Voor Openbare les in de Ambachtsschool" Canadese aanhouder won UIT DE PROVINCIE Gemeente T( Dl ZWARTE WEK DE GAL IN UW LEVER OP Wordt wol goedkoper? RECHTSZAKEN DE ZWARTE VLEK 1600 emigranten naar Canada vertrokken VOETB De ongeregeldhed Oliebrand in Het „Won Belg mist zijn spaarduiten Kraagnummers politieagenten Botsing tussen socialisten en communisten te Wenen Arrestaties in Pakistan AGENDA. TERNEUZEN IVOROL-tandpasta schenkt U de vreugde van mooie wille tanden AXEL BRESKÉNS BIERVLIET ItlTVERSTw T: 8.00 Nieuws: M-S9-M MAANDAG EERSTE KI ZwartemeerV el singwedstrijd). PROMOTIE TWE1 ElinkwijkHVC. EmmenOosterp TheoleDosko. DERDE KR. OdioNieuw B< burg—Aardenburg Breskens. De afgezette prt nama, Arnulfo A Donderdagavond 01 de strijdkrachten, volgelingen een da belegerd. Minstens zes pi gedood en een niet gewond bij hevige sen de politie, die sident Alcibiades Ai de, en de paleis\ trouw bleef. De ex-president is en een aantal ambt „model"-gevangenis Lang na de strjji paleis werd nog u gebouwen op de pi Het einde van de zicht toen het hoof( kolonel Remon, aanhanger van Arif politiemannen naa de kant van de ni overliep, toen di door het hoogger werd verklaard. In het laatst vai werd het hoofd va bleven paleiswacht, Lezcano, gedood. De assemblee zet dat hij de grondwe afgeschaft en verv van 1941. Arias k van dit besluit tere blieke opinie eiste Een twee weke stane brand in eer Sowjetrussische zo rjjk is weer opgeli Deskundigen uit dat oorspronkelijk brandde, maiar da" door olie wordt gei voor uitbreiding toegenomen. Brandweerlieden hitte niet binnen de vuurhaard komt worden gedaan o blussen. Het vuur zelf doven. In Le Havre he ten een huis 01 uniek is in Eurof ven kunnen hier grenzende kamers woonkamer verai Twee kinderkame een grote speelzai lengd, en het geh plotseling in en gr getoverd worden. Deze nieuwe flal zijn met een ge keuken met aan- warm en koud wt citeit beslaan ee: van 50 vierkante n een kelder die zes meter groot is. OPHALEN H Op Maandag 14 Pinksterdag) zal ge< den opgehaald. Overigens blijft t wijzigd. R o m dooi 69) NIEK VAN DE (Nadi „Het is een gekkenhuis". Dit gezegde van een der employé's van de HollandAmerika Lijn sloeg op de inscheping van de circa 1600 emigranten, die zich gisteren inscheepten aan boord van het s.s. „Volendam", dat hen naar hun nieuwe vaderland (Ca nada) zal brengen. Onder deze passagiers bevon den zich ongeveer 500 kinderen tussen één en twaalf jaar, 40 zuigelingen beneden het jaar en 70 buitenlanders, Fransen, Bel gen, Noren, Denen, Zweden en enkele Duitsers. Vergeleken bij de vorige af vaarten was het extra druk, want de order was afgekomen, dat alle niet tegen de pokken in- geënte passagiers moesten wor den gevaccineerd, zodat een 1200 mannen, vrouwen en kinderen hun schrapjes bij de dokter kwa men halen. Emigranten, die uit Tilburg en Geldrop of uit de omgeving van deze plaatsen kwamen, moesten een vaccinatiebewijs overleggen, dat niet ouder dan zes maanden was, doch wel van minstens veertien dagen terug moest da teren. Wegens floride pokpuisten be hoefde een 400-tal niet te wor den ingeënt. De heer en mevrouw T. Voer man uit Apeldoorn, die in Cana da in de landbouw gaan werken, vertrokken met tien pleegkinde ren, wezen en halfwezen, de oud ste 24 en de jongste 10 jaar, on der wie enkele kinderen, die hun ouders bij het bombardement van Rotterdam hadden verloren. Met de passagiers van dit schip inbegrepen zullen er dit jaar reeds ongeveer 7500 perso nen naar Canada zijn geëmi greerd. Nog velen wachten op passage, zodat er nog onderhan delingen gaande zijn om voor dit vervoer enkele extra-schepen te charteren. De „Volendam"' wordt op 24 Mei te Quebec verwacht. U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal