Voor UIT DE PROVINCIE MET PINKSTEREN ROND HET ZWIN De Bazar te Hoek voor het Prot. Ziekenhuis SOCIALE ZORG IN 1948 Dl ZWARTE DE ZWARTE VLEK Gemeente T< VOETB De ongeregeldhed Oliebrand in Het „Won Ondernemingen met spoed ontruimd AGENDA. De gezondheidstoestand van Koningin Louise Te voet naar Nw.-Guinea Ondergrondse beweging in Israël TERNEUZEN. De propagandareis van Soekarno Wedden in Gr. Briliannië GROEDE. HOEK OOSTBURG. RETRANCHEMENT. SAS VAN GENT. W-J9-M MAANDAG EERSTE KI ZwartemeerV el singwedstrijd). PROMOTIE TWE1 Elinkwijk-HVC. EmmenOosterp TheoleDosko. DERDE KL, OdioNieuw Bc burgAardenburg Breskens. De afgezette pri nama, Arnulfo A. Donderdagavond oi de strijdkrachten, volgelingen een da belegerd. Minstens zes pi gedood en een niet gewond bij hevige sen de politie, die sident Alcibiades Ar de, en de paleist trouw bleef. De ex-president is en een aantal ambt „model"-gevangenis Lang na de striji paleis werd nog u gebouwen op de pi Het einde van de zicht toen het hoofc kolonel Remon, c aanhanger van Aric politiemannen naa de kant van de ni overliep, toen di door het hoogger werd verklaard. In het laatst vai werd het hoofd va: bleven paleiswacht, Lezcano, gedood. De assemblee zet dat hü de grondwe afgeschaft en verv van 1941. Arias k van dit besluit teru blieke opinie eiste 2 Een twee weke stane brand in een Sowjetrussische zo rgk is weer opgelf Deskundigen uit dat oorspronkelijk brandde, maar dal door olie wordt get voor uitbreiding toegenomen. Brandweerlieden hitte niet binnen de vuurhaard komc worden gedaan o blussen. Het vuur zelf doven. In Le Havre he ten een huis 01 uniek is in Europ ven kunnen hier grenzende kamers woonkamer verar Twee kinderkame een grote speelzae lenigd, en het geh plotseling in en gr getoverd worden. Deze nieuwe flat zijn met een ge keuken met aan- warm en koud we citeit beslaan ee: van 50 vierkante n een kelder die zes meter groot is. OPHALEN H Op Maandag 14 Pinksterdag) zal get den opgehaald. Overigens blijft 1 wijzigd. R o m dooi NIEK VAN DE (Nadi Met de Pinksteren was de grens post te Retranchement vier dagen achtereen geopend. Naar de mening van de grenskom- miezen was het de laatste jaren met Pinksteren nimmer zo druk als Zondag. De meeste auto's wa ren van Belgische origine, doch ook verscheidene Franse wagens passeerden de controle. De Belgi sche kust bood met het koude weer weinig aanlokkelijks. Derhalve vie len uitstapjes naar Zeeuws-Vlaan- deren en nog verder zeer in de smaak. Ook op het vliegveld Knokke Zoute was er weinig te doen. Een enkel sportvliegtuig steeg op, met achter zich aan een reclamedoek, bestemd voor de strandbezoekers van Knokke, die er niet waren. Anders kan het op vrije dagen bo ven het „vliegplein" nog al eens druk zijn. Van de gelegenheid tot het maken van pleziervluchten en het nemen van vlieglessen wordt bij normale temperaturen druk ge bruik gemaakt. Nu lieten de labie le, maritieme luchtstromingen van polaire afkomst zich gelden. Eenzaam lag daar de witte villa van Koning Leopold, weggedoken in de buigende bomen Stil was het ook in het natuur reservaat het Zwin. De Belgische herder doolde, met de kraag hoog op, met zijn schaapjes langs de kil len. Enkele natuurvorsers spoedden zich met bevende ledematen naar warmer oorden. De konijntjes von den het te koud om zelfs maar even hun kopje uit het hol te steken. Een enkele leeuwerik verhief zich boven de