assuradeuren deze „ca- tastrophale ontwikkeling" met de grootste bezorgdheid volgen. De assurantiemaatschappijen hebben de premies op goederen naar In donesië verhoogd en de geldig heid van polissen beperkt. Deze maatregel heeft echter geen zin meer, omdat de omstandigheden hoe langer hoe slechter worden. Zij wijzen er verder op, dat be paalde Engelse assurantiemaat schappijen thans geen risico op diefstal meer nemen voor goede ren die naar Indonesië worden vervoerd. De maatschappijen ach ten een catastrophe niet uitgeslo ten, indien zij genoodzaakt zou den zijn hun werkzaamheden in Indonesië te staken. ZENUWZIEKTE EN SAMENWONING. De woningnood is de directe oorzaak van de helft van de ge vallen van zenuwziekte in Enge land, aldus schrijft het weekblad ,.The Medical Press". Honderd duizenden mensen wonen in on draaglijke omstandigheden samen met mensen, waarmee niet is om te gaan of die vijandig tegenover hen staan. Voor duizenden is het woord „particulier leven" een holle frase, aldus dit blad. De Amerikaanse marine heeft bekend gemaakt, dat de „Douglas Skyrocket", een supersonisch proefvliegtüig, „sneller en hoger" heeft gevlogen dan enig ander be kend type. De juiste snelheid en hoogte die het vliegtuig heeft be reikt, werden om veiligheidsrede nen niet bekend gemaakt. INWONER VAN MARKEN OP BINNEN IJ VERDRONKEN. Gisteravond omstreeks kwart vóór zeven is op het Binnen IJ te Amsterdam, vlakbij de Oranje sluizen, de 45-jarige Klaas Roos uit Marken door onbekende oor zaak van een zandschuit in het water gevallen en verdronken. De schuit maakte deel uit van een sleep lege zandbakken, die geschut moest worden. Hoewel onmiddellijk van in de nabijheid liggende schepen hulp werd ge boden en het slachtoffer zeer snel op de kant was gebracht, al waar kunstmatige ademhaling werd toegepast slaagde men er niet meer in de levengeesten op te wekken. Het slachtoffer was gehuwd en had drie kinderen. Het stoffelijk overschot is naar het Wilhelmina-gasthuis te Am sterdam overgebracht. GEEN VERGIFTIGING. Van bevoegde zijde wordt mede gedeeld, dat berichten als zou de vrouw M. V. te Baarlo door mid del van vergiftigde kersenvla door haar man of door dezen in samenwerking met de weduwe H. om het leven zijn gebracht, niet kunnen worden bevestigd. De met het onderzoek belaste autoriteiten delen verder mede, dat de vrouw de vorige week Donderdagavond na het eten van kersen en het drinken van koffie plotseling onwel is geworden en kort daarna overleden. Toen de vrouw de kersen at en de koffie nuttigde, waren daarbij aan wezig haar man, de weduwe H. en de buurvrouw K. Gezien de omstandigheden waaronder dit sterfgeval ge schiedde, achtte de arts een lijk schouwing noodzakelijk. De echtgenoot en de weduwe en de buurvrouw zijn in voor lopige hechtenis genomen, om dat andere bij de wet strafbare feiten aan het licht zijn gekomen. DODELIJK ONGEVAL TE BUSSUM. Woensdagmiddag is de 58-jari ge mevr. Hoogmei uit Naarden, die met haar fiets bij het over steken van een kruispunt gegre pen door een expeditie- auto, die in dezelfde richting het kruis punt passeerde. De dame bleef deerlijk gewond op straat liggen. Met een ziekenauto werd zij naar de Majellastichting overgebracht, waar zij bij aankomst bleek te zijn overleden. PARATYPHUS IN OMGEVING VAN BREDA. In Breda en Oosterhout en om geving zijn ongeveer veertig ge vallen van paratyphus geconsta teerd. Het betreft hier een goed aardige vorm van deze ziekte, die niet van mensen op mensen kan worden overgebracht. De oor zaak is besmet vlees geweest, waarvan de herkomst niet meer kan worden nagegaan. De burgemeester van Ooster hout deelde mede, dat het be smette vlees uit Breda afkomstig zou zijn. De directeur van het slachthuis te Breda verklaarde echter, dat het niet meer is na te gaan, of het vlees inderdaad uit Breda afkomstig is. De bewuste slager had slechts medegedeeld, dat hij het vlees drie weken ge leden in Breda had gekocht. 