pakje UIT DE PROVINCIE SPORTNIEUWS DOKIE DURF óe slimme speurder n op 'stel 1EID >EN N OFFICIËLE PUBLICATIE met Hascotte gaat-ie goed! TERNEUZEN AXEL. HOEK ZAAMSLAG. ZWEMMEN. PHOLIEN NAAR KONING LEOPOLD. ZE1LSPORT. HENGELSPORT. TENNIS. WIELRENNEN. op onder op onder Juni INDO CHINA. ummer, of: Adrei neer. ïamiddags 2 uur gegeven ver baal Ridgway an de Ameri- igehaald: ZEEUWSE MOSSELVISSERS NAAIl FRIESE WAD. Aan de Zeeuwse mosselkwekers, die tengevolge van het optreden van de mosselparasiet in Zeelanü hun bedrijf niet kunnen uitoefenen zal thans ook gelegenheid worden gegeven om halfwEts-mosselen te vissen op het Groninger wad en wel van 2—20 Juli a.s. In tegenstelling met de mosselen, die gevist werden op het Friese wad mogen deze mosselen naar Zeeland worden ver voerd en op de percelen in Zeeland worden uitgezet. Voor het vervoer zal een toeslag worden gegeven van 1,— per 100 kilo. Er zal mogen worden gevist op de mosselbanken gelegen beoosten de lijn gaande van de toren van Pesens in Friesland naar de vuurtoren van Schiermon nikoog. De aangevraagde hoeveel heden zullen door het Aan- en ver koopkantoor voor mosselen te Ber gen op Zoom in Zeeland worden gecontroleerd. Lege zowel als ge laden vaartuigen mogen uitsluitend varen via Staveren of Lemmer. Een welkom zitje. Evenals overal vinden we in on ze stad plaatsen waar bij voorkeur bijeengegroept wordt door mannen en de dingen van de dag worden besproken Axelse brug. hoek Scheldekade, brug over de Ooste lijke leiding e.a. Aan de Middensluis op het druk ke verkeerspunt bij de brug is even eens zo'n plekje, waar iets te pra ten en veel te zien is. Ten gerieve van hen, die een zitje verkiezen, is door de Gemeentedienst een zit bank geplaatst, die, gezien het ge bruik dat er reeds direct na de plaatsing van werd gemaakt, zeker wordt gewaardeerd. Papiermand. Bij deze bank ontdekten we te vens een nieuwe papiermand. Bij informatie vernamen we dat hier sprake is van een „proef". Blijkt het dat deze mand aan de gestelde eisen voldoet en haar nut bewijst, dan zullen in Terneuzen op ver schillende plaatsen dergelijke man den worden geplaatst. Opbrengst collecte. De opbrengst van de alhier ge houden speldjesdag voor „Herwon nen Levenskracht" bedroeg 113. Ambachtsscholieren op reis. In de afgelopen week rustten op verschillende dagen in de am bachtsschool de gereedschappen ronkten geen machines en was het smidsvuur gedoofd. Het was de week der uitstapjes, waarbij het aangename en leerzame tezamen gingen. De schilders reisden naar Breda en bezochten een verf- en een kwastenfabriek. De timmerlieden en bankwerkers trokken naar de provincie van 't bronsgroen eiken hout waar o.m. een oezoek werd gebracht aan de E.N.C.I. te Maas tricht en Valkenburg. Een tweedaagse reis naar de om geving van Nijmegen en Utrecht met logies in de jeugdherberg te Lunteren maakten de tweede-jaars electriciëns en automonteurs. Daarbij werd een bezoek ge bracht aan Smits transformatoren- fabriek, het Centraal Autoherstel- bedrijf der Spoorwegen, terwijl ook de beklimming van de Utrechtse Dom niet werd vergeten. En nu is alles weer aan het werk om goede resultaten te behalen voor de overgang naar volgende leerjaren of het verkrijgen van het einddiploma's. Reis Chr. U.L.O.-school. Het afgelopen week-end stond reeds aardig in het teken van de zomerexcursies. Onder leiding van het onderwijzend personeel der school, waren het ditmaal de leer lingen der Chr. U.L.O.