UIT DE PROVINCIE DOKIE DURF óe slimme speurder BINNENLANDS NIEUWS Keuring van Merriën MARKTBERICHTEN LOOP DER BEVOLKING Advertentiën BURGERLIJKE STAND terneuzen AXEL. AARDENBURG. EEDE. HOOFDPLAAT SLUISKIL duivensport. voor opname in het Keurstamboek Bij de Maandag en Dinsdag gehouden keuring van merriën voor opname in het keurstamboek van de Kon. Ver. „Het Nederlandsche Trekpaard", werden de navolgende merriën ingeschreven: HET ONGELUK MET DE BELGISCHE AUTOBUS. GOES. GROEDE. PARATYPHUS TE GLANERBRUG. AARDENBURG. F. VAN KLAVEREN C. S. VAN KLAVEREN— HARMS. Franse-avond Een gelukkige Solex-berijder. Gisterenmiddag had in het So- tex-servicestation van de heer Cap- pendyk in de Axelsestraat de uit reiking plaats van het laatste mo del Solex aan de heer J. Stevens uit Sas van Gent, die als goed speurder de in het Maartnummer van „Op de Solex" uitgeschreven prijsvraag tot een goed einde bracht en daarmede de eerste Zeeuw werd aan wie de vertegen woordiger van de N.V. Stokvis en Zonen, de heer C. van der Ent, de beschikbaar gestelde prijs mocht overhandigen. Nadat de heer Ste vens nog een felicitatie in dicht vorm had ontvangen, die verge zeld ging van een practisch ge schenk, n.l. een fietsslot, aangebo den door de fa Cappendijk, dank.e de gelukkige en enthousiaste Solex- berijder voor deze schitterende PIN^ de uitreiking bleef men nog enige tijd gezellig bijeen, waarna de heer S. op zijn nieuwe Solex huiswaarts „bromde". Gemeentelijke badinrichting. In de maand April 1951 werd de Gemeentelijke Badinridhting door totaal 3569 personen bezocht. De Rode Kruis-Actie. De inzamelings- en propaganda- actie zal worden gevoerd van 21 Mei tot 2 Juni. Deze actie zal de gemeenten Axel, Zuiddorpe en Koewacht omvatten. Op 22 en 23 Mei zullen resp. te Axel en Zuid dorpe gratis filmvoorstellingen worden gegeven, waarop de Deense rolprent: „Wat Leni Rossner beleefde" zal worden vertoond. Tevens zal op deze filmavond een propagandistisch woord voor het goede doel wor den gesproken. De P.T.T. zal in de actie-periode folders huis aan huis verspreiden, waarbij men zich vermoedelijk niet tot de ver spreiding van één folder zal be perken. Een groot aantal affiches zal te gelegenertijd worden ver spreid bij winkeliers en in klei ner formaat bij particulieren. Op Zaterdag 26 Mei zal op de Axelse weekmarkt een stand van het Rode Kruis worden ingericht, waar artikelen met medewerking van de Welfare-dienst van het Ned. Rode Kruis zullen worden verkocht. Deze artikelen zijn ver vaardigd door zieken in diverse inrichtingen. In deze stand zal tevens propaganda-materiaal aanwezig zijn, terwijl belang stellenden zich als lid van het Rode Kruis kunnen opgeven. Het zwembad. Wegens slechte weersomstandig heden zijn de werkzaamheden aan het nieuwe zwembad voorlopig ge staakt. Zodra het weer het toelaat, zal met het storten van beton wor den aangevangen. In verband met een en ander is de openingsdatum, die aanvankelijk was bepaald op 1 Juni, uitgesteld tot begin Juli. Aankomst Ambonezen. Het eerste transport Ambonezen, bestaande uit 6 gezinnen, is giste ren alhier aangekomen. Zij werden door het college van Burgemeester en Wethouders verwelkomd en on dergebracht in het kamp „Rodan- borch". Terug uit Indonesië. Gisteren keerde, als laatste mili tair van Aardenburg, uit Indonesië in de ouderlijke woning te Draai brug terug P. Commelin. Ter verwelkoming had zich een comité uit de buurtbewoners ge vormd en werd er van de woningen druk gevlagd. Bij de begroeting werd namens de buurtbewoners een bloemenhulde aangeboden, terwijl ook de voetbalclub „Aardenburg' waarvan Commelin een trouw lid is, bloemen aanbood. Uitslag aanbesteding. Door de architect L. A. J. van Dongen uit Sluis werd alhier aan besteed het bouwen van een woon huis met schuurtje. Hoogste inschrijver A. J. H. van den Ouden te Sluis voor ƒ27.863; laagste inschrijver firma Standaert De Roover te Eede voor 18.910. De