Tankschepen moeten Abadan verlaten DRAKE NAAR ENGELAND GEVLUCHT GEALLIEERDEN IN DE VERDEDIGING Commentaren op Maliks voorstel VOORZICHTIGHEID BLIJFT GEBODEN De troonsafstand van Koning Leopold Rede van Acheson in het Congres Van het Koreaans strijdtoneel Moeilijkheden opgelost van WOENSDAG 27 JUNI 1951. 7e Jaargang No. 1765. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Temeuzen WORDT DE TOESTAND IN PERZIE EEN RAMP? De Britse minister van Buitenlandse Zaken, Morri son, heeft Dinsdagmiddag in het parlement verklaard, dat alle tankschepen in de haven van Abadan instruc tie hebben gekregen onmiddellijk te vertrekken, indien noodzakelijk na de olie, die zij hadden geladen, gelost te hebben. DE AMERIKAANSE MILITAIRE LEVERANTIES. In een officieel voor publicatie vrij gegeven ver klaring van het hoofdkwartier van generaal Ridgway te Tokio wordt de volgende uitlating van de Ameri kaanse diplomatieke woordvoerder aangehaald: iWEERSVERW ACHTIN G HOOGWATER. In politieke kringen te Brussel wordt verklaard, dat de 3 politieke partijen thans vrijwel tot een volledig accoord zijn gekomen over de problemen, die verband houden met de troonsafstand door koning Leopold. op onder op onder Juni. INDO CHINA. PETROLEUM GEVONDEN. Geen Belgisch arrestatiebevel tegen Westerling Berechting Sweerts Terugkeer uit Russische krijgsgevangenschap DE AMERIKAANSE OLIEPRODUCTIE. Frankering bij Abonnement: Temeuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55-57 Terneuzen Telefoon 2510 Nd 5 uur: 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 4,55 per kwartaal Per week 37 cent Losse nummers 7 cent ZEEUW Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 centj iedere regel meer 15 cent Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum pet advertentie 1,80. Vermelding: Brieven onder nummer, of: AdraM Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 oun Morrison zeide verder, dat de Perzen moesten begrijpen, dat zij volgens het volkenrecht verant woordelijk zijn voor de bescher ming van Britse onderdanen in Perzië. Zouden zij niet in staat blijken zich van deze taak te kwijten, dan zou de Britse rege ring gedwongen zijn zelf die taak ter hand te nemen onder gebruik van de middelen, die daartoe no dig zouden zijn. De kruiser „Mauritius" had order gekregen terstond naar het gebied van Abadan te stomen. De Engelse regering heeft de Brit^-Iraanse oliemaatschappij order gegeven, de gezagvoerders van hun olietankschepen te in strueren Abadan zo spoedig mo gelijk te verlaten, aldus Morri son. De toestand in Abadan is zeer ernstig, verklaarde hij. In het bijzonder legde Morri son de nadruk op de onaanneme- lijke eis van de Iraanse regering: dat de gezagvoerders der sche pen voor iedere lading een bij zonder bewijs moeten tekenen. Hij noemde de laatste ontwik keling van de toestand in Per zië zeer ernstig en zei, dat als de Perzische regering voort zou gaan met het eisen van de nieu we ontvangstbewijzen en met de nieuwe anti-sabotage-wet, de maatschappij geen andere keus zou hebben dan de werkzaamhe den in Abadan Ibinnen enkele da gen stil te leggen. Als het anti-sabotage-wetsvoor- stel wet zou worden, zouden de Perzen de Britse staf voor ieder ongeval aansprakelijk kunnen stellen en hen aan vervolging door een militair gerechtshof kunnen blootstellen. „De staf zou duidelijk in een onhoudbare positie komen te verkeren", al dus Morrison. Hij zei voorts, dat de Perzische regering herhaaldelijk was ge waarschuwd voor de gevaren, die een gevolg zouden kunnen zijn van het zich bemoeien met de ingewikkelde oliemachinerie en dat de olieraffinaderij niet zou kunnen werken zonder tankers om de olie te halen. „In Z.