BINNENLANDS NIEUWS D.D.D. SPORTNIEUWS UIT DE PROVINCIE WAT BRENG DE RADIO? DOKIE DURF ós slimme speurder New-Yorkers gaan aeerst naar Parijs Advertentiën VERHUISD VERLOTING EEN WONING Kleine Advertentiën AGENDA VOETBAL. SCHAKEN. AXEL TERNEUZEN HOEK DUIVENSPORT. Staking der ladingscontroleurs in de Londense haven VLISSINGEN. SMALLEGANGE-v. DRIEL Terneuzense Reddings Brigade Bakkersknecht Hofsteden of Bouwland t CIRCUS MULLENS INGESTORT. "Woensdagmiddag omstreeks vijf uw is de grote viermasttent van heft circus Mullens, die op het Phoenixterrein in Haarlem werd opgebouwd, door een rukwind gegrepen. Het enorme zeildoek werd door de wind een eind op getild en twee van de vier sta len masten knapten af, waarna de tent instortte. Dertig arbei ders werden onder het zeildoek bedolven. Slechts twee hunner werden licht gewond. Vorig jaar is in hetzelfde circus te Utrecht brand ontstaan, die veel schade heeft aangericht. Onder het talrijke publiek, dat van het schouwspel getuige was, ontstond een ogenblik een pa niekstemming. De aangekondigde galapremière voor Haarlem, die reeds geheel uitverkocht was, kon geen doorgang vinden. De schade in de tent wordt op ƒ25.000 geschat. Het circus zal Donderdagavond met een tweede tent de voorstelling in Haarlem openen. De dertiende blijkt voor Mul lens inderdaad een ongeluksda tum. UITSLAANDE BRAND IN DEN HAAG. t» de nacht van Dinsdag op Woensdag is brand uitgebroken in een groot huis te Den Haag. Het vuur is ontstaan in een ka mer op de tweede verdieping, vermoedelijk door kortsluiting in een niet deskundig aangelegde electrische leiding. De 22 bewoonsters en bewoners van het huis vluchtten in nacht gewaad de straat op. De brand weer kon snel ingrijpen en be perkte het vuur tot de tweede verdieping, waar voor ongeveer 8000 gulden schade werd aange richt. Deze wordt door verzeke ring gedekt. De lager gelegen verdiepingen van het huis liepen vrij veel waterschade op. EEN 21/2-JARIG KIND 1 DAG ZOEK. Sinds Dinsdagavond zes uur werd in de omgeving van Bad hoevedorp bij Amsterdam door burgers en politie gezocht naar het 2%-jarig meisje Lammegje Pech. Het kind werd 's morgens door haar vader meegenomen naar het land, omdat haar moeder met een ander kind naar het zie kenhuis moest. De heer Pech had het meisje (Advertentie) In New-York werd een opinie onderzoek gehouden, waaruit bleek, dat er in de eerste plaats belangstelling toestaat voor het 2000-jarig toestaan van Parijs. Over het algemeen toezoeken de New-Yorkers pas daarna het En gelse Festival. Voor het grootste deel van de Nederlandse vrouwen is deze vraag niet belangrijk, want zij ge nieten volop van hun vacantie in eigen land. Oók als het onver, hoopt een ochtend of middag re. gent. De gezelligheid in eigen kring doet de regen vergeten, terwijl moeder een heerlijk kopje koffie of thee schenkt. Natuurlijk van Nieaneijer, want daar genieten al- led van en voor moeder is er dan nog de waardebon op elk pakje koffie en thee voor het prachtige Safira"-tafelgerei! Ook U 'kunt „dubbel" genieten van Uw kopje koffie en thee. De onovertroffen kwaliteit van Nie. mefjer's pittige PaarsmerkJKoffie, geurige Gala-Thee en Prineess- Thee voldoet U volkomen. Boven dien is U straks zonder enige kos ten de gelukkige eigenares van het schitterende „Safira"-tafelbe stek! U ontvangt de geïllustreerde geschenkenlijst direct franco thuis als U even een briefkaart schrijft aan Niemeijer.Groningen togen een hooiberg gezet waar het in slaap was gevallen. Om vijf uur was hij maar eens gaan kijken; het lag er nog. Toen hij het om 6 uur mee naar huis wilde nemen bleek zijn dochtertje verdwenen. (De buren werden gewaar schuwd en overal werd naar de kleuter gezocht. Na half tien assisteerde de politie met een speurhond. Het meisje werd ech ter niet gevonden. Men vreesde, dat het kind, na wakker te zijn geworden, weggelopen was. De mogelijkheid werd ook on der de ogen gezien, dat iemand het kind had meegenomen. De kans op een ongeluk achtte men gering, omdat de sloten in de omgeving thans droog staan. Lammegje teruggevonden. Woensdagmorgen omstreeks zeven uur werd Lammegje in een korenveld teruggevonden Zij was aan de wandel gegaan en in het korenveld terecht ge komen en daar weer in slaap gevallen. Verborgen tussen de korenhalmen was zij volledig onttrokken aan de speurend- ogen van politie en buren, die tot Dinsdagavond laat op zoek waren naar het verdwenen kind Gistermorgen werd zij, waar schijnlijk door de koude, wakker en is gaan schreeuwen. Dit werd gehoord en kort daarna had de ongeruste moeder het kind weei bij zich. Het meisje heeft geen nadelige gevolgen van deze nacht in de open lucht gehad. DUITSE MATROOS AANGEHOUDEN. Vrijdag j.l. trof de Rotterdamse politie op de wal bij het fruit- koelhuis te Poortershaven een man aan, die zich te goed deed aan een maaltijd aardappelen, dat hij boven een houtvuurtje in een conservenblik had gekookt. In zijn nabijheid lag een roeiboot gemeerd. De man bleek te zijn de 47-jarige Duitser Wilhelm Fetzer, geboortig uit Worms. In het Engels vertelde hij aan de politie, dat hij in San Francisco woonde. Tot 31 Mei j.l. had hij als matroos gevaren op het m.s. „De Ruyter". Op deze datum had hij afgemonsterd. Hij had toen 600 in zijn bezit. Voor 150 kocht hij een roeiboot, die hij opknapte en waarmee hij naar Engeland wilde varen. De man weigerde aanvankelij zijn landstaal, het Duits te spre ken. Nadat hij een paar dagen door de politie was vastgehou den, vertelde hij echter in die taal een verhaal, dat op een aantal punten van het vorige dif. In 1923 was hij met een Zweeds schip naar Amerika ge gaan. Hij trouwde in Califorme, maar werd in 1930 aangehouden en ging voor drie maanden de gevangenis in, omdat hij zijn vrouw niet meer onderhield. Daarna ging hij terug naar Duitsland. Sinds 1947 had hij vier keer getracht als verstekeling naar Amerika terug te keren. Dat lukte echter niet, want hij werd twee keer in Duitsland en twee keer in Frankrijk aangehouden. Hij was als opstapper met „De Ruyter" in Frankrijk gekomen. Hij wilde nu weer aanmonsteren, zo vertelde hij. Zijn roeiboot die hij van een zeil had voorzien, meenemen, en daarmee ergens aan land gaan. De man beweer de in Duitsland in het zeemans huis te Hamburg te wonen. Hij zit thans bij de Vreemde lingendienst te Rotterdam in be waring en zal binnenkort naar Duitsland worden uitgeleid. wusteloze toestand onder het vloerkleed van een kamerbe woonster van het huis verstopt. De buren hadden de recherche gewaarschuwd toen het driejarig kind van het slachthoffer al uren lang aan