Reacties op het antwoord der Noordelijken Minister .Mansholt Felle gevechten aan de Oostkust Gespannen toestand te Abadan ist van te Goes over de hulpactie in India Nederlands commentaar In officiële Nederlandse kringen gaf men het vol gende commentaar op de a.s. wapensstilstands- besprekingen in Korea: De aanvaarding van de onderhandelingen door het Noordkoreaanse opperbevel stemt tot grote voldoe ning. Belangrijker dan de plaats van samenkomst, is het feit dat nog 1 tot 2 weken zullen verlopen alvo rens de onderhandelingen aanvangen. Het wetsontwerp inzake toezicht op het credietwezen De Burgemeester Marnixschoel te Antwerpen De jongste berichten van het front in Korea gewa gen van plaatselijke gevechten, o.a. in de buurt van Kaesong, de stad in het niemandsland, welke door de Noordelijke bevelhebbers is uitgekozen voor de voorgestelde vredesonderhandelingen met vertegen woordigers van de V. N. Geallieerde patrouilles kwa men onder vuur uit automatische wapens, toen zij ten N. en O. van Kaesong verkenningen uitvoerden. Anti-sabotagewet opgeschort De algemene directeur van de „Brits-Perzische oliemaatschappij" K. B. Ross, heeft Zondag mede gedeeld, dat de productie van de grote olieraffinaderij te Abadan per dag slechts 37 millioen liter in plaats van 67/^2 millioen liter olieproducten, grotendeels benzine, worden geproduceerd. Volgens Ross is de maatregel onvermijdelijk, om dat de tankschepen de producten van de raffinaderij niet weghalen tengevolge van het geschil over de ondertekening der ontvangstbewijzen. WEERS VER W ACHTIN G HOOGWATER. Grady brengt bezoek aan Mossadeq ind te Teheran derwijs in België Frankering bij abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande. Redactie-adres: Noordstraat 5557 - Terneuzen Tel- 2510 Na 5 uur Tel. 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 4,55 per kwartaal- Per week 37 cent. Losse nummers 7 cent Verschijnt dagelijks DINSDAG 3 JULI 1951. 7e Jaargang No. 1770. - N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Rubriek -<leine Advertenties S regels 75 ct.; iedere regel meet 15 ct. Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot öea namiddags 2 uur. Advertentieprijs per mm 12 ct,| minimum per advertentie 14®. De Westelijke mogendheden van de 38ste breedtegraad bespre. kingenj te voeren, aldus het blad. orgaan van de Labour. hebben reeds herhaaldelijk op on derhandelingen aangedrongen om een einde te maken aan de tragi sche strijd, die op het Koreaanse grondgebied woedt. Meif moet zich. niet blind sta ren op details, maar dankbaar zijn dat de Westerse vredesinitia tieven thans, na een jaar van strijd, door de tegenpartij gunstig schijnen te worden beantwoord. Het gaat in de eerste plaats om het lot van het Koreaanse volk en de Ver. Naties zullen stellig niets ongedaan laten het Koreaanse volk een duurzame vrede t» bren gen, bü dit laatste zal voor de Ver. Naties ongetwijfeld een be langrijke politieke en sociale taak zjjn weggelegd. Indien de strijd in Korea defini. tief ten einde komt, is daarmee, tevens het bewijs gegeven dat de blijvende en onwankelbare stand vastigheid der democratische Verenigde landen een garantie biedt voor het behoud der onaf hankelijkheid der vrije naties. iDe uiteindelijke oplossing van het conflict in Korea is dus van grote algemene betekenis. Men dient met diepe erkente lijkheid voortdurenld te beseffen dat de verdediging der vrijheid in in Korea plaats vindt door troe pen en vrijwilligers van een groot aantal naties, w.o. het Nederland se detachement een eervolle plek inneemt. Nu de wereld de hoop koestert, dat aan de strijd een einde zal ko men, gedenkt de Nederlandse re gering in de eerste plaats aan hen, die hun levensoffer voor de vrij heid hebben gegeven. Britse stemmen. Maandag hebben de Britse bla den de communistische aanvaar ding van de wapenstilstandsvoor. stellen in Korea verwelkomd, hoewel sommige bladen zich af vragen, waarom zij tot 10 ,Ju!i willen wachten, alvorens met de