Achtervolgings-offensief afgelopen De reis van Sukarno door Oost-Java De getuigenis van Acheson voor de Senaats-commissie De Perzische olie ie KANS OP BEëINDIGING VAN DE STRIJD De Verbondenen blijven in Noord-Korea, onder dekking van bombardementen uit de lucht en door de artillerie, langzaam vorderen. De Chinezen lever den rondom Hwatsjon, Janggoe en Indjé hardnek kige vertragingsgevechten. In het westelijke gedeelte van de centrale front sector heeft de krachtdadige beschieting door de geallieerden merkbaar uitwerking gehad. De Chinese tegenstand is hier, 11 km ten N. van de 38ste breedte graad in de omgeving van Jongtsjon en ten N.O. van Jongpjong, veel minder geworden. MANDSJOERIJSE BASES NIET BOMBARDEREN Minister Acheson heeft voor de senaatscommissie van onderzoek verklaard, dat niets meer in strijd is met de feiten dan de bewering, dat de Verbonden troepen in Korea en doelloze strijd voeren. „Zij heb ben de Chinese strijdkrachten enorme verliezen toe gebracht en daardoor een belangrijke overwinning behaald", aldus de minister. „De hoop van de communisten om een snelle en gemakkellijke overwinning te behalen, is in rook vervlogen." TRUMANS BOODSCHAP AAN PERZIE. PETAINS TOESTAND SLECHTER. KONINGIN JULIANA 3IJDE CLUBHUISJEUGD VLIEGONGELUKKEN IN DE V. S. DE EGYPTISCHE OLIE. NIEUW PORTRET VAN H. M. DE KONINGIN. WEERSVERWACHTING HOOGWATER. v.m. n.m. op onder op onder offensief in Ch'na ituaiie enenindustrie W ACHTING WATER. DETACHEMENT EN REA GESNEUVELD. op onder op onder Juni. Frankering bij abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande. Redactie-adres: Noordstraat 55—57 - Terneuzen Tel. 2510 Na 5 uur Tel. 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 4,55 per kwartaal- Per week 37 cent. Losse nummers 7 cent DE VRIJ MAANDAG 4 JUNI 1951. 7e Jaargang No. 1745. Verschijnt dagelijks N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Rubriek .<leine Advertenties B regels 75 ct.; iedere regel meer 15 ct. Vermelding ónder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent meer Inzending advertenties tot des namiddags 2 uur. Advertentieprijs per mm 12 ct.s minimum per advertentie 1,80. De strijdkrachten van de V.N. hebben hun aanvallen voortgezet in de sectoren van Hwatsjon en In djé, waar zij op matig verzet zijn gestuit. Hwatsjon werd door de vij and gebombardeerd en ten N. van Indjé worden vijandelijke concen traties gemeld, die door de Verbon den luchtmacht werden bestookt. Op het westfront hebben de Ver bondenen hun patrouilleactiviteit voortgezet, waardoor zij in staat rijn geweest hun stellingen te ver beteren. Een aanval van een vijan delijke compagnie, die bij het aan breken van de ochtend werd onder nomen, is na een kort gevecht afge slagen. Op het oosten van het front en o.m. in de sector van Indjé werd geringe tegenstand gemeld en de geallieerden zetten de aanval voort. Ten N. van de Imdjin ondervon den de Verbondenen hevig vuur van lichte vuurwapens en mortie ren. Rondom Korangpori, ten Z. van de rivier, is de gehele dag ge vochten. Bii het invallen van de duisternis trokken de Verbondenen terug. De geallieerden rijn erin ge slaagd het door hen over de ten N. van Jongpjong stromende Hantan gevestigde bruggenhoofd te conso lideren en uit te breiden. Na versterkingen te hebben ont vangen vielen de Chinezen ten N. en ten N.O. van Jonggong en ten W. van Hwatsjon aan. In dit door dalen doorsneden heuvelachtige gebied is tot laat