Voorstel van Ridg [way aangenomen Old mat Zuid-Koreaanse voorwaarden voor vredesonderhandelingen Droevig einde van uitstapje naar Ameland Mislukte staatsgreep van Thailandse marine Olieproductie te Abadan wordt gehalveerd ist van te Goes De bevelhebbers van de Noord-Koreanen en van de Chinese vrijwilligers hebben in een gemeenschap^ pelijke boodschap aan generaal Ridgway ingestemd met zijn voorstel, een conferentie over het staken van het vuren te houden en wel tussn 10 en 15 Juli te K^e~ song op de 38ste breedtegraad, aldus meldt Radio- Peking. Het hoofdkwartier van generaal Ridgway heeft bevestigd, het antwoord op het voorstel te heb ben ontvangen. WEERS VER W ACHTIN G HOOGWATER. ZUIDKOREAANSE VOORWAARDEN. BRAND IN ARIZONA. ARRESTATIES IN ARGENTINIË. Badmeester en twee kinderen verdronken. Badmeester Jacob Plat van Nes (Ameland) en twee leden van de Gereformeer de knapen- en meisjesver eniging van Grootegast (Friesland), de 15-jarige An na Smith en de 14-jarige Roelof Niemeyer, zijn Za terdagmiddag bij Nes ver dronken. Volgens van verschillende zijden binnengekomen berichten heeft een groep Thailands marine-perso neel een staatsgreep ondernomen en de minister-pre sident, Piboel Songgram, ontvoerd. Uit de laatste berichten blijkt, dat het Thailandse leger en de politie gezamenlijk tegen de opstandelin gen optreden. Een strijdmacht van de rebellen trekt momenteel op naar de hoofdstad Bangkok.^ Een elec- trische centrale aldaar bevindt zich reeds in handen van de marine-manschappen. AMERIK. VLIEGTUIG VERONGELUKT. AMERIK. SMOKKELAAR VEROORDEELD. ind te Teheran derwijs in België Frankering bij abonnement: Terneuzen. Wrecteur-Hoofdredacteur L van de Sande. Redactie-adres: Noordstraat 55—57 Terneuzen Tel- 2510 Na 5 uur Tel. 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 4,55 per kwartaal. Per week 37 cent. Losse nummers 7 cent. MAANDAG 2 JULI 1951. 7e Jaargang No. 1769. Verschijnt dagelijks N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Rubriek Kleine Advertenties 5 regels 75 et.; iedere regel meer 15 ct. Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot dee namiddags 2 uur. Advertentieprijs per mm 12 ct| minimum per advertentie L8B. Kaesong ligt 65 km ten noord westen van Seoel. Het was een van de eerste steden, die door de Chinezen veroverd werden, toen zij een jaar en week geleden Z- Korea binnenvielen. De Chinezen hebben in Z.-Korea bij Kaesong nog enig gebied in bezit. Het was nog niet onmiddellijk bekend, in wiens handen op het ogenblik Kaesong is. Zoals bekend had Ridgway de haven van Wonsan in Noord-Korea voorgesteld als plaats van samenkomst aan boord van het Deense schip „Jut- landia". Het antwoord is ondertekend door maarschalk Kim voor N- Korea en door generaal Peng, de Chinese bevfelhebber in Korea, aldus radio-Peking. Het antwoord luidt als volgt: ,,Wii ontvingen 30 Juni uw be richt, waarin een bijeenkomst werd voorgesteld ter bespreking van een wapenstilstand, die zou voorzien in het staken der vijan delijkheden en het voeren van vredelievende onderhandelingen. Wij zijn gemachtigd u te ant woorden, dat wij accoord gaan met uw voorstel voor deze bij eenkomst. Onze vertegenwoor digers zullen uw vertegenwoor digers tussen 10 en 15 Juli te Kaesong op de 38ste breedte graad ontmoeten." Reacties op liet antwoord der Noordelijken. Regeringsfunctionarissen te Washington leggen de nadruk op het „voorwaardelijke" karakter van de aanvaarding van Ridg- way's voorstel door de Noordko. reanen en Chinezen. Men hecht betekenis aan de keuze van een andere