ra ÏÏÏTC DOKIE DURF óe slimme speurder uevoor see SPORTNIEUWS Binnenlands Nieuws "WITTE hRVIS" Feestavond „Onderlinge Hulp te Othene WAT BRENGT DE RADIO? Pijn, Pyn, Pyn! VLISS1NGEN. Moch over Amerikaanse bases in Frankrijk Nieuwe methode conserveren van melk De Anerikaanse wapens POEDERS'CACHETS-TABLETTEN WIELRENNEN. VOETBAL. DUIVENSPORT. nieuwe van Pokken ir door Pokken rde bakkers? ndonesië RWACHTING WATER. op onder op onder o!l5 Na tie eerste medische verzor-1 •ing is de arbeider naar het zie kenhuis te Assenede overge bracht. Gemeenteraad. Hedenavond komt de gemeen teraad van Sas van Gent bijeen, om een besluit te nemen over de exploitatievorm van het nieuwe zwembad. De Gevangentoren. De gevangentoren aan de bou levard te Vlissingen verkeert ten gevolge van de beschadigin gen bij de bevrijding in een staat van ernstig verval. De voetbrug aan de zeezijde van de toren is voor het verkeer gesloten om te voorkomen, dat wandelaars door vallende stenen worden getrof fen. Bij de rijksgebouwendienst is aangedrongen op een snel en doeltreffend ingrijpen. Deze dienst tracht te bereiken, dat de toren nog dit jaar wordt gerestaureerd. Of dit moeilijk zal zijn is, gezien 's lands financiële toestand, de vraaig. Tot nu toe is er nog niet gerestaureerd. Wel zijn steigers en stutten geplaatst. Invoerverbod van carillons. De aflevering van het carillon voor de St. Jacobstoren te Vlissin gen is vertraagd. De gieters, de Gebr. Fritsen te Aarle-Rixtel, heb ben namelijk de wenk gekregen, aldus deelde burgemeester Kolff in de raad mede, om de grootst mo- gelijke spoed te betrachten bij de uitvoering van een order van zes carillons voor de Verenigde Staten. Daar brons thans tot de belang rijke materialen behoort, be schouwt men in de Verenigde Sta ten een carillon als een overbodige luxe en er is dan ook een verbod uitgevaardigd om carillons te gie ten Men vreest een invoerverbod van carillons, dat ten doel zou heb ben de buitenlandse concurrentie uit te schakelen. Vandaar dat met de grootste spoed aan de uitvoe ring wordt gewerkt, teneinde de levering nog voor de afkondiging van het invoerverbod te doen ge schieden. Het bestuur van de varkens vereniging te Othene heeft het 50-jarig bestaan niet onopge merkt laten voorbijgaan. Zater dagavond was het verenigingsge bouw geheel gevuld met leden en hun dames en vele genodig den. Fier wapperde de driekleur boven de ingang. Tot genodigden behoorden de afgevaardigden van de zuster verenigingen van Zaamslag, Spui en Driewegen. De muziekvereni ging van Zaamslag „De Volhar ding", gaf blijk van medeleven. De heer Jansen Verplanke feli citeerde de vereniging met deze dag en sprak de hoop uit dat hier nog vele jaren aan toegevoegd mogen worden. Na het spelen van enkele num mers en de aangeboden verver sing was de eerste attractie voorbij. De opening geschiedde door de voorzitter der vereniging, de heer W de Zeeuw, die één minuut stilte verzocht om te herdenken wijlen de heer C. Maas, voordien secr.-penningmeester. De voorzitter schetste wat er in de 50 jaren is gebeurd. De voorzitter van de zuster vereniging te Zaamslag, de heer C. A. de Kraker, sprak in welge- meende woorden namens zijn vereniging een felicitatie uit en bood als blijk van waardering een mand met bloemen aan. De voorzitter van Driewegen, de heer J. Zegers, bood zijn ge lukwensen aan en schonk na mens zijn vereniging een aktetas. Ook de voorzitter van Spui bracht zijn gelukwensen tot uiting. De secr.