HOE DOKI BINNENLANDS NIEUWS 0 Het bergen van kostbare ladingen uit gezonken schepen 22SSSS a-RTsssr s DE Regering herziet garantieprijs voor de bacon V W DE IDEALE COMBINATIE VAN RIJKE VIRGINIA-5MAAK EN PERFECTE MILDHEID ZWARTE VLEK AUTO-, MOTOR-, Naar het zich laat aanzien, zullen eerlang opnieuw ernstige pogingen worden gedaan de waardevolle goud- en andere ladingen uit gezonken schepen te bergen. Vijftien Mei j.l. is n.l. de octrooi-aanvrage open baar gemaakt op een vinding van de heer N. Th. Kos te Amsterdam, die het mogelijk maakt tot de lading van de vergane en in vele gevallen diep onder water en onder een dikke zandlaag liggende schepen door te dringen. MOORD OP BEDRIJFSLEIDER. AMERIK. SPOORWEG MANNEN KRIJGEN HOGER LOON. BOMMENWERPERS GEARRESTEERD. IN ITALIË «rwaïscwfniak heet. oen ÏSH3F.SS DE EUROPESE KOLENSITU ATIE. MILITAIR VLIEGTUIG VERONGELUKT. c Hier heeft U nu zo' tentieloos japonnetje, iedere vrouw goed i veel stof vraagt (ca 90 breed) en bovend knippen en naaien g< gewone vaardigheid 1 Naar gelang van he en de accessoires, die bruikt, kunt U het e dig sportief of een m< karakter geven. De r en de doorlopende kn zijn zeer gewild; het i niet meer dan eer. schouderlijn. w.6. *3 /6 22 o 13 th Bij het eerste mod het beleg van de re kraag van wit piqu maar U kunt er ook garnering van makei gemakkelijk apart te De aardige klepjes v zette zakken zijn ev wit piqué. Het patri U hierbij. U neemt bel en voorziet de pi knoopsgat, waarmee i op de rok knoopt. He netje heeft zakken lings gevlochten bi dezelfde stof. U r zakken eerst op dun U wegscheurt als U z> hebt genaaid. U kun1 ken of er frivolité of voor gebruiken en vanzelfsprekend elke geven, die U mooi vil TRANSPORTVLD NEERGES' Een tramsportvlieg Amerikaanse luchtmt Nieuw-Lisisaibon in li gestort. Zes linzdttenden kwa levefl. Er waren 5 overlev ernstige brandwonder gelopen. I Er worden nog 5 vermist. JAPANSE POLITI INVAL BIJ DAG Donderdag (heeft poliö'e invalleni gedaa toren van 4 Japanse naar gezegd wordt, oi nistische leiding staa (Honderden persone resteerd. Aan de (bladen, die gen van verleden ji communistische bit genoemd, is een vers bod opgelegd. ligging van 't Lutine-achterschip heeft mogelijk 'gemaakt. De mislukte bergingspogingen zijn z.i. niet slechts met een tech nisch daartoe onvoldoende appa ratuur uitgevoerd, maar boven dien op de verkeerde plaatisi: op 't voorschip. „In het achterschip", aldus de heer Kos „bevindt zich nog voor een waarde van 13.000.000 aan gouden en zilveren staven". Het is de bedoeling van de heer Kos te komen tot de oprichting van een N.V. die de bouw en de exploitatie van een bergingstoe stel volgens zijn idee ter hand zal nemen. Het bergingstoestel, zoals dc heer Kos dat heeft ontworpen, wijkt weinig of niet af van de reeds meermalen toegepaste ap paraten. Het lichaam van het toestel be staat uit een kegelvormge toren van gewapend beton, circa 30 me ter hoog en met een grondvlak van 35 meter doorsnee. In het midden van de bodfem is een werkkamer uitgespaard, die een diameter heeft van 5 meter en een hoogte van 2% meter. Van deze werkkamer en daarvan door een sluisdeur afgescheiden loopt een brede schacht naar de top. Rondom het bovengedeelte van dc werkkamer en om de schacht liggen de ruimten waarin electro- motoren, zandzuig- en water- spoelpompen, gereedschappen enz. worden ondergebracht. Van daar uit lopen schachten omhoog voor de liften, kabels, licht- en telefoonleidingen enz. Van die ruimten uit is ook de werkka mer (bereikbaar. Het toestel kan tot (boven het wrak worden gesleept. Daar aangekomen kan het gc- ïaarte