14 Dagen geleden waren er te Breda reeds twee paratyphus gevallen. Er is echter nog niet uitgemaakt, of het vlees inder daad hiervan de oorzaak is ge weest. Gisteren is een oude vrouw op de Rozengracht te Amsterdam door een tram aangereden en ge dood. De vrouw die doof was, stak plotseling de weg over en reageerde niet op de belsignalen, die de bestuurder nog gaf. DE „AMSTELDIJK". De door brand getroffen ;,Am- steldijk" van de Holland-Ame- rikalijn zal de haven van Antwer pen eerst over enkele dagen kun nen verlaten. Het lossen van de verbrande lading van ruim vier neemt meer tijd in beslag dan men aanvankelijk had verwacht. Gisteren waren nog slechts 225 ton van de 1000 ton, die in het getroffen ruim aanwezig waren gelost. JlSSil ƒ19.000 VERDUISTERD. De Leidse politie heeft aange houden de 53-jarige H. B., ver tegenwoordiger te Leiden, die er van verdacht wordt in de loop van enkele jaren een bedrag van 19.000 te hebben verduisterd. BLIKSEM IN BOERDERIJ. Tijdens een kort onweer is gis teren de bliksem geslagen in een nabij de haven te Enschede gele gen boerderij van de heer J. Bos. In een oogwenk stond het ge bouw in lichte laaie, waarbij het vuur gretig voedsel vond in de hooioogst. Noch de fabrieks- brandweer van de autobandenfa briek „Vredestein" noch de brand weer van Enschede konden de boerderij behouden. Van de leven de have ging niets verloren en een gedeelte van de huisraad kon worden gered. Verzekering dekt de schade. DIEFSTAL VAN 4100 GULDEN OPGELOST. De politie te Rotterdam heeft de 38-jarige L. R. en de 51-jarige varensgezel P. L. V. aangehou den, die in de nacht van 23 op 24 Juni voor 4100 aan textielgoe- deren uit een manufacturenwin kel hebben gestolen. Zij gaven de 36-jarige colpor- ter II. de H. een seintje, dat zij iets voor hem te koop hadden. Deze nam een gedeelte van de buit voor de verkoop over. De mannen zijn in het bureau Boe zemsingel opgesloten. BRAND IN MEUBELFABRIEK. [Dinsdagavond werd brand ont dekt in de bovenste verdieping in een meubelfabriek aan de Haring kade te Scheveningen. Personeel van een lompenhandel, dat nog aan het werk was, zag het vuur en terwijl iemand de brandweer waarschuwde, greep het zelf met blusmateriaal in. Dlaardoor kon de ibrand tot een verdieping wor den bedwongen. Drie werkban ken en wat gereed staande sier- meubelen werden een| prooi der vlammen. Volgens venklaringen van de brandweer zou, indien niet zo snel was ingegrepen, 'n groot deel van de fabriek, die met hout, houtwaren en meubelen vol ge tast staat, verloren zijn gegaan. HULSVREDEBREUK. De familie Den Dl uit 's-Gra. venhage bestaande uit mevrouw, haar echtgenoot en 2 broers van deze laatste, wonende aan de Schenkweg, hebben een nacht op tiet politiebureau doorgebracht. (Dit was het sluitstuk van een rumoerige avond, waarop de fami lie Den B. het bij hen inwonende gezin M. op straat had trachten te zetten. Er liep reeds lang een ontruimingsprocedure tegen die familie, maar dit duurde de Den B's allemaal veel te lang. Daarom drong