Derde der tegenoffensief Chinezen? De strijd om Hotel „Des Pays-Bas De Russische Straaljagers :mburg Stand aardappelgewas niet rooskleurig Korea proefveld der moderne wapens Geallieerde eenheden zijn ten N. van Janggoe en Indjé bij geringe tegenstand twee tot drie km verder opgedrongen. Aanvallen van de tegenstander ten O. van Koemhwa werden afgeslagen. Een Noordelijk bataljon leed zware verliezen. Aan het Westelijk front bood de tegenstander slechts geringe tot matige tegenstand. Ten N. van Moensan en Korang- pond meldden patrouilles van 't Achtste leger slechts weinig contact met de Noordelijken. Ten W. en N. W. van Jongtsjon ontmoetten de Verbondenen bij hun opmars hardnekkig verzet. WEERS VERW ACHTIN G HOOGWATER. INDO-CHINA Van bepaalde zijde bereikte ons het verzoek, de strijd om het bekende Terneuzense hotel „Des Pays- Bas" in kort bestek uiteen te zetten. De strijd vertoonde en vertoont tweeërlei karak ter: een geschil van burgerlijk recht, en daarnaast een geheel buiten het burgelijk recht staand verschil van opvatting over de wenselijke bestem ming van voormeld hotel als logeergelegenheid en centrum van de „Boerenmarkt' dan wel als een Centrale Dienst van de Belasting-administratie. ■BV DE IDEALE COMBINATIE VAN RIJKE VIRGIHIA-SMAAK EN PERFECTE MILDHEID Korea is het ongelukkige land, dat als proefpatiënt moet dienen en al het leergeld schijnt te moeten betalen. Het is een soort vooruitbetaling vóór de grote operatie van een eventuele derde wereldoorlog die, naar ongetelde millioenen vurig hopen, ons be spaard moge worden. Maar intussen voelt men zich machteloos en, evenals aan het ziekbed van een geliefd familielid, is men wel genoopt de beslissingen over te laten aan de deskundigen. VERVOER IFIETSEN MET 3ERSTREINEN. E FRANSE ÏZIN GSCIJFERS. HELICOPTERES AAR HET nukEAANSE FRONT. Frankering bij abonnement: Terneuzen. 'irecteur-Hoofdredacteur I. van de Sande tedactie-adres: Noordstraat 55—57 - Terneuzen Tel- 2510 Na 5 uur Tel. 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs 4,55 per .-wartaal- Per week 37 cent. Losse nummers 7 cent. DE VRIJ DINSDAG 19 JUNI 1951. 7e Jaargang No. 1758. Verschijnt dagelijks N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Rubciek .-Claine Advertenties 6 regels 75 ct.; iedere regel meej 15 ct. Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent meei Inzending advertenties tot de: namiddags 2 uur. Advertentieprijs per mm 12 ct. minimum per advertentie 1,80 De Verbondenen zijn Maandag over het gehele Koreaanse front, onder geleidelijk toenemende te genstand der Chinezen, opge rukt. Vorderingen van twee tot drie km zijn gemaakt, waarbij zware en hardnekkige tegenstand werd ondervonden. Geallieerde pa trouilles zijn ten N. van Janggoe, Indje en Hangje in actie geweest, teneinde de kracht der Chinese stellingen te peilen. In de westelijke frontsector hebben krachtige Verbonden ver kenningseenheden bij verrassing aanvallen over de lmdjin uitge voerd. Aan de noordelijke oever gelegerde Chinese troepen ter bataljonsterkte boden hevige te genstand, die evenwel werd be dwongen. In het gebied rondom Koem hwa hebben de Verbondenen ge poogd door middel van patrouil le-acties een denkbeeld te krij gen van de sterkte der Chinese stellingen. Andere geallieerde eenheden zijn ten N. van Hwats- jon verder opgerukt. Gevechts wagens, die aan deze actie deel namen, hebben gemeld door de Chinezen met raketten en anti- tankgeschut te zijn beschoten. Bij het vallen van de avond zijn de geallieerde verkennings eenheden in de westelijke front sector, die als gevechtsgroepen hadden geopereerd, weer op de Verbonden hoofdlinie terugge trokken. Ten N. Indjé zijn 800 man Chi nese troepen verdreven uit stel lingen in heuvels, waardoor zij in staat waren de