UIT DE PROVINCIE SPORT I- VOOR DE ZONDAG Kerkdiensten RECHTSZAKEN Binnenlands Nieuws Schoonvader van' koning Leopold overleden Hei Oostenrijkse visum De Chinese meisjes van de „Tjiwangi" afgehaald Opening Holland-festival Wat de huid geneest, maakt de huid ook mooi. PUROL doet beide. Marinevliegtuig in Florida neergestort De overval op onderneming bij Bandoeng TERNEUZEN. AXEL IJZENDIJKE. ZAAMSLAG De bezoldiging van de Korea-vrijwilligers NIEUWS MIJNH ARDTJES: sterke p bestrijders van pijnen AGENDA torpedo opgevist VOETBAL. ZONDAG 17 JUNI. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. SCHAKEN. ZWEMMEN. TAFELTENNIS. OFFICIËLE PUBLICATIE - Wie volharden zal tot het einde, die zal zalig worden. Mathh. 24 13. Er is altijd iets aantrekkelijks in een nieuw aangebonden strijd. Met geestdrift wordt er dikwijls begonnen, zeker als elk strijder is van de overwinning, nog eer hij begint. Dat aantrekkelijke en die geestdrift maken het dan ge makkelijk, blakende van ijver uit te jubelen: Met mijn God loop ik door een bende, met mijn God spring ik over een muur. Met an dere woorden, als Hij, de Mach tige, mij ter zijde staat, dan is er immers geen nederlaag denkbaar. Dan overwin ik alle moeilijk heden, elke tegenstand! Maar als de overwinning zich nu eens laat wachten, en de moeilijk heden meerder worden? Als het hart, door Gods genade meer ont dekt aan zichzelf, moet zuchten: „Hoe ik dieper poog te delven, hoe ik meer bederf ontmoet!" Als, naarmate de jaren over ons heengaan, het hart dezelfde tegenstand, dezelfde eenzaam heid, hetzelfde vooroordeel ont moet? Zie, dan is het voor ons zwakke mensenkinderen wel eens heel moeilijk met dezelfde ijver, met ongebroken moet voort te gaan. Dan is er wel eens ge neigdheid om de strijd op te geven. Dan verstomt het zege lied der eerste liefde, en wordt alleen de verzuchting gehoord in onze ziel: „Het is genoeg, Here!" De Here belooft echter de kroon des levens aan hen, die volhou den, ten einde toe! Gij hebt Uw hulp mij dikwijls [aangeboón, Gij zondt mij die zo [menigmaal van Boven, Verleen mij die steeds weder [in Uw Zoon, Zo zal mijn hart, zo zal mijn [mond U loven. WESTELIJKEN STELLEN VERGADERING VAN GROTE VIER VOOR. De Westelijke mogendheden hebben Rusland gisteren voorge steld, dat een bijeenkomst van de ministers van Buitenlandse Zaken der „Grote Vier" wordt gehouden zonder dat de plaats vervangers nog verder over de agenda spreken. Het voorstel is gedaan in een nota, die de Britse plaatsvervan ger Davies aan de Sowjet-plaats- vervanger Gromyko heeft over handigd op de 71ste vergadering te Parijs. De Westelijken staan op het standpunt, dat de plaatsvervan gers onmogelijk nog voortgang kunnen maken. In de nota wordt gezegd dat het Atlantisch Verdrag en de Amerikaanse militaire bases niet binnen competentie van een mi nisterconferentie vallen. Niets zou de Russische minister van Buitenlandse Zaken echter belet ten te spreken over wat naar zijn mening oorzaken van de interna tionale spanning zijn. De ministersconferentie zou gehouden kunnen worden op ba sis vian de grote mate van over eenstemming, die de plaatsver vangers te Parijs reeds hebben bereikt. Identieke nota's zijn aan Gro myko overhandigd door de plaats vervangers van Amerika en Frankrijk, Jessup en Parodi. De drie westelijke ambassadeurs te Moskou hebben bovendien af schriften der nota's doen toeko men aan de Russische minister van Buitenlandse Zaken. Hendrik Baels, schoonvader van koning Leopold, is Donderdag te Knokke overleden. Hij was voormalig minister en oud-gouverneur van West-Vlaan_ deren. Met ingang van 1 Juli a.s. kun. nen Nederlanders, die in het bezit zijn van een geldig Nederlands paspoort zonder Oostenrijks visum in Oostenrijk worden toegelaten voor een verblijf aldaar tot een tijdsduur van niet langer dan drie maanden, dan wel