in de nacht door gevochten. De Chinese aanvallen werden afgeslagen en het Achtste Amerikaanse leger nam, gesteund door artillerie, mortieren, gevechts wagens en vliegtuigen, het initia tief Het wist, onder krachtige Chi nese tegenstand zeer geleidelijk te vorderen. De Chinezen houden stand op de heuvels en bergruggen ten N. van Hwatsjon. Achtervolgings-offensief afgelopen. Zaterdag heeft de bevelhebber van het Amerikaanse achtste leger, generaal James van Fleet, bekend gemaakt, dat de troepen van de V.N. de achtervolging van de terug trekkende legers hebben voltooid. „De achtervolgingsphase is ge ëindigd met het opnieuw verdrij ven van vijandelijke eenheden uit Zuid-Korea", behalve het grensge bied ten Westen van de Imdjin, al dus Van Fleet. Van Fleet zei, dat het achtste leger „de onwettige vijandelijke agressie tegen Zuid-Korea zal blij ven stuiten en indien nodig derge lijke dreigingen in Noord-Korea zal opvangen". Hij verklaarde voorts, dat onder de Noordelijken meer dan 100.000 slachtoffers waren gemaakt in de periode 1631 Mei. Hierbij waren inbegrepen 10.000 krijgsgevange nen. Zijn hoofdkwartier had de meldingen van de afzonderlijke eenheden over slachtoffers dras tisch verminderd. Zij kwamen tot bijna het dubbele van het aantal. Engeland en besprekingen over Korea. Zaterdag is in Londen officieel bekendgemaakt, dat Engeland het initiatief heeft genomen voor be sprekingen met andere belangheb bende mogendheden over eventuele nieuwe stappen om de Koreaanse oorlog door onderhandelingen met communistisch China te beëindigen. In Londen verluidt, dat in het licht van de militaire ontwikke ling in Korea de reeds bestaande besprekingen onlangs zijn uitge breid. Het bericht van Zaterdag zegt, dat de onderhandelingen zou den bestaan uit: Een herziene verklaring van de politieke doelstellingen van de V.N. in Korea en Een benadering van China om een wapenstilstand, gevolgd door een vredesconferentie, te bereiken. Waarnemers geloven, dat het Britse initiatief zich in een inlei dend stadium bevindt. Het zou nog te vroeg zijn om te zeggen of de onderhandelingen over de V.N. zul len worden geopend of over indivi duele mogendheden in China of door een combinatie van deze twee mogelijkheden. China en de Koreaanse oorlog. Het semi-officiële „volkscomité voor wereldvrede en tegen Ameri kaanse agressie" heeft via Radio- Peking een oproep gericht tot alle afdelingen van het comité in het land om een bijdrage te leveren voor de aankoop van vliegtuigen en kanonnen „teneinde de overwin ning in Korea te behalen". De be volking werd voorts opgewekt alle steun te verlenen aan de nagelaten betrekkingen van hen, die in Ko rea zijn gesneuveld. Noorse stem over de oorlog. De Noorse afgevaardigde bij de V.N., Arne Sunde, heeft een radio rede gehouden, waarin hij aan drong op waakzaamheid bij het zoeken naar mogelijkheden voor een eervolle beëindiging van de Ko reaanse oorlog. Ieder militair en diplomatiek middel moet worden gebruikt om de vijand ervan te overtuigen, dat „de tijd voorbij is, dat hij enige werkelijke kans had om de strijd krachten van de V.N. uit Korea te verdrijven". ,.Dr oorlog wordt niet gevochten omdat Korea strategisch belangrijk is of om Korea's natuur lijke rijkdommen, maar om een we reldoorlog te vermijden". Sunde zeide voort, dat er geen twijfel bestaat, dat de eeuwenlange armoede, waarin de volken van Azië geleefd hebben en nog leven, nauw samenhangt met het