plaats voor de bespre king, namelijk Kaesong in plaats van Wonsari. Volgens de laatste berichten schijnt Kaesong voor practische doeleinden „niemands land" te zijn, doch zijn de gealli eerde troepen in Kaesong de baas zonder deze stad evenwel in feite in bezit te hetoben. De vermel ding van de 38ste breedtegraad in het antwoord acht men van veel belang, omdat dit er op schijnt te wijzen, dat de Noord- koreaanse en Chinese bevelheb ber er de nadruk op leggen, dat zij de bevelhebber van de tegen stander niet „in een sfeer van verslagen zijn" willen ontmoe ten. Men acht het waarschijnlijk, dat 10 Juli een periode van „waakzaam afwachten" zal in treden. Functionarissen te Washington medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Maandag morgen tot Maandagavond. Droog weer. Droog weer met slechts enke le overdrijvende wolkenvelden, hoofdzakelijk in het uiterste noorden van het land. Aanvanke lijk weinig wind, later in het noorden van het land matige westelijke wind. Opnieuw iets warmer. MAANDAG 2 JULI. zijn geneigd de zienswijze te de len, die naar verluidt het hoofd kwartier van generaal Ridgway aanhangt, namelijk dat het Chi nese antwoord, dertig uur na het voorstel, te viaag en onvolledig is om zich een vaste mening te kunnen vormen over de uitslag. Op het hoofdkwartier van de Amerikaanse Defensie te Wash ington daarentegen gelooft men, dat generaal Ridgway het ant woord binnen enkele uren zal aanvaarden, daar zijn instructies naar verluidt soepel genoeg zijn om hem te veroorloven, met de tijd en de plaats van de voorge stelde conferentie in te stemmen zonder zich eerst met Washing ton in verbinding te moeten stel len. Een woordvoerder van het Franse ministerie van Buiten landse Zaken toonde zich voldaan over het antwoord van de Noor delijken. ,,Dit werd verwacht zo zeide hij, „wij zijn zeer voldaan over het bevestigende antwoord." Ook de te Frankfort vergade rende socialisten toonden zich ingenomen met het antwoord van de Noordelijken. Het (bericht werd meegedeeld dpor de plaats vervangende voorzitter van de sociaal-demoncratische partij in West-Duistland, Erich Ollenhau- er. Paul Henry Spaak zei: „Het is groot en goed nieuws. Een einde van de oorlog in Korea zal de Amerikaanse politiek ten aanzien van Europa, de westelijke verde digingsplannen en bijgevolg de gehele situatie van Europa ver sterken." Functionarissen van de V. N toonden zich voor het merendeel optimistisch. Enige diplomaten en functionarissen verkeerden echter in het onzekere over de voorwaarden van het Noordelij ke antwoord. Alle waren teleur gesteld over het feit, dat de be sprekingen tenminste tien dagen zouden worden uitgesteld. De Zuidkoreaanse minister van Buitenlandse Zaken heeft bekend gemaakt, dat de Zuidkoreaanse re gering de volgende vijf „minimum eisen" heeft gesteld als basis voor vredesonderhandelingen 1. De Chinese communistische legers moeten zich geheel uit Ko rea terugtrekken tot in Mandsjoe- rije zonder enige physieke- en ma teriële schade toe te brengen aan de burgerbevolking van Noord-Ko- rea. 2. De Noordkoreaanse communis ten moeten ontwapend worden. 3. De Verenigde Naties moeten overeenkomen, elke derde mogend heid af te houden van het verlenen van militaire, financiële of ander soortige bijstand aan de Noord koreaanse communisten. 