Tragische vergissing boven Korea De garantieprijs voor Bacon De prijzenslag in de VS tie Geringe terreinwinst der verbondenen Commandant van Oldebroek voor de krijgsraad Het ontslag van Papagos Arrestatie gelast van Griekse officieren Nederlander bij auto-ongeval in Duitsland omgekomen Vissers verlaten *600 Personen gearresteerd INDO-CHINA India's strijd tegen de honger De Duitse Oestervisserij WEERSVERWACHTING HOOGWATER. loHensief in -Ch'na situatie oenenindustrie WACHTING 5WATER. Frankering bij abonnement: Temeuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande. Redactie-adres: Noordstraat 5557 - Terneuzen Tel. 2510 Na 5 uur TeL 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 4,55 per kwartaal. Per week 37 cent. Losse nummers 7 cent. DE DINSDAG 5 JUNI 1951. 7e Jaargang No. 1746. Verschijnt dagelijks N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Rubriek .<leine Advertenties 5 regels 75 ct.; iedere regel meer 15 ct Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot de* namiddags 2 uur. Advertentieprijs per mm 12 cx j minimum per advertentie 1,80. Volgens een communiqué van liet achtste leger stuiten de Ver honden troepen in de centrale sector op krachtige tegenstand, In de buurt van -Jongtsjon onder namen 2000 Chinezen een tegen aanval, die werd afgeslagen. Er werden 50 krijgsgevangenen ge maakt De Verbondenen boekten een terreinwinst van twee tot drie km. Ook in de omgeving van Tsjalli, Jongdoni en Hwat- sjon werden de Chinese aanval len afgeweerd. Het verzet van de tegenstander in de buurt van Janggoe en Indjé wordt zwakker. Ten N. van Jongongni zetten de Verbondenen hun aanvallen voort Ten N.W. van Hwatsjon konden de geallieerden in weer wil van krachtige tegenstand één tot vier km oprukken. Ten Noorden van Jongjong was lichte tot hevige tegenstand van naar schatting een regiment. Twee tegenaanvallen van de Noordelijken werden afgeslagen. Autoriteiten van de Ameri kaanse luchtmacht hebben Maan dag meegedeeld, dat Zondag door een tragische vergissing" twee Amerikaanse transportvliegtui gen, z.g. „Flying Boxcars", door artillerie van de Verbondenen werden neergeschoten. De toestellen vervoerden voor raden, die boven troepen van de voorhoede zouden worden uitge worpen. Toen de vliegtuigen het bestemde gebied naderden, ver zuimde het geschut van de Ver bondenen het vuren te staken. Het ene toestel explodeerde on middellijk, nadat het was getrof fen; het tweede stortte een ogen blik later neer. Van de bemanning der beide vliegtuigen van tien personen werden drie overlevenden gevon den. De in het gebied van de Imd- jin oprukkende Verbondenen zijn De eerste minister van Grieken land heeft Maandag verklaard, dat alle pogingen van de Griekse regering om veldmaarschalk Pa pagos te overreden, zijn taak als opperbevelhebber weer op te vat ten schipbreuk hebben geleden. Hij zeide het te betwijfelen of Papagos zrjn ontslag om gezond heidsredenen opnieuw in overwe ging zou willen nemen, zelfs in dien de Amerikaanse ambassa deur hem dit zou aanraden. De premier sprak de beweringen •van de oppositie, dat de regering ,,de kwestie Papagos" verkeerd had behandeld, tegen. Het Griekse opperbevel heeft gisteren de arrestatie van 6 leger officieren, onder wie een brigade generaal gelast. Zij worden beschuldigd van in subordinatie toen veldmaarschalk Papagos de vorige week zijn ont slag indiende. Zij zouden gepoogd hebben een radio-station te bezetten en wach_ ten hebben geplaatst voor open bare gebouwen en het parlements gebouw in Athene. De andere betrokkenen zij,n twee kolonels en een majoor. Alle 6 zijn zij thans te Kefissia, in de buurt van Athene, gedeti neerd. Bij een auto-ongeval in de buurt van Dusseldorp is Ir. B. H. Blan kenberg uit Aerdeiihout, directeui van de chemische fabriek „Noord- Holland" in Beverwijk, om'het le ven gekomen. De heer Blankenberg, die met zijn echtgéhote, zijn schoonzuster en haar man per