-penningm., F. Maas declameerde een gedicht: „Wees spontaan", dat liep van 1901 tot 1951. Onderwijl was uit Zaamslag gearriveerd het gezelschap, dat deze avond vrolijk zou vullen, n.l. de heren Andr. Kaijser en A. Bastinck en mevr. Kaijser— peurwaarder als pianiste. Een potpourri werd uit volle borst meegezongen. De voordracht „De weddenschap" deed de zaal scha teren van het lachen. Ook werden gedichten voorge dragen In ernst en luim, o.a. van Guido Gezelle. Namens de oud-bestuursleden sprak de beer Jan Goossen een warm en opwekkend woord. In de pauze werd een verlo ting gehouden met 28 prijzen, waaronder een big, die te beurt viel aan Jac. de Feijter. Deze verloting bracht plm. 200 op. Aan de leden Jac. Hofman en Joh. van der Hoofd werd als aandenken, voor hun langdurig lidmaatschap een taart geschon ken. Na de pauze zijn nog veel voordrachten en komische stuk ken ten gehore gebracht. De voorzitter van Driewegen en de heer M. Dees, secr.-Pen- mngm. van Zaamslag, dankten voor deze ware feestavond. De hoofdschotel voor deze avond leverden Maatje en Dries en Bram. De heer Dees declameerde een vers, waarbij aan het eind van ieder couplet de woorden klon ken: „Dat hebben Kaijser en Bastinck gedaan." De vice-voorzitter hoopte dat allen nog vele jaren samen zou den werken en dankte de heren Bastinck en Kaijser voor wat zij hebben verricht ten bate van deze mocie avond. Tot slot werd staande gezon gen het'1e couplet van het „Wil helmus". De Franse minister van Defen sie, Jules Moch, heeft de nationale vergadering medegedeeld, dat vliegtuigen van de Amerikaanse luchtmacht te zijner tijd in Frank rijk zullen worden gestationneerd. Hij antwoordde op een vraag, of hij een bericht kon bevestigen of tegen spreken, dat de regering de Amerikaanse luchtmacht had toe gestaan gebruik te maken van Franse bases, maar de bekendma king hiervan had uitgesteld met het oog op de publieke opinie. Moch verklaarde, dat de rege ring niet het uitgeven van een communiqué had uitgesteld. „Het is waar en de veiligheid van Frankrijk eist dat vliegtuigen van de V. S. naar Frankrijk zullen ko men", aldus Moch. Amerika zendt naar zijn strijd krachten overzee melk in blik, die even vers is als melk, welke zo van de koe komt en die volgens een nieuw procédé is behandeld, waardoor zuur worden onmogelijk is. (De melk gaat in (het blik zon der gecondenseerd of gedroogd te worden, blijft vers zonder dat zij behoeft te worden gekoeld gedu- dende 6 tot 12 maanden en be houdt al die tijd de oorspronkelij ke -smaak van verse melk. Dr. Roy Graves, die het nieuwe procédé op verzoek van het Ame rikaanse departement van Land bouw heeft ontwikkeld, deelde mee dat de melk tijdens het in blikken niet aan d-e lucht wordt Ibloot gesteld. Het inblikken geschiedt in een bacterie vrije atmosfeer van stoom, die -zowel de ziektekiemen als de eigenschappen, welke het zuur worden veroorzaken, vernie tigt. 1 Bij zonnebrand, doorzit- lten, schrijnen, smetten DONDERDAG 17 MEI HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.15 Gram.; 7.45 