door Oostenrijk doorreizen naar een ander land (transia) Nederlanders die voornemens zijn zich naar Oostenrijk te bege ven teneinde daar een toeroep of ambacht uit te oefenen of werk zaamheden te verrichten moeten zich vooraf voorzien van een vi sum voor binnenkomst in Oosten rijk, dat kosteloos verkrijgbaar is. De in Nederland en Oostenrijk geldende bepalingen inzake vreemdelingen nopens het verblijf en het verrichten van arbeid blij ven van kracht. Onder dezelfde voorwaarden zijn Oostenrijkers, die zich naar Nederland begeven met ingang van 1 Juli a.s. vrijgesteld van het Nederlandse visum. De politie heeft de zes Chinese meisjes die naar het heet van school zijn weggelopen en met het Nederlandse schip „Tjiwangi" van de Java-China-Paketvaart- lijnen meegevaren zijn naar Chi na, te Hongkong van boord ge haald. Naar verluidt wilden zij naar communistisch China ko men. In regeringskringen te Hongkong liet men zich er niet over uit, wat er met de meisjes zal gebeuren, maar men ver moedt, dat zij met de „Van Heutz" van dezelfde maatschap pij, die Zondag uit Hongkng ver trekt, naar Singapore zullen te ruggebracht worden. Volgens de waarnemende com missaris van politie te Hongkong is één van de meisjes afgehaald door haar vader, die van Singa pore naar Hongkong was gevlo gen. Het immigratiekantoor wacht op instructies van de ouders der andere meisjes. Donderdagavond werd het Hol land-festival 1951 officieel ge opend met een concert in de Rid derzaal. Dit concert werd ingeleid door blaasmuziek, ten gehore gebracht door een viertal blazers van het residentie-orkest vanaf de Mau- ritstoren van het Binnenhof. (Adv.) LUIT.-GENERAAL WEDEMEYER GAAT MET PENSIOEN. De 56-jarige luitenant-generaal Albert C. Wedemeyer, bevelhebber van het Zesde Amerikaanse leger en voormalig chef van de staf van generalissimus Tsjiang Kai-Sjek, zal de actieve dienst van het Ame rikaanse leger verlaten. Zjjn in Mei ingediend verzoek om gepen sioneerd te worden is Vrijdag inge willigd. Zeven personen gedood. Bij Jacksonville is een patrouil le vliegtuig van de marine in een bosachtig moerasgebied neerge stort en uitgebrand Zes personen kwamen om het leven en 3 werden gewond, van wie een later aan de bekomen ver wondingen overleed. KOSTBAAR KINDERSPEL iHet 3-jarig zoontje van een Haagse familie probeerde de si garenaansteker van zijn vader. Het ding werkte. Papa is de si gaar. De schade door binnenbrand be draagt 700. 10 uur Ds. W. 10 uur Ds. L. Doorn. ZATERDAG 16 JUNL Ned. Herv. Kerk. Schöoadijke7 uur Avondgebed. ZONDAG 17 JUNI. Axel: 10 uur en 2.30 uur Ds. P. J. Pennings. Hoek: 10 uur Ds. J. Schol ten, van Terneuzen; 2.30 uur Ds. D. A. ten Haaft. Hontenlsse: 9.30 uur Ds. A. Soete- kouw. Hulst: 10.30 uur Ds. J. Homan. Sas van Gent: 10 uur Eerw. heer H W. S. Schutte, van Brugge. Philippine2.30 uur Eerw. heer H. W. S. Schutte, van Brugge. Sluiskil10 uur Ds. Y. v. d. Schoot, van Brugge; 2.30 uur Eerw. heer C. H. Heijboer, van Zaamslag. Terneuzen: 10 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt; 2.30 uur Ds. J. Scholten. Zaamslag: 9.30 uur en 2.30 uur Ds. G. Jansma. Aardenburg: 10.30 uur Ds. L. S. Blom. St. Anna ter Muiden: 11 uur Ds. De Kleine. Biervliet: 9.30 uur Ds. H. C. P. M. Wiebosch. Breskens: 10 uur Ds. J H van Beuzekom; 6.30 uur Ds. M. J. W. Schopenhauer, van Schoondijke. Cadzand: 10 uur Ds. A. C. W. ten Cate. Groede: 9.30 uur Ds. C. B. Boere. Hoofdplaat: 2 uur Ds. L. Doorn, van IJzendijke. D1 St. Kruis: 9 uur Ds. L. S. Blom. Nieuwvliet: 2 uur Ds. M. J. W. Schopenhauer, van Schoondijke. Oostburg: 2.30 uur Ds. W. J. Four- nier. Retranchement10 uur Ds. v\J. Fournier, van Oostburg. Schoondijke: 9.30 uur Ds. M. J. W. Schopenhauer. Sluis: 9.30 uur Ds. De Kleine. Waterlandkerkje: B. Bergsma. IJzendijke: 10 Zuidzande: 10 uur Ds. J. Kuijlman. Doopsgezinde Gemeente. Aardenburg: 10.15 Ds. Nolthenius. Gereformeerde Kerk. Hoek: IQ uur en 2.30 uur Ds. H. J. Heida em. pr. te Vlaardingen. Terneuzen: 10 uur en 3 uur Ds. H. Pestman. Zaamslag: 9.30 uur en 2.30 uur Ds. J. J. Ritsema. Gereformeerde Kerk (Onderh. art. 31 D.K.O.) Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. W. Boessenkool, van Middelstum. Terneuzen: 10.30 uur Ds. Kr[jten- burg; 5 uur Ds. Ten Hove. Chr. Geref. Kerk. Zaamslag9.30 uur en 2.30 uur Ds. J. C. van Ravenswaay. Geref. Gemeente. Terneuzen: 9.30 u., 2 u. en 6 uur Ds. Aangeenbrug. Hoekt 9.30-uur en 2 uur leesdienst. Oud-Geref. Gemeente. Terneuzen: 9.30 u., 2 u. en 6 u. Ds. A, de Reuver. Reoms-Katholieke Kerk. AxeJ: 7.30 en 10 u. H.H. Missen. Clinge: 7, 8.30 en 10 u. H.H. Missen. Hulst: 6.30, 7.45, 9 en 10.30 u. H.H. Missen. Philippine7, 8.30 en 10 u. H.H Missen. Sluiskil: 7 u., 8.30 u. en 10 u. H.H. Missen. Sas van Gent: 7 u., 8.30 u. en 10 u. H.H. Missen. Zandstraat: 7.30 u. en 10 u. H.H. Missen. Terneuzen Missen. Westdorpe: Missen. Zuiddorpe Missen. Leger des Heils. Terneuzen: 7 u., 10 u. en 7.30 uur Samenkomsten. EXAMEN MODEVAKSCHOOL. Aan het Instituut van Mode vakscholen te Eindhoven slaag den voor coupeuse de dames: N. van Hoorn en B. de Klerk te Ter neuzen, Joh. v. d. Gouwe en J. Bosman te Hoek, H. Noens en S. van de Velde te Axel; N. de Vis ser te Zaamslag; voor lerares: A. Scheele te Middelburg; voor cos- tumière, coupeuse en lerares; M. de Backer te St. Jansteen (met eer). Ledenvergaderinng „Bloemen. kwartier". De voorzitter der buurtvereni ging „Bloememkwartier" de heer IJsebaert schreef het toe aan het mooie zomerweer, dat weinig le den aanwezig waren op de Don derdagavond in 's Lands Welva ren gehouden vergadering. Het verslag en beleid van de penningmeester werden goedge keurd. De secretaris was uitstedig en zijn verslag bleef wachten tot een volgende vergadering^ De aftredende bestuursleden, uitgezonderd de heer Stockman) die zich wegens drukke werk zaamheden niet herkiesbaar stel de, werden bij acclamatie herko zen De zomerreis voor de ouderen gaat dit jaar op 17 Juli naar Nij megen, de kinderen) gaan in Aug. naar Cadzand. De rondvraag was zeer geani meerd. De prikkeldraadkwestie in de Chrysantstraat en kastanjebomen in de Dokweg waren een onder werp van gedachtenwisseling, waaraan het bestuur reeds aan dacht had geschonken. Door een der aanwezigen werd er op gewezen de ouderen te ver zoeken de kinderen, maar ook de volwassenen op het verkeerde te wijzen van het betreden der plant soenen e.d, In deze zeer kinderrijke buurt is een grote speeltuin zeer urgent. Nu zijn de kinderen aangewezen op het spelen op straat, dat vele moeilijkheden meebrengt. Er is een tijdelijke verademing nu gespeeld kan worden op het terrein aan de Baandijk. Eten familiecompetitie besloot deze geanimeerde vergadering. Ir A. P. Lindenbergh gehuldigd. 7, 8.30 en 10 u. H.H. 7, 8.30 en 10 u. H.H. 7.30 u. en 10 u. H.H. POST VOOR HR. MS. „WILLEM VAN DER ZAAN" Brieven uit Nederland voor op varenden van Hr Ms. mijnenlegi- ger „Willem van der Zaan", welk Schip gisteren uit Nieuwediep naar de Nederlandse Antillen Is vertrokken, kunnen, indien zij niet zwaarder zijn dan 10 gram, wor den gefrankeerd met 10 cents. De adressering dient als volgt te geschieden: Rang of kwaliteit, marinenum mer. Aan boord van Hr. Ms. „Wil lem van der Zaan" Amsterdam-SchiphoLMarine. In tegenwoordigheid van tal vian genodigden, werd de heer Ir A. P. Lindenbergh leider van de „Technische Dienst Districten" der P.Z.E.M. gistermiddag in de zaal van de heer Meert te Sluiskil gehuldigd ter gelegenheid van zijn zilveren jubileum. De heer Ir. Langebaan, opvol ger van de jubilaris, opende deze bijeenkomst. De heer Lindenbergh, lid van het dagelijks bestuur, noemde het een genoegen de jubilaris te mogen complimenteren, te meer omdat hij aan de