het schreeuwen en hui len was. De deur van de huurkamer bleek op slot. Een rechercheur hielp bij het openen. Onder het vloerkleed zag men een grote bobbel. Toen werd de afschuwe lijke ontdekking gedaan, dat de zwaar gewonde vrouw daaronder lag. Onmiddellijk werd een am bulance ontboden. In het zieken huis bleek, dat het leven van het slachtoffer niet meer te redden Geneesmiddel tegen huidaandoeningen. Zuivert de poriën, doet de I jeuk bedaren, verfrist en sterkt de huidweefsels. was. De dader heeft reeds enige tijd in een neurologische inrichting doorgebracht. De politie neemt voorlopig aan, dat hij in een vlaag van verstandsverbijstering gehandeld heeft. Onder het hoofdkussen van het bedje van het kind heeft de re cherche een Engels spaarbank boekje ontdekt. Hierbij was in het Littaus een briefje gevoegd, waarin hii mededeelde, dat het geld voor het kind was, als hij er niet meer zou zijn. VASTHOUDENDE IJSCOMAN. Een Haagse ijscoman zag al veertien dagen lang iets schitte ren tussen de straatstenen voer de trouwzaal aan de Java straat HEDEN: SAS VAN GENT: Hotel „De la Bourse", 3 uur: Vergadering van Sterntoev. Ingelanden van de Oud-Vogelschorpolder. MORGEN: TERNEUZENHotel Rotter, dam, 2 uur: Alg. Vergadering van Aandeelhouders N.V. Han del-, Industrie- en; Scheep vaartmij ,jDe Hoop". Hotel Rotterdam, 3 uur: Alg. Vergadering van Aan deelhouders NV. Handelmij Terneuzen. HJONTENISSEGemeentebuis Kl-oosterzande, 2 uur: Aanbe steding uitvoeren riolerings werken en bestratingen weg WalsoordenRijksweg nr. 60. Blauw WitD.W.S. 03. In het Olympisch stadion te Amsterdam speelden voor de kampioenscompetitie van de K.N.V.B. de twee hoofdstedelijke kampioenen Blauw Wit en D.W.S. tegen elkaar. D.W.S. behaalde een 30 over winning, nadat de rust met blan ke stand was ingegaan. De stand luidt thans: P.S.V. 5 3 11 158 Blauw Wit 6 3 0 Willem II 3 2 1 D.W.S. 5 2 0 Heerenveen 3 0 0 3 10—11 0 6—3 3 11—14 3 3—9 te Den Haag. Omdat hij invalide is en het verkeer daar ter plaatse zeer druk, durfde hij geen verder onderzoek in te stellen, totdat hij Dinsdag zijn kaans schoon zag. Hij vond een met edelstenen be zet gouden medaillon, dat hij bij de politie heeft afgeleverd. JEUGDTOURNOOI TE SAS VAN GENT. Zondag j.l. werden de halve en de finales gespeeld van 't jeugd- tournooi op het Com Boys-ter rein. Het waren de B-jongens van Hulst, die met een 00 eindstand tegen Corn Boys de spanning er in brachten. Corn Boys won ten slotte deze wedstrijd met straf schoppen. Om 1 uur bonden de A-spelers van RIA de strijd aan tegen Corn Boys, wat tot een verdiende 50 zege voor de Sassenaren leidde. Hierdoor kv/am Com Boys met twee elftallen in de finale. Hulst A won met 31 van Koewacht. De vier elftallen, die in de finales zouden uitkomen, waren dus bekend en het waren de jongsten van RIA en Corn Boys die elkaar het bezit van de beschikbare lauwertak betwist ten, waarbij uiteindelijk Com Boys zegevierde. De laatste wedstrijd van dit sportief verlopen toumooi ging tussen Hulst en Com Boys A. Van spanning was hier geen sprake, want de Sassenaren wa ren uitgesproken sterker en be haalden een 61 overwinning. Na afloop complimenteerde de voorzitter van Corn Boys, de heer Kalle, de finalisten en ïfeikte aan de aanvoerders de behaalde prij zen uit. Verder