feit, dat Azië op het ogenblik waar schijnlijk het gevaarlijkste gebied voor de wereldvrede is. Nieuwe censuurmaatregelen. Het woord „front" zal op grond van nieuwe bepalingen niet meer in de legerberichten voorkomen. De nieuwe bepalingen zijn de scherp ste sinds de instelling van censuur in December van het vorig jaar. Zij werden bekend gemaakt onmiddel lijk nadat generaal Van Fleet ver klaard had dat de Verbondenen hun offensief in Noord-Korea had den beëindigd. De commandant van het Achtste leger heeft op een persconferentie meegedeeld, dat een strenge cen suur nodig was wegens de „nieuwe fase waarin men was gekomen". De correspondenten moeten voortaan van „gebied" spreken in plaats van „front". De nationaliteit van de ge allieerde troepen mag niet meer worden aangegeven. Er moet van V.N.-troepen worden gesproken. Kleine plaatsen die door de Ver denen worden bezet mogen niet worden genoemd. Beëindiging van de strijd In kringen van de V. N. is de hoop op een staking van het vuren in Korea versterkt na de bekend making van generaal Van Fleet, dat de Verbonden troepen hun of fensief in Noord-Korea hebben be ëindigd. Men brengt dit in verband met de Vrjjdag door Trygve Lie te Ottawa afgelegde verklaring, dat de V.N. mogelijk tevreden zouden zijn met een staking van het vuren aan de 38ste breedtegraad en ook met het feit, dat de Russische pers kort geleden veel werk heeft ge- de Amerikaanse senator Johnston maakt van de voorspellingen van dat de oorlog vóór 25 Juni aan de 38ste breedtegraad zou eindigen. Men, hoopt ook, dat de rede die de Noorse vertegenwoordiger bjj de V.N. Sunde gehouden heeft, weerklank zal vinden in het Chine se kamp. In Amerikaanse persberichten wordt gezegd dat de Britse ambas sade te Washington instructies heeft gekregen samen met het Sta te Department te onderzoeken, of het conflict op een of andere wijze kan worden opgelost. Luit.-generaal Van Fleet heeft ontkend dat de beëindiging van het geallieerde offensief een gevolg zou zijn van politieke overwegingen. „Evertsen" weer thuis. Zaterdagmiddag is H.M. torpedo- bootjager „Evertsen" onder grote belangstelling uit de Koreaanse wateren teruggekeerd in de haven van Den Helder, nadat deze Neder landse oorlogsbodem van Juni '50 af tot April van dit jaar actief aan de oorlogshandelingen in Korea heeft deelgenomen. In het begin van de actie verrichtte de Evertsen voornamelijk blokkadedienst aan de Westkust van Korea tegen infil tratie van de Noordkoreanen. De beschieting van de voornaamste Oostkoreaanse havenplaats Won san was wel het belangrijkste on derdeel van de Koreaanse periode. Door de „Evertsen" werden toen niet minder dan 2147 granaten af gevuurd. Zelf kwam het schip 2 x onder vuur te liggen, doch zonder ernstige gevolgen. |Natar aanleiding van de reis van president Sukarno door Oost- Java schrijft de „Suara Rakjat" onder meer: „Stellig zal deze reis van de president haar nut hebben zo wel voor Oost-Java als voor de presi dent zelf bij het nemei van zijin beslissingen, als staatshoofd. Goddank, aldus het blad, zijn de toepraiken van de president in Oost-Java over het algemeen rus tiger dan gewoonlijk het geval is. Dit was| ook nodig voor een ge bied, dat nog niet veel rust heeft genoten. Aan de andere kant paoeten wij constateren, dat de wijze van re devoeren door de president soms de indruk wekt, dat het hem slechts om een goedkoop effect to doen is". De „Perdamaian schrijft, dat ue