begroting bedroeg 26.970. De gunning werd aangehouden. een goeae gezoncineid. Ondanks zijn hoge leeftijd is Van de Bossche nog steeds in het landbouwbedrijf werkzaam, doch zijn echtgenote geniet al enige jaren haar welver diende rust. Daar het diamanten-echtpaar in de buurtschap en in de gehele ge meente zeer goed gezien is, zal het hun op deze zeldzame hermne- ringsdag wel niet aan belangstel ling ontbreken. Geslaagd. Bij het dezer dagen gehouden examen slaagde voor het politie- diploma de wachtmeester Spiesens, alhier. Kleuterschool bestond twee jaar. De feestelijke herdenking van het tweejarig bestaan van de twee de kleuterschool te Sluiskil is een groot succes geworden. Meer dan 100 ouders en andere belangstel lenden kon de voorzitter van het kleuterschoolbestuur in zijn ~- groetingswoord verwelkomen. Na het openingswoord van de voorzitter, de heer G. van Doese laar kreeg de leidster der school mej. De Ruijter, geassisteerd door de „tweede" juffrouw, mej. Van vulling" van het afgelopen jaar te memoreren. Hierbij bleek niet al leen dat voor de kleuterschool zelf het eerste jaar een succes was, doch ook voor de openbare school, want niet minder dan 13 leerlingen gingen over naar de eerste klasse. De uitbreiding van Sluiskil had tot gevolg, dat nu 45 „vaste klanten de school bezoeken, terwijl veel schippers, die tijdelijk te Sluiskil vertoeven hun kinderen naar de school zenden. Het hoofd der Open bare school, de heer A. J. Plat- teeuw, wekte op om toch vooral deze kleuterschool te blijven steu nen. Na een financieel overzicht van de heer d'Hont werd een nieuw be stuur gekozen. Voor de volgende 2 jaar hebben hierin zitting: de da mes mevr. Starrenburg en mevr. Wechgelaar en de heren H. Staal, G. van Doeselaar, M. d'Hont, H. Brakman en C. Lipjes. In de pauze serveerden de meis jes der hoogste klassen thee en koekjes. Een verloting verliep met een financieel succes. De secretaris dankte in zijn sluitingswoord de aanwezigen voor hun belangstel ling. Mevr. Starrenburg dankte me: „een kleine erkentelijkheid" na mens de ouders en bestuur de da mes-kleuterschoolleidsters. Op verzoek van de secretaris Hij vond dat de koffer hem vaag bekend leek en toen hij dichterbij kwam, herkende hij met een schok van vreugde de koffer, die dr. Pokus tot het laatst toe zo angstvallig met zich had meegedragen. En jawel hoor, in het deksel stond zelfs diens naam voluit geschreven. „Aha", grijnsde Dokie, „heb ik even ge luk. Ik zal de hele boel maar meenemen, „je kunt nooit weten" en hij begon ales weer in de kof fer te proppen. Tot hij stuitte op een automobilistenkaart. „Die kan ik goed gebruiken", dacht hij, en wilde het ding in zijn zak steken, toen zijn oog werd ge trokken naar een kruisje op de kaart, waar een naam bij stond geschreven en die naam was... Prof. Diklik. Dokie's hart begon te bonken tegen zijn ribben van vreugde. Dat was een aardig spoor. Hij sprong in de auto. Weelden, bij de kinderen beter be- kr Ds Joh w starrenburg als nle niiffrmiw rvD7.fi. QG £G" j kend als „juffrouw Roza'de ge legenheid te tonen wat de kleintjes konden presteren. Het optreden Ier peuters, vooral bij de zang- tukjes, had veel bijval. Tijdens de openbare les bleek iveneens wat ze onder goede lei- ling hadden geleerd en kon men uerken, dat er niet alleen wordt 'espeeld in de geest van een „be- vaarschool", doch dat er ook .vordt geleerd, hetgeen de kleinen lij hun overgang naar de grote school ten goede komt. Deze ouder avond, tevens beschouwd als jaar vergadering, gaf de heer Staal, de secretaris, de gelegenheid de „tijd- laatste het woord, niet om deze school te roemen, doch in zijn kwa liteit van voorzitter der onlangs op gerichte plaatselijke commissie van de „Ned. Padvinders". Hij maakte van deze gelegenheid gebruik het doel van de vereniging „Ned. Pad vinders" te propageren. De plaatselijke commissie is thans gestart. Binnen enkele weken zal men met een