bracht hij dank aan de scheidsrechters en deelnemende verenigingen, die tot het welsla gen van dit tournooi hadden bijgedragen. Hij sprak de hoop uit, dat vol gend jaar een dergelijk toumooi zal kunnen worden georgani seerd. C.JJVÏ.V.C.J.V.F. BONDSDAG 1952 TE MIDDELBURG? Zaterdagmiddag vergaderde in Goes de Prov. Commissie van het C.J.M.V. Tij de As deze vergade ring is besloten behoudens goed keuring door de Prov. Commissie van de C.J.V.F. de Prov. Bonds dag 1952 gezamenlijk te Middel burg te houden. Voorts werd vastgesteld om op 13 en 14 Octo ber a.s. in het Jeugdcentrum te Domburg een week-end te hou den voor P.C.-leden en bestuur ders van alle Zeeuwse afdelingen van het C.J.M.V. Ook werd vast gesteld, dat op 3 November a.s te Goes een najaarswerkverga dering zal worden gehouden waarbij o.m. de werkwijze van de districtcsecretaris, de heer J. C Gordeau zal worden besproken. Het programma voor het sei zoen 1951-1952 zal tijdens het week-end, dat op 15 en 16 Sep tember a.s. te Terneuzen zal worden gehouden, worden vast gesteld. Tot lid van de Prov. Commissie voor de ring Goes e.o. werd be noemd de heer L. Evertse, ge meentesecretaris van Oudelande. Tenslotte werd afscheid genomen van de penningmeester, de heer P. Loof te Terneuzen. Wegens vertrek moest de heer Loof be danken als penningmeester. Hij werd toegesproken door de voor zitter der P.C. de heer C. Leunis. die hem hartelijk dankte voor de vele werkzaamheden door de penningmeester verricht. In de vacature-Loof werd voor zien door de benoeming van de heer C. de Jonge te Yerseke. leerkrachten een overzicht uitge reikt aan de hand waarvan ze de leerlingen tijdens het bezoek na der uitleg kunnen geven van de verschillende onderdelen der ta- pijtenfabricage. Een tentoonstelling, die in st ..a is een goed inzicht te geven in de ze belangrijke tak van nijverheid. Het bevolkingsonderzoek tegen t.b.c. Het bevolkingsonderzoek op long-t.b.c. heeft alhier een zeer bevredigend verloop gehad, mede dank zij de spontane en belange loze hulp van vrijwilligers bij de voorbereiding en tijdens het on derzoek en de bereidheid van een belangrijk gedeelte der bevolking om zich aan het onderzoek te on derwerpen. Het team, dat het onderzoek vanwege de organiserende vereni ging tot bestrijding der t.b.c. ver richt, werkte met grote ijver en enthousiasme. Het onderzoek ver liep vlot en ieder werd vlug ge holpen. De vrees van hen, die om aller lei redenen tegen het onderzoek opzagen, bleek ongegrond te zijn. In 46 uur tijds werden 4802 opna men gemaakt. De Axelse kleder dracht bleek geen noemenswaar dige moeilijkheden op te leveren. 129 Inwoners van andere gemeen ten werden te Axel onderzocht. Van de in aanmerking komende inwoners, die niet regelmatig in het bedrijf of anderszins op t.b.c. worden onderzocht, namen ruim 85 aan het onderzoek deel. lig verkeer kon worden ge vormd. (Applaus.) Dr. Schiltman onderlijnde veel uit de leerzame causerie van de I heer Langeveld. Spr. adviseert ten opzichte van het verkeer met nooit verslappende energie en volgens de regelen te rijden; want of het een licht autotje :s of een zware bus, in de regel is de botsing van gelijke kracht als de val van een zestal verdiepin gen. Hierna volgden enige interes sante proeven van hersengym nastiek waarbij