Interpellatie over de broodprijs UIT DE PROVINCIE VOOR DE ZONDAG Terneuzens kansen in de Promotiewedstrijden Kerkdiensten RECHTSZAKEN Gemeente Temeuzei Ongeueinsheid TWEEDE KAMER Avondvergadering van Donderdag. AGENDA Middelburg en B.S.V. de zwaarste concurrenten? Zo neemt dan morgen de met spanning tegemoet geziene promotiecompetitie een aanvang. Eindelijkzuchten de sportliefhebbers. De eerste wedstrijden zullen ons direct een idee kunnen geven van de sterkte der ploegen. Vergelijkingen zijn bij het begin dezer uiterst belangrijke halve competitie niet mogelijk en voorspellingen nog minder, omdat de deelnemende elftallen elkaar nimmer hebben ontmoet en van de krachtsverhouding in de verschillende der de klasse-afdelingen te weinig bekend is. TERNEUZEN SLUIS BRESKENS. AXEL ZAAMSLAG HULST. BILJARTEN. 95 XX od Ï3J >1US j <ÜSV» Sf De liefde zij engeveinsd. Hebt een afkeer van het boze en hangt het goede aan. Rom. 12 9. Kent men de boom aan zijn michten, dan zal men de onge veinsdheid, d.i. de echtheid der Christelijke liefde, ook herkennen aan haar karakter van zelfverloo chening, zelfopoffering en toewij ding. Alles wat voortkomt uit zucht tot vertoon, om ons eigen ik in ere te brengen, is onwaar, is geen vrucht der liefde. Maar ver geten wij het niet, dat liefde de grondtoon van het Evangelie is, en de hoogste wet in het Konink rijk van Hem, die ons lief had tot de dood. Daarom moet deze liefde ook hetzelfde karakter bij ons dragen als bij Hem. d.w.z. het moet een heilige liefde zijn. Niet zonder bedoeling laat de apostel er onmiddellijk op volgen: „Hebt een afkeer van het boze, hangt het goede aan". Ongeveinsde, ge heiligde liefde is goddelijk en ken merkt zich niet door een slappe al Donderdagavond is in de Twee de Kamer aan de orde gekomen de interpellatie van de heer Van de Wetering (C.H.) over de hui- uit dige broodprijs. De interpellant vraagt of het overheidsbeleid, dat tegenover het bakkerijbedrijf en de vaststel ling van de broodprijs tot uiting komt, de toets der critiek kan doorstaan. Dat is naar zijn op vatting niet het geval. Hij licht de volgende vragen toe: 1. Acht de minister het prijs verschil tussen volkswit- en volksbruinbrood van één cent per Drood van 800 gram nog langer gerechtvaardigd, nu het prijsver schil tussen tarwebloem en tar wemeel nog slechts 94 cent per honderd kg bedraagt, waarbij nog komt, dat bij de bereiding toegeeflijkheid en een door de van tarwebrood in belangrijke vingers zien. wat Gods gerechtig heid in 't aangezicht slaat. Gehei ligde liefde stelt hoger eisen van recht en gerechtigheid en van een «erzame. Gode welgevallige levenswandel, ook waar zij de zondaar zelf met ontfermende liefde zoekt te behouden. -Hoe staat het ook in ons persoonlijk teven met onze afkeer van het boze? Bedenken wij het wel, dat de Hoogste liefde ook wil gehei ligd zijn in degenen, die tot Hem naderen. Wat ook de toekomst verberg in [haar schoot, Liefde blijkt sterker dan lijden en [dood, Waar ook de vreugd voor de [schaduwen zwicht, Liefde spreidt ook in het duister [haar licht. (Uit: Nieuw Bijbels Dagboekje.) ZATERDAG 2 JUNI. Ned. Herv. Kerk. Schoondyke: 7 uur Avondgebed. ZONDAG 3 JUNL *xel: 10 uur en 2.30 uur Ds. P. J. Pennings. Hoek10 uur Ds. C. A. F. van Stipriaan Luïscius, van Gent; 2.30 uur Ds. D. A. ten Haaft. Hontenisse: 9.30 uur Ds. Allan, uit Gent. Hulst: 10.30 uur Ds. E. Pichal, van Gent. Philippine: 2.30 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt, van Terneuzen. Sas van Gent: 10 uur Eerw. heer C. H. Hey boer, van Zaamslag. renburg; 2.30 uur Ds. Joh- W. Sluiskil: 10 uur Ds. Joh. W. Star- Starenburg. Bed. H. Doop. Terneuzen: 10 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt; 2.30 uur