Een jaar oorlog in Korea en de gevolgen EINDE VAN DE STRIJD IN KOREA NABIJ Toestand in Perzië critiek Ook Zeeland haakt in Gen. Ridg way stelt bespreking wapenstilstand voor OLIEGESCHIL VOOR INTERN. GERECHTSHOF TENTOONSTELLING TE GOES IS GEOPEND ÈWSSFS&ESi Sas van Gent geeft het voorbeeld Nadat de wereld enige dagen aandacht besteedde aan het plotseling verdwijnen van de twee Engelse diplomaten Mac Lean en Burgess, is thans de belang stelling weer gericht op de twee gevaarlijkste brand punten, Korea en Perzië. De oorlog in Korea woedt thans een jaar en het is de moeite waard ons nog eens te bezinnen op het verloop ervan en de gevolgen, juist nu de vredesge- ruchten sterker worden. WEERS VERW ACHTIN G HOOGWATER. Diplomaten en functionarissen bij de V.N. ver- wachtten een schorsing van de vijandelijkheden in Korea binnen 24 uur, hoewel men denkt, dat techni sche moeilijkheden op het laatste ogenblik een offi ciële wapenstilstand een tijdje langer zouden kunnen uitstellen. De secretaris-generaal der V.N., Trygve Lie en zijn voornaamste medewerkers houden zich gereed in het hoofdkwartier der V.N. voor mogelijke ontwikkelin gen, die het optreden van de V.N. nodig zouden kun nen maken. De verjaardag de Prins van Donderdagavond is de Haak-in" tentoonstelling te Goes officiëel door mevr. De Casembroot ge opend. Er heerste in de zaal-Krijger aan de Bees tenmarkt een gezellige drukte en de vele bezoekers hebben alle gelegenheid gehad hun geld kwijt te raken bij de vele attracties, die aan de tentoonstelling waren verbonden. De borrel wordt duurder Premier van Thailand ontvoerd/ Frankering bij Abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres Noordstraat 55-57 Terneuzen Telefoon 2510 Nd 5 uur: 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 4,55 per kwartaal Per week 37 cent Losse nummers 7 cent ZATERDAG 30 JUNI 1951. 7e Jaargang No. 1768. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent] iedere regel meer 15 cent Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum peï advertentie 1,80. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adree Bureau van dit Blad 15 cent meer. Trending advertenties tot 's namiddags 2 uur Op 25 Juni 1950 trokken Noord- koreaanse legers de 38ste breed tegraad over. Deze willekeurige grens was het gevolg van de tweede wereldoorlog, daar Korea door de Russische en Amerikaan se bezettingstroepen in tweeën was gedeeld en men bij de 38ste parallel tot staan was gekomen. In plaats van te trachten het land weer tot één geheel te ma ken, hebben de Russen in het Noordelijk deel een communisti sche volksrepubliek gesticht, ter wijl Zuid-Korea tot een soort de mocratie werd omgevormd. Het zelfde proces, dat zich in Duits land afspeelde, vond ook hier plaats en beide delen groeiden steeds meer van elkander af. De bezettingstroepen verlieten ver volgens grotendeels het land en juist een jaar geleden zagen de Noordelijken hun kans schoon. Met behulp van de wapens, hun door Russen en Chinezen ge leverd, overvielen zij Zuid-Korea. De opmars ging snel en de tegen stand was gering. Tenslotte kon den de Zuid-Koreaanse bijeenge raapte legers zich met behulp van ijlings toegesnelde Ameri kanen op een betrekkelijk klein bruggenhoofd om de havenstad Poesan handhaven. De strijd ging voort en de verwachtingen van Moskou en Peking op een snelle verovering van geheel Korea vervlogen allengs. Nadat generaal Mac Arthur de Noordelijken terugjoeg tot bij de Mantsjoerijse grens, kwamen de geweldige Chinese legers in ac tie en, na een op- en neergaande strijd, is thans een stabilisatie in getreden iets ten Noorden van de 38-ste breedtegraad. Men is dus na een jaar onge veer daar waar het begon. Hon derdduizenden staan tegenover elkander met tanks, kanonnen vliegtuigen en ander oorlogstuig Zij houden elkander In even wicht en geen van beide partijen jaet kans een einde aan deze zin loze oorlog te maken. De Chine zen hebben gefaald en de Ameri kanen willen geen derde oorlogs brand