VREDESVOORSTEL VAN JACOB MALIK Onze deviezenpositie Tweede Kamer over de laatste nota Perzische soldaten bezetten een raffinaderij der „Anglo-Iranian Persconferentie van Gromyko n op :stel IEID >EN Hoop op een vrede in Korea 1 MAANDAG 25 JUNI 1951. 7e Jaargang No. 1763. De Sowjetrussische gedelegeerde bij de V. N. Jacob Malik, heeft Zaterdagavond in een rede voor de radio der V. N. een conferentie tussen de oorlog voerenden in Korea ter bespreking van een staken van het vuren en een wapenstilstandsovereenkomst aan de 38ste breedtegraad voorgesteld. Het Sowjet-volk gelooft, dat het probleem van het gewapende conflict in Korea kan worden opgelost. Dit zou de bereidheid der partijen om het pad van een vreedzame regeling van de Koreaanse kwestie te betreden vereisen. WEERSVERWACHTING HOOGWATER. VERMIST VLIEGTUIG GEVONDEN. VERKLARING VAN TRYGVE LIE if Het hoofdkantoor te Teheran van de Britse-Perzi sche oliemaatschappij heeft bericht ontvangen, vol gens welke Perzische soldaten, met de bajonet op het geweer, de raffinaderij der maatschappij te Kerman- sjah hebben bezet en de Britse bedrijfsleider, Derek Hobson, opdracht gaven zijn woning niet te verlaten. De Perzische militairen deelden Hobson mede dat hij geen enkele functie meer bekleedt. Hij moet, „in af wachting van nadere instructies", in zijn woning blijven. DE OORLOG IN KOREA. Krachtige tegenaanvallen der Noordelijken TREINBOTSING IN ARGENTINIË. BUSSTAKING IN ANTWERPEN. gegeven ver- :raal Ridgway an de Ameri- igehaald: Frankering bij abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande. Redactie-adres: Noordstraat 5557 - Terneuzen Tel. 2510 Na 5 uur Tel. 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 4,55 per kwartaal. Per week 37 cent. Losse nummers 7 cent. Verschijnt dagelijks N. V. v/h Firma P. J. van de Sanda, Terneuaan. Rubriek .<leine Advertenties S ragels 75 et.; iedere regel mee® 15 ct. Vermelding onder numnwr Bu reau van dit Blad 15 rr --jr. Inzending advertenties tot dea namiddags 2 uur. Advertentieprijs per mm 12 etf minimum per advertentie 1,80. De Sowjet-volkeren geloven, dat als eerste stap besprekingen moeten worden geopend tussen de oorlogvoerenden over een sta ken van het vuren, een wapen stilstandovereenkomst, welke voorziet in het wederzijds terug trekken der strijdkrachten van de 38ste breedtegraad. Malik stelde daarop de vraag „kan een dergelijke stap worden genomen? Ik geloof, dat dit kan, mits er de oprechte wens bestaat om een eind te maken aan de bloedige gevechten in Korea. Ik ben van mening, dat dat, zeer ze ker, geen te grote prijs is om de vrede in Korea tot stand te bren gen." De Sowjet-Unie baseert haar politiek op de mogelijkheid van het vreedzaam naast elkaar be staan van de twee stelsels, socia lisme en kapitalisme, en streeft standvastig het onderhouden van loyale en vreedzame betrekkin gen met alle staten, die een ver langen naar economische samen werking tonen, mits de beginse len van wederkerigheid en inacht neming van aanvaarde verplich tingen worden geëerbiedigd. Malik citeerde hierbij uit een verklaring van premier Stalin in 1932, waarin deze zei, dat de re gering en de volkeren Van de Sowjet-Unie geen enkel gewa pend conflict met de V. S. wen sen, „onder welke omstandighe den dan ook." Maliks rede, in het kader van het radioprogramma der V. N. „de prijs van de vrede", werd uit gezonden uit het bureau van de Sowjet-delegatie, zowel in het Russisch als in het Engels. De belangrijkste punten wer den onmiddellijk getelegrafeerd aan Trygve Lie, die thans in Oslo is. Amerikaanse reactie. Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft Zaterdagavond medegedeeld, dat de V. S. bereid zijn hun aandeel bij te dragen tot beëindiging van de strijd in Korea, indien Jacob Malik voor een staken van het vuren „meer is dan propaganda." Het ministerie zegt in een ver klaring: „Indien de radiotoe spraak van de heer Malik bete kent, dat de communisten thans bereid zijn de agressie in Korea te beëindigen, zijn wij, zoals wij altijd waren, Ibereid onze rol te spelen in het bewerkstelligen van een beëindiging der vijandelijkhe den en in het scheppen van ga ranties tegen hervatting er van. