Perzië verklaart instructies ongeldig Koninklijk bezoek aan Luxemburg De Neder!. Regering De toekomst van het Nederlandse onderwijs Ouderdomsvoorziening Overeenstemming bereikt tussen de 3 grote vakcentrales Verklaring van Morrison in het Lagerhuis De toestand critiek over het Bureau Zuid-Wollikken DONDERDAG 21 JUNI 1951. 7e Jaargang No. 1760. De Perzische regering heeft Woensdag bepaald, dat alle instructies van de directie van de Brits— Iraanse Oliemaatschappij met ingang van Woensdag als van nul en gener waarde zullen worden be schouwd. Het Perzische kabinet heeft ook vertegenwoordi gers aangewezen voor het overnemen van alle instal laties en verkoopkantoren in Perzië van de maat schappij. WEERSVERW ACHTIN C HOOGWATER. Woensdagmorgen hebben Koningin Juliana en Prins Bernhard in gezelschap van de Groothertoge lijke familie een bezoek gebracht aan de Wals- fabrieken van de Arbed te Dudelange, die tot de modernste van Europa behoren. Het Vorstelijke gezelschap werd hartelijk toe gejuicht door duizenden Luxemburgers, die voor het paleis waren samengedromd. VERVOER BROMFIETSEN MET REIZIGERSTREINEN. DE PL A ATS VER VAN GERS. V* DE FRANSE VERKIEZINGSCIJFERS. BRITSE HELÏCOPTERES NAAR HET KOREAANSE FRONT. Prankering bij Abonnement: Terneuzen .jirecteur-Hoofdredacteui I. van de Sand* edactie-adres: Noordstraat 55-57 - Terneuzen Telefoon 2510 Na 5 uur: 2073 Gironummer 38150 bonnementsprijs4,55 per kwartaal ■r week 37 cent Losse nummers 7 cent DE VRIJE ZEEUW Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent iedere regel meer 15 cent Advertentieprijs: per mm 12 ct.minimum i.< advertentie 1,80. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adn Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Het Perzische kabinet heeft gelast, de naam van de maat schappij onmiddellijk te laten veranderen in ,,De Nationale Perzische Oliemaatschappij". De inkomsten van de maatschappij moeten alle onmiddellijk op bankrekening ten name van de nationale maatschappij gestort worden, aldus is door het Perzi sche kalbinet verordend. De voorlichtingsafdeling van de Anglo-Iranian zal onmiddellijk gesloten moeten worden. De besluiten werden genomen op een spoedvergadering van het Perzische kabinet met de olie commissie der regering aan de sponde van de bedlegerige pre mier Mossadeq. De instructies van het kabinet zijn reeds aan de nationalisatie missie te Abadan gezonden. Ook de sjah is er van op de hoogte gesteld. Zodra de besluiten geno men waren, werden de chef van de generale staf van het Perzi sche leger en het hoofd van de politie door het kabinet voor overleg ontboden. De leider der Britse delegatie Jackson heeft tijdens de bespre kingen, die iets langer dan een uur hebben geduurd, nadrukke lijk het standpunt verdedigd dat de Britten niet kunnen instem men met de Perzische wet op de nationalisatie der eigendommen van de „Anglo-Iranian", daar deze als contractbreuk wordt be schouwd. De Perzen bleven staande hou den dat zij het „wettelijk recht" bezitten de olie-industrie in hun land te nationaliseren. Dit punt bleef onoplosbaar, waarop de besprekingen werden afgebro ken. De Perzische delegatie heeft onverwijld rapport uitgebracht aan premier Mossadeq. Men verwacht te Teheran thans, dat de Perzen betaling ter plaatse zullen eisen voor elke zending olieproducten, die Perzische olievelden verlaat. De „Anglo-Iranian" verklaarde dat de impasse volledig is. „De besprekingen zullen niet worden hervat, tenzij de Perzen hiertoe het initiatief nemen", verklaarde de directie. Grady zegt hierin, dat