benoeming van de heer Lindenbergh 25 jaar ge leden had meegewerkt. Hij rele veerde de aan de jubilaris opge dragen taken in deze voorbije ja ren. Er zijn veel daden verricht en grote cijfers spreken van gro te dingen. De heer Lindenbergh heeft op voorbeeldige wijze zijn taak ver vuld en met grote verantwoor delijkheid. In het bijzonder prees hij de tact om met het personeel om te gaan, wat steeds aan het gehele bedrijf ten goede kwam. P.Z.E.M. Plicht, zelfvertrouwen, eenvoud, moed. Dit zijn de eigen schappen, die de jubilaris heeft. De directeur der P.Z.E.M., de heer Ir Michielsen, noemde de heer Lindenbergh een waardig vertegenwoordiger van een open baar bedrijf zoals de P.Z.E.M. er een is. Hij feliciteerde niet alleen de jubilaris miaar tevens het be drijf met de verbondenheid door de'heer Lindenbergh aan het be drijf betoond gedurende de af gelopen 25 jaar Hoofdingenieur Everwijn nrees de jubilaris als mens. De heer Baan, administrateur der P.Z.E. M„ en de heer Hoek. voorzitter der personeelsvereniging, even als de heer Leenhouts spraken loffelijke woorden tot de jubila ris, welke hulde gepaard ging met aanbieden van geschenken en bloemen. Burgemeester Van Hoekzema van Oostburg complimenteerde de heer Lindenbergh namens de gemeentebesturen van het Wes ten, terwijl de heer C. A. Kaan als bestuurslid der Ambacht school Terneuzen en de heer De- nie namens het personeel dier school de jubilaris toesprak. Na al deze huldeblijken in woorden, bloemen en geschen ken dankte de jubilaris mede na mens zijn familie voor de getoon de belangstelling. Hij merkte op, dat hetgeen hij deed, ook een ander had kunnen doen. „Ik heb de tijd en het vak mee gehad." Na de sprekers allen persoon lijk beantwoord te hebben, was er gelegenheid tot feliciteren, waarvan door velen gebruik werd gemaakt. Vergadering Tern. Reddings brigade. In een gisteravond gehouden ledenvergadering stelde de voor zitter, de heer Verbiezen, in zijn openingswoord vast, dat de na oorlogse weeën der vereniging zoetjesaan overwonnen zijn. Eén flinke bloedtransfusie be gint de vereniging weer nieuw leven in te blazen. Een groot aan tal leden is weer in opleiding ter verkrijging van diploma's. Na goedkeuring der notulen van secr.-penningmeester werd het bestuur weer voltallig ge maakt door de verkiezing van de heren L. Vader, L. de Jong en W. Nieuwelink in het bestuur. Bij de rondvraag werd de wenselijkheid geuit van plaatsing van goed zichtbaar reddingsmateriaal op daarvoor in aanmerking komen de plaatsen. Deze tak van sport, in de zin van een dienende sport, die voor al in ons waterrijk land haar waarde reeds vele malen heeft bewezen, verdient ook in onze stad de aandacht van geoefende zwemmers en zwemsters. Aan een opwekking, vooral tot de jeugd vanaf 14 jaar, aandacht te schenken aan het bestaan der Terneuzense brigade en een eventuële toetreding als lid, vol doen we dan ook gaarne. Men hoopt door enkele demon straties nog meer bekendheid te geven aan het reddend zwem men. Het bezit der diverse diplo ma's is waardevol, omdat reeds velen in ons land van een wisse verdrinkingsdood zijn gered door de beoefenaren van deze perfecte wijze van zwemmen. Met een opwekking tot toetre den als lid en te trachten de vele geoefende zwemmers en zwem sters in onze stad te bewegen als lid toe te treden sloot de voorzit ter deze geanimeerde vergade ring. theoretische kennis practisch toe te passen. Gistermiddag had op de raad zaal de uitreiking plaats van de diploma's, insigne's en vlaggetjes aan die leerlingen die naar was gebleken met vrucht hun exa men hadden afgelegd. Behalve de leerkrachten en de leerlingen van de drie hoogste klas sen der lagere scholen waren hier bij tegenwoordig de leden der plaatselijke Commissie voor Veilig Verkeer, Commandant en verdere manschappen der Rijkspolitie groep Axel. De