4. Een officiële vertegenwoordi ger van de Koreaanse republiek moet deelnemen aan alle interna tionale conferenties of bijeenkom sten, waar enige fase van het Ko reaanse vraagstuk wordt bespro ken. 5. Geen plan, programma of han deling zal geacht worden enige juridische kracht te hebben, wan neer dit strijdig is met de nationale souvereiniteit of de territoriale on schendbaarheid van de Koreaanse republiek. NOORD-KOREAANS VER ZOEK AAN DE V. N. Volgens radio-Pjongjang hebben de Noordkoreaanse autoriteiten de algemene vergadering der Verenig de Naties verzocht burgerlijk per soneel „dat met geweld naar' Zuid- Korea is gevoerd" terug te zenden. Voorts is geprotesteerd tegen „wil lekeurige bombardementen, moor den op Noordkoreaanse leiders en het gevangen zetten van Noord koreaanse burgers." GRIEKENLAND HOUDT 1100 MAN BESCHIKBAAR. Griekenland houdt minstens 1100 manschappen beschikbaar om bp eventuële oproep ten dienste te stellen voor de Verenigde Naties, aldus heeft de Griekse afgevaar digde bij de V. N„ Alexis Kyroe, meegedeeld. Zoals bekend hebben de V. N. in een resolutie een be roep gedaan op alle landen, een deel van hun strijdkrachten op een eventueel verzoek van de algeme ne vergadering of de veiligheids raad ter beschikking te stellen. Een torand, die in Arizona reeds bijna vijftig vierkante kilo meter heeft verwoest, is thans de stad Alpine tot op 8 km en Luna tot op 16 km genaderd. Beide steden zijn door bos omge ven. Een functionaris van het nationale bosbeheer vian Arizona heeft de toestand „uiterst critiek" genoemd. Volgens een officiële Argentijn se verklaring zijn 15 personen ge arresteerd, onder wie een kolo nel en een majoor van het leger, „in vertoand met een complot tegen het leven van president Per on." De laatste tijd is er in de „Pe- ronistische pers" een campagne gevoerd tegen „verraders, die voor buitenlandse belangen on rust in het land zaaien." Peron verklaarde op een pers conferentie: „Ik weet, dat er over een complot gesproken wordt. Dit is echter slechts gepraat uit een „milkbar", dat mij niet uit mijn slaap houdt." Dit was het rampzalig einde van het een-daags uitstapje, dat een groep van 60 kinderen uit Grootegast onder leiding van 15 ouderen Zaterdag ondernam naar Ameland. Een der leiders en nog een jongen van de groep werden bewusteloos uit het water ge haald. Bij hen konden de levens geesten door toepassing van kunst matige ademhaling worden opgewekt. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 0.30 1.05 1.45 1.55 n.m. 12.56 1.31 2.11 2.21 ZON- EN MAANSTANDEN. ZON MAAN op onder op onder Juli. op onder op onder 6 4.27 21.01 6.11 22.33 7 4.28 21.01 7.26 22.47 8 4.29 21— 8.41 22.59 Mei ingang van Zondag j.l. werd de grote olieraffinaderij te Abadan ongeveer gehalveerd, al dus heeft de algemene directeur van de Brits-Iraanse oliemaat schappij, K. B. Ross, meegedeeld. Per dag zal slechts 37 millioen liter in plaats van 67 '/2 millioen liter olieproducten (grotendeels bezine) worden geproduceerd. Volgens Ross is deze maatre gel onvermijdelijk, omdat de tankschepen de producten van de raffinaderij niet weghalen ten. gevolge van het geschil over de ondertekening der ontvangstbe wijzen. In het huidige tempo zouden de voor raad tanks in 20 dagen vol zijn, doch de produc tie kan nog verder beperkt wor den. aldus Ross. Ongeveer 130 personeelsleden zouden werke loos worden, doch hun loon blij ven ontvangen. De vermindering van de productie wordt verkre- gendoor drie van de tien instal laties te sluiten en op de andere de productie te verminderen. Officieel is medegedeeld, dat alle verloven bij de Perzische buiten landse dienst en op het ministerie van Buitenlandse Zaken zélf zijn afgelast naar aanleiding van „de huidige noodtoestand." De Perzische politie heeft het winterverblijf van de