Binnenlands Nieuws DOKIE DURF óe slimme speurder ist van De na-oorlogse politiek van de K.V.P. Sportdag LJ.G. te Oostburg te Goes Eskader Amor. bommenwerpers vloog boven Z.W. Nederland Eervolle opdracht voor Firma Joh. Enschede en Zn te Haarlem De Griekse regeringscrisis Ds. G. de Haan in Amerika in ongenade De Bristol „Brabazen" boven Europa AGENDA Joegoslavisch vliegtuig verongelukt De schietpartij ep de Van Heutzboulevard te Djakarta ind le Teheran onder op onder derwijs in België De voorzitter van de Katholie ke Volkspartij, de heer W. J. An- driessen, heeft voor de staten- kring-organisatie Goes een over zicht gegeven van de na-oorlogse politiek der K.V.P. Spr. beklem toonde, dat men dit beleid moet zien tegen de achtergrond der omstandigheden, waarin bezet ting en oorlog ons land hebben achtergelaten. Achtereenvolgens behandelde hij de gezinspolitiek, de sociale politiek, de economi sche politiek, de fiscale politiek, de ordeningspolitiek, de cultuur politiek en de buitenlandse poli tiek, waarna hij uitvoerig inging op de politiek met betrekking tot de middenstand. Na vastgesteld te hebben, wat in deze parlementaire periode door de de K.V.P.-fractie in dit opzicht is bepleit en bereikt, gaf spreker een aantal richtlijnen voor de toekomst. Zo moet, naar zijn oordeel, het middenstandsbe- leid gebracht worden op een ni veau, gelijkwaardig aan dat van het arbeids- en landbouwbeleid, waarvoor hij een speciaal appa raat nodig oordeelt. Voorts acht spr. noodzakelijk, dat de zelf standig werkenden aan de rech ten van de sociale verzekering deel hebben, wanneer hun inko men beneden dat der loongrens voor die verzekering ligt. Men dient niet te vergeten, dat voor de middenstandsondernemer prijspolitiek loonpolitiek is en meer dan dat. In de prijs moet, naast het loon voor de arbeid van hem en zijn gezinsleden, de .grondslag aanwezig zijn voor de kapitalisatie van zijn onderne ming en voor zijn sociale zeker heid. Nodig is voorts o.m. een organisme, dat zich in samenwer king met het economisch insti tuut voor de middenstand, actief en stelselmatig wijdt aan de be- drijfs-economische en bedrijfs- technische voorlichting van de middenstand. Tenslotte uitte spreker enkele wensen met betrekking tot het overleg, dat thans gaande is als gevolg van de discussie met prof. mr. F. Duynstee omtrent het na oorlogse beleid der partij. Hij hoopt, dat de meningsverschillen zullen worden overbrugd, zonder dat aan de partijstructuur df- brek wordt gedaan, en dat de eenheid ook in organisatorisch opzicht, gehandhaafd zal kunnen worden. Hij sprak daarbij de me ning uit, dat de kansen daarop reëel aanwezig zijn. De bespre king zal moeten geschieden in een geest van wederzijds begrip voor de verhoudingen. De heer Andriessen verklaarde niet te twijfelen aan de aanwe zigheid van dit begrip en ver wacht daarom een bevredigende oplossing. De eigen beginselen zijn te inhouds- en te waardevol, vormen een te hecht cement om niet te mogen verwachten, dat positieve resultaten bereikbaar zijn. Daarbij moge, aldus spr., een ieder, die het aangaat, zijn grote Kif vier-motorige Boeing B-50 middelzware bommenwerpers en drie tien-motorige Consolidated Vultee B-36 zware bommenwer pers van de zevende Amerikaan se „Air Division" hebben Zon dagmiddag boven een groot deel van Zuid-West