-Perzië kan een zeer ernstige en moei lijke toestand ontstaan, zo voeg de Morrison hieraan toe, waar voor de Perzische regering ten volle aansprakelijk zou zijn." Op de vraag of het zenden van de kruiser „Mauritius het gevaar voor Britse levens zou vererge ren antwoordde Morrison, dat hij dit ten zeerste betwijfelde. Aan de andere kant, aldus de minis ter, als de omstandigheden zich zouden voordoen, die leiden tot ernstige gevolgen en wij geen voorzorgsmaatregelen hadden genomen, zouden wij terecht de afkeuring van het volk krij gen. De kruiser „Mauritius" bevindt zich op het ogenblik bij Bahrein, in het zuiden van de Perzische Golf, en kan in een halve dag Abadan bereiken. Het is een schip van 8.000 ton met een be manning, in vredestijd, van 730 koppen. Het schip behoort tot de Britse vloot in Zuid-Oost-Azië. Opnieuw vroegen conservatie ve afgevaardigden, of Morrisons belofte om Britse levens te be schermen ook gold voor de be scherming van de installaties en eigendommen. Zoals steeds tevo ren vroeg Morrison bij hem op dit punt niet te zeer aan te drin gen. De conservatieve leider, Chur chill, zei dat de oppositie er ge noegen mee nam de zaken te la ten zoals zij waren, vertrouwend dat de minister het parlement op de hoogte zou houden van de da gelijkse ontwikkeling. Aan het einde van zijn te voren opgestelde verklaring zei Morri son nog, „wjj zijn nog steeds be reid de kwestie van de toekom stige werkzaamheden van de „Anglo-Iranian" met de Perzische regering te bespreken". Drake uit Perzië gevlucht. Naar A.FjP. van bevoegde zijdo te Londen verneemt zou de alge mene bedrijfsleider van de „(An- glo-Hranian" Eric Dirake, uit Per. zië naar Basrah, in Irak zijn ge. vlucht. Naar Reuter uit welingelichte* bron te Londen verneemt zal Dra ke binnenkort naar Engeland vliegen. Mossadeq over Britse olie-employes. Dinsdagmiddag heeft de Per zische premier Mossadeq in een radiorede zijn teleurstelling ge uit over de onder de buitenland se ambtenaren van de oliemaat schappij ontstane onrust en hun wens om Perzië te verlaten. Hij heeft opnieuw verklaard, dat Perzië met deze technici wenst verder te werken en voegde 2r aan toe, dat hun alle verzekerin gen voor hun leven, hun eigen- Acheson over Perzië. Dinsdagmiddag heeft de minis ter van Buitenlandse Zaken, Acheson, voor het Amerikaanse Congres verklaard, dat alles er op wees, dat de critieke toestand in Perzië „zich ontwikkelde in de richting van een ramp." Acheson zei voorts, dat hij geen lichtpunten zag in de oliekwestie Op de vraag of het ministerie nog van mening was, dat de olie van het Midden-Oosten van vitaal be lang was voor Europa en de we reld, antwoordde Acheson, „het is onontkoombaar, dat de olie een meest vitale en belangrijke bron is voor de vrije wereld. Het is een van de redenen, maar niet de enige reden, waarom de toe stand in Perzië zo critiek is." dom, hun salaris en alle door hen verworven rechten gegeven wor den. Protest van de „Anglo-Iranian'.' [Dinsdag heeft de Brits_Iraan3e Oliemaatschappij -bij de Perzische regering geprotesteerd tegen drie door de Perzen genomen maatre gelen bij het uitvoeren van de na tionalisatie van de olie. Het protest werd door de hoofd vertegenwoordiger van de maat schappij in Teheran Richard Sed. don, aan de minister van Finan ciën overhandigd. De maatschappij protesteert te gen: 1. De orders, dat de maatschap pij dagelijks Ibij de Perzische Bank de plaatselijke ontvan. sten uit de verkoop zou moe ten deponeren-; 2. Do benoeming van eeni Perzi sche ambtenaar als hoofd van de afdeling plaatselijke ver koop; 3. Het sluiten van de voorlich tingsafdeling van de Maat schappij en de wijze waarop dit is geschied. President Truman heeft Maan dag in een boodschap aan het Congres verklaard, „dat de ge combineerde defensie-inspannin gen van de vrije wereld in feite slechts pas begonnen zijn". Er was evenwel goede reden voor op timisme over haar voortgang, zo zeide de president in een begelei dend schrijven bij het derde