Voor Moeder dit paSje bii Dw shag dat pakje SPORTNIEUWS UtuUwo-wdtaadsel c I/&<>t de-l kl DE RADIO? h: .1 Waf brengt /oh P" 1 RECHTSZAKEN DE ZWARTE VLEK Gemeente Terneuzen. 6'/Wm 1 i 17 1 1 - met Mascotte gaat-ie goed! VOETBAL De ongeregeldheden in Panama Oliebrand in Oostenrijk Het „Wonderhuis" WIELRENNEN. HET VIERDE SCHELDECRITERIUM TE TERNEUZEN. DUIVENSPORT. 0. 8. tb. 2/ 2 3 ,2 '7/8 3/. C.M. C.M. C.M. C.M. Jaar MOGEN KINDEREN SOLDAATJE SPELEN? AGENDA Nieuwe president in Panama W-39-M MAANDAG 14 MEI. EERSTE KLASSE A. ZwartemeerVelocitas (beslis- singwedstrijd). PROMOTIE TWEEDE KLASSE. ElinkwijkHVC. EmmenOosterparkers. Theole—Dosko. DERDE KLASSE D. OdioNieuw Borgvliet; Oost burgAardenburg Breskens. Zeelandia- De afgezette president van Pa nama, Arnulfo Arias, heeft zich Donderdagavond overgegeven aan de strijdkrachten, die hem en zijn volgelingen een dag lang hebben belegerd. Minstens zes personen werden gedood en een niet bekend aantal gewond bij hevige gevechten tus sen de politie, die de nieuwe pre sident Alcibiades Arosemena steun de, en de paleiswacht die Arias trouw bleef. De ex-president is met zijn vrouw en een aantal ambtenaren naar de „model"-gevangenis gebracht. Lang na de strijd om en in het paleis werd nog uit nabijgelegen gebouwen op de politie gevuurd. Het einde van de crisis kwam in zicht toen het hoofd van de politie, kolonel Remon, de voornaamste aanhanger van Arias, met zijn 3000 politiemannen naar de kant van de kant van de nieuwe president overliep, toen diens benoeming door het hooggerechtshof wettig werd verklaard. In het laatst van de gevechten werd het hoofd van de trouw ge bleven paleiswacht, majoor Gomez Lezcano, gedood. De assemblee zette Arias af om dat hij de grondwet van 1946 had afgeschaft en vervangen door die van 1941. Arias kwam later wel van dit besluit terug, maar de pu blieke opinie eiste zijn ontslag. VIERDE KLASSE G. Ierseke—Hulst. DERDE KLASSE D. Nu de beslissing voor de bezet ting van de eerste en laatste plaats gevallen is, rest nog de bezetting van de voorlaatste plaats, waar voor nog in aanmerking komen Aardenburg, Biervliet en Breskens. Eerstgenoemde staat er momen teel het slechtste voor en zal haar laatste wedstrijd in Oostburg moe ten winnen, wil zij het nog tot een beslissingswedstrijd brengen tegen Biervliet en misschien nog Bres kens. Indien Breskens het in Middel burg tot een puntenverdeling brengt, is zij echter buiten gevaar. De gelegenheid om zich definitief in de veilige zone te plaatsen zal Breskens zich ongetwijfeld niet laten ontgaan. VIERDE KLASSE G. De kampioenen zullen in Ierseke ongetwijfeld geen punten achter laten, ook al is Ierseke er de laat ste weken goed in. PINKSTEREN TE AXEL IN HET TEKEN DER SPORT. Evenals het vorig jaar zal op Pinkster-twee en drie de sport hier ter plaatse hoogtij vieren. Een sport-evenement in duplo heeft Maandagmiddag plaats op twee sportterreinen aan de Kin derdijk. De voetbalvereniging „Axel heeft een internationale kamp voorbereid (zie de adv. in dit nummer) met een team, waarmee men voorheen