1 Jaui dit pakje bij üw shag dat pakje UIT DE PROVINCIE SPORTNIEUWS spr srs DE RADIO? sa Wat brengt Binnenlands Nieuws TERNEUZEN VOETBAL. AXEL CLINGE. KOEWACHT. DUIVENSPORT. WIELRENNEN. Wederom invasie in Helgoland AGENDA OVERSLAG. SCHOONDIJKE. IJZENDIJKE. ZAAMSLAG ZUIDDORPE. I wordt een duidelijk beeld gege-j school. Verder heette hij de heer ven van de volgende onderdelen Van Dijk welkom en wel in zijn Interesante lezing. van deze tentoonstelling: I. „Van hoedanigheid van Rijksconsulent In de kleine zaal van Hotel wol tot garen"; II. „Welke soor- belast met landbouwonderwijs- ïotterdam" i, voor «.n groot naai knopen"; V. „Een weef- der Landbouworganisaties. Spre- JRotterdam I aantal genodigden en belangstel lenden door de Twentse Bank een bijeenkomst georganiseerd, waar de heer Dijkgraaf het actuële on derwerp: „Financiële risico's en beveiliging van de handel met het buitenland" behandelde. De inleider had een aandachtig gehoor en op onderhoudende wij ze schetste hij de moeilijkheden en de gevaren, welke thans zijn verbonden aan de handel met het buitenland en hoe deze zijn te ondervangen. De heer Loof was zeker de tolk van de aanwezigen, toen hij de jpreker dank bracht voor het gebodene. Van dc gelegenheid tot vragen «tellen werd een ruim gebruik gemaakt. Openlucht-filmvoorstelling. Voor de buurtvereniging „Oran jekwartier" vertoonde de heer But op het terrein aan de Land- bouwhuishoudschool een aantal geluidsfilms in de openlucht. Ondanks de koude waren er ruim 200 belangstellenden aan- stoel"; VI. „Het weven van Ax- minster". De heer Poolman gaf bij iedere stand een uiteenzetting van de betekenis. Hij hoopte, dat de leer krachten met hun kinderen een vruchtbaar bezoek aan deze ten toonstelling zouden brengen. De expositie zal vanaf heden voor be zoek worden geopend, terwijl de leerlingen in klassikaal verband zullen worden rondgeleid. Een der prachtigste werkstuk ken is wel een groot wandtapijt, voorstellende het „Schip van Staat" op een woelige zee in juis te koers gehouden door Koningin Wilhelmina. Dit doek werd ver vaardigd ter herinnering aan het 50-jarig regeringsjubileum. De materialen voor deze ten toonstelling werden beschikbaar gesteld door de „Kon. Verenigde Tapijtfabrieken" (K.V.T.) te Moordrecht bij Deventer. Het bruidspaar van de dag. ker wees verder op het grote be lang van de landbouwschool voor de streek. Het ziet er naar uit, dat de huidige moeilijkheden niet spoedig opgelost zullen zijn. Daar- om is het zo belangrijk dat de jon ge boeren worden toegerust voor de moeilijke en omvangrijke taak die zij op de schouders gelegd zul len krijgen. Gedurende de 27 ja HI T NEDERLANDSE ELFTAL TEGEN NOORWEGEN. Het Nederlands elftal, dat Woensdag 6 Juni a.s. te Rotter dam tegen Noorwegen speelt, is als volgt samengesteld: Doel: Kraak (Stormvogels); Achter: De Jong (A.D.O.) en Schijvenaar (E.D.O.); Midden: Van Schijndel (S.V.V.) Terlouw (Sparta) en Biesbrouck (R.C.H.); Voor: Van der Tuyn (Hermes D.V.S.), Snoek (Eindhoven), Van (Eindhoven), Lenstra len Kiijgen. wuuimuc j" Melis (Eindhoven), Lenstra ren van het bestaan der school Groeneveld TO roertc riikp vruchten af-l meeicnvTOi; heeft ze reeds rijke vruchten af-j geworpen en heeft ze de samen leving van het platteland op ho ger peil gebracht. Vervolgens werden aan de leer lingen der eerste klas de rappor- Jan Scheele was (Haarlem). Reserves: Van Raalte (Blauw wit), Odenthal (Haarlem), Dijk graaf (A.G.O.V.V.) en Van der Weerd (Wageningen). Kuneman (H.B.S.) is niet be- De K.N.V.B. heeft