voorzitter van het Comité, Dr. C. A. Schiltman heette in een toepasselijke toespraak de jeugd welkom en wees op het grote be lang gelegen in de strikte naleving der verkeersregels. De secretaris de heer C. Smies, ging daarna over tot de uitreiking. Aan 17 dleelnemers der Ger. school te Zoute Spui, 30 leerl. der Openb. L. School, 38 der R.K. en 57 der Chr. Nat. School werden de boven vermelde bewijzen van vaardigheid en bekwamheid uitgereikt. Dr. C. A. Schiltman spoorde in een slotwoord de jeugd aan de op gedane kennis ter harte te nemen in de practijk en dankte inzonder heid de onderwijzers voor de vele zorgen en moeite aan de jeugdige scholieren besteedt. Gouden Professiefeest. Zondag herdenkt de Eerwaarde Zuster Damiana van het klooster der Franciscanessen de dag, dat zij vóór 50 jaren in het klooster trad. Zuster Damiana is reeds 17 ja ren in deze gemeente werkzaam als kleuteronderwijzeres. En nu op 73-jarige leeftijd verzorgd zij nog steeds een klas met 50 kleu ters. Wij twijfelen er niet aan of het zal deze zeer geliefde zuster die dag niet aan belangstelling ontbreken. Collecte Roode Kruis. De in deze gemeente gehouden collecte voor het Roode Kruis, met uitzondering van de Eiland- en Goudenpolder, bracht 638 op. Aanrijding. Gistermorgen omstreeks 10 uur kwam de heer O., wonende te Zaamslag-Veer, toen hij de hoofdweg in de kom van het dorp wilde oversteken, in aanrijding met een luxe auto, die gelukkig slechts met matige snelheid reed. De heer O. viel van zijn rijwiel en bleef versuft liggen. Genees kundige hulp, welke noodzakelijk bleek, werd door dokter Hart man verleend, die het slachtof fer, nadat deze weer tot bewust zijn was gekomen, naar z'n wo ning vervoerde. De rijkspolitie, die ter plaatse aanwezig was, stelde onmiddel lijk een onderzoek in. Over de overval die Woensdag nacht op een thee-ondemetniing naby Bandoeng werd gepleegd, meldt Aneta, dat deze overval plaats had op de thee-onderne ming Ardjasari, in de buurt van Bandjaran. De wnd. administrateur stelde zich met vrouw en kind in velig- heid door in een sloot te kruipen. De correspondent van Aneta meldt voorts, dat een emjloyé van de onderneming er in slaagde per jeep naar Bandjaran te komen om hulp te halen. Toen die verscheen, droop de bende af. Vijftig arbeiderswoningen ble ken door brand te zijn vernield) welke de bende had gesticht. Verder was alles geroofd, wat mee te nemen was. Naar aanleiding van deze over val verlieten 2000 bewoners de on derneming Ardjasari en vertrok ken naar Bandjaran waar de dienst sociale zaken hen hulp ver leent. Er blijkt nog steeds enig mis verstand te bestaan omtrent de bezoldiging van de militairen van het Nederlands detachement V. N. De vrijwilligers ontvangen de in Nederland geldende bezoldi ging, voor een gehuwde ver hoogd met 70 pet. en voor een ongehuwde met 35 pet. Deze procentuële verhogingen zijn be lastingvrij. Inhoudingen voor huisvesting, voeding of andere verstrekkingen worden niet toe gepast. Nia terugkeer in Neder land ontvangen de vrijwilligers een uitkering van 100 voor elke maand dienst buiten Nederland. Daarenboven ontvangen zij een bedrag van 8 voor elke actie dag aan het front. Tijdens het verblijf in Korea ontvangen zij 1 dollar per dag, waarvan de te genwaarde (ƒ3,80) in mindering komt op de met 70 pet., resp. 35 pet., verhoogde bezoldiging en bovendien 1 dollar voor elke actiedag aan het front, waarvoor 3,80 in mindering wordt ge bracht op het vorengenoemde bedrag van 8 Binnenkort zal het besluit demobilisatievoorzieningen 1948 op de leden van het Nederlands detachement V. N. van toepassing worden verklaard, met uitzonde ring van de artikelen 5, 6 en 7 (uitkering ineens van ƒ100, pre mie van ƒ10 voor elke maand werkelijke dienst en tegemoet koming van 70 in de kosten van aanschaffing van kleding). Zoials men