uit die richting naar de plaats leidende wegen te beheersen. Bij een luchtgevecht boven Noord-Korea tussen 33 Ameri kaanse straaljagers van het type „Sabre" en ongeveer 40 Noorde lijke straaljagers van het type „Mig" werden vijf Noordelijke toestellen vernietigd en twee be schadigd. Het gevecht ontstond, doordat de Noordelijken poogden de her haalde aanvallen van de Ameri kaanse vijfde luchtmachtgroep op hun vliegvelden te verijdelen- 22 „Superforten", die opgeste gen waren van bases in Japan en Okinawa, lieten meer dan 2000 bommen vallen op twee vliegvel den bij Pjongjang, nadat straal jagers het Noordelijk luchtdoel geschut tot zwijgen hadden ge bracht. Andere „Superforten" deden aanvallen op werven te Sari won, 65 km ten Z. van Pjongjang, op Honwon aan de Oostkust en op opslagplaatsen te Kyomipo. De positie in Pjongjang blijft onzeker. Vorige week trokken medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Dinsdag ochtend tot Dinsdagavond. Minder bewolking. Wisselende bewolking met voornamelijk in het binnenland slechts hier en daar een bui. Zwakke tot matige wind uit wes telijke richtingen. Weinig ver andering in temperaturenr WOENSDAG 20 JUNI. patrouilles de stad binnen, maar men gelooft niet, dat de stad ste vig in handen van de Verbonde nen is. De chef van de generale staf van het Zuidkoreaanse leger, ge neraal Tsjoeng il Kow, heeft de berichten tegengesproken vol gens welke hij zijn ontslag zou hebben ingediend. VAN FLEET VERWACHT EEN DERDE OFFENSIEF. Generaal Van Fleet, de bevel hebber van het Amerikaanse 8ste leger, in Korea, heeft Zaterdag gezegd een derde offensief van de Chinese communisten te ver wachten. De Chinezen beschikten over voldoende reserves daartoe, aldus voegde hij er aan toe, zo bericht ,,Le Monde". Maandag werd de geallieerde opmars in Korea bijna op het ge hele front door de Noordelijke tegenaanvallen opgehouden. De Noordelijken hebben zich in voor verdediging geschikt gebied inge graven en hun luchtmacht is on gewoon actief. Slechts in het oostelijk deel van het centrale front boekte de geallieerde infan terie een terreinwinst van drie km. De sterker wordende tegenstand geeft voedsel aan de geruchten, dat de Noordelijken langs het ge hele front een tegenoffensief voorbereiden, mogelijk deze keer ondersteund door de luchtmacht. Volgens geruchten zou het offen sief op 25 Juni, het begin van de oorlog in Korea, beginnen. Be kend is, dat de Noordelijken bij voorkeur op belangrijke data ac ties beginnen. H-F.IT 1.FYF.D VAN DE BUR GERBEVOLKING IN KO- REIA. IDr. Joe Tsjan Jang, de Zuidko reaanse ambassadeur in Washing ton, heeft in een vergadering van de Amerikaanse particuliere or ganisatie voor hulp aan Zuid-Ko. rea verklaard, dat de oorlog in Ko rea meer dan 3 millioen doden on der de burgerbevolking had ge- eist. Het aantal daklozen bedroeg thans meer dan 10 millioen. Mil- lioenen Koreanen hadden alles verloren behalve de lompen, waar in zij .zijn gehuld. Hevige aanval der Vietminh-troepen Troepen der Vietminh hebben Zondagavond eeni hevige aanval gedaan op 2 Franse verdedigings- posten in het Zuiden van de Ton- kinese delta. Beide aanvallen werden afge slagen. Men ziet hierin een nieuwe fase in de pogingen der Vietminh om het rijke rrjstgebied in handen te krijgen. Volgens het Franse hoofdkwartier verloren de aan vallers 63 mannen. De Franse strijdkrachten houden zich gereed voor een tweede aanval door de Vietminh. Het hoofd van de staat Viet nam, heeft zijn minister voor de veiligheid naar zijn hoofdstad in de bergen, Dalat, gezonden, om daar de orde te herstellen. Hij heeft hem opdracht gegeven - in handen te nemen. Sinds December zijn n.l. reeds S functionarissen van de veilig heidsdienst in die stad gedood. Als represaille werden 20 ver