Ds. J. Schol ten. Bed. H. Doop. Zaamslag9.30 uur Ds. G. Jansma, 2.30 uur Eerw boer. Othene: 7 uur Ds. G. Jansnrn. Aardenburg: Blom. St. Anna ter Muiden M. N. Schrale. Biervliet: 9.30 uur Ds. H. C. P. M. Wiebosch. Bed. H. Doop Breskerts: 10 uur Eerw. heer H d'Olivat, van Souburg; 6.30 uur Ds. J. H. van Beusekom Cadzand: 10 uur Ds. M. J. van Wijck, van Zonnemaire Groede: 9.30 uur Ds. W. A. Griethuysen, van Brussel. heer C. H. Heij- 10.30 uur Ds. L. S. 11 uur Ds. van Hoofdplaat: 10 uur Ds J. H. van Beusekom. Bed. H. Doop. Bev. Ouderling. St. Kruis: 9 uur Ds. L. S. Blom. Nieuwvliet10 u. Ds. C. B. Boere, van Groede. Oostburg: 10 uur Ds. W. J. Four- nier. Retranchement: 10 uur Ds. A. C. W. ten Cate. Schoondijke: 9.30 uur Ds. M. J. W. Schopenhauer. Bed. H. Doop. Huis: 9.30 uur Ds. M. N. Schrale. Bed. H. Doop. Waterlandkerkje: 10 uur Ds. W. B. Bergsma. Uzendijke10 uur Ds. L Doorn. Zuidzandë10 uur Ds. H. Kuylman. Doopsgezinde Gemeente. Aardenburg: 10.15 Ds. Nolthenius. Gereformeerde Kerk. Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. C. Kapteijn, van Amsterdam. Terneuzen: 10 uur en 3 uur Ds. H. Pestman. Zaamslag: 9.30 uur en 2.30 uur Ds. J. J. Rltsema. Gereformeerde Kerk (Onderh. art. 31 D.K.O.) Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. Kok, van Leerdam. Terneuzen: 9 uur en 3 uur Ds. Ten Hove. Chr. Geref. Kerk. Zaamslag: 9.30 uur en 2.30 uur Ds. J. C. van Ravenswaay. Geref. Gemeente. Terneuzen: 9.30 u., 2 u. en 6 uur Ds. Aangeenbrug. Hoek: 9.30 uur en 2 uur leesdienst. Oud-Geref. Gemeente. Terneuzen: 9.30 u., 2 u. en 6 u. Ds. A. de Reuver. Rooms-Katholieke Kerk. Axel: 7.30 en 10 u. H.H. Missen. Clinge: 7, 8.30 en 10 u. H.H. Missen. Hulst: 6.30, 7.45, 9 en 10.30 u. H.H. Missen. Philippine: 7, 8.30 en 10 u. H.H Missen. Sluiskil7 u., 8.30 u. en 10 u. H.H. Missen. 3as van Gent: 7 u., 8.30 u. en 10 u. HE Missen. Zandstraat: 7.30 u. en 10 u. H.H. mate tarwebloem wordt toege voegd? 2. Acht de minister het niet juist, dat het prijsverschil voor wat volksbrood betreft in een aantal provinciesteden en de gro te steden wordt weggenomen? 3. Acht de minister het niet rechtvaardig dat de maximum prijs wordt bepaald door de Kost prijs, vermeerderd met een rede lijke winstmarge? De heer Van de Wetering be toogt nog, dat de vaststelling van de prijs van het volksbrood zo danig is, dat deze verliesgevend is. Minister Mansholt herinnert eraan, dat reeds eerder een debat over de broodprijs is gehouden. Hij merkt op, dat de cijfers welke aan interpellant zijn verstrekt en waarop hij zijn betoog heeft ge bouwd, niet juist zijn. De inter- pelant heeft niet aangetoond, dat de bakkers een onvoldoend in- aomen wordt verschaft. Hij heeft geen enkel inkomen genoemd. De minister verwijst naar een rapport omtrent de uitkomsten in 170 bedrijven. Deze zijn uitgezocht in over eenstemming met de Nederland se Bakkerijstichting. De cijfers worden representatief geacht voor het gehele land. Spr. deelt mede, dat vóór de laatste loonsverhoging voor het platteland de gezinsinkomens voor Drente en Z.-Holland resp waren ƒ5314 en ƒ5589; voor de provinciesteden 7870 en 7650 en voor de grote steden 9489. Het gemiddelde inkomen is door de wijziging van de brood prijs en de loonsverhoging aldus geworden: platteland resp. voor Drente en Zuid-Holland 5209 en 5603; provincie en steden 7317 en 7463; grote steden ƒ8813. Ingaande op de vragen zegt de minister, dat lichtvaardig de prij zen geïnterpreteerd zijn. Het in de eerste vraag genoemde bedrag van 0,94 moet 1,60 k 1,80 zijn. Er is z.i. geen aanleiding het prijsverschil weg te nemen. Spr. ontkent, dat er in het al gemeen moeilijkheden in de bak kerij zijn. Er kan van een rede lijk inkomen worden gesproken. Vele coöperaties