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Maandagoch tend tot Maandagavond. Enkele opklaringen. Veranderlijke bewolking met plaatselyk enkele buien, maar ook hier en daar opklaringen. Meest matige wind tussen West en Zuid west. Iets hogere temperaturen dan Zondag. MAANDAG 25 JUNI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden vrni. 6.24 6.59 7.39 7.49 n.m. 6.41 7.16 7.56 8.06 ZON- EN i,.TANSTANDEN. ZON MAAN op onder op onder Juni 25 4.20 21.04 0.08 11.54 26 4.21 21.04 0.18 13.11 27 4.21 21.04 0.29 14.28 Hansweert Walsoorden 9.37 Ï7.-±U 9.55 ZON- EN MAANSTANDEN. ZON MAAN op onder op onder Juni 27 4.21 21.04 0.29 14.28 28 4.22 21.04 0.40 15.43 29 4.22 21.04 0.54 16.59 30 4.23 21.04 1.11 18.13 „Maar de geest van de rede van de heer Malik werpt opnieuw de vraag op, of deze meer dan propaganda is. Indien zij meer dan propaganda is, staan er toe reikende middelen voor bespre king van een beëindiging van het conflict ter beschikking." Vele diplomaten en functiona rissen der V. N. beschouwen het voorstel als vrijwel identiek met dat van Dean Acheson, in diens jongste verklaring over de Ame rikaanse politiek en met Trygve Lie's eigen voorstel ter beëindi ging van de oorlog. De kloof tus sen de Westelijke en Sowjetrus sische voorstellen ter beëindiging van het conflict scheen volgens genoemde kringen vrijwel geheel gedicht te zijn. In Amerikaanse kringen ver klaarde men onofficieel, dat het Sowjet-voorstel voor een wapen- Het wrak van het vermiste Amerikaanse passagiersvlieg- is 80 km ten N.W. van het vlieg veld Roberts bij Monrovia in Li beria waargenomen. Enkele vliegtuigen, die aan het zoeken naar de vermiste Constellation hadden deelgenomen, hadden de wrakstukken gesignaleerd. Het toestel had 40 inzittenden aan boord en was op weg van Johan nesburg naar New York. Een woordvoerder van de Pan American Airways heeft te New York verklaard, dat geen der 40 inzittenden de ramp heeft over leefd. Het toestel is volledig ver nield. stilstand aan de breedtegraad aanvaardbaar zou kunnen zijn, ,,mits er garanties zouden zijn, dat de communistische strijd krachten hun agressie over de lijn niet zouden hervatten." Een Britse zegsman verklaar de onofficieel, dat veel er van af hing, of het Sowjet-voorstel „echt gemeend" was. Men merkte op dat in de Sow- jet-voorstellen de vroegere eisen van terugtrekking van alle bui tenlandse troepen uit Korea, toe- De secretaris-generaal der V.N., Trygve Lie, heeft een verklaring afgelegd, naar aanleiding van Ma liks voorstellen. Hij zegt hierin, dat vele verantwoordelijke woordvoer ders van de regeringen, die troepen in Korea hebben, en hijzelf als se cretaris-generaal der V.N., in de laatste weken de hoop hebben uit gesproken op een staken van het vuren bij de breedtegraad. Than had ook Malik een dergelijk voor stel gedaan. Dit staken van het vu ren diende echter alleen de militai re aspecten te behelzen en er dien den garanties te zijn, dat de ge vechten niet wederom zouden op laaien. Lie dringt er in zijn verklaring op aan, dat zo spoedig mogelijk be sprekingen gevoerd zullen worden om een dergelijke militaire wapen stilstand te bewerkstelligen. Daar- wijzing van Formosa aan Peking- na zouden de politieke aspecten van China en toelating van Peking- China tot de V. N. niet werden gesteld. Voorts werd opgemerkt, dat Malik een staken van het vu ren aan de 38ste breedtegraad voorstelde „als eerste stap" tot herstel van de vrede in Korea. Volgens sommigen zou dit bete kenen, dat verwacht werd, dat de andere genoemde eisen te gele gener tijd in overweging zouden worden genomen. het vraagstuk van het herstel van vrede en veiligheid in Korea op de juiste