Nederland gevlo gen. Allerwegen keken de men sen naar de blauwe hemel toen dreunend gebrom van vliegtuig motoren hoorbaar werd. Een groep van niet minder dan elf B-50 toestellen werd spoedig zichtbaar, enige tijd later gevolgd door drie stuks B-36, het grootste type bommenwerpers ter wereld. De machines vlogen op geringe hoogte. Door hun grote afmetin gen maakten zij geen indruk van snelheid. De B-50 heeft een span wijdte van 43.1 meter, een lengte van 30.2 meter en een hoogte van 10.5 meter. De B-36 een span wijdte van 70.15 meter, een lengte van 55.6 meter en een hoogte van 17.5 meter. De kruissnelheid van de B-50 is meer dan 480 kilometer per uur; de maximumsnelheid van de B-36 eveneens. De 14 vliegtuigen, waarvan de B-36's voor het eerst boven ons land waren te zien, hadden een kleine rondvlucht achter de rug. Ze hadden Zondag eerder op de dag een begroetingsvlucht over Londen gemaakt ter gelegenheid van het „Festival of Britian", wa ren vervolgens naar het even ten Noorden van Parijs gelegen vliegveld Le Bourget gevlogen om hun program in het sluitstuk van de internationale luchtvaart tentoonstelling te Parijs, een in ternationaal vliegfeest, uit te voeren. Tenslotte zetten de bom menwerpers via Brussel en Den Haag hun rondvlucht voort om tenslotte weer naar Engeland te gaan. Daar zijn zij gestationneerd als gevolg van een roulerings- oefeningprogramma in samen werking met de Britse regering en de Royal Air Force". Ongeveer 30 Nederlandse Glos ter ,,Meteor"-straaljagers' namen ook aan het vliegfeest te Parijs deel. verantwoordelijkheid beseffen en dienovereenkomstig handelen. Tenslotte sprak hij de wens uit, dat de meningsverschillen onder de Katholieken in politicis niet zullen leiden tot scherpe verhou dingen in sociaal opzicht, hetgeen hij mede met het oog op de ver wezenlijking van de P.B.O. zeer betreurenswaardig zou achten. De United Nations hebben eni ge maanden geleden het recht verworven over te gaan tot de uitgifte van eigen postzegels, waarmee alle correspondentie, door het hoofdkwartier der Uni ted Nations te New York te ver zenden, zal worden gefrankeerd. De Fa. Joh. Enschede en Zn te Haarlem heeft de helft van de opdracht tot aanmaak der zegels gekregen en de Fa. Thomas de la Rue te Londen de opdracht voor de andere helft. Deze opdracht is voor de Fa. Enschede en de ontwerpers een bijzondere onderscheiding, daar vrijwel alle postzegeldrukkerijen ter wereld zich tot het uiterste hebben ingespannen voor het drukken dezer series in aanmer king te komen. Dit is de eerste maal, dat door het hoofdkwartier van de Ver enigde Naties een rechtstreekse bestelling bij een Nederlandse industrie werd geplaatst. De Griekse partijleiders zijn er Maandagochtend niet in geslaagd overeenstemming te bereiken over een nieuwe regering. Gene raal Blastiras, leider van de Cen trum-partij en Tsaldaris, leider van de Populistische partij, wezen het beroep van koning Paul om een „krachtig" kabinet te vor men met medewerking van alle partijen van de hand. Koning Paul had tevoren ver klaard dat, indien de partijleiders geen oplossing voor de kabinets crisis zouden vinden, hij zelf een oplossing zou verschaffen binnen het raam van de grondwet. Ui. uitte de klacht, dat hij sedert zijn troonsbestijging vier jaar gele den dertien regeringen had moe ten