GEESTELIJKE VERZORGING INDO-CHINA c I i Het hnis zonder sleutel Fa P. J.VANDESANDE De exam r van emigranten in Australië vrHaak-m"-ientoonsteI!ïrtg in Zeeland Het Nederlandse detachement in Korea Kerknieuws Gemeenteraad van Schoondijke Firma P. J. van de Sande Schrijf benodigdheden SETS Autorijscl w De in Nederland teruggekeerde Utrechtse predi kant der Ned. Herv. Kerk Ds. J. B. Groenewegen, die twee en een halve maand in Australië is geweest flter behartiging van de belangen der Ned. Herv. emigranten, heeft in een onderhoud verklaard, dat zijn reis een drieledig doel had. Nieuwe looneisen van Christe lijke vakverbond in Frankrijk Het Amerikaanse verzoek om meer troepen Brandend schip bij de Belgische kusi A G]E N D A Let op de échte (in de RODE pakken) krachtige kost voor het kind HET ONDERZOEK NAAR DE RAMP MET DE „AFFRAY". Nieuwe staking in de V.S. 1 55 Www o *9 DROGISTERIJ W. DINGEMANSE Terneuzen Axelsestraat Noordstraat Terneuzen iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiii Maar geen nood; Neem AUTORIJL Westkolkstraat 20 E' co kl< PI S\ m ci iw UI EA BI Cl BOHLER-SE MORE-SET BLACKBIRE In de eerste plaats had hij lot Laak de Nederlandse emigranten als geestelijk verzorger te begelei den. Hij heeft op de heenreis meit de „Grote Beer" nuttig werk kunnen verrichten. Vele emigranten realiseerden zich aan boord eerst, welk een belangrijke stap zij hadden onder nomen en de moeilijkheden, die hun in het verre land te wachten stonden. Eigenlijk komt dit werk overeen met het gewone ambtelijke werk. Het was alleen jammer, dat de „Grote Beer" nie. erg groot is, zodat de mensen, nogal op elkaar gepakt waren. Het was daardoor niet zo ge makkelijk de mensen eens afzon derlek te spreken. Desondanks bleek er veel be langstelling te bestaan voor gees telijke zaken, aldus Ds, Groene wegen. Het verblijf in Australië had tot doel na te gaan, hoe de situatie daar is ten aanzien van de geeste lijke verzorging en of de Ned. Herv. Kerk hier een taak heeft. Zoals men weten zal -zei Ds. Groenewegen houdt Ds. Geur- sen uit Leiden reeds verblijf in Australië. De vraag was nu; Verdiept het aanbeveling, dat meer Ned. Herv. predikanten voor korter of langer tijd naar Austra lië vertrekken. Vóór de reis van Ds. Geursen was het enigè steunpunt de heer J. J. Mol, een Nederlander, die in Sydney theologie studeert. Hi) organiseerde in 't Bathurst kerkdiensten en allerlei ander werk en ten behoeve daarvan legde hij in zijn auto vaak grote afstanden af. Het was de bedoeling zo zei- de Ds. Groenewegen dat ik wat van het werk van de heer Mol zou overnemen en de ménsen met de Presbyteriaanse kerk van Austra lië en de bestaande contacten ver stevigen. Het is mij gebleken, dat er meer Nederlandse predikanten gedu rende enige tijd in Australië moe ten zijn, vooral met het oog op de taal. want zij, die het Engels on voldoende kennen hebben weinig aan de Engelse kerkdiensten en daardoor de neiging deze dan te laten schieten. Binnenkort zal Ds. Goudkamp van de A.M.J.V. uit Amsterdam naar Sydney vertrekken, maar ook in andere plaatsen moeten Nederlandse predikanten komen. Het kerkelijk leven neemt in Nederland een belangrijker plaats in dan in Australië. Een vooraanstaand predikant uit Perth vertelde mij zo ging Ds. Groenewegen verder dat door de komst van Nederlandse emigranten het aantal kerkgan gers verdubbeld was. Eten zuiver eaquivalent voor de Ned. Herv, Kerk is er in Austra lië eigenlijk niet. De Anglicaanse kerk neemt er een heersende positie in, maar de Ned. Hervormde voelt er zich niet in thuis door de liturgie en de andere vormen, die daar in acht worden genomen. Wat dat betreft kan de Presby teriaanse kerk er een| beter onder dak verlenen. In dit verband wees Ds. Groene wegen er op, dat ongeveer 