kunnen tot divi denduitkering overgaan. Spr. concludeert-, dat het niet gewenst is wijziging te brengen noch in de bloemprijs, noch in de brood prijs. De heer Van de Wetering noemt de cijfers, welke de minister heeft gegeven, geflatteerd. Hij hand haaft zijn opvatting, dat er spra ke moet zijn van een redelijke winst op de kostprijs. De heer Hooy (KVP) is van oordeel, dat de geproduceerde cij fers, die zullen worden opgeno men in de handelingen, nu niet kunnen worden bezien. Daarom vraagt hij of het mogelijk is, dat de minister op korte termijn een nota overlegt, waarin het brood prijsvraagstuk wordt uiteengezet. Dan kan men tot een behoorlijke voorbereiding komen. Spr. dient een motie in om de besprekingen te schorsen. De Minister verenigt zich met dit denkbeeld. Voor de nota zou hij veertien dagen willen nemen. De Voorzitter meent dat de zaak vóór het zomerrecès aan de orde moet komen. De motie wordt z. h. s. aange nomen. Te 22.10 uur wordt de vergade ring verdaagd. op korte termijn over diens posi tie beraadt. Hij verklaart zich tegen de mo tie-Bruins Slot. De motie-Roosjen acht hij overbodig. De heer Vonk (WD) verklaart na het antwoord der regering nog minder reden tot gerustheid te hebben. De heer Vermeer (Arb.) kan de burgerlijke verdediging niet los zien van wat zich in Atlan tisch verband ontwikkelt. De na tionale reserve kan daarin een goede plaats hebben. De maatregelen voor demobili serende Korea-vrijwilligers moe ten zodanig zijn, dat ze werving van een nieuw detachement ver- igemakkelijken. Spr. zal zijn stem niet aan de motie-Bruins Slot geven. Met de motie-Roosjen gaat hij accoord: De heer Korthals (VVD) her haalt voorstander van een Euro pees leger te zijn. Het vraagstuk van de luchtwachtdienst behoort spoedig te worden opgelost. Met beide moties gaat spr. accoord. De heer Gortzak (CPN) merkt op dat, als de minister nog na dere mededelingen in commissies gaat doen, hij niet de gehele Kamer bereikt. Hij betoogt, dat het Nederland se leger geen Nederlands belang dient. Bij mobilisatie zal het ge heel onder buitenlandse leiding komen. Spreker vraagt of degenen, die dienst hebben geweigerd voor Indonesië, kunnen worden vrij gelaten. Hij dient een motie in, waarin er op wordt aangedrongen de diensttijd ten hoogste op 12 maanden te bepalen. De heer Tilanus (C.-H.) acht de motie-Roosjen overbodig. Hij is tegen die van de heer Gortzak. Over de motie Bruins Slot wil hij het oordeel der regering eerst vernemen. De heer Welter (K.N.P.) vraagt hoe de regering kan uitmaken, dat er gedurende vier jaren 1500 millioen per jaar nodig zal zijn, als we voor 6 k 8 milliard in natura zullen ontvangen. De heer Ritmeester (V.V.D.) terugkomend op de kwestie van 't „snuiver" apparaat, verklaart dat de mededeling van de staats secretaris dat de Japanners het pparaat al gebruikten, onjuist is. Thans hebben alle onderzee boten het. Men ontkent nu de uitvinding, maar in het „Lichtspoor" van 1 April 1948 verscheen een artikel van de luitenant ter zee Honse- laar, waarin uitvoerig over de uitvinding wordt gesproken. De heer Hoogcarspel (C.P.N.) he^ft in de rede van de Minister geen enkele politieke lijn ont- iekt. Het antwoord is z.i.' Uitge lopen op allerlei kleine dingen, het leek wel een galanteriewin kei, die overhoop ligt en waaruit veel elastiek is gehaald. Van de vaccinatiekwestie be grijpt hij niets. Men had z.i. de militairen moeten stellen vopr de keuze: zich laten inenten of ge consigneerd worden. De heer Zandt (S.G.) hand haaft zijn opvattingen inzake vaccinatie. Hij dient een motie in, waarin de maatregelen tot verplichte vaccinatie der militai ren onwettig worden genoemd, waarin de dwangmaatregel wordt betreurd en de Kamer zich