geen toe Uitslag: 1, 2 en 3 H. Lippens te stemming willen geven voor het Axel; 4. Fl. Herman te Zuiddor- houden van een voetbalwedstrijd pe; 5. A. Thiron te Zuiddorpe, 6. in het Feyenoordstadion maar A. van Nieulande te Axel; 7. Th. door de medewerking van de Engels, 8. C. Stroowinder, 9.R. dienst lichamelijke opvoeding en Mignon en 10. Jos. Belaet, allen sport van de gemeente en van de te Zuiddorpe. wielerclub „Feyenoord" kon een ten uitgereikt. Jan Scheele was Luneman No 1 van deze klas. In de 2e klas schikbaar m verband met een waren Krijn Dees, Biervliet en A. lichte blessure. Deij uit Schoondijke de eersten. Voor de derde klas de rappor ten kreeg, werden zij in een open bare les danig aan de tand ge voeld. Zij kregen aan de hand van een plaat de geheimen van de motor, welke van veel belang is Gisteren had alhier een niet voor de hedendaagse mechanisa- alledaagse huwelijksplechtigheid tie, te onthullen. De voordelen ruim zuu «»- nlaats De padvinderleidster mej. van de tweetactmotor werden ook wezig. De voorstelling werd door P t d j het huwe. onder het oog gezien, alsmede de de minder aangename weersge- J- nuijssen uou j steldheid tot een uur beperkt. Men hoopt een, dergelijke film voorstelling, die goed slaagde, bij betere weersomstandigheden te herhalen. liik en deze gelegenheid werd manier van koelen. Toen kwam i i A1 - - A .1A I r A A O O VI rl O V\Q11 fclt 11W1J 1 P})- Race-auto's aangekomen. Gisteravond bleek, dat niet al leen de intocht van St. Nicolaas de belangstelling trekt van de jeugd. De bekendmaking van de aan komst der race-auto's in onze editie van gisteren had tot ge volg, dat bij de aankomst van de boot uit Hoedekenskerke om 19 uur gisteravond de Temeuzense jeugd in groten getale aanwezig was. Op het achterdek van de Pro vinciale boot stonden de 8 race wagens geparkeerd, waarin velen Zaterdag zullen trachten het snelheidsrecord op dit gebied te breken. Met het pijpercorps voorop trokken de „zeepkisten" door een gedeelte der stad, hetgeen overal veel belangstelling trok. Naar we vernemen zijn reeds vele inschrü vingen tot deelname bij O.M.A. binnengekomen, waar onder zelfs uit Vlissingen, Mid delburg en Goes. Het belooft morgen een drukke en spannende dag te worden. Opening schooltentoonstelling. Gistermiddag werd in het gym nastieklokaal van de Openbare Lagere School de schooltentoon- stelling over tapijten-fabncage geopend, welke van 1 tot en met 11 Juni alhier wordt gehouden door de Stichting „Onderwijsten toonstellingen". In tegenwoordigheid van vele Miderwijskrachten uit Axel en omgeving nam burgemeester Van Oeveren het woord. Spr. zeide o. m verheugd te zijn, dat Axel de primeur heeft voor O.-Zeeuws- VLaanderen. Hij dankte de Stich ting voor het genomen mitiatiei, waardoor de schooljeugd aan schouwelijk onderwijs zal krijgen over de tapijtindustrie. Daar zulk onderwijs ten allen tijde beter is dan theorie mag men verwachten door de afdeling Axel van de Ned. Padvindersvereniging aan gegrepen om haar een sportieve attentie te betuigen. Het jeugdige bruidspaar ver liet het stadhuisbordes onder een door de jeugdige leden en welpen gevormde erehaag, waar bij Dr Salomé de telgen van Ba den Powell had geïnstrueerd. Natuurlijk trok deze niet alle daagse ceremonie veler belang stelling. Opbrengst „Haak-ln"-actie. Door de Axelse schooljeugd werden in de afgelopen maand loten van huis tot huis verkocht voor de overbekende „Haak-in"- actie ten bate van de kankerbe de koe aan de beurt. Ook wij heb ben van de lessen veel