de Britse voorstellen een basis schijnen te vormen, waarop aan alle eisen van Perzië inzake de nationalisa tie der olie-industrie tegemoet wordt gekomen. De Britse ambassadeur Shep herd heeft op een persconferentie verklaard, dat hij de sjah de gevaren van de politiek van zijn regering onder het oog had ge bracht. Volgens Shepherd be greep de sjah de situatie. De volgende stap zouden de Perzen moeten doen, zoals Shep herd, die er aan toevoegde, dat hij de Britse consul-generaal te Khorram Sjahr de voornaam ste stad in het district van de olieraffinaderijen van Albadan opdracht had gegeven, de gezin nen van Britse employé's aldaar aan te raden, gebruik te maken van het aanbod van de oliemaat schappij tot evacuatie. DE PERZISCHE KWESTIE IN HET BRITSE LAGER HUIS. Uit Londen wordt gemeld, dat men het mogelijk achtte dat de „Anglo-Iranian" haar employé s uit Perzië zal doen vertrekke" Diplomatieke waarnemers zijn van mening dat de maatschappij geen andere keus zal overblijven indien de Perzen voortgaan met liet met geweid in bezit nemen van haar raffinaderijen te Aba dan. MOSSADEQ MOET ZICH GOED BERADEN. De Amerikaanse ambassadeur te Teheran, Dr. Henry Grady, heeft in een persoonlijke bood schap aan premier Mossadeq erop aangedrongen het Britse compromisvoorstel „ernstig te overwegen". Deze boodschap werd tijdens een buitengewone zitting van 't Perzische kabinet overhandigd. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Donderdag ochtend tot Donderdagavond. Zonnig. Droog, zonnig en vrij warm met een overwegend matige wind uit Oostelijke richtingen. VRIJDAG 22 JUNI. Verklaring van Morrison, Minister Morrison, heeft in het Lagerhuis verklaard, dat rede lijke onderhandelingen over de oliekwestie onmogelijk waren, als de Perzen ultimata stelden. Hij verklaarde o.m.: „De maat schappij en de Britse regering zijn van meet af aan bereid ge weest en zijn nog steeds bereid de gehele kwestie redelijk en vol ledig te bespreken". De plaatsvervangend leider van de conservatieven. Anthony Eden, zei, dat de oppositie deze houding steunde. Hij verzocht zowel de eisen van Perzië van de hand te wijzen alsook stappen te nemen ten einde te verzekeren, dat Britse tankschepen naar de olieraffi naderij te Haifa kunnen gaan. De Egyptische regering staat n.l. niet toe, dat deze schepen door het Suezkanaal naar Israël varen. Eden zei, dat, als Egypte inter nationale rechten niet in acht nam, het misschien de moeite waard zou zijn een Britse tank boot onder doeltreffend escorte zo mogelijk in samenwerking met andere landen door het Suez-kanaal te laten gaan. Morrison verklaarde hierop, dat het beter zou zijn dit in de vorm van een vraag naar voren te brengen, zodat hij het punt kon overwegen. Voorts verklaarde Morrison, dat Engeland het internationaal gerechtshof zou verzoeken voor lopige maatregelen te treffen teneinde de Britse rechten in Perzië te beschermen totdat een beslissing omtrent het oliegeschil is genomen. Het is de plicht van de Britse regering om orde en wet te hand haven en allen, die binnen de Perzische grenzen wonen, te be schermen tegen geweld. „Indien men echter niet aan deze yer- plichting voldoet zal de Britse regering het recht en de plicht hebben bescherming aan baar onderdanen te verlenen". Toen Morrison dit laatste zeide, werd hij toegejuicht. „Zoals ik bfj herhaling heb ge zegd, is de regering niet bereid werkeloos toe te zien indien de levens van Britse onderdanen worden bedreigd", zo vervolgde de minister. De Britse regering was er van overtuigd, dat alle redelijke