aansporingen van de president tijdens zijn tournée door Oost-Ja va om hard te werken zeker niet alleen voor een 'bepaalde groep zijn bedoeld. Naar zijn mening kan worden gezegd, dat alle adviseurs van president Truman geloven dat de huidige tactiek de meeste kans biedt op beëindiging van de vij andelijkheden. De minister ontkende, dat hij Zaterdag heeft het grootste Per zische blad „Etelaat" de beweerde tekst van Trumans boodschap aan premier Mossadeq gepubliceerd. Dit bericht is ook door radio-Teheran uitgezonden. In zijn nota, aldus dit bericht, heeft president Truman de sterke ongerustheid van zijn regering ge uit over de huidige toestand in Per- zië. „Volgens onlangs door mij ont vangen berichten zou de regering van Perzië bereid en zelfs verlan gend zijn om met de regering van Groot-Brittannië tot een overeen komst te komen, zodat de basisbe- langen van Engeland en tevens de wensen van het Perzische volk om zijn oliebronnen te nationaliseren, zouden worden beveiligd. „Wij hopen dat de Britse rege ring in staat is zonder uitstel ver tegenwoordigers naar Teheran te zenden, die gemachtigd zijn met de Perzische regering besprekingen te voeren, en tot een oplossing te ko men, over exacte voorstellen con form de principes van nationalisa tie, zoals die door de Britse minis ter van Buitenlandse Zaken Morri son in zfln rede van 29 Mei in het Britse Lagerhuis zijn aanvaard". „Alhoewel de uitnodiging van de Perzische regering voor besprekin gen aan de „Anglo-Iranian" wa ren gericht, ben ik van mening, dat de Perzische regering te verstaan heeft gegeven, dat zy geen bezwaar zou hebben als de vertegenwoordi gers van de oliemaatschappij tevens vertegenwoordigers van de Britse regering zouden zijn. Ik ben er ze ker van, dat een voor Perzië en En geland bevredigende oplossing kan worden gevonden én ik hoop op recht dat iedere poging om dit doel te bereiken zal worden gedaan", aldus de tekst van Trumans bood schap aan de Perzische premier Mossadeq. Perzië wil alleen met vertegen woordigers van „Anglo-Ira nian" onderhandelen. De Perzische premier Mossadeq heeft in de senaat verklaard, dat Perzië elke delegatie wil ontvan gen, mits zij benoemd is door de Brits-Iraanse oliemaatschappij. Als zij wil, zo voegde de premier hier aan toe, kan de maatschappij wel een Britse minister als vertegen woordiger aanwijzen. De naaste medewerker van Mos sadeq heeft gezegd, dat de bood schap van Truman niet de minste invloed op de gang van zaken in Perzië zal hebben. Zweden zendt geen adviseurs. Het Zweedse kabinet heeft beslo ten niet in te gaan op een verzoek van Perzië om een accountant en een adviseur op het gebied van de olie-industrie te benoemen voor mogelijke tewerkstelling in Perzië. Anglo Iranian" zal onderhan delaars zenden. De Brits-Iraanse Oliemaatschap pij heeft de Perzische regering medegedeeld dat zij, terwijl zich al haar wettige rechten voorbehoudt, zo spoedig mogelijk vertegenwoor digers naar Teheran zal zenden voor het voeren van „volledige en openlijke besprekingen" met de Perzische regering. In een Zondag op het eiland Jeu uitgegeven bekendmaking is medegedeeld dat plotseling een verergering is ingetreden in de toestand van de 95-jarige voor malige maarschalk van het Fran se leger, Philippe Pétain. In het slot der bekendmaking wordt ge zegd dat het algehele beeld van Pétains lichamelijke gesteldheid „zeer hachelijk" is. de actie tot terugroeping van MacArthur zou zijn begonnen