opgedaan. We weten nu, dat er verschillen de types bestaan, o.a. het melk- vleestype, vlees-melk type en het vleestype. De Nederlandse boer legt zich speciaal toe op het melk- vleestype. De kenmerken van dit laatste type werden onder de lou pe genomen. De vierde klasse, die de school gaat verlaten, moest de geheimen van de bemesting onthullen, wat in wezen het bestaan van de plant mogelijk maakt. De heer Van Dijk reikte de di ploma's aan de geslaagden uit, waarna hij zijn felicitaties richtte tot Willem Remeijn uit Heille, die als eerste van het examen de tra- striiding Deze opbrengst werd ditionele medaille kreeg, die hem ao„ arnnt succes getuige de nadien door de heer Joh. de netto-fpbrengst vang 560. De'ciercq uit Sluis werd uitgereikt, prachtige pop in Axelse kleder- ,Het is wel opmerkelijk dat dit de dracht welke als prijs beschik- derde Remeijn is, die in achter- arac eenvolgende jaren de medaille lot nummer 498. Deze pop moei hot innrihmi vóór 1 Augustus a.s. afgehaald worden bij de heer L. Hamelink, Pr. Hendrikstraat 26 alhier. Veesmokkel. De douane alhier achterhaalde een dezer dagen omstreeks mid dernacht op een viertal personen een drachtige zwart-bonte vaars, ter waarde van 800. De smok kelaars, zich vlak bij de Neder lands—Belgische grens betrapt ziende, sloegen, met achterlating van de vaars, die zij naar Belgie hadden willen smokkelen, op de vlucht en wisten in het nachtelijk duister te ontkomen. De koe had eveneens het hazen pad gekozen, doch kon door de douane worden achterhaald en voor het Rijk in beslag worden genomen. Gouden bruiloftsfeest. Woensdag 29 Mei werd alhier het gouden bruilofstfeest gevierd van het echtpaar P. de Smet-van Laere. Onder grote belangstelling werden de kranige oudjes naar de kerk gebracht, waar een H. Mis uit dankbaarheid werd ale schakels in het landbouwbe drijf sterk moeten zijn om een economisch verantwoord bedrijf mogelijk te maken. Hij zag de school niet als einddoel, maar als basis om zich verder te kunnen bekwamen. De heer Joh. de Clercq sprak tot de jongelui welgemeende ver maningen en mede feliciteerde hi; de ouders der gediplomeerden Met een hartelijk woord reikte hij aan Remeijn de verdiende medail le uit. Geslaagd: W. Beerens, Waterlandkerkje J. v. d. Broecke, W. Dekker, bei den uit Schoondijke; R.,Buiisse R. Cuelenaere, A. Dieleman, A Herweijer, A. Veraart, J. v. d. We ge, allen Biervliet, C. Crook, S. Dusarduijn, beiden Breskens, S. Dekker, Zuidzande. G. v. d. Gau- we, Groede, H. Mabesoone, Aar denburg, D. v. Ooteghem, Sas van Gent, W. Remijn. Sluis, P. Tem merman, A. Thomaes, beiden Hoofdplaat. M. Versprille. Oost burg. Bevorderd van I naar II: Th. de Boevere, J. Dieleman, A. Goossens, Van Hee, J. Ingels, W. Verplanke, Willem Verplanke, al len Biervliet, J. Cappon, Zuidzan- Het Noorse elftal is als volgt samengesteld: Doel: Blohm; Achter: Spydevold en Boeye Karlsen j Midden: Olsen, Svenssen en Laerum; Voor: Hvidsten, Bredesen, Wang Soerensen, Johanessen en Skifjell. \\rs„niit niet meer in trek in Argentinië. Ju Argentinië is men zo teleur gesteld over de prestaties van Ar senal in Bazilië dat er over ge dacht wordt de Argentijnen tour nee van de gunners te annuleren. Arsenal heeft tot nu toe in Bra zilië slechts één- wedstrijd te win nen, nadat achtereenvolgens met 0-2 'van FTumnense, met 0-2 van Elotafogo en met 1-2 van America verloren was. Een der bestuursleden van- de Argentijnse voetbalbond, gaf als zijn mening te kennen dat de Lon- denise club ibeter niet naar Buenost Aires kon