worden neergelaten tot het grondvlak op de scheepshuid komt te rusten, muurvast en bestand tegen storm en stroom. Het toe stel, dat de heer Kos zich heeft gedacht, kan de 'hulp van een ber- gingisachip ontberen. Is de scheepswand op deze wij ze 'bereikt, dan beginnen met de tot nu toe 'gebezigde bergingsap paraten de- moeilijkheden. Voor het voortgaan der werk zaamheden het doorboren der scheepshuid en het eigenlijke ber gen der gezochte lading is Set openen van de sluisdeur boven de werkkamer nodig. Daardoor ontstaat een overdruk van buiten naar binnen. Ook met het voortdurend pompen was het onmogelijk het binnendringende zand en water uit de werkruimte te weren. De oplossing van die moeilijk, heiö is het probleem, dat de heer Kos sedert 1932 heeft bezig ge houden. pe oplossing die hij ter verkrij ging van octrooi aan de octrooi- raad had voorgelegd, komt op het volgende neer. Van de binnenwand der werk kamer kunnen 4 concentrische „telescopisch!" over elkaar schui vende cylinders worden neergela ten, die het weggepenste water en zand, ook als men tot op en in het schip is gevorderd, van de werk ruimte afgeschermd houden. Vele pogingen zijn in' de loop der jaren 'gedaan de goudladingen van de gezonken Lutine en van andere vergane boten boven wa. ter te brengen. De heer Kos, die jarenlang heeft gevaren en ook actief heeft deelgenomen aan enige van de genoemde pogingen, meent te hebben ontdekt waarom deze heb ben gefaald. Van bijna alle schepen, waarvan het bergen der landing de moeite zal lonen, zegt hij nauwkeurig de ligging te kennen. Zo is hij er fojjrv. zeker van, dat zijn van vóór 1883 daterende kaart van de situatie ter plaatse hem de berekening van die juiste De manager van de Standard Vacuum Petroleum Maatschappij van het aflaadstation op het ei land Bintang tegenover Singapo re is door een lid van zijn perso neel aangevallen en met verschei dene messteken zwaar gewond Het slachtoffer is met spoed naar een ziekenhuis in Singapore overgebracht, doch kon niet meer worden gered. De aanleiding tot deze aanslag is onbekend. Het incident had plaats op een ogenblik dat ver der niemand aanwezig was. De heer Heckhausen was Nederlan der en 48 jaar oud. Hij was ge huwd, doch laat geen kinderen na. TILBURG KAN 31 MEI. POKKENVRIJ ZIJN. Op Zaterdag, de elfde achter eenvolgende dag, dat te Tilburg geen gevallen van pokken werden geconstateerd, konden weer drie patiënten als genezen het zieken huis verlaten, zodat het aantal nog in verpleging zijnde patiën ten tot vijftien verminderde. Vier z.g. contacten konden eveneens uit de quarantaine-inrichting worden ontslagen, zodat het aan tal nog in observatie zijnde per sonen terugliep tot 22. Wanneer zich de eerstvolgende vijf dagen geen nieuwe pokkengevallen voordoen zal volgens een ver strekte mededeling van de direc teur van de G.G. G.D. Tilburg op Donderdag 31 Mei a.s. besmet- tingsvrij worden verklaard. Den Bosch pokkenvrij. 's-Hertogenbosch is definitief pokkenvrij verklaard. Het pok- kengevaar in Brabants hoofd stad was trouwens van begin af in de kiem gesmoord. Er is tot dusver slechts een inwoner van Den Bosch geweest, die door de gevreesde ziekte is aangetast. Encephalitis-gevallen. Vijf personen, die voor de eer ste maal tegen pokken werden ingëent, zijn in het ziekenhuis te wachten nog steeds de wachtgeld regeling af. Er is geen werk meer. De mensen in de fabrieken worden zoveel mogelijk bezigge houden. Men denkt deze week 3 dagen stil te gaan liggen. Onder handelingen zijn nog altijd gaan de en men heeft ook contact met de federatie van schoenfabrikan ten in Nederland. MEISJE