TE DE HOTEL KWESTIE TE TERNEUZEN specia «ale aan en Het badhuis in Nederland Spaar uw Ni A. J. Si VINI Gemeentebelangen in het gedrang Vragen aan de Minister Zilveren jubileum Pastoer Meeiis te Axel DE ZWARTE VLEK RECHTSZAKEN ELKE In d< 3 GEMIDDELD EEN MAAL PER JAAR EEN BAD. ■nmnniiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii'ii NOOJ Telefo 0e situatie injde schoenindustrie AGENDA Het lid van de Tweede Kamer, de heer Posthumus (Arb.), heeft aan de minister van Wederopbouw de volgende vragen gesteld: 1. Is het juist, dat door de rijksgebouwendienst een huurovereenkomst is aangegaan, waardoor een der twee bestaande hotels in Terneuzen aan zijn bestem ming wordt onttrokken en gebruikt zal worden voor andere doeleinden 9e verbouw en bouw van scholen Brand ie Hikone Warm Geruisloos 5000 gulden uit een Amsterdams postkantoor gestolen Ril WEE] WIL LET OP ONZE EL BIJ A A] IMIIIIIIIIIllllllllllMllllülli L ti Is ir E i e ERKEND S' 1 Eerste kwaliteit z kinderkleding en i de prijs!!!! Doet Uv AXELSESTRR1A1 Voor de ledenvergadering van het Instituut voor Praeventieve Geneeskunde heeft de heer H. F. Louwe Kooymans, pharmaceu- tiseh inspecteur van de volksge zondheid, een rede gehouden over het onderwerp: „Hygiëne van water, bodem en lucht ten plat- telande". Spr. vroeg allereerst aandacht voor het probleem van de drink watervoorziening en wees er op, dat in ons land vóór ongeveer honderd jaar nog vrijwel middel eeuwse toestanden heersten. Men dronk overal nog onbezorgd het water uit grachten, rivieren, put ten en pompen. Eerst langzamer hand werd men zich bewust van de gevaren, die dit meebracht. Amsterdam was de eerste ge meente, die (in 1853) waterleiding kreeg. In 1900 waren er bijna honderd gemeenten van water leiding voorzien. Pas na 1910 kreeg men de vorming van groeps- of streekwaterleidingen. Uit een in 1947 gehouden wo ningtelling blijkt, dat van de on geveer 2.050.000 woningen in Ne derland rond tachtig procent was aangesloten aan een waterlei dingnet. Met uitzondering van Engeland is dit percentage hoger dan in de ons omringende lan den. Het opvoeren van het aan sluitingspercentage van 80 tot het practische maximum van 92 is, aldus spr., slechts een kwestie van geld. In 1939 zou om tot dit maximum te komen een bedrag vah 80 millioen gulden nodig zijn geweest. Eij de huidige prijzen en tonen zou dit bedrag wellicht viermaal zo groot moeten zijn. Met voorbeelden toonde spr. aan, dat de drinkwatervoorzie ning op het platteland hier en IBij de directie van de Robinson ■schoenfabrieken te Nijmegen is gisteren per telofoon de medede ling (binnengekomen, dat ide wacht geldregeling officieel is goedge keurd. De werktijdkorting in de Nij meegse schoenfabrieken was reeds goedgekeurd. Bij Robinson werd gisteren niet gewerkt. Er zullen deze vceck slechts 2 tot 3 werkdagen! worden inge voegd. Bij de Swift wordt nog alleen gewerkt in de afdeling bodemon- slerdelen. Daar zal men nog 5 tot 6 dagen wenk (hebben voor het afmaken wan monsters. Eind van de week zal de fabriek daar geheel stil liggen. (Er komen nog steeds geen or ders binnen. De toestand bij de Nimco en bij Wellen en: Co is niet veel 'beter. Wachtgeldregeling voor de schoenindustrie. De minister van Sociale Zaken heeft in beginsel besloten de wachtgeldregeling 1946 voor de schoenindustrie van toepassing te yebklaren. Op de aanvragen der afzonder lijke ondernemingen zal door de minister van geval tot geval na der worden beslist. daar veel te wensen overlaat. Zo is uit een uitgebreid onderzoek in een dorp in Noord-Brabant ge bleken, dat slechts in vier van de honderd onderzochte gevallen het water, hoewel niet fraai van sa menstelling, voor gebruik nog wel toelaatbaar was. In Buren (Betuwe), een plaatsje met dui zend inwoners in de kom, is bij verreweg het