Morgengebed; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de vrouw; 9.30 Waterstan den; 9.35 Gram.; 9.40 School radio; 10.00 Gram.; 10.15 Mor gendienst; 10.45 Gnam.; 11.40 Schoolradio; 12.00 Angelus; 12.03 Gram.; 12.30 Mededelingen; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws; 13.20 Lichte muziek; 13.35 Piano; 14.00 Jubileumbijeenkomst van de Chr. Metaalbewerkers bond; 15.00 Voor de vrouw; 15.30 Gram.; 16.00 Lezing; 16.45 Ensemble; 17.00 Voor de jeugd; 17.30 Lich te muziek; 17.50 Regeringsuitz. 18.00 Verzoekprogramma; 18.30 Causerie; 18.45 Gram.; 19.00 Nieuws; 19.15 Causerie; 19.30 Causerie; 19.40 Radiokrant; 20.00 Nieuws; 20.05 Gev. programma; 22.20 Buitenl. overzicht; 22.40 Gram.; 22.45 Gebed: 23.00 Nws.; 23.15 Gram. HILVERSUM II; 7.00 Nieuws; 7.15 Gymnastiek; 7.30 Gram.; 7.50 Dagopening; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Morgenwijding; 9.15 Gram.; 10.30 De antwoord man; 10.45 Gram.; 10.50 Voor de jeugd; 11.00 Radioscoop; 11.45 Causerie; 12.00 Orgel; 12.30 Me dedelingen; 12.38 Orkest; 13.00 Nieuws; 13.15 Allerlei; 13.20 Or kest; 13.45 Causerie; 13.50 Lich te muziek; 14.00 Voor de vrouw; 14.30 Piano; 15.00 Voor de zieken; 16.00 Orkest; 17.00 Voor de jeugd; 18.00 Nieuws; 18.15 Sport; 18.20 Sport; 18.30 Lichte muziek; 19.00 Causerie; 19.10 Operette; 19.50 Causerie; 20.00 Nieuws; 20.05 Actualiteiten; 20.15 Orkest; 21.15 Causerie; 21.40 Gram.; 23.00 Nieuws; 23.15 Sport; 23.20 Gram. BRUSSEL VI.; 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.33 Voor de boeren; 12.40 Gram.; 13.00 Nws.; 13.15 Lichte muziek; 13.45 Gram.; 14.30 Dansmuziek; 15.00 Engelse les; 15.15 Gram.; 15.40 Franse les; 16.00 Vlaams progr.; 16.45 Gram.;. 17.00 Nieuws; 17.10 Gram.; 17.15 Voor de kinderen; 18.15 Gram.; 18.30 Voor de sol daten; 19.00 Nieuws; 19.30 Zang; 19.50 Causerie; 20.00 Opera; 21.00 Klankbeeld; 21.30 Gram.; 21.45 Actualiteiten; 22.00 Nieuws; 22.15 Piano23.00 Nieuws; 23.05 Lichte muziek. De Ver. Staten hebben een aan tal wapens gemaakt die beter zijn dan van welk land ook, aldus beeft -brigade-generaal Moore, verbindingsofficier van het Oon- gres, In een radiotoespraak ver klaard- Een der nieuwe wapens zou el ke tank op een afstand van onge veer 11 km kunnen uitschakelen. -De bommenwerper B-36 was de beste in zijn soort in de wereld. De Amerikaanse strijdkrachten hadden de beste uitrusting voor communicatie. Waarom lijdt U pijn? Hoofdpijn, rheumatiek, zenuwen, griep. Ja, waarom eigenlijk, wanneer een Witte Kruispoeder U er af kan helpen. Een eenvoudig en probaat middel, dat pijnen verdrijft, U op montert en een gezonde opgewekt heid terug geeft. Poedersf0.90 p. doosje 12st. Cachets f0.90koker 12st. /&9%.TabI. f 1.75,, 24st. Tabl. f 0.90,, 12st. r»j-j apothekers en drogisten DIAMANTEN bruiloft TE HEESWIJK. Op de Eerste Pinksterdag werd te Heeswijk de diamanten brui loft gevierd van het echtpaar J. van Esch—Van Osch, resp. 85 en 84 jaar oud. 