lieden de Britse voor stellen als geheel redelijk zouden beschouwen. BRITSE MISSIE TERUG GEROEPEN. De Britse missie, die in Tehe ran de mislukte besprekingen had gevoerd, is naar Engeland te ruggeroepen. Engeland had Perzië geld aan geboden voor de tegenwoordige behoeften en in beginsel de na tionalisatie aanvaard. Het was echter duidelijk, dat de Perzische gedelegeerden „volledige capitu latie" eisten. Morrison waarschuwde, dat slechts een kleine afwijking van „het hoge peil van het technische kunnen van de Britse staf" (in het oliegebied) onherstelbare schade aan het oliegebied zou kunnen toebrengen en mogelijk doden en gewonden zou kosten. Toen Morrison zijn verklaring geëindigd had drongen de Con servatieven aan op een debat over de oliekwestie. De regering stemde er in toe heden een der gelijk döbat te houden. R. A. F.-POSTEN GEALAR MEERD. De posten van de Royal Air Force overal ïn 't Midden-Oosten zijn gealarmeerd naar aanleiding van het afbreken van de Brits- Perzische olie-onderhandelingen. Veldmaarschalk Sir William Slim, chef van de imperiale al gemene staf, is op een vergade ring van het Britse kernkabinet, dat de Perzische oliecrisis be sprak, ontboden. De minister van Defensie Shinwell was even eens aanwezig. Transportvliegtuigen en straal- jachtbommenwerpers worden in gereedheid gehouden te Hab Anya in Irak, Mafraq in Jorda nië, Nicosia op Cyprus, op Malta, bij Aden en te Fayid in de Suez kzinaalzöne, waar het hoofdkwar tier van de Britse grondstrijd krachten in het Midden-Oosten gevestigd is. Alle maatregelen voor de be scherming van Britse levens en bezittingen in Perzië zijn geno men, aldus melden waarnemers. VERKLARING VAN ACHESON. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Dean Ache- son, heeft verklaard, dat de toe stand in Perzië in de laatste 24 uur een keer naar het kwade heeft genomen. Amerika was zeer teleurgesteld over het af breken der onderhandelingen en het hoopte ten zeerste, dat de deur nog open was voor onder handelingen en besprekingen. Amerika had gehoopt en ge loofd, dat het aanbod van de oliemaatschappij tot basis zou dienen van de besprekingen ten einde tegemoet te komen aan. de wens tot nationalisatie van rege ring en volk. van Perzië. Het speet Amerika, dat het aan bod abrupt Van de hand gewezen was. Achesoh zeide te hopen, dat Overal langs de wegen, die naar Dudelange leiden, dat op ongeveer 20 km van Luxemburg ligt had de bevolking zich opge steld zodat het een ware triomf tocht werd voor Hare Majesteit de Koningin en Prins Bernhard. Zodra de hofauto's in zicht kwamen, steeg een luid gejuich op uit de duizenden kelen, dat op het ogenblik, dat Koningin en Prins voorbij reden, aanzwol tot een ovatie. Op het grote plein voor het - L- .stadhuis te Dudelange stonden de Iraanse regering haar houding duizenden kinderen, allen voor- herzien en voort zou gaan de onderhandelingen. zou met Amerika bleef Perzië wijzen op de zeer grote technische pro blemen waartegenover het zich in de olie-industrie geplaatst zou zien als het voortging op een unilaterale grondslag te hande len. Acheson voegde er aan toe. dat de toestand critiek was. Een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Bui en i zien van kleine vlaggetjes oranjestrikken in het haar. Koningin Juliana was gekleed in een complet van blauw-geel I changeant zijde met een hoed van geel organza de soie, gegar neerd met strikjes. Prins Bern hard droeg de uniform van gene raal van de Nederlandse Land macht. Ook de Prinsessen Marie Ade- tenlandse Zaken verklaarde gis- j