reeds in contact kwam en waarmede nog aangena me herinneringen voor de beide ploegen resten. Men kan er zeker van zijn, dat Een twee weken geleden ont stane brand in een olieveld in de Sowjetrussische zone van Oosten rijk is weer opgelaaid. Deskundigen uit Wenen zeggen, dat oorspronkelijk slechts aardgas brandde, maar dat het vuur nu door olie wordt gevoed het gevaar voor uitbreiding aanzienlijk is toegenomen. Brandweerlieden kunnen door de hitte niet binnen 60 meter van de vuurhaard komen. Er kan niets worden gedaan om de brand te blussen. Het vuur moet uit zich zelf doven. In Le Havre hebben architec ten een huis ontworpen, dat uniek is in Europa. Naar belie ven kunnen hier twee aaneen- grenzende kamers in een enkere woonkamer veranderd worden. Twee kinderkamers kunnen tot een grote speelzaal worden ver lengd, en het gehele flatje kan plotseling in en grote studio om getoverd worden. Deze nieuwe flats die compleet zijn met een geprefabriceerde keuken met aan- en afvoer van warm en koud water en electri- citeit beslaan een oppervlakte van 50 vierkante meter, plus nog een kelder die zestien vierkante meter groot is. OPHALEN HUISVUIL Op Maandag 14 Mei 1951 (2e Pinksterdag) zal geen huisvuil wor den opgehaald. Overigens blijft de dienst onge wijzigd. de Oranjehemden met de nodige geestdrift hun zuiderburen zullen bekampen en zo rekenen we op 'n faire wedstrijd, waarin de sterk ste moge zegevieren! Reeds te 1.30 uur zullen de veteranen van beide verenigingen tegen elkaar uitkomen. Het evenement voor de paar densportliefhebbers zal zich weer als vanouds afspelen op het ter rein van de .V.V.Z.F.". Daar zullen onder auspiciën van het bekende „Verbond der beide Vlaanderen" een dertigtal der Belgische ruiters in de arena komen, een wed' trijd die zal be staan uit diverse krachtmetingen ln snelheid en waar voor de lief hebbers volop te genieten zal zijn. Het programma wordt aantrek kelijk gemaakt door inschakeling van dames-nummers. Van lang durig oponthoud tussen de ver schillende koersen zal ditmaal geen sprake zijn zo vernemen wij van de o< ganisatoren. Rood-wit-blauw en zwart-geel- rood zu'len dus a.s. Maandag langs de Kinderdijk om de sportieve eer de strijd aanbinden Verder zal, naar wij vernemen, Dinsdag over hetzelfde parcours van vorige jaren weer een baan- koers worden georganiseerd. Evenals de voorgaande jaren hebben de organisatoren van het vierde Scheldecriterium niet te klagen over belangstelling van de zijde der coureurs. Er hebben zich nu reeds een 40- tal renners gemeld. We noemen o.m. Lakeman, de winnaar van vorig jaar; Sjefke Janssens, tweemaal Nederlands kampioen; Faanhotf, did veried n week opmerkelijke prestaties le verde in Frankrijk; Bijster, de be kende sprinterMekeirel (win naar van de omloop ven ,.H»t Volk" voor onaftiankdlijiken, de Belgen Schepers en Rijckaert; C. Bakker, G. Loos, Voorting, Harm Smits. Best, Evers, J. van Gelde. Horizontaal. 