DER] Een alles-overtretlend slot UIT DE PROVINCIE Meerderhei voo DE ZWARTE V van de O.M.A.-week DE ZWARTE VLEK Een locomotie Ik heb een aard dikwijls lange ges natuurlijk ieder o elkaar toch voorti wandelen ga en w dan kijkt hij dikw zijn lijn. En wanr Waffie, vind je d tje", antwoordt 1 maar ineens zegge haar moeten ruike De ondervragers met het verzamelei „Er wordt tegenw< Nederlanders moe versoberd moet wo AGENDA 5 pCt. loonsverhoging niel voldoende maar wel rechtvaardig TERNEUZEN. AXEL HOEK GROEDE. OOSTBURG. AARDENBURG. BIERVLIET BRESKENS EEDE. Elke poetsing met IVOROL Is een ware'mondwassing SLUISKIL VLISSINGEN ZIERIKZEE. "W Bij dieren speelt het re een buitengewoon belan in de zo gecompliceerde v gen tussen de beide geslai bij mensen is dit toch oo t\jd het geval. Oog en o voor ons misschien de v ste zintuigen geworden z voor de menselijke physi psychologie is de reukzii zo buitengewoon belangri bij geen enkel ander zinsi gewaarwording in zó innij staat met de aard van d de prikkel te voorschijn r Weet U b.v. welke de h reuk is die ik ken? Het ii odeur van Patou, Worth Nina Rici, Caron of Sch Maar het is de lucht die in de hal van een groot s station en die me direct ken aan de verre reizen di gemaakt heb en nog hoo ken en die me een gevoel vrijheid en zorgeloosheid loszijn van drukkende ver delijkheden. Er kunner leven van een man og( zijn, dat een oude locomc hem beter riekt dan ee jonge vrouw! Parfum res! Maar om die zelfde red voor een vrouw ook van 1 ste belang dat zij zorg en besteedt aan dat kostbare we gewoon zijn: „Odor di te noemen. Een gezond gestel, eer dieet, onthouding van a tabak, een goede spijs\ goede tanden, verzorgin mondholte, van het teint het haar, buitengewone heid op het gehele lichaar not least lichte kleren en dit alles zijn de solide groi waarop de „odor de femin bouwd. Zoals ik reeds gezegd h reukorgaan van de mees veel sterker ontwikkeld van de mens en het reukvi hond beslaat ongeveer ee 59 Procent antwoordt: soberen; 31 procent me r.iet; 10 procent geen oo: Een grote meerderhei alle groepen mannen> i arbeiders en middens plattelanders en stedeling' er dus mee eenis, dat wij versoberen. Het Nederlandse institi de publieke opinie ging d de zaak ini door verder te „Het leven in ons lar duurder en de belastinge omdat er veel meer geld voor een snelle versteri leger, vloot en luchtmach Vindt U dit doel d< waard om er het duurde en de hogere belastingen aanvaarden of niet?" 50 Procent> dus de helft volk, vindt de defensiever de moeite van hogere pi belastingen waard; 36 Roman door NIEK VAN DER ZWr 92) Nadruk v De Terneuzense winkelweek is Sfoterdag beëindigd met een alles- •vertreffende slotapotheose. Het weer had men zich die dag niet be ter kunnen wensen. Een stralende zon bescheen de vele duizenden, die in de straten en op de Markt krioelden en gaf de feestelijke stra ten een nooit geziene aanblik. Reeds van de vroegste middag uren af stroomden de bezoekers overal vandaan Terneuzen binnen. Het gestadig geflaneer langs de braderijstands gaf de winkelstraten al aanstonds een gezellige drukte. Op de Markt genoot de jeugd bij de zeepkistenraces. Ook nu waren er ruim 200 deelnemers. De uitslagen waren: Meisjes 9—10 jaar: 1. A. M. Hof wegen (1 min. 24 sec.)2. M. de Vrjlder; 3. R. Fieret; 4. C. Muller; 5. a. ^lamelink; 6. A. de Gust; 7. M. Maas; 8. S. Overdulve; 9. N. Visser. Jongens 9—10 jaar: 1. E. Lauret; 2 A. Smit (Axel); 3. A. Verschel ling; 4. P. de Vos; 5. B. Wieles; 6. C. Lauret; 7. R. Durinck; 8. C. Don- ze; 9. H. Eelderink. Meisjes 1112 jaar: 1. N. Groe- newegen (1 min. 21 sec.)2. J. Cap- pendijk; 3. T. Overdulve; 4. J. van Es; 5 L. Duerinck; 6. C. Vermeu len; 7. M. Scheele; 8. B. Molegraaf. Jongens 1112 jaar: L. de Blaay (1 min. 19 sec.)2. P. Wissel; 3. J. Kolijn; 4. J. Verbiest; 5. G. Klaas- sen- 6. M. de Pooter (Hoek)7. W. de Buck; 8. J. de