wijze besproken kunnen wor den in de competente organen. De Verenigde Naties, „die in Ko rea voor de zaak van vrede en vei ligheid strijden in het kader van het Handvest", hadden het steeds weer duidelijk gemaakt, dat een staakt-het-vuren de eerste stap vormde op de weg naar rust in Ko rea. In het verslag der commissie voor de handelspolitiek uit de Tweede Kamer over de laatste nota inzake de deviezenpositie geven verschei dene leden uiting aan hun ernstige bezorgdheid over onze finantiële toestand. Sinds Januari 1951 is er, naar zij meenden, een deviezenverlies ge letien van ongeveer 525 millioen, hetgeen neerkomt op een gemid deld verlies van 150 millioen per maand. Naar uit de regeringsver klaring van Maart j.l. en ook uit de deviezennota blijkt, meent de regering door het toepassen van indirecte maatregelen aan deze ernstige ontwikkeling het hoofd te kunnen bieden. Echter hebben alle tot nog toe toegepaste financiële controlemiddelen gefaald. Indien het bedrijfsleven blijft voortgaan Leden van het Perzische natio nalistische jeugdfront hebben ge tracht Britse en Perzische emplo- yé's van de Anglo-Iranian te fouilleren bij het verlaten van het hoofdkantoor van de maat schappij te Teheran. Zij verklaar den zekerheid te willen hebben, dat geen belangrijke documenten van de maatschappij uit het kantoor gesmokkeld zouden wor den. Functionarissen van de maat schappij beklaagden zich bij de politie, die de jongelieden kort daarop waarschuwde zich te ver wijderen. Te Teheran is officieel bekend gemaakt, dat de Perzische auto riteiten Zaterdagmorgen de olie- De Sowjetrussische plaatsver vangende minister van Buiten landse Zaken Andrej Gromyko, heeft op een persconferentie op de Sowjet-ambassade te Parijs verklaard, dat de Westelijke mo gendheden volledig verantwoor delijk zijn voor het afbreken van de Viermogendhedenconferentie te Parijs en voor de gevolgen daarvan. In antwoord op een vraag of de Sowjet-Unie zich over een eventuële ministerconferentie verder met de Westelijke mo gendheden in verbinding zou stel len langs de gewone diplomatie ke weg zei Gromyko, dat hij niets had toe te voegen aan de Sowjet- Russische nota's en ajan de ver klaring, die hij Donderdag had afgelegd. In antwoord op een vraag, welke naar zijn mening de gevol gen zouden zijn van het afbreken der besprekingen, zei hij, „het af breken kan de toestand in Euro pa noch de betrekkingen tussen de 4 mogendheden verbeteren". Gromijko zei, dat hij van plan is zo spoedig mogelijk naar Mos kou terug te keren. Gevraagd of hij enig verschil in de houding van de Westelijke mogendheden tegenover de Sow jet-Unie had opgemerkt op de conferentie, antwoordde Gromy ko: „Ik betreur het, dat wij in het geheel geen verschil hebben opgemerkt". „De Westelijke mo gendheden toonden op de huidi ge conferentie, dat zij de span ning in Europa niet willen ver minderen. noch de betrekkingen met de Sowjet-Unie willen ver beteren, maar dat zij de huidige spanning en de agressieve poli tiek van het Noordatlantisch Pact willen handhaven. De Sow jet-Unie zal voor de vrede blij ven strijden en de oorlogshitsen- de klieken van de V. S., Engeland en Frankrijk blijven ontmaske ren." De Westelijke mogendheden wilden de conferentie slechts ge bruiken „als camouflage voor de agressieve voorbereidingen in het raam van 't Noordatlantisch Pact". Het is duidelijk, dat de Westelijke mogendheden in de toekomst hun huidige politiek willen voortzetten: 1. de herbe wapening van W.