1. draaibare zaal- of winkelaf sluiting; 8. persoonsaanduiding; 9. meisjesnaam; 11. deel; 12 meisjesnaam; 14. zijde van een schip (afk.); 15. broeder (afk.) br.; 16. brief aanvang; 18. oude lengtemaat; 19. academische ti tel; 20. stekje; 22. voorzetsel; 24 hebzuchtig persoon; 25. lang- zaamgematigd (muz.); 26. zang- noot; 27. boom; 29. deel van een mast; 30. kippenproduct; 31. zangnoot; 33. en (Frans); 34. thans; 36. akkergewas; 40 Per- zië; 41. visje; 42. groente; 45. ge vlekt kalkgesteente Z.-Beierse Al pen. Verticaal. 1. het op rantsoen stellen; 2. gewas (voor lijnzaad en linnen); 3. zijde van het schip waar de wind uit gaat; 4. wanneer; 5. pers. voornaamw.; 6. gemeente in N.Holland; 7. espeboom; 9. hij (Frans); 10. anno Domini (afk.)12. politieke partij (afk.)13. reeds; 15. lichte-zachte wind; 17. vertrek; 19. onvrucht baar kaal; 20. jaargetijde (Frans); 21. kraan; 23. echtge noot (genote)28. zonnevlekje; 32. pers. voornaamw.; 33. voor zetsel; 35. Boeddhistisch priester; 37. voorzetsel; 38. muziekterm; 39. gebogen; 43. sterk ruikend knolgewas; 44. deel v. d. mast; 45 Zonnegod. ren, Bijl, Storm, Blanlcenauw, Van der Kamp, Cleemput e.a. Het wordt verwacht dat Woutje Wagtmans van de partij zal zijn. terwijl verder Johny Braspenning heeft ingeschreven. 1600 Aan prijzen, waarvan de eerste prijs 3O0 bedraagt, zijn. 'n aanlokkelijke buit gebleken. Er kan dan ook een spannende strijd worden verwacht. De Reisduif", Hoek. Pr ijs vlucht uit Arras van Zon dag 6 Mei. Snelheid eerste duif 1055 meter. 1 en 8 C. de Smidt; 2 J. Knol; 3 en 5 J. den Hamer; 4 en 6 Joh. de Smidt; 7 en 9 Fl. Smet; 10 E. Breepoel. Als alles groeit en bloeit en hetde zij- en schoudernaden waarbij zonnetje vrolijk schijnt, wat is het I de rugschouders iets ingehouden dan een genot onze meisjes in een worden. De armsgaten werkt U bij een zijden of ander dun stofje heel lief staat, de volants met een kantje af te werken. Bij steviger materiaal kunt U hiervoor afste kend puntband gebruiken. Voor een bruidsmeisje of voor een andere feestelijke gelegenheid is dit modelletje ook erg aardig. Neemt U dan een lang rokje, dan kunt U de onderkant ook met een ingerimpelde volant garneren. fleurig jurkje te steken. De hier afgebeelde modelletlps stptioi nwn al te hoge eisen aan Uw knipkunst en staan ze met schattigoeneei van dezelfde stof heeft U ervoor nodig ca 2 m van 90 breed, maar met schuine reepjes stof af. Langs het beleg van de hals, dat U vol gens het stippellijntje knipt, rijgt de ingerimpelde volants (ieder apart inrimpelen!), waarna U de pasjes op het lijfje stikt. Het be- V. 6 20. Voorbaan rok Achterbaan 1 e Vo 1 an t 2e Volant Leeftijd /3. 2a. 25. ook in tweeërlei stof zijn er leuke resultaten te bereiken. Het geheel recht geknipte rokje is zeer ge schikt om er één of meer dwarse banden in te verwerken. U stikt in het voorpand de fi guurnaadjes, waarin U desgewenst een ceintuur mee kunt naaien, twee einden van 125 cm lengte, die op de rug gestrikt worden. U sluit leg van de rugkanten vouwt U naar binnen en U brengt de sluiting aan. Voor- en achterbaan van de rok worden met elkaar verbonden en van boven ingerimpeld aan het lijfje gezet. Het eerste meisje