wijde vlakte van het „Zwyn", doch zijn lied was nog geen jubelzang. Er waren reeds enkele moedige kampeerders. In elk geval zullen zij 's nachts nog geen last van mug gen gehad hebben De monding van het Zwin kon droogvoets overgestoken worden. Het stoof er. Het zand vulde weer al gedeeltelijk de pas gegraven geul, waar al zo veel om te doen is geweest. Het strand was vrijwel verlaten. Een enkele wandelaar kwam van Knokke om aan Cadzandhaven een borreltje te pakken. Aan de landzijde was het inmid dels drukker. Overwegend Belgi sche auto's en daartussen Neder- Vier ondernemingen in het ge bied van Sukabumi zijn wegens de ongunstige toestand met spoed ontruimd. Het is nog niet bekend of deze ontruiming de Europese of wel de gehele staf betreft. Op Zondagavond was juist door 150 bewapenden' een aanval op een der ondernemingen gepleegd, waarbij de inhoud van de kluis werd meegenomen. landse uit diverse provincies. Een Fransman vroeg naar de at tracties van Holland. Het mocht gerust meer dan 100 kilometers verder zijn Mijn vriend, een Ter- neuzenaar, maakte hem in vloei end Frans wegwijs, waarna de prachtige slee over het asfalt weg stoof, onbekende verten tegemoet. De hotels te Cadzand hadden aar dig wat te doen. De bezoekers wa ren hokvast: het strand lokte niet. Men zag er een bonte mengeling van kleren: winterjassen en zomer kleren. En verdere contrasten als: consumptie-ijs, koffie en thee, strandstoelen en brandende haar den, bleke gezichten en geschmink te blosjes De muziekvereniging „Ons Ge noegen" te Retranchement had de moed een concert te geven op de Markt. Er werd goed gemusiceerd. Jammer, dat niet meer bezoekers de moed hadden er naar te luiste ren. Zó waren de Pinksterdagen van het jaar 1951 in de nabijheid van het Zwin HEDEN: TERNEUZENLuxor Theater 8 ,uur: Bioec. ,JDe inspecteur- generaal". Clublokaal, 8 uur: Ver gadering Wielersportcluib. MORGEN: TERNEUZENHotel Centraal Markt, 3 uur: Verg. Stemb. ingelanden polder Zeven Trini teit. Koningin Louise van Zweden moet absoluut stil blijven liggen wegens harttromibose, zo werd in hofkringen bekend gemaakt. De (koningin is Zaterdag naar 't (ziekenhuis overgebracht na een hartaanval. Zes Franse trekkers (onder wie een vrouw) zijn na een tocht van 16.000 km, die zij grotendeels te voet hebben afgelegd, uit Parijs in New-Delhi aangekomen. Zes maanden geleden vertrok ken zij met bestemming Nieuw- Guinea, waar zij gedurende vijf jaar een studie willen maken van het leven der inheemsen aldaar. De leider van de expeditie, de 26-jarige Gandon, deelde mede, dat men deze tocht maakte met instemming van de Franse na tionale commissie voor samen werking met de Unesco. Zij den ken binnen zes maanden op hun bestemming te zijn. Gandon zei- de nog, dat de expeditie gefinan cierd werd met de opbrengst van artikelen, die men schrijft, en met steun van de nationale com missies tot samenwerking met de Unesco in de landen, die tot dus ver bezocht werden. Op 11 No vember van het vorige jaar wa ren zij uit Parijs vertrokken. Maandag hebben in Jeruzalem religieuze fanatici getracht het Israëlische parlementsgebouw, terwijl het parlement vergader de, in brand te steken. De politie vermoedt, dat zij be horen tot de „Brit Hakanaim". Na de poging heeft de politie de gebieden, waar de meeste reli gieuze fanatici wonen, onder zocht en een grote hoeveelheid wapens en munitie in beslag ge