Vijlder. Meisjes 1314: 1. B. Mechielsen; 2 C. Heemskerk; 3. A. van Mosse- yelde; 4. J. Verbiest; 5. C. Verschel ling. Jongens 13—14: 1. F. Jonkman (1 min. 6 sec., de kortste tijd); 2. J. Rouw; 3. A. Geertsema; 4. D. den Hamer; 5. W. Romijn. De publieke belangstelling was niet zo groot als op Zaterdag 2 Ju ni bij de opening der winkelweek. De Nieuwstraat, Concert Kon. Harmonie van Biervliet. Tegen 4 uur ontstond er een algemene trek naar de Niéuw- straat waar de Kon. Harmonie van Biervliet een concert zou geven, dat werd aangeboden door het ac tieve comité uit de handeldrijvende middenstand in deze straat. Toen de directeur van dit bekende mu ziekcorps, de heer Jasper Anthonis- se, de dirigeerstok ophief, had zich een grote mensenmenigte in de Nieuwstraat verenigd om dit con cert te beluisteren en na elk num- oier werd met een hartelijk applaus dank betuigd voor het ten gehore gebrachte. De prestaties van dit kleine, doch uitstekende corps zijn voldoende bekend, en zo heeft Zaterdag Ter neuzen, dank zjj het te prijzen ini tiatief van de Nieuwstraat, van n concert kunnen genieten, dat aan de hoogste eisen voldeed. De Ramblers. Zelfs rond etenstijd verslapte de drukte in Terneuzen niet en toen om 8 uur het befaamde show-dans- orkest „De Ramblers" op de Markt vei schenen, was er geen plaatsje van het grote plein onbezet. De schatting van j.l. Woensdag was 7 a 8 000 bezoekers. Zaterdag werd dit aantal nog overtroffen. Het was voor de laatste maal, dat OM.A door de heer Van Grember- gen bij het publiek werd geïntro duceerd. De heer Van Grembergen wees er met nadruk op hoe hier door samenwerking van allen iets groots tot stand was gebracht. Zeer in het bijzonder dankte hij het ge meentebestuur, de gemeentewer ken, de onvolprezen Harmonie, de politie en de pers. Het is door nun medewerken en medeleven, dat deze feestweek zo goed is geslaagd Tevens dankte hij voor de sympa thie, die het publiek had getoond .vant zonder de belangstelling dei nassa kan er van succes bij een dergelijke actie geen sprake zijn. De Middenstandsverenigiqg is uiteraard geen vereniging om fees ten te organiseren. Ze werkt in het belang van onze goede stad ener zijds, maar anderzijds en in het bij zonder voor de middenstand. Nadat O.M.A. voor de laatste maal haar voldoening had uitge sproken over de afgelopen week en de heer Van Grembergen de mede werkende artisten persoonlijk aan net publiek had voorgesteld, volg den enige uren van show-dansmu- ziek. Een select programma deed de iassa's op de Markt geheel mee leven. Tijdens de pauze dankte de heer H. Ribbens, de voorzitter van de /ereniging voor de Handeldrijven- iviiüdenstand „Klimop", de be- jaar werkend lid was van de Kon. Aardenburgse Fanfare, werd die avond onder grote belangstelling een serenade gebracht, waarbij o.m. jlking van vrijwel geheel Zeeuws aanwezig was het college van B. minderen, dat in zo'n grote ile tijdens de O.M.A.-week een De- >ek aan Terneuzen bracht, waar- or deze O.M.A.-actie, die door rooi weer werd begunstigd, volko- nen geslaagd kan worden ge noemd. Verder bracht hij dank aan haar, die de verpersoonlijking was van OMA, aan 't gemeentebestuur, gemeentewerken, de muziekgezel schappen die zo bereidwillig hun volledige steun hadden veneend, de politie en de pers en allen die de Onderlinge Middenstands Actie op enigerlei wijze hadden gesteund. Deze week heeft weer getoond wat door samenwerking wordt bereikt. Burgemeester Tellegen sprak zijn grote voldoening er over uit, dat de moeite en zorgen die het comité voor de Onderlinge Middenstands Actie zich had getroost, met zulk een succes bekroond zijn geworden en waarvan de resultaten niet uit zullen blijven. Het is een feestweek geworden waarop met trots kan worden teruggezien. Hierna ving het tweede deel van het programma der „Ramblers" aan en het applaus dat na elk ten gehore gebracnt nummer