merendeel der wo ningen geen middel tot water voorziening aanwezig. Het groot ste deel van de burgerij is dan ook verplicht al het drink- en gebruikswater te betrekken uit een uit 1732 daterende stads- pomp. Voorts toonde spr. aan, dat vele Nederlanders weinig of geen ge bruik maken van zwem- en bad- gelegenheden. Blijkens de laatste cijfers gaat de gemiddelde Ne derlander maar één maal per jaar naar een badhuis en twee maal per jaar naar een zwembad. Hechts een kwart van de ge meenten beschikt over een .weminrichting. Aan het einde van zijn voor dracht kwam spr. tot de conclu sie, dat een belangrijke schrede zou zijn gezet op het pad tot ver dere verbetering van de volks gezondheid, indien al het moge lijke werd gedaan op het gebied van de drinkwatervoorziening, de zweminrichtingen en badhuizen en de riolering. Indien de inspecteurs en zij, die werkzaam zijn op het gebied van de volksgezondheid slechts de beschikking hadden over een „ezeltje strek je", zou in de kortst mogelijke tijd aan talloze wensen op hygiënisch gebied worden voldaan. Prof. Ir. W. F. J. M. Krul, di recteur van de rijksdienst voor drinkwatervoorziening te Delft, sprak een inleidend woord, waar in hij de ontwikkeling ten aan zien van de ziektenvoorkoming en de ziektenbestrijding uiteen zette. HEDEN: TERNEUZENConcertgebouw 8 uur: Biosc. ,,Hpe ik Amerika ontdekte". MORGEN: TBRNEUZEN: Luxor Theater 8 uur: Biosc. „Hoe ik Amerika ontdekte". AXEL: Het Centrum, 8 uur: Biosc. Madame Pimpernel". Kleuterschool Ds. Scharp. straat, 36 uur: Tentoonstel ling. De BRANDSTICHTING. politie te 's-Gravenhage heeft de 45-jarige S„ de bewoner van het perceel aan de Konin ginnegracht dat gisteren uit brandde, in verzekerde bewaring gesteld. Dit is geschied hangen de het onderzoek, dat door de politie naar de oorzaak van de brand is ingesteld. 2. Is deze overeenkomst tot Hotel des Pays Bas in een belas stand gekomen nadat is gebleken, dat er wel belangstelling was van gegadigden, die bereid zouden zijn het betrokken pand opnieuw als hotel te exploiteren? 3. Indien beide bovenstaande tingkantoor wordt omgezet. Enige „lezers-die-schrijven" lie ten in deze kwestie te veel hun sentiment werken. Zij hadden het over het oudste hotel ter plaatse, dat niet verloren mocht gaan, over de oude tradities, die aan vragen bevestigend worden beant- Pays-Bas vastzitten, over de ver woord, is de minister dan van me-1 gaderruimte in Terneuzen en nog ning, dat Terneuzen en omgeving meer bijkomstige factoren Blijkens een mededeling 'heeft de minister van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen zich ge noodzaakt gezien te bepalen), dat voor de verbouw van scholen, waarvan de kosten een bedrag van 15.000 te (boven gaan, tot nader order geen rijksgoedkeuring zal worden verleend. Voor de bouw van scholen, wel ke dienen voor het vervangen van reeds bestaande schoolgebouwen zal eerst rijksgoedkeuring worden verleend nadat deze scholen op een vast te stellen urgentielijst zullen zijn geplaatst. Voor de bouw of uitbreiding van anders scholen zal slechts de rijksgoedkeuring worden verleend nadat plaatsing op de urgentie- lijjat is geschied dan wel door de minister een urgentieverklaring is afgegeven. Ten alanzien van de bijzondere scholen is 't 'bovendien nog nood zakelijk, dat een verklaring wordt overgelegd waaruit blijkt, dat het gemeentebestuur instemt met de urgentie van de bouw of de ver bouw van de (school en voorts dat het financieringsplan van deze bouw of verhouw in orde is. met het ene overblijvende hotel en de daarbij behorende vergader ruimte voldoende zijn uitgerust, dit mede met het oog op het stre ven van de regering om het toe ristenverkeer in ons land te ver groten 4. Hebben bij het aangaan van deze huurovereenkomst door het rijk andere overwegingen een rol gespeeld, die