-school hier ter plaatse, die hun jaarlijkse schoolreis maakten. De reis ging naar de Belgische hoofdstad. Daar werd o.a. een bezoek gebracht aan het koninklijk paleis te Laeken, het „Chinees Paviljoen", de 47 me ter hoge Congreszuil met daaron der het graf van de „onbekende soldaat", het prachtige bos van Tervueren, waarin het koloniaal museum, het slagveld van Water loo, waar de grote Napoleon zijn ster zag ten onder gaan, de be roemde leeuw op de in 1826 opge worpen 60 m hoge heuvel, met het bekende panorama op dit slagveld, het paleis van justitie enz Via Antwerpen keerden de leer lingen tenslotte, na een vermoeien de maar genotvolle en leerrijke reis, naar hun woonplaats terug. Autobotsing. Zondagavond te ongeveer kwart over acht werden de omwonenden van het kruispunt Wilhelmina- straatStationsstraat opgeschrikt door de hevige slag veroorzaakt door een botsing tussen een Z.V.T. M.-bus en een Belgische luxe-wa gen, welke laatste werd bestuurd door mevr. M. T. van H. uit Ant werpen, en bij genoemd kruispunt geen voorrang verleende aan de uit de Noordstraat komende volle bus. De plaatselijke politie, geassis teerd door de verkeerspolitie uit Terneuzen, was spoedig ter plaatse om het verkeer, dat door de grote toeloop der nieuwsgierigen in de knoop dreigde te geraken, te rege len en om situatie-foto's van het ongeval te maken. Mevr. Van H. kwam tengevolge van de hevige klap der botsing met de borst op het stuur terecht, waardoor enige ribben werden ge kneusd. Zij werd in een nabijge legen woning opgenomen en is later op de avond naar huis ver voerd. Enige inzittenden van de bus, welke na de botsing tegen de pui van de slagerij Dieleman terecht kwam, liepen lichte schaaf- en kneuswonden op. De zwaar gehavende Belgische wagen werd door personeel van de garage Lenos weggesleept, terwijl tot laat in de avond monteurs van de Z.T.V.M. bezig waren om de eveneens zwaar beschadigde bus van het trottoir bij de slagerij Die leman te verwijderen. Voor de ouden van dagen. Het dames-comité, dat ieder jaar het reisje der Hoekse ouden van dagen organiseert, kwam in verga dering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester A. F. Hanssens. De dames zullen weer met een lijst rondgaan. Er is nog niet be sloten waarheen dit jaar de reis zal gaan. Dat zal afhangen van het be drag dat wordt opgehaald. Onder Voetbal. Gemeenteraad. De raad der gemeente Hoek kwam Vrijdagavond in openbare vergadering bijeen onder voorzit terschap van burgemeester A. F. Hanssens. Afwezig was de heer L. Jansen. Ingewilligd werden: a. een verzoek van J. de Putter, Langestraat 14; M. Meeusen, Lan- gestraat 23 en C. J. Meertens, Noordstraat 19, om aan te sluiten op het gemeenteriool; b. een verzoek van de Ver. van Chr. onderwijs (Knol) om voor schot vergoeding 1951. Aangenomen werden de volgen de voorstellen van B, en W.: a. Verhoging der jaarwedden van ambtenaren, zoals geldt voor de Rijksambtenaren, met ingang van 15 Maart 1951. b. Verhoging der rekening-cou rantovereenkomst met de N.V. Bank van Nederlandse Gemeenten tot een bedrag van 160.000. c. Verhoging van de presentiegel den voor de leden van de gemeen teraad tot 5,per lid en per ver gadering. d. Vaststellen ener arbeidsover eenkomstenverordening voor de ge meente