's Morgens werd, voorafgegaan door de fanfare, het paar een open rijtuig ter kerke gereden, waar kapelaan Van Veghel een mis opdroeg. BRANDARIS" REDT MODER NE ROBINSONS CRUSOE'S. Het vogeleiland Griend in de Waddenzee wordt thans bewaakt door de Terschellinger wachten Dijken en Stobbe. Zaterdag was Dijken met de motorsloep naar Terschelling gegaan om opnieuw voor een week mondvoorraad in te slaan. Tv/eede Pinksterdag zou hen terugkeren. De vrouw van Stobbe kwam op het idee haar man de Eerste Pinksterdag een bezoek te brengen. Een zestal kennissen en familieden verge zelden haar op deze tocht, die met een motorsloep werd ge maakt. Zondagavond werd het gezelschap terug verwacht. Er verscheen echter geen sloep met Griendgangers. Ook Maandag kwam deze niet en op Terschel ling werd men ongerust. Maan dag in de namiddag voer de „Brandaris" uit om een onder zoek in te stellen. Op Griend trof men het gehele gezelschap met slaperige gezichten aan. De motor van de sloep was defect geraakt en dus was men als bal lingen aan Griend gekluisterd. De nacht had het gezelschap in de kleine schuilhut doorgebracht. Alleen werd het met het eten krap. De voorraad van Stobbe was niet voor zo'n grote groep berekend. Een noodrantsoen bruine bonen bracht evenwel uitkomst. Om half tien keerde de „Brandaris" met de onfor tuinlijke Robinson Crusoe's in de haven van Terschelling terug, waar het gezelschap door de uit gelopen bevolking met gejuich en de nodige grappen werd ver welkomd. ging vandaar te water en hielp mede de tweede inzittende uit de wagen te bevrijden. Per zieken auto zijn de jongens naar hun woningen vervoerd. De kraanwa gen van de brandweer heeft de auto uit het water gehaald. AUTO IN WEESPERTREK- VAART GEREDEN. Op de Weesperzijde te Amster dam is een personenauto met twee jongens geslipt en acnter- uit de Weespertrekvaart ingere den. De auto verdween geheel onder water. Het wegdek was door de regen glad en toen de auto moest uitwijken voor een tegenligger, slipte zij. Een der inzittenden slaagde er in uit de wagen te komen en werd door toegeschoten burgers op de kant geholpen. Aan de overzijde van het water had men het ongeluk cok zien gebeuren en een man VISLOSSERS STAKEN IN IJMUIDEN Dinsdagmorgen vroeg is een staking uitgebroken onder de IJmuidense vislossers als reactie op een voorlopige regeling, die het College van Rijksbemidde laars voor dit gedeelte van het visserijbedrijf ontwierp en welke Zaterdag aan de werknemers werd bekend gemaakt. Deze re geling betekent een wijziging van het systeem der beloning. Wer den de vislossers vroeger beloond naar de besomming van het ge loste schip, de nieuwe regeling houdt rekening met het aantal geloste kisten vis en is een pres tatie-systeem geworden. Naar aanleiding van de sta king, die gisterenmorgen om drie uur in IJmuiden uitbrak onder de vislossers, kan nog het vol gende worden medegedeeld: Een van de kernpunten van het conflict, dat gerezen Is tus sen de vislossers en het college van rijksbemiddelaars, die na vergeefse onderhandelingen een bindende regeling oplegde, is de z.g. zeeviszoodjes-regeling. Vroe ger werd bepaald, dat elke vis lossers per week een hoeveelheid van 12 kilogram vis mee naar huis mocht nemen. In de nieuwe regeling, die bovendien 't grond- loon op basis van het aantal ge loste kisten wil laten uitbetalen wordt evenwel slechts rekening gehouden met 5 kilogram voor elke losser. Gisterenmorgen lagen drie trawlers aan de IJmuidense afslag, die door het ontbreken van ploegen niet gelost konden worden. De loggers en de kot ters werden door de eigen be manningen gelost. DRUK BEZOEK