auto een vacan_ tietocht door Duitsland maakte, moest uitwijken voor een motor rijder en reed daardoor tegen een boom. Hij werd op slag gedood. De drie mede-inzittenden zijn zwaar gewond opgenomen in het ziekenhuis Grevenboich bij Keulen. Maandag zeer hevig door de Chi nezen beschoten. Over het gehele Noreaanse front is de geallieerde linie een weinig vooruitgescho ven. De vordering bedroeg bij na 2 km. Het vuur der Chinese mortieren was hier zeer hard nekkig. In de westelijke frontsector hebben geallieerde stoottroepen in een open boot een rivier over gestoken, waarna zij een ver rassende aanval uitvoerden op de Chinese strijdkrachten aan de overkant. De geallieerde artillerie be schoot Chinese eenheden die, met behulp van burgerarbeiders, be zig waren versterkingen op te werpen langs de noordelijke oever van de Imdjin. In de centrale frontsector sloe- gende Verbondenen verscheidene tegenaanvallen der Chinezen af. In het gebied van Jongtsjon, ten N. van de 38ste breedtegraad, vielen 200 Chinese militairen aan. Een en dertig hunner wer den gedood, vijftig gevangenge nomen en de rest uiteengeslagen. In het gebied van Jongongni ontmoetten de Verbondenen ma tige tot zware tegenstand. Zij bleven echter vorderen. Hetzelf de deed zich voor in twee gebie den ten N.W. en ten W. van Hwatsjon. Geallieerde vliegtuigen hebben Maandag spoorwegemplacemen ten, spoorwegbruggen, troepen concentraties en bevoorradings centra aangevallen. NEDERLANDS BELGISCHE WATERWEGEN. Op de agenda van de vergade ring van de Kamer van Koop handel te Rotterdam stond o.m. het punt van de Nederlands-Bel gische waterwegen. De voorzit ter, Mr K. P. van der Mandele, meende dat het nu niet het ogen blik was er diep op in te gaan. Naar aanleiding van het onlangs verschenen rapport van de com missie Van Cauwelaert-Steenber- ghe heeft de Kamer zich aan de studie van dit rapport gezet en het ligt in de bedoeling, aldus Mr Van der Mandele, overleg te plegen met de regering. Deze heeft toegezegd geen verdere stappen te doen, alvorens de Ka mers van Amsterdam en Rotter dam hun standpunt hebben ken baar gemaakt. Bij Boston in Texas is een vrachtvliegtuig neergestort. 10 personen kwamen om het leven. De politie gelooft, dat 't toestel door de bliksem getroffen werd. HET STANDPUNT VAN DE STICHTING VOOR DE LANDBOUW. „Zoals bekend is onlangs ge publiceerd dat de garantieprijs voor bacon is herzien en dat deze in de loog» van de komende maanden regelmatig zal stijgen, zodat hij per 1 Augustus van dit jaar 2,38 zal bedragen". „In haar vergadering van 31 Mei heeft de hoofdafdeling vee houderij van de Stichting voor de Landbouw de politiek bespro ken, welke de overheid voert met betrekking tot de varkens houderij. Hoewel het wordt voor gesteld alsof de verhoging van de baconprijs tot f 2,38 een sti mulans inhoudt voor de varkens houderij, is de hoofdafdeling van oordeel, dat zulks niet het geval is. Men kan deze verhoging niet zien als een gehele of gedeelte lijke extra-winst voor de produ cent, waardoor de baconmesterij voor hem aantrekkelijker zou worden, aangezien de verhoging voornamelijk een compensatie is voor de verlaging van de subsi die op het krachtvoer. De prijs op zichzelf van 2,38 is redelijk, doch het is de vraag of de boe ren, gezien de grotere risico's, deze prijs voldoende zullen ach ten om tot een baconmesterij op grotere schaal over te gaan. Toch zal dit nodig zijn, indien de over heid geen moeilijkheden wil krij gen met de uitvoering van het Engelse baconcontract. Het aan bod van baconvarkens is ten op zichte van enkele maanden ge leden teruggelopen en de vrees bestaat dat dit zo zal blijven. Waarschijnlijk is dit mede een gevolg van de door de overheid gevolgde politiek, dat men te lang de boer in het onzekere heeft gelaten omtrent de prijs en de voedertoewijzing. Ook de beslissing omtrent deze laatste prijsverhoging van de ba con heeft te lang op zich laten