verklaart tegen elke toekomstige dwangmaatregel. Minister Staf is van oordeel, dat Nederlands belang is gelegen in een sterke uitbouw van onze defensie. Wat de diensttijd aangaat zegt de minister, dat materieel tech nisch 16 maanden verzekerd zijn. Men kan na enige tijd nog over gaan tot 20 maanden. De motie-Gortzak verklaart spr. onaannemelijk. Hij vindt geen aanleiding o-m vrijlating van niet-principiële HEDEN TERNEUZENLuxor Theater 8 uur: Hiosc. „Stromboli". Concertgebouw, 8 uur: Biosc. „The dancing Years". AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: Biosc. „Die Nadht- wache". MORGEN: TERNEUZENLuxor Theater 8 uur: Biosc. „Stromboli"; 4.30 uur: Middagvoorstelling. Concertgebouw, 8 uur: Biosc. ,,The dancing Years"; 2.30 uur: Middagvoorstelling. Terrein Molendijk, Voet bal, 2.30 uur: Terneuzen 1 B.S V. '29. AXEL: Het Centrum, 4.15 uur: Biosc. „Die Nachtwache"; 8 uur: Biosc. ,jMadame Pim pernel*. dienstweigeraars te bevorderen. Spr. betreurt het, dat de motie- Roosjen is ingediend, omdat mj reeds toezeggingen had gedaan. Hij vraagt deze motie in te trek ken. De opvattingen van de heer Zandt over de vaccinatie gaan naar 's ministers oordeel te ver. De inenting was een gedwongen zorg voor de troepen, verklaart spr. nog eens. Hij meent, dat het uitermate bezwaarlijk zou zijn als geen praeventieve ge neeskunde mag worden toege past. De motie-Zandt acht spr. on aanvaardbaar; de motie-Bruin Slot vindt hij overbodig. De betrokkene zou zich met 'n request tot de - Kamer kunnen wenden. De opmerkingen inzake de po sitie van generaal Kruis bespre kend zegt spr. dat hij het verslag der parlementaire enquêtecom missie nog niet heeft kunnen le zen. Hij heeft zijn standpunt nog niet geheel kunnen bepalen. De heer Roos jen (A.R.) trekt zijn motie in. De stemming over de andere moties en de begroting zal Dins dag geschieden. Te half vijf wordt de vergade ring gesloten. Concert. De Harmonie Terneuzen is voornemens hedenavond, ter gele genheid van de Oma_feestweek, het volgende programma ten ge hore te brengen: 1. Mars van het 4de Regiment Grenadiers G. J. Hauwere. 2 Het Neuzen lied Mevr. Oousy©lingemey'er. Ouverture Romanesque Frits Jakma. Die lustige Witwe. Potp. uit de operette van Fr Lehar, Arr. M. J. H. Kessels. The Stars and Stripes For ever. Mars. J. P. Sous-a. Pauze. Saint Triphon. Mars. A. Nev. Bluette pour Flüte. Picolo solo. L. Pynaert. Goud en Zilver. Wals van Fr. Lehar. Arr. G. Wittman. Erkentelijkheid. Concert-mars. L. Pynaert. Om de zilveren krab. 3. 4. 5. 6 7'. 8. 9. Wissen. Terneuzen: Missen. Westdorpe: Missen. Zuiddorpe: Missen. Leger des Heils, Terneuzen: 7 u„ 10 u. en 7.30 uur Samenkomsten. 7, 8.30 en 10 u. H.H. 7, 8.30 en 10 u. H.H. 7.30 u. en 10 u. H.H. OE EERSTE MEIKERSEN 3'/2 CENT PER STUK. Op de veiling E.K.V. te Resse- bemmel bij Nijmegen werden gis teren de eerste Betuwse meiker sen aangevoerd. Zij kostten ruim 3% cent per stuk. Vergadering van Vrijdag. Oorlog en Marine. De Kamer heeft Vrijdagmiddag de beraadslagingen over de be grotingen van oorlog en marine voortgezet. De heer Bruins Slot (A.R) her innert ten aanzien van de vacci natie aan een sententie van de krijgsraad te velde van Septem ber 1949. volgens welke een be vel tot inenting geen dienstbevel is. Spr. dient een motie in, waar in de Kamer als haar oordeel uit spreekt, dat de verplichting tot inenting tegen de pokken niet enkel door een beschikking van de generale staf of door een mi nisteriele beschikking behoort te worden opgelegd. De heer Roos jen (A.R.) dient een motie in, waarin wordt be treurd, dat ondanks toezeggingen nog steeds achterwege is geble ven een wetsontwerp regelende de status der artillerie-inrichtin gen en waarin de wens wordt ge uit, dat op korte termijn aan deze toezeggingen zal worden voldaan De heer Fens (KVP) merkt op, dat bij een diensttijd van 16 maanden 2/3 divisie aan parate troepen wordt verkregen. De in ternationale omstandigheden ma ken z.i. één divisie nodig, waartoe de diensttijd langer zou moeten worden. Het antwoord inzake generaal Kruis heeft spr. niet bevredigd. Het is nodig, dat de regering zich Enige ogenblikken voor de dag van heden aanbrak, een dag waarop voor Terneuzen een week begon, waarover ver in de om trek wordt gesproken, sinds het O.M.A.