STOND IN BRAND. Vrijdag vatten de kleren van het 26-jarige meisje J. H. te Vee- nendaal vlam. In zorgwekkende Ongeveer 150.000 Amerikaanse spoorwegmannen zullen loons verhoging ontvangen van 18% tot 33 cents per uur, zulks vol gens een overeenstemming tus sen de spoorwegen en de spoor- mannpti. Naar schatting zal deze loonsverhoging de spoorwegen 97.000.000 dollar per jaar kosten. De loonsverhoging maakt een einde aan een dispuut, dat twee jaar heeft geduurd. De Italiaanse politie heeft 37 Veo-fascisten gearresteerd, die ervan worden beschuldigd sinds November zeven bomaanslagen te hebben gepleegd. De bommen werden geworpen in kantoorgebouwen van de re publikeinse partij, de links-socia listische partij, de Italiaanse ministeries van Binnenlandse Za ten, de Amerikaanse en Joego slavische ambassades en in de lokalen van een communistische organisatie van voormalige ver zetsstrijders. Niemand werd bij deze bomslagen gedood of ge wond. Ook werden gelijktijdig te Ro me. Napels, Chieti, Brescia, Ge nua, Venetië en Arezzo arresta ties verricht. De meeste arrestanten waren aangesloten bij de „Italiaanse Sociale Beweging", dit is een neo- fascistische politieke partij, die vier afgevaardigden in de Itali aanse Kamer heeft. De politie heeft ook de hand gelegd op cor respondentie, ammunitie en springstoffen. Het ministerie van landbouw heeft officieel het volgende mede gedeeld: De verlaging van de subsidies op de geïmporteerde voedergra- nen zal een aanmerkelijke stij ging van de kostprijs van het varkensvlees ten gevolge hebben. Rekening houdend met de thans van kracht zijnde voedernormen zal de verhoging van de kostprijs voor varkens, die na 1 April 1951 zijn opgelegd, 0,28 per kg bedra gen. Daarbij komt nog dat de prij zen der plantaardige eiwitten be langrijker zijn gestegen dan de prijzen van dierlijke eiwitten zijn gedaald. De kostprijsverhoging uit dien hoofde bedraagt ƒ0.04 per kg geslacht gewicht, zodat de totale kostprijsverhoging op 0.32 per kg geslacht gewicht zal neerkomen. Ter bevordering van een gunstig rendement van de1 varkenshouderij heeft de minister thans bepaald, dat de gestegen voederkosten volledig tot uitdruk king moeten komen in de van re geringswege gegarandeerde pro ducentenprijs voor de bacon, wel ke voor dit jaar was vastgesteld op 2,06 per kg geslacht gewicht. Als gevolg van de berekende ver hoging van de kostprijs zal der halve een basis-garantieprijs van 2.38 voor bacon per kg geslacht gewicht gelden. Deze prijs zal worden bereikt door geleidelijk de producentenprijs te verhogen, tot op 1 Augustus a.s. de baconprijs 'ƒ2.38 zal bedragen, op welk tijd stip de kostprijsstijging dan vol ledig in de producentenprijs tot uitdrukking is gekomen. De ge bruikelijke kwaliteitstoeslag van 6 resp. 3 cent voor le resp. 2e kwaliteit bacon per kg geslacht gewicht zal ongewijzigd worden uitbetaald. Voedertoewyzing. De kostenverhogingen zijn in het belang van een regelmatige en ruime vleesvoorziening geheel In de nieuwe prijs verdisconteerd. Gezien de wenselijkheid van een verdergaande uitbreiding van de varkensstapel zal de regering alles in het werk stellen tenein de de voedervoorziening tenmin ste op het tegenwoordige peil te handhaven. De belemmering, die voor sommige bedrijven voor de uitbreiding van de daar aanwezi ge varkensstapel voortvloeide uit de instelling van de bedrijfsmaxi- ma, zal in het komende seizoen voor de normale boerenbedrijven worden weggenomen. Op grond hiervan mag worden verwacht dat voor alle varkens, die op deze bedrijven worden aangehouden de volledige voedert oewijzing zal worden