wachten. Daarbij komt dat de lange termijn welke de overheid heeft gesteld om de prijs van 2,38 te bereiken, niet bevorder lijk is. Dit duurt immers nog twee maanden, waarin de prijs langzaam zal oplopen. Met de prijs van de bacon zal naar de verwachting van vele boeren ook de prijs van zware varkens om hoog gaan. Men zou daardoor ge neigd kunnen zijn de levering van varkens nog wat uit te stel len omdat men erop rekent na enige tijd een hogere prijs te krijgen, al is het zeer de vraag of men hiermee verstandig doet". Een tweede punt van belang is, „dat de boer zekerheid heeft om trent het voer, waarop hij kan rekenen. De Stichting voor de Landbouw heeft sinds October erop aangedrongen, dat de over heid een duidelijke uitspraak zou doen omtrent de voorziening met veevoeder. Deze is uitgebleven. Wel zou de regering alles in het werk stellen „teneinde de voe- dervoorziening op het tegen woordige, sinds 1 Maart j.l. ver hoogde peil te handhaven". Zij zegt voorts dat „zal moeten wor den verwacht dat voor alle var kens die op de normale boeren bedrijven worden aangehouden, de volledige veevoedertoewijzing zal worden verstrekt". Deze uit spraken zijn tamelijk vaag. Nu is het prijzenswaardig, dat de overheid niet meer belooft dan zij kan geven, doch zij koestert blijkbaar een te grote vrees voor een duidelijke uitspraak en houdt zoveel slagen om de arm, dat de boer niet het nodige vertrouwen heeft in de toekomstige veevoe dervoorziening. Meer succes zou zij bij de vee houders hebben, indien zij dui delijk zou zeggen, dat zq bijv. voor de eerstkomende tien maan den de huidige veevoedernormen kan waarborgen, tenzij zich ca- tastrophale gebeurtenissen als een oorlog of een volledige mis oogst op het westelijk halfror*! zouden voordoen. Deze toezegging zou de over heid dan geregeld kunnen op schuiven telkens voor tien maanden vooruit waardoor de boer weet waar hij aan toe is voor de op te leggen varkens. Zou zich een catastrophe voor doen, dan is geen enkele boer zo onredelijk dat hij van de over heid het onmogelijke zal vergen, mits hem onomwonden en in klare taal zou worden gezegd, waar het op staat. Indien de overheid deze ge dragslijn zou volgen, zal er meer kans bestaan dat het baconcon tract met Engeland ook in de verdere toekomst kan worden uitgevoerd. Dit contract is niet alleen voor de boer, maar voor het gehele economische leven van ons land te kostbaar dan dat het zou mo gen mislukken. Het biedt de var kenshouderij een zekere afzet- garantie en het geeft dus een basis aan het klein-boerenbedrijf, dat behalve op pluimvee en rundvee op de varkenshouderij is aangewezen. De betekenis van dat contract kan men niet hoog genoeg aanslaan. Zelfs in de tijd van de diepste crisis heeft Ne derland nog een aanzienlijke hoe veelheid varkens naar Engeland kunnen afzetten. Omstreeks 1938, toen de afzet zijn dieptepunt had bereikt, gingen wekelijks nog 10.000 varkens naar Engeland. Dit land is steeds een vaste afne mer geweest en men mag ver wachten, dat het dit zal blijven ook. Er is alles aan gelegen dat het baconcontract kan worden uitgevoerd en daarom mag men van de overheid verwachten, dat zij duidelijker uitspraken doet met betrekking tot de voedertoe wijzing. De regering zal dus zowel een voederbeleid als een varkens- prijspolitiek moeten voeren, die voor de boeren een voldoende stimulans biedt om de varkens- mesterij op een gunstig niveau te brengen, aldus de mededelin gen van de Stichting voor de Landbouw. helgoiaoo De mper dan zeventig van Hel goland afkomstige vissers, die Donderdag op het eiland waren teruggekeerd uit protest tegen het voortdurend gebruik van Helgoland als oefenterrein voor geallieerde bombardementsvlieg tuigen en tegen de ontmanteling van de nog intact zijnde haven installaties, zijn Zondagavond laat in hun treilers scheep ge gaan naar het vasteland, aldus een journalist, dit Zondagavond van het eiland is