Binnenlands Nieuws DOKIE DURF óe slimme speurder iepen HOGER BEROEP „LIDO"-AFFAIRE Tsjechoslowaaks proiesl bij de V.S. KERKNIEUWS WAT BRENGT DE RADIO? SPORTNIEUWS MARKTBERICHTEN UZEN DUKE. ZAAMSLAG ZIERIKZEE. Spanning tussen de Bey van Tunis en de Fransen AGENDA. DUIVENSPORT. pboot verkocht Tiende overwinning. De wielrenner MUdiel Celie al hier wist deze week in een wed strijd te Temsche (B.) zijn tiende overwinning te .behalen in een tijd van 2 maanden. PBft FIETS NAAR FATIMA. Een oud-I Jzendijkenaar deel nemer. Een vroegere IJzendljkenaar, Willy Onderdonck, thans wonen de te Eecloo, heelt met 2 Eecloo- naars het plan opgevat per fiets i i. .SIS3 v. L'#> +i rm n iiacu^ r-o - naar het heiligdom van Fatima (Spanje) te trekken. Zij gaan een moeilijke en zware bedevaart LliV^AAijrvv. w ~~r AfX tocht tegemoet. De reis zal 40 dagen duren en ze hebben een afstand van 4700 km af te leggen. De route is als volgt samenge steld: vertrek uit Eecloo Donder dag 24 Mei. Vervolgens over Rij- sel, Arras, Dolhans, Lisieux, Angoulème, Tours, Poitiers, Bor deaux. Biarritz, San Sebastiaan, Victoria, Madrid, Lissabon, Lerin, Fatima. Bij de terugtocht zal een omweg worden gemaakt over Cohimbra, Valladolid, Burgos, Bilbao, Biar- ritz, PftU, Lourdes, Tarbcs, Bor- deaux. Zij -nemen een tent mede om te overnachten en bij slecht weer zullen zij trachten in een klooster te overnachten. Alles is tot in finesses uitge stippeld en vele zakenmensen steunen deze bedevaartgangers. Zo stelde een rijwielfabriek te Eecloo 3 fonkelnieuwe rijwielen tot hun beschikking, en werden zij voorzien van rookgenef, cho colade enz. Willy Onderdonck is 22 jaar en ondanks het feit, dat hij een lichaamsgebrek aan zijn linker arm heeft, is hij er vast van over tuigd, deze zware tocht tot een goed einde te brengen. Zijn met gezellen zijn de 40jarnge brieven besteller Gaston Geirnaert, die vorig iaar van Eecloo naar Rome fietste en onderwijl een bezoek bracht aan Zwitserland, en de 19- iariee bakkersbediende Jan Mor; 'bée. In een onderhoud, dat wij met onze landgenoot hadden, be loofde hij ons op de hoogte te houden over het verloop van de tocht. Goede reis en behouden tocht. Wij wensen hun veel succes. Haak-in. Op aanvrage van .Kinder wereld" hebben de kinderen van de Chr. Kleuterschool te Zaam- op de school een spaarpotje gemaakt voor de kankerbestrij ding (,,Haak-in"-actie). Deze spaarpotjes hebben ze mee naar huls genomen, terwijl sommigen ook een rondgang hebben ge maakt. De potjes bleken na tel ling een bedrag te hebben opge bracht van ƒ93,14, welk bedrag door de Twentsche Bank wordt opgezonden. .Gevonden voortverpen. De Rijkspolitie te Zaamslag maakt bekend dat omtrent onder staande voorwerpen inlidhtingen zijn te bekomen bij de daaradhter vermelde adressen. Kindertasje, Ds. Jansma; een bruine hond met pluimstaart. Achterstraat A 321. De ruilverkaveling In Weste lijk Schouwen. Ir. Franck, hoofd van de cul tuur-technische dienst in Zeeland, beeft in 'n vergadering te Burgh de betekenis van de ruilverkave ling voor een groot deel van het Westelijk deel van Schouwen gele gen in de gemeenten Haamstede, Renesse en Noordwelle, uiteenge zet. De totale kosten van deze ruil verkaveling, die een oppervlakte toeslaan van plm. 23508 ha, zullen ongeveer 6.5 millioen gulden be dragen. Na aftrek van de subsidie van het ministerie van Landbouw en de Rijksdienst voor Landbouwtier- stel benevens een bijdrage