Perzisch-Britse oliebesprekingen afgebroken Koninklijk bezoek aan Luxemburg De status der Noord-Atlantische strijdkrachten imburg ning I Britse valscherm troepen op Cyprus „in staat van gereedheid COMMENTAAR OP DE FRANSE VERKIEZINGEN Geestdriftige ontvangst t WOENSDAG 20 JUNI 1951. 7e Jaargang No. 1759. De Britse ambassadeur in Perzië, Sir Francis Shep herd, heeft Dinsdagmorgen een onderhoud met de sjah gehad, waarin hij deze op de hoogte stelde van het Britse antwoord op de Perzische eisen inzake de inkomsten uit de olie-industrie. Gaullisten de sterkste partij Premier Henri Queille heeft Maandagavond tegen over journalisten verklaard: „Ik geloof, dat de nieu we meerderheid van de partijen der derde macht plus de onafhankelijken in staat zal zijn het land te regeren. De politiek van de regering op het interna tionale front is door het volk van Frankrijk goedge keurd en wij zullen onze betrekkingen met de andere democratische landen versterken." H M. Koningin Juliana en Z. K. H. Prins Bernhard zijn Dinsdagmiddag om 3 minuten voor vier op het vliegveld van Luxemburg aangekomen. De Koningin werd door Groothertogin Charlotte met een omhelzing begroet. Daarna m.a,a^te,d^\ ninklijke stoet een triomfantelijke intocht m de stad. WEERS VERW ACHTIN G HOOGWATER. op onder op onder Juni. De twaalf landen, die het Noord-Atlantisch Verdrag hebben ondertekend, hebben Dinsdag, een overeenkomst aangegaan houdende vaststelling van het statuut der strijdkrachten van de bij het pact aangesloten landen, die op het grondgebied van andere leden-landen optreden. Dit accoord zal ter bekrachtiging aan de parlementen worden voor gelegd doch treedt inmiddels terstond en voor zover mogelijk in werking. op onder op onder Juni. 25 VERVOER IFIETSEN MET GERSTREINEN. V" )E FRANSE [EZIN GSCIJFERS. HELÏCOPTERES NAAR HET ivvm.£ A AN SE FRONT. Frankering bij abonnement: Terneuzen. ■-ecteur-Hoofdredacteur I. van de Sande ed&ctie-adres: Noords traat 5557 Terneuzen Tel- 2510 Na 5 uur Tel. 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 4,55 wartaal. Per week 37 Losse nummers 7 cent DE ZEEUW per cent. Verschijnt dagelijks V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Rubttek .Uexne Advertenties regels 75 ot.; iedere regel mee 15 et. Vermelding onder nummer Est reau van dit Blad 15 cent meet Inzending advertenties tot éei namiddags 2 uur. Advertentieprijs per mm 12 ei minimum per advertentie 1,80 Het formele antwoord van En geland zou gisteravond op de bij eenkomst van de delegaties van de Britsulraanse Oliemij en de Perzische regering worden over handigd. Van officiële Perzische zijde is meegedeeld, dat de Perzische mi nister van Financiën Ali Vara- steh als leider van de Perzische delegatie is afgetreden „wegens zijn slechte gezondheidstoestand' Welingelichte Perzische kringen zeiden echter, dat hij: niet tevre den was met de ,,ibeperkte macht' die hij als hoofd van de delegatie bezat. De Amerikaanse ambassadeur te Teheran, heeft een bezoek ge bracht aan premier Mtossdeq, na dat deze hier om had gevraagd. Naar verluidt heeft Grady ge poogd Mossadeq te bewegen om „ieder redelijk antwoord van de Britten" op het Perzische ultima tum inzake de geldkwestie te aan vaarden, zelfs indien het niet ge heel aan de Perzische eisen beant woordde. Naar verluidt was Varasteh ook niet tevreden over het feit, dat Mossadeq de werkzaamheden van de Perzische missie, die te Aba- dan de olie-installaties moet over nemen, geregeld zonder zijn dele gatie te raadplegen. Zijn opvolger als hoofd van de