riskeren. Wat zijn de conclusies, die men uit de gang van zaken, daar in het uiterste Oosten van Azie kan trekken? In de eerste plaats kan men opmerken, dat onze huidige we reld nog even wreed en mee dogenloos is als zij de eeuwen door is geweest. Het gruwelijke oorlogsgeweld, dat in 1945 nauwelijks verstomd was is losgebroken over de hoof den van een volk, dat eigenlijk met de inzet van de strijd weinig of niets heeft te maken. De twee grootmachten, Amerika en Rus land, botsten in Korea op elkan der en leverden in dit arme land hun eerste schermutseling. Al houdt Rusland zich officieel afzijdig, toch is het duidelijk, dat medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Zaterdag ochtend tot Zaterdagavond. Droog weer. Wisselend /bewolkt droog weer. Matige tot zwakke Noordelijke tot Noordoostelijke wind. Iets hogere temperaturen. ZATERDAG 30 JUNI. het Westen en het Oosten in Ko rea elkanders krachten beproe ven. Dat dit ten koste van mil- lioenen mannen, vrouwen en kin deren gaat, wier have en goed aan de vernieling is prijsgegeven en wier levens dag aan dag ge vaar lopen, van wie er volgens de gegevens reeds 3 millioen zijn omgekomen, wordt door hen, die in de wereldpolitiek aan de touw tjes trekken van slechts bijko mende betekenis geacht. Zoals dit altijd in alle oorlogen het ge val is geweest. Natuurlijk is de strijd van Westers standpunt bezien een noodzakelijke, want ergens was het hoog tijd, dat aan het opdrin gende Oosten een halt werd toe geroepen. Maar na een jaar oor log moet toch in de eerste plaats wel de deernis uitgaan naar het volk van Korea en dient de mens heid zich af te vragen, of de lange geschiedenis van oorlogen en verwoesting niets geleerd heeft aan de geslachten, die thans in de twintigste eeuw deze pla neet bevolken. In de tweede plaats moet wor den opgemerkt, dat Rusland op het terrein van de politiek een ernstige misslag heeft begaan. In plaats van Korea snel in de com munistische invloedssfeer te krijgen en daarna de rest v^n Azië in te palmen, heeft het de Westerse krachten wakker ge schud en is het prestige van het Westen in Azië eerder gestegen dan gedaald. Daarnaast is Ame rika zich op snelle wijze gaan bewapenen, zodat het overwicht, dat de Russen op dit gebied het vorige jiaar hadden, elke dag ver mindert. Ook West-Europa bewapent zich en al gaat dit met horten en stoten en al zouden velen dit sneller, doeltreffender en eens gezinder willen zien, toch is men ook hier op de goede weg. Zoals de Duitsers nu tweemaal in deze eeuw de democratische wereld ernstig hebben onder schat, zo heeft thans de Sovjet- Unie dezelfde fout gemaakt. Wel niet in dezelfde'.mate, want de Russen hebben zichzelf niet in een oorlog gewikkeld, doch zij hebben juist die krachten ont- kluisterd, die in democratisch geregeerde landen slechts lang zaam in beweging komen. Natuurlijk hebben zij ook voor delen behaald, want vooral op het economische terrein liggen door de Koreaanse oorlog voor de Westelijke staten vele voet angels en klemmen. De stijgen de prijzen hebben grote spannin gen tussen lonen en prijzen teweeg gebracht, terwijl bij een plotseling staken der vijandelijk heden, zoals thans door de Rus sische gedelegeerde bij de Veilig heidsraad Malik wordt voorge steld een daling der prijzen zou kunnen optreden, waarvan een grote werkloosheid het gevolg zou kunnen zijn. Dit alles moet bij de werkende klasse een zekere ontevredenheid oproepen, welke ontevredenheid weer een goed zaaibed voor het communisme vormt. Het zal derhalve de grote taak van de Westelijke regerin gen zijn, dat naast de militaire uitrusting die men zich momen-1 teel aanschaft, de economische toestand zoveel mogelijk in de hand wordt gehouden en een welvaartspolitiek voor het ge hele volk met kracht nage streefd. Anders zou het Oosten alsnog datgene bereiken, wat thans door de kracht der wapenen is mis lukt. Het vredesaanbod der Rus sen dient terdege bestudeerd, doch eventuele gevolgen zowel op militair als op economisch