van het waterschap Schouwen, zullen door de betrokkenen nog 1.230.000 gul den gedragen moeten worden. Men verwacht dat deze kosten zullen gedragen moeten worden door de eigenaren van de plm. 2000 ha, wat neerkomt op een be drag van 600 per ha. De stemming over het al of niet doorgaan van de ruilverkaveling in bovengenoemd gebied zal 14 Juni e.k. plaats hebben in de ge meente Burgh. Aanbesteding. De Nederlandse Heide Mij heeft te Nieuwerkerk aanbe steed het maken van wegen, het verwerken van overtollige grond, het opruimen van be staande en het leggen van nieuwe betonduikers, alsmede het uit voeren van bijkomende werken in de polder Vier Bannen van Duiveland, nodig in verband met de ruilverkaveling, die thans in genoemde polder in uitvoering is. Ingeschreven werd als volgt: Hoogste inschrijver J. Dekker, Brouwershaven voor 245.000 en laagste G: van Noord, Werken dam voor ƒ223.900. De gunning is aangehouden. Vijandige activiteit". De „Tsjecho-Slowaakse rege ring heeft in een in krachtige bewoordingen gestelde nota bij de Amerikaanse regering gepro testeerd tegen de „vijandige activiteit" van het onder Ameri kaans toezicht staande West- Duitse radiostation „Radio Vrij Europa". Ook werd geprotesteerd tegen een „schending van de Tsjecho- Slowaakse grens door gewapen de Amerikaanse soldaten in het begin van deze maand". De nota is Maandag door de plaatsvervangende minister van Buitenlandse Zaken aan de Ame rikaanse ambassadeur te Praag overhandigd. Over de uitzending van „Radio Vrij Europa" wordt o.m. gezegd, dat het station in strijd met de internationale verplichtingen een golflengte gebruikt, die bij de radio-overeenkomst van Kopen hagen dan andere landen was toegewezen. Voorts wordt de Amerikaanse regering verweten dat zij bij de uitzendingen ge bruik maakt van „verraders van het Tsjechoslowaakse volk". De Tsjechoslowaakse regering' kon zich niet verenigen met het stand punt, dat het station in particu liere handen was. Dit was „een doorzichtige manoevre, welke be wijst dat de Amerikaanse rege ring zich er wel bewust van is, dat zij haar internationale ver plichtingen en de beginselen van het volkenrecht schendt". In het tweede deel van de nota werd gezegd, dat op 4 Mei zes of zeven Amerikaanse soldaten in twee auto's op de weg van Mah- ring (Beieren) naar de Tsjecho- Slowaakse plaats Broumov de Tsjechoslowaakse grens hadden overschreden. Zij hadden op Tsjechoslowaaks gebied installa ties door veldkijkers bekeken en gefotografeerd, aldus de nota. Dit voorval stond niet op zichzelf, maar maakte deel uit van „her haalde en flagrante schendingen van het grondgebied en het lucht ruim van Tsjecho-Slowakije" De Tsjechoslowaakse regering had bewijzen in handen, dat deze daden een onderdeel vormden van „spionnage, sabotage en vij andelijke activiteit" tegen de Tsjechoslowaakse republiek, wel ke door de Amerikaanse militai re bezettingsautoriteiten in West- Duitsland waren voorbereid en geleid, aldus de nota. De Tsjechoslowaakse regering verwacht op de hoogte te worden gebracht van de maatregelen, welke de Amerikaanse regering tegen „vijandige activiteit in wel ke vorm ook" heeft genomen. NED. HEERV. KERK. Beroepen te Middelburg (vac. A. de Vries) !Dr. F. de Graaf te Well en Ammerzoden. De Franse resident-generaal in Tunis, Perillüer, beeft in een rede voor het eerst gewag gemaakt van in de laatste weken ontstane spanning tussen hemzelf en de ministers van