In uw ingewanden doen stromen, andera verteert uw voedsel niet, het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPILLETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoelgang op natuurlijke wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onover troffen om de gal te doen stromen. Eist Carter's Leverpilletjes Tot de slachtoffers van het on geval, dat vorige week met de Belgische autobus te Rotterdam gebeurde), behoorde ook J. Hols- beek uit Haren. Hij had al zijn spaarduiten (frs. 28.000) meegenomen en in zijp vest geborgen. Toen hij een dag later tot be wustzijn kwam constateerde hij, dat ze weg warap. Een onderzoek had tot heden geen resultaat. In antwoord op vragen van het lid van de gemeenteraad van Den Haag de heer D. W. Dettmeijer (V.V.D.) hébben B. en W. de raad meegedeeld dat, gezien de weder invoering van de kraagnummers hi een naburige gemeente, over deze bezwaren, overigens van theoretisch juridische aard, vel schillend wordt gedacht. De burgemeester van Den Haag zal het vraagstuk opnieuw aan de orde stellen. Hij heeft reeds -overleg ter zake geopend met de politiebonden. Indien de burgemeester na af weging van alle belangen tot de slotsom zou komen dat herinvoe ring van kraagnummers wenselijk is, zal hij daartoe overgaan. DOORZETTINGSVERMOGEN NA JAREN BEKROOND 1L..I <>h Donald Steinburg meldde zich in 1942 als soldaat aan In een plaats zijner inwoning in Canada, hoewel hij nog slechts 17 jaren telde en de minimum leeftijd om in het leger te worden opgeno men 18 jaren was. Men vroeg hem niet naar een geboortebewijs en zodoende kon Donald de wapenrok aantrekken. Hij werd ingedeeld bij het legeronderdeel, dat de in Nederland hevig verzet biedende Duitse troepen voor zich uitjoeg. Donald Steinburg was Bij het onderdeel, dat via Haulerwijk SmildeAssen naar Groningen ürok. Het was een ware zegetocht en in Stmilde heeft Donald toen een jong meisje gezien, dat hem later m vuur en vlam zou zetten. Het leger trok verder, kwam voor Blremen terecht, waar we derom hevig verzet werd geboden en hier geraakte Donald Stein burg gewond. Hij werd naar Nederland over gebracht en kwam in Smilde te recht om de rust te kunnen ge nieten, waarop hij recht had. Hier zag hij het meisje opnieuw, u.l. de 16-jarige Grietje Joustra en al spoedig waren hechte vriendschapsbanden aangeknoopt. De jonge soldaat werd overge plaatst naar Meppel, doch de weekeinden bracht hij. steevast in Smilde door, totdat de legerorder kwam dat Donald zou worden ge demobiliseerd. IHij heeft toen getracht Grietje Joustra als oorlogsbruidje mee te fcrggen, doch wegens haar leeftijd verzetten de ouders zich daar te gen en zo ging Donald alleen, doch hij legde de belofte af, dat hij op de verjaardag van Grietje terug zou zijn. (De demobilisatie nam enige tijd m beslag en aangezien Donald, het geld voor de overtocht moest ver dienen kwam hij in tijdnood. (Advertentie) Verschillende berichten wijzen er op, dat de wolprijzen een hoogte punt hebben bereikt en langza merhand weer naar beneden gaan. Dit is wel een bericht, dat elke vrouw met genoegen leest. De kosten voor het levenonderhoud zijn zo hoog geworden, dat het steeds moeilijker wordt, eens iets nieuws voor het huishouden aian te schaffen. Daarom is het prettig, dat U nu zonder enige kosten in het bezit kunt komen van het schitte rende „Safira"-,tafelbestek. Eïk stuk van dit kostbare tafel- oeatek is door en door vlekvrij; een bezit, dat U met .plezier op IJw tafel zult gebruiken. Hen ontvangt het geheel gratis soor de waardebonnen welke voorkomen op elk pakje Koffie en Thee van Niemeijer. U zult nu dus zeker dubbel ge meten van Niemeijer's pittige Paarsmerk-Koffie, geurige