gewichtiger zijn dan die, in de vorige vraag genoemd? Met deze vragen heeft het Ka merlid Posthumus de knuppel dus midden in het hoenderhok gewor pen. Reeds geruime tijd hadden ons geruchten bereikt over de moeilijkheden, die rond de beken de hotelkwestie in Terneuzen wa ren gerezen. Enige ingezonden stukken, die de zaak zelf slechts zijdelings raakten en de kernpun ten onaangeroerd lieten, hebben wij met opzet in portefeuille ge houden. daar wij op het stand punt stonden, dat met de bespre king van een zakelijke transactie geen enkel belang werd gediend. Nu echter hoe langer hoe meer bijzonderheden over deze aangelegenheid bekend zijn ge worden, nu de burgemeester van Terneuzen de belangen, die er voor Terneuzen aan vastzitten, in Den Haag heeft belicht en nu zelfs een Kamerlid de hele ge schiedenis in het volle licht der openbaarheid plaatst, nu kan het zijn nut hebben op een en ander wat uitvoeriger in te gaan en te onderzoeken, of hier belangen lig gen, die uitgaan boven het op zichzelf simpele feit, dat het Zondagavond is brand uitgebro. toen tijdens een ontspanningsibij- eenkomst in een zijdefabriek te Hikone, 1O0 'lcm ten N. O. van Dsaka. 23 Arbeidsters kwamen om het leven en meer dan 20 wer den gewand. Het vuur ontstond, doordat de film, die vertoond werd vlam Vat te. De meeste slachtoffers vielen door de ontstane paniek. Wij stellen met nadruk vast, dat ze gelijk hadden! Men kan zich inderdaad de Nieuwstraat in Terneuzen niet indenken zonder het beeld van het aloude Hotel des Pays Bas, waar in lang ver vlogen tijden de bekende „Sym- phonie" haar triomfen vierde, waar de Sociëteit „Harmonie" ge vestigd was, waar de biljart-, schaak- en bridgeclubs hun weke lijkse bijeenkomsten hielden en waar winter na winter legio „avondjes" werden georganiseerd in de ruime bovenzalen, die zich bij uitstek leenden voor intieme en hooggestemde festiviteiten. Wij herhalen, het is allemaal waar! Maar daar ligt de kern van de zaak niet. Vergaderen kan men tenslotte overal en feestjes op touw zetten eveneens, al is er in Terneuzen ongetwijfeld een te kort aan geschikte vergaderruim te, speciaal voor de z.g. vaste clubs, en met het verdwijnen van Pays-Bas zou de situatie in dat opzicht bepaald funest worden, maar zelfs dan zouden we naar onze smaak nog niet kunnen spreken van schade toebrengen aan specifiek Terneuzense belan gen Die belangen liggen op hoger niveau en betreffen voornamelijk, om ons slechts te bepalen tot de 3 voornaamste punten, het drukke reizigersverkeer, in verband met handel, scheepvaart en industrie, het toerisme en de wekelijkse graanmarkt. Er wordt in onze -ijd nogal veel geschermd met het vreemdelin genverkeer en met de uitbreiding van de toeristische mogelijkhe den. Ook Terneuzen doet in dit opzicht wat het kan. „Klimop" en de „Harmonie" laten dit jaar zien hoe Terneuzen in het mid delpunt der belangstelling kan worden geplaatst. De wielerwed strijden trekken een massale be langstelling. De jachthaven staat, naar men ons mededeelde, voor een nieuwe uitbreiding en straks brengen de zomer-pleizierboten de Belgische bezoekers weer bij dui zendtallen naar Terneuzen. In het licht dezer feiten moet het de objectieve waarnemer toch eigenlijk te zot voorkomen, dat men juist het alom bekende en oudste hotel ter plaatse gaat slui ten om er n' importe welke ande re bestemming aan te geven. En dat in een tijd, waarin de behoef te aan hotelruimte zich steeds sterker zal doen gevoelen. Hier staan waarlijk Terneuzen se belangen op het spel Reeds in de eerste dagen dat Pays-Bas was gesloten, kwam men in Terneuzen hotelruimte tekort. Wat moet dat worden in het komend seizoen, in volgende zomers, als het toerisme onzer Zuiderburen, steeds meer op Ter neuzen wordt afgestemd, dank zij het lofwaardige initiatief van