komen aangezien de be langstelling daar thans gering zou zijn. Airaenal fciad er in toegestemd in de loop van Juni 2 wedstrijden in Buenos Aires te spelen. Het bsstuiur van de Argentijnse voetbalbond zal zich over het con tract met de Londense ploeg -be raden. programma worden samenge steld dat in afwachting van de aankomst der renners op de baan van Varkenoord „elck wat wils biedt". Duivenver. „De Volharding" te Zuiddorpe. Prijsvlucht uit Moescroen. Deel name 104 duiven. Snelheid le duif 1647,2 meter. Uitslag: 1 en 3 G. Bouchier te Westdorpe; 2. D. Teerlinck te Westdorpe; 4. A. Lippens te Axel. 5 en 7 Jos. Engels te Axel; 6 en 8 A. Blommaert te Axel; 9. G. de Clercq te Westdorpe; 10. A Claeijs te Zuiddorpe. Prijsvlucht uit Clermont. Deel name 35 duiven. Snelheid le duif 1676,5 meter. Duivenver. „Voorwaarts" te Zaa inslag-Veer. Prijsvlucht van uit St. Quentin. Deelname 97 duiven. Snelheid le duif 615,47 meter. Uitslag: 1 en 8 D. W. F. Kaij- ser, 2 en 10 P. Koopman, 3. H. Scheele, 4. J. Smallegange, 5. Gebr. van Doorn, 6. D. Bareman, 7. N. Buijze, 9. P. de Putter. „De Vrede", Sas van Gent. Prrjigvlucht uit Clermont van 27 Mei. Aantal duiven 203. Snelheid eerste duif 1747,9 meter. 1 H. Miarqudnie, Sas van- Gent; 2 1+ Meert, Sluiskil; 3 R. Kox, Sas van Gent; 4 en 7 A. Schouw- vliegh-e, Sas van Gent; 5 en 9 J. Renaq-ue, Sas van Gent; 6 en 8 L. Morcuis, Sas van Gent; 10 Th. Goefchals, Westdorpe. ZATERDAG 2 JUNI HILVERSUM I: 7.00 Nieuiw», 7.18 Gew. muziek; 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de vrouw; 9.30 Waterstanden;; 9.35 Gram.; 10.00 Voor de jeugd; 10.15 Gram.; 11.00 Voor de zieken11.45 Gram. 11.50 Causerie;' 12.00 An gelus; 12.03 Orikest; 12.30 Mede delingen; 12.56 Zonnewijzer; 13.0» Nieuws; 13.20 Amuscmentamus.; 14.00 Piano; 14.20 Septet; 14.40 Amateuruitzending; 15.15 Kro niek; 15.50 Zang; 16.10 Gram.; 16.30 Causerie; 17.00 Voor de jeugd; 18.00 Piano; 18.15 Over zicht; 18.25 Orgel; 18.40 Rege- ringsuitzendin-g; 19.00 Nieuws; 19.15 Causerie; 19.21 Actualitei ten; 19.27 Gram.; 19.52 Overz.; 20.00 Nieuws; 20.05 De gewone man; 20.12 Gram.; 20.15 Cause rie; 20.40 Voor de heren; 21.00 Gev. muziek; 21.53 Causerie; 22.00 Operette; 22.30 Wg luiden de Zondag In; 23.00 Nieuws; 23.15 Esperanto; 23.22 Gram. DE L.S.K. REDT WEER EEN MENSENLEVEN OP AMELAND. Donderdagmorgen, nadat de boot van Ameland was vertrok ken, kreeg de schipper O. Metz HILVERSUM H: 7.00 Nieuws- 7.16 Gymnastiek; 7.33 Gram.; 8.00 Nieuws; 8.18 Onder ona gezegd; 8.45 Gram.; 10.00 Causerie; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Voor de ar beiders; 11.35 Kwartet; 12.00 Gram.;'12.30 Mededelingen; 12.33 Dansmuziek; 13.00 Nieuws; 13.15 Orkest; 14.00 Voor de jeugd; 14.30 Licbte muziek; 15.00 Boek bespreking; 15.15 Orkest; 16.00 Causerie; 16.15 Lichte muziek; 16.45 Sport; 17.00 Orkest; 17.30 Voor de jeugd; 18.00 Nieuws; 18.15 Varia; 18.20 Gram.; 18.30 Volksmuziek; 19.00 Art. staalk.j 19.30 Causerie; 20.00 Nws.; 20.15 Gev. programma; 21.15 Tiroler muziek- 21.45 Commentaar; 22.00 Sextet;' 22.25 Hoorspel; 22.45 Orgel; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram-, andere delen van het land reizen, wordt evenzo aangeraden zich te laten herenten, ihdien dit ten minste in de afgelopen week nog niet is gebeurd. Waar het gevaar van import een maagdoorbraak. De dokter |van pokken gebleken is niet denk- achtte overbrenging naar het zie- beeldig te zijn, wordt iedereen ge kenhuis noodzakelijk. Daar de adviseerd zich in de naaste toe- eerstvolgende boot pas 's