ter rein houde men angstvallig in het oog. Er zijn geen aanwijzingen, of organen van de V.N, zoals de Vei ligheidsraad, na een wapenstil- Talloze gelukwensen stroom den gisteren in de loop van de ochtend binnen op paleis Soest- dijk, waar Prins Bernhard z:jn 4Öste verjaardag vierde. Er wa ren veel brieven bij van kinderen, van wie enigen tekeningen had den ingesloten. Ook waren tele grammen gestuurd door de Ne derlandse vrijwilligers in Korea en door de militairen in Suri name. Vijf Ambonezen boden bloe men aan in de Ambonese kleu ren. In het begeleidend schrijven stond vermeld, dat deze bloemen- groet afkomstig was van „aile Ambonezen, die tijdelijk in Ne derland verblijven' 's Middags is in de tuin achter het paleis een partijtje voor ge nodigden aangeboden President Truman heeft op zijn wekelijkse persconferentie ver. klaard, geen verzoek ontvangen te hebben om in het Perzische oliegeschil te bemiddelen. Hij zeide een brief te hebben ontvangen van de Perzische pie- mier, Dr. Mosisadeq, maar wei gerde hierover te spreken. De brief was in studie, aldus Truman en hij had het zeer op prijs gesteld, dat de Perzische eerste minister hem had geschre ven. De Amerikaanse president vond de toestand in Perzië ernstig. Er was echter volop gelegen heid voor een oplossing. De Ver. Staten deden al het mogelijke om een dergelijke op lossing tot stand te brengen. De brief van >Sossadeq aan Truman. Het Witte Huis heeft Donder, dagavond de tekst gepubliceerd van de brief, die de min—pres. van Perzië aan Truman heeft geschre- ven. Moss ad eq spreekt tegen de BritsJraanse Oliemaatschappij de beschuldiging uit, dat zij haar toevlucht neemt ,,tot bepaalde acties, die een stilstand in de uit voer van olie ten gevolge zullen hebben". De maatschappij dreigt de Per. zische regering met collectieve ontslagneming door de Engelse werknemers en verhindert de ka piteins van de tankboten de voor de huidige raad van directeuren der nationale oliemaatschappij be stemde ontvangstbewijzen te te kenen, aldus deze brief. De regering van Perzië zal al les in het werk stellen om het stoppen van de uitvoer te voorko men, doch indien! zij hiertoe zou moeten overgaan, dan zou de ver antwoordelijkheid oor de ernstige en ongewenste gevolgen op de schouders komen van de voorma lige maatschappij. Mossadeq verzekerde, dat het leven en het bezit der Engelse on derdanen in Perzië geen gevaar lopen. Hij schreef deze brief „wegens de bijzondere belangstelling, die de heer Truman bij verschillende gelegenheden voor het welzijn van Perzië heeft getoond en wegens de persoonlijke boodschap, die de president hem 3 Juni zond". De brief eindigt met de woor. den: „Ik ben er zeker van, dat de landen en in het bijzonder de re gering van het bevriende land Amerika niet zullen aarzelen ons te steunen om ons nationale ide aal te bereiken". De leden van het internationaal gerechtshof zjjn thans allen in Den Haag aangekomen met uitzonde ring van mr L Fabela, de Mexi caanse rechter in het hof, die wegens ziekte nog in zijn land ver toeft. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 11.21 11.56 0.36 0.46 ZONDAG 1 JULI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 11.41 0.16 0.56 1.06 n.m 11.25 12.40 12.50 n.m. 12.13 12.48 1.28 1.38 Zii zijn door de president, prof. J. Basdevant, in Den Haag bijeenge roepen, waar het internationaal gerechtshof vandaag de openbare behandeling begint van het op 22. Juni door de Britse regering inge diende verzoek voorlopige maat regelen te willen aangeven inzake het geschil tussen de Perzische regering en de Anglo-Iraanse olie- maatschappij. Het internationaal gerechtshof is samengesteld uit de president, de vice-president en 13 leden. Voorts is in Den Haag een dele gatie van deskundigen van de Anglo-Iraanse maatschappij, weke o.m. is samengesteld uit mr E. Northcroft, de vroegere hoofdver- tegenwoordiger der maatschappij te Teheran, mr J. Patinson, acj.- directeur van de productie, en mr H Snow, eveneens adj.