-manifest in ieder dorp in ieder huis is bezrogd, werd in een vergadering van de V.V.V. een belangrijk besluit genomen. Tijdens het zomerfeest der „Harmonie Terneuzen" zal op Donderdag 19 Juli een sportge beurtenis plaats vinden, die voor zover ons bekend een primeur is niet alleen voor Terneuzen maar zelfs voor Nederland. „Een krabbenviswedstrijd" staat die dag op het programma van de zomerfeestweek. Op 19 Juli, de dag der Gentse feesten, waar op vele onzer Zuiderburen bij voorkeur een dagreis naar de Scheldeoevers maken, zal dat unieke sportgebeuren plaats vin den. Men kan dan honderden krabbenvissers verwachten, om te trachten beslag te leggen op de „zilveren krab" die als kam- pioenstrophee beschikbaar is ge steld. Wanneer het weer meewerkt, zal op die dag de zeedijk een on gekend schouwspel bieden. Het is een dankbare sport, het krabben- vissen, omdat men altijd iets vangt. Het gewicht wordt niet bi; grammen, doch bij kilogrammen bepaald. En het gorotste aantal kilogrammen zal op die sportdag bepalen wie de zilveren kam- pioenskrab naar huis zal voeren Een muis kan wel eens een staartje hebben. Laten we hopen dat deze zilveren krab pootjes heeft. In dien zin, dat de over winnaar en de andere deelne mers de naam van Terneuzen uitdragen onder de sportvrienden en de krabbenvisserij zodoende een jaarlijks weerkerend gebeu ren wordt! een bruto opbrengst van 1900 voor Axel worden vastgesteld. Van de andere gemeenten zal eerst Dinsdag het definitieve be drag bekend zijn, doch aan de hand van betrouwbare gegevens kan reeds thans het netto bedrag der collecte aan de veilige kant worden geschat op ƒ3.000, zijnde van het voor deze gemeenten geraamde bedrag. Het was een ?eer gewaardeerde attentie van de banketbakkerij De Hullu om de aanwezigen gebak jes aan te bieden, terwijl meer dere Roode Kruisvrienden voor andere verversingen, o.a. een ro kertje. hadden gezorgd. Tafeltennls-demonstratie, Sedert enkele maanden is ook in Axel een nieuwe tak van sport ingeburgerd. De tafeltennisclub „ATAC", welke reeds meerdere malen in vriendschappelijke wed strijden tegen verenigingen uit de omliggende plaatsen uitkwam met vrij gunstige resultaten, heeft nu een bekende Nederland se crack uitgenodigd voor het ge ven van een demonstratie. Dit zal voor de liefhebbers van tafel tennis een unieke gelegenheid zijn een hoofdklassespeler aan 't werk te zien, terwijl het ook voor de propaganda van deze sport, die in Axel steeds meer aan po pulariteit wint, een gebeuren van betekenis is. Op Woensdag 6 Juni a.s. wordt deze demonstratie gegeven door Will van Zoelen in de bovenzaal van Hotel Porth-de Lozanne. Te St. Jansteen bekeurde de douane een minderjarige vlasbe werker uit Kemseke en een min derjarige jongeling uit St. Jan steen wegens frauduleuze uitvoer van 600 kg schroot naar België. Het ijzer bleek niet meer te ach terhalen, doch de delinquenten zagen zich beiden een boete opge legd, waarmee de zaak buiten het gerecht werd afgedaan. Verbinding Oostzeeuws Vlaan deren Knocke. Reeds jarenlang bestaat een gevaarlijke situatie op het weg gedeelte SluisDraaibrug, een onderdeel van de verbinding Oost Zeeuws VlaanderenKnocke, dat te smal