verschillende be roepschauffeurs en andere be langhebbenden van hun kennis en ervaring deden blijken. Aan het slot legde de heer Langeveld nog eens de nadruk op art. 25 van de nieuwe ver keerswet en beval hij aan zich zodanig te gedragen dat men de vrijheid in het verkeer niet zon der noodzaak belemmert of de veiligheid op de weg in gevaar brengt. Het tournooi te New-York. Dr. Euwe speelde in zijn partij van de achtste ronde met wit tegen Najdorf scherp op winst. De Argentijn behandelde het aangeboden damegambiet zeer sterk en kreeg spoedig het ini tiatief. Euwe, die in tijdnood kwam, deed een ontijdige anval op de zwarte koning, waarbij hij een van zijn torens slecht op stelde. De aanval werd afgesla gen en Najdorf kon twee belang rijke pionnen nemen. Hij won de partij in 30 zetten. Verder speelde Reshewsky re mise tegen Fine. Reshewsky leidt met 5V2 punt uit 7 partijen voor Najdorf met 5 uit 7 en een afgebroken partij en Euwe met 5 uit 8. VROUW NA STEEKPARTIJ IN DEN HAAG OVERLEDEN. De Poolse vrouw M. H., die Dinsdag zwaar gewond door mes steken in haar woning aan de Paul Krugerlaan in Den Haag werd gevonden, is overleden. De Littauer J. D., die van deze aan slag werd verdacht, is Dinsdag avond in totaal uitgeputte toe stand langs de spoorbaan bij Schiedam gevonden. In het zie kenhuis te Schiedam heeft hij be kend zijn vriendin, weduwe van een Nederlander, te hebben neer gestoken. Hij heeft haar in be- BOUANE ONTDEKT EEN GEPANTSERD ZOOGDIER. Het altijd speurende oog van onze douane, ditmaal van het stationnement Retranchement, ontdekte één dezer dagen op het strand nabij het Zwin een vreemdsoortig (dood) dier, het welk kennelijk niet in ons land thuis behoorde. Het bleek achter af een gorgeldier te zijn, beho rende tot de familie der tandar- ir.e zoogdieren (Dasypodidae) en vrijwel uitsluitend voorkomende in Centraal- en Zuid-Amerika. Vermoedelijk is het dier, dat inmiddels voor conservering is overgedragen aan de heer A. Hoolhorst, rector van het Open baar Lyceum te Oostburg, van een zeeschip afkomstig en daar na aangespoeld. Permanente verkeersheuvel. j-tt •te"f isd VRIJDAG 15 JUNI HILVERSUM I: 7.00 Nieiuws; 7 18 Gew. muziek; 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.15 Voor de zieken; 9.30 Waterstanden; 9.35 Gram.; 10.30 Morgendienst; 11,00 Gram.; 11.35 Piano; 1205 Amusementsmuziek; 12.30 Mededelingen; 12.33 Kwar tet; 13.00 Nieuws; 13.15 Lichte muziek; 13.45 Gram.; 14.00 Cau serie; 14.15 Sextet; 15.00 Voor dracht; 15.20 Gev. muziek; 15.50 Gram.; 16.10 Kamermuziek; 16.40 Voordracht; 17 00 Verzoekprogr.; 17.30 Fries progamma; 17.45 Kwartet; 18.00 Causerie; 18.10 Orgel; 18.30 Causerie; 18.45 Or gel; 19.00 Nieuws; 19,15 Rege ringsuitzending; 19.35 Causerie; 1)9.40 Radiokrant; 20.00 Nieuws; 20.05 Orkest; 21.25 Causerie; 21.46 Orkest; 22,15 Gram.; 22.30 Causerie; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.15 Gymnastiek; 7.33 Gram.; Causerie; 10.05 Morgenwijding; 8.00 Nieuws; 8.18 Gram.; 8,50 Voor de vrouw; 9.00 Gram.; 10.00 10 20 Gram.