AAN DE BETUWE Al was het weer de 'beide Pink sterdagen niet zo mooi als met Hemelvaartsdag toch helbben ve len een bezoek aan de bloeiende Betuwe gebracht, waar de appel bomen in volle bloei staan. Tijdens de middaguren was het in Tiel zeer druk. De herbouw van de zo zwaar i getroffen Betuwse plaatsen trok ook veler aandacht. DE RONDE VAN AXEL. In aanmerking nemend, dat voor de vierde „Axelse Pinkster-ronde geen breed opgezette reclame was gemaakt, mocht de baankoers van gisteren zich in een flinke hoe wel overwegend plaatselijke - be langstelling verheugen. Vooral de Noordstraat en een gedeelte van de Stationsstraat stonden de be langstellende toeschouwers meer- dere rijen dik op en langs de trot- toirs geschaard. Het parcours was weer als de voorgaande jaren met als start plaats en finish de Noordstraat, via Stationsstraat en Nieuwstraat door de Buitenweg, Polen, en Walstraat over de Markt naar de Noordstraat terug. Deze koers over 100 km was ingericht voor amateurs, onder dé gebruikelijke bepalingen. Het par cours moest door de deelnemers 60 maal worden gereden. Aan de start verschenen 37 deel nemers. Aldra kwam er tekening in de strijd. Na 'n wisselende strijd aan de kop, was het de Bredase coureur Suykerbuyck, die zich vrij wist te maken en een bij iedere ronde beter zichtbare voorsprong verkreeg. De strijd werd niettemin met grote vinnigheid voortgezet en levendig gehouden door het uit loven van talrijke premies. Toen echter de halve koers verreden was, openbaarde zich de blonde Breda- naar als de sterkste rijder van het ganse veld. Al maar doorzettend en 't tempo handhavend, liep hij steeds verder uit en de voorsprong op z n eerstopvolgende rivaal bedroeg dan ook weldra een ronde. Niettemin volhardden ook de andere mededin gers in hun pogingen hun positie te verbeteren en al was Suycker- buyck ook ongenaakbaar, de ont wikkelde snelheid, die door gedurig nieuw aangekondigde premies op peil bleef, droeg bij tot de ontwik keling van een boeiende si rijdDeze Pinkster-ronde was dan ook een der interessantste tot dusverre ver reden. Onder grote spanning werden de laatste ronden verreden en de po sitie van Suyckerbuyck, die door mnerlei pech gehandicapt werd, bleef onaangetast en in een tqd van 2 uur 39 min. 51 sec. ging hij als triumfator over de eindstreep. Onder het spelen van het „Wil helmus" reed de luide toegejuichte Bredanaar na de beëindiging van de strijd zijn ere-ronde. De uitslag van de eerste 10 plaat sen was als volgt: 1 Suyckerbuyck, Breda, 2 u. 39 m 51 sec.; 2. Roks, Sprundel, op 1 ronde; 3. Geluk, Rotterdam; 4 A. J Braspenning, Zundert; 5. Inghels, Sas van Gent; 6. Maes, Pindorp; 7. Konings, Breda; 8. Verwijmeren Terheijden; 9. P. J. Braspenning Zundert; 10. Damen, Vlissingen. Voor het leveren der op één na' beste prestatie was een fraaie klok uitgeloofd, die door de jury werd toegekend aan de renner Inghels uit Sas van Gent. De organisatoren mogen met vol doening terugzien op deze emotie volle Pinksterkamp, die weer eens gewonnen werd door een renner uit de Baroniestad. Naar wij vernemen zal Suycker buyck zich spoedig onder de be roepsrenners scharen. Hij is onge twijfeld een spurter met een groot uithoudingsvermogen, eerste voor waarde om een wegrenner van klasse te