VEULENKEURINGEN 1951 Binnenlands Nieuws DOKIE DURF de slimme speurder ist van te Goes SHAG RECHTSZAKEN LEZERS DIE SCHRIJVEN IJZENDIJKE. ZAAMSLAO. Lichte, pittig» VIRGINIA 50 gr. 75 ct Employe beroofd en ontvoerd Nederlander wint prijs van de „Stem van Amerika" Nederland en de Europese betalingsunie Dewey vertrokken, Sherman teruggekeerd Uitslag loterij Ned. sanatorium Davas Economische controlemaat regelen in de V.S. Machinewerktuigen voor Engeland DUIVENSPORT. brand ie Teheran onderwijs in België museum en een tocht door Arn hem. De derde dag ging de reis huis waarts via Eindhoven en Ant werpen, met als bezienswaardig heid: de dierentuin, het Toren gebouw en de tunnel. De raad komt biieen. Ter herdenking van het 100- .iarig bestaan der gemeentewet, zal de raad dezer gemeente op Donderdag 5 Juli des avonds half acht bijeen komen. Wegens restauratie van het gemeentehuis zal dit geschieden in het café van de heer Cl. du Puij. De vergadering is open baar. Concert „Geduld Overwint". De plaatselijke muziekvereni ging gaf een goed geslaagde uitvoering in de kiosk op de Markt. De mooie nummers wer den goed vertolkt onder leiding van dirigent Anthonisse. Het was dan ook jammer, dat dit con cert onverwacht moest worden afgebroken omdat men had ver- juimd zorg te dragen voor de verlichting. Daar niemand van de vereniging wist waar men zich hiervoor moest vervoegen, wist men niet beter te doen dan met een pittige mars een korte rondgang te maken. Laat ons hopen dat dit een volgende maal niet meer voor valt. Geslaagd. Ais onderwijzer slaagde aan de R. K. Kweekschool te Dongen, onze dorpsgenoot Herman Ver vaart. Voor het propaedeutisch exa men voor bouwkundig ingenieur slaagde aan de Tecfcm. Hogeschool le Delft onze dorpsgenoot de heer F. O. M. Calon te IJzendijke. Reis ouden van dagen. Nadat het nestuur der Oranje vereniging besloten had om onze ouden van dagen opnieuw iets te laten zien van ons mooi Neder land, is zfj aan het werk gegaan om de nodige geldmiddelen hier voor bijeen te brengen. Dank zij de algemene medewerking van de bevolking, die met giften en gaven dit initiatief steunden, kan het plan doorgaan en zo zullen onze oudjes a.s. Vrijdag een uitstapje maken naar Rotterdam. Dat zij dit reisje op prijs stellen, blijkt wel uit het feit, dat zich niet minder dan 102 personen hebben opgegeven. ROKEN EN LONGKANKER. Naar „The Times meedeelt, heeft Dr W. R. S. Doll op een vergade ring van de Royal Society of Me dicine en de British Medical As sociation te Londen verklaard, dat naar zijn mening het roken «en oorzaak van longkanker is. Bij onderzoekingen, die vier jaar lang in twintig Londense ziekenhuizen werden verricht, bleek dat het roken van een pijp minder gevaarlijk was dan het roken van een sigaret. Inhaleren bleek niet van bete kenis te zijn. Voor een persoon, die per dag ongeveer 50 sigaretten rookt, is het risico longkanker te krijgen vijftig maal zo groot als voor een niet-roker. In Groot-Brittan- nië is het aantal sterfgevallen aan longkanker sneller toegeno men door het tabakverbruik. Dr Doll, die tot de staf van de Medical Research behoort, zei dat hij rookte toen hij zijn onderzoe kingen begon, doch thans niet meer. lit heb m'n draai gevonden ik draai WEST POINT schijnen deel te nemen. Zo heeft b.v. de