40 pro. cent der Australiërs tot de Angli caanse kerk behoren, 10 procent tot de Presbyteriaanse, 20 proc. tot de R. K—kerk en 10 proc. tot de Methodisten. De rest behoort bij kleine sec ten of is onkerkelijk. De Presbyteriaanse kerk is breed vertakt. Men vindt overal gemeenten (ongeveer 600) en verder nog 200 evangelisatieposten en wel op het platteland. DS. Groenewegen vertelde ver der, dat hij een poosje in Bathurst is geweest en in een paar steden om contacten op te nemen. De algemene indruk, die Ds. Groendwegen op deed, is dat de mensen zich over het algemeen in Australië wel thuis gevoelen. Het woninggebrek baart grote moeilijkheden Het wjordt inderdaad uiterst moeilijk grote gezinnen op te ne men, juist door het gebrek aan huisvesting. Kinderloze gezinnen en onge. trouiwden kunnen nog wel onder dak worden gebracht. Ds. Groenewegen hoorde weinig van werkelijk mislukte emigratie, maar er zijn vele voorbeelden van hen, die zich er doorsloegen. Verschillende emigranten heb ben nu reeds een behoorlijke le vensbasis. Er is wterk genoeg in Australië. Kort geleden werd het cijefr van ongeveer 100.000 vacatures bekend. De kranten staan dan ook vol advertenties met personeelsaan- vragen, maar voor de grote gezin nen bestaan nu eenmaal de huis vestingsmoeilijkheden. Vrijgezellen krijgen niet zielden reeds op de kade bij het ontsche pen werk, want zij, die arbeiders boeken, wachten vaak reeds op de kade de emigranten op. Tenslotte merkte Ds. Groenewe gen op, dat de toestanden in Blathurst niet ideaal zijn, doordat vader vaak honderden km ver gaat werken. De moeders hebben dus de zorg voor de kinderen naast hun leed door het onplezierige echtelijke leven. De hygiënische toestanden zijn beter dan enige tijd geleden en de ook de voedselvoorziening. Het gebrek aan mensen en aan materiaal is oorzaak, dat er niet zoveel huizen worden gebouwd als nodig zijn, zo besloot Ds. Groene wegen het onderhoud. Natuurlijk gaan wij u niet pre cies vertellen, wat er allemaal op de „Haak-in"-tentoonstelling, die in de zalen Krijger te Goes op Donderdagavond, Vrijdagmiddag en -avond en de gehele Zaterdag van deze week wordt gehou den, te bewonderen zal zijn. U kunt trouwens op de tentoon stelling een volledige catalogus ten bate van de kankerbestrij ding kopen. Voor de fraaie voorwerpen, die voor de N.C.R.V.-microfoon door Zeeuwen zijn aangeboden, mogen wij echter wel een uitzondering maken. U zult op de expositie om te beginnen een diabool kunnen zien, geschonken door de N.V. Betondiaboolzuilenfabriek „De Hoop" te Terneuzen. Even verder staat een glaskist van de Fa. Prins en Zn te Vlissingen en het ziekenhuis „Bethesda" te Vlissin gen komt met een wel zeer origi neel geschenk voor de dag, n.l. een model van een verpleegster met een koortslij st. Iedere milde gever of geefster blijft in zijn of haar „branche", want van de waterleidingbedrij ven te Vlissingen en Midden- Zeeland staat er een tableau met Bet bestuur van tiet Christelijk Vakverbond, C.F.T.C., dat te Pa rijs is bijeengekomen, kondigt nieuwe looneisen aan. In eenj communiqué stelt het bestuur vast, dat de koopkracht van de arbeiders in Frankrijk de laatste tijd tengevolge van het ontbreken van een uiforme econo mische en sociale politiek der re gering nog verder is gedaald. De kosten van levensonderhoud zijn alleen reeds in de periode van 15 Maart tot 15 Juni 1951 met 8 procent gestegen. Het bestuur vraagt daarom de aangesloten vakverenigingen de actie tot het verkrijgen van een loonsverhoging te steunen. In het eerste jaar van de oor log in Korea is Nederland in landstrijdkrachten van de Ver enigde Naties aldaar door in to taal 1043 man vertegenwoordigd geworden. De Nederlandse ma rine was vertegenwoordigd door Hr. Ms. torpedobootjagers „Evert- sen", die onlangs is teruggekeerd en „Van Galen". Het eerste bataljon vrijwilli gers vertrok op 26 October van het vorige jaar met de Zuider kruis. Komende maand gaat de derde .aanvullingsdetachement van 250 man naar Korea. De oorspronkelijke comman dant van het Nederlandse deta chement, lt.