is om het intensieve ver keer behoorlijk te kunnen ver werken. Alle soorten verkeer moeten hier gebruik maken van dezelfde met keien bestrate rijbaan. Thans zal het wegdek worden opengebroken en vervangen door een betonnen wegdek, dat een breedte zal krijgen van 7 meter. Langs de weg zal een vrijliggend rijwielpad komen van 2% meter breed. De A.N.W.B. deelt mede, dat deze werkzaamheden reeds 5 J uni zullen aanvangen en tot medio September duren. Het traject SluisDraaibrug zal in die perio de voor het verkeer worden afge sloten. Bij Oostburg zal het vre keer naar Knocke worden omge leid via Zuidzandë. Aanbesteding. In het noodcafé van de heer N. Valk te Breskens werd aanbe steed het bouwen van een Hotel- Restaurant voor de heer N. C Valk. Ingeschreven werd zonder elec- triciteit, waterleiding en sanitair Schilderwerk: Schildersbedrijf Carels 6795. Metsel- en timmerwerk: Fa. CrusonBrevet 110.700 Bouwonderneming te IJzendijke 103.900; I. in 't Veld te Middel burg 103.300; V. Verstraete te Hoofdplaat 98.750: F. Tri te Vlissingen ƒ97.800; Gebr. Maas te Breskens 93.950. Begroting schilderswerk ƒ6502, begroting metsel- en tirmfterwerk ƒ,36,310. De gunning werd aangehouden Voorlopige opbrengst Roode Kruiscollecte. Gisterenavond vergaderde in de raadzaal het comité voor de jaar lijkse Roode Kruiscollecte ter voorlopige aanstelling van het re sultaat in deze gemeente en de aan het rayon Axel toegevoegde gemeenten Koewacht, Zuiddorpe en Overslag. Op enkele uitzonderingen na waren alle collectrices en collec tanten uit Axel aanwezig en kon staande deze vergadering reeds Oorlogstuig in Scheeps wrakken. Tijdens het slopen van wrak ken van in 1944 in de haven van Breskens gezonken schepen, die even buiten de haven aan de grond zijn gezet, stuitte men op de bodem van een der wrakken op een grote partij granaten en andere munitie. De hulpverleningsdienst uit Oostburg ruimde het gevaarlijke oorlogstuig op. Gezellige avond in „Rustoord". Donderdagavond was het een genoeglijke avond voor de ouden van dagen in „Rustoord". Deze avond was b .sternd om de oudjes iets te brengen waaraan velen in het dagelijks leven niet kun nen deelnemen. Ds. Jansma opende de bijeen komst met gebed. Na gezamenlijk zingen van Ps. 138 vers 1 ,,'k Wil U, o God mijn dank betalen", bracht de gemengde zangvereni ging „Zingt de Heer een nieuw lied,, enkele zangnummers ten gehore. Dit werd afgewisseld met enkele voordrachten door de heer Van de* Rovaart en mej. Jacoba Herrebout. Tussen de bedrijven door zon gen alle aanwezigen enige beken de liederen. Dit alles geschiedde onder het genot van een kopje thee en een versnapering. Het was een mooie avond voor de bewoners van „Rustoord". De heer Heijboer sloot met dankzegging. Smokkelen. De douane te Clinge maakte dezer dagen tien gekookte ham men en één gerookte ham buit, welke vleeswaren een 2l>jarigé mecanicien uit St. Gilles-Waas over de grens trachtte te Vöereh. Na betaling van een flinke iicfe- te kon de smokkelaar zijn wef vervolgen. De goederen werden in beslag genomen. Afgaand op meningen uit voet- j balkringen zijn wij geneigd Mid delburg en B.S.V. als de ernstig- j ste concurrenten te beschouwen met Sarto als gevaarlijke outsi der. Wat Terneuzen in dit selecte gezelschap zal presteren, hangt in sterke mate af van het meerdere of mindere elan, waarmee onze plaatselijke kampioensploeg zich in de strijd zal werpen. De eerste punten kunnen beslissend zijn voor het verdere verloop van deze promotiecompetitie en gedachtig aan het oude spreekwoord, dat de eerste klap een daalder waard is, rekenen wij als goede supporters op een overwinning van Terneu zen. Toch zal men er goed aan doen de ploeg uit het verre Brabantse grenspiaatsje