over ae Markt golfde, groeide na het slot nummer tot een ovatie aan, geen twijfel latend aan het daverend succes van deze sluitingsdag. Verschrikt greep het me nandse bij de arm. „Nee, n ga ik niet. Ik wil niet m Willemspoort. Ze zullen g noeg weten, dat ik bij U ben en dan zullen ze wel v te zeggen hebben. Ze m het me immers van de ee af, dat ik zo'n goede be had. Nu zul je ze zien gnur Wijnandse dacht even nz meisje kon wel eens gelijk Er zou natuurlijk wel leed zijn, dat Aagje door Gonni dijk was gezet. En hij koi pen, dat ze niet naar Wille terug wilde. Maar dat di kan haar toch niet al Utrecht laten? „Wat wil je dan?" „Hier blijven," besloot h je, „in Utrecht. Hier zijn de men sen vriendelijker en schelden ze me niet uit. Hier kent niemand me." Besluiteloos speelde Wijnandse met de versnellingshandle. Toen hij een poosje had nagedacht, vond hij de oplossing. Hij zou voor het meis je een kamer huren voor de rest van de maand en betalen. Ze had HEIDEN: TERNEUZENLuxor Theater 8 uur: Biosc. „Soldaat Boem". (Concertgebouw, 8 uur: Biosc: „Tarzan en de Meermin nen". MORGEN: TERNEUZEN: Luxor Theater 8 uur: Biosc. „Madame Bo- viary". Het N.I.P.O. heeft het publiek een aantal vragen over de laat ste loonronde gesteld. Meer dan de helft der volwas sen Nederlanders blijkt de 5 °/o loonsverhoging gekregen te heb ben. Zeventiende van het publiek vindt hem onvoldoende. „Vindt u de 5 °/o loonsverho ging, gezien de omstandigheden in ons land, rechtvaardig of niet?" vroegen de enqueteurs van het Nederlands instituut voor de publieke opinie verder. Drie kwart meent: wel recht vaardig. Slechts een klein deel der stemgerechtigde Nederlanders (23 jaar en ouder), 13 °/o namelijk, vindt de 5 °/o meer loon onbillijk in de tegenwoordige omstandig heden. „Indien de 5 °/o loonsverhoging niet gekomen was, vindt u dat de arbeiders dan eventueel voor loonsverhoging hadden moeten staken?" Ook indien de prijsverhogingen van de laatste tijd niet door een loonsverhoging waren gevolgd, vindt 63 °/o van het publiek, dat er toch niet voor gestaakt had moeten worden. Een kwart vindt van jyel. UITSPRAAK KORT GEDING HOTEL „DES PAYS-BAS". De president van de arrondisse mentsrechtbank te Middelburg heeft Zaterdagmorgen uitspraak gedaan in het kort geding tussen de heer F. de M. te Breskens en de eigenaresse van Hotel „Des Pays- Bas, mevr. Van R. te Terneuzen. De president heeft de vordering van de heer De M. toegewezen, zo dat deze thans de exploitatie van het hotel ter hand kan nemen. Gemeentesecretarie gerestaureerd. „Voorlopig komt er toch geen nieuw stadhuis". Deze gedachte konden we beluisteren, toen we een kijkje namen in de door gemeente werken gerestaureerde bovensecre- tarie op de Markt. De hele zaak is daar zodanig veranderd, dat men van het oude niets meer terugvindt. De somberheid van vroeger, de dof grijze verf, die zo'n doodse sfeer schiep, heeft plaats gemaakt voor licht en frisheid. Lichtgrijs en crème geven aan het interieur iets zonnigs. In tegen stelling met vroeger bevindt zich de secretariskamer nu bij de in gang. Men behoeft dus geen lange gang meer door te wandelen om dit domein te bereiken. Een keurig bouquet bloemen, een passend gordijntje voor de ramen, het moet een lust zijn om daar te werken. Ten gerieve van het publiek kun nen we meedelen, dat de ingang aan de Marktzijde (de hoge trap op) is vervallen. De ingang is nu aan de voorzijde van het stadhuis in de Noordstraat. Heel Terneuzen op de film. Nauwelijks is het nieuws van de wedstrijd om de „Zilveren krab" uit de pen of reeds horen we van een ander groots plan, dat de aan dacht van heel de Terneuzense be volking verdient. De „Harmonie Terneuzen" zal in het kader van het Zomerfeest, dat in samenwerking met de V.V.V. wordt georganiseerd in de week van 16 tot en met 21 Juli a.s„ een film laten maken van Terneuzen. Het aantrekkelijke is, dat