Gala-Thee en Princess-Thee. U drinkt de fijnste kwaliteit Kof fie en Thee en tevens spaart U gaandeweg het prachtige ,,Sa- flra"_tafelbestek hij elkaar. Wanneer Uw winkelier de ge ïllustreerde geschenkenlijst niet voorradig mocht hebben, schrijft dan even een kaartje naar Nie meijer, Groningen en U ontvangt gratis een exemplaar. Per schip kon hij Smilde niet meer op tijd bereiken. Zodoende werd een plaats in 'n vliegtuig besproken en pp de voor Grietje zo vreugdevolle 17-jarige verjaardag stapte Donald de wo ning van haar ouders binnen om het meisje zijn beste wensen aan te bieden. Hij is toen in Smilde gebleven. Hij werd machinist op een aard appelmeelfabriek en na hier onge veer een jaar werkzaam te zijn geweest kreeg het meisje verlof van haar ouders om te trouwen. Er kwam later gezinsuitbreiding, want de kleine Noel Géllius dien de zich aan en Donald, die in Smilde de naam ,,Daan" droeg, kreeg heimwee naar zijn land. Hij had het geld voor de over tocht bijeen, doch Grietjes ouders achtten vertrek van hun jeugdige dochter niet raadzaam en weiger den toestemming te verlenen. Daan Steinburg ging alleen met de verzekering: ik kom terug om vrouw en kind te halen. Virouw en kind, die in Smilde v/aren achtergebleven, trokken als een magneet en zodoende heeft Donald In zijn geboorteland ge zwoegd als een paard om het geld voor de overtocht weer bij el'kaar te krijgen. Hij klaarde het en toen onder nam hij voor de derde maal de tocht over de Oceaan. In het begin van 1950 stapte hij weer bij zijn schoonouders te Smilde over de drempel en weer werd hij machinist. Grietje werd ouder, Noel Gél lius groter en zo werden in Octo ber 1950 weer pogingen in het werk gesteld om vrouw en zoon mee te krijgen naar Canada. Wederom weigerden aanvankelijk de ouders hun toestemming en daarom besprak Daan weer voor zich alleen passage op een boot naar Canada. 'Hjj wilde weer naar huis en zou op 17 Februari vertrekken van Liverpool. Toen kwamen er redders in de nood! Een oom en een tante van Grietje gingen emigreren en wan neer die er ook zouden zijn, nou ja, zo zeideni Grietjes ouders, dan zullen we er eens over denken. Daantje sprong omhoog van vreugde, zegde de passage voor zich alleen af en stelde pogingen in het werk passage voor het ge zin Steinburg te krijgen. En zo zijn Grietje, Daan en Noel Géllius nu vertrokken uit Neder land en ongeveer op dit tijdstip zal deze vasthoudende Canadees de aangebedene zijns harten aar zijn moeder kunnen voorstellen, die woonachtig is te Whitebeach in de staat Saskat-Chev/an. Daan zag zijn vasthoudendheid en doorzettingsvermogen na jaren met succes bekroond. Op een perron van het spoorweg station in het westelijke gedeelte van Wenen zijn gevechten gele verd tussen socialistische en com munistische jongeren. De socialis tische jeugdleider werd gewond De politie herstelde de orde en verrichte een aantal arrestaties. De communisten, leden van de „Oostenrijkse vrije jeugd", hielden een Pinksterbijeenkomst op het perron. De socialisten bevonden zich aldaar om een delegatie van jonge Zwitserse geestverwanten te begroeten. Toen de communisten het station verlieten, werden zij onder socialistisch propagandama teriaal bedolven. Voor de „openbare les" in de Ambachtsschool bestond gisteren veel belangstelling, vooral van de zijde der toekomstige leerlingen. De inrichting in vol bedrijf geeft de bezoeker veel te zien. In de timmerafdeling, waar de schaven krullen maken en de hamers op de beitels klinken, zagen we tuinmeubels kant en klaar, die op de schilderafdeling een verfje krijgen. Daar stonden we vol be wondering voor de schilderkunst, vooral in het reclamegenre. Bij de bankwerkers, electriciens en automonteurs