worden. Pinksterboers te I-Jzendijke. Onder grote belangstelling werd Dinsdagmiddag de wieler wedstrijd voor nieuwelingen ver reden over een afstand van 60 km. Winnaar werd A. Borremans te Hogerheide, die de afstand af legde in 1 uur 44 minuten. De verdere uitslag was: 2. M. Verhelst, Axel; 3. P. Hermes, Oudgastel; 4. H. Schoenmakers, Blerik5. J. Coone, Eindhoven; 6. B. Oomen, Etten; 7. C. Raay- makers, Veldhoven; 8. Th. Ollen- sius, Westdorpe; 9. A. van Dijk, Sprundel en 10. J. Hofland, Be verwijk. De organisatie was in goede handen, terwijl er veel premies voor de renners werden uitge loofd. AUTO SLOEG OM. Dinsdagmiddag zijn op het Amelandseplein te Rotterdam een taxi en een personenauto zo hevig met elkaar in botsing geko men, dat de personenauto om- sloeg en de drie inzittenden ern stig werden gewond. De 51-jarige M. Ansingh, die aan het stuur zat, kreeg een schedelbreuk. Zijn 39-jarige vrouw een ribfractuur en hoofdwonden en het driejarig dochtertje een hersenschudding en diverse snijwonden. Allen zijn in het ziekenhuis ter verpleging opgenomen. Beide auto's werden zwaar beschadigd. GEHUURDE BROMFIETSEN VERKOCHT. De politie te Den Haag heeft een zekere S. aangehouden, een fabrieksarbeider uit Leeuwarden. Hij wordt ervan verdacht er zijn gewoonte van te hebben gemaakt om in de lande „bromfietsen" te huren, die hij daarna in andere plaatsen verkocht. Dit trucje zou hij reeds hebben uitgehaald in Leeuwarden, Kampen, Leiden en Den Haag. AANKOMST TROEPENSCHIP ASTURI AS" Het troepenschip „Asturias" dat een groot aantal Ambonezen met hun gezinnen naar Neder land vervoert, wordt vandaag te 13.00 uur voor IJmuiden ver wacht. De ontscheping van de opvarenden zal beginnen op Donderdag 17 Mei te 08.00 uur in de haven van Amsterdam. HUWELIJK VAN BERTHA HERTOGH NIETIG VERKLAARD. Met ware doodsverachting be gon hij de lange trap af te dalen, nog altijd c*p zijn tenen, om zo min mogelijk leven te maken. „Stel je voor", dacht (hij:, dat Ik struikel en naar beneden rol, steeds maar weer een nieuw treetje af, dat maakt zo lekker veel herrie, écht de juiste manier om die brave professor op mijn geëerde persoon opmerkzaam te maken Intussen was 'hg beneden aan de trap beland, maar in plaats aat -hij bij de bron van het geizoem was gekomen, zag hij overal om zich. heen muren en nog eens mu ren. „Raadselachtige toestand hier, een soort doolhof voor volwasse nen" dadht Dokie. m De civiele kamer van de Bre dase rechtbank heeft uitspraak gedaan in het proces van de Staat der Nederlanden tegen Bertha Hertogh en Mansoer Adabi, de 22-jarige onderwijzer te Singapo re, aan wie Bertha door haar Ma- leise pleegmoeder was uitgehu welijkt. De rechtbank verklaarde het huwelijk nietig. BRAND TE EDE. In het kantoor van het bedrijf van de heer Tabak te Ede brak Maandagnacht om 1 uur brand uit. De vlammen grepen zo snel om zich heen, dat aan blussen niet viel te denken. Het pand ging geheel verloren. Van de in boedel werd maar weinig gered. De bewoners hadden zich allen tijdig gered. Naar de oorzaak van de brand wordt door de po litie een onderzoek ingesteld. Nederlaag-wedstrijden De Hoekse Sportvereniging or ganiseert dit seizoen een aantal neder laia gwedstrijden, waarvan er al enige werden gespeeld. Als eerste kwam P.S.K. uit Philippine op bezoek en keerde met een 24 overwinning huis waarts. Sluiskil versloeg Hoek met 2—0. Maandag werd gespeeld tegen Wolfaartsdijk. Hoek II speelde met 11 gelijk tegen Wolfaarts dijk II terwijl Hoek I met 54 won van Wolfaartsdijk I. O.N.A.