nomen. Verscheidene personen werden gearresteerd. Voorts zijn documenten gevon den, waaruit zcu blijken, dat re cente daden van brandstichting en sabotage door een onder grondse beweging van godsdien stige dwepen werden gepleegd. Tijdens de poging tot brand stichting besprak het parlement een wetsontwerp, dat voorziet in een werkweek van 47 uur en een rusttijd van anderhalve dag per week. Dit ontwerp heeft in gods dienstige kringen critiek ont moet. Deze kringen willen de sabbath een verplichte rustdag maken. Volgens de politie heeft de „Brit Hakanaim" onlangs sa botage gepleegd op auto's, die op sabbath reden. Zoals we Zaterdag reeds schre ven! was Vrijdagavond direct na de opening de drukte reeds over weldigend. In een oogwenk waren alle lokalen tjokvol. Sierlijke op schriften op de muren wezen de bezoekers de weg naar de ver schillende afdelingen, zoals het wafelkraam, de theeschenkerij, schiettent, rad van avontuur, werptent, enz. De drukte was eigenlijk te groot, zodat op sommige ogen blikken niemand meer voor- of achteruit kon. Zodoende kon men hier en daar nauwelijks de be stellingen bijhouden. Ook het rad van avontuur met omroeper J. Koster dient vermeld, want hier waren de prestaties bepaald op vallend. Met vrolijke kwinksla gen door de microfoon wist de heer Koster de aanwezigen te amuseren. Zaterdag was het van hetzelf de laken een pak en bij de telling avonds stond vast, dat deze bazar een groot succes zou wor den. Het wachten was nu, wat de Maandag zou brengen en de 2e Pinksterdag is werkelijk een openbaring geworden. Uit de omgeving van Hoek waren velen opgekomen. Op het schoolplein stonden honderden rijwielen en ook de Z.V.T.M. had het heel druk. Vermelding verdienen vooral de prachtige poppen in Axelse klederdracht, door ingezetenen van Hoek aangekleed. Men kon raden naar de naam en geboorte datum, waarvan een druk ge bruik werd gemaakt. Prijzen als hanen en ganzen voor het rad van avontuur waren in ruime mate voorhanden en aan de stroom van tulbanden kwam geen eind. Om 11 uur 's avonds kon om roeper Koster de verheugende mededeling doen, dat de bazar was uitverkocht. Even daarna kwam ds. Ten Haaft voor de microfoon. Hij sprak er zijn grote blijdschap over uit, dat deze bazar zo'n ge weldig succes was geworden. Hij dankte allen, die door hun mate riële steun de bazar mogelijk hadden gemaakt en vergat ook niet de vele directe medewer kers hartelijk te bedanken. Hierna werden de uitslagen der diverse wedstrijden en verlotin gen bekend gemaakt. Hiervoor zie men de adverten tie in dit nummer. De bruto-opbrengst van de ba zar bedraagt ongeveer 6500, ACHTDUIZEND GULDEN GESTOLEN. Tijdens de afwezigheid der be woners is ingebroken in een per ceel in de Wagenstraat te Den Haag. De inbreker(s) is (zijn) vermoedelijk door inklimming aan de achterzijde van het per ceel binnengekomen. In de woon kamer werd een muursafe open gebroken en een stapeltje bank biljetten dat zich daarin bevond en dat een waarde van 8000, vertegenwoordigde werd meege nomen. Het laatste seizoen? Wij namen een dezer dagen een kijkje bij de Terneuzense Bad- en Zweminrichting aan de Westsluis. Gemeentewerklieden waren druk bezig met de grote schoonmaak van de bassins, wat geen overbodig werk bleek. Naar we vernemen zal de in richting 26 Mei weer worden ge opend. We kunnen slechts hopen, dat de grote plannen in verband met een nieuwe zweminrichting