delegatie, Sjajegan, is lid van het parlement en een van Mossadeqs voornaamste medewerkers. In gewoonlijk betrouwbare bron te Londen werd verklaard, dar het Britse antwoord redelijk ge noeg zal zijn om aan de werkelij ke Perzische behoefte aan geld tegemoet te komen. Het zal echter krachtig genoeg zijn om duidelijk te maken, dat Engeland niet bluft. Naar verluidt zal Engeland aan bieden om geld te verschaffen teneinde Perzië van alle onmid dellijke financiële moeilijkheden te bevrijden. Ultimatum van Mossadeq Volgens een Perzische bron heeft de premier Mossadeq gis teren in een persoonlijke brief aan de algemene bedrijfsleider van de „Anglo Iranian", Eric Drake, verklaard, dat Perzië alle installaties van de maatschappij in Zuid-Perzië in beslag zal ne men, indien de eis tot betaling van de 75 procent niet wordt in gewilligd. Dit „ultimatum" werd enkele uren vóór de Britse delegatie haar antwoor-d op de Perzische eis te Teheran zou geven, aan Drake overhandigd. Olie-besprekingen afgebroken. Perzië heeft Dinsdagavond de besprekingen met de afgevaar digden van de „Brits-Perzische- Oliemaatschappij" afgebroken. De Perzen verklaarden, dat het door de maatschappij aangeboden compromis in antwoord op de Perzische aanspraak op 75% van de olie-opbrengst sedert 20 Maart onaanvaardbaar is. In het Britse antwoord wordt aangeboden, dat de Perzische re gering onmiddellijk 10 millioen pond sterling beschikbaar zal worden gesteld en voorts 3 mil lioen pond sterling maandelijks, te rekenen vanaf Juli, tot over eenstemming zou zijn bereikt, mits de werkzaamheden geduren de de besprekingen niet belem merd zouden worden. De Perzische afgevaardigden weigerden het aanbod te aan vaarden en stonden er op, dat de besprekingen zouden worden, af gebroken tot de maatschappij de Perzische eisen volledig zou aan vaarden. Britse valschermtroepen op Cyprus „in staat van gereed heid". De Britse valschermtroepen werden aldaar Dinsdagavond in kampen in de omgeving van Ni cosia „in staat van gereedheid" gehouden. Gemeld wordt dat de troepen hun kazernes niet mogen verla ten. Het was niet mogelijk dit be richt van officiële zijde bevestigd te krijgen. Van gewoonlijk be trouwbare zijde wordt verklaard dat de valschermtroepen gecon signeerd zijn i.v.m. de gespannen toestand in Perzië. Er liggen geen schepen in de havens van Cyprus gereed om de valschermtroepen aan boord te kunnen nemen. Vernomen wordt echter dat in de haven van La Valetta (Malta), die op dertig uur varens van Cyprus ligt, de vliegdekschepen „Triumph" en „Warrior" vaarklaar worden ge houden. Deze twee vliegdekschepen hebben een week geleden de eer ste drie duizend man valscherm troepen uit Engeland naar Cy prus overgebracht. Maandag zijn met het troepentransportschip „Devonshire" 500 artilleristen in de haven van Nicosia aangeko men, waarmede de brigade Brit die kortgeleden uit Engeland se valschermtroepen op ^olle naar Cyprus zjjn vertrokken, sterkte is gebracht. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Woensdag ochtend tot Woensdagavond. Vrij zonnig. Meest matige zuid-westelijke wind. In de kustgebieden: droog en zonnig weer met ongeveer de zelfde temperaturen als gisteren. In het binnenland: wisselend be wolkt en overwegend droog weer met iets hogere temperaturen dan gisteren. DONDERDAG 21 JUNI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 2.49 3.24 4.04 4.14 n.m. 3.17 3.52 4.32 4.42 De aankomst der Koninklijke be zoekers op het vliegveld Fmdel, A km buiten de stad Luxemburg, vormde een korte plechtigheid, die