Hoek. e. Vaststelling ener verordening met betrekking tot de controle op de met geldelijk beheer en met boekhouding belaste ambtenaren, alsmede tot het onderzoek naar de deugdelijkheid der rekeningen. Hierna kwam aan de orde de ver vanging van de boiler van het bad huis. Besloten werd tot aankoop over te gaan. De kosten bedragen 1700. Voorts gaf de raad B. en W. wachtiging bij G.S. goedkeuring te verzoeken voor de aankoop van 2 kachels voor het badhuis, welke eveneens zijn versleten. Dit zal 7.000 kosten. Brandweer. De voorzitter deelde mede, dat de commandant weer in het zieken huis ligt, daar hij nogmaals een operatie heeft ondergaan. De heer Dieleman is waarnemend comman dant. Besloten werd tot het plaat sen van een sirene op het gemeen tehuis. De Binnendijk en het rijwielpad HoekWulpenbek zullen verbeterd worden met gesloten wegdek. De aanbesteding volgt zo spoedig mo gelijk. De begroting dienst 1950 en 1951 werd gewijzigd. Bij de rondvraag wees de heer Vergouwe op de slechte toestand van de Tramstraat. De voorzitter deelde mede, dat men de gaten al eens dicht heeft gemaakt, doch tijdens regen gaat alles eruit. Er is thans geen geld om te bestraten en daarom zal men in een natte perio de de gaten dichten met split. De heer Vergouwe vond, dat de gemeentewerklieden hard werken en vroeg, of het geen aanbeveling verdiende in een drukke periode er een hulp bij te hebben. De voorzit ter beantwoordde dit bevestigend. De heer L. Dieleman zeide, wel eens gehoord te hebben van een school voor zwakzinnigen. Zou er geen mogelijkheid bestaan daar een kind van Hoek heen te sturen. De voorz. deelde mede, dat Hulst nogal ver is, maar waarschijnlijk komt zo'n B.G.L.O.-school in Ter neuzen, daar er reeds voldoende leerlingen zijn. De heer Kaijser vroeg, of de voetbalvereniging reeds subsidie heeft gekregen. De voorzitter deel de mede, dat dit nog niet is ge beurd, daar de begroting nog niet door G.S. is goedgekeurd. Verkeersstagnatie. Hoewel reeds geruime tijd gele den werd bekend gemaakt, dat de houten noodbrug over de Othenese- kreek aan de Kraag zou vervangen worden door een nieuwe brug en eindelijk een eind zou worden ge maakt aan deze noodtoestand aan de drukste verkeersweg van Zeeuws Vlaanderen, is het tot nu steeds bij deze mededeling geble ven en blijft deze brug een obsta kel vormen voor het verkeer. Het is te verwonderen dat op deze smalle noodbrug, waarin nog tram rails ligt, tot op heden geen ern stige ongelukken zijn voorgeko men. Zaterdagmiddag te ongeveer 3 uur kwam uit de richting Terneu zen een vrachtauto van een ker misexploitant deze noodbrug oprij den, doch door de gladheid van de tengevolge van de regen natte tramrails maakte de geladen vrachtauto een onverwachte zwen king, waardoor een gedeelte van de houten leuning werd vernield en de auto dreigde in de kreek te stor ten. Gelukkig bleef de wagen op zijn as nog op de zijkant van het rij dek liggen, zodat verdere onge lukken uitbleven. Spoedig vormden zich aan beide zijden van de noodbrug een lange file van gedupeerde autobestuur ders en velen die naar Perkpolder moesten, zullen de boot hebben ge mist, want het duurde lange tijd vooraleer een kraanwagen uit Ter neuzen zich over het slachtoffer ontfermde en de vrachtauto van de brug sleepte en het verkeer vrij maakte. Ondertussen was de Rijkspolitie ter plaatse gekomen om het ver