democratische senator MacFarland gestemd voor ver lenging van de economische con trolemaatregelen in een zodanige verwaterde vorm, dat van de maatregelen vrijwel niets meer overbleef. Voorts heeft de finan ciële commissie het Huis van Afgevaardigden zieh uitgespro ken voor matiging van de cre- dietcontrole. Op weg van Garut naar Ban dung is de 25-jarige W. Schotese, employé van de Preanger bont weverijen, even voorbij Tjitja- lengka door geüniformeerde lie den aangehouden en ontvoerd. Tot op heden ontbreekt elk spoor van de vermiste. De heer Scho tese was met een truck van de maatschappij op weg naar Ban dung, waar hij woonachtig is. De truck werd leeggeroofd en ont daan van zijn banden terugge vonden, niet ver van de plaats waar zich de overval moet heb ben afgespeeld. Circa drie maanden terug was de heer Schotese op practisch dezelfde plaats al eens eerder door gewapende bandieten aan gehouden. Deze hadden hem toen beroofd van zijn ring, horloge en geld. De heer Leonard Ong uit Heem stede is de tweede Nederlander die een album met gramophoon- platen van Jo Stafford, een me dewerkster van de „Stem van Amerika", ontvangen heeft. Dit album is aan de heer Ong toege kend, naar aanleiding van zijn brief aan mej. Stafford over het onderwerp: „Welk aspect van het leven in de V. S. mij het meest interesseert." De heer Ong heeft mej. Staf ford geschreven dat tal van as pecten van het Amerikaanse leven hem interesseerden doch dat hij vooral enthousiast was over de vanzelfsprekende, non chalante vriendelijkheid van de mensen in de V. S. Pvof. Dr. Van den Brink, de Nederlandse minister van Econo mische Zaken, heeft een bezoek gebracht aan Brussel ter beant woording van het bezoek van de heer Coppé, zijn Belgische col lega. Na er op te hebben gewezen, dat dit bezoek een particulier ka rakter draagt, verklaart „De Nieuwe Gids", dat het beschouwd kan worden als het begin van de informatieve besprekingen, die de regeringen van de Benelux- landen moeten voeren. Het blad verklaart uit gezag hebbende bron te hebben verno men, dat het hoofdbestuur van de Europese betalingsunie zou hebben besloten aan Nederland een extra crediet van 70 millioen dollar toe te wijzen. Dientenge volge zou het bedrag van het Ne derlandse crediet* van 320 op 390 millioen dollar worden gebracht. De gouverneur van New York, Thomas Dewey, is uit San Fran cisco vertrokken voor een reis van zes weken naar het Verre Oosten, Australië en Nieuw Zee land. Hij denkt de eerste veer tien dagen van zijn reis in Tokio door te brengen en, indien hij daarvoor vergunning krijgt van de militaire autoriteiten, een be zoek te brengen aan het front in Korea. Admiraal Forrest Sherman, hoofd van de Amerikaanse vloot- operaties is na een inspectiereis van tien dagen in Washington teruggekeerd. Hij bracht een be zoek aan Korea en zei: „Onze vlootstrijdkrachten zijn in grote mate paraat". Hij wilde geen commentaar leveren op de voor stellen voor wapenstilstand in Korea. De mogelijkheid, dat de vijan delijkheden in Korea spoedig zullen worden gestaakt, alsmede de achteruitgang van de handel, die de laatste tijd valt waar te nemen, heeft in de Verenigde Staten een sterke beweging voor opheffing van de economische controlemaatregelen veroorzaakt. Deze actie is des te verontrus tender voor de