avonds komst te laten herenten. De vac- om 7 uur ging, zond de L.S.K. cinatietoestand van Nederland van de vliegbasis Leeuwarden daar ten zeerste bij gebaat een toestel naar het vliegveld te zijn. Bij een behoorlijke vaccina- Ballum (Ameland) om de patiënt tietoestand van Nederland zullen 21.15 Gram^ VerzoekprOKram. af te halen. Door deze snelle ver- wij de toekomst met vertrouwen Nieuws MT5 Vei^^rogram binding kon de heer M. binnen tegemoet kunnen zien. |ma; 23.00 Nieuws, 23.05 Gram. een uur in het ziekenhuis te Leeuwarden worden opgenomen. BRUSSEL VI.: 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.32 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Zang; 13.30 Ensemble; 13.50 Uitwisselings programma; 15.00 Acoordeoit; 15.15 Gram.; 15.30 Accordeo»; 15.45 Gram.; 16.10 Koor; 16.25 Recital; 16.45 Koor; 17.00 Nws.; 17.10 Gram.; 17.30 Orgel; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nws.; 19.30 Gram.; 19.50 Causerie, 20.00 Orkest- 21.00 Actualiteiten; 21.66 Gram.; 22.00 JONGEN VERDRONKEN ngsiraa het_ droge gebracht maar in 't een, partij boter van 2400 kilo, ter „„„.ot- d„ dnod worden waarde van 10.000,gestolen. De Utrechtse recherche heeft RONDE VAN NEDERLAND. Tilburg blijft etappeplaats. Het staat thans vast, dat de Ronde van Nederland op Donder dag 7 Juni haar derde etappe zal beëindigen in Tilburg. De aan komst te Rotterdam op Zaterdag 9 Juni zal niet plaats vinden in het Feyenoordstadion. maar op Varkenoord. In da,loop der, volgende week zal een schare van enthousiaste Te Apeldoorn is de 12-jarige I p. W. ten Katern, per fiets in een kuil terechtgekomen en in het water gereden. Reeds na enige mimiten werdl hij Woensdagavond is een groep van honderd voormalige bewo ners van Helgoland op het eiland aan wal gegaan. Zij hebben de geconstateerd. deze diefstal thans tot klaarheid gebracht. De 27-jarige A. E. van E., machinist van het bedrijf, is gearresteerd, alsmede een drietal DE SLA-EXPORT NAAR BELGIË. DIEFSTAL VAN 2400 KILO BOTER OPGEHELDERD. In de tweede helft van April is uit de Utrechtse koel- en vries- bedrijven aan de Veilingstraat 2ekmtiULsoest <1 e dood worden I groen-witte vlag van Europa ge hesen op een schuilkelder. Ge meld wordt, dat nog een groep Helgolanders op weg is naar het eiland. Zij hebben medegedeeld, dat zij op Helgoland zullen blij- In tegenstelling tot de mening I ven tot het een normale vredes- andere Utrechtenaren, de 22-jan- ,/an de overheid zijn kringen van bestemming heeft verkregen, ge L. J. L. S., de 48-jarige T. de I handel en bedrijf allerminst te- De Britse autoriteiten zijn nog J. en de 42-jarige F. L. van R. I vreden over de vrijwillige stop- I geen actie begonnen. De twee po- Zij hebben hun aandeel in de zetting van de sla-export naai' trouillevaartuigen, die voorheen diefstal bekend. Van R. haalde Beigië. Men is van mening, dat zijn gebruikt om demonstranten met bakfiets en auto 48 vaten de kwaliteit van de Nederlandse van het eiland te verwijderen, lig- met elk 50 kilogram boter uit het ZQ veej beter is, dan die welke gen nog hl Cuxhaven. bedrijf en verkocht deze aan in Beigië wordt geteeld, dat on- oe Helgolanders de meesten danks hogere prijzen het Neder- I van hen zijn vissers hebben landse product gekocht zal wor- Lje reis naar het eiland gemaakt den indien de grens weer open- in achttien trawlers. Zij hebben gaat. Dan zal de Belgische sla voor zy vertrokken een verkla- INBREKERS GEARRESTEERD. I dus opnieuw „last" van de Ne- ring uitgegeven, waarin wordt winkeliers. Enige Utrechtse