dachten gefusileerd. Men beschuldigt pro-communis tische opstandelingen van deze aanvallen. Een eigenaardige kwestie, het „sleutel-mysterie", begon thans een rol te spelen. De huurovereenkomst met de vorige exploitant van het hotel, de heer S., was door diens curator Mr G. Tichelman, ontbonden per 1 Juni. Als curator was deze dus In het men zou kunnen zeg gen maatschappelijk geschil, botsten de gemeentelijke overheid en diverse maatschappelijke krin gen (de Zeeuwse Landbouwmaat- schappij, diverse zakenlieden, bil jart- en schaakclub, Vereniging voor Vreemdelingenverkeer, de Terneuzense Middenstandsvereni- -*Sh- a '-"A- zijds. Vandaar dat, zodra bekend was, dat het Rijk schriftelijk een huur contract had aangegaan met de eigenaresse, mevr. Van R.-v. d. S., een regen van protesten neerdaai- op 31 Mei (de laatste dag) ver plicht de sleutels aan mevr. Van R. terug te geven. Dit heeft hij gedaan door de sleutels, op één na, af te geven aan mevr. Van R. Evenwel niet aan deze persoon lijk, maar aan de inspecteur der Directe Belastingen alhier, indien de en zelfs een Kamerlid de be-althans mevr. Van R. dit goed kon treffende minister vragen heeft De vergelijking gaat natuurlijk pantser, in de wedloop tussen niet helemaal op. De operateurs, die gereed staan om bij een nieu we oorlogsuitbarsting „het mes er in te zetten", stellen zich b.v. niet direct tot taak mensenlevens te redden. Hun verheven doel is ranonnen en kruisers, een tijde lijk evenwicht bereikt. Maar dan wordt vaak plotseling door een nieuw wapen, dit moeizaam be reikte evenwicht te niet gedaan. Het heeft er veel van dat de veeleer in zo kort mogelijke tijd Russische MIG-15 straaljagers Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 1.53 2.28 3.08 3.18 n.m. 2.25 3.— 3.40 3.50 ZON EN MAANSTANDEN. ZON MAAN op onder op onder Juni 19 4.19 21.03 21.59 3.19 20 4.19 21.03 22.48 4.30 21 4.19 21.04 23.20 5.59 22 4.19 21.04 23.41 7.34 zoveel mogelijk mensenlevens te vernietigen. Op het grote proef veld Korea wordt grondig ge werkt, en zoals men in de dagen van Dzjengis Khan en Tamerlan getuigde, dat er geen gras meer groeide waar de ruiterhorden dezer Mongoolse veroveraars wa ren voorbij getrokken, zo kan men in onze dagen zeggen dat er in het rampzalige Korea geen steden meer overeind staan waar de luchtarmada's van bommen werpers overheen trokken. In Noord-Korea bestaan inderdaad geen steden meer en men kan dus wel met enig recht beweren, dat de toestand van de proefpatiënt niet al te gunstig is. Het is best mogelijk, dat de operatie slaagt, maar voor de patiënt schijnen er in elk geval weinig levensmoge lijkheden over te blijven. Nu is het echter in de krijgs kunde altijd zo geweest, dat elk wapen, ook het meest geduchte, na een zekere tijd werd opge volgd door een ander, nóg ver schrikkelijker moordmiddel. Soms wordt er, zoals in de eeuwenoude, honderd maal geva rieerde strijd tussen projectiel en stijgen. Is het toestel eenmaal op 9000 m hoogte, die uiteraard op chattingen van deskundige waarnemers berusten, krijgt ook een leek wel een indruk. Als men dan nog weet, dat zo'n straaljager bewapend is met twee snelvuurkanonnen, die aan de onderzijde van de romp zijn aan gebracht, dan beseft men hoe er in de wereld der krijgsaviatiek een moment van verbluffende stilte ingetreden. Het is nog te Vioeg om te spreken van een ver stoord evenwicht ten gunste van de Russen, maar dat de Russische straaljagers geduchte wapens zijn staat buiten elke twijfel. gesteld over dit gebeuren. De zeer actieve bemoeiing des burgemeesters had ten gevolge, dat, voorlopig, het Rijk (departe ment van Financiën) de uitspraak van het burgerlijk geschil wilde afwachten, alvorens tot inbezit neming van het hotel over te gaan. Deze eigenaardige situatie