president en zijn omgeving, omdat ook congres leden, die algemeen als verdedi gers van de regeringspolitiek worden beschouwd, hieraan De uitslag van de loterij van het Nederlands Sanatorium te Davos, ten behoeve van de verpleging van on_ of minvermogende Ne derlandse longlijders te Davos heeft, wat de hoofdprijzen betreft, het volgende resultaat gehad: Hoofdprijs, auto op nr. 238750. Tweede prijs: reis voor 2 perso nen naar Zwitserland, nr. 186049. (Derde prijs, motorrijwiel, nr. 44652, Vierde prijs, eetkamerameuble- ment, nr. 5029. Vijfde prijs, bromfiets nr. 130960. Zesde prijs radiotoestel nr. 117195. Zevende prijs televisietoestel nr 162018. De Dinsdag te Kloosterzande, Hulst en Axel, resp. onder auspi ciën van de Paardenfokver. „Door Eendracht Sterk" voor Klooster zande en Hulst, en de „V. V. Z. F." voor Axel, gehouden veulenkeurin gen hadden een bijzonder vlot ver loop. Deze keuringen mochten zich verheugen in een grote belangstel ling der fokkers, terwijl o.m. aan wezig was Jhr J. van Vreden- burgh, algemeen voorzitter van de Kon. ver. „Het Nederl. Trekpaard." De uitslag was als volgt: KLOOSTERZANDE. Hengstveulens, geb. vóór 1 Mei. 1. Karei v. Rosenberg, v. E. A. v. Waterschoot, Lamswaarde; 2. Ben- no v. Alstein, v. C. A. Serrarens, Graauw; 3. Nico v. Absdale, v. P. Suij, Absdale; 4. v. A. Warrens, Hengstdijk; 5. Herman, v. E. F. de MoorMei, Zaamslag. Hengstveulens, geb. na 1 Mei. 1. Carlo, v. A. C. de Maat, Osse- nisse; 2. Dirk v. d. Kwikstraat, v. J. P. Scheerders, Kloosterzande; 3. Frans v. 't Hoogland en 4. Kluko v. 't Hoogland, v. Hon. v. Gassen, Ossenisse; 5. Nico, v. J. F. Bun, Hengstdijk; 6. Artist v. Terhole, v. R. Cornelissens, Terhole. Merrieveulens, geb. vóór 1 Mei. 1. Caline, v. Cyr. v. Esbroeck, Stoppeldijk; 2. Nicoline, v. L. J. v. Darame, Kuitaart; 3. Rosa, v. B. J. Boeding, Stoppeldijk; 4. Bella v. 't Veerhuis, v. A. J. Verdurmen, Hontenisse. Merrieveulens, geb. na X Mei. 1. Mariska v. Cathalijnhof, v. A. D. H. Verschueren, Hengstdijk; 2. Ingrid v. Nico v. 't Hoogland, v. E. F. de MoorMei, Zaamslag; 3. v. A. J. de Nijs, Walsoorden. HULST. Hengstveulens, geb. vóór 1 Mei. 1. v. Gebr. Kerckhaert, Nieuw Namen; 2. Karei, v. Gebr. C. J. v. Putte, Clinge; 3. Max v. Meer- dijk, v. Gebr. Apers, Hontenisse. Hengstveulens, geb. na 1 Mei. 1. Albion v. d. Louisa, v. Gebr. Kerckhaert, Nw.-Namen; 2. Albert, v. J. J. d' Hooghe, St. Jansteen. Merrieveulens, geb. vóór X Mei. 1. v. C. L. Martinet, St. Jan steen; 2. Paula v. Meerdijk, v. Geb. Apers, Hontenisse; 3. v. P. J. D. v. Eerdenburgh, Graauw; 4. Helma, v. H. v. Loojj, St. Jansteen; 5. Le- ny, v. C. Fr. Michielsen, Clinge. Merrieveulens, geb. na 1 Mei. 1. Annie v. Notendijk, v. M. Freij- ser, Terhole; 2. Frieda v. d. Noten- dijk, v. Gêbr. Christiaans, Terhole. Hengsten met afstammelingen. Benno, v. Al. Serrarens, Ossenisse. AXEL. Merrieveulens, geb. vóór 1 Mei. 1. Kitty v. Zorgvliet, v. L. W. de Regt, Zaamslag; 2. Lady van Trui, v. M. A. B. Puylaert, Zuiddorpe; 3. Carolien v. Capellehof, v. Jac. de Putter, Axel; 4. Kitty v. Koegors, v. P. A. P. Dieleman, Zaamslag; 5. Olympe v. Hoek, v. J. Dieleman, Hoek; 6. v. Abr. Haak, Zaamslag; 7. Elegriet v. Nico, v. Eug. de Moor, Zaamslag; 8. Lenie v. Axel, v. Iz. de Feijter-de Mul, Axel; 9. Sonja, v. Osw. Kerckhaert, Westdorpe; 