-kolonel M. P. A. den Ouden, sneuvelde in achterhoe degevechten op 12 Februari bij Hoengsong en in zijn plaats werd benoemd de lt.-kolonel Eekhout. Na aankomst op 23 November te Poesan ontving het oorspron kelijke detachement een oefening van veertien dagen en werd toen ingedeeld bij het 38ste regiment van de tweede Amerikaanse divi- aan de 38e breedtegraad. De eerste taak die de Nederlandse vrijwilligers te verrichten kregen was het bewaken der wegen doch daarna kwamen zij aan het front te staan. Op de eerste verjaardag van de Koreaanse oorlog vermeldt de staat van de Nederlandse deta chement 51 gesneuvelden en 186 gewonden en zieken, van wie er Generaal De Lattre de Tassig- ny, opperbevelhebber der Franse strijdkrachten in Indo-China, heeft op een gehouden persconfe rentie te Hanoi meegedeeld, dat de opstandelingen der Vietminh in de strijd, die in de afgelopen vier weken in Noord—Indo-iChmn is levend, ruim 10.000 man Ihébben verloren. iDe generaal verklaarde verder dat het jongste offensief der op standelingen tegen het door de strijdkrachten der Franse unie bezette Tonkinese bruggefaoofd is mislukt. „De rebellen", aldus de gene raal, hadden met hun offensief 'n drieledig doel. 1. Politiek. Die Vietminh streef de er wanhopig naar haar door de militaire nederlagen van de laat ste tijd gedaalde prestige bij haar Chinese communistische raadge vers en bij de guerillo's in de Ton- fcinese delta te herstellen. 2. Militair-tactisch. De opstan delingen wilden meer militairen van hun geregelde troepen in de delta doen binnendringen! om hun guerillo's die hevig te lijden heb-1 ben geliad van de jongste Franse auiveringsoperaties te reorganise ren en te versterken. Ook wilden zij pogen'nieuwe soldaten aan te werven, daar zij daarvoor slechts in de Tonkinese delta eventueel kunnen slagen. i Economisch. Het was de Vietminh er om te doenj de be schikking te krijgen over de rijke rijst voorraden der Tonkinese pro vincies, daar haar eigen voorra den onvoldoende zijn. De generaal verklaarde tenslot te nog dat uit door de Franse troepen in beslag genomen docu menten blijkt dat de rebellen voornemens waren geweest 20.000 nieuwe soldaten in de Tonkinese' provincies aan te werven. Het Franse hoofdkwartier !n Saigon heeft bekend gemaakt, dat de leider van de opstandige Khmer-Issarakstam, Kihoel, zich met het restant van zijn partisa- nen aan de Franse troepen heeft overgegeven. Gedurende de jong ste zuiveringsoperaties langs de Siamese grens hadden de parti sanen zware verliezen geleden. Het hoofdkwartier deelt voorts mede, dat de zuiveringsoperaties in het gebied van Banmethoeot, N.W. van Saigon, met ondersteu ning van de luchtmacht worden voortgezet. 41 zijn gerepatrieerd. Op 10 Mei kwam een eervolle vermelding door president Tru man af van de „uitzonderlijke plichtsbetrachting en buitenge wone moed" door de Nederlan ders in de gevechten van 1215 Februari bij Hoengsong en Wond- joe, tijdens een terugtrekken der verbonden troepen, betoond. Overste Den Ouden werd pos- thuum tot Ridder vierde klasse in de militaire Willemsorde be noemd. Dezelfde onderscheiding viel ten deel aan de soldaat Ket- ting-Olivier (posthuum) en kapi tein J. Anemaet. De vaandrig J. P. Bergefurth kreeg wegens be toonde dapperheid tijdens de ge vechten bij Hoengsong de Ameri kaanse onderscheiding Solver Star. waterkraan. De gemeente Yer- seke (hoe kan het anders?) schonk een doosje met oesters, de „De Ruyterschool" te Vlissin gen een model van een zeeman en de heer C. Langeveld te Goes een poppekop. Het doet de organisatoren van deze „Haak-in" tentoonstelling voorts genoegen te kunnen mede delen, dat de bekende N.C.R.V.