teruggekeerd. Gistermiddag heeft een delega tie van de bewoners van Helgo land een bespreking gehad met Britse en Westduitse functiona rissen teneinde toestemming te krijgen naar het eiland terug te keren vóór de lente van het vol gend jaar. De geallieerden had den toegezegd, dat zij uiterlijk op dat tijdstip het eiland vrij zouden geven. Vandaag zal voor de krijgsraad te Arnhem terechtstaan de over ste Ch. N., geschorst comman dant van het artilleriekamp te Oldebroek. Hem wordt o.m. ten laste gelegd: het zich weder rechtelijk toeëigenen in vereni ging met een ondergeschikte van levensmiddelen, toebehorende aan de Staat der Nederlanden, gedurende de jaren 1948, 1949 en 1950. Voorts wordt hem ten laste gelegd te hebben nagelaten op te treden tegen het plegen van mis- Tengevolge van een geweldige (brand, die 26 Mei te Hankou op 4 punten uitbrak, zijn bijna 3000 huizen verwoest en 4O0 gedeelte lijk beschadigd. Door de onervarendheid van de brandweer woedde de (brand 24 uur lang. 600 Personen zijn wegens be schuldiging vein (brandstichting gearresteerd. drijven door minderen ten aan zien van de toeëigening van levensmiddelen, aldus bijzondere ambtsplichten schendend. Voorts zou hij een boot, niet aan de staat toebehorend, door ondergeschikten van het IJsel- meer naar Oldebroek hebben doen vervoeren en het schip al daar doen opknappen. Vervoer en werkzaamheden geschiedden met rijksmateriaal. Ook heeft hij aan een sergeant-majoor op dracht gegeven met twee bull dozers een aantal kogelvangers te maken ten behoeve van de vereniging „Nationaal Studiecen trum Berkenhorst" te Elspeet. Verder ontlenen wij aan de dagvaarding, dat N. ervan wordt verdacht zich een bedrag van ruim 3000 te hebben toege ëigend, welk bedrag hij als lid van de commissie van de offi- cierscantine te Oldebroek onder zijn berustting had. Hij zou een zekere K. tot afgifte van ruim 2900 hebben bewogen, welk be drag zou moeten dienen om te korten aan te zuiveren. Mannen deden met de vrou wen mee aan een winkelstorm loop, op de vierde dag van de prijzenslag te New York. Gebruikmakend van de vrije Zaterdagmiddag gingen de man nen evenals de vrouwen lang voor de openingstijden van de warenhuizen ook in de rij staan om bij het openen van de deuren al duwend en dringend hun weg naar de diverse goederen, waar van de prijzen tot op een derde zijn gedaald, te vinden. Zelfs buitenmensen, die voor 'n week end in de stad waren, deden mee aan de stormloop. De prijzenslag begon verleden Woensdag, nadat het Amerikaan se hooggerechtshof tot de con clusie was gekomen, dat detail prijzen voorgeschreven door de fabrikanten, niet bindend zijn voor zaken die de prijshandha- vingscontracten niet hebben on dertekend. Zaterdag waren er slechts wei nig tekenen dat de strijd ge staakt zou worden, terwijl Macy, het grootste magazijn ter wereld dat de strijd begon, en ook Gim- DE BRITSE KONING ZIEK De koning van Engeland, Geor ge de zesde, heeft alle openbare ontvangsten voor ten minste 4 weken afgelast. Hij zal een pe riode van volledige rust ingaan, zo is te Londen medegedeeld. In Tonkin, het Noordelijke ge deelte van Vietman, wordt sinds 7 dagen een strijd tussen de strijd krachten der Franse Unie en de opstandelingen der Vietminh ge streden. Naar schatting beschikt de Vietminh in dit gebied over 90 bataljons geregelde troepen, die georganiseerd zijn in 5 volledig uitgeruste divisies en evenveel onafhankelijk opererende regimen ten. De sterkte der Vietminh in Ton kin wordt, hulpeenheden inbegre pen, op 200.000 man geschat. De Tonkinese delta is belang rijk vanwege de rijstbouw. De huidige strijd wordt dan ook de „rijstslag" genoemd. De Franse verliezen in de eerste 4 dagen van deze slag zijn, vol gens hun eigen opgaven, 90 ge sneuvelden en, 120 gewonden. Er wordt gevochten over een front dat loopt van Fhuly, 45 km ten Z. O. van Hlanoi, naar Phat diem, dat nabij de 'kust van de Golf van Tonkin is