10. Cora v. Oudepld., v. E. de Muinck, Zuiddorpe; 11. Stella v. Reigers bosch, v. M. L. M. IJsebaert, Axel; 12. Matty v. Zorgvliet, v. L. W. de Regt, Zaamslag; 13. Hirondelle v. Duboishoeve, v. W. L. den Hamer, Axel; 14. Rita v. Passluis, v. Wed. C. H. v. Waes, Westdorpe; 15. La dy, v. mv. E. M. Buysse, Zuiddorpe; 16. Gerda v. Duboishoeve, v. W. L. den Hamer, Axel; 17. Mazette en 18. Marga, v. P. Dieleman Mz., Hoek. Merrieveulens, geb. na 1 Mei. 1. Tinie v. d. Punthoeve, v. M. Dieleman, Zaamslag; 2. Dorine v. Zaam, v. C. A. Dees, Zaamslag; 3. Olga, v. F. v. Hoeve, Axel; 4. Cali ne, v. P. J. de Waal, Axel; 5. Stel la, v. C. v. Overloop, Zuiddorpe; 6. Dahlia v. Axel, v. A. L. Scheele, Axel; 7. Sarina v. Capellehof, v. Jac. de Putter, Axel; 8. Irma v. Doorn hof, v. Jan de Fejjter Lz., Axel; 9. Annie en 10. Greta, v. H. M. Ver- vaet, Westdorpe; 11. v. Jac. de Putter Pz., Axel; 12. Jenny v. Coe- gorspld., v. A. Murre, Sluiskil; 13. Mariene, v. Kind. C. J. Staal, West dorpe; 14. Dora v. Axel, v. A. L. Scheele, Axel 15. Hermine v. Doorn hof, v. Jan de Feijter Lz., Axel; 16. Herza v. Kluko, v. Alf. Goethals, Westdorpe. Hengstveulens, geb. vóór 1 Mei. 1. Karei v. Herseur, v. V. Barbé, Philippine; 2. v. K. J. de Putter, Axel; 3. Castor v. Oudelandsehoe- ve, v. Fa J. Huijssen-Dieleman, Ter- neuzen; 4. Massif, v. P. Dieleman Mz., Hoek; 5. Leo v. Capellehof, v. Jac. de Putter, Axel; 6. v. Jac. Dieleman, Zaamslag; 7. Henk v. Capellehof, v. Jac. de Putter, Axel; 8. Barra v. Oudepolder, v. C. de Munck, Zuiddorpe. Hengstveulens, geb. na 1 Mei. 1. Urbain v. d. Sassing, v. D. Dek ker-de Regt, Axel; 2. Herman, v. A. J. de Feijter-de Jonge, Axel; 3. Joubert v. Doornhof, v. Jan de Feij ter Lz., Axel; 4. Karei v. Annie, v. Edg. Kockuyt, Zuiddorpe; 5. Gomer v. Doornhof, v. Jan de Feijter Lz., Axel; 6. Emiel v. d. Braakman, v. D. de Jonge-de Regt, Hoek. Hengsten met afstammelingen. 1. Kluko v. Melo, v. W. L. den Ha mer, Axel; 2. Nico v. 't Hoogland, v. A. Serrarens, Ossenisse. De Engelse minister van Be voorrading, heeft meegedeeld, dat Engeland machinewerktuigen ter waarde van 40 millioen pond ster ling heeft besteld in West-Europa voor het defensieprogramma. IDeize bestellingen werden ge daan in de 12 maanden per einde Juni 195X. iHjij verklaarde tegenover het Lagerhuis, dat de afleveringen tot dusverre volgens de plannen; zijn verlopen. Er zijn goederen ter waarde van 1 millioen pond sterling ontvan gen uit West-Europa. De grote afleveringen zullen pas later in het jaar beginnen. ZWARE MISHANDELING De Amsterdamse rechtbank ver oordeelde conform de eis de 33- jarige J. B. wegens mishandeling de dood tengevolge hebbende tot een gevangenisstraf van 3 maan den voorwaardelijk met een proef tijd van 3 jaar. Op 2 December 1950 kregen de vader van verdachte en de heer B., die hadden zitten klaverjassen, op straat ruzie. De verdachte, die In de buurt was, hoorde zijn vader „Help mij, ik wordt geslagen" roepen en duwde de heer B. zodanig weg, dat deze viel en zo ongelukkig met zijn hoofd tegen de grond kwam, dat hij een ernstige aan doening in de hersenen kreeg, ten gevolge waarvan hij enige tij'd Ia- ter overleed. BLAUWE VLAG SCHRIK VOOR DE SPREEUW. Spreeuwen blijken een afkeer te hebben van blauwe vlaggen. De heer D. J. W. Detmar, te