beëdigen. Be 27-jarige ds. G. de Haan uit Leeuwarden, die gedurende de zomer de predikant van de eerste „Congregational Church" te Ma son City (Iowa) zou vervangen, is ontslagen, omdat hij zich in een interview met een dagblad socia listisch heeft uitgelaten. Ds. De Haan heeft bericht ont vangen, dat de kerk van zijn diensten geen gebruik meer kan maken. Hij kwam naar Amerika met een beurs van de Wereld raad van kerken en studeerde de afgelopen tien maanden aan het theologisch seminarium te Chi cago. In het interview heeft ds. De Haan critiek geleverd op de Ame rikaanse buitenlandse politiek en o.m. gezegd: „Een billijke verde ling van de rijkdom in de wereld is de enige weg ter verzekering van de vrede". Het Franse persbureau meldt nog nader, dat de predikant van de „Congregational Church" te Mason City, Peter Jansen, van oordeel was, dat de in dit plaat selijke blad van Mason City ge uite zienswijze te extremistisch was. Het theologische semina rium te Chicago heeft ds. De Haan een andere werkkring aan geboden. Ds. De Haan overweegt eveneens als metselaar te gaan werken. Het grootste Engelse landvlieg- tuig, de 8-motorige Bristol „Bra- bazon", heeft voor het eerst bo ven Europa gevlogen. Deze ko los, die een leeggewicht heeft van 65.875 kg, verscheen Zondag bo ven het vliegveld Le Bourget om zijn aandeel in het vliegfeest van de luchtvaartsalon bij te dragen. Het vliegfeest werd bijgewoond door meer dan een kwart millioen toeschouwers. De president van de Franse republiek, Vincent Auriol, de opperbevelhebber van de geallieerde luchtmachten Lau- ris Worstad en meer dan hon derd stafofficieren van de geal lieerde luchtmachten waren aan wezig. Prof. Kurt Tank, vroeger tech nisch directeur van de Duitse Focke Wulf-vliegtuigenfabrieken en thans hoofdadviseur van het Argentijnse luchtvaartkundig in stituut, was ook aanwezig. Frankrijk ontsluierde het ge heim van haar nieuwste straal jager de „Mystere", het door de vliegtuigenfabriek van Marcel Dassault gebouwde jachtvlieg tuig. De „Mystere" werd door de kolonel Rozanof voorgevlogen met een snélheid'van meer dan duizend km per uur. Rozanof voerde er verscheidene kunst- vluchten mee uit. ZWEEDSE GEZANT HERSTELD. De Zweedse gezant, de heer J. Lagerberg, die Donderdag op de nieuwe verkeersweg te Nunspeet bij een autobotsing een lichte verwonding opliep, is thans her steld. Hij zal dezer dagen zijn werkzaamheden op de legatie hervatten. HEDEN: TERNEUZEN: Luxor Theater 8 uur: Biosc. „My dream is Yours". Lokaal Bethel, 7.30 uui Evangelisatie-samenkomst5 uur: Kindersamenkomst. MORGEN: TERNEUBEN: Luxor Theater 8 uur: Biosc. „My dream is Yours'-'. AXEL: Het Centrum, 8 uur: Biosc. „De vlucht naar het moeras". Volgens gewoonlijk betrouw bare kringen te Belgrado heeft men het wrak van het sinds drie dagen vermiste toestel van de Joego-Slavische luchtvaartmaat schappij J.A.T. gevonden. Alle elf passagiers en de gehele beman ning zouden zijn omgekomen. Het toestel, een driemotorige Junkers 52, verdween drie dagen geleden op de geregelde dienst tussen Ridjeka en Zagreb en zou tengevolge van het laaghangend wolkendek in bergachtig terrein zijn verongelukt. Er was geen officiële bevesti ging van het ongeluk. De bemanning van het vlieg tuig zou uit vier personen heb ben bestaan, zodat in totaal 15 personen om het