elke in woner van Terneuzen hieraan kan meewerken. Het ligt n.l. in de be doeling de karakteristieke plekjes van de stad te verfilmen en verder een overzicht te geven van het ver enigingsleven, de winkelstand enz. De jeugd zal ook in deze rolprent niet mogen ontbreken. De plannen zijn reeds uitgewerkt en binnen niet al te lange tijd zal er een mo derne wagen in Terneuzen verschij nen om de opnamen te verzorgen. Er worden ook geluidsopnamen ge maakt. Het wordt een film van, over en door Terneuzen. Een te waarderen initiatief, waar zonder twijfel heel Terneuzen naar uitziet, en waaraan niemand zijn medewer king zal onthouden. Het wordt tevens een film voor het nageslacht. Na vele jaren, wan neer misschien de rijwielen en bromfietsen oud roest zijn en de auto's plaats hebben gemaakt voor luchttaxi's, zullen de Terneuzena- ren kunnen zien hoe men in 1951 leefde en werkte en feestvierde. En hoe Terneuzen was. W. Burgemeester Van Dongen deel de de jubilaris mede, dat het H.M. de Koningin had behaagd hem de bronzen medaille te verlenen ver bonden aan de Orde van Oranje- Nassau. Slachtoffer van de schoonmaak. Toen dezer dagen mevr. v. d. V.-S., wonende aan het Bylocque- plein alhier, tijdens het schoon maken bezig was aan de ramen van haar woning, kwam zij van een keukentrapje te vallen. Een der buren, die het ongeval op merkte waarschuwde een dokter, die spoedig ter plaatse was om eerste hulp te verlenen. Hii con stateerde een flinke hoofdwonde met een zware hersenschudding, waardoor het slachtoffer niet vervoerd kon worden en het res tant van haar schoonmaak wel zes weken zal moeten uitstellen. Revue Sociëteit Oud-Militairen. Vrijdagavond j.l. had alhier in het „Centrum" in een half gevul de zaal een variété avond plaats van bovenstaande te Sluiskil op gerichte vereniging. Voor deze gelegenheid was een Amlbonese avond geënsceneerd met de re vue „Blank en Bruin." Nadat de heer A. J. Dourleijn het doel der vereniging had ge schetst, die momenteel 60 leden telt, en o.a. de verbetering van de verschillende sociale toestanden harer leden nastreeft was het woord aan een koor, voor het grootste deel uit Ambonezen be staande die in het Ambonees het Wilhelmus en hun eigen volks lied zongen welke plechtig door de gehele zaal staande werden aangehoord. De conferencier, de heer Steen- hart uit Vlissingen, legde daarop het contact met „Blank en Bruin' Het was een avond met een non stop-programma zowel voor als na de pauze bestaande uit muzikale prestaties van „The P^eeds is met de werkzaamheden 4.59 m; 3. Piet Faas (O. U.L.O.) een aanvang gemaakt, terwijl ook 4.51 m. de warmwaterketel al is aangeko- Verspringen jongens 14 en 15 j. men. In de loop dezer week zal men 1. Joop Riemens (O. U.L.O.) beginnen met het bouwen van een 4.83 m; 2. C. Jansen (O. U.L.O. Ortonput. 4.54 m; 3. A. Pieters (Amb.) 4.04 m. Siezenkermis. Verspringen Jongens 18 jaar en Ter gelegenheid van deze kermis ^q® o ^Xf-pmp'TRHES zal een grote wielercours en vis- £.83 m; 2. A. Ongenae (R.H.B.t,.) wedstrijd worden georganiseerd, 14 en 15 j Daar deze alhier nog met werden Hoogspringen meisjes igen j. itqViau/Iod TToruror>Vif mon Hof 7iillrc NgIÜG HcUïlGlillk (O. U.L.O. 1.10 m; 2. Els de Bruijne (C. UX. 0.) 1.10 m. Hoogspringen meisjes 16 en 17 j. 1. Nelly Allaerl (O. U.L.O.) 1.15 na. Hoogspringen jongens 12 en 13 j. 1. A. Hamelink (Amb.) 1.35 m; 2. Casteleijn (Amb.) 1.30 m; 3. Ge- gehouden, verwacht men, dat zulks een groot evenement zal blijken te zijn. Driemanschap. Zaterdag had te Hoek het welbe kende Driemanschap plaats, het rard Ypma (Lyc.) 0.95 m. muziekfeest der verenigingen Hoogspringen jongens 14 en 15 j. „Concordia" uit Axel, „De Volhar- 1. P. Spierenburg (R.K.H.B.S.) ding" uit Zaamslag en „E.N.Z.K." 1.40 m; 2. Frans van Dale (O. UX. uit Hoek. O.) 1.35 m; 3. Anton Hoste (O. U.L. Om kwart over drie stelden de O.) 1.30 m. corpsen