op de aanwezigen indruk maakte door haar eenvoud. De enige tooi van het vliegveld was „hef kleed van de arbeid Rond het terras waar de ontvangst der hoge gasten plaats had, zag men naast de glanzende automo bielcolonne, die de Komnkljjke be zoekers en hun gevolg wachtte, de tractoren en bulldozers, die slechts weinige minuten rust hadden ge kregen en even later weer de gro- te uitbreidingswerkzamheden aan de rolbanen voortzetter. Het ge bulder der vijf en dertig kanon schoten werd begeleid door het dreunen van zware hameis in de in aanbouw zünde grote vliegtuighal. Vóór het kleine hoofdgebouw van het vliegveld stonden de erewach ten van de Groothertogelijke Garde en de gendarmerie opgesteld, die vóór de aankomst der gasten door Groothertogin Charlotte waren ge ïnspecteerd. Daarbq had t Wilhel mus in de oude Luxemburgse toon zetting als lied van het Grootherto gelijke Huis geklonken. Om precies vier uur werd het Koninklijke vliegtuig tot stilstand sebracht. De Nederlandse gezant ïn Luxemburg, de heer Hoofd, was de eerste, die binnenging om Ko ningin en Prins te begroeten. Wei nige minuten later zette Koningin Juliana voet op Luxemburgse bo dem. Onderwijl werd de Koninklij ke standaard gehesen. De Groothertogin trad haar tege moet om haar met een omhelzing welkohi te heten in het land, waar zij drie dagen gast zal zijn. H M. de Koningin was gekleed in een japon van turquoise faille, met driekwart mouwen, waarvan de rok elegant was gedrapeerd. Zij droeg een kleine hoed met para- diisveren in de kleur van de japon. Groothertogin Charlotte droeg een bruin moirée met een bontcape en een hoed met beige veren. Na de Koningin verliet Prins Bernhard in de uniform van gene raal der luchtmacht het vliegtuig hij werd gevolgd door minister Stikker, eveneens in uniform en door de andere leden van het ge volg Bij hen hadden zich de Ne derlandse gezant in Luxemburg en de militaire attaché van de Neder landse ambassade te Brussel, de heer Forbes Wels, gevoegd. Na de begroetingsceremonie ge leidden Groothertogin en Prins Fe lix de Koningin en de Prins tot vóór de standaard van de erewacht. Het Wilhelmus klonk en Koningin Juliana inspecteerde de eregarde. Vervolgens nam het gezelschap plaats in de gereedstaande auto's. De Koningin nam met Grootherto gin Charlotte plaats in de eerste Pr-incoti in QG hun eresaluut aan de bezoekers te brengen. De intocht eindigde bij net Groothertogelijk paleis in het oude stadsdeel van Luxemburg, waar goudomzoomde rode kleden over de balcons hingen. Onderscheidingen. Onmiddellijk nadat de Vorstelijke stoet van het vliegveld was ver trokken, heeft daar de attache van het Nederlandse gezantschap, de t—-v ,]n rtilnnt iron ZON- EN MAANSTANDEN. ZON MAAN 4.30 20 4.19 21.03 22.48 21 4.19 21.04 23.20 5.59 22 4.19 21.04 23.41 7.34 23 4.20 21.04 23.56 9.06 till xviiui 1 wagen en de beide Prinsen in volgende. De colonne, die uit tien auto's bestond, werd voorafgegaan door 24 motorrijders van de mili taire politie. In snelle vaart gleed zfj langs de groene hellingen van het vriende lijke heuvelland, dat de stad Lu xemburg omgeeft. In de stad von den de Koninklijke gasten de stra ten gepavoiseerd met oranje en de nationale vlaggen van de beide lan den. Overal had zich langs de route een haag van vriendelijk wuivende Luxemburgers opgesteld. Schoolkinderen waren gewapend met kleine vlaggetjes om daarmee heer Devers, aan de piloot van het toestel, kapitein Zondervan, de on derscheidingstekenen overgedragen van de hem verleende onderschei ding van Officier