—U.S.A. 8 Op Eerste Pinksterdag had de voetbalvereniging van de Spie- gelglasfabriek en Fosfaatfabriek O.N.A. te Sas van Gent de zus tervereniging der chemische fa brieken van Chauny (Frankrijk) op bezoek. Na uitwisseling va» het gebruikelijk vaantje werd de aftrap gedaan. O.N.A. bouwde enige aanvallen op, die prachtig gekeerd werden door de Franse achterhoede. Na 10 minuten wist O.N.A. het eerste doelpunt te seoren. De Fransen vielen nu fel aan, maar de Sasse achterhoede bestaande uit De Vries, De Bock en Verhelst konden steeds prach tig onderscheppen. Even voor de rust wisten de Fransen Van de» Bossche te verschalken en ging de rust in met een gelijke stand. Na de thee wist Cattoir bij eem scrimmage voor het Franse doel de stand op 21 te brengen. Even later brachten de Fran sen door middel van een penalty de stand op 2—2. Vijf minute» vóór het einde wist De Buck met een prachtige kopbal uit een corner de stand op 32 te bren gen. Er bestond veel belangstel ling voor deze wedstrijd. jDe Eendracht", Ternenat-. Prijsvlucht uit Breteuil van II Mei 1951. Snelheid eerste duif 1404 meter. Deelname 239 duiven. 1. S. van (Hjoucke; 2 G. Luijck; 3 (L. Rreepoel; 4 en 5 H. Koch Zn.; 6 J. d'Haeze7 W. Vinke; I P. Visser; 9 A. M. van Fraaijen- hove; 10 J. Klaassen. ,,De Reisduif", Sluiskil. Prijsvlucht uit Breteuil van 1* Mei 1951. Snelheid eerste duif 1406 meter. Deelname 231 duiven. 1 A. van Kerkhove; 2 A. Bl«ï eniberg; 3 F. Thijs; 4 J. Maas; S F. Mollet; 6 F. Andriessen; 7 M. van Roosendaal; 8 M. Pielaet; 9 M. Klaassen; 10 J. Dubbeldam. „De Reisduif", Hoek. Prijsvlucht uit Breteuil van II Mei 1951. Snelheid eerste duif 1361,8 meter. Deelname 64 duiven. 1, 8 en 10 Jac. de Smidt; 2 Joto Slmidt; 3 J Breepoel; 4 P. Jansen; 5 en 9 F. Dieleman; 6 en 7 P. Pladdet. „De Vrede" Sas van Geat. Uitslag prijsvlucht uit Breteuil op 13 Mei 1951 georganiseerd door de Duivenmiaatschappij „De Vrede" te Sas van Gent. Snelheid eerste duif 1397.03 mtr. 1. en 2. A. Remery; 3. F. van Hoye; 4.en 7. F. Kokx; 5. E. van den Bergen; 6. J. Klaassen; 8. Fl. Vermoet; 9. L. Pougnaert; 10 H. de Leux. „Niag Sneller", Bresken». Prijsvlucht uit Breteuil. Snelheid eerste duif 1387 meter. Deelname 262 duiven. 1 J. Carels; 2 J. (Rissenw; S J. Faas; 4 I. Poreg5 R. v. Quckel- toergh; 6 Diesendonck; 7 Buijze; 8 M. de Jonge; 9 J. de Meester: 10 J. Risseeuw. „Vrije Vlucht", Kiisput. Prijsvlucht uit Breteuil. Snel heid eerste duif 1386 meter. Deel name 316 duiven. 1 en 3 J. van Weijnsbengen; 2 R. Blaakman; 4 H. Steijaert; 5 Th. Vermeulen; 6 M. de Wever; 7 C. de Poorter; 8 G. de Wever; 9 Th. de Smit; 10 C. de Jonge. 5 regels 75 cent; et.; minimum per nimmer, of: Adres meer. namiddags 2 uur le beide ministers in zijn blauwe uni- bak en oranje ko- ij de witte koppel iehoort, een ferme Tenslotte volgde oor de autoriteiten, dag heeft dit corps id en ingehaalde gedéfileerd voor ingin vóór het pa- j Woensdag te T1L sl geval van pokken ronden 22 personen !