Budel niet te onder schatten. Met niet minder dan 5 punten voorsprong is dit elftal onbedreigd kampioen geworden. B.S.V. vertoont een standvastig spel Wel maakt de voorhoede niet veel doelpunten, maar daar staat tegenover, dat de achterhoede een reente verdedigingslinie is geble ken, die de tegenstanders zeer weinig kansen geeft. Hierin schuilt naar onze mening dan ook net sterkste deel van de hele ploeg. Kan de Terneuzense voor uoeue deze verdediging met open spel uit eikaar halen, dan is het aan geen twijfel onderhevig of er moeten doelpunten gemaakt kun nen worden, daar immers onze sterk favoriete ploeg al meer dan eens heeft bewezen over voldoen de schotvaardigheid te beschik- Ken. Het zal deze eerste dag van de promotiecompetitie wel spannen! Ook Middelburg zal de kansen, die haar eerste thuiswedstrijd biedt, niet verloren laten gaan. Evenals B.S.V. beschikt het Til- burgse Sarto over een hechte achterhoede. In de eerste helft der afdelingscompetitie maakte Sarto weinig doelpunten, maar dit veranderde tijdens het verde re verloop en al is deze club met slechts één punt voorsprong kam pioen geworden, behoort zij naar onze smaak tot de gegadigden voor een besproken plaats in de 2e klasse. Middelburg teert nog op haar oude roem van 2e en zelfs le klasser. Met De Zeeuwen heeft de sterke hoofdstedelijke ploeg een enerverende nek-aan-nek race te zien gegeven, die zij even vóór de eindstreep glorieus in haar voordeel heeft beslist. Nu Middelburg dit jaar het 35 jarig bestaan viert, zal de oude faam van Heijboer en Philipse, van Jo Schot en Jobse ongetwij feld herleven en zullen de Mid delburgers alles op alles zetten om het in 1949 verloren gegane 2e klassersehap te heroveren. En wij zijn ervan overtuigd, dat ze hierin ook zullen slagen. De vijfde ploeg voor deze be langrijke competitie is momen teel nog niet bekend. Zal het Baardwijk zijn of Bladella? Moge lijk valt hier morgen de beslis sing. Bladella is uitgespeeld en heeft 28 punten behaald uit 20 wedstrij den, terwijl Baardwijk uit 19 wed strijden 27 punten scoorde. Het ligt in de lijn der verwachtingen dat Baardwijk morgen tegen de hekkensluiters harer afdeling wint, waarmee deze Langstraatse ploeg dus beslag op het kam pioenschap zou leggen. Zowel Baardwijk als Bladella hebben een tamelijk onregelma tige competitie achter de rug. Het is moeilijk enig peil te trekken op hun wil en vastberadenheid om te zegevieren, maar feit is, dat juist deze onregelmatig spelende elftal len de gevaarlijkste tegenstan ders zijn in wedstrijden, waar het erop aan komt. Het zou ons niet verwonderen indien Baardwijk in de loop dezer promotiecompetitie voor de nodi ge verrassingen zorgde. Samenvattend mogen we dus constateren dat onze plaatselijke ploeg voor een zware opgave Komt te staan. Toch moeten de jongens in staat zijn na hun prachtige afde- lingsstrijd ook successen te beha len. Wij houden het daarom morgen op Terneuzen. De eerste overwin ning opent een haast zekere weg naar de tweede klasse. Jongens, zet 'em op! Heel Zeeuws Vlaanderen rekent op jul lie. En bedenkt wat er op het spel staat! ZEEUWS ZATERDAGELFTAL, NAAR UTRECHT. Het Zeeuwse ZaterdagelfUd aanvaardt vandaag de verre rete naar Utrecht om daar uit te ko men in de demi-finale event, fi nale van het Afdelingstournooi. Het elftal speelt in dezelfde opstelling als destijds tegen de afdelingen Den Haag en Rotter dam, zodat ook thans de Zeeuwo- Vlamingen Dees (Tern.. Boys.) «i Van Tatenhove (Hoek) hierin zijn opgenomen. Voor de demi-finale hebben zich geplaatst de afdelingen Am sterdam, Utrecht, Zwolle en Zee land. ENORME BELANGSTMLLUC8 VOOR NEDERLANDNOORWEGEN Naar aanleiding van de hier en daar heersende mening als zoo het Feyenoord-stadion