met de Kroon m de Huisorde van Adolph van Nas sau De méchaniciëns, de heren Roes en Adema, werden onder scheiden met de zilveren medaille van dezelfde Orde. De ontvangst in het Paleis. De huizen tegenover het paleis zijn alle feestelijk versierd. Recht tegenover het paleis leest men in het Nederlands onder een grote cocarde van rood, wit en blauw en oranje het opschrift: „Leve de Ko ningin." Overal uit de ramen han gen dundoeken, waarop de letters „J" en „B" zijn geborduurd. Luid gejuich klonk uit de kelen van kinderen en volwassenen als de Vorstelijke bezoekers arriveren. Er wordt gezwaaid met vlaggetjes en een ogenblik dreigen de Luxem burgers het cordon van de politie te zullen doorbreken. Koningin Ju- lana en Prins Bernhard antwoord den met 'n vriendelijk handgewuif en 'n glimlach. Zodra de Koninklij ke gasten het paleis betraden werd de 'Koninklijke standaard gehesen. Om kwart vóór vijf verschenen onder 'n oorverdovend gejuich Ko ningin Juliana en Prins Bernhard, de Groothertogin en Prins Felix op het met Nederlandse en Luxem burgse vlaggen getooide balcon. De Nederlandse Koningin en de Prins toonden zich verrast door zoveel enthousiasme en zwaaiden vriende lijk terug. Toen het gezelschap zich van het balcon verwijderde klonk plotse ling de roep: „Alletesamen Voor de Nederlandse toeschouwer werd al spoedig duidelijk wat hiermede werd bedoeld: behalve de Konin gin, de Prins en het Groothertoge- lijk echtpaar verschenen nu ook de Prinsessen Marie Adelaide, Ma rie Gabriëlle en Elisabeth, alsmede de Erf groothertog Jean op het bal con Het enthousiasme onder het publiek bereikte thans een climax en nam een nauwelijks te omschrij ven omvang aan. De leden van de Nederlandse kolonie in Luxemburg een vijftigtal personen riepen Leve Juliana," een roep die ge makkelijk werd begrepen door de Luxemburgers en prompt overge nomen werd. Dan klinkt plotseling 't Luxemburgse volkslied op„Ons hemecht" (ons vaderland), gevolgd door het door de aanwezige Neder landers uit volle borst gezongen „Wilhelmus" dat door de Luxem burgers zonder moeite werd mede gezongen omdat het ook het lied is van het Groothertogelijke Huis. Nadat het gezelschap weer in het paleis was teruggekeerd en het ge juich aanhield verschenen de Ko ningin en de Prins tenslotte voor de derde maal op het balcon en op nieuw laaide het gejubel op dat geen einde scheen te zullen nemen. Overal lieten de kinderen vlak voor het balcon hun oranje ballonnetjes met opzet los, die langzaam hemel waarts stegen. Nadat het Vorstelijk echtpaar nog een laatste ovatie in ontvangst had genomen keerden de Luxemburgers ten slotte naar huis terug. De Koningin heeft op het paleis de Groothertogin een fraaie kris tallen vaas uit Leerdam met bloe men aangeboden. Soiree ten Paleize. Hare Majesteit Koningin Juliana werd gisteravond door de Groot hertogin van Luxemburg onder scheiden met het Grootlint van de Groothertogelijke Orde van de Eikenkroon. De Prins ontving de onderscheiding van Ridder in het Grootkruis van de Orde van de Gouden Leeuw. De uitreiking der onderscheidin gen vond plaats tijdens een soiree, die gisteravond in het paleis van de Groothertogin gegeven werd. Vóór de aanvang van het gala diner werden de hoofden van de diplomatieke missies in Luxemburg aan de Koninklijke gasten voorge steld. Bij deze plechtigheid waren de ministers van Buitenlandse Za ken der beide landen en de Neder landse gezant tegenwoordig. Aan het galadiner hebben aange zeten de vertegenwoordigers van het diplomatieke corps, de eerste minister