-inrichting van hel .ten, zodat er dan tacten ter observa- dag zonder nieuwe i van pokken. het de tweede dag at te Tilburg geen werd geconsta- rantaine voor twee s werd gisteren mals voor verschil- n, die in hun wo- iigneerd waren, r van de G. G. en lusems verklaarde ;den over de huidf- zaken. akkerspatroonsver- eda heeft zich ge- •ie organisaties van ns in Nederland oek, contact op te ie meelfabrikanten rkrijgen, dat op el- n meel, die bij de it afgeleverd, een I cent wordt gehe- lie manier bijeen- ibeltjes zouden dan irt in een fonds, kkers kunnen wor- wier bedrijf door pokkenepidemie et voorstel wordt ml dit geen enkele lebben met betrek- insumentenprijs. de onderneming -schoten. Drie per- ond. wordt vernomen, a-neming „Vada" in i Tjiandijur (West- van de onderne- inderlaag werd he mden werden ge- ie de Nederlanders Ooy. VATEN ZOUTE VAAR OOST- rSLAND. i zijn de laatste genomen, die een Oost-Duitsland in a over de verkoop aten Nederlandse overgebleven van 50/51. Nu Dinsdag ;lt" begint is deze ringhandel bijzon- lam schatting zijn 30.000 vaten in de lizen over. oor het K.N.M.I. te g van Vrijdagoch- gavond. ijke wind. iewolking en droog of vrij krachtige jere temperaturen <AG 19 MEI. v.m. n.m. 11.59 12.25 0.34 1.— 1.14 1.40 1.24 1.50 lengimg van prijs-, loon- en huur- regeling, die op 30 Juni afloopt. Hij deed een beroep op de Ame rikanen druk uit te oefenen op hun afgevaardigden om het de- fepfiieprograrnma en de anti-in flatiemaatregelen van de regering te steunen. Controle op prijzen en huren is nodig om die kosten van levens. wapensmsianu mei ue omncac opperbevelhebber te bespreken en waarschuwde deze voor de ge volgen indien dit werd afgewezen. Truman zei, dat dit ultimatum de bevoegdheden van MacArthur te buiten was gegaan. MacArthur had zijn voorgenomen verklaring eerst moeten voorleggen aan de verenigde chefs van staven, aldus Truman. nomische redenen meestnl niet kan overgaan tot onmiddellijke slachting van al zijn met t.b.c. besmette runderen, kan de be smetting' tegengaan door tuber culeuze dieren af te zonderen. Geheel afdoende is deze voor zorgsmaatregel echter niet. Spr. herinnerde eraan, dat de regering reeds in 1925 de bestrij- jaar. Op alle rundveebeslagen wordt gedurende 5 jaar een hef fing van 25 cent per 100 kg melk gelegd ter vorming van een fonds voor de rundertuberculose- bestrijding met dien verstande, dat de door de provincie opge brachte gelden ter beschikking van die provincie blijven. Hier door zal het bedrijfsleven in vijf bezittingen te verkopen en hun geld naar 't buitenland te smok kelen. Toen de regering bevel gaf de Joodse gelden te blokke ren, was er voor ongeveer 30 millioen aan Joodse bezittingen en bankrekeningen over. Nog steeds staat de Iraakse regering de vertrekkende Joden toe een kleine som geld mee te Irak werd gesmokkeld, op 7000 geschat. De Iraakse minister van Bui tenlandse Zaken, Omar Nadhmi, heeft orders uitgevaardigd om aan Iraakse Joden, die naar het buitenland willen reizen voor geneeskundige behandeling, za ken, vacantie of studie, passen uit te reiken. MAANSTANDEN. ZON MAAN Mei. 19 4.42 20.32 18.44 3.20 20 4.40 20.-33 20.20 3.38 21 4.39 20.35 21.54 4.03 22 4.38 20.36 23.16 4.42 23 4.36 20.37 5.40 24 4.35 20.39 7.— 25 4.34 20.10 0.54 8.30

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 3