- reporter, Gerard Hoek, Donder- derdagavond de opening der ex positie zal bijwonen. Ongetwij feld zal de heer Hoek nog wel het een en ander te zeggen heb ben over de „Haak-in" actie. Het zullen vóór Donderdag nog een paar drukke dagen worden. Gelukkig is er over medewerking niet te klagen. Hedenavond om half acht zal in hotel „Centraal" te Goes een korte samenkomst worden gehouden, waartoe alle medewerkenden aan de expositie zijn uitgenodigd om hun instruc ties in ontvangst te nemen. Ieder, die wil meedoen en zich nog niet heeft opgegeven, is daar ook van harte welkom. De V. N. hebben 39 leden-staten het verzoek doen toekomen, waarin de V. S. om het zenden van nieuwe troepen naar Korea vragen. In een schrijven aan alle landen, die tot dusver de actie van de V. N. in Korea niet recht streeks ondersteund hebben, zon der evenwel deze actie af te keu ren, verzoekt Trygve-Lie, secre taris-generaal der V. N., deze op roep van de Amerikaanse rege ring in het licht van de noodzaak van een versterking der ge meenschappelijke inspanning in Korea, zolang de tegenstander zich tegen de strijdkrachten van de V. N. blijft verzetten, te over- TRIF.IN BIJ ZWOLLE ONTSPOORD Tegen half negen Maandagmor gen is even huiten het station Zwolle eenj diesel-electrisdh trein stel bij het rangeren ontspoord. H|et baanvak KampenZwollje werd hierdoor versperd. Orn 1 uur was de versperring bij Zwolle opgeheven, zodat de trei nenloop weer normaal is. Het Zweedse motorschip Gun ny" heeft in de nacht van Zondag op Maandag geseind, een bran dend schip bij de Belgische kust te hebben waargenomen. De „Gunny" is op weg naar het brandende schip. Het Nederland se schip „Westerdam" bevindt zich in de nabijheid en heeft zich bereid verklaard, zo nodig op te stomen naar de plaats, waar het brandende schip zich bevindt. Het brandende schip is het jacht „Gowanbrae", dat met drie Engelsen op weg was van Hoek van Holland naar Harwich. Een van de opvarenden wordt ver mist. De Nederlandse kustvaar der „Tyro" zag deze derde op varende aan de ankerketting hangen, doch even later was hij verdwenen. De „Gowanbrae" is gezonken, daar de „Tyro" niets meer waarnam. De „Tyro" heeft de reis voortgezet. Daar zich voldoende schepen in de buurt bevonden, zette de „Westerdam" de reis naar Rot terdam voort. De „Tyro" heeft twee van de drie opvarenden aan boord geno men, namelijk kolonel M. Dou glas Burns uit Manchester en A. W. R. uit Ipswich. CHK. GEREF. KERK |Reroepen te Zaamslag: Ds. C. Smits te Driebergen. HEDEN TERNEUZEN: Luxor Theater 8 uur: Biosc. „De Saint contra de Tijger". Hotel Centraal, 2 uur: Aanbesteding herstel, vernieu wing en onderhoud, van de aarde-, kram-, rijs- en steen. glooiingswerken van de Cala. miteuze polder Nieuw Neuzen. De raad der gemeente Schoondij ke kwam voltallig in openbare ver gadering bijeen. Het uitkeringsbesluit 19o0 en het verhogingsbesluit 1951 werden van toepassing verklaard op de gem. ontvanger, de secretaris en de amb tenaren ter secretarie. Het presen tiegeld der raadsleden werd na enig debat volgens de richtlijnen van G. S. vastgesteld op 5 gulden per bp- gewoonde vergadering. Voor het openbaar onderwijs werd per leer ling een bedrag van 20 ter be schikking gesteld. Op voorstel van B. W. hechtte de raad haar goedkeuring aan over dracht van grond van de erven Leenhouts aan de Wed. J. Butler. De Centrale Dienst. De gemeenschappelijke regeling voor het Bouw- en Woningtoezicht zoals deze regeling door de Zeeuws- Vlaamse gemeenten is ontworpen, kon niet direct genade vinden in de ogen van de