Britse hoofd vertegenwoordiger van de „Anglo- Iranian" in Teheran doorzocht. Het gebouw werd gebruikt ais nood-hoofdbureau van de „Anglo- Iranian" na de inmenging in het hoofdbureau door de politie en de sluiting van het voorlichtings bureau. In de volmacht van de politie werd verklaard, dat opdracht was gegeven tot het zoeken van een geheime radiozender en geheime documenten. De eerste secretaris van de Brit se ambassade begaf zich naar het gebouw en protesteerde bij de poli tie. De pers had eerder verklaard, dat het gebouw werd gebruikt als „geheime vergaderplaats van agen ten van de Anglo-Iranian." Een vliegtuig van de „United Airlines" dat op weg was van San Francisco naar Chicago, is bij Fort Collins neergestort. Alle in zittenden, veertig personen, zijn om het leven gekomen. Het toe stel is tegen een berg van de Rocky Mountains gevlogen. Toen het vliegtuig over tijd was werden andere vliegtuigen langs dezelfde route gezonden. Men had gehoopt, dat het veron gelukte toestel een noodlanding had gemaakt. Na enkele uren zoeken vond men echter de wrak stukken. Een boer, die in de na bijheid van de plaats vian de ramp woont, had de eerste be richten omtrent het ongeluk door gegeven. Saul Chabot uit New York, die schuldig is bevonden aan een po ging tot smokkelarij van 200.000 dollar aan goud naar Europa, is tot vijf jaar gevangenisstraf ver oordeeld. Chabot werd „een on derdeel vian een beruchte smok kelbende" genoemd. Volgens mededelingen van passagiers van een K.L.M.-vlieg tuig, dat Zaterdagmorgen uit Bangkok te Singapore aankwam, werden bij hun vertrek de bui tenwijken van Bangkok door vliegtuigen van de Thailandse luchtmacht gebombardeerd. De telegraafkantoren in de stad wa ren niet toegankelijk voor pu bliek of pers. De staatsgreep schijnt te zijn ingeluid met de ontvoering van Piboel Songgram, toen deze Vrij dag aanwezig was bij de over dracht van de baggermachine „Manhatten" door de Verenigde Staten aan Thailand in de haven van Bangkok. Onder de ogen van honderden buitenlandse diplomaten, rege ringsleiders en leden van de ge wapende macht werd Piboel Song gram, juist toen hij de loopplank van de overgedragen baggerma chine wilde opgaan, door een uit de menigte naar voren gekomen groep marinemannen overvallen, met het pistool op de borst, ge dwongen aan boord te gaan van een marinetoark, die daarna snel de rivier opvoer. Het bombardement van het Noordelijke gedeelte van Bang kok zou, naar mededelingen van een Nederlandse vlootofficier, die op weg was naar Djakarta, uitgevoerd zijn, nadat de lucht macht een ultimatum had ge steld, dat het gebied waar Piboel Songgram gevangen gehouden werd, gebombardeerd zou wor den zo de premier niet tegen de ochtend zou zijn vrijgelaten. Het bombardement begon pre cies volgens plan, aldus de Ne derlandse zegsman, en ik hoorde een twaalftal of meer ontploffin gen en zag ook luchtafweerge schut ten Noorden van de stad in werking komen. De opstand zou geleid worden door generaal Katsj Songram, die een belangrijke rol speelde bij de staatsgreep van Nov. 1947 waardoor veldmaarschalk Piboel Songgram aan de macht kwam, doch die ruim een jaar geleden door de premier werd verbannen op beschuldiging van samenzwe ring tegen de regering. Katsj ging toen naar Hongkong doch keerde twee maanden geleden vandaar terug naar Bangkok. Hier werd hij op beschuldiging van afpersing gearresteerd maar twe weken geleden weer vrijge laten. De radio van de Thailandse marine zou hebben omgeroepen, dat de opstandelingen de rege ring hadden overgenomen omdat men