besprekingen te beginnen. De „Times" verklaart: Dat beide zijden elkaar met uiterste voorzichtigheid benade ren. De bedachtzaamheid van het communistische voorstel is waar schijnlijk het beste bewijs van hun oprechtheid." De „Manchester Guardian" (li beraal) meent, dat er geen be zwaren zouden bestaan om de communistische voorstellen te aanvaarden. De keuze van eénl andere plaats om te onderhandelen is mogelijk veroorzaakt door een tegenzin van de communisten om ten N. Het partij, de „Daily Herald", zegt, dat de keuze van de plaats voor een ontmoeting van de bevelheb bers geen ernstige hinderpaal zou blijken te zijn. Het meest raadzame was, nu 'n goed ingestelde wapenstilstand te krijgen alvorens politieke kwes ties te bespreken. VolgenJs het conservatieve blad „Daily Telegraph" zouden de communistische voorstellen slechts manoeuvres kunnen zijn om hun figuur te redden. Van onmiddellijk belang was, dat de Ver. Naties onwankelbaar op de minimum eisen voor een wapenstilstand zouden staan. De mening van China. Maandag heeft het Chinese blad ,,Ta Kung Pao", dat alge meen wordt beschoulwd als het srtni-officiële orgaan van de Chi nese volksregering verklaard, dat het belangrijke deel van het ant. u'oord der Noordelijken op het wapenstilstandvoorstel van gene raal Ridgway hun bereidheid was „om voor het tot stand brengen van vrede" was te anderhandelen. Het blad zegt, dat wapenstil stand niet het einde van het Ko. reaanse vraagsuk betekent, doch een noodzakelijke stap voor be sprekingen met betrekking tot Korea's toekomst. ,,Als een wapenstilstand niet dit doel heeft, zou iedere overeen komst slechts een voortduren van de huidige spanning in een andere vorm zijn en mogelijk op een ander tijdstip uitlopen in oor log", aldus het blad. Het voegt er aan toe, dat door voor te stellen de besprekingen aan boord van het Deense hospi taalschip bij Wonsan te houden „Ridgway" klaarblijkelijk nog hoopte voor een overwinnaar door te gaan en zijn tegenstanders te ontmoeten in een gebied, dat onder zijn militaire controle staat. Nauuxlijk is dit voor de Koreaan se en Chinese bevelhebbers niet aanvaardbaar. Het Chinese en Koreaanse voor stel om besprekingen te houden in Keason, dat in het niemandsland aan de 38ste breedtegraad ligt, toont hun oprechte wens tot een vredelievende regeling te komen, aldus het blad. In de vergadering van de Ka mer van Koophandel en Fabrie ken voor Rotterdam heeft de voorzitter, Mr. K. P. van der Mandele, ten aanzien van het wetsontwerp toezicht op het cre dietwezen er zijn teleurstelling over uitgesproken, dat dit vraag stuk zo "sterk een politieke wen ding heeft genomen. Men mag met de minister van mening ver schillen of zijn voorstel de Neder landse welvaart ten goede komt of niet, maar hij heeft volgens spr. op theoretische en andere gronden de vaste overtuiging, dat zijn weg en geen andere ons uit de moeilijkheden zal brengen. Het is, zei Mr. Van der Mandele voor ons allen thans plicht om in gezamenlijk overleg te trach ten de economie van het land te redden en gezamenlijk de maat regelen te overwegen en te bestu deren, die daartoe nuttig en nodig zijn. De politiek mag dit niet ver troebelen. De bekende „Burgemeester Marnixschool" te Antwerpen, genoemd naar de enige prote stantse burgemeester die de Scheldestad heeft gekend en staande op het grondgebied van de Ned. Hervormde kerk in de Lange Winkelstraat aldaar, viert dit jaar haar 25-jarig bestaan. Aangezien deze school in een vervallen gebouwtje is onderge bracht, hebben Nederlanders in Antwerpen het plan opgevat bij gelegenheid van dit jubileum deze school aan een waardig gebouw te helpen. Gisteren zijn te Rot terdam onder voorzitterschap van mr. K. P. van der Mandele een aantal prominente figuren, o.a. uit het Rotterdamse bedrijfs leven, bijeen geweest voor een eerste bespreking met het doel deze plannen te verwezenlijken. Over de zenders Hilversum I en II heeft minister Mansholt de hulpactie India van de Neder landse Jeugd