verschillende raadsle den. Vooral wethouder Huijgh ver- ÏIGA De onderzoekingswerkzaamhe den naar de aan de zuidkust van Engeland gezonken Britse onder zeeboot „Affray" gaan een twee de phase in: Heden zullen de eer ste duikpogingen worden gedaan. Een woordvoerder van de ad miraliteit heeft medegedeeld, dat gisteren aan ooord van de „Re- claim" alle voorbereidingen ge troffen werden, opdat het schip heden de haven van Portsmouth kon verlaten. De woordvoerder zei voorts, dat de duikerwerk zaamheden aanmerkelijk lang zullen duren an het besluit of de boot gelicht zal worden, eerst over enige weken verwacht kan worden. door EARL DERR BI OGEES V®rtali$M vaui P. OraLUft 7) Nadruk verboden. Vermoeid zat hij in het donker te denken. Zijn gezicht was ge keerd naar het bamboegordijn tussen hem en de woonkamer. Op dat gordijn verscheen een scha duw, ze was één ogenblik bewe gingloos, verdween toen. Hij hield de adem in. Weer die scha duw. „Wie is daar?" riep hij. Een grote, bruine arm kwam door het bamboe, een vriendelijk bruin gezicht werd er door om lijst. „Ik uw vruchten op tafel zet ten", zei Kamaikui. „Ik nu naar bed." „Natuurlijk. Goedennacht." De vrouw ging weg. Dan Win- terslip was woedend op zichzelf. Wat scheelde hem toch? Hij, die vroeger zich door onuitspreke lijke gevaren heen gevochten had zenuwachtig van streek. „Ik word oud", mompelde hij: „Neen, bij de hemel het is de Kona. Ja, de Kona is het. Als de passaatwinden weer waaien ben ik weer in orde." Als de passaat winden weer waaien zouden! Wanneer? Hier op het kruispunt was men nooit zeker. II. De hoge hoed. John Quincy Winterslip ging tamelijk moe en slap aan boord van de veerboot in Oakland. Zes dagen lang had hij over dwars- leggers gehotst zijn oponthoud in Chicago was maar overstap pen in een andere trein geweest hij had er genoeg van. Ameri ka zien daar was hij mee be zig. Wat was het afschuwelijk groot! Een eeuwigheid had hij gestaard op eindeloze vlakten, met hier en daar een lelijk huis en de bewoners ervan hadden op getwijfeld nooit een sympho- nie-concert gehoord. Voor hem uit ging een kruier met zijn twee valiezen, golfclubs en hoededoos. De man had maar één hand de andere was zeker in een ge zellig gevecht aan de grens afge- knauwd. Op de plaats ervan zat een stalen haak. Nu, niemand zou aan het nut van een stalen haak voor een kruier twijfelen. Maar wat raar echt iets voor het Westen. De jongen wees een plaats aan bij de verschansing op het voordek en de kruier begon af te laden. In de goede hand van de man gaf John Quincy zo'n edelmoedige fooi, dat tengevolge hiervan de stalen haak de pet aanraakte een griezelige groet. Het voorwerp van zijn aandacht zonk te midden van zijn uitrus ting neer, zette zijn strohoed af en trachtte zichzelf duidelijk te maken wat hem overkomen was. Hij was drie duizend mijlen van Boston af, moest nog twee duizend mijlen verder. Hoe had hij toch ooit tot deze dwaze tocht door het heidenland kunnen be sluiten? Als je op reis wou, was Parijs er nog. In twee jaar had hij Parijs niet gezien en hij had nogal plan gehad om even over te steken toen zijn moeder dit dolle idee in zijn hoofd gepraat had. Dol was het. Vijf duizend mijlen reizen alleen als een zach te wenk aan tante Minerva om tot haar kalm en welgeordend leven terug te keren. En was er enige kans dat de stijfhoofdige tante zich er aan storen zou? Niet een duizendste! Tante Minerva was gewoon te doen wat zij wil de. John Quincy had er onpret tige herinneringen aan. Hij wenste zich op zijn kan toor, er was juist een nieuwe uit gifte van obligaties. Hij was nog geen lid van de firma die eer viel slechts te beurt aan Winter- slips, die kaal en krom waren maar hij had hart voor zijn werk. Hij gaf pandbrieven uit met tedere bezorgdheid