-Duitsland, 2. de bewapeningswedloop en 3. de inrichting van nieuwe Ameri kaanse bases in Europa en het Midden-Oosten, aldus Gromyko. De Westelijke mogendheden wilden geen enkel Sowjet-voor stel definitief aanvaarden, zelfs niet het punt betreffende herbe wapening van Duitsland, dat zij wilden plaatsen onder het alge mene peil der bewapening. Verder verklaarde Gromyko: „Het wordt niet ontkend, dat de Amerikaanse bases in het buiten installaties en de raffinaderij van de Anglo-Iranian te Chanabad hebben overgenomen. Volgens A.F.P. dekt deze raffinaderij de totale behoeften van Perzië aan olieproducten. De producten van de raffinaderijen te Abadan daar entegen zijn hoofdzakelijk voor de uitvoer bestemd. De kapiteins van de olietan kers, die zich in Aibadan bevinden weigeren de instructies van de Perzische olieraad met betrek king tot de ontvangstbewijzen voor olieladingen op te volgen. Daardoor zou het verkeer in de haven van Abadan volkomen ver sperd zijn. Saleh, voorzitter van de Per zische oliecommissie, heeft ver klaard, dat als de Britse technici van de raffinaderijen van Aba dan hun ontslag zouden nemen. Perzië zou trachten „het zonder de Russen klaar te spelen." Hij waarschuwde, dat indien „buiten landse technici te Abadan hun ontslag zouden indienen, Perzië genoodzaakt zou zijn toevlucht te nemen tot elk middel, dat het geschikt zou achten en gebruik zou maken van de diensten van andere technici. Saleh deed een beroep op de Britse employé's om onder de nieuwe nationale Perzische olie maatschappij te blijven werken. Zo zij dit niet wensten zou de Perzische regering hun vertrek verzekeren. Indien Britse emplo yé's echter hun betrekking zou den verlaten „met kwaadwillige bedoelingen" zouden zij krach tens de wet op sabotage vervolgd kunnen worden. De Perzische regering heeft de Britse ingenieurs van de „Brits- Perzische oliemaatshappij" een „ultimatum van 32 uur" gesteld, gedurende welke tijd zij kunnen beslissen, of zij voor de nieuwe Perzische maatschappij willen werken. Internationaal gerechtshof 30 Juni bijeen. De president van het interna tionale gerechtshof heeft deleden van het hof bijeen geroepen op Vrijdag 29 Juni ter behande ling van het ingediende Britse verzoek ten aanzien van het Per zische oliegeschil. Het hof zal Zaterdagmorgen 30 Juni om half elf bijeen komen, teneinde de bei de partijen te horen. land gericht zijn tegen de Sowjet- Unie en de volksdemocratieën". Hij beschuldigde de Westelijke mogendheden er tenslotte van voornemens te zijn Westduitse soldaten als „kanonnenvlees" te gebruiken en de volgende oorlog. Het Perzische pondentegoed te Londen. In financiële kringen te Lon den meent men te weten, dat de Engelse autoriteiten onofficieel de Perzische ponden-tegoeden te Londen, die ongeveer 30 millioen pond sterling bedragen, heblben bevroren, zo schrijft de „Daily Telegraph". De Perzen hebben de ont vangstbewijzen veranderd. De kapiteins van de tankboten wach ten thans een beslissing van de „Anglo-Iranian" af of deze er me de accoord gaat, dat zij de bewij zen ondertekenen. Op het nieuwe bewijs wordt alleen opgegeven hoeveel olie aan boord genomen is. Drake, de algemene bedrijfslei der van de „Anglo-Iranian" heeft een onderhoud gehad met de Per zische tijdelijke raad van bestuur. Naar verluidt heeft hij met klem geprotesteerd tegen de „inmen ging in zaken van de Anglo-Ira nian", zoals in de drukkerij en het bureau van de voorlichtings dienst was geschied. Vliegtuigen van de Amerikaanse luchtmacht hebben in de nacht van Zaterdag op Zondag negen vliegtuigen Sn Noord-Korea en verkeer op wegen en spoorwegen aangevallen. Geallieerde oorlogsschepen heb ben opnieuw Songdjin, aan de Koreaanse N.-O.-kust, beschoten. Verscheidene voltreffers zijn ge boekt op een brug, die deel uit maakt van liet Chinese verbin dingsstelsel met Mandsjoerije en Siberië. De Chinese strijdkrachten heb ben ten N. en ten N.W. van Ko- rangpori de opmars der Verbon denen door krachtige tegenaan vallen tot staan weten te bren gen. De Chinezen hebben na een scherp gevecht over geringe af stand de Amerikanen zelfs enkele km's teruggeslagen. Zondag ochtend voerden de Verbondenen een tegenaanval uit. De strijd is nog in volle gang. Zes personen zijn volgens te Buenos Aires ontvangen berich ten om het leven gekomen en 39 gewond, doordat een goederen trein Zaterdag inreed op het achterste