heeft een gar nering van bandfluweel aan de hals en langs de taillenaad. Haar vriendinnetje laat "U zien, dat het Het is niet helemaal waar, dat in onze spreekwoorden de wijze er varing van onze voorouders beslo ten ligt. Ook hun misvattingen zijn er dikwijls in verduurzaamd. „Jong gewend, oud gedaan" is één van die spreekwoorden, die vele ang- stig-tedere moeders in de gedachte komen als ze hun jongens gewa pend met houten sabels, met pijl en boog of met kinderpistooltjes soldaatje zien spelen. De maar al te zeer gerechtvaardigde afschuw voor het oorlogsbedrijf drijft deze bezorgde moeders er toe (en vaders wijze taal voegt daar nog een woordje bij) de jongens uit hun spel weg te halen om hun vervol gens in goed-gemeende bewoor dingen duidelijk te maken, dat het afschuwelijk is om „oorlogje te spelen". De kinderen aanvaarden die wijze lessen. Ze zijn immers nog in het gelukkige stadium, waarin „niemand liever is dan Moeder" en niemand het beter weet dan Vader". On de vraag of die ouders juist handelen, antwoordt de moderne psychologie met nadruk ontken nend. De mens heeft nu eenmaal vele tienduizenden jaren, en mis schien nog langer, op leven en dood om zijn bestaan moeten vech ten. Dat zit hem in het bloed, in zijn wezen, in zijn ziel. En wat er in hem zit, dat móet zich uitleven. Als dat niet gebeurt, als dat wordt verdrongen en tegengehouden, komt het later in versterkte mate terug. Daarom Is het goed, dat de kinderen hun wbdheid mogen uit- 'even. al dient er natuurlijk op ge let, dat het niet te ruw toegaat. De ^egenrjjke uitwerking zal dan zijn, dat de jongens (en de meisjes) in hun spel, dat voor hen immers ernst is veel van hun oerdriften kunnen uitleven en... kwijtraken. Ze worden dan later des te meer vatbaar en toegankelijk voor de vredelievende denkwijzen, die hun ouders hen zo graag willen bij brengen en waaraan onze, binnen een halve eeuw door twee wereld oorlogen geteisterde wereld ook zo'n grote behoefte heeft. CHAUFFEUR TOT 14 DAGEN VEROORDEELD De Amsterdamse rechtibank ver oordeelde de 41-jarige chauffeur W. C. uit Nijikerk conform de eis tot 14 dagen gevangenisstraf. In de vooravond van de 4e Jan. was de chauffeur met ziijn 6- wielige vrachtauto met aanhan ger op het kruispunt P. C. Hooft- straatStadhouderskade te Am sterdam tegen de bijwagen van lijn drie gereden. Een 16-jarige wielrijder werd daarbij zodanig gewond, dat hij aan de gevolgen is overleden. GECOMBINEERDE STRAF TEGEN BRANDSTICHTER. De Officier van Justitie bij de Amsterdamse rechtbank eiste tegen de 32-jarige H. C. L. uit Weesp acht maanden, waarvan vier voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar met onder toezichtstelling van de reclasse ring. Hem was tenlastegelegd, dat hij op 6 September j.J. in een kast in zijn huis aan de Kerk steeg brand had gesticht en daar na zijn woning had verlaten. „Een beklagenswaardige man", noemde de Officier de verdachte, die zijn daad toegaf. Het was een wanhoopsdaad. De man kon de kosten van het opknappen van zijn huis niet betalen. „Was zijn opzet geslaagd, dan