de Bey, aldus meldt de correspondent van de „Times' De Bey heeft in een vorige week afgtelegde verklaring aangedron gen op uitvaardiging van een grondwet. De in Februari j.l. van Franse zijde ingevoerde hervormingen waren daartoe volgens de Bey slechts een eerste stap. HEIDEN: TERNEUZENLuxor Theater 8 uur Bioac. „Tokio-Joe". Hotel Centraal, 4 uur: Verg. van Stemb. Ingelanden van het Waterschap Zuid- Kats, St. Anna en Sparks. AXEL: Het Centrum, 8 uur Biosc. „Mr. Belvedère loopt college". KDOOSTERiZANDEHotel ,De Linde", 2 uur: Openbare aanbesteding, herstel, vernieu wing en onderhoud van aarde.., kram-, rijs en glooiingwerken van het Calamiteuze Water schap Walsoorden. MIORGEN: PHILIPPINE: Café Gez. Van Hrjfte, 4 uur: Vergademg van Stembevoegde Ingel. Mossel polder. onlangs gedurende de reis van dit schip van Nederland naar West-Afrika uit de lading, die o.m. parfum, wijn, bier en truit jes omvatte, gestolen. Het begon toen het schip de haven van Bor deaux had verlaten. Behalve de hoofddaders profiteerden er ook andere opvarenden van mee. De verdeling ging echter met ruzies en vechtpartijen gepaard, die zo hoog liepen, dat een drietal man nen de kapitein op de hoogte hebben gebracht en om bescher ming vroegen, daar ze niet meer onder hun collega's durfden ko men. Zij zijn toen in hun hut opgesloten en het andere drietal werd door de gezagvoerder op transport gesteld naar Neder land. De rivierpolitie te Rotterdam, 'die op de hoogte was gebracht reisde het schip naar Le Havre tegemoet en op weg naar Am sterdam begon zij het onderzoek. Het onderzoek duurt nog voort. DE POLITIE KWAM OP HET FEEST UONDERUAG 24 MEI HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.15 Gew. muziek; 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws; 8.15 Hoogmis; 9.40 Gram.; 10.00 Gram.; 10.15 Morgendienst; 10.45 Gram.; 11.00 Voor de zieken; 1)1.45 Kwartet; 12.00 Angelus; 12.03 Gram.; 12.50 Causerie; 13 00 Nieuws; 13.20 Amusements muziek; 13.35 Orgel; 14.00 Ork. 14 45 Voor de vrouw; 15.1)5 Kwin tet; 15.30 Cembalo gezelschap; 16 00 Lezing; 16.45 Gram.; 17.00 Voor de jeugd; 17.30 Voordracht; 17.50 Regering-uitzend! mg; 18.00 Verzoekprogramma; 18.30 Cause rie; 18.45 Gram.; 1900 Nieuws; 19.15 Levensvragen; 19.30 Cause rie; 19.40 Radiokrant; 20.00 Nws.; 2005 De Haak_in actie; 22.40 Gram.; 22.45 Gebed; 23.00 Nws.; 23.15 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.15 Gymnastiek; 7.30 Gram g.00 Nieuws; 8.18 Onder ons gc_ aegd; 8.26 Gram.; 9.00 Morgen wijding; 9.16 Gram.; 10.30 De antwoordman; 10.45 Gram.; 10.50 Voor de jeugd; 11.00 Muziek - étalage; 11.40 Causerie; 12.00 Gram.; 12.30 Mededelingen; 12.38 Piano;' 13.00 Nieuws; 13.15 Mede delingen; 13.20 Orkest; 13.45 Cau serie-, 13.50 Orkest; 14.00 Voor de vrouw; 14.30 Sextet; 15.00 Voor de zieken; 16.00 Causerie; 17.00 Voor de jeugd; 18.00 Nws.; 18.15 Sport; 18.30 Lichte muziek; 13 00 Vraaggesprek; 19.10 Koor; 19.40 Studievoorlichting; 20.00 Nieuws; -20.05 Actualiteiten; 20.15 Ork.; 21.15 Hoorspel; 22.30 Gram.; 23.00 Nieuws; 23.15 Sport; 23.30 Gram. BRUSSEL VI.: 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.32 Lichte rrwziek; 13.00 Nieuws; 13.15 Lich te muziek; 14.00 Gram.; 14.30 Piano; 15.00 Eng. les; 15.1 Gram.; 15.40 Franse les; 16.00 Amusementsmuziek17.00 Nws.; 17.10 Gram. 17.15 Voor de kin deren; 18.15 Gram.; 18.30 Voor de 30ldaten; 19.00 Nieuws; 19.30 Voordracht; 19.50 Causerie; 20.00 Verzoekprogramma; 