horde welpen en zo spoedig mogelijk ook met een groep verkennners beginnen. Een alleszins geslaagde avond, waarvan ieder tevreden huiswaarts keerde. Duivenmij „De Voorwaarts" Zaamslag Veer. Uitslag van de prijsvlueht uit Ar ras van Donderdag 3 Mei. Snelh. eerste duif 1076(5 m. 1 en 2. P. de Putter, Gnete; 3. Gebr Van Doorn, Reuzenhoek; 4. en 6. H. Scheele, Veer; 5. en 8. C. de Jonge, Reuzenhoek; 7. Gebr. Dees Veer; 9. J. Willemsen, Reu- zenhóek; 10. A. Michielsen, Zaam- slag. Ver. „Vrije Vlucht" Sasput. Aan de prijsvlueht uit Arras na men 233 duiven deel. De hoogste snelheid bedroeg 1100 m. 1 P. Seynesael; 2. R. Blaakman; 3. P. Blaakman; 4. A. Filebert; 5. en 10. C. de Jonge; 6. P. de Smit; 7. C. de Poorter; 8. A. Pilaet; 9. G. de Wever. Naar wij vernemen zullen de 6 slachtoffers van het tragisch on geluk met de Belgische autobus, die zoals men weet Zondag j.l. in de Delfthavense Schie reed1, Za terdag a.s. des morgens om 11 uur te Haren (iBelgië) worden begra ven. De stoffelijke resten zullen Vrij dag met een speciaal daarvoor in gerichte auto naar België worden vervoerd waar zij des avonds op gebaard worden in het lokaal van do Gretrykring te Haren, van welke fanfare de overledenen lid waren. Voor zover bekend maken dege nen, die nog te Rotterdam in een ziekenhuis verblijven het goed. Voor geen hunner bestaat le vensgevaar. Bij de redding van de passagiers hebben de 26-jarige1 kistenmaker G. Meijer en de 33-jarige stuca- door K. W. Noyons zich onmiddel lijk te water toegeven. Maandag bleek, dat beide red ders het bed moesten houden. Meijer had longontsteking op gelopen en Noyons heeft een ze nuwschok. WEDEROM AUTO IN DE DELFSHAVENSE SCHIE. Gisterenavond is op de Abraham van Stolkweg te Rotterdam een auto uit de bocht gevlogen en in de Delfshavense Schie gereden. Er de den zich geen persoonlijke ongeval len voor. Dit ongeval gebeurde op dezelf de plaats, waar Zondagavond j.l. een van de bollenvelden terugke rende autobus te water raakte en waarby zes inzittenden het leven verloren. Het ongeval gebeurde om pre cies kwart over zeven. De 46-jarige B. van Rees, directeur van een am bachtsschool, wonende te Slie- drecht, die alleen in de auto zat, verklaarde aan de politie, dat de wagen plotseling begon te slinge ren en doorschoot in het water. Hij dagavond om 5 uur is gebeurd. Bij het passeren van enige auto's schijnt de heer Bonhof te laat een tegenligger opgemerkt te hebben, een personenauto van de heer G. uit Soest. De botsing was zeer hevig. Zowel de motor van de wegenwachter als de perso nenauto werden zwaar bescha digd. De heer G. kreeg een hoofdwonde en klaagde over pijn in de borst. Hij is per auto naar Soest vervoerd. DIEFSTAL VAN AARDINGSKOPER. De directie van de Provinciale Gelderse Electriciteits Mij. deelt mede, dat in verschillende pro vincies van ons land en ook in Gelderland thans een georgani seerde diefstal van het z.g. aar- dingskoper, dat zich aan de mas ten van de bovengrondse hoog spanningsleidingen bevindt, wordt gepleegd. Het ontbreken van dit aardingskoper, dat nood zakelijk is bij de beveiligingen tegen blikseminslag in de hoog spanningsleidingen, kan zeer ernstige gevolgen hebben voor de bedrijfszekerheid van de stroom voorziening bij onweer. De direc tie roept de hulp en medewer king in van een ieder die gege vens kan verstrekken, welke tot de opsporing van de daders kan leiden. Herdenking op Frans kerkhof te Kapelle. Op het Franse kerkhof te Ka pelle op Zuid-Beveland, waar vorig jaar een groot monument werd onthuld, zal op Woensdag 16 Mei a.s. wederom een plech tigheid worden gehouden. Door de Franse ambassadeur en het comité, dat werd gevormd tot op richting van het onthulde monu ment, zijn n.l. vele personen uit genodigd, die een bijdrage gaven voor dit gedenkteken. Men ver wacht dat vele Fransen, leden van het corps diplomatique, leden van de gezantschappen, alsmede Nederlanders de plech tigheid zullen