weet is aanmelding voor het Korea-detachement bij voortduring opengesteld aan het adres Nieuwe Frederikskazerne, gebouw E 4, Van Alkemadelaan, Den Haag. JUDASROL VAN VERRAADSTER. Levenslang geëist tegen in België ter dood veroordeel de Nederlandse. De officier van Justitie van de bijzondere strafkamer bij de ar- rondissements rechtbank te Bre da heeft gistermorgen levens lange gevangenisstraf geëist te gen Paulina Vlaming, 31 jaar. Zij werd ervan beschuldigd tiental len piloten in handen der Duit sers te hebben gespeeld en drie verzetslieden te Baarle Hertog te hebben verraden, met het gevog, dat deze drie mensen werden ge fusilleerd. Verdachte was indertijd in Bel gië tot levenslang en daarna in hoger beroep tot de dood straf veroordeeld. Zij was uitge weken naar Nederland en werd eind 1950 bij haar familie in Yerseke door de Nederlandse po litie gearresteerd. P. V. die zich uitgaf als mede werkster van de illegaliteit, maar in feite een Duitse spionne was, had in September 1944 ontdekt, - dat twee zoons van de familie C. te Baarle Hertog, in Antwer pen in pension waren en hun hulp verleenden bij het in veilig heid brengen van geallieerde pi loten. Samen met een Belgische verraadster, M, wist zij zich uit te geven als illegaal werkster en zodoende werd zij ingeschakeld bij het transport der piloten van Nederland naar België. Zij leidde hen naar adressen in Antwerpen, waar de Duitsers hen opwacht ten. Op een gegeven moment gingen de meisjes naar Baarle Hertog om zogenaamd de groe ten over te brengen van de jon gens C. Zij wilde iets meer weten over de organisatie der piloten- transporten. Daarover ontdekten ze echter niets. Wel merkten zij, dat moeder C. aan twee mare: chaussees asyl verleende. Zij brachten dit over aan de Duit sers, met het gevolg, dat de vrouw en de marechaussees wer den gefusilleerd. P. V. trachtte haar verraad niet te ontkennen. De officier van Justitie meen de, dat de doodstraf in dit geval op haar plaats zou zijn. Daar de dokter echter verminderde toere keningsvatbaarheid had gecon stateerd, wilde hij een gevange nisstraf eisen voor de duur van het leven en ontzetting uit de kiesrechten. Over 14 diagen zal de uitspraak zijn. Tempo-heren A verloren over tuigend (27); Tempo-heren D verloren met 45; de B- en C- teams van Tempo zorgden voor overtuigende zege's, waarmee de gelijke stand een feit werd (ieder 6—3). De Tempo-dames moesten in hun Sasse sportvriendinnen hun meerderen erkennen (36). Er werden 45 partijen gespeeld. Wegens het vergevorderde uur konden de dubbelspelen geen doorgang vinden. De fraaiste partij van deze avond was die tussen de heren BakkerSmulders (2117, 1621 en 21—19). Na afloop spraken de voorzit ters der beide verenigingen we derzijds vriendelijke woorden en hoopten op een spoedige re vanche. Weer een gouden Huwelijks feest. Op 25 dezer zal het echtpaar Casteels—de Coninck aan de Buitenweg alhier het 50-jarig huwelijksfeest vieren. De beide oudjes maken het nog uitstekend. De Veilig-Verkeersweek. Ook Donderdag en Vrijdag ston den volledig in het teken van de actie voor Veilig Verkeer, die hier ter plaatse vooral tot zijn recht kon komen door de activiteit van de consul de heer Abr. de Visser. Bovenal is de gehele actie, die hedenmiddag met de in dit blad aangekondigde oriëntatierit zijn hoogtepunt zal bereiken bijzonder geslaagd door de daadwerkelijke steun van burgemeester Van Oeve- ren die eveneens geen moeite heeft ontzien om alles een richtig ver loop te doen hebben. Zo kon het ook gebeuren dat de hoogste klassen der lagere scholen werden ingeschakeld. Aan het on derwijzend personeel en inzonder heid de hoofden komt dan ook een woord van erkentelijkheid toe voor de bij vernieuwing ontplooide acti viteit. Gisteren en Donderdag waren in Plan Oost maatregelen getroffen om door middel van een „verkeers- haag" de schooljeugd proeven van bekwaamheid af te nemen. Tien tallen jongens en meisjes waren nu in de gelegenheid de HEDEN: TERNEUZEN: Luxor Theater 8 uur: Biosc. „Malakka", AXEL: Speeltuin ,,Zomer_ lust", 1.30 uur: Startplaats grote Oriëntatierit- Het Oentrum, 6,30 en 9 uur: Biosc. „Afgunst". MORGEN: TERNEUZEN: Luxor Theater 8 uur: Biosc. Malakka"; 4.30 uur: Middagvoorstelling. Concertgebouw, 8 uur: Biosc „Die danseres van Mara. kerk"'; 2.30 uur: Middagvoor stelling. AXEL: Het Centrum, 4.15 uur: Biosc. „Afgunst"; 8 uur: „Die baron van Arizona". BRITS PLAN TOT ONTRUIMING VAN PERZISCHE OLIEVELDEN, Een geheim plan voor de alge hele evacuatie van al het Britse personeel der „Brits-Perzische Oliematschappfj" en vrouwen en kinderen uit Abadan en de nabu rige olievelden is gereed en kan in dien noodzakelijk elk ogenblik worden uitgevoerd, aldus is Vrjj- .dag in gezaghebbende kringen te opgedane Abadan verklaard. Het vissersvaatuig „Ennie en Appie", Hd. 25, zond gisterenmor gen, toen het ongeveer 30 mijl uit de kust van Texel voer, 'n bericht uit dat bet een torpedo had opge vist. Aan de torpedo was een boei bevestigd, Hr. Ms. mijnenveger „Ceram" voer daarna uit om assistentie te verlenen. Naar wij verder vernamen be treft het hier vermoedelijk een torpedo die door het inschietbe- drijf van de Koninklijke Marine was beproefd. Dit soort torpedo's is ongevaar lijk. THUISRKENGDXENST VOOR AUTOMOBILISTEN Op initiatief van en in samen werking met de K.N.A.C. ligt het in de bedoeling dat door de werk studenten in verschillende grote steden een chauffeurscentrale wordt opgericht. Deze heeft ten doel aan auto mobilisten, die door plotselinge ongesteldheid of hevige emotie dan wel na het gebruik van alco holhoudende dranken, verdovende middelen e.d. niet zelf hun auto naar huis kunnen of wensen te rijden, tegen toetaling een student chauffeur ter beschikking te stel len, die hen in hun eigen auto thuis brengt. ffij die van deze dienst gebruik wensen te maken zullen dan een centraal nummer kunnen opbellen waarna een door de K.N A.C. op zijn chauffeursbekaamheden be proefde student te hulp zal ko men. Dit systeem dat in enige Euro pese landen, zij het ook in enigs zins andere vorm, met succes wordt toegepast, heeft de K.N.A. C. aanleiding gegeven terzake met de, werkstudent contact te zoe ken D.W.S. Willem II; P.S.V. Heerenveen. ZUID I. PROMOTIE 3e KLASSE. B.S.V. 29 Baardwijk. Het tournooi te New Vork. In de negende ronde van het Wertheim herdenkingstournooi leden Reshewsky en Horowitz hun eerste nederlaag. Reshewsky verloor met wit van Dr. Euwe. Het was een geweigerd damegambiet waarin onze landge noot de Meraner verdediging toe paste. Reshewsky geraakte in gro te tijdnood, en toen hij nog slechts enkele seconden had voor vier zet ten deed hfj een zwakke zet met zijn koningin. Euwe attakeerde prompt met zijn toren, en nadat Reshewsky zijn koningin voor een toren was kwijt geraakt gaf hij op. Na de -9de ronde leidt Reshewsky met 6% punt. Dr. Euwe, Najdorf en Evans volgen met ieder 6 pun ten. Horowitz bezet de vijfde plaats met 5% p. Opening van nieuw zwembad. Vandaag wordt in Sas van Gent het prachtige nieuwe zwembad of ficieel geopend en overgedragen aan de Stichting „Het Sasse Zwem bad" Tal van officiële personali teiten uit de bouwwereld en uit zwemkringen zullen bij deze off.1" ciële plechtigheid tegenwoordig 'Ver gelegenheid van de opening zal de plaatselijke zwemvereniging De Bruinvis" wedstryden organi seren voor de Zeeuwse zwemcom- oetitie De inschrijvingen voor deze wedstrijden zijn buitengewoon groot Ook wordt het nummer 200 meter schoolslag dames verzwom- men waarbij de Europese kam pioene mej. R. Vergauwen zal uit komen. Bruinvis I komt daarna aan bod en speelt zijn eerste thuiswedstrijd in de 2e klasse A der K.N.Z.B. tegen Aegir I uit