rijtuig van een perso nentrein, die stilstond op het sta tion van Hipolito Irigoyen in de buurt van Buenos Aires. De toestand van 34 gewonden is ernstig. Het ongeluk gebeurde in een dichte mist. Twee rijtui gen van de stilstaande trein wer den verwoest. met voorbijgaan van het bankere- diet onderhands of publiek obliga tieleningen te plaatsen om aldus aan nieuwe middelen te komen dan wel overgaat tot liquidatie van het aanzienlijke bedrag aan schatkist papier, hetwelk het in portefeuille heeft, of wanneer spaarders en houders van tegoeden bij de ban ken hun vorderingen opvragen, kan men dit met de thans bestaan de financiële controlemiddelen niet tegengaan. Het bovenstaande doet de vraag rijzen, of de regering het doorzie ken van de thans bestaande toe stand nog langer verantwoord acht. Andere leden betwijfelden, of de ongunstige ontwikkeling van onze betalingsbalanspositie in zó over wegende mate aan het gebeurde in Korea moet worden toegeschreven als in de deviezennota wordt ge daan, al wilden zij geenszins ont kennen, dat het uitbreken van dit conflict een ongunstige invloed heeft gehad op het internationale handels- en betalingsverkeer en daardoor ook op het Nederlandse. Het tekort op de lopende reke ning van de betalingsbalans over 1950 bedraagt 1109 millioen, tegen een tekort van 253 millioen over 1949, een verschil derhalve van 856 millioen. Het nadelig saldo van de handels balans over 1949 bedroeg naar de goederenstroom gemeten 1501 mil lioen, dat over 1950 2487 millioen, een verschil alzo van 986 millioen. Hierbij komt, dat de strijd in Korea gunstige gevolgen heeft ge had voor onze dienstenbalans, ter wijl bovendien het bedrag van de voor financiering van de door de E. C. A. te betalen goederen en diensten in de loop van 1950 is te ruggelopen met rond 30 millioen dollar. Met deze beschouwing beoogden deze leden geenszins de deviezen positie van ons land gunstiger voor te stellen dan in de nota is ge schied. Zij wilden uitsluitend in het licht stellen, dat de ongunstige ont wikkeling van de deviezenpositie niet in zo sterke mate aan het in Korea uitgebroken conflict dient te worden toegeschreven. De situ atie was reeds vóórdien van zéér ernstige aard, omdat in de sinds de bevrijding gevolgde politiek de ar moede, waarin ons volk als gevolg van de oorlog was gekomen, niet voldoende erkenning heeft gevon den. In plaats van er naar te stre ven het Nederlandse volk zich te doen instellen op de gegeven toe stand, waarbij nog de Indonesische kwestie kwam, werd beoogd het welstandspeil van vóór de oorlog te bereiken of te handhaven, terwijl de daarvoor vereiste voorwaarden niet aanwezig waren. De liberalisatie. Meerdere leden achtten het, ge zien onze deviezenpositie, de vraag of het tot nog toe door Nederland ten opzichte van de liberalisatie gevoerde beleid nog langer te hand haven is. Wanneer men de huidige ontwikkeling beschouwt, vraagt men zich af, of Nederland niet te snel tot medewerking aan verlaging van invoerrechten en tot liberalisa tie is overgegaan, waardoor een stuk van onze onderhandelingsposi tie is prijsgegeven. Nederland heeft een voorbeeld willen geven zonder daartoe bij machte te zijn en als resultaat hiervan dreigt het gevaar, dat de deviezenvoorraad wegslinkt en onze positie wordt verzwakt. Andere leden waren van oordeel, dat het loslaten van de liberalisa- tiepolitiek heilloze economische en politieke gevolgen met zich zou brengen, die voor Nederland zelfs rampzalig zouden kunnen worden. De Benelux. Het was enkele leden opgevallen, dat België door de ontwikkeling van de laatste jaren ten zeerste is gebaat. De invoercijfers uit België spreken ten deze een duidelijke taal. Wordt dit bij de besprekingen in Benelux-verband van Nederlandse zijde voldoende tot uitdrukking ge bracht? Hoe ziet de regering een oplossing voor het tekort op de Nederlands-Belgische rekening? Slechts indien België bereid is uit breiding te geven aan de export van landbouwproducten uit Neder land, lijkt een oplossing mogelijk. Het autabuspersoneel heeft Zondagochtend een waarsehu- wingsstaking gehouden, die een algemeen karakter droeg. De be stuurders en conducteurs hebben het werk in de namiddag hervat en te 14 uur was de dienst weer normaal. 