en ook, dat op diens ontslag zou zijn aangedrongen door Amerika's bondgenoten. In antwoord op verdere vragen zei Acheson, dat hij niets wist van onderhandelingen op het ogenblik in Korea of van „enig voorstel, door de Chinezen ge daan. Over Hongkong sprekende zei Acheson, dat het belangrijk was deze Britse kroonkolonie uit han den van de Chinezen te houden. „Ik denk, dat het verlies van Hongkong een nadelige invloed zou hebben op de belangen van de V.N. en van de V.S. in het Ver re-Oosten." De autoriteiten van Hongkong hebben strenge maat regelen genomen met het oog op de handel met China en we ho pen dat te zijner tijd deze maat regelen nog strenger kunnen worden, aldus Acheson. Acheson verklaarde tegenstan der te zijn van het afsnijden van alle handel tussen Hongkong en het Chinese vasteland. Het ai- land is voor zijn voedsel, water en andere 'benodigdheden van handel met China afhankelijk. Voorts zei hij, dat een voorge stelde blokkade van uit zee van het Chinese vasteland „onder de aandacht van de regering" was. De V.S. is er niet in geslaagd de landen er toe te brengen algehe le economische restricties toe te passen. Het is dus vanzelfspre kend dat zij niet aan een blokka de van uit zee zouden willen mee werken en wij moeten trachten de economische restricties te ver sterken en niet iets te krijgen, dat niet uitvoerbaar is. Het ontslag van MacArthur had Japan geschokt, aldus Ache son, doch de toestand was „gro tendeels weer hersteld." Direct na het wapenstilstandsaanbod van MacArthur van 24 Maart had Acheson, met uitdrukkelijke goedkeuring van President Tru man, de Amerikaanse ambassa deurs medegedeeld andere rege ringen te melden, dat de verkla ring „onverwacht en zonder toe stemming gegeven was." Over het beëindigen van de Koreaanse oorlog zei Acheson, dat hij .impasse" een onaange naam woord vond. Hij zei, dat een schikking mogelijk was „op grond van de wederzijdse beken de macht." Acheson zei voorts, dat liet mi nisterie van Buitenlandse Zaken het met de militaire leiders niet raadzaam achtte de Mandsjoerij- se bases te bombarderen. Het was zeer goed mogelijk, dat do communisten landingen op Formosa zouden uitvoeren on danks de Amerikaanse Zevende vloot. Dat was een van de rede nen waarom het ministerie tegen het gebruik van nationalistische troepen in Korea was. Alleen goe de en goedbewapende troepen zouden in Korea gebruikt kun nen worden en die zouden in ge val van een invasie op Formosa nodig zijn. „Wij zijn gebonden er op toe te zien dat het eiland niet in vij andelijke handen valt en militai re kracht te gebruiken om dit na ie komen", aldus Acheson. Verder zei de minister dat Amerika misschien bereid zou zijn tot een staking van het vu ren aan de 38ste breedtegraad als ,,een werkelijke regeling" van de Koreaanse oorlog tot stand zou kunnen komen. De V.S. zouden daartoe echter niet be reid zijn als toelating van China tot de Verenigde Naties of be sprekingen van de toekomst van Formosa tot de vredesvoorwaar den behoren. De regeling zou een vervulling van de militaire doeleinden moe ten betekenen, d.w.z. dat er re delijke zekerheid zou moeten be staan dat de aanvallen niet zou den worden hervat. Zowel de Chi nese als de Verbonden troepen zouden dan geleidelijk uit Korea moeten worden teruggetrokken. Zodra de Chinezen overtuigd zijn, dat zij de V.N.