gelegen. De strijdkrachten der Franse Unie staan hier tegenover 15 tot 18.000 man geregelde troepen van de Vietminh. Generaal Gonzales de Linares, bevelhebber van de strijdkrachten der Franse Unie in Tonkin, heeft te Namdinh meegedeeld dat de opstandelingen der Vietminh drie Franse posten in de omgeving van Phatdiem, 115 km ten Z. O. van Hanoi, hebben aangevallen. Ook Coi Tri, een ten N. W. van Phatdiem gelegen garnizoen, is aangevallen. IDe opstandelingen, die 40 doden op het terrein van de post achter lieten, zijn teruggeslagen. Van Franse legerkringen wordt vernomen dat 1000 man rebellen, de rivier de Day zijn overgesto ken, waarna zijl in kleine eenhe den, doordrongen in een corridor ter lengte van 40 km. In de Ver. Staten vervaardigde „Hellcats" en „Bearcats" hebben de opstandelingen hevig uit de luioht gebombardeerd. De Vietminh-troepen zijn ook door Franse artillerie beschoten. Zij hebben zware verliezen gele den. Het schijnt dat India de eerste slag van de strijd tegen de hon gersnood heeft gewonnen. Het heeft overeenkomsten met elf verschillende levensmiddelen op brengende landen gesloten, waar door het tot eind Augustus a.s. verzekerd is van een gestadige voorziening met granen. De tweede ronde begint in Sep tember a.s. Op dat tijdstip zal het grootste gedeelte van de door het buitenland toegezegde leveringen van levensmiddelen India hebben bereikt, terwijl er nog drie schra le maanden overblijven voor de oogst kan worden binnengehaald. ble, met de verlaging van prij zen voortgingen. In Tennessee was de stad Memphis de eerste, die reageer de op de beslissing van het hoog gerechtshof. Op zijn minst twee warenhuizen begonnen met prijs verlagingen, doch er was hier enige aarzeling te bespeuren. De verlagingen waren niet zo groot als op Donderdag, ofschoon zij wel tot enkele andere artikelen werden uitgebreid. De Eversharp-fabrieken heb ben de leveringen aan Macy stop gezet, omdat Macy volgens hen zich niet aan de prijshandha- vingscontracten heeft gehouden. De fabrikanten van Palmbeach tropencostuums zijn van plan hetzelfde te doen. Macy beant woordde deze maatregel met te verklaren, dat men zo'n contract nooit had ondertekend. Geruchten deden de rond dat deze week een „wapenstilstand" tot stand zou komen, deels als gevolg van het opraken van de voorraad en deels door de actie van Eversharp. Goederen, waarvan de prijzen zijn verlaagd, zijn ondermeer buitenboordmotoren, van 225 dollar tot 163 dollar en televisie- toestellen, waaronder een van 320 dollar tot 60 dollar. Ook klei ne winkels hebben prijsverlaging aangekondigd. De prijzenoorlog heeft echter ook 'n andere zijde. Macy maak te bekend, dat zijn eerste-hulp- dienst tweemaal zoveel mensen had geholpen als het normale honderdtal per dag. DE ARGENTIJNSE ATOOMKWESTIE. Het lid van de Tweede Kamer de heer Goedhart (Arb.) heeft aan de minister van Buitenland se Zaken de volgende vragen ge steld. 1. Is het juist, dat de reis van de kernphysicus Prof. Dr C. J. Bakker naar Argentinië in op dracht van de regering werd ge maakt? 2. Acht de minister het gewenst dat er op het gebied van het atoomonderzoek samenwerking en uitwisseling van gegevens tussen Nederland en Argentinië tot stand komt, terwijl het hui dige Argentijnse regime zich af zijdig houdt van politiek militai re samenwerking met de mo gendheden van Noord-Amerika en West-Europa? Aan de westkust van Slees- wijk-Holstein zal dit jaar na een onderbreking van 25 jaar de oes tervisserij worden hervat. Ruim een half millioen, „zaadoesters" driejarige, ongeveer 40 gram zware schaaldieren zijn door een oesterfirma in Nederland ge kocht en op de „Wykerbank" uit gezet. Reeds in het komende na jaar zullen de eerste binnen landse oesters van de kust van Sleeswijk-Holstein weer aan de Westduitse markt verschijnen. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Dinsdag ochtend tot Dinsdagavond. Weinig verandering. Droog en op de meeste plaat sen zonnig weer, maar in het N. en O. van het land nu en dan overdrijvende wolkenvelden. Ma tige en af en toe vrij krachtige noordelijke wind. Weinig veran dering in temperatuur. WOENSDAG 6 JUNI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 2.50 3.25 4.05 4.15 n.m. 3.21 3.56 4.36 4.46 ZON- EN MAANSTANDEN. ZON MAAN op onder op onder Juni. 5 4.24 20.53 4.08 22.29 6 4.23 20.54 4.56 23.13 7 4.22 20.55 5.57 23.46 regels 75 cent; minimum pei amer, of: Adres er. niddags 2 uur ster alvorens de gedogen op te eigen beweging ran de minister, nerantwoordelijk- voor dat belang leg". en (K.V.P.) stelt a nieuw lid 3 in en om „wanneer arnemens is een gedogen op te •rvan schriftelijk i de rechthebben- gelegenheid stelt acht het amende- loes van Naters Dor een wijziging an art. 6 wil de wensen tegemoet behandeling van rdt uitgesteld tot g. krachten van d* steund door vlieg- neerboten, hebben irste grote tegen-» de trbepen der anvallen doen in a in Noord- Indo- ïobiele groep is in ïiuidelrjke richting van de rivier De waar een krachti- van de Vietminih 3 hevige ajanval- oerd tegen Franse tad Phatdiem ver- ïgenoffensief volgt n intensieve actie .ih-guerilla's, die le front infiltreer. /elden te bereiken, ainh-aanvallen van sn tot de krach tig- om de rijstvelden. autoriteiten ver- Ie toestand Ibij een Yentsjoea, 8 km 4inhbenh, nog ver. van de Vietminh t week is op een kking" uitgelopen, van de VietmirtT,- veek bedroegen on- esneuvelden of ge- ïveer 300 gevange- erliezen bedroegen esneuvelden, 200 vermisten. in de schoenenin. ïegen is nog steeds tig. tfatorieken zijn 300 er werk en keert de wachtgeld zonder alt, in afwachting elingen. ■mt hier het aantal m wordt deze week gewerkt en is voor :ek nog geen rege- Ook hier wordt het eigen risico Uitge- Co liggen alle af in na stil en gaan le wachtlijst, s te Nijmegen was eel bericht ingeko- oedkeuring van de ing. Hctijdkorting toe- oor het K.N.M.I. te ig van Woensdag lensdagavond. ;end zonnig. overdrijvende wol- >r zonnig weer met l in het Oosten van op onweer, natige wind tussen ■ord-West. Weinig i temperatuur. jue vonge wees. telijke mogendheden de Sowjet- Unie nota's faepresenteerd, waar in een conferentie van de minis ters van Buitenlandse Zaken werd voorgesteld, welke in Juli te Washington zou worden ge houden. Op basis van een der drie door de westelijke mogend heden voorgestelde alternatieve agenda's. gering haar ambassadeur in r-oien heeft teruggeroepen In het communiqué van het mi nisterie werd gezegd, dat de am bassadeur op eigenl verzoek werd teruggeroepen. Hij zou n.l. van plan zijn om zijn werkzaamheden op litterair en sociaal terrein in Duitsland voort te zetten. 14 LEDEN VlAN HET NED. DETACHEMENT IN KO REA GESNEUVELD. De regering maakt bekend, dat tot haar leedwezen op 31 Mei j.l. de navolgende militairen in Korea zijn gesneuveld: Soldaat J. Th. van den Berg «/v u c7 juist op dit punt een bataljon N.- Koreanen een scherpe aanval, ten doel hebbend tot elke prijs door de linie heen te toreken en een, be langrijk kruispunt daar achter te toezeten. De vijand slaagde na enkele aianvallen er in door te breken, maar kon toen worden terugge. DAG 7 JUNI. v.m. 3.26 4.01 4.41 4.51 nan. 3.43 4.18 4.58 5.08 NAAR DUITSLAND. Op grond van de gisteren door de Westduitse interministeriële commissie bekendgemaakte nieu we bedragen kunnen uit Neder land textielproducten worden in gevoerd tot een bedrag van producten ter waarde van 320.000 dollar. De heer Van der Goes van Na ters (Arb.) heeft een amende ment ingediend dat nader over leg betoogt. De heer Droesen (K.V.P.) heeft een amendement ingediend om het tweede lid van art. 6 als volgt te lezen: „Indien het gedogen een open- I baar belang dreigt te schaden, ZON- EN MAANSTANDEN. ZON MAAN op onder op onder Juni. 6 4.23 20.54 4.56 23.13 7 4.22 20.55 5.57 23.46 8 4.22 20.56 7.07

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 1