1JNUU UIlllNA. Saigon beschoten. Troepen der Vietminh hebben voor het eerst in 6 maanden de Indo-Chinese hoofdstad Saigon, beschoten. Vijf granaten kwamen terecht bij het douanepakhuis aan de ri vier. Er waren geen persoonlijke ongelukken. de nationale defensie zou kunnen schaden. De bijeenkomst werd geleid door de petroleumraad voor de defensie. De maatregelen werden geno. men met de toestand in Perzië voor ogen, doch deze zijn niet tot Perzië of het Midden-Oosten be perkt. lar bedragen. „Dit proces van geleidelijke uit breiding en consolidatie, waar door Rusland in de laatste 500 jaar van het hertogdom Mosco- vië uitgegroeid is tot een uitge strekt rijk, moet tot staan wor den gebracht", aldus Acheson. „Dit betekend, dat wij1, indlien IlCl llUijJluiiud V V/Wi UV. ning, wajarop aanvallen verwacht worden door tegenstanders van de regering, omvat 6.300 millioen dollar voor militaire en 2.200 mil lioen dollar voor economische hulp. De minister van Buitenlandse Zaken verklaarde, dat zelfs als er vrede in Korea zou komen, „de bij welke onderhandelingen over een overeenkomst dan ook, verze keringen van de Chinese en "loordkoreaanse communisten, dat zij de conventie van Genève met betrekking tot de zich in hun handen bevindende geallieerde krijgsgevangenen zullen nako men, van vitaal belang zijn, aldus Acheson. 5 regels 75 centj ct.; minimum pet ummer, of: Adrci neer. ïamiddags 2 uur •eanen zwijgen over ikaanse ministerie Itengewone behoed- rjn commentaar aan omdat het rekening met de andere vrjf- ie eveneens strijd- [orea hebben, dit verband op ge_ ministerie, enige itspreken door Ma- xie, niet daarop in srmen commentaar ider de regeringen de Koreaanse strijd ten, te hebben ge riste oorzaak van de d van het State De_ gelegen in de wijze een politiek voor slaat op de militaire orea. ks voorstel zou wor. en de Verbonden l van de 38ste breed- jn worden terugge- de militaire vraag 'an de zijde der com_ rdt beoogd de linies ld te verplaatsen en n een betere positie n. voor eenj onverhoe J- al door de commu_ verbreken van een penstilstand toestaat !f verwerpen de Ver. mkbeeld van een ge- de zone niet. e waarde aan dit ge- aliks voorstel worden al behoeft dit niet nwijs een terugtrek- !8ste breedtegraad in jrdt nog gezegd dat tht staking der lep in Korea groter i oplevert dan het i Indonesië en bjj de assen Israël en zijn lurstaten, daar bij het onflict te grote mo~ jn betrokken. ORELA IEL. EN MALIKS reaanse ambassadeur Staten heeft ver- t Zuid-Korea elke it betreffende staken •en van de hand zal niet voorziet in „de reniging van het Ko- iereiland". gezegd in een bood- president Syngman :san. I verder geëist, dat een stem zou hebben indelingen over een bet vuren. ssadeur twijfelde aan eid van het voorstel w j et-vertegenwoor di- N. JViS COMMENTAAR. dvoerder van het Ja_ terie van Buitenlandse te Tokio verklaard te zijn dat het Russi- ;1 voor een| staken der iden in Korea is be- n diplomatieke zet om van een vredesverdrag te vertragen. [voerder zeide dat het ianbod, indien het al- me end', ten doel heeft ionale noodzaak, om desverdrag met Japan minder dringend te tenstilstand in Korea lit voortvloeiende ver der internationale ouden mogelyb tenge- en dat C root-Brit tan- lippijnen en enkele an- strengere v redes voor. »or Japan zouden wil. iststellen". DE „PRAWDA" OVER HET VOORSTEL De „Prawda", het officiële dag blad der Sowjetrussische commu nistische partij schreef Dinsdag, aldus Radio-Moskou, dat alle Voorwaarden aanwezig zjjn voor een vreedzame regeling van de Koreaanse oorlog.

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 1