Gemeenschap in geleid. De minister vroeg aandacht voor een ernstig voedselprobleem niet in ons land maar in India. Er heerst in belangrijke delen van India hongersnood. Spr. her innerde aan de verschrikkelijke hongerwinter van 19441945 om te doen beseffen wat het bete kent, als in dat grote land met zijn millioenenbevolking ernstig wordt geleden door een tekort aan de meest elementaire voe ding. We hebben toen duidelijk De Land-, Zee- en Luchtstrijd krachten van de Ver. Naties zet ten Maandag hun normale opera ties tegen de Noordelijken im Ko rea voort, terwijl op het hoofd kwartier van generaal Ridgway in Tokio het communistisch ant- Woord op 't wapenstilstandsvoor. stel van de Ver. Naties werd be. studeerd. Geallieerde miilitaire Waarne mers in Tokio verwachten, geen vermindering van de militaire ac tiviteit van de Geallieerden totdat in feite de wapenstilstandsover- medegedeeld door het K. N. M. I. te De Bilt, geldig van Dinsdag ochtend tot Dinsdagavond. Koeler. Toenemende Ibewolking, met plaatselijk enige regen of mot regen. Zwakke tot matige weste lijke wind. Koeler, vooral in het zuid-oosten van het land. DINSDAG 3 JULI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 1.14 1.49 2.29 2.39 n.m. 1.36 2.11 2.51 3.01 ZON- EN MAANSTANDEN. ZON MAAN op onder op onder Juli. 5 4.26 21.02 4.57 22.14 6 4.27 21.01 6.11 22.33 7 4.28 21.01 7.26 22.47 8 4.29 21.— 8.41 22.59 Radio-Teheran heeft meege deeld, dat alle verloven bij de Perzische buitenlandse dienst en op het ministerie van buitenland se Zaken zelf zijn afgelast naar aanleiding van de huidige „nood toestand". De Perzische politie heeft het -winterverblijf van de Britse hoofdvertegenwoordiger van de „Anglo-Iranian" in Teheran door- Kocht. Het gebouw werd gebruikt al3 nood-hoofdbureau van de maat schappij na de inmenging in het hoofdbureau door de politie en, de sluiting van het voorlichtingsbu reau. In de volmacht van de politie werd verklaard, dat opdracht was gegeven tot het zoeken naar een geheime radiojzender en gehei me documenten. De pers had eerder beschreven, dat het gebouw werd gebruikt als „geheime vergaderplaats" van agenten van de Anglo-Iranian. De Perzische autoriteiten heb ben de Blritse staf van de Brits- Perzische-Oliemaatschappij mee gedeeld, dat zij verwachten, dat de staf „van 27 Juni af nog min stens een maand" zal blijven. Een woordvoerder van het Brit se leger te Fayidin de Suezka- r.aalzone deelde mee, dat Britse transportvliegtuigen gereed staan om zonodig een bataljon volledig uitgeruste soldaten te vervoeren om Britse levens en eigendom men, waar dan ook in het Mid den-Oosten te beschermen. De woordvoerder voegde hieraan toe dat deze paraatheid een „onder deel van de dagelijkse dienst" was. Naar te Abadan verluidt, ver langen de Perzische autoriteiten thans van alle buitenlandse vliegtuigen, die in Zuid-Perzië brandstof innemen, de onderte kening van een op naam van de Perzische nationale oliemaat schappij staande ontvangstver klaring. De betrokken lucht vaartmaatschappijen hebben di rect besloten geen tussenlandin gen te Abadan meer uit te voe ren en haar vliegtuigen in Basra te laten tanken. De Perzische regering heeft een speciale vertegenwoordiger Ghassem Amini, naar de indus triestad Ispahan gezonden, waar sinds drie maanden drie spinne rijen stilliggen en 7000 arbeiders werden ontslagen, tengevolge waarvan sociale onrust is ont staan. De regeringsvertegenwoor diger, die onbeperkte volmacht heeft, moet in de eerste plaats proberen aan de werkloosheid een einde te maken. De Perzische ambassade te Lon den heeft Maandag een verkla ring uitgegeven, waarin o.m. ge zegd wordt: „Bedreigingen door verantwoor delijke Britse autoriteiten te Lon den en Teheran tegen Iran en pu blicatie van Britse persberichten tegen Iran en het zenden van de kruiser Mauritius naar Sjatt.al. Arab, alsmede het zenden van troepen naar de omgeving van Iran en Irak, worden door het Perzische volk verafschuwd en de Iraanse regering