leven zouden zijn gekomen. Aneta meldt nadere bijzonder heden over de schietpartij, die zoals gemeld Zondagavond om half elf op de Van Heutzboule vard te Djakarta heeft plaats ge vonden. De heer M. P. Koning, secretaris van de K.P.M. bracht enige vrienden per auto naar huis op de Van Heutzboulevard, die redelijk verlicht is en waar om die tijd gewoonlijk een vrij intensief verkeer is. Tijdens het afscheidnemen bleef de auto van de heer Koning op enige meters afstand gedurende enkele ogen blikken onbeheerd. Deze gelegen heid werd door autodieven ge bruikt, die begonnen te schieten, toen de heer Koning en anderen toesnelden om de diefstal te ver ijdelen. De heer M. P. Koning werd dodelijk getroffen, de heer M. J. Mees, employé van de firma Tiedeman en Van Kerchen, die van Surabaja naar Nederland op weg was, werd licht gewond en werd opgenomen in het Tjikini ziekenhuis. De L. J. G. in Zeeland hield Za terdag een igoed geslaagde sport dag te Oostburg. De gemeente verleende haar medewerking door 't beschikbaar stellen van het sportterrein ter wijl de rector van het Koningin Wilhelminalyceum eveneens be langeloos het H.B.S.-voetbalter- rein beschikbaar stelde. Het materiaal voor de athletiek- v/edstrijden werd door deze dag in bruikleen afgestaan door de voorzitter van de Afd. Zeeland van de K.N.A.U., de heer F. Co_ lijn te Vlissingen. Het eerste gedeelte van deze provinciale L. J. G._sportontmoe- ting werd gewijd aan voetbal, de L. J. G. elftallen West Zeeuws- Vlaanderen A, W. Zeeuws-Vlaan deren B, Tholen, O. Zeeuws- Vlaanderen, Noord-Beveland en Schouwen waren de mededingers. West Zeeuws-Vlaanderen be haalde in de finale de overwinning en won de eerste prijs, een practi- tige beker. De tweede prijs en 'n medaille kreeg Schouwen, de der de prijswinnaar West Zeeuws- Vlaanderen B "kreeg eveneens een medaille. De korfbalontmoeting had plaats tussen de 12 van Oost Z. Vlaanderen, Zuid-Beveland, West Z. Vlaanderen en Tholen. Na de nodige wedstrijden werd de beker gewonnen door West Z. Vlaanderen, met strafworpen'. Voor de atletiekwedstrijden waren 90 inschrijvingen. 100 meter heren: 1 L. P. van Hattem, Noordgouwe 12,8 sec. 2 J. van de Velde, Dtreischor 13,2 sec. 3 J. Hoek, St. Maartendijk 13,3 sec. 1500 meter heren: 1 D. Haak, Hoek 4 min. 51 sec. 2 J. Haak, Axel 5 min. 07 sec. 3 J. D. A. Haak, Hoek 5 min. 13 sec. 100 Imeter dames: 1 'C. (Mol, St. Maartendijk 15 3 sec. 2 L. Mol, St. Maartensdijk 15,4 sec. 3 B. Dieleman, Zaamslag 15,5 sec. Verspringen heren: 1 P. van Hattem, Noordgouwe 5,30 m. 2 J. Noom, St. Maartensdijk 4,87 m. 3. J. de Vrieze, Dreischor 4,75 m. Verspringen dames: 1 G. Lindenberg, Wolphaartsdijk 3,86 m. 2 C. Mol, St. Maartensdijk 3,68 m. 3 Joke Moelker, Tholen 3.55 m. Hoogspringen dames: 1 J. Moelker, Tholen 1,15 m. 3 C. Lindenberg, Wolfaartsdijk 1,10 m. Hoogspringen heren: 1 C. Colpaard, Woensdrecht 1,45 m. 2. P. van Hattem, Noordgouwe 1,45 m. 3 P. Dieleman, Hoek 1,45 m. Na de wedstrijden werd in café De Vudjst de prijsuitreiking ver richt door de streekvoorzitter W. Zeeuws-Vlaanderen, de heer Dliont. De voorzitter dankte de heren Lz. Verplanke en F. van de Ge_ zelle, die bij de voetbalwedstrijden as scheidsrechter optraden en de heren P. Simpelaar, A. Brakman en F. de Vuijst als jury voor de athletiekwedstrijden, terwijl hij tevens dank uitbracht aan allen, die op enigerlei W'jze hebben me degewerkt de sportdag te doen slagen. De medailles werden geschon ken door: M. Verbrugge, burgemeester van Waterlandkerkje, de Z. L. M.