win keliers zijn door de politie aan gehouden, verdacht van heling. Te Middelhamis is door de poli- derlandse import hebbem gezegd, dat hun demonstratie medewerkers op huisbezoek gaan I Mioaemarius I "~Waarom zo vraagt men, mag niets te maken heeft met part* om de zakjes, welke door_ de post tie gearres^ee^ Sommelsdyk de Nederland niet met een prima politiek. Faasse, verdacht van kwaliteitsproduct op de markt j Van de zijde van de verenigiag tet deze expositie een succes zalopgèdragen. De stoet bestond uit I de, P. v. Cuijck, RVtr^chement, Tenslotte sprak de bur-1 versierde wagens en luxe r. Faas, Cadzand, I. de Hullu, A. Vercruijsse, beiden Schoondijke worden. Tenslotte sprak de bur-1 v"eie versierde wagens „emeester de hoop uit, dat deze aut0'S, De gehele buurt van, e ventoonstelling door meerdere zal worden gevolgd. De heer H. Poolman uit Den Haag, directeur van de Stichting, zeide dat men deze tentoonstel ling moest zien als een leermid del. Vervolgens schetste spr. m t kort het ontstaan van de Stich ting. die geboren is uit de in on derwijskringen gevoerde behoefte aan visueel onderwijs voor de jeugd. Dit is doelmatiger dan een massaal bezoek aan grote werk- olaatsen, fabrieken, enz. Het doel ier stichting is zodoende de kin deren kennis bij te brengen om trent grondstoffen, halffabrika ten en eindproducten. De ouderen zullen op deze expositie eveneens van harte welkom zijn. Na deze rede maakten de aan wezigen een korte wandeling larngs de verschillende stands. Aan de hand van duidelijke teke ningen, grondstoffen, materialen, werktuigen en eindproducten Zand en de Oude Molen hadden hun beste beentje voorgezet om een goed geslaagd feest te orga niseren. Na de H. Mis ging het stoetsgewijze terug naar he Zand waar de feestvierenden de plaatselijke café's bezochten. De muziekvereniging heeft de jubi larissen een serenade gebracht. Avonds is in. de familiekring het feest voortgezet. 25-jarig Priesterfeest. De eerw. heer Pastoor J. Ligt- HEDEN AXEL: Hotel „Het Gulden Vlies", 3 uur: Vergadering van Ingelanden van de polder „Be oosten Blij Benoorden". TERNEXIZEÏNLuxor Theater 8 uur: Btosc. „Stromboli". MORGEN: TERNEUZENLuxor Theater 8 uur: Etosc. ^Stromboli". Concertgebouw, 8 uur: Biosc. „The dancing Years". AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: Biosc. „Die Nacht- wache". hart alhier vierde zijn 25-jang priesterfeest. Onder grote be langstelling werd een H. Mis op gedragen. De schoolkinderen ver zorgden hierbij een feestelijk programma. Hengelwedstrijd. Aan de op het viswater te Rode Sluis bij R. SmoUenaars gehou den viswedstrijd namen 48 hen gelaars deel. De heer A. Dhondt wist in 45 min. 14 vissen te ver- schalken en won daarmede de eerste prijs. Eindles Lagere Landbouwschool. Donderdagmiddag werd in de Landbouwschool te Schoondijke de openbare eindles gehouden. De voorzitter der school, de heer F. A. van Rosevelt, burge meester van Schoondijke, sprak het openingswoord, waarin hij in het bijzonder de moeders der leer lingen een hartelijk welkom toe riep Hij vond het verheugend, dat de laatste jaren ook de moe ders belangstelling tonen voor het I onderwijs aan de Landbouw- H. Lalcó, Aardenburg, J. Scheele, Hoofdplaat, A. Verplanke. Nieuw- vli'et. Bevorderd van II naar III: W. de Blaey, K. Dees, F. Dek ker, H. Buijsse, allen Biervliet, H. Cortvriendt, Sluiskil, A. Deij J. de Feijter, W. den Hamer, J. Verduijn, allen Schoondijke, A. Goedhals, Waterlandkerkje, G. v. Hal. Aardenburg, A. Hoste Nieuwvliet, J. Remeijn, D. Schee le, beiden Oostburg, D. Scheele Retranchement, I. v. d. Slikke IJzendijke, G. v. 