zou zonder twijfel het steegje afgebrand zijn" aldus de Officier. De rechtbank zal op 24 Mei uitspraak doen. HEDEN: TERNEUZEN: Luxor Theater 8 uur: Biosc. „Straaljager no 3 antwoordt niet". Concertgebouw, 8 uur: Biosc. „Goudtransport". Kanaal P 115, 5.30 uur: Openlucht-avond der Z.P.M. en L.J.G. HOEK: Openbare school, 4 uu,r: Bazar ten bate van het Prot. Ziekenhuis. AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: Biosc. „The Great Waltz". Pro Rege, 3 uur: Lezing met film. Nederl. Ver. van Suikerzieken. Parochiehuis, 7 uur: Grote prijskaarting. ZONDAG TERNEUZEN: Luxor Theater 4.30 ZondagmiddagvoorsteJ' ling; 8 uur: Biosc. Straalja ger no 3 antwoordt niet". Concertgebouw, 2.30 uur: Zondagmiddagvoorstel ling; 8 uur: Biosc. „Goudtrans port". AXEL: Het Centrum. 4.15 en 8 uur: Biosc. „The Grea>. Waltz". MAANDAG TERNEUZEN: Luxor Theater 4.30 Zondagmiddagvoorstel ling; 8 uur: Biosc. „Straalja ger no 3 antwoordt niet". Concertgebouw, 2.30 uur: Maandagmiddagvoorstelling; 8 uur: Biosc. .Goudtransport". Terrein v.v. Terneuzen, voetbalwedstrijd. 2.30 uur: Terneuzen 4Rapenburg 2. HOEK: Openbare school, 2 uur: Bazar ten bate van het Prot. Ziekenhuis te Terneuizen. AXEL: Het Centrum, 4.15 en 8 uur: Biosc. „The Barkleys of Broadway". Sportterrein V.V.Z.F., 2 uur: Draf- en vluchtkoersen. Terrein v.v. Axel, 1.30 uur: Axel.Veteranen-S.C. Voi- harden-Veteranen; 3 uur: Axe) 1S. C. Volharden. Oplossing van vorige week Horizontaal. 1. co-ordinatie; 4. emolumen ten; 8. degel; 10. genten; 12. pre lude; 14. declamator; 15. Ame rika; 17. minimum; 18. beneden; 20. antenne; 22. reven; 23. degen; 24. Chinia; 25. genre; 27. deren; 29. lente; 31. Medusa; 32. piloten; 33. gewillig; 34. vouwen; 35. colly; 36. aloe; 37. Pandora; 38. kerkelijk; 40. rendier; 41. altijd; 42. nagel; 43. taverne; 44. rede. Verticaal. 1. code; 2. orgel; 3. natie; 5. moker; 6. mengen; 7. tenten; 9. aluminium; 11. amazone; 13. i omeletten; 14. decreet; 16. kater; i 18. beven; 19. denderen; 20. anna len; 21. neger; 22. reclame; 26. netelig: 27. desavoueren; 28. Coloradokever; 30. tegelijkertijd; 36. arena; 39. lijkwade. Roman door NIEK VAN DER ZWAAN. (Nadruk verboden). 69) Ze sprak hierover met me vrouw De Rooy, maar deze wist ook niet terstond een oplossing te vinden voor dit netelige pro bleem. Maar toen schoot het haar eensklaps te binnen, dat men in het ziekenhuis misschien raad wist te verschaffen en Miep liep naar haar bureau, waar ze de di rectrice opbelde en het geval uit eenzette. Deze adviseerde, dat het onder de gegeven omstandig heden wellicht het beste zou zijn, als het pasgeboren kind overge bracht zou worden naar het zie kenhuis, alwaar men de zorg voorlopig zou overnemen. Miep aarzelde even. Wat zou Ger er van zeggen ,als hij van daag of morgen onverwachts naar zijn dochtertje zou vragen? Zop hij het goed vinden, dat de baby voorlopig in het z'ekenhu's ondergebracht zou worden? Maar toen herinnerde ze zich, dat Ger haar opgedragen had voor alles zorg te dragen en dat deed haar beslissen, dat het onder de gege ven