werd doorkruist of ingehaald door het geschil van burgerlijk recht: De heer F. de M. had een tiental dagen vóór de schriftelijke huurovereenkomst met het Rijk, mondeling het Hotel des Pays- Bas van mevr. Van R. gehuurd voor de tijd van vijftien jaar, met ingang van 1 Juni 1951. Toen de eigenaresse een voor haar veel voordeliger contract kon aan gaan, verbrak zij eenzijdig de overeenkomst met de heer De M. Deze laatste wilde dit echter niet op zich laten zitten en wenste, dat mevr. Van R. de huurovereen komst zou naleven. De M. vroeg aan de president van de rechtbank deze zaak in kort geding te behandelen en met verbluffende snelheid is hier recht gesproken: de president be val dagvaarding van mevr. Van R. op 4 Juni tegen de volgende dag 5 Juni. De M. nam ettelijke getuigen mede, om de mondelin ge huurovereenkomst te bewijzen, waarvan ons blad uitvoerig ver slag heeft gegeven. De president der rechtbank wees reeds op Zaterdag 9 Juni vonnis in het voordeel van De M., waarbij Z.E.A. overwoog, dat De M. de mondelinge huurovereen komst had bewezen. Hij gelastte, dat mevr. Van R. onmiddellijk de sleutels van het Hotel des Pays Bas aan de heer De M. moest overhandigen en het hotel aan hem moest opleveren in huurge- bruik. Plet vonnis werd uitvoer baar verklaard bij voorraad en op de minute. Dit vonnis, gelijk gezegd, was van Zaterdag 9 Juni j.l. zulk een nieuw element in de be wapeningswedstrijd vertegen woordigt. Veel bijzonderheden zijn er nog niet over bekend, maar de Amerikanen waren toch wel reeds gedwongen te erken nen, dat de Russische straaljager superieur is gebleken. Men heeft er nog geen omlaag kunnen halen om hem eens nauwkeurig van binnen en van buiten te bekijken. Alleen heeft men hem in de lucht scherp waargenomen en de afmetingen konden berekend worden. De spanwijdte is 9.00 m, de lengte 10 m en het vlieggewicht bedraagt 5670. kg. Wat de snel heid betreft, deze was 1125 km per uur. Geheel achter aan de romp van dit luchtmonster be vinden zich zogenaamde duik- remklappen, die het vliegtuig in staat stellen betrekkelijk gevaar loos te duiken en te dalen. Be langrijker echter acht men de toepassing van een „afterburner" een na-verbrander, die een onge hoorde snelheidsvermeerdering en stijgvermogen bewerkt. Dade lijk van de grond af kan het toe- ,stel binnen de minuut tot 2^ km REGEN MOET UITKOMST BRENGEN. Ofschoon het nog te vroeg is om een definitief oordeel te vel len, verheelt men in kringen van Land- en Tuinbouw toch niet, dat de stand van het aardappelgewas niet bijster rooskleurig is. Dit betreft voornamelijk het vroege gewas en het pootgoed. Door ongunstige weeromstandig heden, te veel regen in het voor jaar, is de oogst van vroege aard appelen reeds enige weken ver laat. Weliswaar is reeds aanvoer van kleine soorten nieuwe aard appelen geweest, maar de grote stroom laat nog steeds op zich wachten. De droogte van de laat ste tijd is hier de schuld van. Slechts met kunstmatige be sproeiingen kan men het groeien en rijpen bespoedigen. Indien de droogte echter aanhouden, wordt voor mislukking van een deel van het gewas gevreesd. Ditzelfde geldt ook voor een deel van de pootaardappeloogst. Indien dit product schaars wordt, zullen waarschijnlijk vrij hoge prijzen kunnen worden ge maakt. Vele telers zijn voor grote stroppen door verdroging bang. In de Veenkoloniale streek staat het gewas der fabrieksaardappe len er eveneens matig voor. Ook hier wordt de groei door droogte belemmerd. Van de latere soorten consump tieaardappelen is op het ogen blik nog weinig te zeggen. Indien er voldoende regen valt, kan de oogst hiervan nog redelijk goed worden. Een minder goede aardappel oogst zal, naar algemeen wordt aangenomen, geen bijzondere weerslag op het binnenlands verbruik