laide, Marie Gabriëlle en Elisa- teren, naar aanleiding van het beth, alsmede de Erfgroothertog afbreken der besprekingen, dat zijn ministerie „teleurgesteld, doch niet gealarmeerd" was. De Amerikaanse ambassadeur in Perzië zou beide partijen krach tig aansporen de besprekingen te sjerpen de insignes hunner waar digheid, vervolgens het Konink lijk gezelschap. „Het enthousiasme en de vreug de, waarmee de bevolking van onze industriestad U heeft be groet, zijn het levend bewijs van de gevoelens van sympathie en verering, waarmee wij jegens U en jegens Uw edele land bezield zijn", zo zeide de burgemeester in zijn toespraak. Nadat onder het gejuich der inwoners bloemen waren aange boden, klonken plechtig de volks liederen. Vervolgens begaf het gezelschap zich naar de walse- rijen van Arbed. In de Arbed staalfabriek te Dudelange, 20 km ten Z. van de - stad Luxemburg, heeft het klei- hertogelijk paleis. Dat de kookkunst van de chef kok op prijs wordt gesteld bleek wel hieruit, dat hij ter gelegen heid van het bezoek van de Ko ningin en Prins een hoge Neder landse onderscheiding heeft ont vangen. Na het dejeuner op de Neder landse legatiè, vond des middags een kranslegging plaats op de Place de la Constitution, aan de voet van het monument ter her innering aan de Luxemburgse gevallenen. Bij hun aankomst op het plein werden Koningin Juliana en Prins Bernhard ontvangen door eerste minister Dupong. Onder het slpelen van de „Last Post" legden de Koningin en Prins Bernhard vervolgens een krans van witte anjelieren neer aan de voet van het gedenkteken. Na de kranslegging bleven de Konin gin en de Prins enige minuten in stilte staan voor het dodenmonu- ment. Nadat de nationale liede ren gespeeld waren, begaf het Vorstelijk echtpaar en het ge volg zich opnieuw naar 't Groot- hervatten. Naar het oordeel van het ministerie betekende het af breken der onderhandelingen zelfs niet, dat de deur naar een door beide partijen aanvaarde oplossing uiteindelijk gesloten was. Jean, maakten deel uit van het Vorstelijk gezelschap. Toen de Koninklijke gasten waren uitge stegen, bereikten de toejuichin gen hun hoogtepunt en uit de duizenden kinderkelen klonk een „vive" op. Het gehele plein was een zee van wuivende vlaggetjes. Voor het feestelijk versierde stadhuis begroetten burgemees ter Jean Fohrman en de leden van het college van wethouders, getooid met oranje-wit-blauwe v.m. n.m. Breskens 3.42 4.04 Terneuzen 4.17 4.39 Hansweert 4.57 5.19 Walsoorden 5.07 5.29 ZON EN MAANSTANDEN. ZON MAAN op onder op onder Juni. 25 4.20 21.04 0.08 11.54 21 4.19 21.04 23.20 5.59 22 4.19 21.U4 23.41 7.34 23 4.20 21.04 23.56 9.06 24 4.20 21.04 10.32 Op de R. K. onderwijsdag voor de dekenaten Zwolle en Deventer heeft de oud-minister van Onder- wijs, professor Dr. Jos Gielen, zijn inzichten ontvouwd aangaande de onderwijsvernieuwing. In dit verband noemde hij het nog steeds heersende intellectua lisme met zijn verering voor di ploma's funest voor elke onder wijsvernieuwing. Spr. wil, dat het onderwijs in staatsinrichting werkelijke staat kundige opvoeding zou worden. Spr. vreest, dat een volgende menselijke generatie zal lijden aan achteruitgang van geestelijke capaciteiten met geringe vatbaar heid voor het onderwijs. Het is de impasse van de geest, gevolg van velerlei oorzaak. Het kind kan in deze tijd toe met minder inspanningen, staat bloot aan méér slechte invloeden dan vroeger; kranten en sport worden verkeerd aangewend. Prof. Gielen verwacht verbete ring van hervorming van het schoolstelsel als geheel. Hij meent, dat