keer tijdens deze stremming te regelen. De auto's in de richting Zaamslag werden geleid over Spui en die in de richting Terneuzen over Othene. Het is te hopen, dat dit ongeval een stootje zal geven aan de reeds zo lang in uitzicht gestelde nieuwe brug. Een pechdag. Het was Zaterdag voor de fami lie De V. alhier een ware pechdag. Ondanks het ongunstig weer was de zoon Jan op zijn bromfiets naar de Kraag gereden om in de kreek te gaan vissen. Nadat hij enige tijd bezig was een zootje te verzamelen gleed hij uit en verwondde zijn hand dermate, dat hij zijn bromfiets achter moest laten en per auto naar huis terugkeerde om zich on der dokters behandeling te stellen Na verbonden te zjjn verzocht hij zijn broer Kees zjjn brommer te gaan ophalen, waarop deze even eens per bromfiets naar de kreek reed. Tengevolge van de gladheid van de weg slipte zijn fiets en kwam K. de V. zodanig op de grond terecht dat ook hij per auto naar huis moest worden vervoerd en ge neeskundige hulp moest worden in geroepen. Om het kampioenschap van Nederland. Willem IIDWS 24; Heeren veenBlauw Wit 03. ZUID L Prom. Derde Klasse. BaardwijkSarto 03; Terneu zenMiddelburg 11. Standenlijst kampioenscompetitie K.N.V.B. 23 Juni 1951: P.S.V. D.W.S. Blauw Wit Willem II Heerenveen 6 4 11 7 4 0 3 7 4 0 3 5 2 12 5 0 0 5 17—8 9 19—16 8 13—11 8 8—11 5 3—14 0 AUTO CONTRA TREIN. Zondagmorgen om 10 minuten vóór vijf is bij de overweg nabij het Apeldoorns-Dierens kanaal een auto onder een kolentrein van Zutphen naar Arnhem geko men. De inzittenden waren drie E.H.B.O.-ers die dienst deden bij een wandeltocht. Zij kwamen al len uit Velp. De motor sloeg af bij het passeren der spoorbrug. Twee der inzittenden stapten uit, doch de derde had daar geen tijd meer voor. De nieuwe wagen werd door de naderende trein to taal vernield en kwam met de inzittende in het kanaal terecht. Deze kon gered worden en na toepassing van kunstmatige ademhaling door zijn collega's werd hij in zorgwekkende toe stand naar het ziekenhuis te Velp vervoerd. De spoorburg werd ernstig beschadigd en men hoopt deze voor Maandag gerepareerd te hebben. Het treinverkeer had 35 minuten vertraging. KLEINE ZIELBOOT IN MOEILIJKHEDEN. Blijkens een opgevangen radio bericht heeft het Nederlandse motorschip „Elizabeth" Zaterdag middag een kleine zeilboot op sleeptouw genomen voor de oostkust van Engeland. De red dingboot van Claeton heeft later vijf opvarenden van de zeilboot aan boord genomen en het bootje van de „Elizabeth" overgenomen. Tevoren had het Britse schip „Leo" bij Barrow-boei no.6 (in de Theems mond) het kleine zeilschip waargenomen dat toen in moeilijkheden verkeerde. TerneuzenMiddelburg 11. ,Wjj houden het op een gelijk spel" werd bewaarheid. Een over winning is het niet geworden, wat Middelburg te danken heeft aan het sublieme werk van haar doel man. Overigens een ontmoeting met een uitslag, waarmede beide partijen tevreden kunnen zijn. Na de aftrap trok Terneuzen ten aanval en Middelburgs doelman moest reeds direct tweemaal zijn kunnen tonen. Uit een door Middel burg genomen vrije trap belandde de bal op de Terneuzense helft, waar Schotman scherp voorzette, maar linksbuiten Hercules hard op de lat schoot. Na een Terneuzense ingooi bemachtigde Pijcke de bal, zette de bal voor het doel, doch het schot van Klouwers pakte niet. In de 9e en 10e minuut belandde een hard