voor de In terlandwedstrijd Nederland-Noor- wegen op Woensdag 6 Juni a.s. niet zijn uitverkocht, verzoekt da K.N.V.B ons mede te delen, dat de belangstelling voor deze wed. sxrijd niet minder is dan voor an dere interland ontmoetingen. Het aantal aanvragen roar kaarten is een veelvoud van het aantal beschikbare plaatsen. Ook aan de aanvragen van <Vc aangesloten verenigingen heeft da K.N.V.B. bij lange na niet kunnen voldoen. De biljartclub „O. B. K." te Sluiskil organiseerde de afge lopen winter een bekerwedstrijd in haar clubgebouw bij de heer O. Stockman. De beker werd gewonnen door Jan Seeghers. Het verloop van de wedstrijd was als volgt: J. Seeghers 14 13 0 1 26 2.16 E. Bleijenberg 14 11 2 1 24 2.27 9 1 4 19 1.77 9 0 5 18 1.91 8 0 5 16 1.80 8 1 5 17 1.52 7 2 5 16 1.53 14 14 13 14 14 Heijdens Sandrini Lafort Froment Hulsters Gelderland 14 Janse 14 Sijs 14 T. Bleijenberg 14 16 15 14 1.5» 1.83 1.7» 4 19 9 1.24 „SABOTEUR" VEROORDEEL» Het gerechtshof te 's-Graven- hage.veroordeelde de 19-jarige J. W. T. uit Delft, die op 9 Septem ber van het vorig jaar op de spoorliin onder Delft „sabotage" had trachten te plegen, door ste nen op de spoorbaan te leggen, tot zeven maanden gevangenis straf en voorwaardelijke terbe schikkingstelling van de regering met een proeftijd van drie jaar. Aan T. was voorts diefstal van kussens op een autokerkhof ten laste gelegd en voor dit feit werd hij conform het vonnis van de rechtbank tot twee maanden ver oordeeld. Voor het „in gevaar brengen van verkeer over de spoorweg" had de rechtbank hem tot zes maanden en terbeschik kingstelling van de regering ver oordeeld. DISTALLEUR TOT DRIB MAANDEN VEROORDEEL». Het gerechtshof te 's-Graven- hage bevestigde het vonnis van de°Rotterdamse rechtbank, waar bij de 46-jarige Schiedamse dis tillateur W. E. H. M. M. tot drie maanden gevangenisstraf werd veroordeeld. M. zou in 1945 opzettelijk op een buitengewoon aangiftebiljet, dat hem was toegezonden inge volge het buitengewoon navorde- ringsbesluit, zijn inkomen «ver de bezettingsjaren alsmede zijn vermogen over 1945, foutief heb ben ingevuld. De procureur-generaal achtte het gepleegde misdrijf van ern stige aard en vroeg bevestiging van het vonnis der rechtbank. ENGELS VLIEGTUIG DOOR SYRISCHE LUCHTMACHT BESCHOTEN. Donderdagmorgen is een met een zeshoekige ster gekenmerkt vliegtuig door de Syrische lucht macht beschoten. Achteraf blijkt, dat het geen Israëlische machine was, doch een Enigels vliegtuig van de Ara bische luchtvaartmaatschappij, dat de dienst onderhoudt tussen Amman en Beiroet. Het vlieg tuig werd niet beschadigd en kon in Jordanië landen. Niemand werd gewond. D-oor het uitvallen van de radio schijnt de machine in de verboden zone geraakt te zijn. ZONDAG 3 JUNI. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Willem IIBlauw Wit. HeerenveenD.W.S. ZUID I. PROMOTIE 3de KLASSE. TerneuzenB.S.V. '29. MiddelburgSarto. DERDE KLASSE D. R.C.S.O.D.I.O. PROMOTIE 4de KLASSE- Beslissingswedstrijd.) HulstSteenbergen. DRANKWET Burgemeester en Wethouders van TERNEUZEN maken be kend: dat bij hen is ingekomen een verzoek om een verlof A, voor de verkoop van zwakalcoholiscbe drank in het klein, zowel voor gebruik ter plaatse waarvoor het verlof geldt, als voor het gebruik elders, van KOENE, ABRAHAM. ELIAS, van beroep bakker, wo nende te Terneuzen, voor het bovenlokaal van het perceel Noordstraat 5a. Binnen twee weken, nadat deze bekendmaking is geschied, kan ieder tegen het verlenen van dit verlof A schriftelijke bezwaren indienen bij Burgemeester en Wet houders. Terneuzen, 1 Juni 1951. Burg. en Weth. voornoemd, P. TELLEGEN, Voorzitter. J. VERSPRILLE, wnd. Secr.

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 2