inderdaad werkelijkheid zullen worden. De bestaande inrichting kan nog wel „mee", doch gezien de vooruitgang onzer gemeente op velerlei gebied, waaronder ook de sport, zou het wenselijk zijn, dat Terneuzen spoedig 'n zwem inrichting rijk werd, die repre sentatief geacht kan worden, voor onze plaats. Geslaagd uitstapje. Leden van de afd. Terneuzen van de Alg. Ned. Grapinsctie Bond, velen vergezeld van hun dames, maakten per touringcar een uitstapje naar het Westen des lands. Op de heenreis werd de Maas tunnel bezichtigd, waarna men Den Haag en Scheveningen be zocht. In de residentiestad volgde een bezoék aan Panorama Mesdag, terwijl de dames een kijkje namen bij C. A. en in de Bijenkorf. Door het gunstige weer op deize uitgaansdag, was het bezoek aan Scheveningen uiteraard een genot Op de terugweg was de stem ming dan ook uitstekend. Te Breda genoot het gezelschap nog een uurtje van een gezellig dansje en in de (beste stemming bereikten de reizigers via de laat ste boot van Kruiningen hun woonplaats weer. Terneuzens Reisbureau. Pinkstermaandag opende het T.R.B. het reisseizoen met een busreis naar Han sur Lesse. Om 5.30 uur werd er gestart. De eer ste etappe voerde het gezelschap via Brussel naar Waterloo, al waar de koffie werd gebruikt, waarna de Pyramide met „de Leeuw" werd beklommen; het Panorama bezocht en was er verder gelegenheid de slag bij Waterloo te volgen op de rol prent. Na deze rustpauze werd de reis voortgezet en ging het via Namen naar Profondeville. Hier werd langs de rivier de Maas een korte wandeling gemaakt. Ramsgate (E.) deelnemen aan Verder ging het via Dinant naar wedstrijden in de „Vlinder" en Han, alwaar men vóór de vastge- Draken"-klasse. Zaterdag 19 Mei, stelde tijd arriveerde. 'S middags om 3.30 u. wordt de Een bezoek aan de beroemde eerste wedstrijd gehouden, ter grot volgde, waarbij onvergete- wijl Zondag om 10.30 uur en 2.30 lijke indrukken werden opgedaan, uur resp. de tweede en derde .Prachtig mooi", zo was het oor- manche zullen volgen, deel der bezoekers. 69) Ze sprak hiei vrouw De Rooy, r. ock niet terstond te vinden voor di' bleem. Maar toen S eensklaps te binnt het ziekenhuis j wist te verschaffei naar haar bureau, rectrice opbelde en eenzette. Deze a het onder de gegei heden wellicht het als het pasgeboren bracht zou worden naar het zie kenhuis, alwaar men de zorg voorlopig zou overnemen. Miep aarzelde even. Wat zou Ger er van zeggen ,als hij van daag of morgen onverwachts naar zijn dochtertje zou vragen? Zop hij het goed vinden, dat de baby voorlopig in het ziekenhuis President Sukarno, heeft tij dens zijn verblijf in Oost-Java een uiteenzetting over de tot standkoming van het nieuwe kabinet gegeven. Hij zeide, dat bij elke regeringswisseling de vraagstukken dezelfde blijven: Be veiligheid moet gehandhaafd worden, de financiën moeten ge jond worden gemaakt en Irian moet tot Indonesië terugkeren. De nadruk moet dus niet worden gelegd op een discussie over het regeringsprogram. In een toespraak te Bangil be sprak Sukarno vier vrijheden: Die van het woord, van gods dienst, van vrees en van armoe de. Hij zeide vervolgens: „Ook de politieke partijen in Nederland beweren, dat zij deze vier vrij heden in hun vaan schreven. Doch wanneer wij Irian eisen, zeggen zij: Wacht nog even. Ook daarom zijn deze vier vrijheden niet voldoende. Er ontbreekt een vijfde, namelijk de vrijheid om vrij