zich op, waarna een muzi-1 Hoogspringen jongens 16 en 17 j. kale rondwandeling door het dorp i 1. Willem Trapman (Lyc.) 1.46 werd gemaakt. m; 2. J. Klerks (R.K.H.B.S.) 1.45 Vervolgens gaven de gezelschap- m: 3. Jan Riemens (O. U.L.O.) pen elk een concert. Als eerste con- 1.45 m. certeerde „De Volharding", vervol- Hoogspringen jongens 18 jaar eti - ider: 1. A. Hendrikse (R.K.H.B. Overleden. Zaterdagmiddag is in het Zie kenhuis alhier overleden de 45- jarige stoker M., gewoond heb bende te Goole (Engeland) die, Vrijdagnamiddag van de statie trap van het s.s. „Faxfleet", lig gende in het eerste dok, op de kade neergestort en ernstig ge wond naar het Ziekenhuis werd overgebracht. Baldadigheid. In de nacht van Zaterdag op Zondag te kwart voor een heeft een vijftal Goesenaars, die hier feest hadden gevierd uit balda- j Holiday Cowboys en de „Mauna digheid in de Noordstraat, op de Lowa Hawaiians", die een pro- hoek Lange Kerkstraat, een aan gramma uitvoerden dat zeer in een paal van de electrische ver- de smaak viel. lichting hangende vlag naar be- De heer p vos toonde zich op neden getrokken en daarbij te- njano en de heer J. Meule- vens de reflector met de electri- 1 - 1 meester op het mondorgel virtu- SCBh ^un^vfucht ïiepen twee hun-1 oos. Voorts werd het programma nef in de armen va^ de surveil- afgewisseld met lerende politie, zodat het zoeken sketches, terwijl het veJdere pro naar de daders van deze vernie- gramma met zang en dans wern besloten. gens „Concordia" en als laatste be trad „E.N.Z.K." het podium. Hierna verenigden allen zich op de Gehoorzaal aan een gemeen schappelijke maaltijd. De voorzitter van „E.N.Z.K.", de heer P. A. Ocké, memoreerde het 25-jarig bestaan van het Driemanschap. Voorts deelde de heer Ocké nog mee, dat hij bedankte als voorzitter van „E.N.Z.K." Dit 25-jarig jubileum werd ge vierd met een toneelavond, aange boden door de toneelvereniging „Jacob van Lennep" uit Biervliet. Opgevoerd werd het bliisnel „Betje regeert", waarmee de Bier- vlietenaren groot succes oogstten. De heer Ocké heette speelsters en spelers hartelijk welkom, terwijl de heer Blok, voorzitter van „Concor dia", een dankwoord sprak. Hoewel O.M.A. een grote aan trekkingskracht uitoefende, was de zaal toch nog voor driekwart bezet. Ongeluk met jachtgeweer. Een ongeveer 16-jarige zoon van de landbouwer Becu, wonende aan de Torenweg, had Zaterdagmiddag zonder medeweten van de heer B. een geladen jachtgeweer weggeno men en was daarmede op stap ge gaan. Toen hjj op een gegeven ogen blik onraad bespeurde, wierp het jongmens het geweer in een sloot. Zodra de weg weer veilig was, wil de hij het geweer aan de loop uit de sloot trekken, doch het ongeluk kig toeval wilde dat de trekker achter een of ander voorwerp bleef haperen en overging, met het ge volg, dat de knaap aan knie en been zodanig werd verwond, dat hij naar het ziekenhuis te Oostburg moest worden vervoerd. ling geen puzzle is geworden. Bootreis Openbare U.L.O.-school. Begunstigd door prachtig weer maakte de derde klasse der Open bare U.L.O.-school een zesdaagse bootreis naar Amsterdam per „Ter neuzen II". De reis ging door de mooiste Hollandse landschappen, zodat de leerlingen een goed beeld kregen van de grote rivieren, Boskoop, Aalsmeer, de Amsterdamse havens en de Utrechtse Vecht. Het verblijf aan dek werd geregeld afgewisseld door excursies aan de wal. Zo bracht men geruime tijd door op Schiphol, in het Rijksmuseum, Aquarium en Indisch Instituut. Ook werden de Grote Kerk te Dord recht en de Domtoren te Utrecht bezocht. Een bonte avond aan boord was de bekroning van de uitmuntende stemming der deelnemers, die de reis lang in hun herinnering zal doen voortleven. Het hoofd der school, de heer J. E. J. Veldhuijzen, kon bij het af scheid dan ook constateren, dat de reis in alle opzichten was geslaagd. Hij dankte, naast zijn collega, de