met zich mee brengen Ieder jaar wordt ruimschoots ge teeld om de Nederlandse markt te voorzien en daarnaast kan doorgaans een flinke hoeveelheid voor export en veevoeder be schikbaar komen. Indien de aardappeloogst zou tegenvallen, dan verwacht men overheidsmaatregelen ter be scherming van de binnenlandse menselijke consumptie, bijvoor beeld door een totale of gedeel telijke exportstop. Zolang echter niet voldoende zekerheid over de opbrengst der aardappelakkers te krijgen is, kunnen op dit punt geen maatregelen genomen wor den. Indien het behoorlijk wil regenen is voorshands nog geen reden voor pessimisme, hoewel men nu reeds zegt, dat de velden geen recordoogsten beloven. vinden, hetwelk het geval bleek na telefonisch overleg tussen mevr. Van R. en de inspecteur. De inspecteur moest dus geacht worden de sleutels voor mevr. Van R. onder zich te hebben. Mr. Tichelman wilde echter één sleu tel behouden, teneinde het oog te houden op de inventaris van het hotel, hetwelk de inspecteur, al tijd als bewaarnemer voor mevr. Van R„ billijkte. Toen nu het presidiale vonnis werd „geslagen", kreeg Mr Ti chelman daarvan 3en uur later bericht, terwijl hij te Groningen vertoefde. Aangezien het vonnis uitvoerbaar was verklaard bij voorraad en op de minute, ver zocht hij per telefoon aan de bur gemeester van Terneuzen even tueel er zorg voor te dragen, dat deze de sleutel desgewenst zou geven aan de heer De M.. opdat deze nog dezelfde avond het hotel zou kunnen betreden en openen. Het toeval wil, dat Mr. T. de ge woonte heeft om, als kantoor en huis gesloten zijn, altijd een huis sleutel van zijn huis aan de bur- geméester af te geven, hetgeen ook thans was gebeurd. Mr. T. gaf de plaats op, waar deze sleu tel te vinden was. Hij stelde zich voorts van uit Groningen in ver binding met de heer De M., die omstreeks 6 uur n.m. van Zater dag 9 Juni (datum van het von nis de sleutel haalde en het hotel opende. In verband met het op treden van de Ramblers droeg deze opening uiteraard een enigs zins geanimeerd karakter. Het schijnt nu, dat het Rijk hoewel zelf door het vonnis van de president der rechtbank volko men overtuigd, dat mevr. Van R. het Hotel des Pays-Bas eerder verhuurd had aan de heer De M. enigszins ontstemd was over het afgeven van een sleutel door Mr. Tichelman via de burge meester van Terneuzen aan de heer De M. De betreffende belas ting-autoriteiten meenden, dat hier toch wel sprake was van een soort eigenmachtige executie van het vonnis van de president der rechtbank, terwijl Mr. T. zich op het standpunt stelde zijnerzijds: „Waarom een sleutel niet af te geven aan de man, die er volgens het vonnis des presidents in mag, die er recht op heeft?". Men kan. aldus redeneerde M. T., nog beter met een sleutel zich toegang verschaffen dan door het breken van een ruit of andersoortig ge weld. Vóór het vonnis kon dit niet, dóór het vonnis was dit z.i. geoorloofd. Wat het Rijk nu zal doen, dient te worden afgewacht. De toestand is merkwaardig: de heer De M. heeft een vonnis, waarbij bewe zen is verklaard dat hij 17 Mei een huurovereenkomst met mevr. Van R. heeft aangegaan, terwijl het Rijk een schriftelijk huurcon tract van later datum heeft. De vraag: mondeling of schriftelijk speelt niet de geringste rol ten op zichte van de geldigheid der over eenkomst. Dit is slechts van be lang uit bewijsrechtelijk oogpunt. Het is voor Terneuzen te hopen, dat spoedig deze, overigens inte ressante, kwestie, tot het ver leden zal behoren. Naschrift der Redactie: Naar wij van de zijde van de be lastingdienst vernemen, heeft het Rijk besloten geen verdere actie in te stellen, omdat aangenomen kan worden, dat De M. moreel recht op het gebruik van het hotel heeft. ZON EN MAANSTANDEN. ZON MAAN op onder op onder