schot van Hercules naast en strandde een Middelburg-aanval op buitenspel. Een goed genomen hoekschop op het Terneuzen-doel werd door De Bock weggewerkt. Door keurig driehoekspel van Pijcke, Gort en Klouwers ontstond een gevaarlijke aanval, die op bui tenspel strandde. Even nadien mis te Pijcke een kans. Middelburg, wier spel technisch beter verzorgd was, faalde door te veel getik-tak De Terneuzense aanvallen waren gevaarlijker. In de 32e minuut kreeg midvoor Van Manen de eer ste goede kans, doch Van Kou teren wist het gevaar op voortreffelijke wijze te keren, evenals een schot van linksbinnen Carol. Het was Van Manen die in de 40e minuut Middelburg met een onhoudbaar schot de leiding bezorgde (01). Evenwel kwam uit keurig samen spel tussen Sandrini en Sam Jansen even voor de rust de gelijkmaker, toen laatstgenoemde hard inschoot en Middelburgs doelman kansloos sloeg (11). Van Kouteren toonde zich vóór de rust nog klemvast en Sandrini kwam voor open doel, doch plaatste de bal naar de mee opgelopen Klouwers en Pijcke, die beiden missen. Na de hervatting werden om beurten de elftallen in de verdedi ging gedrongen. Schoten van Pijcke, Gort en Klouwers vonden de Middelburgse doelman op zijn plaats en hp kreeg een open doekje in de 24e minuut toen hij een hard schot van Sandrini op voortreffe lijke wijze wist te houden. Zijn Ter neuzense collega, die met zelfver trouwen onder de lat stond, plukte eveneens een bal uit de uiterste hoek en door de weinige fouten, die door beiden gemaakt werden, bleef het aantal doelpunten klein. En kele minuten vóór het einde ont snapte Terneuzen aan groot gevaar toen Carol uit een geharrewar in Terneuzens doelgebied de bal vrij kreeg en hard op de paal schoot. Een sportieve wedstrijd, waarin het aan spanning niet ontbrak en het pessimisme der Terneuzense supporterschare werd beschaamd door elf hardwerkende Terneuze- naren, die er is geen sprake van een gelijk spel „in de wacht ge sleept" evengoed overwinnaars hadden kunnen zijn. „Het zou den burger weer moed geven". Dit schreven we in onze voorbeschou wing van Zaterdag. En met dit ge lijke spel is de moed er zeker weer, hoewel wij ze nog niet hadden ver loren. De stand luidt thans: Sarto Middelburg Baardwijk Terneuzen B.S.V. '29 9—4 4—3 24 3—6 2—3 SCHOOL WEDSTRIJDEN TERNEUZEN. COLORADOKEVERS OP DE KUST. Grote aantallen Coloradoke vers spoelden Zondagmiddag op de kust bij Zandvoort aan. Een deel van het personeel van de dienst van publieke werken werd gealarmeerd. Met veel energie werden duizenden van de voor de oogst gevaarlijke kevertjes verzameld en vernietigd. Voor de kust bij Scheveningen vond Vrijdag eveneens een inva sie van Coloradokevers plaats. Deze werd energiek afgeslagen. Joseph Pholien, de Belgische eerste minister is Zondagochtend op het vliegveld van Nice aange komen. Hij vertrok onmiddellijk per auto naar Antibes, waar zich thans koning Leopold bevindt. Naar verluidt zal hij bijzonderhe den aangaande Leopolds aftre den bespreken. Ondanks de ongunstige weersom standigheden was er een bevredi gende belangstelling voor de school- zwemwedstrijden, welke Zaterdag j.l. in het zwembad aan de West- sluis werden gehouden, waaraan door 'n groot aantal leerlingen der Terneuzense onderwijsinrichtingen werd deelgenomen. Er waren mo menten van felle strijd op alle num mers, waarbij bleek, dat de jonge