te zijn". Te 17 uur werd via een andere route de terugreis aanvaard. In Dinant werd de reizigers gelegen heid geboden nader met deze schilderachtig gelegen stad ken nis te maken. Verder ging het toen op Brussel aan. De buiten gewone verkeersdrukte op de weg DinantBrussel veroorzaak te meermalen stagnatie, zodat men in Brussel te laat arriveerde. Had men de gehele reis zich kun nen verlustigen aan het over- schone landschap, dat in deze tijd overal in nieuwe lentepracht praalde; niet minder imponeerde de Belgische hoofdstad, aie baad de in een zee van licht, en daarbij duidelijk demonstreerde, dat Brussel onder de grote wereld steden gerekend moet worden. Internationale schietwedstrijden. Evenals vorig jaar organiseert de Politiesportvereniging dit sei zoen internationale schietwed strijden. Van verschillende instanties waarvan de leden uit hoofde van hun werkzaamheden, over vuur wapenen beschikken, is hiervoor reeds belangstellinigi getoond. Afgaande op het succes van vorig jiaar zal er om de beide wis selbekers, welke in het bezit kwamen van de Invoer en Ac cijnzen te Terneuzen en de ge meentepolitie te Middelburg, fel gestreden worden. Groeiend toeristisch verkeer. Ondanks het minder gunstige weer mocht Terneuzen geduren de Eerste en Tweede Pinksterdag veel vreemdelingen ontvangen. Op de steenglooiingen langs de zeedijken deden de krabben- vissers weer goede vangsten. Vele luxe auto's met rode num merborden stonden overal gepar keerd. Aan de jachthaven heerste grote drukte. Ook touringcars en motorrijders van boven de Moer dijk zagen we onder de bezoe kers. Het komende weekend staat Terneuzen in het teken der watersport. Dan zullen op uitno diging van de Royal Belgian Sai ling Club te Gent leden van de Cercle de la voile des Flandres te Rijssel (Fr.); de North Sea Yacht Club te Ostende en de Royal Temple Yacht Club te Blijkens een dezer dagen gepu bliceerde officiële statistiek ne men drie van de vier volwassen Britten aan gokjes deel bij paar den- en windhonden-rennen of in voetbalpools. Gokken is in Engeland een schier algemene gewoonte, en degenen die het thans achterwege laten, hebben er goeddeels vroeger wel aan ge daan. Het meeste geld gaat weg aan wedden bij paardenrennen, in totaal 180 a 200 millioen pond sterling per jaar. De inzetten voor voetbalpools belopen jaar lijks ongeveer 50 millioen pond. De zo juist verschenen publica tie van het Centraal Bureau voor <le Statistiek „Statistiek der So ciale Zorg" geeft een beeld van de omvang van de maatschappelijke hulp, welke in 1948 door de over heid en ruim 8000 instellingen voor sociaal-charitatieve zorg is ver leend. Naast gegevens over algemene sociale zorg (geldelijke bijstand, sociaal volkscrediet, e.d.) zijn tal van bijzonderheden opgenomen be treffende de gespecialiseerde hulp verlening aan kinderen, vrouwen, ouden van dagen, blinden enz. Ruim 100.000 gezinnen en 56.000 alleenwonenden ontvingen gere geld geldelijke bijstand. Hiermede was ƒ55 millioen gemoeid tegen 79 millioen in 1947. Deze vermin dering is voornamelijk een gevolg van de invoering van de noodwet ouderdomsvoorziening. De zorg voor oorlogsslachtoffers vergde eveneens belangrijk minder uitga ven, n.l. 19 millioen tegen 43 millioen in 1947. Voor verpleging van ouden van dagen, gebrekkigen en kinderen in tehuizen werd in totaal 31 millioen uitgegeven. Van de overige belangrijke posten kunnen