-troepen niet kunnen verslaan, is er een moge lijkheid om tot een stabiele toe stand te komen. Het moeizame werk van hen, Zij gelden voor alle groepen, dus ook voor de arbeiders. Op grond hiervan venwondert het zeer, dat de havenarbeiders in Surabaja nog geen. overwerk wil len verrichten, ook wanneer de werkgever behoorlijk voor het overwerk wil betalen. Door overwerk kunnen de arbei ders immers meewerken de toe stand in de haven te verbeteren om tot een sneller laden en lossen te komen. Dit is ook in het belang van de staat. Het volk zal van het resultaat mede kunnen profiteren in de vorm van een daling van de prij zen, aldus het blad. Drie vliegtuigen van het Ame rikaanse leger zijn Zaterdag in de lucht boven Long Island met elkaar in botsing gekomen. Twee stortten brandend neer. Minstens 2 personen kwamen om het le ven. Het derde vliegtuig vloog door. Een woordvoerder van een Mitchell-vliegbasis verklaarde, dat een bommenwerper boven Japhank, in brand was geraakt. De Egyptische minister van Industrie Soliman Pasja, heeft Zaterdag bekend gemaakt, dat Egypte de Amerikaanse „Socony Vacuum Oil Compagny" heeft verzocht haar directieraad naar Egypte te verplaatsen, evenals de „Aniglo-Egyptian Oilfields" hebben gedaan. Hij beschrijft deze maatregelen als „een inleiding om oliemaat schappijen een binnenlands (Egyptisch) karakter te geven". Pasja verklaarde, dat de rege ring binnenkort de mijnwetge ving zal veranderen om buiten landse oliemaatschappijen aan te moedigen hun onderzoek naar olie in Egypte uit te breiden. Wij hebben de buitenlandse maat schappijen verzocht een program ma op te stellen voor het onder zoek naar olie op het schierei land Sinai en in de oostelijke en westelijke woestijnen, aldus Pas ja. „Door deze nieuwe politiek zal Egypte het zonder invoer van grote hoeveelheden olie kunnen stellen en in geval van een inter nationale noodtoestand binnens lands in zijn behoefte kunnen voorzien." De Haagse schilder Antoon van Welie heeft een nieuw por tret van H. M. de Koningin ver vaardigd, dat bestemd is voor het raadhuis in Schiedam. Aan het A.N.P. deelde de schil der mede, dat hij in zijn werk het begrip „vorstin" in geestelijke en in decoratieve zin heeft willen weergeven. Het is namelijk zijn bedoeling geweest, dat allen, die de Landsvrouwe hoogachten en zich haar oprechte dienaren we ten, in deze beeldtenis hun ideaal zouden vinden en hier een afbeel ding van de vorstin zouden zien die als het ware spreekt: „Hier ben ik voor u allen met mijn ge hele hart, mijn volk, dat ik innig liefheb". die zich wijden aan de ongeorga-medegedeeld door het K.N.M.I. niseerde arbeidersjeugd, heeft op Zaterdag 2 Juni een bijzondere stimulans gekregen, doordat Ko ningin Juliana een bezoek heeft gebracht aan het eiland van Brie- nenoord in de Rotterdamse Maas, ter gelegenheid van een samenkomst van clubhuiskinde ren uit talrijke plaatsen des lands. Omstreeks 4 uur, terwijl de spelen in volle gang waren, kwam de Koningin op het eiland aan en na een korte ontvangst door het comité Clubhuis-Buit,en- dag is zij, geheel ongedwongen, overal een kijkje gaan nemen. Later op de middag heeft de Ko ningin zich door een dertig lei ders en leidsters van clubhuizen laten inlichten over het werk met zijn talrijke facetten, en ten slotte heeft zij het was inmid dels ruimschoots avond gewor den een voorstelling van het openluchttheater tot het einde toe bijgewoond. Het bezoek heeft bijna vijf uur geduurd. te De Bilt, geldig van Maandag ochtend tot Maandagavond. Droog en zonnig. Droog