acht zich ge rechtigd een beroep te doen op bevoegde internationale organisa ties". De berichten over anti-Britse gevoelens in Perzië waren „ten dentieus en vals". Het wetsontwerp inzake maat regelen tegen sabotage was niet gericht tegen de employé's van de Brits .PerzischejOliemaatschappij. Sjah van Perzië moet onmid dellijk operatie ondergaan. De Sjah van Perzië moet on middellijk een operatie ondergaan „om ernstige gevolgen te voorko men". Antwoord van Mossadeq aan Morrison opgesteld. Volgens welingelichte Perzische politici te Teheran heeft minister president Mossadeq een „buiten gewoon scherp" antwoord opge steld op de Zaterdag door de En gelse minister van Buitenlandse Zaken, Morrison, ingediende nota. In dit antwoord zal Engeland beschuldigd worden van pogingen tot het saboteren van de olie-in dustrie, zo meent men. Men verwacht dat het antwoord in de komende paar dagen te Te heran overhandigd zal worden. Antisabotagewet opgelost. Radio-Teheran heeft Zondag meegedeeld, dat het antisabota- gewetsvoorstel in het parlement is ingetrokken. Het voorstel was „opgeschort". Voorts werd ver klaard, dat de Britse regering in plaats van oorlogsschepen te zen den „beter had gedaan een groot passagiersschip te sturen om alle Britten, die zulks wensten, naar huis te brengen". „Het is duidelijk, dat de Brit ten hun positie in Perzië willen behouden met dezelfde middelen, waarmee zij in 1933 Perzië ge dwongen hebben de olieovereen komst te tekenen, d.w.z. door het dreigen met oorlogsschepen", al dus Radio-Teheran. De Sjah heeft blindedarmontste king. Woentsdag zal hij worden geopereerd. eenkomst door de bevelhebbers te velde zal zijn getekend. Maandagochtend heeft 't Acht ste leger getneld, dat Geallieer de patrouilles en strijdgroepen met speciale opdracht hun aan vallende verkenningsaanvallen hebben voortgezet, waarbij zij lichte tot zware tegenstand ont. moetten van communistische strijdkrachten. De Noordelijken deden lichte aanvallen,' in het gebied ten N. van Koemhwa. Het hoofdkwartier van de lucht- machtgroep Verre-Oosten heeft meegedeeld, dat de voortdurende aanvallen op Noordelijke installa ties in Korea niet verminderen. Geallieerde jachtvliegtuigen en bommenwerpers hebben zware dag- en nachtaanvallen uitgevoerd op vliegvelden in Noord-Korea, troepenconcentraties en verbin dingen van de Noordelijken. Marine-strijdkrachten,' van de Ver. Naties hebben, ondanks zwa re mist, doelen langs de gehelè Noordkoreaanse kust gebombar deerd. Verklaring van Morrison. De Engelse minister van Bui tenlandse Zaken Morrison, heeft in het Engelse Lagerhuis ver klaard, dat men verwacht, dat ge neraal Ridgway een bevestigend antwoord zal zenden op het aan bod der Noordelijken om over een staken van het vuren in Korea te spreken. De regering van Engeland heeft het bericht van Radio-Peking met vreugde ontvangen, zo deelde Morrison mee, en heeft vertrou wen in generaal Ridgway. Op desbetreffende vragen ant woordde Morrison, dat de onder handelingen zouden gaan over het militaire aspect van een sta ken van het vuren. De politieke aspecten zouden later naar vo ren komen. Op de vraag van de conservatief Sandys, of de regering deze kwesties met de Verenigde Staten overlegt, ant woordde Morrison, dat de rege ring nauw voeling heeft gehou den met de Amerikaanse rege ring. Een geallieerde patrouille meld de, dat de Noordelijken ten N.-W. van Jontsjon in de Westelijke sec tor hun stellingen 800 m naar het Zuiden hadden verplaatst. Een an dere patrouille bestormde heuvel stellingen en verdreef een Noor delijke strijdgroep van ongeveer de sterkte van een compagnie. Ten Z. van Koemsong hebben vliegers een concentratie van 1000 man Noordelijken waargenomen. Korte maar verbitterde gevechten werden geleverd ten W. van Kan song aan de Oostkust. Ten N.