Brummen stelde dat vast, toen hij in een kersenboomgaard en kele blauwe vlaggen plaatste. De hinderlijke spreeuwen waagden het niet zich in de omgeving van deze vlaggen te nestelen. Inmiddels is de heer Detmar verder gegaan met zijn proefne mingen. Op een aardbeienperceel van 50 m2 behaalde hij hetzelfde resultaat. Ditmaal werd een lijs- terpaar de schrik aangejaagd. Een aantal met blauwe lak be schilderde blikjes, die boven het land waren gehangen, dienden als „verschrikkers". Een van deze blauw gekleurde blikjes plaatste de heer Detmar boven een nest met jonge spreeuwen. Om beur ten kwamen de ouden aangevlo gen met in hun bekjes voedsel voor de jongen. Maar zij zetten zich niet neer op het nest om het vergaarde voedsel in de jonge spreeuwenbekjes over te hevelen. Dat durfden ze pas toen na een uur het blauwe blikje was ver wijderd. Inmiddéls blijken verscheidene kersentelers de heer Detmar bij zonder dankbaar voor het resul taat van zijn proefnemingen. Uit alle delen van het land heeft hij reeds in totaal een 200-tal brie ven ontvangen. BELG AANGESCHOTEN BIJ KOEIENSMOKKEL. Een dezer nachten is de Belgi sche smokkelaar D., die met nog enige andere Belgen koeien in de nacht over de grens trachtten te smokkelen, achter De Kievit, on der de gemeente Baarl*-Nassau, aangeschoten. Douane-ambtena ren bemerkten vlak bij de grens de smokkelaars en sommeerden hen om halt te houden. Toen aan de sommatie niet werd voldaan, werden schoten gelost. De Belg D., afkomstig uit Weelde werd hierbij getroffen en kon in arrest worden gesteld. Hij werd naar het ziekenhuis te Tilburg over gebracht. De andere personen van de smokkelaarsgroep wisten over de grens te ontkomen. Vier koeien, die werden achtergelaten werden in beslag genomen. AUTO ONDER TREIN. Maandagavond om ongeveer 20 uur is een luxe wagen bij de overweg Eexta gegrepen door de trein komende uit de richting Winschoten naar Groningen. De auto werd ongeveer 200 meter meegesleurd en totaal vernield. De twee inzittenden, de aanne mer Pronk uit Veendam en een inwoner van Wochnum, liep.en beiden hoofdwonden op. De heer Pronk kreeg tevens een been breuk. Beiden zijn naar het R.K. ziekenhuis te Winschoten ver voerd. BLINDE ALS CENTRALIST AANGESTELD. De 32-jarige Wim Bos uit 's-Hertogenbosch, die zijn oplei ding kreeg op het R.K. blinden instituut „St. Henricus" te Gra ve, is Maandagmiddag officieel geïnstalleerd als centralist op het kantoor der belastingen te 's-Her togenbosch. De heer Bos is de eerste blinde centralist, die in ressort van het gewestelijk ar beidsbureau te 's-Hertogenbosch een functie kreeg aangeboden. Reeds vijf jaar was de heer Bos elders als centralist werkzaam. STAKING BIJ DE BLIKFABRIEKEN TE DELFT. Naar aanleiding van eisen van de E.V.C., o.a. inhoudende 10 loonsverhoging, is gisteren een wilde staking uitgebroken bij de N.V. Verenigde Blikfabrieken te Dellt. Bij deze staking welke niet door de erkende vakbonden wordt erkend, is slechts een deel van het personeel betrokken. Een aantal leden van de groep die thans in staking is, heeft een onderhoud aangevraagd met de directie. Deze stelt zich echter op het standpunt, dat klachten of wensen van de zijde der werk nemers slechts in behandeling worden genomen nadat deze door de fabriekskern, welke door het personeel