- afdelingen Waterlandkerkje, Cad_ zand, IJizendijke, Biervliet, Bers- kerus, Groede, Sluis, Zuidzande, Aarderjburg en Retranchement en W. de Schrijver te Oostburg, J. W. de Putter, streekvoorzitter L. J. G. Oost Zeeuws-Vlaanderen, J. iCevaal, provinciaal voorzitter, H. van Iwaarden te Aardenburg, C. M. Risseeuw te IJzendijke, J. van ds Wege te Biervliet, C. Scheele, loonsiproeier te Aarden burg en de firma De Milliano- Dhoore. DE M.U.Z. EN DE OOSTER POLDER, Zoals gemeld, zal de Maat schappij tot Uitvoering van Zui derzeewerken in de loop van deze week haar werkzaamheden in de Oosterpolder hervatten. Dit betekent niet, dat de onderhan- lingen tussen de regering en de M.U.Z. zouden zijn afgelopen. „EEN „VERKEERSDUIVEL" Op één Nederlander heeft de veilig-verkeer-actie kenne lijk geen vat gehad: in Meppel is de bestuurder van een door een 60 c.c.-motor aangedreven „step" tegen een stilstaan de auto opgereden. De be stuurder telde drie lentes. De kleuter liep een gescheur- lip op. De knaap is ter obser vatie in het diaconessenhuis opgenomen. Was de jongen ouder ge weest en dus iemand die ge acht wordt de wet te kennen, dan had hij processen-verbaal kunnen krijgen wegens het rijden zonder rijbewijs, zon der wegenbelastingkaart, zon der nummerbewijs en zonder dat het voertuig een rem be zat. De „motor-step" behoorde aan de 13-jarige B. Deze mocht er natuurlijk niet mee op de weg verschijnen. Hij had het ding aan de dreumes geleend. FAMILIETWIST EINDIGDE MET STEEKPARTIJ. Eén dode. Het afgelopen week-end ont stond in Doetinchem tussen een aantal families van de buurt Het Fort, een ruzie, die later werd ge volgd door een hevige vechtpar tij, waarbij verschillende perso nen gebruik maakten van wa pens. Enkele personen liepen daarbij verwondingen op. De 30- jarige gehuwde H. E., handelaar in metalen en lompen en vader van vijf kinderen, kreeg een steek in de borststreek. Hij zakte in elkaar en overleed voor zijn woning. De ruzie ging in hoofdzaak tus sen de families E. en v. D. Beide families waren met een aantal andere personen naar kermisver makelijkheden in Doesburg ge weest. Daarbij was veel aan baechus geofferd. Tegen midder nacht keerde het gezelschap per bus naar Doetinchem terug en reeds toen ontstond er een woor denwisseling, die werd voortge zet tot bij de woning van E., waar het drama zich toen afspeelde. Na het gebeurde zon een toe gesnelde menigte mensen op wraak. Men begaf zich naar de woning van v. D. die aansprake lijk werd gesteld voor het onge luk. De ruiten van zijn woning werden ingegooid. Enige surveil lerende agenten van politie hoor den een hevig lawaai en ge- schreew en begaven zich naar de plaats van het incident. Zij kon den juist verhinderen, dat men de woning van v. D. binnen drong. Een aantal arrestanten werd in het politiebureau inge sloten. Het onderzoek werd ech ter belemmerd doordat verschil lende verklaringen zijn afgelegd, die tegenstrijdig zijn. Wel is er een niet met bloed besmeurd mes gevonden, maar het staat niet vast, of dit gebruikt is. Velen waren gewapend met messen, terwijl geruchten de ronde doen, dat de doodsteek met