-directeur. De heer S. B. Krylov, het lid der Sowjet-Unie. Hij wordt onder deze omstandigheden niet terug ver wacht vóór de zitting van het Hof. De Sow jet-ambassade kon over zijn mogelijke terugkeer geen in lichtingen geven. Het Hof zal nu, naar alle waarschijnlijkheid, z.jn samengesteld uit 12 leden, waar onder de president en de vice-pre sident. De Britse juridische adviseur, sir E Becket, die het Britse verzoek aan het internationaal gerechtshof zal verdedigen, heeft in een pers conferentie het verzoek nader toe gelicht. Daarbij deelde hij mee, dat En geland bij het indienen van het verzoek zich het recht had voor behouden aan het Hof het aan geven van interim-maatregelen te vragen. Men hoopte toen nog, dat er een overeenkomst zou worden bereikt met de Perzische regering. Een Britse delegatie kon in Tehe ran geen overeenstemming berei ken. Van Perzische zijde werd aan de maatschappij alleen gevraagd, hoe zij de Perzische regering zou kunnen helpen met de nationalisa tie De Perzen vroegen dus aan de maatschappij bijstand te verlenen bij haar eigen dood, aldus sir Eric Beckett. Daarna is de regering van Enge land ertoe overgegaan het Hot te verzoeken interim-maatregelen te willen aangeven. ZON- EN MAANSTANDEN. ZON MAAN Meisjes van de huishoudschool zorgden voor koffie en thee, van zelfsprekend tegen betaling, om dat de opbrengst voor de „Haak- in" zo hoog mogelijk moest wor den opgevoerd. De resultaten van de eerste avond waren stellig bevredigend. Ongeveer 850 betalende bezoe kers passeerden de eassa, terwijl de totaalopbrengst meer dan 2000 bedroeg. Dit fraaie resultaat werd mede bereikt door een gift van 1126, deels bijeengebracht door één uur loon van het personeel der Spiegelglasfabriek te Sas van op Juni. 30 4.23 onder op onder Juli. 1 2 3 op 4.23 4.24 4.25 21.04 onder 21.03 21.03 21.03 1.11 18.13 op 1.34 2.07 2.52 onder 19.23 20.24 21.13 welk blad de expositie heeft ge organiseerd, voerde o.a. de bur gemeester van Terneuzen, Mr. P. Tellegen, het woord in zijn kwa liteit van bestuurslid van het Koningin Wilhelminafonds. Mr. Teilegen wees erop, dat de N. C. R. V. niet steeds kan door gaan met „Haak-in" acties. Er zullen plaatselijke comité's moe ten komen om verdere acties en geldinzamelingen op touw te zetten. Gerard Hoek verwees de ge ruchten als zou er met het geld van de „Haak-in" weinig of mets worden gedaan, naar het rijk der fabelen. Het geld wordt besteed, Gent en voor de rest aangevuld goed en snel! w,n, ,n e„ve,o,J voSS Ï.'MHÊ -Ï5 Hoek van de N. C. K. - h&d doorgeknipt, dat de toegang Na een kort openingswoord tot de tentoonstelling afsloot, van de heer J. de Smit, de direc- zongen alle aanwezigen staande teur van het Zeeuws Dagblad, i het Wilhelmus. De vele bezoekers verspreidden zich toen over de tentoonstelling en de bazar. Op sommige ogen blikken was het zo druk, dat de mensen zich slechts voetje voor voetje konden voortbewegen. De heer A. C. van der Rest, apothekersassistent en drogist te Goes, had voor de duizendste bezoeker een fles eau de cologne beschikbaar gesteld en voor de 2500ste een complete „huis apotheek". Het zal de verdere dagen niet aan belangstelling ontbreken, dat staat wel vast. Zeeland haakt in en helpt mee, de nood der lijdende medemens te lenigen. Gerard Hoek heeft het zo tref fend gezegd: De kanker is volks vijand no. 1 en alles wat we kun nen doen, zullen we moeten doen om die verschrikkelijke vijand te overmeesteren. ONTPLOFFING IN BRITSE WAPENFABRIEK. Vrijdagavond werden Bridge- water, Burnham-on-Sea en een aantal dorpen opgeschrikt door een verschrikkelijke ontploffing in de koninklijke wapenfa briek bij Bridge water. Na de ont ploffing kon kilometers ver in de omtrek een grote rookwolk worden waargenomen. In de afdeling waar de ontplof fing plaats vond, werkten 6 per sonen, waarvan er 5 om 't leven kwamen. Wanneer een van de partijen niet verschijnt - en volgens mededeling uit Perzië zal de Perzische rege ring niet vertegenwoordigd zijn of in gebreke blijft