half jaarlijkse rapport over het pro gram van wederzijdse militaire bijstand, dat de periode van Octo ber 1950 tot Maart 1951 bestrijkt. Volgens dit rapport waren de ver schepingen groot, doch zij zouden gering zijn in vergelijking met de verschepingen die nog zouden ko men. Het totaal der verzendingen steeg van 300.000 ton op 1 Octo ber 1950 tot ongeveer een millioen ton tegen April, afgezien van de uit de V.S. verzonden vliegtuigen en schepen. Naar het rapport ver klaart, zijn in bovengenoemde pe riode naar de landen van het Noordatlantische verdrag o.m. verzonden 319 vliegtuigen, negen schepen, 3.533 tanks en gevechts wagens, 1.150 stuks artillerie en scheepsgeschut en 4.897 trans portvoertuigen. Frankrijk heeft volgens het rapport het leeuwen aandeel gekregen. Volgens het rapport ontvangt Perzië Amerikaanse tanks, ka nonnen, vrachtauto's en oplei dingsvliegtuigen. De hulp aan Perzië beoogt ,,in de meest noodzakelijke behoeften van de Perzische strijdkrachten te voorzien". De Noordelijken slaagden er in de Verbondenen ten Oosten van Koemhwa tot een terugtocht ach ter de artilleriestellingen te drin. Sen- Een kleine Chinese eenheid drong door in de linies der Ver bonden troepen. De penetratie werd echter tot staan gebracht. Ten N. en N. W. van Tsjorwon sloegen Verbonden patrouilles 'n kleine groep verwoed vechtende Chinezen) voor het merendeel uit een. Generaal 'Ridgway bezoekt het front. Generaal Ridgway de opperbe velhebber der Ver. Naties en gen. Van Fleet, de bevelhebber te vel de, hebben Dinsdag onverwachts medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Woensdag ochtend tot Woensdagavond. Koel weer. Half tot zwaar bewolkt, met plaatselijk enkele lichte regenbui en. Matige en nu en dan vrij krachtige Zuidwestelijke wind. Koel weer WOENSDAG 27 JUNI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 8.12 8.47 9.27 9.37 n.m. 8.30 9.05 9.45 9.55 De koning zou een jaarlijkse do tatie krijgen/ van 6 millioen franc en zal bovendien nog aanspraak kunnen maken op bepaalde cre- dieten van de begroting. De kroonprins zal, zolang hij ongehuwd is, verblijf mogen hou den in de ouderlijke woning. De koning zal zelf een verblijf plaats mogen aanduiden, die hem bij wijze van gift zal worden ge schonken. De status van de uit het twee de huwelijk van koning Leopold met de prinses van Retie gespro ten kinderen bljjkt nog enkele moeilijkheden, op te leveren. De liberale afgevaardigden wa ren tijdens de besprekingen na melijk van oordeel, dat de zgn. autentieke acte van de vorst deze status n.l. niet geheel regelt. De 'Grondwet zegt n.l., dat alle rechtstreekse afstammelingen van koning Leopold recht kunnen doen gelden op de troon. Aangezien prins Alexander een afstammeling in rechte lijn is van de koning, kan aldus deze afge vaardigden, geen enkele acte van de koning (waarin verklaard wordt dat prinis Alexander nim mer voor troonsbestijging in aan. ZON- EN MAANSTANDEN. ZON MAAN 27 4.21 21.04 0.29 14.28 28 4.22 21.04 0.40 15.43 29 4.22 21.04 0.54 16.59 30 4.23 21.04 1.11 18.13 Saigon beschoten. Troepen der Vietminih hebben voor het eerst in 6 maanden de Indo-Chinese hoofdstad Saigon, beschoten. Vijf granaten kwamen1 terecht bij het douanepakhuis aan de ri vier. Er waren geen persoonlijke ongelukken. merking zal komen) een wijziging brengen in de Grondwet. Een verandering in de Grond-i wet, zo redeneren zij, moet plaats hebben op voorwaarden, die hier in zijn neergelegd en één hiervan is een ontbinding van het parle ment. Over deze aangelegenheid zal de eerste minister binnenkort een verklaring afleggen. De plechtigheid van de troons afstand zal zich afspelen op 15 Juli in het koninklijk paleis. D*e politieke partijen zullen, ver. tegenWoordigd zijn door een om vangrijke parlementaire delegatie. Geen enkel lid der koninklijke familie zal op 17 