ontevreden was over het huidige regiem. De radio van 't leger daarentegen zeide, dat de minister van buitenlandse zaken, Nai Warakarn Bantsja, na de ontvoering van de premier de leiding van de regering had over genomen* Het personeel van de marine was door de onder-minis ter van defensie in de kazernes geconsigneerd. Vliegtuigen van de luchtmacht hebben vlootinstallaties te Bang kok gebombardeerd en bescho ten. In de stad klonken met tus senpozen de ontploffingen van mortiergranaten en het geratel van mitrailleurvuur. De radio deelde eveneens mede, dat een groep, „het bevrijdings leger" genaamd, een nieuwe re gering heeft gevormd met Sara- sas Praphad als minister-presi dent. De radio van het leger heeft de vloot een ultimatum gesteld, waarin vrijlating van de minis ter-president wordt geëist. De marine moest te middernacht een vertegenwoordiger zenden om over een regeling te onderhande len, aldus dit radio-bericht. De radio van de luchtmacht heeft de marine gewaarschuwd op te houden met het omroepen van „valse berichten." De inwoners van Bangkok, ook de buitenlanders, kunnen zich vrij in de stad bewegen, uitgezonderd in de wijken waar wordt gevoch ten. De banken en de kantoren zijn gesloten terwijl de openbare diensten zeer ongeregeld werken. Radio-Siam heeft, naar men be richt. medegedeeld, dat de staat van beleg is afgekondigd door dc prins-regent (de koning studeert in Zwitserland). Tijdens gevechten in Bangkok werd de bovenverdieping van het Australische consulaat-generaal door machinegeweervuur getrof fen. De consul moest de vlucht nemen. In kringen van het leger verklaart men. dat aanhangers van Piboel Songgram in 't leger de marine een compromis-oplos sing hebben aangeboden als de premier vrijgelaten zou worden. Toen de gestelde termijn verstre ken was is het leger overgegaan tot het bombarderen van 't hoofd kwartier van de marine. De ma rine had de residentie van de premier onder vuur genomen. De verbindingen met de buitenwereld zijn vrijwel geheel verbroken. Er is nog slechts contact via diplo matieke wegen en via radio. Tegen de avond hielden de ge vechten tussen leger en marine op. Naar verluidt werd over een wapenstilstand onderhandeld. De verliezen zijn niet bekend, doch het is bekend, dat zii aan weers kanten zwaar zijn. Eenheden van het leger hebben het hoofdkwar tier van de marine bezet, nadat een aantal marine-officieren, on der wie een vice-admirtaal, naar de regeringszijde waren overge gaan. Het ontzettende ongeluk, dat in totaal drie mensenlevens heelt gekost, gebeurde, toen het meisje Smith zich te ver in zee had be geven en anderen haar te hulp wilden komen. De kinderen waren om vijf uur Zaterdagmorgen uit Grootegast vertrokken en zijn met de boot naar Ameland gevaren. In het hotel „Scheltema" dronken zii een glaasje ranja en wilden daar na in zee gaan zwemmen. De heer Scheltema vertelde: de bad meester en ik hebben nog gewaar schuwd, dat was ongeveer 2 uur dat het in verband met de vloed nog te vroeg was om te gaan zwemmen. We hebben aan geraden dat uit te stellen tot 4 uur. Ze zijn toen gaan pootjeba den. Plotseling werd er ge schreeuwd, dat een meisje was verdwenen. Badmeester Plat sprong onmiddellijk gekleed te water en ook anderen, onder wie Roelof Niemeyer, wilden het meisje, dat zich vermoedelijk te ver in zee had gewaagd, te hulp snellen. De 50-jarige (badmeester en Roelof hébben deze poging met hun leven moeten betalen. Op het ogenblik dat het meisje Smith was verdwenen, was een vrij groot aantal van de kinderen aan het pootjebaden. Badmeester