- 10.30 Voor de vrouw; 10.45 Piano; 11.05 Voordracht 11.25 Gram.; 1)2.00 Orgel; 12.30 Mededelingen; 12.33 Sport; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 13.30 Amu sementsmuziek; 14.00 Voor de vrouw; 14.20 Orkest; 15.00 Voor dracht; 15.20 Cabaret; 15.50 Sport; 16.00 Orgel; 16.30 Voor de jeugd; 17.00 Film; 17.20 Cause- rie; 18.00 Nieuws; 18.15 Felicita ties; 18.45 Denk om de bocht 19 00 Koor; 19.15 Causerie; 19.50 Berichten; 20.00 Nieuws-, 20.05 Boekbespreking; 20.10 Gram.; 20.30 Causerie; 20.40 Causerie; 21.00 Gram.; 21.45 Overzicht; 22.00 Gram.; 22.25 Causerie; 22.45 Gebed- 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. Gisteren werd de verkeersweek voortgezet met een actie doormid del van een geluidswagen van t Verbond voor Veilig Verkeer voor dit doel speciaal naar Axel gekomen. Daardoor werd in bre der kring de propagandistische waarde van deze campagne ver breid. Vooral de zeer vele ver keerstechnische wenken stimu leerden de belangstelling van oud en jong. Postduivenver. „De Lucht bode", Zuidzande. De postduivenver. „De Lucht bode nam Zondag j.l. deel aan een wedvlucht uit Arras, met 96 duiven. De afstand bedroeg ruim 127 km. Hoogste snelheid was 1557 m. per minuut. Uitslag: 1. J. Kools, 2. L. Plad- det, 3. A. van Hoorn, 4. P. Boek hout, 5. Iz. van Houte, 6. J. Dui- ninck, 7 en 9 J. Wille, 8. J. Du bois, 10. C. Verplanke. „J. M. BI." Driewegen (Bier vliet) Prijsvlucht uit Ar ras. Snelheid eerste duif 1582 meter. 1 en 5 A. de Meijer; 2 G. de Meijer; 3 en 7 J. Jansen; 4 A. den Hamer; 6 en 8 C. Babijn; 9 en 10 C. Hamelinck. Voor veilig verkeer. kader van de Veilig ,De Hoop", Biervliet. Prijsvlucht uit Arras. Snelheid eerste duif 1594 meter. 1 en 6 R. Blomme; 2 J. Moens; C. van Belois; 4 E. Vervaet; en 7 P. van Rattingen; 8 A, Pro voost; 9 J. v. d. Linde; 10 J Din_ gemanse. BRUSSEL VI.: 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.32 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Orgel; 14.00 Gram.; 14.30 Schoolradio; 15.45 Causerie; 16.30 Koor; 17.00 Nws.; 17 10 Causerie; 18.10 Voordracht; 1&20 Gram.; 18.30 Voor de solda ten- 19.00 Nieuws; 19.30 Film; 19 50 Voordracht; 20.00 Gram 20A5 Orkest; 22.00 Nieuws; 22.15 Jazzmuziek; 22.45 Gram.; 23.00 Nieuws; 23.05 Opera. Nadat sinds enkele weken een proefheuvel haar waarde voor het verkeer heeft bewezen» is men thans overgegaan tot het maken van een stenen heuvel bij de Axelse brug. Naar we vernemen zullen even eens drie oversteekplaatsen, dui delijk aangeduid worden aange bracht, zodat alle verkeer na vol tooiing van deze werkzaamheden in goede banen kan worden ge- leid. Tentoonstelling „De tapijten industrie". Bovengenoemde tentoonstelling, welke wordt gehouden in de voor malige Hervormde school aan de Schoolweg onder auspiciën van de Stichting „Onderwijstentoon stellingen", werd gisterenmiddag officieel door burgemeester Tei legen geopend. De aanwezigen bezichtigden de verschillende af delingen, waarbij de heer Polman, directeur der stichting, uitleg gaf van de verschillende aspecten de ze industrie betreffende. Dergelijke onderwijstentoon stellingen bieden de schooljeugd de gelegenheid om door eigen aanschouwing kennis te maken met verschillende takken van nl verheid in Nederland. Tijdens de openstelling zullen leerlingen van diverse onderwijs inrichtingen met hun leerkrach ten in de gelegenheid zijn nader kennis te nemen van handknopen machinaal knopen en weven, enz Hiervoor is aan de betrokken In het Verkeersweek sprak Dinsdag avond alhier op de Raadzaal de heer