nog genoemd worden de kosten van verpleging van 30.000 behoeftigen, krankzinnigen voor rekening van gemeentebesturen en van het rfjk, welke 23 millioen bedroegen en de zorg voor zieken ten bedrage van 11 millioen. In totaal beliepen de uitgaven (na aftrek van bijdragen van on derhoudsplichtigen, enz.) in 1948 148 millioen tegen 221 millioen in 1947. Hiervan kwam 141 mil lioen of 78 voor rekening van de overheid. Het aandeel van de kerkelijke en particuliere instellin gen tezamen bedroeg 40 millioen of 22 Tegenover deze uitgaven konden 19 millioen inkomsten uit bezit tingen en 27 millioen als op brengst van collecten, contributies, giften en legaten worden gesteld. Het resterende bedrag moest uit belastinggelden worden bestreden. Hotel „Ambassadeur" gerestaureerd. Onder de gebruikelijke belang stelling zijn tijdens de Pinkster dagen de nieuwe eet- en verga derzalen in Hotel „Ambassadeur" in de Nieuwstraat geopend en m gebruik genomen. Fraaie bloemstukken en een rijkdom van ruikers in veelkleu rige tinten gaven de fraai ge restaureerde zalen een warm en feestelijk aanzien. Op de tweede Pinksterdag brachten talloze Belgische gasten een bezoek aan het hun zo ver trouwde milieu en zij allen waren terecht vol bewondering' voor het intieme interieur met de smaak vol gekozen meubilering en de originele verlichting, welke de zalen een sfeer van warmte ge ven, die prettig en weldadig aan doet. Naast een kleinere zaal, die plaats biedt aan 30 k 40 perse nen en bij uitstek geschikt is voor niet al te grote vergaderin gen en intieme diners, kan de grotere zaal meer dan honderd genodigden bergen in een om geving, die stellig cachet geeft aan de aard der bijeenkomst en die men in wijde omtrek tever geefs zal zoeken. De heer De Vries uit Hilver sum, de ontwerper, heeft eer van zijn werk. Wat hij hier heeft ge wrocht, is in één woord óf. Wij wensen de onderneemster en eigenares geluk met deze ver betering van haar bedrijf en ho pen dat zij het succes moge boe ken, dat ij ervan verwacht. Terneuzen is een fraai gemo derniseerd bedrijf rijker gewor den, hetgeen in het kader van de toeristische vooruitgang van har te kan worden toegejuicht. 50 Jaar getrouwd. De echtlieden A. Verstrenge— Van Acker hoopt op Donderdag 17 Mei a.s. de dag te herdenke» waarop zij vóór 50 jaar in hei huwelijk traden. 55-Jarig Huwelijksfeest. Het echtpaar C. de Witte T. de WitteVercouteren vierde op 13 Mei zijn 55-jarig huwe lijksfeest. Dit feit werd Maas dag gevierd op de Gehoorzaal, waar het tot diep in de nacht een gezellige drukte was. Roman door NIEK VAN DER ZWAAN. 71) (Nadruk verboden). „Neen," zei hij nogmaals; „ik wil het niet in mijn huis hebben. Tenminste voorlopig niet. Ik zou meisje dat nu ook geen uitweg wist. Ze stond op en knoopte haar mantel dicht. „Ik zal eens over leggen, of ik een andere oplos sing weet. Maar er moet wat op gevonden worden. We kunnen de kleine meid niet ten eeuwige dage in het ziekenhuis laten. De stad zou er gauw wat van zeg gen." „Het laat me Seberisch koud, wat de mensen van me denken of zeggen. In dit geval ga ik m n eigen weg en volg m'n eigen zin. het^iet kunnen verdragen, want J Dat kunner^enstaanders torti iedere keer, als ik het kind zou horen schreien, zou ik moeten denken, aan dat verschrikkelijke ogenblik, dat het ter wereld kwam en Tini tegelijkertijd stierf. Telkens zou ik aan dit mo ment herinnerd worden en dat