mevrouw Den B., geassisteerd door de drie mannen, de appartementen van het inwo nende echtpaar binnen en begon deze kamers eenvoudig te ontrui men. De meubels werden op straat gezet en dit alles werd aanlei ding tot een felle ruzie. De politie rukte uit en nam de familie Den B. mee om in het politiebureau „,w|aJt laf te koelen" en een pro ces-verbaal wegens huisvrede breuk te incasseren. ONDER PAARD GEVALLEN. Oip de Allemans-waard bij het Oyense veer kwam de heer J. van Erop, wonende te Oss, tijdens het liooiladen onder het voor de wa gen gespannen paard terecht. Het paard was schichtig geworden en sloeg op hol. Met ernstige inwen. dige kneuzing: n en een beenforeuk werd hij naar het ziekenhuis te Oss vervoerd. GERAAMTE OPGEGKjVVEN. Bij het spitten in de tuin achter de woning van de familie De Groot aan de Nicolaas Beetsstr. te Bergen op Zoom werden dezer da gen beenderen opgegraven. Bij het onder leiding van de recherche voortgezette onderzoek kwam een geheel geraamte te voorschijn. Enkele jaren geleden werden in hetzelfde stadsgedeelte reeds een dergelijke vondst gedaan. Het on derzoek wees toen uit dat het skelet zich reeds zeer vele jaren in de grond moet hebben bevon den. Het vermoeden bestaat dat ooi: dit geraamte zich reeds meer dere decennia in de grond bevindt. De beenderen werden door de po litie in beslag genomen om deze aan een nader deskundig onder zoek te onderwerpen. Het resul taat van dit onderzoek is nog niet bekend. DODEUJK ONGEVAL Op de werf „Nieuwe Water weg" te Schiedam is gisteren een dodelijk ongeval gebeurd. Een 42-jarige lasser, J. H. Amen uit Rotterdam, zat op een hek van dok 6 een kabel te las sen. De machinist van een kraan, die ongeveer een meter van hem verwijderd stond, wilde een last verzetten en bracht de kraan in beweging, maar zag A. niet. Deze werd tegen een van de stijlen van het hek gedrukt en werd vervol gens van de dokrand gegooid. Een arts moest tijdens de be handeling de dood constateren. ONSCHULDIGE VOOR DIEF STAL LATEN OPDRAAIEN. De los-werkman H. C. H. uit Wychen, tegen wie vorige week door de Officier van Justitie acht jaar gevangenisstraf was geëist wegens meineed, werd door de Arnhemse rechtbank veroordeeld tot drie jaar en zes maanden met aftrek. H., een ex-SS-er, heeft in samenwerking met zijn vrouw en een vriend een Nijmeegse fiet senmaker valselijk beschuldigd van de diefstal van een onderstel van een bakfiets, dat hij zelf had gestolen. HONDERDJARIGE OVERLEDEN. Op 100-jarige leeftijd is te Woudenberg overleden de heer Aart de Kruif, oud-landbouwer te Woudenberg. De heer De Kruif is korte tijd ziek geweest. Op 8 Januari j.l. vierde hij zijn eeuw feest onder zeer grote belang stelling. ONGEZONDE BEI J VNiGSTEL - LING VOOR SOLEXRIJWIELEN De recherche van de hoofdste delijke politie heeft in een hotel een man gearresteeerd, die in di verse plaatsen in ons land 'onder allerlei voorwendselen solexrijwie len huurde en deze verkocht of in ruilde voor andere waardevolle zaken. De man logeerde onder een val- öie naam in het hotel en had er niet op gerekend, dat de politie van deze naam op de hoogte was. BOERDEKIJBRAND. Vermoedelijk door spelende kin. deren is brand veroorzaakt in een hooiberg te Deursen. De brand werd door de felle wind aangewakkerd eni sloeg over op nabij gelegen boerderijen. Een kapitale boerderij, een ge wone boerderij en een woonhuis brandden af, waardoor drie ge zinnen dakloos werden. De schade, die geraamd wordt 'op ongeveer pen