-W. van de stad verijdelden de Noor delijken een geallieerde poging om hen uit hun stellingen te verdrij ven. De verbondenen trokken zich onder bescherming van artillerie vuur terug- Een woordvoerder van de Ame rikaanse marine te Washington verklaarde Maandag, dat de Noor delijken grote ravitailleringscolon- ondervonden, welk- een redding uit de nood zelfs betrekkelijk kleine zendingen konden beteke nen. We leven nu in een zekere overvloed, zo zeide de minister verder, en wij dreigen maar al te gemakkelijk voorbij te gaan aan het feit, dat op ditzelfde moment millioenen mensen in India grote ontberingen moeten doorstaan. We mogen er ons niet afmaken met te zeggen: „Ach, dat land is zo ver." Wil er werkelijk sprake zijn van samenwerking tussen de volkeren, dan moet dat blijken uit daden. Vooral het laatste jaar heeft de landbouw in India met grote tegenslagen te kampen. Ernstige overstromingen, gevolgd door droogteperioden, hebben in ver schillende delen de productie tot éénvijfde deel teruggebracht. Daarnaast neemt India's bevol king snel toe. India is ernstig bezig zijn land bouwproductie te verhogen, maar heeft daarbij ontzaggelijke moei lijkheden te overwinnen, want verbetering van de landbouw vraagt jaren van harde arbeid en groot doorzettingsvermogen. Honderdduizenden hectaren wor den opnieuw in cultuur gebracht, milioenen worden besteed voor machines en verbetering van de bodem. Dat kan India niet zon der hulp en steun van buiten, zo min als wij daartoe in staat wa ren in de afgelopen jaren. De vereniging Nederland-In- dia-Pakistan heeft samen met de Nederlandse Jeugdgemeenschap een hulpactie georganiseerd om voedsel naar India te zenden. Melkpoeder, gecondenseerde melk, gedroogde groente, ge droogde aardappelen zijn produc ten, die we zelf voortbrengen, waarvan wij kunnen afstaan aan dat zwaar geteisterde land en die geschikt zijn om daarheen te zenden. Alle jeugdorganisaties, die in de jeugdgemeenschap samenwer ken, hebben besloten hier een daad te stellen. Op welke wijze dat geschiedt, zal later worden medegedeeld. Plaatselijke comi- té's zullen overal in het leven worden geroepen. „Jeugd van Nederland, we doen een beroep op U, zet allen Uw schouders hieronder. Het komt er nu op aan te tonen, dat ge werkelijk bereid bent een offer te brengen. Nederland is niet in staat scheepsladingen graan te zenden, maar wel zijn we in staat te zen den, wat we ons zelf ontzeggen. En al zal de hulp wellicht gering schijnen in vergelijking met de grote moeilijkheden, welke ginds zijn op te lossen, indien het gehele Nederlandse volk werkelijk toont mede te leven met de worsteling van het volk van India, zal dat zich gesterkt en gesteund voelen in haar moeizaam streven naar verdere ontwikkeling van haar eigen hulpbronnen. Daarom doe ik een ernstig be roep op U allen. Doet mee. Ver zamel voedsel voor India", zo beslcot minister Mansholt. De Amerikaanse ambassadeur te Teheran, Henry Grady, heeft Maandag een bezoek gebracht aan de Perzische premier Mo hammed Mossadeq. Grady verklaarde op een pers conferentie, dat hij een nieuw type ontvangstbewijs had voor gesteld, dat de naam van de „Na tionale Iraanse Oliemaatschap pij" zou dragen, maar waarop vermeld zou staan, dat de rech ten van de „Brits-Iraanse Olie maatschappij" onaangetast zou den blijven. Mossadeq weigerde hierop in te gaan. Hij verklaarde, dat de Per zische regering hierdoor niet de garantie zou hebben, dat zij be taling zou krijgen voor de olie, hoewel hij gaarne wilde, dat de export van olie hervat zou wor den, stond hij er op, dat de wet op de nationalisatie van de olie industrie niet zou worden ge schonden. nes naar hun troepen in het Zuiden sturen. Vliegtuigen van de vloot hadden in de afgelopen twee dagen aanvallen op de colonnes uitge voerd en vele vrachtwagens op de wegen bij de Oostkust van Noord- Korea vernield. s: 5 regels 75 centj 2 ct.; minimum pel nummer, of: Adrei meer. i namiddags 2 trad lerdaad in het genot i crediet van 70 mil der Europese beta- worden gesteld, rige beschouwing in Heure" heeft waar- proken voor de ver- striële activiteit in iet (blad schrijft „het om een balans te meer te produceren