haar zaak te verdedigen, kan de andere partij het Hof verzoeken een beslissing te haren gunste te doen. Alvorens dit te doen, moet net Hof niet alleen voor zichzelf uit maken dat het jurisdictie heeft, maar óók dat het verzoek in feite en rechten gefundeerd is. In verband met het spoedeisende karakter der zaak en rekening houdend met het feit dat er voor de beoordeling over de jurisdictie tiid nodig is, zou het Hof reeds te- voren interum-maatregelen kunnen aangeven. Het permanente Hof van Justitie heeft zulks vroeger reeds enige malen gedaan, aldus sir Ui ie Beckett. In een telegram aan bet..inter nationaal gerechtshof bestrijdt de Perzische minister vervolgens de competentie van de Britse tegei mg het verzoek te doen aan het riot. Het valt buiten de jurisdictie van het Hot dit verzoek in overweging te nemen, aldus de Perzische mi- nister. Het is de Perzische regering niet duidelijk hoe de Britse regering, niet een van de twee contracteren de partijen zijnde en niet compe tent zijnde te interveniëren in zulk een geval, dit verzoek bij het Hot aanhangig heeft gemaakt. stand zullen worden gebruikt. Het is bekend, dat Lie de Veilig heidsraad wil inschakelen. In Sowjetrussische kringen liet men evenwel doorschemeren, dat men van Russische zijde de bespre kingen tussen de „belanghebben de partijen" liever op regerings niveau gevoerd wil zien. De plaatsvervangende minister van Defensie der Verenigde Sta ten, Robert Lovett, heeft Vrijdag meegedeeld, dat algemene in structies over de onderhandelin gen betreffende een staken van het vuren in Korea aan generaal Matthew B. Ridgway worden ge zonden. De instructies worden verzon den via het departement van De fensie. Zij zijn door Truman goed gekeurd en opgesteld door de na tionale Veiligheidsraad in over leg met het State Department. De instructies zijn uitgegeven in overleg en in overeenstemming met- Engeland en de andere be trokken leden-staten der V. N. De nationale veiligheidsraad is het hoogste Amerikaanse advise rende lichaam. Van de raad zijn lid: president Truman, vice-pre sident AUban Barkley, minister van Buitenlandse Zaken Acheson, minister van Defensie Marshall en de voorzitter van de raad voor de hulpbronnen, welke functie op het ogenblik vacant is. Lovett zei, dat de instructies Ridgway de macht gaven om volgens zekere richtlijnen te han delen. Hij noemde deze richtlij nen echter niet. Hij voegde hieraan toe, dat ie dere voorwaarde voor een staken van het vuren zou moeten wor den goedgekeurd te Washington. Men meent in Washington al gemeen, dat generaal Ridgway een formeel verzoek om wapen stilstandsonderhandelingen aan het Noordelijke opperbevel in Korea zal doen. De perschef van generaal Ridg way verklaarde te Tokio, dat de opperbevelhebber „/bereid was zich met ieder verzoek van de Chinezen voor 'n wapenstilstand bezig te houden." De verklaring van Lovett be vatte een waarschuwing, dat een oplossing van het Koreaanse ge schil het de communisten moge lijk zou kunnen maken elders druk uit te oefenen. Welingelichte kringen te Lon den zeiden, dat de V. S. nauw con tact met Engeland hielden aan gaande de ontwikkeling van de toestand. De resultaten van de besprekingen tussen Kirk en Gromyko waren aan de Britse regering meegedeeld. Naar verluidt heeft Gromyko bij deze besprekingen de voorstel len van Malik verduidelijkt. Ridgway schijnt de opdracht te hebben gekregen opheldering over het vredesinitiatief te ver krijgen in deze zin, dat hij moet trachten te weten te komen, of de Noordkoreaanse en Chinese bevelhebbers ook machtiging van Peking en Moskou hebben ont vangen om ernstige besprekin gen over het staken van het vu ren te beginnen. In Washington verwachtte men in diplomatieke kringen, dat Ridgway met de Noordkoreaan se en Chinese bevelhebbers via de radio contact zal opnemen. Op deze wijze zouden zij er toe ge bracht kunnen worden een uit nodiging tot het houden van be sprekingen te aanvaarden zonder verlies van prestige. Er gingen Vrijdag