omstandigheden het beste was, als de baby naar het zieken huis ging. Ze antwoordde dan ook ten leste, dat ze er mee accoord ging en het kind in de loop van de middag zou brengen. Daarna belde ze de chauffeur van de drukkerij op en vroeg hem, of hij even wilde rijden, waartoe de man onmiddellijk bereid was. Hij had al gehoord van het tragische sterfgeval en het sprak immers vanzelf, dat juffrouw Jacobs op hem kon rekenen. Met een half uurtje was hij er; even een ander pak aantrekken. Opgelucht hing Miep de hoorn aan het toestel. Deze grote zorg was dus voorlopig van de baan Later, ais de begrafenis achter de rug was, zou nader over de baby beslist kunnen worden. Terug in huis verte-de ze me vrouw De Rooy welke oplossing er voor het pasgeboren kind was gevonden en mevrouw De Rooy knikte instemmend. Inderdaad dit was niet alleen de enige, maar zeer zeker de beste oplos sing. Mien ging naar boven, pak te het slapende meis.»: warm in wollen dekens, zodat kou vatten uitgesloten was en wachtte bene den de komst va» d" "hauff°ur af. Toen deze met Wijnandse's wagen voorreed, stapte ze in en reed met de moederloze baby naar het ziekenhuis. Er werd een verpleegster aangewezen, die met de verzorging werd belast en na dat. Miep een kort gesprek met de directrice had gehad, ging ze nog even naar het dochtertje van Wijnandse kijken. De baby lag in de coufeusekamer, die op dit moment geen andere bewo ners bevatte, waar het even rus tig lag te slapen als een half uur te voren in haar wieg in de villa. Ze bedankte de directrice voor haar bereidwilligheid om onmid dellijk te helpen en vertrok toen weer naar de Utrechtseweg. De begrafenis van mevrouw Wijnandse had in alle stilte plaats. Alleen een grote krans van het drukkerijpersoneel was aan de koets gehecht. Wel stond het gehele personeel op het kerk hof, temidden van een grote schare belangstellenden, die de uitvaart van Tini wilde zien. Maar op uitdrukkelijk verlangen van Wijnandse werd er, behalve door de dominéé, bij de geopende groeve niet gesproken. Plotseling nadat de predikant een korte rede had gehouden en terugge treden was, klonk zacht en lief lijk als deze stralende voorjaars morgen zelf, een koor van kinde ren, dat achter een aantal strui ken opgesteld stond en waaf nie mand erg in gehad had: „Veilig in Jezus armen, Veilig aan Jezus hart; D&ar in Zijn teer erbarmen, Daar rust mijn ziel van smart. Hoor! 't is het lied der eng-len, Zingend van liefd' en vreê, Ruisend uit 's hemels zalen, Over de glazen zee. Veilig in Jezus' armen, Veilig aan Jezus hart; Daar in Zijn teer erbarmen, Daar rust mijn ziel van smart." Wijnandse, die tot nu toe de plechtigheid met gebogen hoofd had gevolgd, begon te beven en richtte zich op, toen de kinderen begonnen te zingen. Zacht ruis ten de melodieën over de doden akker en alle aanwezigen luister den, getroffen door het toepas selijke lied. Miep was verrast. Hiervan wist zij niets af en toen ze trachtte met haar blikken het dichte struikgewas te doordringen, zag ze Gonny de Rooy met haar klas. Ongetwijfeld was dit haar