verstrekt. Ingevolge de prijsstijging van het gedistribu eerde voeder wordt het in hoge mate lonend, de productie van hoogwaardige ruwvoeders tot maximale waarde op te voeren. oude bekenden, die met evenveel spanning als de deelnemers aan de race op het startsein stonden te wachten. De temperatuur van het water was slechts 13 graden, maar de snelheid waarmede na het lossen van het startschot de kinderen en later de ouderen naar zee renden, gaven de minder moedige kijkers langs de kant de illusie van een hete zomerdag. Een illusie slechts, want velen trokken zirti na de eerste kennismaking met het koude water weer even vlug op het strand terug. Zij hadden de overgebracht. Het meisje ge bruikte wasbenzine om iets schoon te maken. Plotseling uiteraard maar weinigen die zich als eersten, van de naar leeftijd «lnefT bet hakie waarin dTbeif- geselecteerde groepen aan de Le8z,0h cm e„ de Inhoud Zg£Z&ï2£i denabyheidvanhetmeisjestond! d« Scheveningse winkeliers de benzine doen ontvlammen. Een broer van J. H., die het motorrij wiel repareerde, liep eveneens brandwonden op en werd ook overgebracht naar het ziekenhuis. Zaterdagochtend is het 26-jari- ge meisje overleden. POLITIE ONTDEKT TEXTIELDIEFSTAL. De fabrieksrecherche der N.V. Stoomspinnerijen en Weverijen v/h S. J. Spanjaard te Borne is er in samenwerking met de rijkspo- Tilburig' opgenomen. In de nacht jn gesiaagd een omvangrijke van Donderdag op Vrijdag is een textieldiefstal op te sporen. Niet dezer patiënten, die aan hersen- mjnder dan zeven arbeiders, af- vliesontsteking leden, 'n 22-jarig komstig uit Borne, Almelo en meisje uit Haaren bij Oisterwijk Hengelo, werden gearresteerd tengevolge van deze ontsteking omfjat ze gedurende geruime tijd lakens en slopen in de fabrieken hebben ontvreemd. Wanneer zij de fabrieken verlieten, zouden zij het gestolene om het lichaam hebben gedaan. Bij huiszoekingen werden aanzienlijke hoeveelheden textiel in beslag genomen, doch een grote partij had ook reeds haar weg gevonden naar enkele helers. Een marktkoopman uit Borne had reeds heel wat lakens en slopen verkocht. Ook de helers bevinden zich in arrest. overleden. DE TOESTAND IN DE SCHOENINDUSTRIE. Volgens de directies der schoen fabrieken Swift, Robinson, Nim- co en Wellen en Co te Nijmegen is de toestand in de schoenindus trie op dit ogenblik nog allesbe halve rooskleurig. Bij de Swift wordt vandaag een hoofdafdeling waaraan 75 mensen verbonden zijn, stilgelegd. Geleidelijk zullen, dan de andere afdelingen dezer fabriek in de loop van de week stil komen te liggen, zodat het be drijf dan geheel gesloten wordt. Bij de Robinson wordt vandaag een wachtgeldregeling ingevoerd. Deze week zal ook drie dagen niet worden gewerkt. De Nimco en Wellen en Co Th,5 bost0„ De economische commissie voor Europa der Verenigde Na ties deelt mede, dat het Europese tekort aan kolen en cokes in het lopende kwartaal als resultaat van de levering van 5.500.000 ton door de V.S. zal worden terugge bracht tot ongeveer 600.000 ton. Het tekort bedraagt 6.095.710 ton bij een productie van 19.133.300 ton. De grootste kolenexporteur is dit kwartaal West-Duitsland met 6.138.000 ton, gevolgd door Polen met 2.660.000 ton, Frankrijk en 't Saargebied met tezamen 1.526.000 ton en Engeland met 1.237.590 ton, MEISJE TWEEMAAL AAN DOOD ONTSNAPT. Het tweejarig dochtertje van de familie Mak te Hoorn geraakte 's middags in een sloot en slechts met behulp van een zuurstofappa raat konden de levensgeesten weer worden opgewekt. De dokter ad viseerde om het kindje met hete kruiken in bed te leggen en zo ge beurde ook, maar toen men na een poosje eens ging kijken vond men het kindje met brandwonden, door dat een kruik was opengegaan. Het meisje werd onmiddellijk naar ziekenhuis vervoerd. Naar we ver nemen is de toestand thans redelijk. DE WEDLOOP NAAR ZEE TE SCHEVENINGEN. De wedloop naar zee, ter ope ning van het badseizoen, is in Scheveningen traditie geworden. 