Langeveld, verkeersinspec- teur teBussumover de wettelijke toepalingen der op 1 Januari 1.1. in werking getreden verkeers wet. Deze vergadering die bezocht werd door 40 k 50 belangstellen den, onder wie wij enige tiental len beroepschauffeurs opmerk ten, stond onder leiding van Dr C. Schiltman, die de spreker met een bondig begroetingswoord inleidde en op het nut van een grondige kennis der verkeers bepalingen wees. Deze te verbreiden wordt be vorderd door het jaarlijks orga niseren van een veilig verkeers week. In een kleinere plaats als de onze moet deze zich uiteraard bepalen door een gedeelte der lagere onderwijs-instellingen in deze propaganda te betrekken en daadwerkelijke proeven van hun kennis ten deze af te laten leg gen. Daarop was het woord aan de heer Langeveld die zijn causerie zodanig had ingericht, dat deze geen dorre en droge verhande ling werd over de verkeersregels doch meer het karakter droeg van een voordracht over ver schillende consequenties die uit de nieuwe verkeersbepalingen voortvloeiden. De juridische ge volgen van strafbepalingen licht te hij op populaire wijze toe met voorvallen uit zijn eigen 25-jarige praktijk. Vooral over de rem-afstand bij verschillende snelheden met in achtneming van een eventuele reactie-tijd bij plotselinge voor vallen in het grootverkeer stond hij uitvoerig stil. Spreker laakte vooral de vaak zorgeloos-overmoedige stemming van alcoholgebruikers achter het stuur. Ook karaktereigenschappen spelen van een rol bij de onge vallen die in het snelverkeer voorkomen. Het gezegde: „Wees een heer in het verkeer" houdt veelal geen verband met maatschappelijke positie of standing. Spr. die hier niet optrad als propagandist voor het Verbond voor veilig verkeer, was getrof fen voor de belangstelling. Hij zou het echter, zeer toejuichen, dat hier een vereniging voor vei- Vergadering „E.N.Z.K. In verband met het aftreden van de heer P. A. Ocké als voor zitter van de muziekvereniging „E.N.Z.K.", werd Maandagavond i'n de Gehoorzaal een buitenge wone vergadering gehouden. De vice-voorzitter, de heer J. C. Verhage, opende met een kort welkomstwoord deze avond. Bij de ingekomen stukken was een schrijven van de heer M. Moerman, welke bedankte als bestuurslid. Tót voorzitter van „E.N.Z.K werd gekozen de heer L. J. Kot- vis, terwijl in de plaats van de heer Moerman werd gekozen de heer J. de Putter. Hierna sloot de vice-voorzitter deze vergadering, waarna het be stuur nog enige tijd bijeen bleef. In deze bestuursvergadering werd de heer J. Meertens, secre taris-penningmeester op zijn ver zoek met ingang van 1 Juli a.s. ontlast van z'n functie als pen ningmeester. Deze functie zal worden vervuld door de heer P. Dieleman. Op een vergadering van 1300 stakers is Woensdag besloten, dat het werk heden zal worden her. vat. Men werd (het eens over de aan stelling van 80 nieuwe ladingcon troleurs. De staking der ladingcontro leurs in de Londense haven duurt reeds twaalf dagen. De haven autoriteiten hebben bekend ge maakt, dat 1463 controleurs in staking zijn en slechts 60 nog aan het werk. 107 schepen worden door de staking getroffen, waar door ongeveer 9000 havenarbei ders het werk moesten neer leggen. Eerste Volkshogeschooldagen in Zeeland. In zeven verschillende plaatsen in Zeeland zullen in de