mensen die weten hoe het moet! Het is in dit verband verblij dend dat de burgemeester van Terneuzen onmiddellijk de kat de bel heeft aangebonden en naar Den Haag is gereisd om op het departement van Volkshuisves ting voor de waarachtige belan gen van zijn gemeente op de bres te staan. Wij hopen dat zijn door tastend werk bekroond zal wor den. Ook van andere zijde zijn stap pen gedaan om het onheil van Terneuzen af te wenden. Spreken we de hoop uit. dat het Terneuzens algemeen belang zal zegevieren. De toekomst van onze gemeente kan er bij gebaat zijn. Kort geding. Naar we vernemen wordt de tusseri beide partijen hangende hotelkwestie vandaag reeds in kort geding voor de Middelburgse rechtbank behandeld. Het is dus te verwachten, dat hier spoedig een beslissing zal vallen. Onder enorme belangstelling oudste lid van het zangkoor en in van de zijde der parochianen z"n mnctie van voorzitter van het vierde de Zeer Eerwaarde Heer Wit-Gele Kruis. De heer C. van Pastoor A. Meeüs te Axel Zondag den Bos sprak als voorzitter van j.L zijn 25-jarig priesterjubileum, de R.K. Fabrieksarbeidersbond, Door het feestcomité was gezorgd de heer R. van den Berg namens voor een treffende versiering. De de R.K. Organisatie van Vervoers weg van de pastorie naar de kerk personeel (St. Raphaël), door was met bloemen getooid. In het welke organisatie eveneens een kerkgebouw prijkten de Pauselij- bloemenmand werd aangeboden, ke kleuren (wit-geel), benevens De heer Th. J. Tieleman sprak bloembakken met geraniums, namens de R.K. Overheidsdiena- Koor en kansel waren verlucht ren, de heer Ach. van der Linde met aronskelken en anjers. In namens de R.K. Zang- en Toneel- het priesterkoor prijkte een schat ver. „Thalia". Namens de K.A.V. van bloemstukken, geschonken werd een bloemenmand aangebo- door Katholieke organisaties. den. Mevr. Misseghers-Baert Nadat des morgens te 7 uur en ?Pr.aJf Katholieke Ac- 8.30 uur de H.H. Missen waren fr 9Michiieisen namens gecelebreerd werd om 10 uur, on- a ,e' Yan ,e der grote belangstelling een ïleer Y nflITiens1 plechige Hoogmis met assistentie opgedragen. Door het kerkkoor r" onder leiding van de heer E. van den Berg werd hierbij de „Missa Panis Angelicus" gezongen. De feestpredikatie werd gehouden door de Zeer Eerw. Heer Pastoor Preijers van St. Jansteen, bij wie de jubilaris zijn eerste jaren priester was. Pastoor Preijers schetste zijn collega als een vol ijverig en toegewijd mens, die in het bijzonder meevoelde met maatschappelijk misdeelden. Om 2 uur werd een plechtig Lof met assistentie opgedragen, waar na, alweer onder grote belang stelling, in het Gezellenhuis, een herdenkings- en huldigingsbijeen komst werd gehouden. Dit ge bouw was daartoe door de K.A.V. versierd. Gelukwensen werden uitge sproken door vele vertegenwoor digers uit de kerkelijke organisa ties. De heer J. Kerckhaert sprak namens het kerkbestuur en bood een gift in enveloppe aan. De heer P. M. de Kort voerde het woord namens de R.K. scholen en wees op de noodzakelijkheid van een harmonieuze samenwerking tussen kerk en school, met als doel de opvoeding der jeugd. Na mens de K.A.B. sprak de voorzit ter, de heer Eug. Maas, die een bloemenmand aanbood. De heer C.Th. van de Bilt feliciteerde als UIT HET VREEMDELINGEN LEGIOEN GEDESERTEERD. In Cuxhaven zijn als versteke lingen aan boord van het Duitse schip Claus Boege twee Duitse deserteurs uit het Franse Vreem delingen legioen aangekomen. Het zijn de 28-jarige Richard Schwarz en de 24-jarige Erwin Kuehnert, die in Casablanca de serteerden met behulp van hen door Duitse zeelieden verschafte kleding en paspoorten. Zij zeiden, dat 65 tot 70 pro cent van het Franse Vreemde lingenlegioen uit Duitsers be staat en dat bij de gevechten te gen de Vietminh in Indo-China gehele regimenten Duitse legion- nairs