Juli de plechtig heid van de eedsaflegging door de koninklijke prins [Boudewijn in het parlement hijwonen. een inspectiebezoek afgelegd aan1 de frontposities in Korea. Dinsdagmiddag heeft generaal Ridgway, vergezeld door de Ame rikaanse ambassadeur in Poesan, alsmede door de generaal Van Fleet en Colcers, een bezoek ge bracht aan de president van de Zuidkoreaanse republiek, Syng- man Rhee. Generaal Ridgway zei tot ver slaggevers dat het gewoon routi ne-bezoek was en verklaarde dat de troepen in de best mogelijke conditie verkeerden. Hij zei, dat hij voor een wapen stilstand „ijzerharde" voorwaar den zou nodig hebben. Intussen manoeuvreren beide zijden, alsof zij zich op nieuwe grote slagen voorbereiden. In bot singen, die dikwijls uitliepen op felle gevechten van man tegen man, betwisten de tegenstanders elkaar heuvelposities, die belang rijk zullen blijken, indien het ver wachte nieuwe offensief zich ont wikkelt. Radio-Moskou I»c8chuldigt Trygve lie. Naar aanleiding van „ontdekte archieven van de Zuidkoreaanse president, die bewijzen, dat de aanval bp Npord-Korea van te voren is georganiseerd" verklaart Radio-Moskou dat uit de docu menten is geleken, dat Trygve Lie, de secr.-generaal der Ver. Naties, een „niet fraaie rol" heeft giespeeld bij de voorbereiding en uitvoering der Amerikaanse agressieplannen' Een geleerde te Lausanne heeft de Zwitserse geologische vereni ging er van in kennis gesteld, dat hij onder de bergen van de Jura sporen heeft gevonden van wat naar hij gelooft zware petro leum is. Vermoedelijk is het dezelfde soort zware olie als in Mexico en Zuid-Amerika wordt gevonden, maar het is nog niet bekend, hoe veel er van aanwezig is. In verband met een in de Ne derlandse pers verschenen be richt, volgens hetwelk door de Belgische regering een arrestatie bevel zou zijn uitgevaardigd tegen Westerling wegens het gebruik maken door Westerling van een vervalst paspoort, kan worden medegedeeld, dat de Belgische veiligheidsdienst heeft tegenge sproken, dat tegen Westerling een bevel tot arrestatie is uitgevaar digd. Er bestaat slechts een bepa ling, dat indien Westerling in Bel gië wordt aangetroffen, onmiddel lijk de veiligheidsdienst hiervan in kennis moet worden gesteld. ,De Ver. Staten' gevoelen zicli niet verlokt tot het aanvaar den van het voorstel om de Ver bonden strijdkrachten van de 38e breedtegraad terug te trekken, daar het vraagstuk van het vin den van een oplossing voor het Koreaanse geschil veel verder gaat dan slechts een terugtrekken van troepen". De geografische postie vormt slechts één aspect van het vraag stuk. Indien de strekking van Maliks toespraak is, werkelijk een poli tieke oplossing van het Koreaan. se geschil mogelijk te maken, dan Wordt dat niet bevestigd door enige, uit welke andere bron ook ontvangen inlichting van 't Ame rikaanse ministerie van Buiten landse Zaken. Het ministerie is van mening dat Maliks voorstel te recht streeks en openbaar schijnt. Vorige stappen op diplomatieke gebied van het Kremlin droegen deze kenmerken niet. De „buitengewone voorzichtig heid" van het Amerikaanse mini sterie met betrekking tot 't voor stel, is gebaseerd op verscheidene punten, de vaagheid er van inbe grepen. Functionarissen te Washington vrezen dat een gedeelte van Ma liks voorstel, dat betrekking heeft op een staken der vijandelijkheden in Korea, wellicht is gedaan om een militair voordeel voor de com munisten te behalen. Vele andere aspecten van de militaire situatie in Korea zijn in Maliks toespraak niet aange roerd. De Belgische oud-S.S.'er Sweerts, bekend uit de zaak-Wes- terling, is gisteren door de Luik se krijgsraad ter beschikking ge steld van de procureur des ko- nings te Antwerpen. Sweerts zal zich vandaag, teza men met de gewezen ambtenaar bij het Nederlandse consulaat Mijnen Pot, voor de 7de cbrrectio- nele