heer Van Vugt, in het bijzonder schipper Blauw, die zowel door zijn vakkundige navigatie als door zijn prettige omgang met de jeugd zo'n belangrijk aandeel in het welslagen van de reis heeft gehad. Serenade en onderscheiding. Aan de heer J. J. Pleys, die Vrij dag het feit herdacht, dat hij 55 Hagelbui. Gisterenmorgen te ongeveer 11 uur ontlastte zich boven onze ge meente een onweersbui, die met hagelslag gepaard ging. Aan de te velde staande gewassen werd nog al schade aangericht. Bezoek Chr. Vrouwenv ereniging. Zaterdagmiddag was de Chr VrouwcnvGi*. uit Hanswccrt tG gast bij haar zustervereniging alhier. Bij het bezoek der deelneemsters aan het oude Ned. Herv. kerkge bouw werd het orgel bespeeld door mej. C. de Kraker. Voldaan over hun uitstapje keer den de dames huiswaarts met de belofte dat de Chr. Vrouwenvereni ging uit Biervliet een tegenbezoek zal komen brengen. Geslaagd, De heer J. de Winde alhier slaagde voor het examen adspi- rant-monteur V.E.V. (Vereniging tot bevordering van Electrotech- nisch Vakonderwijs in Neder land). Gunning roterij. De Coöp. Vlassersvereniging „Vlassers Welvaart" heeft het bou wen van een nieuwe roterij gegund aan de heer B. Christiaansen te Oostburg voor 53.000. Sport. Zondag werd alhier ter gelegen heid van de kermis een sportdag gehouden. Des morgens speelden een juniorelftal van Oostburg en een juniorelftal van Knokke, waar van de uitslag was 32 voor Oost- burg. Des middags te half vier be trad, voorafgegaan door het mu ziekgezelschap, de sportvereniging „Lichaamsontwikkeling" uit Vlis singen, die een sportdemonstratie gaf, het veld. Door enkele Ambonnezen werd een schermdemonstratie gegeven, die met aandacht werd gevolgd. Tot slot werd een voetbalwed strijd gespeeld tussen Oostburg en Knokke, die voor de gasten met een 04 overwinning eindigde. Bij de rust was de stand 02. Schoolathletiek. De plaatselijke sportcommissie organiseerde Zaterdag j.l. school- athletiekwedstrijden voor de leer lingen der middelbare scholen. Zo als steeds was de organisatie prima. Voor de verrichtingen van de jeug dige athleten bestond ruime be langstelling en vele ouders kwamen de prestaties van hun pupillen zien. De wisselbekers voor de jongens en meisjes gingen naar de openbare U.L.Ö.-school. Deze bekers moeten driemaal achtereen of vijfmaal in totaal gewonnen worden om defi nitief in het bezit te komen. Uitslagen: Verspringen jongens 16 en 17 j.: 1. Frans Rijnberg (O. U.L.O.) 4.78 m; 2. Piet Riemens (C. U.L.O.) ouder: S.) 1.50 m; 2. R. Brokx (R.K.H.B. S.) 1.40 m. 60 m hardlopen jongens 12 en 13 jaar: 1 Iz. Risseeuw (O. U.L.O.) 92 sec.; 2. M. Dierings (O. U.L.O.) 9.5 isec.; 3. Daan Dekker (Chr. U.L.O.') 19.7 sec. 100 m hardlopen jongens 16 en 17 jaar: 1. Jan Jacobs (O. U.L.O.) 12.4 sec.; 2. R. Calon (R.K.H.B.S.) 12.5 sec.; 3. M. Verplanke (O. U.L.O.) 12.8 sec. 80 m hardlopen jongens 14 en 15 jaar: 1. W. de Jonge (R.K. H.B.S.) 10.3 sec.; 2. J. van de Sande (Lyc.) 10.8 sec.; 3. Kotvis (Amb.) 10.9 sec. 100 m hardlopen jongens 18 j. en ouder: 1. M. Breemes (R.K. H.B.S.) 12.3 sec.; 2. Carpentier (C. U.L.O.) 12.4 sec.; 3. Max Cooke (Lyc.) 12.5 sec. 60 m hardlopen meisjes 12 en 13 jaar: 1. Nelly Kesteloo (O. U.L.O.) 9.4 sec.; 2. Lilian Faes (O. U.L.O.) 9.6 sec. 60 m hardlopen meisjes 14 en 15 jaar: 1. Nelly van de Plas (Lyc.) 9 sec.; 2. Tini Wolff (H.H.) 9.3 tec. 80 m hardlopen meisjes 16 en 17 jaar: 1. Magda Risseeuw (O. U.L. O.) 12.5 sec. Verspringen meisjes 12 en 13 j.: 1. Adje Adriaansen (C. U.L.O.) 3.92 m; 2. Saartje Faas (O. U.L.O.) 3.34 m. Verspringen meisjes 14 en 15 j.: 1. Gilda de Bruijne (O. U.L.O.) 3.65 m; 2. Magda Provoost (Lyc.) 3.62 m; 3. Tannie Rosseel (O. Ü.L O.) 3.55 m. Verspringen meisjes 15 en 17 j.: 1. Lieske de Meester (O. U.L.O.) 8.58 m; 2. Suus Lako (O. U.L.O.) 3.56 m. Schoolprijzen Jongens: 1. Openbare U.L.O. 22 p.; 2. R.K. H.B.S. Schoondijke 20 p.; 3. Openb. Lyceum 10 p.; 4. Am bachtsschool 7 p.; 5. Chr. U.L.O. 5 punten. Meisjes: 1. Openbare U.L.O. 25 2. Lyceum 5 p.; 3. Chr. U.L.O. p.; 4. Huishoudschool 3 p. Roman door NIEK VAN DER ZWAAN. Nadruk verboden. 