sportvrienden, die veel in clubver band oefenen en daardoor wedstrij denervaring bezitten, een flinke voorsprong hadden op de overigen Niet minder dan 8 van de 13 uit geloofde medailles kwamen dan ook in 't bezit van leden der Ter neuzense Zwem- en Poloclub „De Schelde," terwjjl de overige 5 door leden van zwemclubs uit andere plaatsen werden gewonnen. De uit slagen der wedstrijden luiden: 25 m. Schoolslag voor meisjes van 11ia jaar: 1. L. Boers (23.4 s.); 2. I. de Buck (24 s.)3. C. de Bruij- ne (24.2 s.). Idem voor jongens van 1112 j.: 1. G. Christiaansen (24 s.); 2. A. Dieleman (25.6 s.>; 3. I. Casteleijn (25.9 s.>. Idem voor meisjes van 1314 j.: 1. M. Hol (22.6 s.); 2. M. de Put ter (25.5 s.); 3. M. Dieleman (25.6). Idem voor jongens van 1314 j.: 1. F. Kaan (24.8 s.)2. L. Steketee (24.9 s.); 3. J. Kolijn en L. Herre- bout (beiden 25.2 s.). 50 m. Schoolslag voor meisjes van 15 jaar en ouder: 1. P. Wisse (48.9 s.); 2. T. T. Wondergem (54 s.h Idem voor jongens van 15 j. en ouder: 1. J. v. Akkeren (44.4 s.); 2. H. Dees (44.6 s.). 25 m. Rugslag voor meisjes van 11—13 j.: 1. R. Vink '28.4 s.)2. I. de Buck (30 s.)3. E. de Nie (4l s.). Idem voor jongens van 1113 j.: 1. I. Casteleijn (28.4 s.); 2. J. Ko lijn (30.4 s.); 3. N. Romejjn (34.3 s.) Idem voor meisjes van 14 jaar en ouder: 1. J. de Vos (22.8s.);2 .A. ouder: 1. J. de Vos (22.8 s.); 2. A. Idem voor jongens van 14 jaar en ouder: 1. H. Vijgeboom (22.6 s.); 2. J. van Akkeren (23 s.). 25 m. Borstcrawl voor jongens van 1113 jaar: 1. I. Casteleijn (21.5 s.); 2. J. Louwerse (21.6 s.). 50 m. Borstcrawl voor meisjes van 14 jaar en ouder: 1. C. Vroegop (43.6 s.); 2. J. Vijgeboom (46.7 s.). Idem voor jongens van 14 jaar en ouder: 1. A. Sampon (31.7 s.)2. H. Sampon (40 s.)3. J. Vroegop (40.6) Om de „Coupe Arion" en „Blauwe Wimpel". Bij de gisteren door de R.B.S.C. te Gent georganiseerd internatio nale zeilwedstrijden om de „Coupe Arion" en „Blauwe Wimpel" werd de Terneuzenaar G. van der Peijl met de „Honte" overwinnaar in de tijd van 4 uur. De zeilroute was: Terneuzen, Vlissingen, Breskens, Terneuzen. Tweede werd de „Cor- moran" (Belg) met slechts 30 sec. achterstand op de overwinnaar. No. 3 werd „De Zilvermeeuw"! de heer J. F. de Klerk, Terneuzen), terwijl de winnaar van vorig jaar, Baron Six, met „Drakar" als no. 4 eindig de gevolgd door „Stern" (Belg). Hengelwedstrijd G.O.A. De Axelse hengelclub „Geduld Overwint Alles" organiseerde Za terdag j.l. ten tweede male een hengelwedstrijd in het pas geopen de seizoen. Ondanks het slechte weer dat een verblijf aan de water kant verre van genoeglijk maakte, waren er toch nog 41 enthousiasten die hun dobber te water lieten met het doel een der uitgeloofde prijzen te bemachtigen. De vissen voelden schijnbaar ook niet bijster veel voor een verblijf op de vaste en doorweekte wal en gaven de meeste hengelaars „niet thuis". Het aantal uit te reiken prijzen bleef derhalve onder het voorziene, zodat een vijf tal voor deze wedstrijd beschikbaar gestelde prijzen weer in de kast werd geborgen om op een nader te bepalen datum te worden bestemd voor een hengelwedstrijd voor de jeugdige liefhebbers van deze sport. De uitslag van deze sportieve waterige dobberpartij was: le pr. S. de Moor; 2e pr. A. J. van Riel; 3e pr. J. Moes; 4e pr. W. Wol- ters; 5e pr. C. Slabbekoorn. 