ton, wordt ge deeltelijk door verzekering ge dekt. STEEKPARTIJ. Een 58-jarige man in de Bloed- straat te Amsterdam heeft een 75_jarige man in een vechtpartij met een mes in de onderbuik ge stoken. Het slachtoffer is in ern stige toestand naar het Binnen gasthuis vervoerd, waar operatief ingrijpen noodzakelijk bleek. De dader kon worden aangehouden. De twist zou om een vrouw ont staan zijn. DE RONDE VAN FRANKRIJK. DE ZWITSER ROSSI WINT DE EERSTE ETAPPE. Voor de eerste étappe van de monsterrit door Frankrijk, Metz- Reims (185 km) zijn gisteren om 12 uur 123 renners gestart. De hemel was licht bewolkt, terwijl er een vrij sterke Zuid- Westelijke tegenwind woei. De uitslag van deze eerste étap pe luidt: 1. Rossi (Zwits.) 5.23.10 (met bonificatie); 2. Redolfi (lie de France) 5.23.40 (met (bonifica tie) 3. Bauvin (Fr. O.) 5.24.10; 4. Pedroni (It.)5. Huber (Zw.) 6. Apo Lazarides (FT.) allen zelf de tijd als Bauvin; 7. Marinelli (He de Fr.) 5.24.53; 8. Desbats (Fr. W.) z.t.; 9. Caput (Parijs) 5.25; 10. Sciardis (lie de Fr.) z.t.; 11. Ockers (Belg.) z.t.; 12. Gold- schmidt (Lux.) z.t.; 13. Delahaye (lie de Fr.) z.t.- Op de 14e plaats ex aequo: een groep van ongeveer 95 renners, onder wie onze landgenoten Dek kers, Dielissen, Faanhof, Schoen makers, Van Est, Voorting en Wagtmans, evenals de bekende favorieten Bobet, Koblet en Ro- bic. Het ploegenklassement luidt na de eerste étappe: 1. Zwitserland 16.12.20; 2. Ile de France 16.13.33; 3. Ex aequo Frankrijk Oost. IJaMë en Frank rijk 16.14.10; 6. Frankrfjk West 16.14.53; 7. Ex aequo Parijs, Bel gië, Luxemburg, Nederland, SSpanje en Noord Afrika 16.15. Op de 114e plaats kwam Peters in de tijd van 5.28.50. „Vrije Vlucht", Sasput. Wedvlucht uit Arras met oude en jonge duiven op Zondag 1 Juli. Inleg 144 oude duiven; 222 jon ge duiven. Snelheid eerste oude duif 1231 meter; eerste jonge duif 1193 meter. Oude duiven: 1. P. Oornelis; 2. Gebr. Blaakman; 3, 6. G. Du sar de ij n 4, 5. Th. de Smid; 7, 9, 10. P. Dobbelaar; 8. Gebr. Calon. Jonge duiven: 1. Cl. de Wever; 2. Gebr. Boogaert; 3. J. Moelaert; 4. Gebr. PuyenbToeck; 5. M. Goethals; 6. Jac. Blaakman; 7. Th 'Steijaert;; 8. W. Ekkebus9. J. v. Weijnsberge; 10. E. van Opdorp. „Strijd in Vrede", Groede. Wedvlucht uit Arras op Zondag 1 Juli. Inleg 142 oude duiven; 128 jonge duiven. Snelheid eerste oude duif 1193 meter-, eerste jonge duif 1168 meter. Oude duiven: 1. Dusarduijn; 2. J. Frelier; 3. Adr. Verstraeten 4. Joh van de Wege; 5. H. van, den Hemel; 6, 9. J. de Roeck; 7. I. Schippers; 8. J. van Haneghem; 10. A. Hendriks. Jonge duiven: 1, 5. Abr. Ver- straete; 2. Iz. Quaars; 3. J. Roo. fack; 4. J. Merk; 6. J. den Dek ker; 7. H. Elfrink; 8, 9. J. van Haneghem; 10. J. v. d. Wege. „Steeds Sneller", IJzendijke. De wedvlucht op Arras, 130 km, had tot uitslag: Snelheid eerste oude duif 1331 m. 1, 4, 6 en 11 A. Lammens; 2. H. Groosman; 3 en 12 Gebr. Termont; 5 Ed. de Smit; 7 C. Mornout; 8 P. Dellaert; 9 R. de Milliano; 10 P. de Roos; 13 C. Vermeire; 14 H. Steen- aert. i Jonge duiven. Snelh. Ie duif 1198 m. 1. V. Claetjs; 2 en 7 P. v. d. Broe- ke; 3 A. Pqcke; 4 J. v. d. Broeke; 5. P. Martens; 6 en 8 A. Lammens; 9 W. v. d. Slikke; 10 A. de Smet. AXEL. Huw.-Aangiften: 2 Juni. Johan nes C. Deü, 24 j., jm. en Elsa A. Ceelaert, 25 j., jd. (van Koewacht). 