Plat had reeds geblazen, dat een paar der kinderen, die zich te ver in zee hadden gewaagd, terug moesten komen. Maar de langge rekte toon van zijn toeter was nog niet verklonken, of het ge schreeuw klonk, dat er iemand was verdwenen. Aanvankelijk zag men het meisje nog boven water, zo vertelde een ooggetui* ge. Verschillende kinderen en be geleiders trachtten haar nog te bereiken, doch zonder succes. Alles speelde zich onder een gro te verwarring vlak onder de kust af. Anna Smith was inmiddels verdwenen en de badmeester moest duiken om haar te vinden. Zijn zware kleding heeft hem zon der twijfel hierbij parten ge speeld. Toen men vanaf het strand met een lijn te water ging om hem te redden, kon men nog slechts zijn ontzielde lichaam aan land brengen. De lichamen van de twee verdronken kinderen zijn nog niet gevonden. De toestand van de begeleider en de jongeman, die (bewusteloos uit het water zijn gehaald, was Zaterdagavond bevredigend. De kinderen en hun begeleiders zijn Zaterdagmiddag weer vertrokken naar Grootegast, waar begrijpe lijkerwijze grote ontsteltenis heerst. Op Ameland is men van me ning, dat het gebeuren te wijten is aan het verontachtzamen van de waarschuwing om niet vóór 4 uur te gaan zwemmen. De kin deren hadden ook van de begelei ders opdracht gekregen uitslui tend te gaan pootjebaden. Enke len hunner hebben zich hieraan niet gestoord. Men meent voorts, dat badmeester Plat, die zonder zich een ogenblik te bedenken, te water sprong, de zaak te licht heeft opgenomen. Hij had een lijn moeten meenemen. De badmees ter laat een vrouw en drie kin deren achter. Volgens de secretaris van de gevangen premier is een regeling van de geschillen binnen 48 uur mogelijk. De marine zou ook de minister van Verkeer gevangen genomen hebben. De Thailandse luchtmacht heeft het vlaggeschip van de ma rine „Sri Ayudua" in brand ge bombardeerd. Nadat de strijd ge ëindigd was, werden enkele hon derden kinderen, die in scholen in de buurt van het marm~'u~~fd- kwartier geïsoleerd hadden ge zeten, naar huis gezonden. Rege- ringsstrijdkrachten houden de brug bezet over de rivier de Me- nam en beletten de Ibeweging van oorlogsvaartuigen. Terreinen en gebouwen van de marine aan de rivier tegenover het paleis en te Saladang in de buurt van de polo club werden door het leger en de luchtmacht aangevallen. Piboel Songgram weer vrii. Piboel Songgram is door de op standelingen vrijgelaten en heeft weer de leiding van de regering. De premier is ongedeerd. De strijd, welke na de gevangenne ming van Songgram uitbrak, zal waarschijnlijk spoedig afgelopen zijn, zo deelde de Amerikaanse ambassade in Thailand het State Department mede. De opstand van de Thailandse mariniers is nagenoeg voorbij, aldus meldt de regeringsradio van Bangkok. s: 5 regels 75 eentj 2 ct.; minimum peï nummer, of: AdreM meer. i namiddags 2 uuï ierdaad in het genot i crediet van 70 mil der Europese beta- worden gesteld, rige beschouwing in Heure" heeft waar- proken voor de ver- striële activiteit in (et (blad schrijtt „het om een balans te meer te produceren xporteren. Dit is het orderburen trachten ;t is mogelijk, dat zij een nabije toekomst esultaten zullen be- urve van hun indu- ctiviteit heeft inder- drukwekkend uiter- van het indexcijfer gestegen tot 150 in n 1951." stigt er de aandacht rloop de beste waar oor de mogelijkheid ld om zijn grote im- •Igië te handhaven, antal andere bladen rnière Heure" er op, jië zou worden ge- ïdien Nederland in gevolge van de druk ïlsbalans tot nieuwe ingen zou moeten k het Katholiek