21.00 Klank beeld; 21.30 Gram.; 21.45 Actua liteiten; 22.00 Nieuws; 22.15 Gram.; 22.45 Ballet; 23.00 Nws.; 23.05 Gram.; 23.30 Zang; 23.45 Jazzmuziek, Ondanks een alibi, dat door zes getuigen a décharge met nadruk werd bevestigd en waar volgens de raadsman „geen speld tussen te krijgen" was, veroordeelde de Amsterdamse rechtbank in Jan. j.l. de 50-jarige Amsterdammer N. de G. voor een in de nacht van 17 op 18 Juli in het restaurant „Lido" bij het Leidseplein ge pleegde inbraak, waarbij uit een brandkast een bedrag van bijna 20.000 werd gestolen, tot 3 jaar gevangenisstraf. De verdachte bleef hardnek kig ontkennen en stond Maandag in hoger beroep voor het ge rechtshof terecht. In zijn nadeel was zijn straf register, waarop 8 veroordelin gen met vele gevangenisstraffen wegens inbraak prijkten. Ook thans verklaarden de getuigen a décharge, dat verdachte in de be wuste nacht bij hen in Den Haag was geweest. Zij konden zich dit pertinent herinneren, omdat het precies een week na de verjaar dag van een hunner was ge weest. Tegenover deze ontlastende verklaringen stond de getuigenis van de mede-verdachte uit dit proces, de nachtportier van „Li- do" D. P. de K., die door de rechtbank tot 1% jaar is veroor deeld, omdat hij de sleutel van de brandkast aan verdachte De G. had gegeven en de helft van de buit had ontvangen. Deze nacht portier bleef volhouden, dat het De G. is geweest, die de brand kast had geopend en het geld mee naar huis had genomen. De 29-jarige dochter van deze portier werd door de rechtbank in eerste instantie vrijgesproken. Zij was beschuldigd van heling, want ook zij zou een deel van de buit hebben gehad als beloning voor bewezen diensten. Ter zit ting van het hof (de Officier was in appèl gegaan in haar zaak) erkende zij enkele dagen na de inbraak op verzoek van haar va der naar de Lijnbaansgracht te zijn gegaan en daar van een man op de hoek van de straat een pakje met geld in ontvangst te hebben genomen. Aanvankelijk had zij verklaard dat deze man de verdachte De G. was. Thans kwam zij daar op te rug en zeide er niet zeker van te zijn. Gewezen op haar vroegere pertinente verklaringen, ant woordde zij, dat ze steeds het zelfde had trachten te verklaren, wat haar vader had gezegd. Mr. J. Fabius, de procureur- generaal, was van mening, dat de in vrijheid zijnde vrouw van ver dachte voor haar man een alibi heeft geënsceneerd. Het leek hem onwaarschijnlijk, dat 6 getuigen na 2 jaar nog zoveel kloppende details van een bepaalde avond kunnen opgeven. Overigens moet ik bekennen" zo vervolgde hij, dat mijn ge tuigen óók niet 18-karaats zijn." Toch geloofde hij, dat de nacht portier, hoewel deze inderdaad in het vooronderzoek vele tegen strijdigheden heeft gedebiteerd, de waarheid sprak, toen hij ver dachte als zijn mededader aan wees, weshalve hij bevestiging vroeg van het vonnis van drie jaar, dat de rechtbank heeft uit gesproken. Mr. K. J. B. M. Haase, de raads man, vroeg vrijspraak en onmid dellijke in vrijheidstelling van verdachte, omdat hij het ver strekte alibi, dank zij de door hem volkomen betrouwbaar ge achte getuigen bewezen achtte. „De Officier zegt nu wel, dat dit alibi in elkaar is gezet," zo ging hij voort, „maar dat is een ver onderstelling, die op niets is ge grond. We moeten ons aan de feiten houden en in feite is er slechts 1 getuige, die beweert, dat verdachte schuldig is. Dat is de nachtportier. Diens dochter be