een bajo net zou zijn toegebracht. Het stoffelijk overschot van 't slacht offer is in beslag genomen. DODELIJK ONGELUK IN SITTARD. Zondagmiddag omstreeks 6 uur had een aanrijding plaats met dodelijke afloop op de rijksweg Zuid te Sittard, nabij het kruis punt Wilhelminastraat. De 74- jarige J. F. Krekels uit Linden- heuvel-Geleen kwam met zijn fiets uit de richting Wilhelmina straat en werd op de rijksweg gegrepen door een passerende autobus met pelgrims uit Nijme gen die op de terugweg waren van een bedevaart naar Wittem. Het slachtoffer was op slag dood. DAT LIEP GOED AF. Het mag een geluk heten, dat een dertigtal passagiers uit Rot terdam, die met een autobus van 't veer te Rhenen gebruik maak ten, waren uitgestapt, want deze bus reed bij het verlaten van de veerpont aan de Liendse zijde te water en verdween in de diepte, Maar die „iemand" kwam ge lukkig niet naar boven. Hij haalde de ladder weg. Met een zucht van verlichting kwam Dokie voorzichtig overeind. Hij ontdekte een dakvenster en maakte het open, klom vervolgens naar binnen. Na wat zoeken, waarbij hij pro beerde geen enkel geluid te ma ken vond hij een trap naar bene den. Van beneden drongen, flauwe geluiden tot hem door. Voorzichtig keek hij over de trapleuning. Hij zag een hall met een paar deuren. Plotseling ging een van de deu ren open en er uit kwampro fessor Diklik. Hjj liep met zijn handen op zijn rug en was in diep gepeins ver zonken. dit gebeurde tijdens een poging om de bus, waarvan de carrosse rie vast zat, op de pont los te krijgen. Ook de chauffeur zat op dit moment niet in de autobus. Alle bagage van de passagiers ging verloren. OVER HET GRONINGER WAD GEWANDELD. Op Schiermonnikoog arriveer den de heren L. Dijkhuis uit Hornhuizen, L. H. Bruins, arts in Leens en J. A. Hommes uit Gro ningen, die van Hornhuizen (G.), over het drooggevallen Wad wa ren gewandeld naar Schiermon nikoog. Deze wandeling is niet vaak ondernomen en bewoners van het eiland rekenen de tocht van genoemde heren dan ook tot de bijzondere dingen. De „over steek" is ongeveer twaalf km lang. De bezoekers namen hun intrek in het hotel van de 81- jarige hotelhouder S. van der Werff. Deze heeft zijn gasten een boekwerkje over Schiermon nikoog aangeboden. VERKEERSONGEVAL. Eén dode en 2 zwaargewonden. Naar de Baarnse politie eerst thans mededeelt is bij een onge val op de Amsterdamse straat weg Zaterdagochtend de 61-jari- ge heer P. C. W. uit Amsterdam gedood en werden twee personen zwaar gewond. In gezelschap van de heer B., die de motor met zijspan be stuurde, en echtgenote (eveneens uit Amsterdam) ving de heer W. een veertiendaagse vacantietocht aan. Bij het passeren van een vrachtwagen werd het stuur van de motor door een in dezelfde richting rijdende auto gegrepen. De motor sloeg over de kop. De heer W. werd op slag gedood. De bestuurder en diens echtgenote werden in zorgwekkende toe stand naar het ziekenhuis ver voerd. ZEVENTIEN INBRAKEN OPGEHELDERD. In de nacht van Donderdag op Vrijdag j.l. werden bij een in braak in het Centrum-Theater in Den Haag de 22-jarige V. R. en de 30-jarige C. K. beiden uit Den Haag, op heterdaad betrapt. Bij hun arrestatie bekenden zij die zelfde nacht nog een inbraak in het Westeinde te hebben ge pleegd. Gedurende het verdere onderzoek is komen vast te staan dat het tweetal