raspten de vijlen en bij de smeden blonk het ijzer roodgloeiend in het smidsvuur. Een rustiger sfeer heerste in de tekenkamer, waar de leerlingen gebogen over de tekenborden hun opdrachten maakten, terwijl in het lokaal daarnaast aan anderen meetkundige en rekenkundige 'kennis werd bijgebracht. Naar we vernamen, ligt het in de bedoeling met ingang van 1 September a.s. een aanvang te maken met een speciale oplei ding voor automonteurs, de z.g. „kopklasse automonteurs". Tot deze kopklasse, welke 1 jaar duurt en waarvoor dezelfde schooltijden gelden als voor de gewone dagopleidingen, kunnen leerlingen worden toegelaten met een getuigschrift van een am bachtsschool voor de afd. bank- werken, eventueel electrotech- niek of electrotechnisch bank- werken. Het volgen van deze kopklasse is uitsluitend bestemd voor de leerlingen, die blijk gaven over goede aanleg en wilskracht te be schikken en goede vorderingen hebben behaald. Vier groepen van leervakken worden onderscheiden t.w.: 1. praktijkvakken; 2. theoretisch- technische vakken; 3. tekenvak- ken en 4. alg. exacte vakken. Het laatste rapport, behorende bij het getuigschrift voor de ge noemde opleiding(en), moet voor twee van de groepen leervakken gemiddeld 7 uitwijzen en voor de andere twee groepen tenminste het gemiddeld cijfer 6 om voor plaatsing in aanmerking te ko men. Bij te grote aanmelding komen de leerlingen met de hoogste gemiddelden het eerst in aanmerking. Van het Ministerie van O., K. en W. is goedkeuring ontvangen om de kopklasse met ingang van 1 Sept. a.s. aan te vangen, terwijl tevens toestemming werd ver leend tot het aanschaffen van de modernste toestellen en gereed schappen om het onderwijs zo doeltreffend mogelijk te maken. Aan deze toestemming heeft het ministerie de voorwaarde verbonden, dat deze kopklasse VERDUISTERING VAN EFFECTEN Het gerechtshof te Den d-eed uitspraak in de zaak tegen H. P. A. uit Axel, aan wie ver duistering van effecten ten laste was gelegd. Het hof bevestigde het vonnis van de rechtbank te Middelburg, waanbij A. tot 9 maanden gevan genisstraf werd veroordeeld. EEN MAAND GEVANGENIS STRAF VOOR RIJDEN ZONDER RIJBEWIJS. Op 16 October 1950 werd de 24-jarige tandtechnicus W. van T. uit Dordrecht door de kanton rechter aldaar wegens dronken schap zijn rijbewijs voor de tijd van één jaar ontnomen en hij kreeg een voorwaardelijke hech tenis van een maand. Van T., die thans voor de Rot- geldt voor alle gegadigden uit terdamse rechtbank terecht stond, Zeeuws-Vlaanderen, zodat de be- zou in de nacht van 12 op IS zetting gekozen zal worden uit de j December opnieuw onder de in- leerlingen van de scholen te vloed van sterke drank aan de Hulst, Oostburg en Terneuzen. Veerlaan te Rotterdam met zijn Met de besturen van genoemde auto in een greppel zijn gereden. scholen is gepleegd. daaromtrent overleg Dinsdag zijn in Karatsji 10 of ficieren van het Pakistaanse leger en de luchtmacht gearresteerd. Zij worden er van verdacht me deplichtig 'te zijn aan de samen zwering tegen de regering, waar voor vroeger in -het jaar reeds de Pakistaanse stafchef was gearre steerd- Onder de gearresteerden bevin den zich een „air-commodoré" en een brigade-generaal. De rangen van de andere ge arresteerden variëren van luit.