roept zich zelf op haar eigen leu genachtigheid, want zij praat slechts haar vader na". Het hof wees het verzoek tot invrijheidstelling af. In de zaak tegen de dochter van de nachtportier, de 29-jarige mej. A. E. de K., die in eerste in stantie is vrijgesproken, hoewel ze erkende het geld in ontvangst te hebben genomen en daarvan een deel te hebben benut voor eigen doeleinden, eiste mr. Fa bius een gevangenisstraf van zes maanden. Zij heeft destijds reeds drie maanden in voorarrest door gebracht. Een echtpaar, dat voor kort in Vught woonachtig was, heeft zich geruime tijd geleden in Lim burg schuldig gemaakt aan op lichting van een geestelijke voor een groot bedrag. Beide echtelie den konden worden gearresteerd en werden in het Huis van Be waring opgesloten. De vrouw werd wegens gebrek aan bewijs (i,n het afgelopen week-end op vrije voeten gesteld. Onmiddellijk keerde zij naar Vught terug om temidden van vrienden en kennissen deze „be vrijding" met alcohol te vieren. De politie kwam zelf ook eens „neuzen" en kon tussen t feest rumoer door een groot bedrag aan geld in beslag nemen, dat gestolen bleek te zijn en dat ver stopt was in een peluwkussen. HARINGSEIZOEN BEGONNEN. Het haringseizoen 1951 is begon nen Om tien vóór één Dinsdagmor gen stak de Sch. 342 als eerste in zee Enkele ogenblikken later volgde de Sch. 3, weer even later de Sch. 50, dan de Sch. 263 met de reddingboot „Arthur" als een jonge speelse hond opzij en voorbij brom mend. Met korte tussenpozen volgde de ene na de andere logger. De loggers hadden alle lichten aan, een feestelijke verlichting. Op de kaden van de binnenhavens, langs de buitenhaven, op de boule vard, overal een dikke menigte. Auto's bij tientallen, bijna alle pro- vincieletters van Nederland waren vertegenwoordigd. Ook buitenland se auto's ontbraken niet bij dit schouwspel. De binnenhavens boden een fleu rig aanzicht, overal pinkelden de lampen aan boord der voor de uit reis klaar liggende boten. Hun lichtpunten werden duizendvoudig weerspiegeld door het door ver trekkende loggers in beweging ge bracht wateroppervlak. een driejarig knaapje spelende in aanraking gekomen met de stroom. In het Wilhelminagast huis werd de dood van 't knaapje geconstateerd. VIJF POKKENPATIëNTEN GENEZEN. GEVONDEN VOORWERPEN De Korpschef van het gemeen telijk politiekorps alhier maakt bekend, dat omtrent onderstaande gevonden voorwerpen inlichtingen zijn te bekomen aan de daarach ter vermelde adressen: Grijze ceintuur, F. de Nie, Schel- dekade 63; kruiwagen, J. van de Wege, Rozenstraat 19; pakje, in houdende jongensbroek, Kom Marechaussée, Nieuwstraat; wiel dop van auto, Regeling, Dr. Bujj- zestraat 5zak vodden, Heide- mam, Axelsestraat 68; muntbiljet van 2.50, A. Vroegop, Blokken 15; sjaal, H. Kroes, Vluchthaven 7a' jonge hond, Visser, Nieuwe- diepstraat 84; jongensjas, O. de Vries, Noordstraat 18. In beide zaken zal het hof op 4 Juni uispraak doen. OOK WONINGGEBREK IN DIERENLAND Op het erf van de wed. pe Jong te Molenaarsgraaf bevin den zich in een uitgeholde knot wilg vlak naast elkaar een een den- en een spreeuwennest. Bei de vogels zitten „zusterlijk" naast elkaar te broeden. DODELIJKE ONGELUKKEN TE AMSTERDAM. Een 40-jarige ijzerwerker is aan boord van een in aanbouw zijnd schip op de werf van de Amster damse Droogdok-Mij. over een luchtslang gestruikeld en van 12 meter hoog omlaag gevallen. De ongelukkige was terstond dood. Een zesjarig