en zonnig weer. Zwak ke tot matige wind tussen N. en O. Iets hogere temperaturen. DINSDAG 5 JUNI. Breskens 2.12 2.33 Terneuzen 2.47 3.08 Hansweert 3.27 3.48 Walsoorden 3.37 3.58 ZON- EN MAANSTANDEN ZON MAAN Juni. 4 4.24 20.52 3.32 21.31 5 4.24 20.53 4.08 22.29 6 4.23 30.54 4.56 23.13 regels 75 cent; minimum pei oner, of: Adres T. aiddags 2 uur iter alvorens de gedogen op te eigen beweging an de minister, erantwoordel ijk mor dat belang fn (K.V.P.) stelt nieuw lid 3 in :n om „wanneer irnemens is een gedogen op te rvan schriftelijk de rechthebbén- gelegenheid stelt icht het amende- oes van Naters or een wijziging in art. 6 wil de vensen tegemoet behandeling van dt uitgesteld tot trachten van cl* teund door vlieg, ïeerboten, hebben rste grote tegen-< die trbepen der ,n vallen doen in in Noord- Indo- abiele groep is in uidelijike richting van de rivier De /aar een kradhti- van de Vietminh 3 hevige aianval- erd tegen Frans# ad Phatdiem ver- genoffensief volgt intensieve actie h-guerilla"s, die front infiltreer. elden te bereiken, inh-aanvallen van n tot de krachtig. >m de rijstvelden, autoriteiten ver- toestand bij een Yentsjoea, 8 km inhbenh, nog ver. van de Vietminh week is op een king" uitgelopen, /an de Vietmirtif- 3ek bedroegen on- sneuvelden of ge_ /eer 300 gevange rliezen bedroegen sneuvelden, 200 ■vermisten. in de schoenenin. igen is nog steeds ig- fabrieken zijn 300 r werk en keert de vachtgeld zonder it, in afwachting dingen. nt hier het aantal wordt deze week ewerkt en is voor ïk nog geen rege- )ok hier wordt het ïigen risico Uitge- Co liggen alle af- n na stil en gaan a wachtlijst, i te Nijmegen was el bericht ingeko- ledkeuring van de ng. •Irtijdkorting toe. >or het K.N.M.I. te g van Woensdag- ansdagavond. end zonnig. overdrijvende wol- r zonnig weer met in het Oosten van >p onweer, catige wind tussen >rd-West. Weinig temperatuur. DAG 7 JUNI. v.m. 3.26 4.01 4.41 4.51 njn. 3.43 4.18 4.58 5.08 Unie nota's gepresenteerd, waar in een conferentie van de minis ters van Buitenlandse Zaken werd voorgesteld, welke in Juli te Washington zou worden ge houden. Op basis van een der drie door de westelijke mogend heden voorgestelde alternatieve agenda's. neen leruggeratrpci.', In het communiqué vam het mi nisterie werd gezegd, dat de am bassadeur op eigen) verzoek werd teruggeroepen. Hij zou n.l. van plan zijn om zijn werkzaamheden op litterair en sociaal terrein in Duitsland voort tb zetten. KO- De regering maakt bekend, dat tot haar leedwezen op 31 Mei j.l. de navolgende .militairen in Korea zijn gesneuveld: Soldaat J. Th. van den Berg Koreanen een scherpe aanval, ten doel hebbend tot elke prijs door de linie heen te breken en een, be langrijk kruispunt daar achter te bezeten. De vijand slaagde na enkele alanvallen er in door te breken, maar kon toen worden terugge- Op grond van de gisteren door de Westduitse interministeriële commissie bekendgemaakte nieu we bedragen kunnen uit Neder land textielproducten worden in gevoerd tot een bedrag van producten ter waarde van 320.000 dollar. ters (Arb.) heeft een amende ment ingediend dat nader over leg betoogt. De heer Droesen (K.V.P.) heeft een amendement ingediend om het tweede lid van art. 6 als volgt te lezen: „Indien het gedogen een open baar belang dreigt te schaden, ZON- EN MAANSTANDEN. ZON MAAN 6 4.23 20.54 4.56 23.13 7 4.22 20.55 5.57 23.46 8 4.22 20.56 7.07

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 1