con- lad „La Libre Bel- :eer sceptisch tegen- ïlux pleegt te staan, ewezen, hoezeer Bel- grote exportgebied 1 afhankelijk is ge- blad vestigt er de dat in April van dit sche export naar Ne- 2,3 millard francs is ia 800 millioen meer landgemiddelde van ide jaiar. Het neutra- Soir" schrijft naar aarvan dan ook, dat ng van de tot dus- re resultaten der Be- e economie van Bel- zware slag zou be- voor die van Neder- len wagen zich aan iet betrekking tot de /ikkeling. Zo meent ïelgique" te weten, Belgische ministers chema voor de ver der Unie in verschil- 5 wensen, waarin de datum van voltooi- len vastgelegd. Men jens deze ministers, d, niet beperken tot .tie van de bereikte och dient een dood ivinnen door de vol- nauwkeurig uit te „De Standaard" zijn dat men te kiezen 'n voorzichtige hou- acht tot de bestaan- ïden zich oplossen, ingrijpen door het gerealiseerde samen een Unie-verdrag leeld, tien jaar. Men :h daarbij evenwel verdrag, zoals vroe- uitgestippeld, voor- ten zijn van beper- les. Het zou daar- ct „Le Soir" op, het oen van een facade, >n worden opgetrok- thans reeds klaar- 1 van het Benelux- e liberale blad „Het ws" merkt op, dat practische stap, die m dient te worden, ilijking moet bren- ■esluit van de confe- istende, om de han- ier drie landen je- n overeenstemming i voortaan gemeen- handelsverdragen inden te sluiten. :ent uit goede bron op de conferentie iral ook over dit n gedachten gewis- in. :rum van Teheran ogenblik een grote lft van de bouele- waar de grootste stad zich bevinden, ïmen. Men vreest, de brand niet kan iliseerd, het groot- de hoofdstad van nen verwoest zal de dichttegen el- uwde en uit licht [•vaardigde huizen van het vuur ken. De oorzaak is nog niet bekend. ZON- EN MAANSTANDEN. ZON MAAN op onder op onder Juli. 6 4.27 21.01 6.11 22.33 7 4.28 21.01 7.26 22.47 8 4.29 21— 8.41 22.59 9 4.30 20.59 9.56 23.09 Tig verzoent ue tiwinumme uc oorspronkelijk door president Truman gevraagde verhoging van de belastingen met 10 milliard dollars goed te keuren en niet te volstaan met een verhoging van 7,2 milliard dollar, die door het Huis van Afgevaardigden is goed. gekeurd. ucat. JVtUl HCt lUOUbUUb «AU1VU VtU leiders van revolutionaire partijen voor de studenten voordrachten houden. Christelijke theologen en niet-theologen zullen critiek leve ren op de revolutionaire oplossing van sociale problemen en voor stellen van constructieve aard doen. aemoomsauecemi uin m Amers foort toracht. Geneeskundig en verder onderzoek zullen enige dagen in beslag nemen. Daarna gaan de ex-gevangenen naar huis. Voor zover bijzondere rechtspleging belang in hen stelt, zullen zij door de justitie worden opgeroepen. 2KTC1. t, V1T7 V Cl ^IXigiilg OU1UCM1UU UC— reikt, waardoor het mogelijk weid vijf maal een vrachtwagen van 3 ton, volgeladen met goederen, te Zenden aan de grote kampen. Bo vendien werd tot 22 Juni een be drag van 4688,72 ontvangen, dat ten dele werd bestemd voor de aankoop van een radio-installatie lOUOiVbbC uvuuu )(\nwb cu v r cut zich nog bezig met het organise ren van ontspanningsavonden, waarmede de vereniging op ver zoek van 11 kampleiders niet ge wacht heeft tot het winterseizoen, doch reeds thans een aanvang heeft gemaakt. dsehe kamer van afge- vawuigucii heeft zich Dinsdag bij hoofdelijke stemming uitgespro ken over het wetsontwerp tot regeling van het toekennen van subsidies aan inrichtingen van het vrije onderwijs. Het wetsontwerp werd aangenomen met 96 stem men voor, 70 tegen en twee ont houdingen.

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 1