bijwonen. Des middags om 2 uur zal het gezel schap op de Franse begraafplaats bijeenkomen, waar de Franse ambassadeur en de voorzitter van het oprichtingscomité, ds. Jospin, toespraken zullen houden. Ook zal aanwezig zijn de Fran se gedelegeerde van het Comité du Souvenir Francais, mevrouw Van 't Hof uit Rotterdam. Na een doden-appèl en twee minuten stilte zullen kransen worden ge legd, waarna de gasten in het gemeente worden ontvangen 60-Jarige Echtvereniging Heden herdenkt het echtpaar Van de BosscheVerhage, wonen de in de buurtschap „Boerenhol de dag, dat zij 60 jaar geleden in het huwelijksbootje stapte. Zowel Van de Bossche als z«n echtgenote hebben vanaf hun hu welijk met landarbeid in hun on derhoud voorzien. Beide krasse oudjes mogen zich verheugen in kwam uit de richting Den Haag. De politie werd direct gewaar schuwd door de portier van een in de nabijheid staande houthandel en gedachtig aan het gebeurde van Zondagavond j.l. met de Belgische bus, rukte zij direct met groot ma terieel, takelwagen en jeeps, be mand met tien agenten, uit. Ook de brandweer en de G.G.D. kregen bericht en zo waren spoedig twee gereedschapswagens en een zieken auto ter plaatse. Direct toen de personenauto, die met een snelheid van circa 40 km per uur reed, te water lag, gelukte het de bestuurder uit de wagen te komen, zodat hij er met een half nat pak en de schrik afkwam. Hij werd door de auto van de G.G.D. naar het politiebureau gebracht en na een verhoor vertrok hij in een taxi met verwarming naar Slie- drecht. GEVAL VAN NEKKRAMP PIJNACKER. TE In Pijnacker doet zich een ge val van nekkramp voor. Bij de 16-jarige dochter van de gemeen tewerkman Van Velde uit de Emmastraat. De patiënte is in de barak voor besmettelijke ziekten van het St.-Hippolytusziekenhuis te Delft opgenomen. Haar toestand liet zich Zondag zeer ernstig aanzien, maar thans gaat zij vooruit. Haar 11-jarig zusje, dat eveneens eni ge ziekteverschijnselen vertoon de, is uit voorzorg in hetselfde ziekenhuis opgenomen. Bij haar is de ziekte echter niet geconsta teerd. De openbare school is in verband met het laatste geval Maandagmiddag, na overleg met het geneeskundig toezicht, ge sloten en geheel ontsmet. Giste ren zijn de lessen hervat. kwam, sprong de man er af en nam de benen evenals de parle vinkers. De eigenaar van de boot, de 35-jarige koopman J. B. werd aangehouden en zijn twee proviandvaarders, de 30-jarige schipper J. van A. en de 39-jarige C. B. van hun bed gelicht. Zi, zijn op het hoofdbureau van po litie opgesloten. PARELEN VOOR DE KIPPEN. De kippen van de 58-jarige Hagenaar A. P. T. kregen bezoek van enige rechercheurs. Zelden zal men bij hoenders zulk een rijke buit hebben binnengehaald. Dat was een parelsnoer ter waar de van 20.000, dat door de eige naar als verloren of gerold was opgegeven bij de politie. Het bleek dat T. het snoer zelf in het hok had gestopt en bij de verzekering liet geld had opge ëist. Hij meende zo zijn finan ciële zorgen te kunnen oplossen zonder zijn vrouw van haar kos telijk halssnoer te beroven. T. is na van zijn kostelijkste bezit, de vrijheid, beroofd. Hij zit in arrest wegens poging tot oplichting. In het retraitehuis der paters redemptoristen te Glanerbrug, dat als verblijfplaats voor Ambo- nese gezinnen is ingericht, is een geval van para typhus geconsta teerd, terwijl er drie zgn „con tacten" zijn. Het betreft hier vier kinderen, die naar het R. K. zie kenhuis te Enschede zijn overge bracht. KALF MET VIJF POTEN. Bij een veehouder C. Laan te Berkhout is een kalf met vijf po ten geboren. De extra-poot is op de rug geplant en het ziet er net uit als de andere, dus compleet met een hoef en haar. Volgens deskundigen komt een dergelijke abnormaliteit zeer zelden voor. Het kalfje is goed gezond en het groeit voorspoedig. DODELIJK ONGEVAL IN DE MIJN „MAURITS". Bij betonneringswerkzaamhe- c'en in de verbindingssteengang op de 810 meter verdieping van staatsmijn „Maurits", werd gis teren de 27-jarige houwer J. Wilms uit Sittard onder neerval lend gesteente bedolven en op slag gedood. Het slachtoffer was gehuwd en vader van twee kin deren. WEGENWACHTER OVERLEDEN. De 28-jarige wegenwachter P H. W. Bonhof uit Deventer, die Maandag bij een verkeersonge val op de weg bij Holten zeer ernstig werd gewond, is gisteren ochtend in het St.