zou ik niet kunnen verdragen. Alles zal ik goedvinden, onver schillig welk voorstel je doet, maar niet in mijn huis. Eerst moet het slijten, Meip, begrijp het dan toch!" Het was een wanhoopskreet en Miep verstond die. Ze mocht hierover niet verder spreken. Inderdaad, dit moest eerst slij ten. En het zou beter zijn voor vader en kind, als er een andere oplossing werd gevonden voor dit probleem. Maar wat moet ik er dan mee doen? dacht het niet begrijpen," zei hij raadsel achtig. Miep liep naar huis, maar had daar geen rust. Typisch, dacht ze, toen ze weer op straat liep, dat ik het de laatste dagen in huis niet uit kan houden. Hoe komt dat toch? Wordt ik ergens heen getrokken? Ze vatte het plan op naar me vrouw De Rooy te gaan. Mis schien wist die raad te verschaf fen. In de gezellige huiskamer aan de Singel zat deze met haar oud ste dochter te lezen. Joke was met haar verloofde aan de wan del, terwijl Daan zich op zijn ka mer met zijn postzegels zat te vermaken. De oude De Rooy deed gewoontegetrouw zijn middag dutje. Miep werd door de beide vrou wen verwelkomd en het viel haar op, dat Gonnie niet zo teruggetrokken was als gewoon lijk. Misschien begon ze zelf in te zien, dat de houding, die ze tot nu toe aangenomen had tegen over haar medemensen, toch niet de juiste was. Het kille, afsto tende dat haar meestal als een pantserplaat scheen te omhullen, bestond niet meer. Op hartelijke wijze zette ze Miep in een ge makkelijke stoel, waarna ze een kopje thee voor haar inschonk. „Ik kom eigenlijk om raad," begon Miep in haar thee roerend, E-n ze vertelde in het kort wat ze met Wijnandse besproken had. „Het kind daar niet blijven," be sloot ze. Het was een noodoplos sing, toen ik het daarheen bracht, bedoeld voor enkele dagen. Vol gens de kinderarts van het zie kenhuis is het meisje zo gezond als maar mogelijk is. Dus wat moet het er nog langer doen? Het ellendige blijft echter, dat Ger zijn dochtertje niet in huis wil hebben." „Jammer," meende mevrouw De Rooy. „Aagje zou anders best in staat zijn om het kleintje te verzorgen, daarvan ben ik over tuigd. Ik weet, dat ze dol is od kinderen. Maar ja, als Ger dat niet wil Gonnie, die tot nu toe aan het gesprek geen deel had genomen en eigenlijk een beetje verveeld zat te bladeren in de tijdschriften van een leesportefeuille, sloeg de map dicht en keek Miep pein zend aan. „Ik geloof, dat ik wel een op lossing weet," zei ze langzaam. Miep zette haar kopje op tafel en keek de ander in gespannen verwachting aan. „Vertel op, Gon, ik ben werke lijk nieuwsgierig, want ik ben ten einde raad." „Och, het is eigelijk betrekke lijk eenvoudig. We halen de klei ne Tini morgen uit het zieken huis en houden haar hier. Dat is alles." Mevrouw De Rooy schoof haai bril omhoog en keek haar oudste dochter verwonderd aan. „Hier? In huis? Maar lieve help, wie moet er dan voor de baby zorgen?" „Wie? Nou, wij drieën. Over dag zijn Joke en U immers thuis. Voor Joke is het een goede leer school; ze wil immers binnenkort gaan trouwen? En U hebt wel eerder met baby's omgegaan, niet moeke? Als ik me niet ver gis zelfs viermaal." Mevrouw De Rooy glimlachte even om de originele wijze, waar op haar dochter haar er aan her innerde. dat ze toch ook moeder was. (Wordt vervolgd). Rectificatie. In het stuk over het 50-jarig bestaan van „E. N. Z. K." staat abusievelijk vermeld, dat in 1951 gespeeld werd in de