Dupong en een aantal le den van het Kabinet, de president van de Staatsraad en van de Ka mer van Afgevaardigden en de bur gemeester van Luxemburg. Tijdens het diner heeft Groother togin Charlotte een toespraak tot hare hoge gasten gehouden. Jules Moch, de socialistische minister van Defensie, verklaar de, dat zijn partij „tevreden" was over de resultaten. Generaal De Gaulle's zwager Jacques Vendroux en generaal Pierre Billotte, voormalig Frans vertegenwoordiger in de militaire commissie van de V. N„ behoren tot de prominente nieuwe Gaul listische afgevaardigden. I De Gaulle zelf stond niet can- didaat voor de verkiezingen. Waarnemers te Parijs verkla ren, dat thans het probleem zich voordoet hoe de nieuwe meer derheid van centrumpartijen, wel ke binnen het parlement uiteen valt in zeven, acht of negen au tonome groepen, in staat zal zijn de veelvuldige kaibinetscrises, die voorkwamen tijdens de duur van de vorige nationale vergadering, te vermijden. Sommige commentatoren voor spelden, dat de moeilijkheden in het nieuwe parlement zelfs gro ter zouden worden. Sommige van de z.g. onafhan kelijke of gematigde groeperin gen staan in feite meer nabij het Gaullistische program dan bij het socialistische. Ondanks hun oppositie tegen De Gaulle bij de verkiezingen zal de loop der ge beurtenissen het wellicht in het parlement meer doen overhellen naar de Gaullisten dan naar de centrumpartijen. Het nieuwe verkiezingssysteem heeft enige merkwaardige gevol gen gehad. De gedeeltelijke re sultaten tonen, dat alle centrum- Na de toespraak werd het Wilhel mus gespeeld. Koningin Juliana heeft de toe spraak beantwoord, waarna het Lu xemburgse volkslied werd gespeeld. Het menu van het diner bestond uit 7 gangen, terwijl de tafel fraai versierd was met rode rozen. De eerste dag van het Koninklijke bezoek werd besloten met een ont vangst van een aantal Nederlandse en Luxemburgse persoonlijkheden, die in aansluiting op het diner in het paleis plaats vond. Daarbij wer den o.m. de vertegenwoordigers der kerkgenootschappen en van de be kende Luxemburgse staaionderne- ming „Arbed" aan Hare Majesteit en de Prins voorgesteld. partijen een kleiner percentage van het totaal aantal uitgebrach te stemmen hebben behaald dan vijf jaar geleden, maar, afgezien van de M.R.P., hun aantal zetels hebben vergroot. Pierre Cot, die te Lyon op een met de communisten verwante lijst is gekozen, verklaarde, dat de centrumpartijen geen werke lijke macht in het land vertegen woordigen. Vijftien van de 31 vrouwelijke afgevaardigden zijn niet herko zen. Het zijn twaalf communis ten en drie afgevaardigden van de M.R.P. De zestien vrouwelijke afgevaardigden, die werden her kozen, zijn elf communisten, 2 socialisten en drie afgevaardig den van de M.R.P. In een commentaar van het Sowjet-Russische persbureau Tass op de Franse verkiezingen wordt o.m. gezegd: „Ondanks een ongehoorde druk van de zijde der politie en een fascistische terreur tegen de communisten tijdens de verkiezingscampagne heeft de communistische partij het hoogste aantal stemmen be haald. De verkiezingen van 17 Juni hebben duidelijk aangetoond dat het Franse volk geen oorlog wenst en de politiek van zijn re gering veroordeelt". Volgens een semi-officiële tel ling is de verdeling van 611 van de Franse nationale vergadering als volgt: Dinsdagavond heeft het Fran se ministerie van Binnenlandse Zaken officieel de verdeling van 615 van de 627 zetels bekend ge maakt: Gaullisten Communisten Socialisten Gematigden Radicalen M.R.P. Anderen 115 zetels 