't Westeinde,- Groede, P. Zeegers, Hoofdplaat. Bevorderd van III naar IV: R. Blomme, R. Braet, H. Bu- zeijn, A. de Feijter, A. Nobus, Th. v. d. Vijver, G. Willems. allen Aardenburg, G. Boerjan, Th. Boerjan, D. Dekker, allen Bier vliet, E. Buijsse, A. v. d. Hemel, J. de Smit, J. v. 't Westeinde, al len Groede, W. Cappon, Cadzand, A. Casteleijn, Zuidzande, R. de Crook, Breskens, A. Luteijn, Nieuwvliet, P. Pladdet, Hoofd plaat. zijn bezorgd, te komen afhalen. Het einde van de ellende in zicht. De aannemer, die de hoofdver keersweg door de gemeente moet leggen, heeft zijn barakken op geslagen. Dit wil zeggen, dat eerstdaags zal worden aangevan gen. De weg verkeert momenteel in zo'n ermbarmelijke toestand, dat het voor autobestuurders een kunst is hun wagen zonder stuk ken te maken erdoor te krijgen. Laat ons hopen dat de autoritei ten, die het gedeelte aan de Tiyoli in beheer hebben, welk ge deelte in eenzelfde slechte toe stand verkeert, ook hier het weg dek van een nieuwe bestrating zullen voorzien. Bra Der en te linnnman FaaSSe, verctacm vail lliwaiirawtiiuuuvi I I an US Hl"- inbraak Een hunner heeft inmid-1 komen. Dit is toch een kwestie I Helgolandse vissers, die de deN bekend in Middelhamis een van normale concurrentie? demonstranten steunt, is Donder- serie inbraken te hebben ge- In kringen van handel en be- dag gezegd, dat het recht om de Dleecd, o m in een ijssalon en in drijf hoopt men dan ook, dat de haven van Helgoland binnen te hpt station der R.T.M. te Middel- regering deze exportstop zo spoe- vanen gedurende storm of in ge- harnis dig mogelijk ongedaan zal maken va] van nood voor de vissers w«- Zii worden er verder van ver- en dat de centrale organisaties njg nut heeft gehad, omaar dacht Zondagnacht ingebroken te druk tot het nemen van deze op- QOk het gevaar hepen geoomoa hebben in de goud- en zilverzaak heffingsmaatregel zullen uitoefe- deerd te worden, vin de firma Hartogs, waarvan nen. Donderdagavond jieeft ^n zii meenden, dat de bewoner af- Duits patrouillevaartuig Helgo wezig was. Zij werden echter ver- JKUGI)IGE DIEVENBENDE. land ^reikt en verwacht W rast door de huisbewaarder. De- dat een begin zal woraen g ze kon een vaag signalement op- Een jeugdige dievenbende is 1 maakt met het verwijderen van eeven Diezelfde nacht zouden zij Arnhem op verschillende plaatsen de demonstranten. noe een ander adres te Middel- opgetreden. In April en Mei kwa- Met de Westduitse regering harnis hebben bezocht, waar zij men bij de politie verschillende ^n de Britten overeengekomen eveneens moesten vluchten, om-|aangiften binnen van ïnbraken^in j dat Dujtsiand_ verantwoordelijk dat de bewoner wakker werd. XN VOLLE Comité van aanbeveling, De ernstige tijdsomstandig heden maken het noodzakelijk dat het Rode Kruis haar werk zaamheden in volle omvang kan uitvoeren. Teneinde ook in IJzen dijke deze collecte zo goed moge lijk te doen slagen, heeft zich een comité van aanbeveling gevormd, hetwelk bestaat uit de heren Burgemeester Von Bönninghau- sen tot Heringhaven, Dr. Brou wer, Dr. Rozemeijer, Ds. Doorn, A. Reitsema en D. Frankenvijlle. Gevonden voorwerpen. Bij de Rijkspolitie alhier zijn de volgende voorwerpen als ge vonden aangegeven, waaromtren t inlichtingen zijn te bekomen bij de daarachter vermelde adres sen: paar zwart lederen hand schoenen, Deij, Andijkepolder B 115; een dubbele linnen rij wieltas, inhoud bruine hand schoenen en notitieboekje, Pol derstraat B 