is gekozen, naar voren zijn gebracht. Van de zijde der erkende vak bonden vernamen wij nog, dat zij zich geheel afzijdig houden van deze staking. Men verklaarde dat ieder weldenkend mens zal kunnen begrijpen dat een loons verhoging van 10 niet door 't College van Rijksbemiddelaars zal worden goedgekeurd. ZONDER EEN CENT OP ZAK NAAR LAPLAND. Twee Haagse kunstschilders, Rudi Polder en Piet Moget, zijn gisterenmorgen vroeg op weg ge gaan naar Lapland. Zij hebben geen cent op zak en hopen de hele reis liftende af te leggen. Zij zullen in hun onderhoud trach ten te voorzien door het maken van portretten. Verder zijn zij van plan overal een openlucht tentoonstelling te houden van hun eigen werk en werk van an dere Haagse schilders, dat zij bij zich hebben. De beide schilders denken ongeveer een half jaar weg te blijven. Eerst gaan zij naar Stockholm, om zich eind Septemebr naar Lapland te be geven. ROEMLOOS EINDE VAN GESTRAND DUITS JACHT. Ongeveer een week geleden strandde bij Rockanje een Duits jacht uit Hamburg, de „Unitas", een tweemastscheepje met een motor. Het vaartuig werd aan gekocht door Pols' Takelbedrijf te Rotterdam. Dit bedrijf wilde het jacht ber gen en naar Rotterdam brengen en Zaterdagnacht ging men met vier kraanwagens naar 't strand van Rockanje. Toen bleek, dat het schip zich in een zeer slechte toestand bevond. Zondag ging men terug naar de Maasstad. Maandag ging men echter weer naar Rockanje en gisterennacht toog men wederom aan het werk. Spoedig hing het scheepje in de takels en voorzichtig begon men te trekken om het vaartuig los te krijgen. Doch de planken waren, door en door vergaan en het jacht werd gewoon uit elkaar getrokken. „De badgasten, die stonden te kijken", zo vertelde de heer J. Pols, de bedrijfsleider, „waren verbaasd, dat men met dat schip had durven varen". De masten en het tuig zijn toen van de boot gehaald en verder wer den de motor, de hulpstukken en de instrumenten verwijderd. De dieselmotor was nog zo goed als nieuw. Het hout, dat over bleef, heeft men maar op het strand achter gelaten voor de liefhebbers. „Het was een hoop brandhout, nog geen gulden waard", zo besloot de heer Pols. Ademloos keek Dokie toe. De professor liep door de hall en verdween door een andere deur. Dokie moest zich geweld aan noen, niet als een razende naaf heneden te hollen en te roepen „Haha, dat had je niet gedacht hè, hier hen ik weer, lekker niet dood, maar springlevend!" Maar in plaats daarvan sloop hij behoedzaam de trap af. Een flauw gezoem drong tot hem door. ,,Zou hij nu al weer met zijn machinè aan de gang zijn'', dacht Dokie. Hij ging op het geluid af en nu drong het zoemen veel duidelijker tot hem door. „Nu ontkomt hij me niet", zei hij tegen zich zelf, „of ik heet geen Dokie Durf". OOK AANGIFTEPLICHT VOOR PARTICULIEREN. De inspecteur der invoerrech ten en accijnzen te Terneuzen maakt het volgende bekend. Met ingang van 2 Juli 1951 is de gedistilleerdac<;ijns verhoogd van 320,— tot 475,— per hl. ad. 50 pet. Over de aanwezige voorraden wordt ƒ155,— per hl ad. 50 pet. nagevorderd. Iedere gebruiker van een pand, die in een gemeen te een voorraad heeft van meer dan 25 liter gedistilleerd, onge acht de sterkte moet de aanwezi ge voorraad schriftelijk aangeven bij de Ontvanger der accijnzen (Terneuzen, Hulst of Oostburg), binnen wiens ambtsgebied het pand van opslag is gelegen. De aangiften moeten inhouden naam en adres van de aangever, de juiste ligging van het pand van opslag en de hoeveelheid gedis tilleerd, welke op 2 Juli 1951 in voorraad was, vermeerderd met de hoeveelheden welke naar be langhebbende onderweg waren, gesplitst naar iedere soort onder vermelding van de sterkte. De aangiften moeten uiterlijk 5 Juli 1951 ten ontvangkantore aanwe zig zijn. Meer opslagplaatsen in dezelf de gemeente worden als één op slagplaats aangemerkt. Voorra den beneden 25 liter gedistilleerd ongeacht de sterkte, behoeven niet te worden aangegeven, even min als reuk- en toiletwaters, die zijn vervaardigd met gedistil leerd, waarvoor gedeeltelijke vrijdom van accijns is genoten, alcoholhoudende dranken, als be doeld zijn in artikel 1, letter b, onderdeel 4 van de Drankwet (d.z. de verloflikeuren zoals wijn advocaat, en wijnlikeuren en in het algemeen de dranken met een alcoholgehalte beneden 15 pet.) en de voorraden in entrépot of credietbergplaatsen. In het bijzonder wordt de aan dacht erop gevestigd, dat ook particulieren de bij hen aanwezi ge voorraden, welke volgens het bovenstaande onder de aangifte plicht vallen, moeten aangeven. Het niet doen van aangifte, in gevallen waarin zulks verplicht is, wordt gestraft met een boete van ten hoogste 1000, Voor nadere inlichtingen wen de men zich tot de voormelde ontvangers of de plaatselijke dienstgeleiders. De inspecteur voornoemd, R. W. ZUUR. ,,De Reisduif", Hoek. Prijsvlucht uit Arras van Zon dag. Snelheid eerste duif 1173 m. 1 Fl. de Scmet; 2 Jac. de Smidt.; 3 J. de Kraker; 4 P. Pladdet; 5 A. van Opdorp; 6 Fr. Dieleman; 7 Joh. de Smidt; 8 Jac. Dieleman; 9 Jac. den Hamer; 10 E. Breepoe!. Ver. E. M. M., Terneuzen. Prijsvlucht uit Vierzon op Zaterdag 29 Juni j.l. Snelheid eerste duif 1121 m Uitslag (plaatselijk) 1. J. C .Kaij- ser; 2, 6 en 8. W. v. d. Linde; 3, 4, 7 en 9 J. Wisse; 5 P. Verberkmoes. Provinciaal: 1 J. C. Kaijser; 5 en 13 W. v. d. Linde; 6, 7 en 15 J. Wisse; 8. P. Verberkmoes. 5: 5 regels 75 centj 2 ct.; minimum pol nummer, of: Adre» meer. i namiddags 2 uuD lerdaad in het genot i crediet van 70 mil der Europese beta- worden gesteld. »rige beschouwing in Heure" heeft waar- proken voor de ver- striële activiteit in (et (blad schrijft „het om een balans te meer te produceren xporteren. Dit is het orderburen trachten ;t is mogelijk, dat zij een nabije toekomst esultaten zullen be- urve van hun indu- .ctiviteit heeft inder- drukwekkend uiter- i van het indexcijfer gestegen tot 150 in n 1951." istigt er de aandacht ;rloop de beste waar- ■oor de mogelijkheid nd om zijn grote im- ilgië te handhaven, lantal andere bladen :mière Heure" er op, gië zou worden ge- ndien Nederland in gevolge van de druk elsbalans tot nieuwe ringen zou moeten 3k het Katholiek con- >lad „La Libre Bei- zeer sceptisch tegen- elux pleegt te staan, gewezen, hoezeer Bel- grote exportgebied id afhankelijk is ge- t blad vestigt er de i, dat in April van dit ische export naar Ne- 2,3 millard francs is jna 800 millioen meer aandgemiddelde van nde jaar. Het neutra- Soir" schrijft naar laarvan dan ook, dat ring van de tot dus- rie resultaten der Be- de economie van Bel- n zware slag zou be- voor die van