initia tief. Hoewel ze nooit bewonde ring voor de stugge Gonnie had gekoesterd, kreeg ze nu een ge voel van warmte voor de onder wijzeres, omdat ze op dit id°e was gekomen. Hoe gediscipli neerd waren haar kinderen, want niemand had ook maar enig ver moeden gehad over de aanwezig heid der klas. (Wordt vervolgd). ZONDAG 13 MEI HILVERSUM I: 8.00 Nieuws; 8.15 Gew. muziek; 8.25 Hoogmis; 9.30 Nieuws; 9.45 Gew. muziek; 10.00 Causerie; 10.30 Kerkdienst; 12.00 Zang; 12.15 Apologie; 12.35 Gram; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws; 13.20 Lunchconcert; 13.50 Boekennieuws; 14.05 Ork.; 15.35 Causerie; 15.55 Orkest; 16.25 Causerie; 16.30 Vespers; 17.00 Kerkdienst; 18.30 Gram.; 18.35 Koor; 19.15 Causerie; 19.30 Nieuws; 19.45 Reportage; 20.00 Boekbespreking; 20.13 Zang; 20.55 Wedstrijd; 21.15 Gram.; 21.35 Voordracht; 22.05 Voor dracht; 22.25 Weense muziek: 22.45 Gebed; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. HILVERSUM II: 8.00 Nieuws; 8.12 Sport; 8.18 Gram.; 8.30 Voor het platteland; 8.40 Or>?el; 9.00 Vacantietips; 9.12 Sport; 9.15 Verzoekprogramma; 9.45 Cause rie: 10.00 Trio; 10.25 Causerie; 10.50 Amusementsmuziek; 11.15 Cabaret; 12.00 Amateurs: 12 45 Voor de jeugd; 12.£5 Gram.; 13.00 Nieuws) 13.15 Causerie; 13.25 Gev. muz.; 13.55 Voor de heren; 14.05 Boekbespreking: 14.30 Sep tet; 15.15 Film; 15.30 Orkest; 16.00 Dansmuziek; 16.30 Soort; 17.00 Voor de ieugd; 17.25 Hoor spel; 17.45 Dansmuziek; 18.15 Nieuws; 18.30 Voor de jeugd; 19.00 Kinderdienst; 19.35 Lezing; 20.00 Nieuws; 20.05 Orkest; 20.45 Hoorspel; 21.25Gram.; 21.55Her sengymnastiek: 22.20 Gev. t>ro- gramme; 23.00 Nieuws; 23.15 Actualiteiten; 23.25 Gram. BRUSSEL VI: 1210 r.™m; 12.15 Radio journaal; 12.30 Weer bericht; 12.32 Dansmuziek: 13.00 Nieuws: 13.15 Gram.: 13.30 Voor de soldaten: 14.00 Onera: 15.30 Gram.: 16.00 Snort; 16.45 Gram.; 1700 O^era; 17.45 Gram.: 17.55 Snort: 18.00 Piano: 18.30 Cause rie; 21.45 Gpm.; 22.00 Nieuws: 15 VerznekDrogramma; 23.00 Nieuws; 23.05 Dansmuziek. MAANDAG 14 MEI. HU-VERSTTM i: 8.00 Nieuws: 815 Or"e1- 8 30 Vro^cf"d" 0 °o Nieuws; 9.45 Gram.; 9.55 Hoog mis- 11 30 Gram 11.40 Or^t: 1215 Kwartet; 12.30 Mededelin gen; 12.33 Orgel: 13.00 Nieuws; 111~ MOR. karei: 13.50 Gram.: 14.00 De ir-wa ke-k "M Gram.; U 00 Bondsda": U 45 Grew 16.00 Too"dag; 16.45 En semble; 17.00 Voor de jeugd; 17.15 Gram.; 17.25 Sport; 18.25 Cello; 18.45 Boekbespr.; 19.00 Nieuws; 19.15 Orkest; 19.40 Gram.; 20.00 Nieuws; 20.05 Koor; 21.00 Causerie; 21.20 Lich te muziek; 21.45 Commentaar; 21.55 Gram.; 22.00 Orkest; 23.00 Nieuws; 23.15 Pinksterdienst; 23.45 Gram. HILVERSUM II: 8.00 Nieuws; 8.18 Kinderzang; 8.45 Gram.; 9.30 Orgel; 10.00 Causerie; 10.05 Pinksterdienst; 10.50 Reportage; 11.00 Kerkdienst; 12.00 Politie- kapel; 12.30 Mededelingen; 12.33 Cabaret; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 13.30 Piano; 14.00 Jubi leumsamenkomst; 17.00 Sport; 17.30 Piano; 17.45 Regeringsuit zending; 18.00 Nieuws; 18.15 Voor de ieugd; 18.35 Koor; 19.00 Klankbeeld; 19.30 Piano; 20.00 Nieuws; 20.05 Actualiteiten; 20.15 Sextet; 