168b. Benoemd. In de kerkeraadsvergadering der Ned. Ilerv. Kerk van 30 Mei is wegens het bedanken van de heer P. Meertens benoemd tot vader in het tehuis voor ouden van dagen „Rustoord" de heer A. M. de Regt, van Heinkenszand. Deze benoeming gaat in per 1 Augustus. Voor deze betrekking waren 35 sollicitaties binnengekomen ASPERGESEIZOEN G)VNG. In West-Brabant- is het asper geseizoen! in volle gang. Het mocht nog wel wat warmer worden om de „oogst" overvloedi ger te doen zijn, maar de aanvoer op de veiling te Bergen op Zoom is toch wel zo groot, dat van van daag af speciale verkeersmaatre gelen zullen gelden voor de tuin ders, die met hun producten naar het gebouw van hun coöperatie komen. Intussen is er een tweede as pergeveiling in West-Brabant (bij gekomen. In- Oudenbosch gaat men nu •ook asperges veilen. Er henft zich rond het koepel- itadje reeds een flink asperge. -teeltgetoied gevormd, dat goede perspectieven biedt. De eerste veiling trok veel be langstelling, ook van de zijde van autoriteiten op tuinbouwgebied. directieketen van bouwwerken, ig VQor het afhalen van demon andere gebouwtjes, kiosken e.d., stranten, nadat de Engelsen be- waarbij geld, snoepgoed, sigaret- ]oofd h.adden niet later dan be ten enz. werden ontvreemd. In volgend jaar Helgoland weer het gemeentemuseum werd mge- Qude bestemming te geven, broken en de gehele inventaris i waarbij een overhoop gehaald, ware ravage werd aangericht. De vertelde hij, wel aan de smokkel recherche heeft thans een achttal meedoen omdat hij dcor een ben- jongens tussen 13 en 20 jaar en de werd geterroriseerd, een meisje van 13 jaar aangehou- De Officier van Justitie eiste den, die bekenden zich aan een 3 maanden gevangenisstraf. De of meerdere inbraken te hebben raadsman achtte deze straf te schuldig gemaakt. In de meeste hoog. Hij merkte op dat rijn gevallen bestond de buit uit cho- diën.t door de opium een moeili|- colade, kauwgom, koeken, peper- ke tijd heeft meegemaakt. Ook munt, sigaretten en limonade. kon hij niet verantwoordelijk Wanneer de kinderen teveel worden gesteld voor de smokkel- hadden om het ineens te eten, affaire. werd het restant verstopt om het De politierechter veroordeelde de volgende dag te verorberen. L Q drie weken gevangeais- Twee van de aangehoudenen, de st'raf 19-jarige G. S. en de 17-jarige L. F. de W., die beiden aan zeven ge vallen schuldig waren, werden voor de Officier van Justitie ge leid. De Film Rode Kruis. filmvoorstelling ten bate van het Rode Kruis in café „Cen traal" was druk bezocht. De aan wezigen kregen een goede indruk van het Rode Kruis. Dokter Z. C. Salomé uit Axel opende de avond. WEER EEN GEVAL VAN POKKEN IN TILBURG. Gisteren is weer een pokken geval geconstateerd in Tilburg. Dergelijke min of meer alleen staande gevallen kunnen na af loop van een eigenlijke epidemie voorkomen. Dringend wordt aan bevolen, dat zij, die Brabant in de naaste toekomst bezoeken, herent zijn. Brabanders, die naar DIEFSTAL VAN EEN HORLOGE. Het Amsterdamse gerechtshof bevestigde gisteren het vonnis van de Amsterdamse politie rechter tegen een 26-jarig meis- Voor de politierechter te Rot- I je, dat veroordeeld was-wegens terdam stond terecht de Chinees diefstal van een P°lsho^* f Lim Quang uit Singapore, die be- vier ma^nc^n^aTngRnlSdochter trokken is geweest bij de smok- Dr me Haag en vertelde, dat hij zonder opium dagen geleden reeds bevest g ng niet kon leven. Hij moest, aldus I van het vonnis. DE OPIUMSMOKKEL.

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 2