xporteren. Dit is het orderburen trachten ;t is mogelijk, dat zij een nabije toekomst esultaten zullen be- urve van hun indu- ctiviteit heeft inder- drukwekkend uiter- van het indexcijfer gestegen tot 150 in n 1951." stigt er de aandacht rloop de beste waar oor de mogelijkheid id om zijn grote irn- •lgië te handhaven, antal andere bladen rnière Heure" er op, *ië zou worden ge- ïdien Nederland in gevolge van de druk ïlsbalans tot nieuwe ingen zou moeten k het Katholiek con- lad „La Libre Bel eer sceptisch tegen- ïlux pleegt te staan, ewezen, hoezeer Bel- grote exportgebied 1 afhankelijk is ge- blad vestigt er de dat in April van dit sche export naar Ne- 2,3 millard francs is ia 800 millioen meer landgemiddelde van ide jaar. Het neutra- Soir" schrijft naar aarvan dan ook, dat ng van de tot dus- te resultaten der Be- e economie van Bei- zware slag zou be- voor die van Neder- len wagen zich aan iet betrekking tot de /ikkeling. Zo meent 3elgique" te weten, Belgische ministers chema voor de ver der Unie in verschil- 5 wensen, waarin de datum van voltooi en vastgelegd. Men jens deze ministers, d, niet beperken tot tie van de bereikte och dient een dood winnen door de vol- nauwkeurig uit te „De Standaard" zijn dat men te kiezen 'n voorzichtige hou- acht tot de bestaan- ;den zich oplossen. ingrijpen door het gerealiseerde samen een Unie-verdrag leeld, tien jaar. Men :h daarbij evenwel verdrag, zoals vroe- uitgestippeld, voor aten zijn van beper- les. Het zou daar- ct „Le Soir" op, het oen van een facade, >n worden opgetrok- thans reeds klaar- 1 van het Benelux- e liberale blad „Het ws" merkt op, dat practische stap, die ;n dient te worden, ilijking moet bren- esluit van de confe- >stende, om de han- ler drie landen je- n overeenstemming i voortaan gemeen- handelsverdragen inden te sluiten, ■ent uit goede bron op de conferentie iral ook over dit n gedachten gewis- in. :rum van Teheran ogenblik een grote lft van de bouele- waar de grootste stad zich bevinden, ïmen. Men vreest, de brand niet kan iliseerd, het groot- de hoofdstad van nen verwoest zal de dichttegen el- uwde en uit licht rvaardigde huizen van het vuur ken. De oorzaak is nog niet bekend. ZON- EN MAANSTANDEN. ZON MAAN op onder op onder Juli. 6 4.27 21.01 6.11 22.33 7 4.28 21.01 7.26 22.47 8 4.29 21.— 8.41 22.59 9 4.30 20.59 9.56 23.09 wtiij verzoent ue cunxtnacson; uc oorspronkelijk door president Truman gevraagde verhoging van de belastingen met 10 milliard dollars goed te keuren en niet te volstaan met een verhoging van 7,2 milliard dollar, die door het Huis van Afgevaardigden is goed gekeurd. leiders van revolutionaire partijen voor de studenten voordrachten houden. Christelijke theologen en niet_theologen zullen critiek leve ren op de revolutionaire oplossing van sociale problemen en voor stellen van constructieve aard doen. ueinoumsaiieceuLiuiii in niiins- foort bracht. Geneeskundig en verder onderzoek zullen enige dagen in beslag nemen. Daarna gaan de ex-gevangenen naar huis. Voor zover bijzondere rechtspleging belang in hen stelt, zullen zij door de justitie worden opgeroepen. iiwctt ur vcicmgmg oiuuouicui uc- reikt, waardoor het mogelijk weid vijf maal een vrachtwagen van 3 ton, volgeladen met goederen, te zenden aan de grote kampen. Bo vendien werd tot 22 Juni een be drag van 4688,72 ontvangen, dat ten dele werd bestemd voor de aankoop van een radio-installatie ïouoivtbo stormt t,\yvov cu ttcoo zich nog bezig met het organise ren van ontspanningsavonden, waarmede de vereniging op ver zoek van 11 kampleiders niet ge wacht heeft tot bet winterseizoen, doch reeds thans een aanvang heeft gemaakt. psche kamer van afge- •aaiuieuni heeft zich Dinsdag bij hoofdelijke stemming uitgespro ken over het wetsontwerp tot regeling van het toekennen van subsidies aan inrichtingen van het vrije onderwijs. Het wetsontwerp werd aangenomen met 96 stem men voor, 70 tegen en twee ont houdingen.

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 1