'Ieder jaar verschijnen dan in alle vroegte enkele honderden enthou siastelingen aan de start in het luxe bad in de hoop als eersten de sprong in het vaak toch nog wel erg koele nat te kunnen nemen en tot slot van deze escapade de door de Maatschappij Schevenin gen en enkele winkeliers uitge loofde prijzen in de wacht te sle pen. Zo was het ook Zaterdagmor gen toen begunstigd door stra lend weer, bijna 600 kinderen en ouderen, nog wat rillerig in bad- costuum (want de temperatuur van de lucht was slechts 17 gra den) stonden te wachten op het startsein om 8 uur, met welk sein dan tevens officieel het bad seizoen 1951 geopend zou zijn. Zij waren weer allen op hun post, de strandwachters in hun rode baaien broeken, de man die de kaartjes knipt, de juffrouw in de fruit- en limonadetent, veelal Roman door NIEK VAN DER ZWAAN. Nadruk verboden. trouwer aan dan tot nu toe net geval was. Om een uur of acht stond hij op en kwam plotseling tot de ont dekking dat hij trilde. Lieve help, hij was waarachtig zo zenuwach tig als een jongen van negentien jaar, die aanzoek gaat doen! Het was gewoonweg zot! Hij, de direc teur van het grote uitgeversbe drijf, gaat op aanzoek...a Besluiteloos ging hij weer in zijn stoel zitten en om zijn zenu wen enigszins de baas te worden, stak hij een sigaret op. Vooruit dacht hij, toen hij een paar trekken gedaan had, wees een kerel. Misschien gaat ze straks naar huis en dan is er weer een dag voorbij Wat meer vastberaden stond hij voor de tweede maal op en drukte zijn sigaret uit. Hij ging naar de verbindingsdeur tussen zijn kantoor en dat van Miep en opende deze. Ontzet bleef hij op de drempel staan. Hij moest zich aan de deur post vasthouden om niet te wan kelen. Want wat hij zag, deed al het bloed uit zijn gezicht weg vloeien Miep zat die avond achter haar bureautje en schreef in haar dag boek, een bezigheid, die ze gedu- rende de laatste maanden op haar verwachten. Hij zou haar liefheb- kantoor deed, omdat ze het daar ben en haar zo goed verzorgen, rustiger kon doen en het juist als ze maar wensen kon. Hij I 's avonds een prettige bezigheid wenste deze trouwe kameraad I was. Terwijl ze regel na regel vul- zich te verbinden de, werd de deur geopend en trad (81. Op een avond in het laatst van September hij Was nog maar korte tijd van zijn vacantie terug zat hij in zijn kantoor te wer ken, terwijl hij een nieuw radio toestel, dat hij op proef had, zacht liet spelen. Muziek tijdens het werk, mits passend, vond hij pret tig. Deze avond was hij besloten Miep Jacobs te vragen zijn vrouw te worden. Natuurlijk zou hij haar eerlijk vertellen, dat hij niet krankzinnig verliefd op haar was. Ten slotte waren zijn jonge haren er uit. Hij liep immers al aardig tegen de dertig? Het behoefde wel niet een mariage de raison te worden, want uiteindelijk hield hij wel van haar en wellicht groei de deze genegenheid op de duur wel aan. Maar jongensverliefd heid zou ze van hem niet kunnen Balk binnen. Enigszins geërgerd over deze storing Balk had de onaangename gewoonte nog steeds om overal zonder kloppen binnen te lopen, dat vergat hij uit verstrooidheid, had hij eens ge zegd legde ze het vloeiblad over het geschrevene en klapte het schrijfboek dicht. De man had een manuscript in de handen