-Geertruiden- gasthuis te Deventer overleden B. was ongehuwd en sinds April 1948 als wegenwachter in dienst van de A.W.W.B. Dpor zijn rustig optreden en plichtsbetrachting had hij zich veel waardering van zijn chefs verworven. De toedracht van het ongeval wordt nog door de poli tie onderzocht. Nader wordt vernomen uit Holten, dat het ongeluk Maan- RADIOTOESTELLEN IN BESLAG GENOMEN. Van de zijde van de P.T.T. wordt vernomen, dat opsporings ambtenaren van deze dienst in samenwerking met de politie te Rotterdam aldaar 15 radiotoe stellen in beslag hebben geno men, waarvan de door de P.T.T. aangebrachte verzegeling door de houders van de toestellen was verbroken. De verzegeling was aangebracht aangezien de ver schuldigde luisterbijdrage niet was voldaan. Tegen betrokkenen is proces-verbaal opgemaakt. AUTO REED VECHT IN. Vrouw verdronk, man gered. Gisterenmorgen omstreeks half 12 slipte op de weg Amsterdam Utrecht, ter hoogte van kasteel Njjenrode te Breukelen, de wagen waarin de heer en mevrouw De Jong uit Hoorn waren gezeten. De wagen dook de Vecht in. De heer De Jong werd gered, maar toen zijn echtgenote uit de auto was be vrijd, bleek zü reeds te zijn over leden. SIGARETTENSMOKKE- LAARS AANGEHOUDEN. Gewaarschuwd door een sur veillerend agent heeft de rivier politie aan boord van een pro viandvaartuig 80.000 gesmokkel de sigaretten in beslag genomen. De politieman had in de Maas haven twee parlevinkers nogal verdacht zien rondvaren ter hoogte van een proviandvaarder, aan boord waarvan een bekende smokkelaar stond. De rivierpoli tie sloot de Maashaven af en toen de proviandvaarder aan de kant NIEUWE POKKENGEVALLEN TE TILBURG. Maandag hebben zich in Til burg weer' drie pokkengevallen voorgedaan, waardoor het aantal tot 36 steeg. Twee ervan kwamen voor bij personen die zich reeds in de quarantaine-inrichting be vonden, het derde geval was ge heel nieuw. Juist de nieuwe gevallen vor men het grootste gevaar en mochten deze zich in de komende dagen in grotere mate openbaren, dan zal mogelijk de revaccinatie uitgebreid worden tot een primo- vaccinatie, zodat dan ook de plm. 23.000 personen in Tilburg, die tot dusverre niet werden gevac cineerd zullen worden ingeënt. Het nemen van meer uitgebreide maatregelen vormt overigens de laatste dagen een ernstig punt van bespreking tussen de inspec teur van de volksgezondheid en de G. G. en G. D. te Tilburg, zo dat de tenuitvoerlegging ervan, indien het pokkengevaar zo groot wordt, dat het moeilijk kan wor den overzien, onmiddellijk kan geschieden. Maandag werden weer 3dUU vaccinaties verricht, zodat in to taal 95.000 inwoners werden mge- ent. Twee nieuwe contacten wer den in quarantaine genomen. Er werd geen uitbreiding naar bui ten de stad geconstateerd. LIJK AANGETROFFEN. In het ruim van het Engelse s.s. „Sorel" is het lijk aangetrof fen van een 51-jarige man, ge naamd Steyard, afkomstig uit België. Zeer vermoedelijk is de man, toen het schip in Antwer pen was, onopgemerkt in het ruim gevallen en verongelukt. Het llik verkeerde reeds in staat van ontbinding. NASLEEP VAN DE MOORD. TE AMSTERDAM. Naar eerst thans blijkt heeft de vechtpartij op de Zeedijk te KLOOSTERZANDE. Roza van Alstein, P. J. Boënne, Graauw; Celina van Alstein, P. J. Boënne, Graauw; Rita van Melo, G. van Regenmortel, Graauw; Jacqueline v. d. Oude-Stoof, PJ. Bogaart, Hontenisse; Mirza, J. Bun, Hontenisse; Ina van Kruis polder, C. Cornelissens, Hontenis se; Marga van Terhole, C. Corne lissens, Hontenisse; Edina, L. J. van Damme, Hontenisse; Odule