jongetje is spelen de te water geraakt en verdron ken in de Stadiongracht nabij de schutsluis. In de kast van een woning aan de Achillesstraat, waarin zich een electriciteitsmeter bevindt, is Gisteren was het de zesde ach tereenvolgende dag, dat in Til burg geen nieuw geval van pok ken werd geconstateerd. Vijf ge nezen patiënten werden uit het ziekenhuis ontslagen. Er worden thans nog 19 personen verpleegd. Het aantal zich nog in quaran taine bevindende personen be draagt thans 38. Van de zijde der hoofdinspectie voor de volksge zondheid vernemen wij, dat er geen enkel bezwaar tegen bestaat dat niet-ingezetenen van Tilburg de wedstrijden om het landskam pioenschap, die te Tilburg door Willem II worden gespeeld, bij wonen. Als voorwaarde wordt evenwel gesteld, dat deze bezoe kers evenals de inwoners van Tilburg die de wedtsrijden wil len bijwonen, in het bezit zijn van een geldig vaccinatiebewijs. Bij het betreden van het terrein moeten alle bezoekers dus behal ve het entreebewijs een pokken briefje tonen. Heeft men dit laat ste niet in zijn bezit, dan wordt de toegang tot het terrein gewei gerd. Een en ander houdt dus in, dat gevaccineerde supporters zowel de uit- als thuiswedstrij den van hun club kunnen bijwo nen. SLEUTELTJE LAG THUIS de Wegenwacht bracht uitkomst. Een automobilist uit Rijswijk kwam Zaterdag op de weg naar Rotterdam zonder benzine te staan, hetgeen geen bijzondere gebeurtenis mag heten. De ontdekking echter, dat hij het sleuteltje van zijn benzine tank thuis in zijn jaszak had achtergelaten, maakte de situa tie gecompliceerd, temeer daar de pechvogel bijzondere haast had. Een juist passerende wegen wacht bracht echter uitkomst. De gestrande automobilist gaf hem de sleutel van zijn woning, waar die dag niemand aanwezig was vertelde hem waar hij de jas en het sleuteltje kon vinden en... weg was de „gele rijder", om bin nen tien minuten reeds met het vergeten voorwerp te arriveren. Vlug werden enkele liters ben zine in de tank gegoten en zon der oponthoud van betekenis kon de vergeetachtige automobilist zijn reis vervolgen. DIEFSTALLEN AAN BOORD VAN DE „ALCHIBA". Een aantal opvarenden van het Nederlandse s.s. „Alchiba" heeft ,,Kijk eens", zei Dokie, nadat hij zich andermaal het zweet van zijn voorhoofd had gewist, „het is per slot je vak om met zwaarden in het rond te slaan, maar dit is geen manier, vader". „Waren ze in de middeleeuwen van jou allemaal zo onsportief Je had me behoorlijk kunnen waarschuwen. Het zal je baas, de professor, afvallen, dat ik nog steeds niet dood ben". Pe ridder kwam van zelf weer in zijn staande houding terug en Dokie maakte zich uit de voeten. Een geluid trof zijn oren. Weer dat raadselachtige ge zoem! „Nu zal ik weten waar het van daan komt", zei hij en hij ging op weg' Weer kwam hij brj een deur, <ne op een kier stond en weer gluurde hij naar binnen. Wat hij zag deed hem bijna een schreeuw geven „Nog Sneller", Breskeas. Prrjsvlucht uit Dourdan van 20 Mei. Snelheid eerste duif 1295 meter. Deelname 232 duiven. 1 Iz. Porrey; 2 E. Pieters; S W. Fenijn; 4 W. Klaasisen; 5 en 8 P. Buize; 6 A. Rondewei; 7 Vermeu- leruVerdiuin; 9 H. Versprille; 10 J. Roofack. „Vrije Vlucht", Sasput. Prijsvlucht uit Dourdan van 20 Mei. Snelheid eerste duif 12188 meter. 'Deelname 252 duiven. 1, 2 en 8 G. de Wever; Sen 9 Th.'de Smit; 4 en 5 C. Pgcke; 6 De Poorter; 7 A. Felebert; 10 A. Neijsisen. VEEMARKT ROTTERDAM Rotterdam 22 Mei. Aanvoer in totaal 5489. 