en iegde dit met een „Juffrouw Jacobs" voor haar neer op het bureautje. Hij haalde een sigaar uit zijn vestzak, beet nonchalant de punt er af en stak er de brand in. „Ik heb het dingetje gelezen", zei hij qp zijn gewone luchtige wijze, „en hoewel het niet bepaald groots is, zou ik zeggen, dat het een aardig jongensboek kan wor den. Het gegeven is wellicht een beetje afgezaagd, maar hier en daar is het wel eens spannend, vrij vlot en goed geschreven maar zoals gezegd: het steekt niet boven het middelmatige uit. Als u het nog gereed kunt krij gen voor de feestdagen, zal het wel te verkopen zijn". Miep keek even vluchtig naar het manuscript, afkomstig van een nieuwe, onbekende schrijver, en naar het blaadje, dat er met een paperclip was aangehecht en waarop Balk zijn bevindingen had aangetekend. „Mooi, Balk, dank je wel. Ik zal het morgen ook nog even doorneuzen en misschien neem ik het dan wel. We hebben nog niet zoveel jongensboeken in dit sei zoen". Hij ging nonchalant in een der crapauds zitten en keek het meisje onderzoekend aan. U weet ook niet van ophou den", zei hij, wijzend naar de vul pen, die ze nog in haar handen had. Ze glimlachte flauwtjes. „Voor een eenzame vrouw als ik ben antwoordde ze, „is werken aflei ding. Daarom zit ik dikwijls nog laat hier". „Ja", gaf hij dromerig toe „Eenzaam bent u. Dat moet ik erkennen, want het is mij al op gevallen. Eerlijk gezegd begrijp ik niet, dat zo'n aardige en boven dien niet onknappe jongevrouw als u, nog nooit ten huwelijk ge vraagd is. Mij dunkt, er zullen toch wel eens een paar mannen een oogje op u geworpen hebben". Miep fronste haar wenkbrau wen, doch meteen herinnerde ze zich, dat Balk een nogal eigen aardige persoonlijkheid was. Hem moest men maar wat door de vin gers zien. Ze reageerde dus op de zelfde wijze: „Och, al werpen ze een oogje op me, dan wil dat nog niet zeggen, dat ze me wensen ais echtgenote". „Er is er anders één, die u maar wat graag naar het altaar zou willen begeleiden". (Wordt vervolgd). FENANCIëLE MOEILIJKHEDEN Schipper ensceneerde roofoverval. De roofoverval, die in de Oude jaarsnacht aan boord van de Ban na 2 bij de weg van Botje en En sing in het Hoendiep bij Gronin gen werd gepleegd, is na langdu rig speuren door de Groninger recherche opgelost. Het slachtof fer, de schipper S„ die ernstig ge wond op het dek van de Bonna 2 werd gevonden, heeft daarbij voor een sensationele wending gezorgd. Schipper S. lag destijds met de Bonna 2 bij de werf vlak achter het schip van zijn ouders. Om half negen des avonds ging S. met zijn vrouw naar zijn ouders om het oudejaar uit te zit ten. Om half één ging de schipper naar de kinderen kijken en keer de niet terug. Zijn vader, onge rust geworden, ging kijken en vond zijn zoon aan dek van diens schip bewusteloos en ernstig ge wond. In de kajuit was het licht gedoofd en alles overhoop ge haald. De kinderen en ook de scheepshond waren niet wakker geworden. Na een onderzoek dooi de politie bleek, dat een porte feuille met 8 a 900 gulden was gestolen, evenals een herencos- tuum, een overhemd en wat on dergoed. Het vermoeden rees en werd bevestigd door S. dat een dief zich aan boord had bevonden en S. had neergeslagen. De Gro ningse recherche nam het onder zoek met kracht ter hand en volg de diverse sporen, die allen dood liepen. Zo voelde men enkele familieleden van S. aan de tand en ook een Zweed, die drie maan den op de Bonna 2 had gevaren. De Amsterdamse politie wist echter zeker, dat deze Zweed in de Amstelstad oudejaarsavond had gevierd. Toch is gebleken, dat deze Zweed nog een bijrol heeft gespeelt) in