Eindhoven. Tot slot van deze namiddag komt de clou van deze wedstrijden, een waterpolowedstrij d tussen ZIAN I (kampioen van Nederland) en het zevental Belgische Dolfijnen-Jeugd (het officiële Belgische Jeugd- zevental). Zondag wordt het feest voort gezet en speelt des namiddags Bruinvis I een competitiewedstrijd tegen S.Z.C. I (Schiedam). Een tweede wedstrijd wordt ge speeld door ZIAN I (kampioen van Nederland) en G. Z.V. (Gent). Deze beide dagen zullen voor Sas van Gent een hoogtepunt voor de zwemsport zijn. Het is dan ook te hopen dat mooi weer deze wedstrij den moge begunstigen. Tempo Sas van Gent. Dames- en herenleden van de tafeltennisclub „Tempo" bonden Donderdag j.l. de stijd aan tegen hun sportvrienden uit Sas van Gent, waarvan de ervaring heeft getoond, dat deze club tot de sterksten in Zeeland behoort. Ket is daarom te meer een eer vol resultaat dat de Tempo-heren het tot een gelijk spel hebben ge bracht (1818). OPKOMST HERHALINGSOEFENINGEN. Voor de opkomst op 18 Juni 1951 te kamp Wittenberg lopen de volgende extra treinen. Voor de militairen uit Twenthe, als mede Deventer, Apeldoorn en omgeving: Enschede v. 8.00, Hen gelo v. 8.12, Bome v. 8.21, Almelo v. 8.35, Wierden v. 8.43, Rijssen v. 8.55, Deventer v. 9.27, Apeldoorn v. 9.45, Stroe a. 10.06. Voor de militairen uit Fries land, Groningen, Drenthe, Zwol le en omgeving: Leeuwarden v. 7.48, Grouw-Irnsum v. 8.04, Ak- krum v. 8.11, Heerenveen v. 8.22, Wolvega v. 8.33, Steenwijk 8.48, Groningen v. 8.05, Assen v. 8.29, Beilen v. 8.44, Hoogeveen v. 8.58, Meppel v. 9.20, Zwolle v. 9.53, Stroe a. 11.17. Voor de militairen uit het Wes ten des lands: Utrecht C.S. v. 8.55, Amersfoort v. 9.16, Stroe a. 9.33 Voor militairen uit Zuid-Lim burg, Roermond, Venlo, Nijme gen, Arnhem en omgevnig van deze plaatsen: Zutphen v. 11.05, Apeldoorn v. 11.23, Stroe a. 11.44. Overige reizen per eerste gele genheid na 7.00 uur met treinen van de normale dienstregeling tot Amersfoort of Apeldoorn, verder per extra-trein waar van de vertrektijd op het station Amersfoort of Apeldoorn wordt bekend gemaakt naar Stroe. Ondertrouwd: F. J. VERBIEST S. M. VAN BEELEN. Huwelijksinzegening op 2 Juli in de Pauluskerk, Eikenldan, Schiebroek, Rot terdam-N. Juni 1951. Terneuzen, Nieuwediepstr. 69. Rotterdam-N. Lijsterbeslaan 97. Op Zondag 17 Juni a.s. hoopt onze geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Over grootmoeder MARIA SUZANNA VAN DRIEL, geboren Clarisse, haar 75ste Geboortedag te herdenken. Dat zij nog lang gespaard moge blijven, is de wens van Haar dankbare Kinderen, Behuwd-, Klein- en Ach terkleinkinderen. Terneuzen, 16 Juni 1951. Baandijk 81. Tot onze diepe droefheid overleed heden, na een langdurig en geduldig gedragen lijden, voor zien van de H.H. Sacra menten der Stervenden, onze innig geliefde Echt genoot, Broeder, Be- huwdbroeder en Oom, de Weled. Heer PETRUS ALBERTUS VAN BOUCHAUTE, Echtgenoot van Mevr. Anna Jacoba Galle, in de ouderdom van bij na 59 jaar. Terneuzen: A. J. VAN BOUCHAUTE —GALLE Koewacht: Fam. v. MOSSEVELDE —VAN BOUCHAUTE Terneuzen: Fam. GALLE Axel: Fam. C. VAN DER BILT Terneuzen, 15 Juni 1951. Korte Kerkstraat 7. De plechtige uitvaart dienst met assistentie zal plaats hebben op Maan dag 18 Juni a.s. te 10 uur in de parochiekerk van de H. Willibrordus te Terneuzen. Voor de vele blijken van medeleven en deelneming, betoond tijdens de ziekteen bij het overlijden van onze lieve Man en Vader, WILLEM VAN DIXHOORN, betuigen wij onze harte lijke dank. Inzonderheid aan heren Doktoren Ram- selaar, Van de Berg, Van Breda Vriesman en het per soneel van het Prot. Zie kenhuis, alsmede de leden van de Ned. Kappersbond. Wed. A. VAN DIXHOORN KOOLE. Terneuzen, Juni 1951. Heden 4 uur: VISWEDSTRIJD aan de Nol. (Sport en Ge noegen) Hoek. HET BESTUUR.

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 2