Neder- aden wagen zich aan met betrekking tot de :wikkeling. Zo meent Belgique" te weten, e Belgische ministers schema voor de ver- y der Unie in verschil- es wensen, waarin de datum van voltooi- rden vastgelegd. Men >lgens deze ministers, lad, niet beperken tot datie van de bereikte doch dient een dood :rwinnen door de vol- pe nauwkeurig uit te en „De Standaard" zijn g, dat men te kiezen n 'n voorzichtige hou- iwacht tot de bestaan- ;heden zich oplossen, ief ingrijpen door het e gerealiseerde samen in een Unie-verdrag orbeeld, tien jaar. Men zich daarbij evenwel •n verdrag, zoals vroe- is uitgestippeld, voor- ïoeten zijn van beper- isules. Het zou daar- erkt „Le Soir" op, het ebben van een facade, men worden opgetrok- ïet thans reeds klaar- leel van het Benelux- nse liberale blad „Het leuws" merkt op, dat Ie practische stap. die imen dient te worden, zenlijking moet bren- it besluit van de confe- Oostende, om de han- c der drie landen je- n in overeenstemming en voortaan gemeen- ke handelsverdragen e landen te sluiten, meent uit goede bron dat op de conferentie vooral ook over dit van gedachten gewis- irden. centrum van Teheran het ogenblik een grote helft van de bouele- zar, waar de grootste de stad zich bevinden, /lammen. Men vreest. ?er de brand niet kan ïlocaliseerd, het groot- /an de hoofdstad van lkomen verwoest zal laar de dichttegen el- 'ebouwde en uit licht vervaardigde huizen y van het vuur kelijken. De oorzaak ind is nog niet bekend. ZON- EN MAANSTANDEN. ZON MAAN op onder op onder Juli. 6 4.27 21.01 6.11 22.33 7 4.28 21.01 7.26 22.47 8 4.29 21. 8.41 22.59 9 4.30 20.59 9.56 23.09 ±iij verzoent ae comimsaie ue oorspronkelijk door president Truman gevraagde verhoging van de belastingen met 10 milliard dollars goed te keuren en niet te volstaan met een verhoging van 7,2 milliard dollar, die door het Huis van Afgevaardigden is goed gekeurd. UCUE. 21tUL 11 CL lUOlllUUt z/uiicn uc leiders van revolutionaire partijen voor de studenten voordrachten houden. Christelijke theologen en niet-theologen zullen critiek leve ren op de revolutionaire oplossing van sociale problemen en voor stellen van constructieve aard doen. aemooiiisa uecen uuiu foort Ibracht. Geneeskundig en verder onderzoek zullen enige dagen in beslag nemen. Daarna gaan de ex-gevangenen naar huis. Voor zover bijzondere rechtspleging belang in hen stelt, zullen zij door de justitie worden opgeroepen. mucia* i uc .cuuguig omuowuu toe reikt, waardoor het mogelijk weid vijf maal een) vrachtwagen van 3 ton, volgeladen met goederen, te Zenden aan de grote kampen. Bo vendien werd tot 22 Juni een be drag van ƒ4688,72 ontvangen, dat ten dele werd bestemd voor de aankoop van een radio-installatie A OUOIVHO ilVUU t ,VWt CU TTVÖOt zich nog bezig met het organise ren van ontspanningsavonden, waarmede de vereniging op ver zoek van 11 kampleiders niet ge wacht heeft tot het winterseizoen, doch reeds thans een aanvang heeft gemaakt. psche kamer van afge- rmuuisudi heeft zich Dinsdag bij hoofdelijke stemming uitgespro ken over het wetsontwerp tot regeling van het toekennen van subsidies aan inrichtingen van het vrije onderwijs. Het wetsontwerp werd aangenomen met 96 stem men voor, 70 tegen en twee ont houdingen.

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 3