deze affaire. Hij had n.l. verteld, dat zijn vader rijk was en S., die op de Bonna 2 zet- schipper was, wel aan een eigen schip wilde helpen. In deze ver wachting schoot S. de Zweed toen een bedrag ad ƒ400 voor, waar mede deze zich uit de voeten maakte. Het bleek toen, dat deze Zweed helemaal geen rijke vader had en niet over deugdelijke pa pieren beschikte. S. kwam mede door dit verlies in financiële moeilijkheden. Daarom enscè- neerde hij de inbraak. Op weg naar het schip van zijn ouders gleed hij op het bevroren dek uit en werd gewond. Daaraan knoop te hij toen het verhaal van de overval vast. Een aantal onwaar schijnlijkheden in het verhaal bracht de Groningse recherche op het juiste spoor en deden S. door de mand vallen. HANDELAREN IN GESMOKKELDE KOFFIE GEARRESTEERD. De Haarlemse politie heeft 2 chauffeurs en een exporteur uit Haarlem gearresteerd, die ervan worden verdacht een smokkel handel in koffie van Belgische herkomst te hebben georgani seerd. De koffie werd via Neder land clandestien naar Duitsland vervoerd. Uit het onderzoek is ge bleken, dat het drietal in het ver leden partijen Belgische koffie, die te Antwerpen werden ge kocht, via Nederland in Duits land van de hand heeft gedaan. Bij de aanhouding werd een auto. die met koffie geladen was, in be slag genomen. 65 JAAR GETROUWD. Gisteren waren de heer Corne lls van Rhijn en mevr. M. van Rhijn-van der Helm 65 jaar ge trouwd. Het echtpaar heeft 14 kinderen groot gebracht, waar van er nu nog zes in leven zgn. Mevrouw Van Rhijn telt over een maand 86 jaar. Haar echtgenoot wordt dit jaar 90 jaar en leest nog met gemak zonder bril zijn courant. Bij een demonstratie van de A.U.R.I. (de Indonesische lucht macht) op het militair vliegveld van Djakarta, Tjililitan, is Zater dagochtend van een formatie van drie Harvard-toestellen er een neergestort. De enige inzittende, een luitenant-vlieger, werd ge dood. [Zoals het te begrijpen is, was de barbier het met de gang van za ken helemaal niet eens. Hij schreeuwde en spartelde om loiS te komen, maar dat hielp niet. Het zwarte monster gleed naar een soort tandartsstoel in het midden van het vertrek en begon zijn arm slachtoffer met klemmen om polsen, enkels en nek aan de stoel vast te prikken. 'De professor stond met een. te vreden gezicht toe te zien. De barbier riep angstig. „Wat moet je van me? Ik heb je toch niets gedaan, wat ga je met me doen?" Diklik keck hem met een dui velse grijns op zijn gezicht aan. „Ik 'heb een alleraardigste uit vinding gedaan", zei hij, „en ik ben van plan jou als proefkonijn te gebruiken". iiV.vu irrotttrw) - - ten; 20.15 Orkest; 20.50 Hoorspel; 21.30 Orgel; 21.50 Hersengymna stiek; 22.15 Volksmuziek22.30 Cabaret; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. BRUSSEL VI.: 12.00 Gram.; 12.15 Radiojournaal; 12.30 Weer- Gram.;' 14.00 Schoolradio; 14.35 Gram.'; 14.4'5 Voor de vrouw; 1515 Piano; 15.40 Gram.; 16.00 Lezing; 16.45 Gram.; 17.00 Voor de jeugd; 17.15 Gram.; 17.25 Koor; 17.45 Voor de jeugd; 18.00 Lichte muziek; 18.15 Gram.; 18.30 Boekbespreking; 18.45 Eng. les; Franse les; 18.20 Gram.; 18.25 Kroniek; 18.30 Voor de soldaten; 19 00 Nwsi; 19.30 Causerie; 19.50 Voordracht; 20.00 Ensemble; 21.00 Actualiteiten; 21.15 Orkest; 22.00 Nieuws; 22.15 Verzoekpro- gramma; 23.00 Nieuws; 23.05 Verzoekprogramma. Huis van Afgevaardigden: Liberale en boerenpartijen teza men 69 en de socialistische oppo sitie 52 zetels. De twee overige leden van het huis stemmen niet. Senaat: Liberalen en boerenpartijen sa- men 32 en socialisten 28 zetels.

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 2