waren vernietigd. Schwartz zegt, dat hij in 1946 in Saigon tot tien jaar gevange nisstraf werd veroordeeld, om dat hij had gezegd te willen de serteren. Ongeveer 6 jaar geleden had hij, als krijgsgevangene, dienst genomen in het legioen. Kuehnert zei, dat hij zeven maanden geleden voor het le gioen tekende. Beiden verklaar den, dat in Fez vele Duitse re- cruten van het Vreemdelingenle gioen getracht hadden over land te ontsnappen, doch zij waren ge vangen genomen. de heer Kerckhaert namens het kerkbestuur een bloemstuk aan bood. Hierna nam de jubilaris zelf het woord. Hij dankte allen en was zeer ontroerd, bij het aan schouwen van de algemene en spontane hulde, door zijn paro chianen gebracht. Nadat „Thalia" een toepasse lijke priestercantate had gezon gen, was er voor de parochianen gelegenheid pastoor Meeüs per soonlijk te feliciteren, alsmede hun handtekening te plaatsen in een herinneringsalbum. Zowel van het één als van het ander, werd een druk gebruik gemaakt. Tenslotte dankte de heer P. M. de Kort namens de feestcommis sie allen voor hun medewerking aan dit zo zeer geslaagde feest, inzonderheid bracht spr. dank aan de heren F. C. Antheunis, L. A. Rammeloo en V. Schelle- man, die de ziel waren geweest van de fraaie versiering. De plechtigheid werd bijge woond door tientallen familiele den van de jubilaris uit binnen- en buitenland. De Katholieke pa rochie te Axel beleefde een on vergetelijke dag. Verbaasd publiek keek toe. Dief op zijn fiets verdwenen. Op een even verbluffende als brutale wdjze heeft Zaterdagmid dag tegen het middaguur een circa 28-jarige man kans gezien 500 uit een geldtommel, achter het loket, in het postkantoo aan de Koninginneweg in Amsterdam- Zuid, te pakken en spoorloos te verdwnijnen. [De man 'zei tegen de loketamb tenaar, dat hij een rekening bij de postcheque- en girodienst wilde openen en de ambtenaar ging het daarvoor vereiste invulformulier halen. Nauwelijks had de ambtenaar zijn post verlaten af de man klom op de balie, deed een greep in de op (het bureau staande geld/bak, pakte een stapeltje bankbiljetten, en manoeuvreerde op 'behendige wijze tussen het aanvankelijk sprakeloos staande publiek naai de uitgang toe. (De ambtenaar, terugkomend met het formulier, (bemerkte wat er was: geschied, maakte alarm. Twee personen renden naar bui ten, maar 'hadden echter het na kijken, want de dief had op een hoek zijn fiets gereed staan. Hij spong er op en is nu (spoorloos. Er stonden circa 8 mensen voor de balie toen de dief het geld weg nam, het is daarom voor de politie een volkomen raadsel, dat geen hunner ook maar iets heeft ge daan om de man tenminste in zijn vlucht te belemmeren. Roman door NIEK VAN DER ZWAAN. 88) Nadruk verboden Langzaam liep hij naar de ver bindingsdeur en draaide de sleu tel om. Even nog wendde hij zich naar haar toe, maar het meisje zat nu in een voorovergebogen houding. Toen ging hij zijn kan toor binnen en deed de deur ach ter zich dicht. Meteen ging de telefoon. Hij vermande zich en was weer de zakenman. Een half uur later verliet een verontwaardigde man, bepakt en bezakt, de uitgeverij. Miep had in haar woede Balk, omdat deze haar laatste kans op geluk had vergooid, op staande voet ontsla gen. Na een heftige woordenwis seling had deze zijn bezittingen bij elkaar gepakt en; was ver trokken, alle mogelijke vloeken en verwensingen richtend aan het adres van de uitgeverij in het algemeen en de vrouwelijke fir- mante in het bizonder. XXII. Het vlotte inderdaad niet tus sen Wijnandse en zijn tweede vrouw. Al na enkele weken ont dekte Wijnandse, dat Gonnie niets om hem gaf en als het enigszins mogelijk was iedere toenadering trachtte te ontko men. Wijnandse berustte en was dankbaar, dat ze in ieder geval voor zijn kleine meid lief was. Gonnie ging dikwijls met Tini