periode Mede namens mijn Familie zeg ik langs deze weg alle Vrienden, Kennissen en speciaal mijn Buurtgeno ten hartelijk dank voor de vele blijken van belangstel ling betoond tijdens mijn verlof uit het hospitaal. Van hieruit roep ik U alle* een tot spoedig weerziens toe. RINUS MEERTENS. Hoek, Willemstraat 6. Ter gelegenheid van zijn zilveren dienstjubileum bij de N.V. Provinciale Zeeuw- sche Electriciteits-Maat- schappij zal Ir. A. P. LIN- DENBERGH recipiëren op Vrijdag 15 dezer te 15.30 u. in Hotel Meert, voorheen Jacobs te Sluiskil. van Axelsestraat 212 naar: AXELSESTRAAT 45. Zaadhandel en Pootaard- appelexport Telef. 2318 - Temenzen JAARVERGADERING op Vrijdag a.s., in het Hotel „Centraal", Markt. AANVANG 20 UUR. Belangstellende niet-leden zijn eveneens zeer welkom. Leert Reddend Zwemmen HET BESTUUR. Dinsdag had de verloting plaats onder politietoezicht van de Voetbalver. „Drie wegen" te Driewegen. De uitslag was als volgt: le pr. Damesrijwiel No. 683 2e pr. Electr. Strijkijzer No. 899 3e pr. Elect. Rijwiellamp No. S9S 4e pr. Scheerdoos No. 422 5e pr. p. Bretels No. 560 6e pr. Fruitschaal No. 598 7e pr. Asbak No. 851 8e pr. Ballpointpen No. 994 9e pr. No. 207 10e pr. No. 706 11e pr. No. 350 12e pr. No. 646 GEVRAAGD: een of HALFWAS. M. M. ROBIJN—FAAS, Molendijk 17, Hoek. Te koop gevraagd: in de Hondiusstr. of nieuw gedeelte. Brieven onder No. 269, Bureau v. d. blad. Te koop gevraagd: voor geldbelegging Verkoper kan pachter blij— van 30 Juni14 Juli a.s. de eer ste volkshogeschooldagen in deze provincie worden gehouden. Dit is het eerste optreden van de commissie tot voorbereiding yan een Zeeuwse volkshogeschool. De eerste bijeenkomst is be paald op 30 Juni a.s. te Middel burg in het Schuttershof. Ir. H. A. Geuze, voorzitter van de Zeeuwse Landbouw-Maatschap- pij, zal spreken over „Problemen rond de Scheldemonden" en de heer H. G. L. Schouten over „Het volkshogeschoolwerk in Neder land". ven. L. v. d. HEMEL, Makelaarskantoor, Burg. Geillstr. 1», Terneuzen. Van 15 regels 75 cent; iedere regel meer 15 cent. (Maximaal 8 regels.) Brieven: Bureau van dit Blad 15 cent meer. Wie heeft j.l. Zaterdag in het Wandelpark mijn jasje gevonden? Tegen beloning te bez. bij BRAM HU- BREGTSE, Axelsestr. 121, Terneuzen. Te koop: een Damesrijwiel, 45,Noordstraat 85. Te koop: i.g.s.z. Kinderwa gen. Te bevragen: Baandijk 4, Terneuzen. Te koop: electrisch Haardje. Te bevragen: Hondiusstraat 34, Terneuzen. Zijn hart begon te bonzen en hij gluurde heel voorzichtig om een hoekje. Oei, oei, daar kwam professor Diklik in hoogst eigen persoon aan! Dokie begon zich bepaald onge makkelijk te voelen en (keek met koortsachtige blik om zich heen naar een schuilhoek. -Daar stond een grote (kist. Daarachter kon hij zich verber gen. Hltj nam een duik, precies op het nippertje, want de professor was al bij de hoek. Dokie keek van achter zijn schuilhoek angstig wat de hoog geleerde man nu zou gaan doen. Wat een opluchting. Hij ging voorbij Dokie durfde weer wat vrijer adem te halen! Net wilde hij uit zijn schuil plaats te voorschijn komen of een nieuw geluid deed hem weer vlie gensvlug in elkaar duiken. „Wat rullen we nu weer heb. ben", dacht hij en voelde zich al lesbehalve op zijn gemak.

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 3