verantwoordelijk is voor de golf van inbraken, die in de Planetenbuurt in Den Haag is gepleegd. In totaal hebben zij thans 17 inbraken bekend. Zij hadden het voornamelijk gemunt op fabrieken en constructiewerk plaatsen. Bij huiszoekingen is nog een hoeveelheid gestolen ge reedschappen teruggevonden. BRAND AAN BOORD VAN „AMSTELDIJK". Op het Nederlandse 7648 me tende s.s. „Amsteldijk" van de Holland-Amerikalijn heeft Zon dagnacht in de haven van Ant werpen een brand in de lading gewoed. Naar wordt vernomen is de schade niet ernstig. Het schip zal de reis naar Rotterdam op eigen kracht kunnen voortzetten, doch het is nog niet zeker wan neer de „Amsteldijk" Antwerpen zal kunnen verlaten. Omtrent de brand vernemen wij nog nader, dat deze Zondag avond om negen uur ontstaan is, toen men aan de Scheldekaai bezig was olie uit de in ruim vier van het schip ondergebrachte tanks over te pompen in lichters. Daarbij heeft een der arbeiders een lectrische lamp gebruikt, die kortsluiting heeft doen ontstaan. Daardoor heeft een partij katoen vlam gevat, die in hetzelfde ruim was ondergebracht. Onmiddellijk werd de brand met de blusinstal laties van de „Amsteldijk" be streden, die spoedig assistentie kregen van de Antwerpse haven brandweer. Men slaagde er even wel niet in de vuurhaard volko men te blussen en om drie uur in de nacht moest men om erger te voorkomen besluiten het ruim onder water te zetten. Nadat het ruim tot een meter onder het scheepsdek was volgepompt was het vuur gedoofd. De brandschade is met dit al aanzienlijk vergroot doordat de gehele in het ruim ondergebrach te lading door waterschade ver loren ging. In totaal zijn 1600 ton van de scheepslading, in hoofd zaak katoen, verloren. De in de andere ruimen van het schip on dergebrachte goederen liepen geen schade op. De „Amsteldijk" was op weg van de Verenigde Staten naar Rotterdam. Het had een gedeelte van zijn lading ge lost in Le Havre en moest nu in Antwerpen andermaal lossen al vorens de thuisreis te voltooien. Naar wij van de zijde van de vertegenwoordiger der H.A.L. te Antwerpen vernemen zal de „Amsteldijk" door de scheeps brand een vertraging hebben van minstens 24 uur. Waarschijnlijk zal het schip zelfs nog iets lan ger te Antwerpen moeten blijven. Naar de havenpolitie mede deelt, heeft bij het blussingswerk geen der leden der bemanning verwondingen van enige beteke nis opgelopen. s: 5 regels 75 centi 2 ct.; minimum pel nummer, of: Adrai meer. i namiddags 2 uaU lerdaad in het genot i crediet van 70 mil der Europese beta- worden gesteld, rige beschouwing in Heure" heeft waar- proken voor de ver- striële activiteit in (et (blad schrijft „het om een balans te meer te produceren xporteren. Dit is het orderburen trachten ;t is mogelijk, dat zij een nabije toekomst esultaten zullen be- urve van hun indu- ctiviteit heeft inder- drukwekkend uiter- van het indexcijfer gestegen tot 150 in n 1951." stigt er de aandacht rloop de beste waar oor de mogelijkheid ld om zijn grote im- ■Igië te handhaven, antal andere bladen rnière Heure" er op, jië zou worden ge- ïdien Nederland in gevolge van de druk ïlsbalans tot nieuwe ingen zou moeten k het Katholiek con- lad „La Libre Bel- :eer sceptisch tegen- ;lux pleegt te staan, ewezen, hoezeer Bel- grote exportgebied 1 afhankelijk is ge- blad vestigt er de