93) „Draai er niet om heen," ant woordde ze spottend. „Je hele houding verraadt schuld. Ontken het eens, dat je haar in de auto naar Utrecht hebt gereden?" Wijnandse deed zijn armen over elkaar en leunde tegen de muur. „Waarom zou ik het ont kennen? Inderdaad heb ik Aagje naar Utrecht gereden." „En is het soms niet waar, dat je met haar in het Jaarbeursres taurant hebt zitten eten?" „Ook dat is juist." Ze keek hem triomfantelijk aan. „Dan zal het ook wel klop pen, dat je een kamer voor haar hebt gehuurd in de Minderbroe derstraat, dat je haar kamerhuur hebt betaald en haar bovendien nog geld hebt gegeven!" „Het klopt allemaal precies," antwoordde hij, uiterst beheerst. „Ik maak je m'n compliment omtrent je inlichtingenbronnen. Se werken perfect." „En dat heb je zeker allemaal onbaatzuchtig gedaan, nietwaar? Enkel en alleen om die hinkepoot te helpen?" „Zeer juist. Dat is allemaal ge daan om het meisje, dat jij zon der enige reden op staande voet de deur uit gejaagd hebt, te hel pen. Ik achtte me verplicht om datgene, wat mijn vrouw fout deed, te corrigeren. Zij heeft recht op een volle maand salaris en die heb ik haar uitbetaald. Zij heeft tevens recht op bijstand bij het vinden van een betrekking en ik heb haar een getuigschrift ge geven, zoals er maar weinig meis jes in Nederland zullen hebben. En waar ze liever niet thuis wil de blijven, sprak het vanzelf, dat ik voor haar een onderkomen zocht in Utrecht. En omdat noch zij, noch ik op die bewuste dag gegeten hadden, zijn we samen naar het Jaarbeursrestaurant ge gaan en hebben daar gegeten. Misschien wil je me even vertel len, wat hieraan verkeerd is?" Ze lachte spottend. „Ja, speel jij maar voor de heilige, die voor de verdrukte onschuld opkomt. Je bent nog al een mooie! Maar Jnij strooi je geen zand in de ogen. Maak mii wijs. dat je dit alles zonder enige bijbedoelingen hebt gedaan! Men heeft je gezien in Utrecht, die middag, en zelfs verscheidene malen, en „Dat heb ik gemerkt. Nog maals, je hebt een uitstekende detective in dienst." Ze haalde minachtend haar schouders op. „Ik heb geen spion nen nodig. Het toeval wilde, dat Willem die middag in Utrecht was en jullie zag. Overigens, vroeg of laat was ik het toch te weten gekomen." Wijnandse had er nu genoeg van. „Dus jij bent van mening, dat ik dit alles met bijbedoelin gen heb gedaan?" „Ja, natuurlijk. Dacht je, dat ik je nog één ogenblik vertrouw? „Dan zullen we er.niet verder over spreken. Ik betreur de dag, dat ik je ten huwelijk vroeg. Ik heb toen de grootste vergissing van mijn leven gemaakt. Overi gens, pak je koffers maar weer rustig uit en blijf hier. Niet jij behoeft weg te gaan, ik zal het wel doen. Je zult wel kunnen be grijpen dat ik geen dag langer wil blijven bij een vrouw nota- bene, die zulke beschuldigingen welke kant noch wal raken, uit Ik neem aan, dat je, ondanks dit conflict, toch voor mijn dochter tje zult blijven zorgen?" „Dat spreekt vanzelf. Het kind mag er niet onder lijden." Hij zuchtte. „Ik ben blij, dat we het tenminste in dit opzicht eens zijn. Ik zal op mijn beurt mijn koffers gaan pakken en ver trekken. Gebruik het restje ver stand, dat je nog hebt en ver mijdt in ieder geval tegenover de mensen de schijn, al was het maar ter wille van je vader en moeder. Ik zal degene zijn, die vertrekt." En voor zijn vrouw antwoord had kunnen geven, was Wijnand se naar boven gegaan, om een half uur later terug te keren met een grote koffer. Daarmede liep hij naar het kantoor, waar hij achter zijn bureau een brief ging schrijven. Toen hij hiermede ge reed was, deed hij het epistel in een enveloppe, schreef er Miep's naam op en legde de brief op haar