103 zetels 103 zetels 100 zetels 92 zetels 81 zetels 21 zetels Er wordt nog gewacht op de uitslagen van het departement Beneden-Rijn (9 zetels), Oceanië (1 zetel, verkiezing in Juli) en Nieuw Caledonië (1 zetel, verkie zing in September). Het vormt een novum op het gebied van internationaal recht daar nimmer tevoren bevriende strijdkrachten in vredestijd op grondgebied van een andere staat gestationeerd waren voor de ge meenschappelijke verdediging. De overeenkomst geldt voor de leden van land-, zee- en lucht strijdkrachten en het toegevoeg de burgerlijk personeel. Volgens de overeenkomst zullen de strijd krachten de wetten van de staat, waar zij gestationeerd zijn, moe ten eerbiedigen. De voornaamste bepalingen van de overeenkomst zijn de volgen de: De autoriteiten van de gast vrijheid verlenende staat zullen in het algemeen de jurisdictie bezitten over de op het grondge bied van deze staat vertoevende strijdkrachten ten aanzien van in deze staat strafbaar gestelde feiten. Aanvullende jurisductie berust bij de militaire autoritei ten, die in de ontvangende staat niet strafbaar zijn. In geval van concurrente ju risductie zal de ontvangende staat voorrang genieten met uit zondering ten aanzien van mis drijven louter ten opzichte van de bezittingen of de veiligheid van de uitzendende staat, tegen de persoon of de bezittingen van een ander lid van de strijdmacht van de uitzendende staat of ten aanzien van gevallen plichtsver zuim. De overeenkomst geeft verder een opsomming van de rechten waarop degenen die door de ont vangende staat vervolgd worden, aanspraak kunnen maken ten aanzien van de procedure. In de ontvangende staat zal geen doodvonnis worden voltrok ken door de autoriteiten van de uitzendende staat wanneer wet geving van de eerste niet in een gelijke strafmogelijkheid voor ziet. Verder is een procedure opge steld voor behandeling van scha devergoedingsaanspraken door de ontvangende staat. Er zal voor de leden der strijd krachten gelijkheid van rechten gelden voor aankoop van goede ren en gebruikmaking van dien sten in de ontvangende landen evenals inzake plaatselijke bur- gerliike arbeidsverrichting voor de strijdmachten. Uitrusting en redelijke partij en voorraden zullen vrij van in voerrecht zijn. De gewone pas poort-, visa- en immigratiebepa lingen zullen voor de strijd krachten niet gelden. Het bur gerlijk personeel moet wel pas poorten hebben. Terzake van het dragen van wapenen zal aan dacht besteed worden aan ver zoeken van de ontvangende staat. Ingeval van het uitbreken van vijandelijkheden zal elk der par tijen het recht hebben op een termijn van zestien dagen de voorzieningen van de overeen komst op te heffen, onder over leg over vervangingen van de overeenkomst op te heffen, on der overleg over vervanging door andere voorzieningen. De voorzitter van de raad der Noord-Atlantische plaatsvervan gers, Charles Spofford, verklaart ten aanzien van de gesloten over eenkomst, dat deze deel uitmaakt van de gezamenlijke defensie maatregelen en van essentieel belang is voor de ontwikkeling van de geïntegreerde strijdmacht onder het commando van Eisen hower. De rechten en verant woordelijkheid in vredestijd der ontvangende landen worden er ten volle bij ontzien. ZON- EN MAANSTANDEN. ZON MAAN 4.20 21.04 0.08 11.5.4 21 4.19 21.04 23.20 5.59 22 4.19 21.04 23.41 7.34 23 4.20 21.04 23.56 9.06 24 4.20 21.04 10.32 mist, omdat anders het peil van het middelbaar onderwijs zou zak ken. Spr. verlklaarde, dat men spoe dig in de leer zal moeten gaan bij België, waar