rechtbank te Antwerpen moeten verantwoorden in de zaak der gestolen paspoorten en de deviezensmokkel. De krijgsraad te Luik zal mor gen uitspraak doen over de al dan niet-ontvankelijkheid van het gra tieverzoek van Sweerts, die zoals bekend, indertijd bij verstek ter dood werd veroordeeld. De Sowjet-ambassadeur te Den Haag heeft aan het ministerie van Buitenlandse Zaken mededeling gedaan, dat binnenkort uit de Sow jet-Unie een nieuwe groelp van 65 uit krijgsgevangenschap ontslagen Nederlanders mag wor den verwacht. De namen der betrokkenen zijn mbg niet bekend. Nadere gegevens zullen zo spoe dig mogelijk Worden bekend ge maakt. Te Washington zijn geen be richten van de Amerikaanse ge heime dienst ontvangen, die er op wijzen dat de communisten ook? maar ergens in Korea geneigd zijn de strijd te Staken. Het tegenovergestelde schijnt juist het geval te zijn. In dit verband 'wijst jnen er °P dat juist thans te Peking campag nes worden gevoerd, die dienen om een voortzetting van de com. nmnistische agressie in Korea vloort te zetten. Het ministerie legt speciaal be hoedzaamheid aan de dag t.a.v. twee door Malik in zijn toespraak gebruikte zinsneden. Malik zegt dat „partijen bereid moeten zijn een weg te volgen, die leidt tot een vreedzame rege ling van het Koreaanse geschil". Wat bedoelt hij met deze „tot vreedzame regeling leidende weg" Verder zegt Malik dat de eerste stap, om tot een dergelijk „vreed zame regeling" te komen, zou moeten bestaan uit het openen van besprekingen door de oorlog voerenden over een staken van de yjjandelijkheden Wie zijn deze „oorlogvoeren den" Malik zegt het niet. De Sowjet-Unie heeft nimmer willen toegeven in het Koreaanse conflict te zijn betrokken. De Chinese communistische re gering zegt dat haar legers in Ko rea uit „vrijwilligers" zijn samen gesteld. De Noordkoreanen zwijgen over dit punt. Het Amerikaanse ministerie heeft ook buitengewone behoed zaamheid in zijn commentaar aan de dag gelegd omdat het rekening müet houden met de andere vijf tien landen, die everveens strijd krachten in Korea hebben. Er wordt in dit verband op ge wezen dat het ministerie, enige uren na het uitspreken door Ma- lik van zijn rede, niet daarop in krachtiger termen commentaar wil geven zonder de regeringen der andere, in de Koreaanse strijd betrokken staten, te hebben ge raadpleegd. De voornaamste oorzaak van de voorzichtigheid van het State De partment is gelegen in de wijze waarop Malik een politiek voor stel doet, dat slaat op de militaire toestand in Korea. Indien Maliks voorstel zou wor den aanvaard en de Verbonden strijdkrachten van de 38ste breed tegraad zouden worden terugge trokken, rijst de militaire vraag of hiermede van de zijde der com munisten wordt beoogd de linies op het slagveld te verplaatsen en hen militair in een betere positie te doen komen. Het gevaar voor een] onverhoed se tegenaanval door de commu nisten en 'iet verbreken van een gesloterj wapenstilstand bestaat altijd. Op zich zelf verwerpen de Ver. Staten het denkbeeld van een ge demilitariseerde zone niet. Er kan enige waarde aan dit ge deelte van Maliks voorstel worden toegekend, al behoeft dit niet noodzakelijkerwijs een terugtrek ken van de 38ste breedtegraad in te houden. Vertegenwoordigers van zestien Amerikaanse oliemaatschappijen, die haar werkterrein hebben in overzeese gebieden, zijn het nage noeg eens geworden over onder linge samenwerking op het gebied van faciliteiten en productie ten einde het tekort te bestrijden, dat de nationale defensie zou kunnen schaden. De bijeenkomst werd geleid door de petroleumraad voor de defensie. De maatregelen werden geno men met de toestand in Perzië voor ogen, doch deze zijn niet tot Perzië of 'het Midden-Oosten be perkt. Voorts wordt nog gezegd dat het komen ttot staking der vijandelijkheden in Korea groter