10. In de allerbeste stemming klom Dokie langs de ladder uit de put. Bij het licht gekomen, hield hij even stil. (Het water droop uit zijn broek en zijn schoenen voelden aan als twee klompjes lood. „Dag luik", zei hij, „je hebt je plicht gedaan, maar jij kon het ook niet (helpen dat ik niet ver dronken ben." Hij hees zich op aan een paal en stond weer op de begane grond. „En nu op zoek naar mijn dier bare vriend, de professor", zei hij. „Hij zal zeker aangenaam ver rast zijn om me te zien!" Hij liep door het hele huis maar zag of hoorde niets en toen hij in het laboratorium van Diklik kwam, zag hij tot zijn verbazing dat het helemaal was leeggehaalo „Aha, onze hooggeleerde hee werd het te warm onder de voe ten, die begint 'bang te worden", grinnikte Dokie tevreden en open de een deur. Sas van Gent„Clinge" 17 Vrijdagavond speelde de Sasse tafeltennisclub tegen een team van de tapijtfabriek „Clinge" te St. Jan- steen. „Clinge" nam een voorsprong van 4 punten, vóórdat Sas een tegen- punt kon scoren. Nadat Sas de stand op 88 gebracht had, liep zij regelmatig uit. De uitslagen: Sas BClinge A 81 Sas CClinge B 45 Sas AClinge C 54 Totaal 17—10 NOORD-BRABANT en ZEELAND. Bij de Zaterdag te Wouw gehou den gecombineerde wedstrijd om het kampioenschap van Noord-Bra bant en dat van Zeeland voor ama teurs, over een afstand van 170 km, eindigde de amateur Inghels uit Sas van Gent op de elfde plaats, als eerste Zeeuwse deelnemer, waarmede hij het kampioenschap van Zeeland verwierf, 3 min. 41 sec. achter nr. 1 Plantaz uit Eindhoven, kampioen van Noord-Brabant, die de 170 km reed in 4 uur 41 min. 37 seconden. OPKOMST HERHALINGS OEFENINGEN. De dienstplichtigen, woonach tig te Utrecht en omgeving, en bestemd voor 's-Hertogenbosch of legerplaats Oirschot, moeten van Utrecht af reizen met een extra trein, lopende in de volgen de dienstregeling: Utrecht C. S. van 8.25, Den Bosch a. 9.12, Eind hoven a. 9.50. De dienstplichtigen woonachtig in de provincie N- Holland en bestemd voor Den Bosch of legerplaats Oirschot moeten van Amsterdam af rei zen met een extra trein, lopende in de volgende dienstregeling: Amsterdam C,S„ van 8.45, Am. sterdam M. P. v. 8.53, Amster dam Amstel v. 8.58, Den Bosch a. 10.12, Eindhoven 10.47. De dienstplichtigen, woonachtig te Den Haag, Rotterdam, Dordrecht of in de omgeving van deze plaat sen en bestemd voor Tilburg of legerplaats Oirschot, moeten rei zen met een extra trein, lopende in de volgende dienstregeling: Den Haag H. S. v. 8.25, Rotter dam D. P. v. 9.03, Feijenoord v. 9.14, Dordrecht v. 9.42, Tilburg a. 10.32, Eindhoven a. 11.10, ter wijl de dienstplichtigen uit Delft en Schiedam moeten reizen met trein 1013, Delft v. 8.13, Schie- dan v. 8.22, om te Rotterdam D. P. over te stappen op de ex tra trein. De hiervoren niet na der aangeduide dienstplichtigen reizen, overeenkomstig hun last geving, per eerste gelegenheid na 7.00 met treinen van de normale dienstregeling. Hansweert Walsoorden 9.27 9.37 9.45 9.55 ZON- EN MAANSTANDEN. ZON MAAN 27 4.21 21.04 0.29 14.28 28 4.22 21.04 0.40 15.43 29 4.22 21.04 0.54 16.59 30 4.23 21.04 1.11 18.13 Saigon beschoten. Troepen der Vietminli hebben voor het eerst in 6 maanden de Indo-Chinese hoofdstad Saigon, beschoten. Vijf granaten kwamen' terecht bij het douanepakhuis aan de ri vier. Er waren geen persoonlijke ongelukken. emoe net textort te oestnjtien, «at de nationale defensie