en wachtte dan af of ze „gingen" j zoals een toneelschrijver wacht achter de schermen op een pre mière-avond. Zouden die Eerste Hypotheek Zes Procents gaan of niet? De schorre fluit van een veer boot riep John Quincy terug tot de ongelooflijke plaats op de we reldkaart, waar hij nu zat. De boot begon in beweging te ko men. Hij was zich vaag bewust dat een jong vrouwspersoon naast hem kwam zitten. Verder ging de veerboot met John Quin cy en plotseling zat hij rechtop en keek om zich heen, want hij was nooit blind voor schoonheid, waar hij die ook ontmoette. En daar was schoonheid. In het heldere morgenlicht breidde zich voor hem uit de haven die is als de werkelijkheid geworden droom van een vermoeide zeevaarder. Verder en daar lag, toen hij zich omwendde, San Francisco, vrolijk verspreid over vele heu velen. (Wordt vervolgd.) zette zich fel tegen verschillende punten uit deze regeling. Voorts achtte de heer Verhage de kosten voor de „top" der dienst veel te hoog, en meende men, dat men zelf beter een volledig opzichter kan be talen dan met een opzichter te moeten werken, die slechts enige dagen in de gemeente Schoondijke werkzaam zal zijn. Met klem verde digde de burgemeester het voorstel om deel te nemen aan deze ge meenschappelijke regeling. De rek.-courantovereenkomst met de N.V. Bank van Nederlandse gemeenten werd verhoogd tot 220.000. Het woonwagenkamp. Waar de woonwagenbezitters nu eenmaal een grote voorkeur- aan de dag leggen voor de Tragel West als hun standplaats, stellen B. W. voor om dit terrein geschikt te ma ken voor de woonwagenbewoners. B. W. werden gemachtigd een woonwagenverordening te doen op stellen. De vuilnisbelt zal in ver band met bovenstaande, behoudens goedkeuring van het Waterschap worden verplaatst naar de Molen- kreek Het R.K. kerkbestuur te Schoon dijke verzocht medewerking om een Bijz. R.K. lagere school te stichten. Bij deze aanvrage werd een lijst met de namen van 74 kin deren getoond, die als leerling het onderwijs aan de nieuwe school zul len gaan volgen. B. W. hadden de lijst onderzoeht en waren tot de conclusie gekomen dat 29 inge schreven leerlingen volgens de wet niet als bonafide leerlingen be schouwd mogen worden, daar deze kennelijk de voorbereidende klasse der R.K. H.B.S., die aan de lagere school verbonden zou zijn, zullen gaan volgen, of om een andere re den zijn afgevoerd. Restte dus 45 leerlingen, een getal dat beneden de gestelde limiet van 51 bleef. B. W. adviseerden dus de raad het verzoek van het R.K. kerkbestuur niet in het willigen. Het voorstel van B. W. werd met 6 tegen 1 stem van de heer De Badts (K.V.P.) aangenomen Óp voorstel van B. W. zal de gemeente zich verweren tegen de cessiehouders van aannemer D. Priem te Ovezande inzake de bouw van 30 woningwetwoningen. Tegen hedenavond is de raad in spoedeisende vergadering bijeenge roepen ter behandeling van enige punt der agenda de R. K. H. B. S. Maandag zijn in het uiterste westen en oosten van de V. S. op nieuw stakingen uitgebroken. In New York legden 8.000 bontwer kers het werk neer en in Oalifor- nië staakten arbeiders bij de „Pa cific Telephone and Telegraph Compagny". Intussen gaat de staking van zeelieden aan de oostkust en de Golf vah Mexico verder, ondanks overeenkomsten die bereikt wer den tussen reders en twee van de drie betrokken vakbonden. Ook de staking van vliegend perso neel van de „United Airlines" is nog niet ten einde. Bovendien is voor 2 Juli een algemene staking afgekondigd voor telegrafisten bij de „Western Union Telegrapn Compagny". De vakbond eist een loonsverhoging van 25 cent per uur voor 35.000 employé's. AL ON BOEKHANDEL TERNEUZEN Tuumumi ICUCKE inrcv>IIC! N.V. Fa. P. J. v. d. SANDE

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 2