ere-afde- ling. De muziekliefhebbers heb ben al begrepen, dat dit moet eü« afdeling uitmuntendheid. JubilewM. Gister 15 Mei was het een hal ve eeuw geleden dat de muziek vereniging „E.N.Z.K." werd op gericht en werd dit in intieme kring herdacht. Heden 16 Mei komt als eerste Boeregat aan de beurt waar ter herdenking van het 50-jarig be staan der vereniging een concert zal worden gegeven. Nederlander aangehouden. De Belgische politie heeft dezer dagen aan de BelgischFram e grens de oud-Oostiburger A. Bre vet gearresteerd, toen hij de grens wilde passeren. B. is naar Brugge overgebracht Tjrjdens de oorlog woonde B. daar in een hotel. Hij trad in dienst van de bezetter en maakte zich voorts schuldig aan economi sche collaboratie. Hij bracht na ©6H vonnis van dc krijgsraad te Gent reeds enige jaren in de ge vangenis door. In 1048 en 1949 heeft hij zich in België en Frankrijk aan oplich ting schuldig gemaakt, om welke reden zijn arrestatie reeds gerui me tijd geleden, was bevolen. Collecte t.b.c.-bestrijdlug. De gehouden Emmabloemcolieo te bracht 27.51 op. Bedrijfsongeval. Op de Fosfaatfabriek te Sas van Gent had Dinsdagmorgen een vrij ernstig arbeidsongeval plaats. De arbeider v. W. kwam met zijn been onder een afschui vende hoop pyriet terecht, zodat de man er met een gebroken been van onder werd gehaald. m. -vwwa a«w t-ll XVlllU W <XO gevonden en mevrouw De Rooy knikte instemmend. Inderdaad dit was niet alleen de enige, maar zeer zeker de beste oplos sing. Mien ging naar boven, pak te het slapende meis.fc warm in wollen dekens, zodat kou vatten uitgefloten was en wachtte bene den de komst van d~ "hau,f°'ir ondergebracht zou worden? Maar i af. Toen deze met Wijnandse's vetïi TTijiianusc vvtnu triwcitaivc door de dominéé, bij de geopende groeve niet gesproken. Plotseling nadat de predikant een korte rede had gehouden en terugge treden was, klonk zacht en lief lijk als deze stralende voorjaars morgen zelf, een koor van kinde ren, dat achter een aantal strui ken opgesteld stond en waar nie mand erg in gehad had: wei. noewei ze nooit oewonoe- nng voor de stugge Gonnie had gekoesterd, kreeg ze nu een ge voel van warmte voor de onder wijzeres, omdat ze op dit id»e was gekomen. Hoe gediscipli neerd waren haar kinderen, want niemand had ook maar enig ver moeden gehad over de aanwezig heid der klas. (Wordt vervolgd). MAATfDAG 14 MEL PUT .VERST TM T: 8.00 Nieuws: 815 Ör"pT- 8 3° Vroa<V!' 0 Nieuws; 9.45 Gram.; 9.55 Hoog- wc 11.30 Gram UA'i Orient: 1215 Kwnr+et: 12.?0 Mededelin gen: 12.33 Orgel: 13.00 Nieuws; 1111 Mild. karei: 13.50 Gram.: 14 00 De 14 41 Gram.; 1^00 Bordsdam 1^45 Gra~v: 16.00 Too^dag; 16.45 En semble; 17.00 Voor de jeugd; 7.15 Lichte rmiz'ak; ^.45 Geh°d; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de vrouw; 9.30 Waterstand; 9.35 Lichtbaken; 10.00 Voor de jeugd; 10 15 rmm.; li nr> .ie vrouw; 11.30 Gram.; 12.00 Ange lus; 12.03 Lunchconcert; Ls.oO Mededelingen; 12.33 Lunchcon cert; 12.55 Zonnew'izer: 19 00 Nieuws; 13.20 Actualiteiten; 13.25 Orkest; 14.00 Gev. programma; imuvuaiv Tcxgauci mg UC CCU til" gelegd als president, ter opvol ging van Arias, die van zijn functies is ontheven. Onmiddellijk daarna heeft de voorzitter van de vergadering de bevolking via de radio verzocht de nieuwe president naar het palels te begeleiden. De toestand is nog steeds ver ward.

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 2