4 Juni. Jacobus Jansen (van Schoondijke), 21 j., jm. en Hebrina J. Verhelst, 23 j., jd. 5 Juni. Rei- nier J. Scheele (van Terneuzen), 24 j., jm. en Sara C. Koekkoek, 24 j., jd. 7 Juni. Abraham Pijpelink, 26 j., jm. en Maria Bakker, 23 j.. jd. 16 Juni. Matthijs Jansen, 28 j., jm. en Janna Geensen, 20 j., jd. 20 Juni. Remi Th. de Boeye (van Westdorpe), 27 j., jm. en Mariette Coone, 22 j., jd. 28 Juni. Marinus Reminsen, 29 j., jm. en Catharina A. Overdulve, 30 j., jd. Huw.-Voltrekkingen: 6 Juni. Ma rinus den Doelder, 29 j., jm. en Adriana Cornelia Overdulve, 23 j., jd. 14 Juni. Jan E. Goossen, 30 j., jm. en Elisabeth Haak, 23 j., jd. 21 Juni. Jacobus Jansen (van Schoondijke), 21 j., jm. en Hebri na J. Verhelst, 23 j., jd. Abraham Pijpelink, 26 j., jm. en Maria Bak ker, 23 j., jd. 27 Juni. Matthijs Jansen, 28 j., jm. en Janna Geen sen, 20 j., jd. 28 Juni. Reinier J. Scheele (van Terneuzen), 24 j., jm. en Sara C. Koekkoek, 24 j., jd. Geboorten: 2 Juni. Marinus Adriaan, z. van Frederik den Doel der en Susanna Geensen. 5 Juni. Magdalena Anna, d. van Simon den Deurwaarder en Frangoise P. Op peneer. 11 Juni. Clara Maatje, d. van Adriaan M. de Feijter en Cor nelia van Kampen. Martin Boni- facius, z. van Hendrikus Stoelinga en Martha Beersma. 20 Juni. Lud- wina Philomena, d. van Joh. L. P Sponselee en Maria D. v. Goethem. Rosalia Maria, d. van Gijsbert Pluer en Julia M. van den Bos. 21 Juni. Levina, d. van Jacobus van Langevelde en Sara Schuitvlot. Elisabeth Anna Maria, d. van Adrianus C. Loonen en Anna C. Martens. 24 Juni. Pieter Willem, z. van Anthonie L. Rustenburg en Janneke S. Verpoorte. 28 Juni. Piet Augustus, z. van Guiliëlmus G. de Leeuw en Maria H. Polfliet. 29 Juni. Maria Louise, d. van Ar nold Scheffer en Magdalena M. Gühnen. 30 Juni. Adriaan Marinus, z. van Adriaan van de Wege en Elizabeth C. Kolijn. Overlijden. 6 Juni. Janneke van den Berge, oud 3 j., d. van Pieter en van Tannetje Verschelling. 8 Juni. Cornelia van Tatenhove, oud 78 j., echtg. van Jozias Koster. 23 Juni. S&ma Faas, oud 27 j., echtg. van JOTbblis J. Duininck (won. te Zuidzande). Gretha Aleida Hame link, oud 11 d., d. van Govert en Johanna van Klompenburg. 26 Juni, Marinus Goossen, oud 69 j., weduwn, van Wilhelmina C. Vinke. KOEWACHT. Gehuwd: J. de Schepper, 22 j. en Miarie de Pau, 20 j. Geborén: Joseph, z. vaal A. Kindtde Pauw; Arnold, z. van J. Tockde Block. Overleden: Seraphinus Michiel- sen, 79 j„ wedn. van Mlaria Cap_ paert. Emelia Aerts, 71 j., wed. van A. Vermeire. ZAAMSLAG. Huwelijksaangiften28 Juni. Jacobus M. Doorns, 23 j. (won. te Terneuzen) en Jacóba F. Scheele. Huwelijks-voltn.7 Juni. Domi. nicus Pladdet, 28 j. (won. te Ter neuzen) en Cbmelia M. van Ta tenhove, 25 j.; Pieter F. C. Bak ker, 26 j. en Sara T. Cornelissen y 25 j. 8 Juni. Foeter A. de Kraker, 28 j. (won. te Terneuzen) en Aal tje J. de Jonge, 22 j. (Geboorte11: 4 Juni. Marinus, z. van Pieter Dieleman en Frangoi se J. Michielsen. 13 Juni. Nico laas en Cornelia, z. en d. van Christiaan v. d. Ende en Pieter- nella Ruijze. 16 Juni. Comelis, iz. van Jan P. Bakker en Aaltje v. d. Ende. 21 Juni (Willem Jan, z. van Willem J. Vonk en Neeltje Buijze. Overlijden: 11 Juni. Jan Diele man, 73 j., eohtg. van Anna J. Hamelink. 12 Juni. Wilhelmina Cornelissen, 74 j., echtg. van Rei nier Dieleman. 19 Juni. Michiel de Pooter, 67 j., echtg. van Poulina Wagenaar. 21 Juni. Elizabeth N. Bakker, 68 j., wed. van Mattheus Willemsen. 26 Juni. Leuntje Kem- pe, 69 j., echtg. van Marinus de Feijter. VEILING TERNEUZEN. 