voor het voo |t- gezet onderwijs het uitgebreid la ger onderwjjs niet kan worden ge mist, omdat anders het peil van het middelbaar onderwijs zou zak ken. Spr. verklaarde, dat men spoe dig in de leer zal moeten gaan bij België, waar het leerlingenaantal per klasse maximaal 30 Is en geageerd wordt voor een maxi mum van 25 leerlingen per klasse. De regering is in het bezit ge komen van een aantal bescheiden, afkomstig van enige hier te lande verblijvende Ambonnezen, die zich opwe'pen als vertegenwoor digers van de zich noemende Re publiek der Zuid -Molukken. Deze personen, die kantoor houden in Den Haag, richten hun invloed op de Ambonnese gewe zen militairen van het voormalig Koninklyk Nederlands Indone sisch leger, die thans tijdelijk in Nederland vertoeven. Zoals uit de documenten blijkt, matigt deze groep pe isonen zich tegenover de Ambonnezen in de woonoorden regeringsbevoegdhe- den aan. Zo worden .regeringsbekendma kingen „afgekondigd" en bevelen en verbodsbepalingen gegeven en bij overtreding daarvan wordt ge dreigd met vervolging t.z.t. door wat in de stukken genoemd wordt de regering" van de ZuidJMoluk- ken. Bedoelde personen geven voorts paspoorten uit, welke gesteld zijn ten name van: Repoeblik Maloekoe Selatan (Republiek der Zuid-Molukken). In de van het bureau in Den Haag uitgaande stukken worden de Ambonnezen tot bedoeld bureau behorende of daarvoor optredende dan wel daarmede in relatie staande per sonen in de woonoorden der Am bonnezen toe te laten. Voorts ligt het in de bedoeling om indien dit bureau Voortgaat ,met handelingen, welke de ver houding tussen Nederland en In donesië zouden kunnen schaden en de rust onder de tijdelijk hier verblijvende Ambonnezen zouden kunnen verstoren de daarvoor in aanmerking komende personen uit ons land te iJoen uitzetten. ne Luxemburg gisterochtend zijn Koninklijke bezoekers getoond hoe het zijn jaarlijkse bijdrage van drie millioen ton staal aan de Europese wederopbouw levert. De Koningin en de Prins, be geleid door de gehele Groother togelijke familie en door de mi nisters Stikker en Bech, hebben met grote aandacht gedurende meer dan een uur de modernste installaties van Luxemburgs oud ste staalfabriek in ogenschouw genomen. De Koningin en de Prins toon den een zeer grote belangstelling voor tal van details der produc tie. Toegejuicht door een haag van arbeiders verliet de Konink lijke stoet om half twaalf de fa briek. Door de directie der Ar bed waren twee fraaie uit staal gesmede bloemenmanden aan de Vorstelijke bezoekers aangebo den. Op de terugweg werd een kort saluut gebracht aan het mo nument voor de oorlogsslachtof fers van het stadje. Daarna ging het snel door het zonnige heuvelland en langs har telijk juichende hagen van dorps bewoners terug naar de stad Luxemburg. Tegen één uur kwamen Konin gin en Prins aan bij de Neder landse legatie, waar zij een maal tijd aanboden aan de Grootherto gelijke familie. De chef-kok, die veertig jaar de pollepel zwaait in een der be kendste restaurants van Luxem burg, ontpopte zich als een vol bloed Hollander. Hij heet Adriaan Boot en komt uit Gouda. „Het is niet de eerste keer dat ik voor Koninklijke personen kook", zo zeide hij, „en ik geloof dat het ze best zal smaken". Een half uur later wandelden de Koningin en de Groothertogin door de rijen Luxemburgers, die waren toegestroomd. Van het Groothertogelijk paleis naar het een 100-tal meters verder gelegen ruiterstandbeeld van de Konihg- Groothertog Willem II aan de voet van dit standbeeld werd een fraai bloemstuk van witte