v. Koelewei, Aloys de Kock-Bogaert Hontenisse; Mirza, Th. Maerman, Kloosterzande; Lieza van Walsoor den A. J. de Nijs, Walsoorden; Lya, A. J. de Nijs, Kloosterzande; Ria van Kruisdorp, A. L. Stallaert- Elias, Kloosterzande; Roda van Kloosterzande, P. A. Stallaert en A. J. van Waterschoot, Klooster zande; Diana van Kruispolder, R. A. Vereecken, Hontenisse; Char mante, P. J. J. v. d. Voorde, Wals oorden; Trees van Hautain, P. J. J. d. Voorde, Walsoorden; Mariët e van Rozenberg, E. A. van Wa arschoot, Hontenisse; Irena van Iroog Huize, P. A. Weesepoel, lontenisse; Irma van 't Hoogland 3 de Bruijcker, Ossenisse; Paula T F Bun, Hengstdijk; Jeanette Cyr. van Esbroeck, Stoppeldijk; Icora, Jac. de Feijter, Hengstdijk Tosca van Vogelfort, Jac. de Feij ter, Hengstdijk; Flavia, Honoré v Gassen, Ossenisse; Dalia van Dorp- zicht, J. F. Hamelink, Stoppeldijk: Sonja van 't Hoogland, P. de Maat Ossenisse; Lydie, P. L. S. de Maat, Vogelwaarde; Irene, P. L. S. de Maat, Vogelwaarde; Sonja, Corn. Mahu, Stoppeldijk; Honny van 't Hoogland, A. Serrarens, Osse nisse; Mona. A. Warrens, Hengst dijk; Ina, A. J. Verdurmen, Kloos terzande. AXEL. Belie v. d. Pouchendijk, A. van Arenthals, Axel; Annie, C. A. Dek ker, Axel; Fannie, F. de Feijter, Axel; Brina, L. de Feijter, Axel; Flora, L. de Feijter, Axel; Lena van Leni, Wed. L. v. Hoeve, Axel; Mirza, H. L. de Kraker en R. Dees, Axel; Betsy van Terhole, C. N. Michielsen, Axel; Hermine van Looseshof, C. de Putter, Axel; Olga van 't Plaatje, P. de Putter—Jan sen, Axel; Dahlia, L. de Regt Mzn, Axel: Annie v. Axel, A. L. Scheele, Axel; Hermine, P. Tollenaarde Feijter, Axel; Berlina, W. Koster, Overslag; Jo van de Zeedijk, Kind. H. Daelman, Westdorpe; Olga van de Zeedijk, Kind. H. Daelman, Westdorpe; Sonja van Nico, Alfred E Goethals, Westdorpe; Holda v. Jaap, H. Goethals, Westdorpe; Vera, H. Goethals, Westdorpe; Ad- dy van Annie, Osw. Kerckhaert Zn., Westdorpe; Annie van Nico, A. J. de Smet, Westdorpe; Frida, Wed. P. Spuesens, Westdorpe; Ida van Kruispolder, H. M. Vervaet, Westdorpe; Frieda van de Waran de, H. J. van Waes, Westdorpe; Meta, A. G. Cerpentier, Zuiddorpe; Frida van Elfridus, A. G. Cerpen tier, Zuiddorpe; Mina, C. C. van Haelst, Zuiddorpe; Liza v. Graauw, Edg. Kochuijt, Zuiddorpe; Frida van Oudenpolder, Adh. G. J. van Waes, Zuiddorpe; Nellie van Pas- sluis, Wed. C. van Waes, West dorpe; Clara, A. van Waes, West dorpe. TERNEUZEN. Hanny, C. Dekkerde Feijter, Hoek: Annie, S. J. M. Michielsen, Hoek; Monna van Willemskerke, Anth. Tollenaar, Hoek; Marijke, K. G. Tollenaar, Hoek; Tona, J. J. Verpoorte Hoek; Corrie, A. J. Goethals, Sas van Gent; Martha van Hautain, A. J. Goethals, Sas van Gent: Sarina van Molenhoek, Maurice Wauters, Sas van Gent, Korrie, Maurice Wauters, Sas van Gent; Elza, J. Dekker, Sluiskil; Sa rina van Sluiskil, J. van Hoeve, Sluiskil; Marijke v. d. Westsluis, P. de Jonge—de Kraker, Terneu zen; Beatrix van Janus, Jac. Waj- hout, Sluiskil; Annie, H. P. Wol- fert Cz„ Terneuzen; Mirza, H. P. Wolfert Cz„ Terneuzen; Olga van Othene, A. H. Dekker Jzn., Zaam- slag; Gerda v. Othene. A. H. Dek ker Jzn., Zaamslag. A. Mabesoone, Aardenburg; Carla d. Ratte, C. A. Mabesoone, Aar denburg; Caline v. d. Biezen, R. Blondeel, Eede; Carline van St. Kruis, P. E. de Backere, St. Kruis; Astrid van St. Kruis, P. E. de Backere, St. Kruis; Silva van Ur- bain, J. F. Beun, St. Kruis; Irene d'Ahea, H. J. Aernoudts, Sluis; Bea van Sluis, A. Wemaer, Sluis. OOSTBURG. Coquette v. d. Raskeet, Arsène BonteBonte, St. Kruis; Erna v. Mina, M. A. Maesde Keijzer, St. Kruis; Gilda van St. Kruis, Kind. Iz. de Hullu, Cadzand; Hilda van Veerhoek, Eug. de Badts, Oostburg; Dora van de Oude Haven, H. J. BrakmanBoogaart, Oostburg Quirine, A. P. Modde, Oostburg; Meg, Iz. Joh. Nortier, Oostburg; Janette,'Iz. Joh. Nortier, Oostburg Rina, Iz. Joh. Nortier, Oostburg; Lina, Iz. Joh. Nortier, Oostburg; Talina van Oostburg, Adr. P. Ris- seeuw, Oostburg; Bella