moeilijkheden oplevert dan het geval was In Indonesië en by de gevechten tussen Israël en zijn Arabische buurstaten, daar bij het Koreaanse conflict te grote mo gendheden zijn betrokken. ZUID-KORE A VOORSTEL. EN MALIKS Dinsdag heeft de Amerikaan se minister van Buitenlandse Zaken, Dean Acheson, er bij het Congres op aangedrongen het nieuwe plan om „de geleidelijke uitbreiding van de Sowjet-Unie" te bestrijden, goed te keuren. De meeste kosten van het plan zul len acht en een half milliard dol lar bedragen. „Dit proces van geleidelijke uit breiding en consolidatie, waar door Rusland in de laatste 500 jaar van het hertogdom Mosco- vië uitgegroeid is tot een uitge strekt rijk, moet tot staan wor den gebracht", aldus Acheson. „,Dit betekend, dat wij, indlien mogelijk, Russische pogingen, waar die ook gedaan mogen worden, moeten bestrijden. Het betekent eveneens, dat wij de col lectieve kracht en de politieke betrekkingen, die deze kracht ondersteunen, moeten ontwikke len." Het hulpfonds voor de bewape ning, waarop aanvallen verwacht worden door tegenstanders van de regering, omvat 6.300 millioen dollar voor militaire en 2.200 mil lioen dollar voor economische hulp. De minister van Buitenlandse Zaken verklaarde, dat zelfs als er vrede in Korea zou komen, „de behoefte aan militaire en econo mische hulp voor de vrije wereld niet kleiner zou worden". Overeenstemming in Korea zou „de wereld in staat stellen terug te komen van wat de rand van de afgrond zou kunnen zijn". Het zou een vergissing zijn, al dus Acheson, het door Malik ge dane voorstel als „een wijziging van de Sowjet-politiek of doelstel lingen" te beschouwen. „Wij trachten van de Sowjet-regering te weten te komen, wat haar be doeling is". Ook al wordt overeenkomst in Korea bereikt, toch zullen de Ver enigde Staten en hun bondgeno ten altijd voorbereid moeten zijn op andere aanvallen of binnen landse toestanden. Voorts zouden, bij welke onderhandelingen over een overeenkomst dan ook, verze keringen van de Chinese en -ioordkoreaanse communisten, dat zij de conventie van Genève met betrekking tot de zich in hun handen bevindende geallieerde krijgsgevangenen zullen nako men, van vitaal belang zijn, aldus Acheson. De Zuidkoreaanse ambassadeur In de Ver. Staten heeft ver klaard, dat Zuid-Korea elke overeenkomst betreffende staken van het vuren van de hand zal wijzen, die niet voorziet in „de volledige hereniging van het Ko reaanse schiereiland". Dit was gezegd in een bood schap van president Syngman Rhee uit Poesan. Rhee had verder geëist, dat Zuid-Korea een stem zou hebben bij onderhandelingen over een staken van het vuren. De ambassadeur twijfelde aan de oprechtheid van het voorstel van de Sowjet-vertegenwoordi- ger bij de V. N. JAPANSS COMMENTAAR. lEen woordvoerder van het Ja panse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft te Tokio verklaard van mening te zijn dat het Russi sche voorstel voor een/ staken dei- vijandelijkheden in Korea is be doeld als een diplomatieke zet om het sluiten van een vredesverdrag met Japan te vertragen. Die woordvoerder zeide dat het Russische aanbodi indien het al thans is gemeend, ten doel heeft de internationale noodzaak, om tot een vredesverdrag met Japan te komen, minder dringend te maken. „Een wapenstilstand in Korea en de daaruit voortvloeiende ver. mindering der internationale spanning zouden mogelijk tenge volge hebben dat Groot.Brit tan nic, de Philippijnen en enkele an dere staten strengere vredesvoor waarden vbor Japan zouden wil. len doen vaststellen''. DE „PRAWDA" VOORSTEL OVEI4 HET De „Prawda", het officiële dag blad der Sowjetrussische commu nistische partij schreef Dinsdag, aldus Radio-Moskou, dat alle voorwaarden aanwezig zyn voor een vreedzame regeling van de Koreaanse oorlog.

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 1