875 Vette koeien en ossen; 1149 gebruiksvee; 90 vette kalveren; 286 graskalveren; 1521 nuchtere kalveren; 200 varkens; 623 big gen; 226 paarden; 7 veulens; 58 schapen of lammeren; 417 weide of zuijglammeren; 46 bokken of geiten. Prijs in cents per kg. Vette koeien le kw. 2.70 tot 3; 2e kw. 2.40 tot 2.70; le kw.' 2.10 tot 2.40. Vette kalveren) le kw. 2.60 tot 3; 2e kw. 2.40 tot 2.60; Se kw. 2.30 tot f 2.40. Sladhtpaarden le kw. 2.05; 2e kw. 2; 3e kw. 1.90. Prijs in guldens per stuk. Graskalveren le kw. 350; 2e kw. 250; 3e kw. 180. Nuchtere kalveren le kw. f 54 2e kw. 48; 3e kW!., 45. Biggen le kw. 452e kw. f 40; 3e kw. 30. Schapen le kw. 160; 2e kw. 145; 3e kw. 100. Weide of zufglammeren le kw. 70; 2e kw. 60; 3e kw. f 40. Klalf- en melkkoeien le kw. 1060; 2e kw. 875; 3e kw. 750. Vare koeien le kw. 720; 2e kw. 620; 3e kw. 570. Vaarzen le kw. 700; 2e kw. 650 3e kw. 530. Pinken le kw. 500 2e kw. 450; 3e kw. 375. Overzicht. Vette koeien aanvoer iets groter; handel redelijk; prij zen onveranderd. Vette kalveren aanvoer ruim; handel vlot; prijzen le kw. onver anderd, 2e en 3e kw. iets stijver. Graskalveren aanvoer groot; handel kalm; prijzen ruim prijs houdend. Nuchtere kalveren aanvoer bets groter, handel goed; prijzen als vorige week. Biggen aanvoer ruimer; handel traag; prijzen onveranderd. Slachtpaiarden aanvoer flink handel lui; prijzen iets lager. Schapen aanvoer gewoon, del traag; prijzen iets lager. Weide of zuiglammeren aanvoer kleiner; handel levendig; prijzen iets hoger. Kalf. en melkkoeien aanvoer als vorige week; handel stil; prij zen prijshoudend. Vare koeien aanvoer gewoon; handel redelijk; prijzen Oets sti ver. Vaarzen en pinken aanvoer eds' vorige week; handel kalm; prgzen iets stijver. ïties: 5 regels 75 cent; t n 12 ct.; minimum per Ier nummer, of: Adren ent meer. >t 's namiddags 2 tuur lijke uiteinde van bet r .gavond meldden front, dat mogelijk commu- trijdikrachten, die aan jke front getracht heib- e linie van de V. N. te gesloten zijn. m dringen de Gealli- een omtrekkende bewe- leren op, om de voor. verb noingen van de n af te snijden. HUIDIGE FRONT IN frontberichten trekken listische strijdkrachten ;hele front terug, tocht, in het v»e.sten en Ier krachtige druk van rde tegenaanvallen be. ekte zich Woensdag uit telijke gedeelte van het r de Chinezen een wig inde der Verbondenen reven. Westelijke front staan van de V. N. nog op van de 38ste breedte- de berichten van gie- sn de Geallreerden de g in het Oosten afge- irdoor de Noordelijken zijn terug te trekken, e grote reserves van ijiken is 't nog te vroeg innen beoordelen of de l de Verbondenen bij 't de tweede phase van fensief volledig succes 3. g heeft de Vijfde lucht- -egcdeeld, dat bij een tsdmg twee vooraan, otem van straaljagers 3n zijn gekomen, colonel Selenger, die 65 iven Korea maakte en oJland, die tijdens de eldoorlog 167 vluchten pa heeft gemaakt. WERKING VOOR DE SLANDERS. vond is een groep Ne. fficieren en manschap- 'eerd aan het centrale >rea om de Nederland- te veraterken. «ds gemeld zijn deze gevoegd aan de Twee- anse divisie infanter e t laatste frontnieuws. iterste westen bevon- sdagavond Zuidkore- :den zich in het gebied id- en Noord-Korea. idt zouden patrouilles rd-Korea zijn doorge- an de Zuidkoreaanse Seoel zetten Britse ïun tegenaanvallen tegenstand van de n nam hier toe. Op >en waren de Verbon- n de 38ste breedte- enige