-ko kmei tot kapitein. Zij zullen zich voor een bijzon dere rechtbank hebben te verant woorden. In het geheel zijn nu 14 perso nen gearresteerd. De zittingen van het (bijzondere gerechtshof zullen geheim zijn. Verdachte bekende, waarna de Officier van Justitie een maand gevangenisstraf tegen hem eiste wegens rijden zonder rijbewijs en- een boete van 250,subs. 59 dagen wegens onder invloed van sterke drank een auto besturen. Verdachte's raadsman wees er op, dat zijn cliënt, die oorlogs vrijwilliger is geweest, moeilijk in Nederland kon wennen. Plei ter vroeg een voorwaardelijke straf. Uitspraak over 14 dagen. HEDEN TERNEUZEN: Hotel Centraal Markt, 3 uur: Verg. Stemb. ingelanden polder Zeven Trini teit. MORGEN: AXiET.: Stationsstraat 6, 10 uur: Verkoop bij executie van meulbilaire goederen. Padvindsters naar Lunteren. Ondanks het vroege vertrek op Dinsdagmorgen om half vijf mis ten de Terneuzense en Axelse padvinsters wegens de enorme drukte aan Perkpolderhaven de eerste verbinding naar de over kant van de Schelde. Het gevolg hiervan was, dat zij niet tijdig aanwezig waren op de „Jubel dag" der Ned. Padvindsters op de Goudsberg te Lunteren. Toch konden ze nog deelnemen aan het défilé voor de Koningin. Dit kranige ploegje van 49 ver tegenwoordigde Zeeuws-Vlaan- deren tussen de 8500 uit het ge hele land, die aan het défilé deel namen. Voor het zover was, waren er heel wat „oliebollen" gebakken en onder familieleden en kennis sen „verkocht". Want een der regels luidt, dat niet om steun gevraagd mag worden. Er moet voor gewerkt worden. Daarom was men enkele weken geleden op het originele idee gekomen de noodzakelijke uitgaven voor deze reis te dekken door de opbrengst der oliebollen. De Terneuzense padvindsters en hun leidsters hebben hiermee getoond van aanpakken te weten. „Be Hoop" naar Amsterdam. Gelukkiger waren de leden van de personeelsvereniging van de N.V. „De Hoop", die wél met de drie volle touringcars tijdig de overzijde bereikten om een uit stapje te maken naar Amster dam. Tijdens de heenreis was de regen geen bezwaar, omdat men „binnen" zat. Op de middag werd het weer gunstig en kon men Schiphol bezichtigen, waar een Superfort grote belangstelling trok. Een gezamenlijke boottocht door de havens van Amsterdam, waarbij de „Groote Beer" werd bekeken, viel zeer in de smaak. Om 7 uur werd de terugreis aanvaard. Te Moerdijk werd evenals 's morgens op de heen reis een consumptie gebruikt en vandaar ging het nu via Antwer pen terug naar Terneuzen, waar het gezelschap ongeveer één uur 's nachts arriveerde. Roman door 72) NIEK VAN DER ZWAAN. (Nadruk verboden) Ze sprak hiei vrouw De Rooy, r, ook niet terstond te vinden voor di' bleem. Maar toen S eensklaps te binne het ziekenhuis wist te verschaffei naar haar bureau, rectrice opbelde en eenzette. Deze a het onder de gegei heden wellicht het als het pasgeboren bracht zou worden nsrar net zie-i gevonden en mevrouw kenhuis, alwaar men de zorg knikte 1 voorlopig zou overnemen. Miep aarzelde even. Wat zou Ger er van zeggen ,als hij van daag of morgen onverwachts naar zijn dochtertje zou vragen? Zop hij het goed vinden, dat de baby voorlopig in het ziekenhuis ondergebracht zou worden? Maar „Wel, en 's avonds, als ik thuis kom," vervolgde Gonnie, „kan ik ook mijn aandeel in dit werk verrichten. Wie weet, trouw ik nog eens een keer. De practische verzorging van een baby kan me ook wel van pas komen. Als ik kinderen van zes en zeven jaar kan opvoeden, zal ik het toch zeker wel een baby van enkele dagen kunnen." Miep lachte even. „Hier zal eerder sprake zijn van een ver zorging dan van opvoeding, beste Gonnie. Maar inderdaad, als jul lie het kind voorlopig in huis willen nemen, is deze zorg ten minste van de baan. Niemand in de Stad zal het vreemd vinden want Ger is maanden hier in de kost geweest. En Ger zelf zal er ook wel mee accoord gaan, denk ik. Misschien kunnen jullie er dan ook in slagen bij hem wat meer belangstelling en liefde voor zijn kleine meid aan te kwe^ ken, want op het ogenblik denkt hij nergens anders over dan aan zijn gestorven vrouw." Toen De Rooy een half uurtje later beneden kwam en Gonnie hem vroeg, of hij het goed