wandelen en als hij haar dan, aan de hand van haar stiefmoeder over de straatweg zag lopen, keek hij haar na, zo ver hij kon. Zijn kleine meid was nog zijn troost na al deze desillusies. Daarbij kwam nog, dat Gonnie niet overweg kon met Aagje. Het dienstmeisje had reeds de eerste dagen gevoeld, dat haar nieuwe meesteres haar niet vriendelijk gezind was en het kon dan ook niet anders, of er moesten bot singen komen. Aagje, die na de dood van Wijnandse's eerste vrouw een vrijwel zelfstandige positie had bekleed, viel het niet gemakkelijk om opnieuw de be velen van een meesteres op te volgen. In tegenstelling tot me vrouw Donker, die op de dag van Wijnandse's huwelijk weer ver- minste tact. Althans, ze toonde het niet. Gewend als ze was om te commanderen en gehoorzaamd te worden door kinderen van 8 en 9 jaar, kon ze niet begrijpen, dat ze tegenover een meerder jarige dienstbode anders moest optreden. Éénmaal had Aagje zich in een boze bui laten ontval len: „Ik ben geen schoolmeisje," maar het antwoord, dat de tact loze Gonnie daarop gegeven had, wierp slechts olie op het vuur. „Neen," had ze snijdend gezegd, „in dat geval zou ik je een pak slaag gegeven hebben." Wijnandse poogde meermalen de gemoederen te sussen. En hoe wel hij er op wees, dat Aagje tot nu toe altijd een voorbeeldige kracht was geweest, in de keu ken, Gonnie had nu eenmaal iets tegen haar en het hielp niet veel. Zodoende was hij ook vaak prikkelbaar, iets, wat zijn perso neel niet gewend was en zij be merkten al dra, wie eigenlijk de hoofdschuldige was. Gonnie de Rooy was nu eenmaal niet ge zien onder haar stadgenoten, doch als mevrouw Wijnandse verspeelde ze al spoedig het res- tantje sympathie, dat ze nog bij deze en gene bezat. Natuurlijk groette iedereen haar, zoals het trokken was, had Gonnie niet de boorde. Ze was tenslotten de „vrouw" van de „baas" en dat schiep verplichtingen. Maar in wendig mocht niemand haar. Kwam Miep vroeger, toen Tini nog leefde, dikwijls een uurtje in de villa, tegenv/oordig bleef ze er weg. Éénmaal was ze, na her haalde uitnodiging van Wijnand se, een avondje geweest. Doch de kille sfeer, die er in de ruime salon hing en de vijandschap van Gonnie, die als het ware te voe len was, hadden, gemaakt, dat, Miep het bij dit ene bezoek had gelaten. Miep, die een scherpe opmerkster was, had onmiddel lijk door, dat dit huwelijk een mislukking was. Meer nog, ze voelde aan, dat Gonnie haar nu als mindere zag enbehan delde. Zij was immers „mevrouw" Wijnandse! Dat moest de door haar man geprotegeerde Miep Jacobs, al was ze ook honderd maal firmante, maar eens goed begrijpen. Miep Jacobs begreep het en de verhouding tussen de beide vrou wen was koel beleefd. Vroeger was het Gonnie en Miep, tegen woordig zei Miep op veelbete kende toon „mevrouw" en Gon nie beantwoordde deze aanval door even koud en gevoelloos te spreken van „juffrouw Jacobs". (Wordt vervolgd.) UITSPRAAK INBRAAK ,LHK>" TE AMSTERDAM. Het Amsterdamse gerechtshof veroordeelde coniform de eis van de procureur_generaal (bevesti ging van het rechtbankvonnis) de 60-jarige IN. de (G. tot 3! jaar ge vangenisstraf met aftrek van de voorlopige hechtenis. De G. werd veroordeeld voor een inbraak in het restaurant van j.Lido'' 'aan het Leidseplein te Amsterdam, waar in de nacht van 17 op 18 Juli uit een brandkast een 'bedrag van (bijna 20.000 werd gestolen. Hij had, ontkend, maar zijn me deverdachte, de nachtportier van Lido ti ad verklaardr dat hij de sleutel van de brandkast aan De G. had gegeven. Van de 29-jarige dochter van deze portier, die van heling wias beschuldigd, maar door de recht bank was vrijgesproken en tegen wie de procureur-generaal zes maanden had geest, werd het vrij sprekend rechtbankvonnis beves tigd. I

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 2