kilometers ge- verdere westelijke en ntrale front trokken n terug, terwijl zij ichtige aanvallen van enen af te slaan, oostelijke front had ezen enige dagen met aties tegen de wijken- an de Verbondenen en. Zij hadden hierbij de Verbonden linies een punt 25 km ten ïonggamni. De Ver jegonnen Woensdag tangbeweging uit te nop de Chinezen zich 3e terugtocht voorbe jongste frontberich- •r op, dat zij wellicht en afgesneden zullen hun bases. strekte gebied ten Z. r de Hongtsjong tus gomni en Hongtsjon Noordelijke troepen 0e Verbondenen sta- r over en drongen op orden. berichten uit Ameri- zouden de Noorde eerste twee fases van irsoffensief ongeveer aan doden en gewon - verloren. Dit zou ge let het verlies van 18 lertig dagen. Breskens Temeuzen Hans weert Walsoorden 4.42 5.17 5.57 6.07 5.13 5.48 6.28 6.38 ZON EN MAANSTANDEN. ZON op onder Mei. 25 4.34 20.40 26 4.33 20.42 27 4.38 20.43 MAAN op onder 0.54 8.30 1.19 10.01 1.37 11.28 K1CULU ILTCTÖUMIL VlttL UtS IVUlCOiUKW oorlog rondom de 38ste breedte graad op een dood spoor geraakt, zonder dat er zelfs over vredes voorwaarden iis onderhandeld? Zouden de Verbonden strijd krachten hun stellingen iebs ten Z. van de breedtegraad stabilise ren en zouden de Chinezen hun aanvallen hierop eenvoudigweg staken?". Politieke en godsdienstige lei ders spraken de menigte toe. Zrj leverden heftige critóek op Engeland en de Ver. Staten. Bij acclamatie werd een aantal resoluties goedgekeurd, w.o. de volgende ,,Wij getuigen hierbij tegenover de gehele wereld van de onbreek bare wil van het Perzische volk om de olieconcessie onvoorwaar delijk over te nemen beteringen mogelijk en gewenst. In tegenstelling met 50 jaar geleden, zo zegt hij, is thans niemand meer, die de arbeid van de Rijksverzeke ringsbank niet van het grootste be lang acht. Het boekje geeft een overzicht van de ongevallenwetten en van de invaliditeits- en de ouderdoms wet. Behandeld wordt de verhou ding tussen de bank en de Raden van Arbeid en gememoreerd wordt de totstandkoming in October 1939 van de glazen wolkenkrabber in Amsterdam-zuid, die de zetel werd van de Rijksverzekeringsbank. wordt nog lang niet geëindigd ge acht. Integendeel, de noodwet- ou derdomsvoorziening en de aanvul- lingswetten houden een belofte voor de toekomst in en de daarin neergelegde regelingen geven goe de moed voor de toekomstige socia le zekerheid hier te lande. „Het streven, dat uit deze wet ten blijkt, kan niet meer teniet worden gedaan. De soeiale zeker heid zal zich over een steeds gro ter deel van ons volk uitbreiden en haar betekenis voor dat deel en daardoor voor ons gehele oJ1- «el toenemen". wordt beweerd, igaat om het re :lit van een souvereine staat om za kelijke ondernemingen te natio naliseren en ook niet om de vraag wat voor een schadeloosstelling daarvoor gegeven moet worden. Engeland beschouwt eerder ais kernpunt, dat de Perzische rege ring zich „in feite er toe heelt verplicht, dit recht niet uit te oefenen, zodat thans een oprecht znu uoor oemiddeling van de scheepsmakelaars Muller en Teitsma is de Engelse dieselelec- trische zeesleepboot „Christine Mouler", gebouwd in 1942 557 top bruto, 169 ton netto), uitge rust met 2000 pk motor, fabri- caat Generalmotors, toebehoren de aan Mollertowages Ltd te Hongkong, verkocht - - n Neder landse kopers 24 if- Ho.r-.'-^v4" v'aas van Gen(t; vyyp I van Deuraen te Hengstdijk.

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 3