zou kunnen schaden. De bijeenkomst werd geleid door de petroleumraad voor de defensie. De maatregelen werden geno men met de toestand in Perzië voor ogen, doch deze zijn niet tot Perzië of het Midden-Oosten be perkt. len acht en een halt milliard dol lar bedragen. „Dit proces van geleidelijke uit breiding en consolidatie, waar door Rusland in de laatste 500 jaar van het hertogdom Mosco- vië uitgegroeid is tot een uitge strekt rijk, moet tot staan wor den gebracht", aldus Acheson. „,Dit betekend, dat wij, indjien Het hulpfonds voor de bewape ning, waiarop aanvallen verwacht worden door tegenstanders van de regering, omvat 6.300 millioen dollar voor militaire en 2.200 mil lioen dollar voor economische hulp. De minister van Buitenlandse Zaken verklaarde, dat zelfs als er vrede in Korea zou komen, „de landse toestanden. Voorts zouden, bij welke onderhandelingen over een overeenkomst dan ook, verze keringen van de Chinese en 4oordkoreaanse communisten, dat zij de conventie van Genève met betrekking tot de zich in hun handen bevindende geallieerde krijgsgevangenen zullen nako men, van vitaal belang zijn, aldus Acheson. 5 regels 75 eentj ct.minimum pet •eanen zwijgen over ikaanse ministerie itengewone behoed- jn commentaar aan omdat het rekening met de andere vijf- ie eveneens strijd- !orea hebben, dit verband op ge_ ministerie, enige itspreken door Ma- sde, niet daarop in ïrmen commentaar cder de regeringen de Koreaanse strijd ten, te hebben ge- nste oorzaak van de d van het State De relegen in de wijze een politiek voor slaat op de militaire orea. ks voorstel zou wor_ en de Verbonden i van de 38ste breed- ;n worden terugge- de militaire vraag 'an de zijde der cam. rdt beoogd de linies ld te verplaatsen en n een betere positie n. voor eenj onverhoed- al door de commu_ t verbreken van een penstilstand toestaat If verwerpen de Ver. snkbeeld van een ge- de zone niet. e waarde aan dit ge- aliks voorstel worden al behoeft dit niet rwijs een terugtrek- :8ste breedtegraad in jrdt nog gezegd dat ttot staking der lejn in Korea groter i oplevert dan het i Indonesië en by de rnseii Israël en zijn mrstaten, daar bij het onflict te grote mo- jn betrokken. OREA EN MA IJK S IEL. reaanse ambassadeur Staten heeft ver- Zuid-Korea elke ;t betreffende staken en van de hand zal niet voorziet in „de reniging van het Ko- iereiland". gezegd in een bood- president Syngman :san. verder geëist, dat een stem zou hebben indelingen over een net vuren. ssadeur twijfelde aan eid van het voorstel wjet-vertegenwoordi- N. JViS COMMENTAAR. dvoerder van het Ja_ terie van Buitenlandse te Tokio verklaard te zijn dat het Russi- d voor een staken der :den in Korea is be- n diplomatieke zet om van een vredesverdrag te vertragen. ivoerder zeide dat het lanbod, indien het al- meend, ten doel heeft ionale noodzaak, om desverdrag met Japan minder dringend te xeustilstand in Korea lit voortvloeiende ver der internationale ouden mogelijk tenge- en dat G root-Brittan - lippijnen en enkele an. strengere vredesvoor. lor Japan zouden wil. iststellen". DE „PRAWDA" OVER HIET VOORSTEL De „Prawda"^ het officiële dag blad der Sowjetrussisehe commu nistische partij schreef Dinsdag, aldus Radio-Moskou, dat alle Voorwaarden aanwezig zjjn voor een vreedzame regeling van de Koreaanse oorlog.

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 3