anjers en blauwe irissen neergelegd. Onder het gejuich van het pu bliek trokken de Koningin en de Groothertogin zich hierop weder om terug in het paleis. De Koninklijke Nederl. Motor rijders Vereniging heeft zich tot de Nederl. Spoorwegen gev/end met de vraag, of een regeling kan worden ontworpen, waar door rijwielen met hulpmotoren met de reizigerstreinen kunnen worden vervoerd. Hierdoor zou beschadiging van de vrij kwets bare bromfietsen in de speciale rijwieltreinen en tijdens de over lading op de stations worden voorkomen. De N. S. heeft thans medege deeld, dat gedurende het seizoen (van 29 Juni tot en met 1 Sep tember) het vervoer van rijwie len met hulpmotor met de reizi gerstreinen zal geschieden en wel bij vervoer op rijwielabonne mentskaart. Tevens bij vervoer op bagagekaart over afstanden t/m 40 km. Het vervoer op baga gekaart over afstanden boven 40 km wordt nog bestudeerd. Spr. is vóór verlaging van het aantal leerlingen per klasse, dat hier te lande nog steeds ligt tus sen 40 tot 50. Prof. Gielen meent voorts, dat de Nederlandse leerkrachten al te zeer gebonden zijn aan lesrooster en programma. De school moet zich vrijelijk kunnen richten op geestelijke ont- I wikkeling en de praktijk van het leven. ,Er moet meer plaats zijn o.m. voor handenarbeid en voor goede sport, zonder sensaties. De inspecties dienen meer te zijn dan apparaten voor controle, zodat de inspceteurs kunnen wor. den gezien als raadgevers. Hoewel de leerlingen het tegen woordig materieel beter hebben, zijn zij er door de maatschappe lijke omstandigheden geestelijk slechter aan toe geraakt. Spr. meende, dat er school-psy chologen dienen te komen. De school moet zich rjchten naar de huidige maatschappij en dient te voorzien in de behoeften aan sociale psychologie en socio- logie. Tenslotte, aldus spr., mag niet worden vergeten, dat op de bodem ook van deze problemen het ge loof ligt. iSpr.'s conclusie was, dat de door hem ontwikkelde gedachten de kinderen sterk kunnen maken voor het vervullen van de plaats in de toekomstige maatschappij waarop zij zullen worden gesteld. tegen de Nederlandse regering, die verdacht wodt gemaakt, dat zij hen straks in het belang van het „Nederlandse kapitaal in In donesië" wil misbruiken. Aan de Ambonnezen worden heffingen opgelegd ten gunste van het bureau Zuid-Molukken ter dekking van de onkosten. Ten aanzien van het optreden van dit bureau, staat de Neder, landse regering op het standpunt, dat zulks als volstrekt ontoelaat- baa moet worden aangemerkt. In verband daarmede heeft de regering besloten voortaan geen Naar wy vernemen is tussen de drie grote vakcentrales na een zeer langdurig beraad overeen stemming bereikt over de rege- voörts opgezet lin& der ouderdomsvoorziening. Het ontwerp, waarover thans tussen de drie vakcentrales over eenstemming is bereikt, berust op de volgende grondgedachten: 1. De ouderdomsvoorziening moet evenals de andere sociale verzekeringen voluit het karak ter dragen van een verzekering, zodat allen, die verzekerd zijn, premie moeten betalen. 2. Behalve degenen, die in loondienst zijn, dienen ook de zelfstandigen, die een inkomen beneden een bepaalde grens ge nieten, verzekerd te worden. 3. De verzekering dient te be staan uit twee delen: a. Bedrijfstaksgewijze verze kering (bedrijfspensioenfond sen). b. Een algemene verzekering (uit te voeren door een orgaan van het gehele bedrijfsleven). 