het leerlingenaantal per klasse maximaal 30 is en geageerd wordt voor een maxi mum van 25 leerlingen per klasse. worden vergeten, dat op de bodem ook van deze problemen het ge loof ligt. Spr.'s conclusie was, dat de door hem ontwikkelde gedachten de kinderen sterk kunnen maken voor het vervullen van de plaats in de toekomstige maatschappij waarop zij zullen worden gesteld. houden van een bijeenkomst der ministers van Buitenlandse Za ken. De nota is een antwoord op de Westerse nota van 15 Juni. De Westerse plaatsvervangers zijn vervolgens een half uur bijeen geweest om hun positie te be spreken. de desbetreffende bedrijfstak zullen zich vrijwillig kunnen aan sluiten bij het betrokken bedrijfs pensioenfonds. 5. Het deelnemen in de alge mene verzekering wordt ver plicht gesteld zowel voor de loon- en salaristrekkenden als voor de den» eveneens op aeee wijze ge- ind kunnen worden. Ten aanzien van de overige verzekerden overwegen de vak centrales een premieregeling met inschakeling van een apparatuur van de fiscus, zonder dat de ge heven premies belastingen zijn. Gedacht wordt aan de figuur van les: 5 regels 75 cent 12 et.; minimum t» r nummer, of: Adm at meer. 's namiddags 2 utr >okkunst van de chef- s wordt gesteld bleek dat hij ter gelegen- it bezoek van de Ko- Tins een hoge Neder- irscheiding heeft ont- ejeuner op de Neder- tiè, vond des middags legging plaats op de Constitution, aan de ;t monument ter her- lan de Luxemburgse lankomst op het plein oningin Juliana en hard ontvangen door ister Dupong. Onder van de „Last Post" Koningin en Prins vervolgens een krans injelïeren neer aan de jt gedenkteken. Na de g bleven de Konin- 'rins enige minuten in voor het dodenmonu- it de nationale liede- :ld waren, begaf het echtpaar en het ge- pnieuw naar 't Groot paleis. uur later wandelden n en de Groothertogin en Luxemburgers, die •gestroomd. Van het gelijk paleis naar het meters verder gelegen beeld van de Konihg- g Willem II aan de it standbeeld werd een ïstuk van witte anjers e irissen neergelegd. gejuich van het pu ien de Koningin en de gin zich hierop weder - n het paleis. nklijke Nederl. Motor- reniging heeft zich tot Spoorwegen gewend vraag, of een regeling ien ontworpen, waar den met hulpmotoren •eizigerstreinen kunnen prvoerd. Hierdoor zou ng van de vrij kwets- ïfietsen in de speciale ien en tijdens de over- p de stations worden 1. heeft thans medege- gedurende het seizoen uni tot en met 1 Sep- et vervoer van rijwie- ulpmotor met de reizi- 1 zal geschieden en wel ier op rijwielabonne- t. Tevens bij vervoer jekaart over afstanden i. Het vervoer op baga- iier afstanden boven 40 nog bestudeerd. ge" en niet aan die van imingsheffing. achten zijn ter kennis van de regering, ver- irdt, dat zij een belang- Irage zullen vormen tot ing van het vraagstuk lagvoorziening. nse minister van Voor leeft de volgende voor- md voor 616 van de 627 de nationale vergade nd gemaakt: sten 100 a 114 n 104 95 81 en en conservatieven 99 23 finitieve zetelverdeling officieel bekend zijn le Assemblee in Juli üij- [listen maken aanspraak iplaats van de thans be- aaakte 114 zetels, ïe hierboven genoemde allen corresponderende, stemmenaantallen. 26.8 21.6 14.7 11.9 11,7 13,3 sten 5.001618 n 4.039.889 ■n 2.744.924 2.225.353 2.194.213 2.472.016 len De Britse admiraliteit heeft medegedeeld, dat besloten is een eenheid hefschroefvliegtuigen naar Korea te zenden, die met Amerikaanse vliegtuigen zal sa menwerken bij reddingswerk op zee.

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 1