Juni. 25 4.20 21.04 0.08 11.54 21 4.19 21.04 23.20 5.59 22 4.19 21.04 23.41 7.34 23 4.20 21.04 23.56 9.06 24 4.20 21.04 10.32 mist, omdat anders het peil van het middelbaar onderwijs zou zak ken. Spr. verklaarde, dat men spoe dig in de leer zal moeten gaan bij België, waar het leerlingenaantal per klasse maximaal 30 is en geageerd wordt voor een maxi mum van 25 leerlingen per klasse. worden vergeten, dat op de bodem ook van deze problemen het ge loof ligt. iSpr.'s conclusie was, dat de door hem ontwikkelde gedachten de kinderen sterk kunnen maken voor het vervullen van de plaats in de toekomstige maatschappij waarop zrj .zullen worden gesteld. houden van een bijeenkomst der ministers van Buitenlandse Za ken. De nota is een antwoord op de Westerse nota van 15 Juni. De Westerse plaatsvervangers zijn vervolgens een half uur bijeen geweest om hun positie te be spreken. de desbetreffende bedrijfstak zullen zich vrijwillig kunnen aan sluiten bij het betrokken bedrijfs pensioenfonds. 5. Het deelnemen in de alge mene verzekering wordt ver plicht gesteld zowel voor de loon- en salaristrekkenden als voor de TKTfU eveneens op onze wijze ge ïnd kunnen worden. Ten aanzien van de overige verzekerden overwegen de vak centrales een premieregeling met inschakeling van een apparatuur van de fiscus, zonder dat de ge heven premies belastingen zijn. Gedacht wordt aan de figuur van ies: 5 regels 75 cent 12 ct.; minimum v.r r nummer, of: Adrr: at meer. 's namiddags 2 uür >okkunst van de chef- s wordt gesteld bleek dat hij ter gelegen- ;t bezoek van de Ko- 'rins een hoge Neder- irscheiding heeft ont- ejeuner op de Neder- tië, vond des middags [egging plaats op de Constitution, aan de :it monument ter her kan de Luxemburgse tankomst op het plein oningin Juliana en hard ontvangen door ister Dupong. Onder van de „Last Post" Koningin en Prins vervolgens een krans tnjelieren neer aan de ;t gedenkteken. Na de g bleven de Konin- 'rins enige minuten in voor het dodenmonu- it de nationale liede- ;ld waren, begaf het echtpaar en het ge- pnieuw naar 't Groot paleis. uur later wandelden n en de Groothertogin en Luxemburgers, die ■gestroomd. Van het gelijk paleis naar het meters verder gelegen beeld van de Konihg- l Willem II aan de t standbeeld werd een tstuk van witte anjers e irissen neergelegd, gejuich van het pu ien de Koningin en de gin zich hierop weder - n het paleis. nklijke Nederl. Motor- ïeniging heeft zich tot Spoorwegen gev/end vraag, of een regeling en ontworpen, waar- elen met hulpmotoren eizigerstreinen kunnen irvoerd. Hierdoor zou ïg van de vrij kwets- fietsen in de speciale len en tijdens de over- i de stations worden heeft thans medege- gedurende het seizoen mi tot en met 1 Sep- ;t vervoer van rijwie- ilpmotor met de reizi- zal geschieden en wel ;r op rijwielabonne- Tevens bij vervoer ïkaart over afstanden Het vervoer op baga- er afstanden boven 49 nog bestudeerd. ;e" en niet aan die van ningsheffing. chten zijn ter kennis van de regering, ver- dt, dat zij een belang- •age zullen vormen tot ag van het vraagstuk igvoorziening. se minister van Voor- >eft de volgende voor- Id voor 616 van de 627 de nationale vergade d gemaakt: :en 100 114 104 95 81 n en conservatieven 99 23 nitieve zetelverdeling officieel bekend zijn Assemblee in Juli öij- sten maken aanspraak laats van de thans be- lakte 114 zetels. hierboven genoemde len corresponderende, stemmenaantallen. :en 5.001618 4.039.889 2.744.924 2.225.353 2.194.213 2.472.016 n 26.8 21.6 14.7 11.9 11,7 13,3 De Britse admiraliteit heeft medegedeeld, dat besloten is een eenheid hefschroefvliegtuigen naar Korea te zenden, die met Amerikaanse vliegtuigen zal sa menwerken bij reddingswerk op zee.

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 1