4. Het deelnemen in bedrijfs pensioenfondsen wordt bij de wet verplicht gesteld voor loon- en salaristrekkenden, dus op Woensdag heeft de Sow jet- Russische afgevaardigde Gromy- ko op de vergadering van de plaatsvervangers der ministers van Buitenlandse Zaken te Parijs een nota ingediend, waarin de Sowjet-Russische eis, dat het At lantisch Pact en de Amerikaanse bases overzee op de agenda wor- den genomen, wordt herhaald, I dezelfde wijze als is geschied bij zelfstandigen, die een inkomen genieten beneden een bepaalde grens. 6. De bedrijfspensioenfondsen verzekeren een wettelijk vastge steld minimumbedrag. De algemene verzekering, die een aanvullend karakter draagt, verzekert het verschil tussen dit minimumbedrijf en het wettelijk vastgestelde pensioen. De bedrijfspensioenfondsen zijn bevoegd boven het minimum- ibedrag uit te gaan, zonder dat dit meerdere in mindering wordt gebracht op het aanvullend ge deelte van dit pensioen. 7. De vakcentrales gaan er van uit, dat de bedrijfspensioen fondsen 't kapitaaldekkingsstel sel zullen volgen en de algemene verzekering het omslagstelsel. De premies voor de bedrijfs pensioenfondsen zullen als regel vaste bedragen zijn. De premie voor de algemene verzekering zal een jaarlijks vast aldus een Westerse woordvoer der, die in deze nota een verwer ping zal van het voorstel der Westerse mogendheden tot het houden van een bijeenkomst der ministers van Buitenlandse Za ken. De nota is een antwoord op de Westerse nota van 15 Juni. De Westerse plaatsvervangers zijn vervolgens een half uur bijeen geweest om hun positie te be spreken. de verplichte vaktoedrijfsverzeke- ring ingevolge de werkloosheids wet. De zelfstandige ondernemers in de desbetreffende bedrijfstak zullen zich vrijwillig kunnen aan sluiten bij het betrokken bedrijfs pensioenfonds. 5. Het deelnemen in de alge mene verzekering wordt ver plicht gesteld zowel voor de loon- en salaristrekkenden als voor de te stellen percentage bedragen COnimunisten 5.001618 van het loon, c.q. inkomen. 8. De premie voor de bedrijfs pensioenfondsen wordt geïnd op dezelfde wijze als geschiedt bij ziektewet, kinderbijslagwet, etc. De premie voor de algemene verzekering zal voor een groot gedeelte der verzekerden (onder meer de loon- en salaristrekken den) eveneens op deze wijze ge- ind kunnen worden. Ten aanzien van de overige verzekerden overwegen de vak centrales een premieregeling met inschakeling van een apparatuur van de fiscus, zonder dat de ge heven premies belastingen zijn. Gedacht wordt aan de figuur van de „bijdrage" en niet aan die van de bestemmingsheffing. De gedachten zijn ter kennis gebracht van de regering, ver wacht wordt, dat zij een belang rijke bijdrage zullen vormen tot de oplossing van het vraagstuk der oudedagvoorziening. De Franse minister van Voor lichting heeft de volgende voor lopige stand voor 616 van de 627 zetels in de nationale vergade ring bekend gemaakt: communisten 100 Gaullisten 114 socialisten 104 radicalen 95 M. R. P. bl gematigden en conservatieven 99 anderen 23 De definitieve zetelverdeling zal niet officieel bekend zijn voordat de Assemblee in Juli öij- een komt. De Gaullisten maken aanspraak op 123 inplaats van de thans be kend gemaakte 114 zetels. Met de hierboven genoemde zetelaantallen corresponderende, j volgende stemmenaantallen. 26.8 21.6 14.7 11.9 11,7 13,3 Gaullisten socialisten M.R.P. radicalen gematigden 4.039.889 2.744.924 2.225.353 2.194.213 2.472.016 De Britse admiraliteit heeft medegedeeld, dat besloten is een eenheid hefschroefvliegtuigen naar Korea te zenden, die met Amerikaanse vliegtuigen zal sa menwerken bij reddingswerk op zee.

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 1