v. Zeedijk, P. J. de Ridder, Retranchement; Nora van 't Prinsenwegje, Z. C Risseeuw-Masclee, Retranchement; Anny v. d. Paspolder, P. M. Maen- hout-Buijck, Sluis; Roza v. Steen hoven, Anth. HosteRisseeuw, Schoondijke; Fairine, A. P. Ris- seeuw-Heule, Schoondijke; Nelly J. Vermue, Schoondijke; Frida v. d. Biezenpolder, Aug. J. Buyck, Wa terlandkerkje; Paula van Dierken- steen, Gebr. De Milliano, Water landkerkje. IJZENDIJKE. Favorite van Tivoli, Th. Bracke, Biervliet; Fleur van Tivoli, Cyr, Vloebergh, IJzendijke; Roza van de Vaarpolder, G. Dieleman Jzn Biervliet; Lady, C. Dusarduijn Biervliet; Stella van Avenir, F. D. Haak, Biervliet; Thérèse d'Amice, Gebr. A. en J. Haverbeke, Bier vliet; Elly v. d. Helena, P. L Mangnus, Biervliet; Lieza v. 't Pa viljoen, Adr. Veraart, Biervliet Stella, G. v. d. Vijver-Patijn, Bier vliet; Anna, J. de Wever, Bier vliet; Erna van Hoofdplaat, A. Cammaert, Hoofdplaat; Norma Slijkplaat, Gebr. L. en F. Dees, Hoofdplaat; Greta v. d. Liter, A E. Temmerman, Hoofdplaat; Tinie d'Amice, A. J. E. Temmerman, Hoofdplaat; Betty, Gebr. A. en G Thomaes, Hoofdplaat; Ivonne, Eug. van Damme, IJzendijke; Flavie v. Cora, Ed. Deveneijns, IJzendijke; Annie v. Reigers Hoeve, G. Doens, IJzendijke; Nelly, P. DhontRis seeuw, IJzendijkeOda, Stallen De Dobbelaere, IJzendijke; Ola, Stal len De Dobbelaere, IJzendijke Blanca, Jac. den Hamer, IJzen dijke; Elvira van Dubois, Jac. den Hamer, IJzendijke; Hermine v. d. Jozinahoeve, Cam. v. d. Hauwe Burm, IJzendijke; Skoda v. d. Jo zinahoeve, Cam. v. d. Hauwe Burm, IJzendijke; Hennie, M. van Oers, IJzendijke; Julia, A. J Quaak, IJzendijke; Caline v. Plak kebord, A. J. Termote, IJzendijke Blondine, C. J. van Tiggelen, IJzen dijke; Olga, M. Veraart, IJzendijke Flora van Tivoli, Jacq. Wijffels, IJzendijke; Hermine van Hoofd plaat, J. F. C. Temmerman, Hoofd plaat; Meta van Willemsdorp, O. J Goethals, Waterlandkerkje; Averi- na van Geertruidehoeve, Andr. Koster, Philippine. GROEDE. Cambrina, Iz. C. Butler, Groede, Adrie van Kellenhoek, PJ. Lako, Groede; Marnarona van Groede, W. J. Risseeuw-Luteijn, Groede, Cora, Adr. Brakman, Nieuwvliet. Voor de aangevoerde merriën uit West Zeeuws-Vlaanderen was de indruk van de jury als volgt: Aar denburg: zeer matig; Oostburg; iets beter; IJzendijke: bevredi gend; Groede: zeer matig. AUTODIEVEN VEROORDEELD. De Haagse rechtbank veroor deelde de Hagenaars Th. Wessels en A. Koster tot gevangenisstraf fen van resp. één jaar en drie maanden met aftrek van één jaar waarvan zes maanden voorwaar delijk met een proeftijd van drie jaar, eveneens met aftrek. De eis was twee jaar en één jaar, waarvan vier maanden voor waardelijk. W. en K. hebben op Oudejaars nacht uit 'n garage aan de Hout markt te Den Haag een taxi ge stolen. Een knecht, die in deze garage werkzaam was, werd met een imitatie-revolver bedreigd. Toen zij in de buurt van Loos duinen de taxi in het water had den gereden hebben zij gepro beerd andere auto's machtig te worden, waarbij zij zich uitga ven voor politiemannen. VEEMARKT ROTTERDAM 8 Mei 1051. Aanvoer in totaal 5792. 775 Vette koeien en ossen; 1583 gebruiksvee85 vette ikalveren; 249 graskalveren1747 nuchtere kalveren; 209 varkens; 623 big gen; 169 paarden; 6 veulens; 74 schapen of lammeren; 217 weide of zuiglammeren en 49 bokken of geiten. Prijs in cents per kg. Vette koeien Ie kw. f 2,65 tot 2,95; 2e kw. 2,40 tot 2,65; 3e kw. 210 tot 2,40. Vette kalveren le kw. ƒ3,60 tot 3; 2e kw. 2,30 tot 2,60; Se kw. 2,20 tot 2,30. Slachtpaarden le kw. 2,15; 2e kw. 2,06; 3e kw. 1,95. Prijs in guldens per stuk. Graskalveren ie kw. 340; 2e kw. 240; 3e kw. 160. Nuchtere kalveren le kw. 68; 2e kw. 48; 3e kw. 45. Biggen le kw. 42; 2e kw. 87 3e kw. 27. Schapen le kw. 165; 2e kw. 145; 3e kw. 100. Weide of zuiglammeren le kw. 60; 2e kw. 50; 3e kw. 40, Kalf- en melkkoeien le kw. 1060 2e kw. 875; 3e kw. 750. Vare koeien le kw 700; 2e kw. 600; 3e kw. 