bureau. Daarna ging hij nog een keer door de verlaten druk kerij. (Wordt vervolgd 4 Alhier werd dezer dagen opge richt de „Sociteit van Oud Mili tairen". Alle oud-militairen, die het Nederlandschap bezitten kum- nen toetreden als lid. Het doel is; de behartiging der sociale belan gen der leden in de geest van de Bond van Oud-strijders in België, aldus de ere-voorzitter dezer so ciëteit Ir Wats in 't maandelijks orgaan „Ons Belang". Voorzitter is de haer A. J. Dourleijn te Sluiskil; secretaris de heer P. Paree te Axel. Antwerpse autoriteiten op bezoek. Zaterdag heeft het nieuwste schip van de rederij „Flandria" te Ant werpen, de „Flandria 16", voor de eerste maal met een aantal geno digden een reis naar Vlissingen ge maakt. Aan boord bevonden zich o.a. de echtgenote van burgemees ter Craeybekx van Antwerpen en voorts de heren Rijckeboer, secre taris van de minister van Wederop bouw; Verghijns, inspecteur-gene raal der Schelde; Eberhardt, direc teur van het Loodswezen te Ant werpen; Clerkx en De Kesel van de Antwerpse havendirectie. In Vlissingen werden de bezoe kers in het Strandhotel ontvangen door het gemeentebestuur. Bi monde van de wnd. burgemeester, de heer L. P. van Oorschot, werden zij welkom geheten. In de zomer maanden zal de „Flandria 16" wel ke 875 passagiers kan vervoeren, drie maal per week en gedurende enkele weken elke dag, de dienst tussen Antwerpen en Vlissingen onderhouden. De „Maipïi" overgedragen. In de buitenhaven werd Zaterdag het door de N.V. Kon. Mij „De Schelde" gebouwde schip „Maipn bestemd voor het vervoer van emi granten aan de Argentijnse rege ring, die de opdracht tot het bou wen van dit schip had verstrekt overgedragen. Aanwezig waren o.a. de gezant van Argentinië in ons land. Van Nederlandse zijde waren de wnd. Commissaris der Koningin in Zee land, mr A. J. van der Weel, de griffier der Staten, mr J. Pilaar en de burgemeester van Vlissingen, mr dr Kollf aanwezig. Vandaag vertrekt de „Maipu naar Amsterdam en daarna naai Hamburg, waar emigranten, ver moedelijk uit de Baltische Janden. aan boord worden genomen. Ned. ver. tot beschernains van vogels. Alhier werd de algemene verga dering van de Nederlandse Ver eniging tot bescherming van vogels gehouden. De leden van de vereni ging werden op het stadhuis ont vangen door de burgemeester. Na de vergadering maakten de aanwezige leden een excursie naar het duingebied bjj het pompstation der waterleiding te Zierikzee. uj', :.n. rtl- nauwelijks meer gesproken: Wij nandse was nu deiimtief tot de conclusie gekomen, dat ziin tweede huwelijk een grote vergissing wa En in de stille uren op zijn kantoor schold hij zichzelf meermalen uit voor een stommeling, want hij was er nu van overtuigd, dat een huwe lijk met Miep tot op zekere hoogte aan geheugenstoornis? Als je wilt, kan ik het wel een beetje opfris sen, 'IOC?" „Wel," antwoordde hij, een siga ret opstekend, „laat dan maar eens horen." Ze kerk hem enkele momenten doordringend aan, doch hij sloeg zijn ogen niet neer. „Ben je nu deed net, alsof hij haar niet be niet vergis, heb jij haar ontslagen, niet?" „Je begrijpt best, wat ik bedoel. Waar is zij op het ogenblik?" „Heeft dat iets met jouw vertrel uitstaande?" vroeg hij, zonder op haar vraag te antwoorden. (Wordt vervolgd.) Na het dichtst ifcken van de mouwnaad naait U de 6 -cm brede manchet (stippellijn) aan en zet de mouw, over de kop ingehouden, met de naad circa 4 cm voor de zijnaad in het armsgat. kraag, manchetten en zakkleppen afstekende stof. Dit model kan ook heel goed met lange of driekwart mouw ge dragen worden. de vrouwen, die de arbeiders tot staking aanzetten. Zij zijn het ook, die thans de spanningslijnen tussen volk en re giem bepalen en dat moet uitein delijk een grote invloed hébben op haar morele en sociale positie in het Spaanse burgerleven.

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 2