20.45 Cabaret; 21.20 Ork.; 21.45 Causerie; 22.00 Ork.; 23.00 Nieuws; 23.15 Esperanto; 23.20 Kwartet. BRUSSEL VI.: 12.00 Gram.; 12.15 Trio; 12.30 Weerbericht; 12.33 Voor de boeren; 12.40 Trio; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 13.30 Voor de soldaten; 14.00 Voor de vrouw; 15.00 Orkest; 16.00 Gr.; 16.30 Koor; 17.00 Gram.; 17.10 Lichte muziek: 18.00 Franse les; 18.20 Gram.; 18.25 Kroniek: 18.30 Piano; 19.00 Nieuws; 19.30 Radio bioscoop; 19.50 Voordracht; 20.00 Kamermuziek; 21.00 Actualitei ten; 21.15 Orkest; 22.00 Nieuws: 22.15 Verzoekprogramma; 23.00 Nieuws; 23.05 Verzoekprogram ma. DINSDAG 15 MEI Hilversum I: 7.00 Nieuws; 7.15 Lichte muziek; 7.45 Geh°d; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de vrouw; 9.30 Waterstand; 9.35 Lichtbaken; 10.00 Voor de jeugd; 10 15 Gvrn.: D iRmr .ie vrouw; 11.30 Gram.; 12.00 Ange lus; 12.03 Luncnconcerc; iz.oO Mededelingen; 12.33 Lunchcon cert; 12.55 Zonnewnzer: ini Nieuws; 13.20 Actualiteiten; 13.25 Orkest; 14.00 Gev. programma; 14.53 Gram.; 15.10 Piano; 15.30 Causerie; 16.00 Voor de zieken; 16.30 Ziekenlof; 17.00 Voor de kinderen; 17.45 Gram.; 18.00 Voor de jeugd; 18.15 Sport; 18.24 Cau serie; 18.30 R. V. U.; 19.00 Nws.; 20.00 Nieuws; 20.05 De gewone man; 20.12 Hoorspel; 22.35 Cau serie; 22.45 Reportage; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.15 Gymnastiek; 7.30 Gram.; 7.50 Dagopening; 8.00 Nws; 8.15 Gram.; 8.45 Orgel; 9.00 Morgen wijding; 9.15 Gram; 9.30 Lichte muziek; 10.30 Voor de vrouw; 10.35 Gram.; 10.50 Voor de jeugd; 11.00 Causerie; 11.30 Voor de zie ken; 12.00 Orkest; 12.30 Medede lingen; 12.40 Piano; 13.00 Orgel; 13.15 Allerlei; 13.20 Weekoverz.; 13.30 Lichte muziek; 14.00 Voor de vrouw; 14.30 Gram.; 15.30 Causerie; 16.00 Gram.; 16.30 Voor de jeugd; 16.50 Koor; 17.20 Dans muziek; 17.45 Regermgsuitzend. 18.00 Nieuws; 18.15 Piano; 18.30 Reportage; 18.40 Orkest; 19.10 Causerie; 19.15 Orkest; 19.45 Voordracht; 20.00 Nieuws; 20.05 Actualiteiten; 20.15 Gev. progr.: 21.15 De antwoordman; 21.30 Al lerlei: 21.35 Opera; 22.00 Cause rie: 22.15 Kwartet; 22.45 Overz.; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. BRUSSEL VI.: 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.32 Orkest; 13.00 Nieuws; 13.10 Voor de tuin; 13.15 Orgel; 14.00 Voor de school; 15.30 Gram.; 16.15 Gram.; 17.00 Nieuws; 17.10 Gram.; 17.15 Voor de ieugd; 17.30 Gram.; 17.50 Cau serie; 18.00 Voor de jeugd; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws: 19.30 Gram.; 19.50 Causerie; 20.00 Hoorspel; 21.00 Gram.; 21.15 Or kest; 21.45 Actualiteiten; 22.00 Nieuws; 22.15 Lichte muziek; 22.45 Gram.; 23.00 Nieuws; 23.05 Gram. Vice-president Alcibiades Aro- semana van Panama, heeft in de nationale vergadering de eed af gelegd als president, ter opvol- '?dng van Arias, die van zijn functies is ontheven. Onmiddellijk daarna heeft de voorzitter van de vergadering de bevolking via de radio verzocht de nieuwe president naar het paleis te begeleiden. De toestand is nog steeds ver ward.

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 6