560. Vaarzen le kw. 680; 2e k|W; 620; 3e kw. 520. Pinken le kw. 480; 2e kw. 420 3e kw 350. Overzicht. Vette koeien aanvoer iets minder, handel levendig, prij zen iets stijver dan gisteren. Vette kalveren aanvoer iets ruimer, handel kalm, prijzen voor- ai niet hoger. Graskalveren aanvoer ruimer, handel zeer kalm, prijzen ruim prijshoudend. Nuchtere kalveren aanvoer iets korter, handel willig, prijzen ho ger. Biggen aanvoer groter, handel lui, prijzen ruim prijshoujdend. Slachtpaarden aanvoer iets kleiner, handel zeer traag, prijïen iets stijver. Schapen aanvoer iets ruimer, handel slepend, prijzen iets stjjver. Weide of zuiglammeren aanvoer flink, handel tamelijk, prij&en als vorige week. Kalf- en melkkoeien aanvoer als vorige week, handel stil, prtfcen iets stijver. Vare koeien aanvoer gewoon, handel traag, prijzen onveran derd. Vaarzen en pinken aanvoer klei ner, handel stroef, prijzen al» vo rige week. De algemene indruk van de voor geleide paarden was bevredigend. Lena van Spelinghove, Gebr. Bu- tijn, Aardenburg; Gonda, Gebr. Butijn. Aardenburg; Clara v. Ra- venstein, G. E. Buysse-Berckmoes, Aardenburg; Lies, R. Lannoije, Aardenburg; Cato, R. Lannoije, Aardenburg; Celina v. d. Ratte, C. SAS V1AN GENT. In deze gemeente hebben zich gevestigd. U. A. Janssens en gezin vjan Westdorpe; C. M. van Troost, van Terneuzen; P. A. Kalleveen, van Amsterdam; F. G. Bauwens, van Axel; G. A. van Opdonp, van Breskens; A. H. A. Hamerlirtck, van België. Vertrokken M. M. E.. Qlaeyssens naar Ter neuzen; A. W. Wijnajcker naar Apeldoorn; M. U. A. Fermomt naar Hulst; A. M. C. Fenmont naar Vlissingen; E. J. J. de Block naar Axel; J. R. L. de Vis naar Groningen; G. C. M. Mattheeuws naar Hoofdplaat; J. C. Gunter naar Poortvliet. Amsterdam, waarbij de eigenaar van het café „Casablanca" het leven verloor, nog een tweede slachtoffer geëist. Een van de op varenden van het Noorse schip „Staland", aan boord waarvan zich de Deen bevond, die Zondag middag een zo noodlottige trap gaf, meldde zich Maandagmiddag aan bij de Amsterdamse politie voor het doen van een aanklacht wegens mishandeling. Nog op het politiebureau werd hij on wel en zakte inelkaar. Per auto van de geneeskundige dienst is hij naar een der Amsterdamse ziekenhuizen vervoerd en daar opgenomen. Zijn niaam is L. E. Williamson. Hij is motorman. SAS VAN GENT. Huwelijksaangiften. 4 April. M. A. A. de Jaeger 26 j. en A. M. Cerpentier 32 j.; 14 April. P. van der Velden (van Rotterdam.) 26 j. en J. C. M. de Jong 23 j.18 April. P. M. Schooff (van Terneuzen) 50 j. en M. R. de Kort 32 j. Huwelijksvoltrekkingen. 2 April. A. J. F. Stofferis 21 j. en M. Th. H. M. Doolaege 19 j.7 April. F. G. Bauwena 24 j. (van Axel) en J. J. Bruggeman 20 j.; 17 April. P. C. Groosman 21 j. (van Hoofd plaat) en G. C. M. Mattheeuws 21 j.; 18 April M. A. A. de Jaeger 26 j. en A. M. Cerpentier 32 j. Geboren. 8 April. Eugène Cas. per Vital, z. van C. F. Grutter en P. M. V. van Calster (geb. te Ter neuzen) 10 April. Maria Altoerti- na, d. van J. Kalfsvel en E. F Thomas (geib. te Terneuzen)16 April. Dirk Ajntonius, z. van H Lamberts en J. Bakx; 19 April. Jacoba A-ntonia Maria, d. van H. P. T. Korst en J. C. M. Jacobs; 30 April. Mlargaretha Rosa, d. van H. C. M. Versteegen en M. M. Pa- ridaen. Overlijden. 16 April. A. van de Winckel, 56 j., echtg. vam. A. J Coene. Met grote dankbaarheid en blijdschap geven wij kennis van de geboorte van een Zoon GERARD. Terneuzen, 7 Mei 1951. J. W. Frisostraat 11. Wegens huwelijk en 80- jarige huwelijksherdenking zullen onze zaken Arae- naalstr. 5 en Noordstr. T6 op Donderdag 10 Mei de gehele dag GESLOTEN zijn, „EIGEN HAARD", Terneuzen Receptie: 10 Mei, van 17 tot 19 uur. AA Vrijdag 11 Mei, nam 8 uur, op de bovenzaal H. de VRIEZE, de aangekon digde met smalfilm 16 mm. Tekst en uitleg door de heer JOH. VAN DE REE. N.B, De films zijn reed» in ons bezit

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 3