vond, dat de baby van Wijnandse voor lopig zou gaan resideren in huize De Rooy, knipperde hij even met jn ogen, want aanvankelijk dacht hij, dat het een grap was, maar toen hij de ernstige gezich ten der drie vrouwen zag, be greep hij, dat zij het inderdaad meenden. Na enige nadenken zei hij, dat hij het best vond. Hij had immers altijd van kinderen gehouden en was een van de wei nige vaders, die het nooit erg had gevonden, als de kinderen huil den. En zo werd de volgende mor gen het dochtertje van Wijnand se door mevrouw De Rooy per auto van het ziekenhuis gehaald. Jo was enthousiast en zat al dra met de baby op haar schoot, 's Middags wipte Miep even aan en constateerde, dat het kind rus tig boven in haar wiegje lag te slapen. Na de middag vertelde ze aan Wijnandse, dat de kleine Tini naar de Singel verhuisd was en deze vond het best. Miep keek hem nadenkend aan en legde een hand op zijn schou der. „Ger, jongen, je moet weer aan het werk. Niets is zo goed om je verdriet te vergeten dan ar beid. Vooruit, wees een man en verzet je er een beetje tegen. Kom naar de zaak en ga achter je bureau zitten. Er is werk ge noeg. Of wil je nog langer alles op mijn schouders laten?" Hij schudde zijn hoofd. „Ik kan het nog niet," antwoordde hij. Laat me maar met rust." Ze zuchtte diep en keerde zich om. Als hij het niet deed, dan moest zij toch in ieder geval op haar post blijven. Maar toen ze s middags drukproeven corri geerde, hoorde ze zijn deur open gaan en even later herkende ze zijn kuchje. Hij had dus haar advies toch opgevolgd en was gekomen. Stil z'n gang laten gaan, dacht ze. Hij zal, als hij eenmaal achter zijn schrijfbu reau zit, vanzelf wel weer de smaak van het werk te pakken krijgen. Kees Oosterhout, de chef, kwam een kwartiertje later bij haar binnen en wees veelbeteke nend met zijn duim naar het ver trek naast het hare. „De baas is er weer, hè?" Ze knikte. „Ga niet naar hem toe, alvorens hij je roept. Gelei delijk aan zal hij wel weer de oude worden. Maar doe net, of je nergens erg in hebt, ook niet, als hij je binnenroept. Doe net als vroeger." Tegen vijven kwam hij bij haar binnenlopen. Ze zette haar bril, die ze gebruikte bij haar werk af en keek hem vol verwachting aan. Oudergewoonte ging hij schrijlings op de rand van haar bureautje zitten, schoof het tele foontoestel een eindje op zij een handeling, die hij altijd ver richtte, als hij een gesprek met haar wilde beginnen en vroeg ,Hoe staat het eigenlijk met die twee nieuwe kinderboeken van je? Ben je er al aan begonnen? Ze knikte en schoof een aantal bedrukte vellen naar hem toe, die hij aannam en even inzag. „Ja, we zijn het over het hono rarium eens geworden en ik wil de er geen gras over laten groei en, gezien de ervaringen van het vorige najaar, zodat ik al aan het draaien ben. Over een maand kunnen beide boeken bij de bin der zijn, maar ik ben van plan om de gehele oplaag vast te hou den tot eind October. De boekjes zuilen bij uitstek geschikt zijn als Sinterklaas- of Kerstge schenk." Hij knikte. „Dat is niet gek Hoe staat het overigens met het andere werk?" Miep lichtte hem in over de stand van zaken en hij knikte af en toe tevreden. Ze had zich wer kelik bijzonder verdienstelijk ge maakt tijdens zijn afwezigheid. Zeldzaam, zoals dit meisje fieling had voor haar werk. Hij kon, als het moest, gerust een maand of drie met vacantie gaan, zonder dat het bedrijf zou stagneren. (Wordt vervolgd). Werkersavond Tern. Wieler sportvereniging. In een gisteravond gehouden ver gadering van de Terneuzense wie lersportvereniging kon de voorzit ter, de heer Borghstjjn, meedelen, dat 56 renners hebben ingeschre ven voor het a.s. Scheldecriterium. Uit de aanwezigen werden weer „werkers" gevraagd. Door de vlot te medewerking van allen was dit voornaamste gedeelte van de orga nisatie vlug afgewerkt. Naast de deelnemers die we reeds in een vorige editie vermeld den, is nu ook de inschrijving bin nengekomen van Woutje Wagt- mans, B. Francken, Van der Zande en Braspenninckx, zodat de kwali teit van het veld goed genoemd kan worden en een spannende strjjd mag worden verwacht. Opbrengst collecte. De commissie van het onlangs alhier gevormde „Comité Ambon" vergaderde gisteravond ten stad- huize tot vaststelling van het re sultaat der gehouden collecte. Met inbegrip van 130,85 van de buurtschap Zoute-Spui bedroeg de totale opbrengst 566,38 in contan ten, terwijl aan kledingstukken, schoeisel etc. een veelvoud van dit bedrag werd verzameld of toege zegd. Zoals bekend is wordt de gehele opbrengst van deze collecte be stemd voor de in het kamp te Aar denburg, of eventueel nog in Z. Vlaanderen op te richten kampen, ondergebrachte Ambonezen. Vianjji. vismijn te van 712 Weekaanvoer op de Breskens in de week Mei. 3177 kg bot van 19—44 ct 2OT5 kg schar van 20—64 ctn 181 kg tong (klem) van ƒ1.10- -ƒ 1.80, l kg griet van 1.45; 189 kg rog van 42—47 et.; 2 kg kabeljauw van ƒ108' 7342 kg exportgarnalen van 0.50—1.82. In de sloot. Terugkerende van de kermis te IJzendrjike, geraakte de heer J. B. uit Biervliet met zijn bestelauto ln de sloot, daar (hij de (bocht in de Oudelandsestraat niet goed nam. Een aantal jongelui, die even eens terugkeerden van de kermis, tilden de auto uit de aloot, waar na B. zijn reis kon vervolgen. Ook de (heer L. B. kwam in de sloot terecht. Met fiets en al ge raakte hij van het rechte pad af en belandde nabij de hofstede van de heer Buijsse te IJzendijike in de sloot. Ook hij werd er door voorbij gangers uitgehaald en kon na een hartversterking zijn reis naar zijn woning te Biervliet vervolgen om te toekomen van zijn onvrijwillige modderbad. or ftuuy instemmend. Inderdaad dit was niet alleen de enige, maar zeer zeker de beste oplos sing. Mien ging naar boven, pak te het slapende meis.fc warm in wollen dekens, zodat kou vatten uitgesloten was en wachtte bene den de komst va» d" "hau"°nr af. Toen deze met Wijnandse's ooor ae dommee, dij ae gcropenae groeve niet gesproken. Plotseling nadat de predikant een korte rede had gehouden en terugge treden was, klonk zacht en lief lijk als deze stralende voorjaars morgen zelf, een koor van kinde ren, dat achter een aantal strui ken opgesteld stond en waaf nie mand erg in gehad had: Tmg voor gekoesterd, kreeg ze nu een ge voel van warmte voor de onder wijzeres, omdat ze op dit id°e was gekomen. Hoe gediscipli neerd waren haar kinderen, want niemand had ook maar enig ver moeden gehad over de aanwezig heid der klas. (Wordt vervolgd). 815 Ör"pi- 8 30 VT-oecd!~-s<" 0 "n Nieuws; 9.45 Gram.; 9.55 Hoog- mic 11 30 Gram 1.A-» Orim-.t: 1215 Kwrtef 12.30 Mededelin gen: 12.33 Orgel: 13.00 Nieuws; 13 15 M'l't. karei: 13.50 Gram.: 14 00 De iT"Y" Won; "5 Gram.; 1^00 Bondsdag 1^45 Grsm 16.00 Too^dag; 16.45 En semble; 17.00 Voor de jeugd; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de vrouw; 9.30 Waterstand; 9.35 Lichtbaken; 10.00 Voor de jeugd; 10 15 11 oo vr,„r .te vrouw; 11.30 Gram.; 12.00 Ange lus; 12.03 Lunchconcert; lz.^0 Mededelingen; 12.33 Lunchcon cert; 12.55 ZonnewOzer: 13 00 Nieuws; 13.20 Actualiteiten; 13.25 Orkest; 14.00 Gev. programma; gLicgu aio pi coiuciu, tci upvui* 'ïiing van Arias, die van zijn functies is ontheven. Onmiddellijk daarna heeft de voorzitter van de vergadering de bevolking via de radio verzocht de nieuwe president naar het paleis te begeleiden. De toestand is nog steeds ver ward.

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 2