4 Juli '51. Groenten: Sla 2,003,30 p. 100 stuks; bloemkool 844 ct., groene kom kommers 1920 ct., witte kom kommers 2127 ct., gele kom kommers 1419 ct., per kg; sel derij 9 ct., peen 3139 ct., kroten 1924 ct., uien 812 ct., per bos; eerstelingen 1524 ct., kriel 716 ct., princessebonen ƒ1,49ƒ1,53, wagenaars ƒ1,35ƒ1,36; tuinbo nen 33 ct., doperwten 3852 ct., peulen 8091 ct., savoyekool 11 25 ct., rabarbar 112 ct., uien 17 ct., per kg. Fruit; Witte bessen 36 ct., rode bessen 3065 ct., frambozen 37108 ct., kruisbessen 2540 ct., aardbeien 90113 ct., kersen 3355 ct. per Ikg. Dokie opende de deur en gluur de om de hoek. Hij zag een beeld dat hij zo langzamerhand heel goed kende. Een laboratorium met grote, in gewikkelde machinerieën en in het midden professor Diklik met zijn zwarte baard, die voor zijn scherm stond te kijken. „Het is of ik niet weg geweest benf', dacht Dokie toen hij als de vorige maal het zwarte monster op het scherm zag verschijnen. Hij hoorde de professor tevreden knorren. „Goed zo, Rabar", mompelde hij, terwijl hij als een boze tove naar bezwerend zijn handen op hief. „Ga voort, ga voort", en hij lachte daarbij zeer duivels en on aangenaam. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, na een langdurig, geduldig ge dragen lijden, onze ge liefde Man, Vader-, Be huwd-, Groot- en Over grootvader, ANDRIES WESTERBEKE, in de ouderdom van 83 jaar en bijna 5 maanden. Uit aller naam, J. WESTERBEKE— SCHEET.F, Zaamslag, 4 Juli 1951. A 270. Voor de vele blijken van belangstelling, ondervon den vóór en bij ons Huwe lijk, zeggen wij, mede na mens wederzijdse Ouders, onze hartelijke dank. A. STEKETEE A. STEKETEE—MEIJER Terneuzen, Juli 1951. Schuttershofweg 8A. Voor de vele blijken van belangstelling, ontvangen ter gelegenheid van onze 50-jarige Echtvereniging, betuigen wij onze oprecht* dank; in het bijzonder aan de Buurtvereniging en de „Harmonie". W. BIJL A. BIJL VAN DER KLOOSTER Terneuzen, Juli 1951. Noordstraat 111. De OUDEN VAN DAGEN van TERNEUZEN betuigen hiermede hun zeer welge meende dank voor alles waf zij Dinsdag j.l. mochten ge nieten op de voor hen ge organiseerde reis, in het bijzonder brengen zij hun dank aan het Comité, aan alle geefsters en gevers, zo wel particulieren als be drijven, aan de heren P. de Doelder en J. van Dam, die allen het mogelijk hebben gemaakt ons zoveel goeds en verzorging op het genot volle uitstapje te doen sma ken, en aan onze Harmonie en het talrijke publiek voor de hartelijke, spontane ont vangst bij hun terugkeer. Nieuwstraat - Axel Bezoekt de Voorlichtings avond over het moderne Fröbelonderwijs op Vrijdag 6 Juli a.s„ 's nam. 8 uur, in „Het Centrum" (bovenzaal) Spreekster: Mej. K. DEKKER, Hoofd Openbare Kleu terschool te Goes. Tentoonstelling vein werk stukjes, vanwege de Ver. Nationaal Reizend Museum voor Ouders en Opvoeders te Rotterdam en werkstuk jes vervaardigd door leer lingen van de Kleuterschool te Goes. Vertoning van de film: „ONZE KLEUTERS". Entrée gratis. HET BESTUUR. j VOOS. It DES FIGUUR DE PASSENDE BEHA ontvangen nieuwe modellen en nieuwe voorraad Alleenverkoop Terneuzen Over het tijdvak 15 Juk 1 Augustus nog te huur: te Cadzand-Haven. Nadere inlichtingen te bekome 1 b'j P TOUSSAINT, Erasmus- weg O 48, Cadzand, Tel. 10. Gevraagd: net Dagmeisje tegen 1 Augustus. Mevr. VAN DER POEL, Donze- Visserstr. 118. Terneuzen. Te koop, wegens overcom pleet: een gebr. Damesrij wiel, 1 p. Jongensvoetbal schoenen, m. 38, 1 p. z.g.a.n. Herenschoenen, m. 43, een partij i 1. Inmaakglazen. Te bevragen: Jul. v. Stolberg straat 1, Terneuzen.

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 3