dat in April van dit sche export naar Ne- 2,3 millard francs is ia 800 millioen meer landgemiddelde van ide jajar. Het neutra- Soir" schrijft naar aarvan dan ook, dat ng van de tot dus- te resultaten der Be- e economie van Bel- zware slag zou be- voor die van Neder- len wagen zich aan iet betrekking tot de wikkeling. Zo meent Jelgique" te weten, Belgische ministers chema voor de ver der Unie in verschil- 3 wensen, waarin de datum van voltooi- len vastgelegd. Men jens deze ministers, d, niet beperken tot itie van de bereikte och dient een dood winnen door de vol- nauwkeurig uit te „De Standaard" zijn dat men te kiezen 'n voorzichtige hou- acht tot de bestaan- ;den zich oplossen. ingrijpen door het gerealiseerde samen een Unie-verdrag leeld, tien jaar. Men :h daarbij evenwel verdrag, zoals vroe- uitgestippeld, voor den zijn van beper- les. Het zou daar- ct „Le Soir" op, het oen van een facade, :n worden opgetrok- thans reeds klaar - 1 van het Benelux- e liberale blad „Het ws" merkt op, dat practische stap. die ;n dient te worden, ilijking moet bren- esluit van de confe- >stende, om de han- ler drie landen je- n overeenstemming a voortaan gemeen- handelsverdragen inden te sluiten. ;ent uit goede bron op de conferentie iral ook over dit n gedachten gewis- ;n. :rum van Teheran ogenblik een grote lft van de bouele- waar de grootste stad zich bevinden, ïmen. Men vreest, de brand niet kan iliseerd, het groot- de hoofdstad van nen verwoest zal de dichttegen el- uwde en uit licht rvaardigde huizen van het vuur ken. De oorzaak is nog niet bekend. ZON- EN MAANSTANDEN. ZON MAAN op Juli. 6 4.27 21.01 6.11 22.33 7 4.28 21.01 7.26 22.47 8 4.29 21.— 8.41 22.59 9 4.30 20.59 9.56 23.09 ±iij verzoent ue «mmmig uc oorspronkelijk door president Truman gevraagde verhoging van de belastingen met 10 milliard dollars goed te keuren en niet te volstaan met een verhoging van 7,2 milliard dollar, die door het Huis van Afgevaardigden is goed. gekeurd. tacuiL leiders van revolutionaire partijen voor de studenten voordrachten houden. Christelijke theologen en niet-theologen zullen critiek leve ren op de revolutionaire oplossing van sociale problemen en voor stellen van constructieve aard doen. uemoumsciLieueiiii uiu ,n «nicxs- foort Ibracht. Geneeskundig en verder onderzoek zullen enige dagen in beslag nemen. Daarna gaan de ex-gevangenen naar huis. Voor zover bijzondere rechtspleging belang in hen stelt, zullen zij door de justitie worden opgeroepen. i, UC v Cl OUIUOUICUI oc- reikt, waardoor het mogelijk weid vijf maal eeni vrachtwagen van 3 ton, volgeladen met goederen, te Zenden aan de grote kampen. Bo vendien werd tot 22 Juni een be drag van 4688,72 ontvangen, dat ten dele werd bestemd voor de aankoop van een radio-installatie JlCilOiVl.l,C uvuut zich nog bezig met het organise ren van ontspanningsavonden, waarmede de vereniging op ver zoek van 11 kampleiders niet ge wacht heeft tot het winterseizoen, doch reeds thans een aanvang heeft gemaakt. Jisehe kamer van afge- heeft zich Dinsdag bij hoofdelijke stemming uitgespro ken over het wetsontwerp tot regeling van het toekennen van subsidies aan inrichtingen van het vrije onderwijs. Het wetsontwerp werd aangenomen met 96 stem men voor, 70 tegen en twee ont houdingen.

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 3