hardnekkige geruchten te Tokio, dat vandaag bevelhebbers van de Noordelij ken met aanvoerders van de ver bonden besprekingen zullen voe ren over een staken van het vu ren. De besprekingen zouden waarschijnlijk buiten Korea wor den gehouden. Gen. Ridgway stelt bespreking wapenstilstand voor. Generaal Ridgway, opperbevel hebber der Verbonden troepen in Korea, heeft de opperbevelheb ber der Noordelijke troepen uit genodigd tot een bijeenkomst met zijn vertegenwoordiger aan boord van een Deens hospitaalschip in de haven van Wonsan ter bespre king van een wapenstilstand, al dus heeft het Amerikaanse mini sterie van Buitenlandse Zaken Vrijdag medegedeeld. Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft verklaard, dat generaal Ridgway een boodschap heeft gezonden te 23.00 uur (Nederl. tijd) Vrijdag per iedere beschikbare gelegen heid. De boodschap van Ridgway, die hem door president Truman was gezonden en die geadresseerd was aan de opperbevelhebber van de communistische strijdkrach ten in Korea, luidt: „Als opperbevelhebber van het commando der V.N. heb ik op dracht gekregen u het volgende mede te delen: „Mij is medegedeeld, dat u een bijeenkomst zou wensen ter be spreking van een wapenstilstand, die voorziet in het staken van de vijandelijkheden en alle daden van geweld in Korea met vol doende waarborgen voor de handhaving van een dergelijk be stand. „Na de ontvangst van een me dedeling van u, dat een dergelijke samenkomst verlangd wordt, zal ik bereid zijn mijn vertegenwoor diger te benoemen. Ik zal tezelf dertijd ook een datum voorstel len waarop hij met uw vertegen woordiger zou kunnen samenko men. Ik stel voor, dat een derge lijke bijeenkomst zou kunnen worden gehouden aan boord van een Deens hospitaalschip in de haven van Wonsan. w.g. M. B. Ridgway. KINDERBIJSLAG VOOR KLEINE ZELFSTANDIGEN. In Staatsblad 212 is afgekon digd de wet, houdende een nood- regeling kinderbijslag voor klei ne zelfstandigen. VERHOGING LOONGRENS SOCIALE VERZEKERING. Bij Kon. Besluit is bepaald, dat de wetten, welke zijn vastgesteld Tengevolge van de verhoging van de accijns op het gedistil leerd zal van Maandag 2 Juli af de prijs van een glas gedistilleerd in restaurants, café's en b?"c worden verhoogd. Naar gelang van de prijsklasse, waarin het bedrijf is ingedeeld zal deze verhoging variëren van 5 tot 10 per glas. Een woordvoerder van 't Ame rikaanse ministerie van Buiten landse Zaken heeft Vrijdagavond verklaard, dat volgens ontvan gen inlichtingen de premier van Thailand, Phiboel Songgram, door een Thailandse marine-een heid ontvoerd is. De premier woonde een plech tigheid van de overdracht van de baggermachine „Manhattan" door de Verenigde Staten aan Thailand bij in de haven van in verband met de verhoging van Bangkok, aldus de ontvangen in de loongrens voor de sociale ver- lichtingen. zekering in werking zullen tre den met ingang van 2 Juli 1951. PLEZIERJACHT BIJ TERSCHELLING GESTRAND. Van Terschelling uit werden gisteren op de Jacobsruggen ten Westen van het eiland noodsei nen waargenomen. De redding boot „Adriaan de Bruine" van de Kon Noord- en Zuid-Hollandse Redding Maatschappij voer on middellijk ter assistentie uit. Het bleek, dat het jacht „Annie" uit Hilversum, aan boord waarvan zich twee dames en twee heren bevonden, was gestrand. Het ge lukte het jacht vlot te slepen en behouden de haven van Ter schelling binnen te brengen. Na de ontvoering van de pre mier had men schoten gehoord in het Noordelijk deel van Bang kok, aldus de woordvoerder. Hij verklaarde, dat het ministe rie verder nieuws van de Ameri kaanse ambassade in Bangkok afwacht. Er waren geen /berich ten over molestatie van Ameri kanen ontvangen. De woordvoerder zei, dat de Amerikaanse regering zeer be zorgd is over het lot van de pre mier. Phiboel Songgram kwam in November 1947 na een militaire staatsgreep aan de macht. Door ongevallen heeft de R.A.F. drie vliegtuigen en vier piloted verloren.

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 1