Binnenlands Nieuws DOKIE DURF óe slimme speurder UIT DE PROVINCIE imissie SPORTNIEUWS WAT BRENGT DE RADIO! igstuk bki.gische autobus in het ongeval op het parelcouleer zoek <c"<' HOEK. SLUISKIL. IJZENDIJKE. DUIVENSPORT. TERNEUZEN. BRESKENS. ZAAMSLAG. ZUIDZANDE. ï.000 voor t Bernhardfonds icn Sowjtt-voorstel keuringen voor v van woningen op onder op onder Mei. 9 4.58 20.16 6.09 10 4.56 20.18 7.02 0.34 11 4.54 20.19 8.06 1.14 DK SCHIE. Het aantal doden bij het tragisch onl^vl? met de Belgische autobus te Rotterdam is tot zes gestegen. De namen der slachtoffers zgn bekend Het zijn de 65-jange Mau- rice de Muer uit Evere bg Brussel; de 77-jarige J.. deJ°p1j?Kns Rniwel- de 20-jange W. P. de Kos ter uit Brussel; de ^^g|8^?rïge ien Deken uit Haren, de 48-jange J. B. Schouwe uit Brussel en mevr. T de Heijn uit Everen. Verder zijn er 6 gewonden van wie 2 ernstig. UTRECHTSE STATION. De oud-student De Booy, die Zondag op tragiéche wijze op het Utrechtse station om het leven kwam, is een zoon van de kol. der mariniers De Booy, aldus men mede van de Delftse senaat Het stoffelijk overschot van W. Th de Booy, zal Donderdag in Utrecht met militaire eer be graven worden. Hij was namelijk adspirant reserve-officier van de Koninklijke marine en als zoda nig in opleiding bij de codedienst in het marine-opleidingskamp te Hilversum. GESCHENKEN VOOR ZIEKE kameraadjes &p initiatief van het „Jeugd Ro de Kruis" hebben leerlingen van een groot aantal Rotterdamse scholen geschenken! vervaardigd voor vriendjes en vriendinnetjes, die langer dan 2 maanden aiek zijn. In de Pinkstervacantie zuilen afgevaardigden van de scholen de presentjes gaan aanbieden o.a. aan kinderen van 't zeehospitium te Katwijk. heeft thans zijn derde roman vol tooid over de landverhuizing naar Amerika, zoals die ruim honderd jaar geleden een aan vang nam. Het boek is getiteld; „Ik wor stel en ontkom" en het beschrijft de lotgevallen der Nederlanders in Amerika gedurende de jaren L851 tot 1876, het sterfjaar van Dr Albertus van Raalte, de lei der der nederzetting in Michigan. ernstige autobotsing Zondagavond zijn te Amsterdam twee auto's in volle vaart met elkaar in botsing gekomen. De gevolgen waren ernstig. Niet alleen werden de inzitten den allen min of meer ernstig ge wond. Ben der bestuurders kreeg een schedelbasisfractuur en zijn naast hem zittende zuster een hersen schudding. De bestuurder van de andere wagen kreeg een zenuwschok en snijwonden. De beide auto's zijn in. beslag genomen. Big de Haagse recherche is door een zekere A. P. T. aangifte ge daan, dat hg pp 5 Mei j.l. in de binnenstad van Den Haag zijD portefeuille is kwijt geraakt. De heer T. is er niet zeker van of hij de portefeuille, waarin zich een parelcollier hevond, waarvan de waarde op ongeveer 20.000 gulden zou worden geschat, heeft verloren. De mogelijkheid, dat zg is gerold sluit hij namelijk niet uit. T. is .tegen diefstal verzekerd. Het parelcollier is nog niet te recht. .,IK WORSTEL EN ONTKOM" De auteur P. J. Risseeuw, die deze maand vijftig jaar wordt, WEGENWACHT ERNSTIG GEWOND BIJ AANRIJDING. Gisterenmiddag omstreeks vijf uur is op de rijksstraatweg Deven ter—Almelo te Dijkershoek, ge- meente Holten, een aanrijding ge- schied, waarbij de wegenwacht van de A.N.W.B. Bonhof ernstig is ge wond. Hij is naar het Sint Geertrui- den gasthuis te Deventer overge bracht. Zijn toestand is ernstig. BRIGADIER IN WILD-WEST-STEMMING. De 37-jarige brigadier van de gemeentepolitie te Drachten J. O. heeft aan de Officier van Justitie te Leeuwarden toegegeven een viertal misdrijven te hebben ge pleegd. O. zou een dubbel leven hebben geleid. Aan de ene kant zou hij zich hebben voorgedaan als een politieman op wie niets viel aan te merken, maar aan de andere kant zou hij handelingen hebben gepleegd, die grote ont steltenis hebben teweeggebracht. O. leefde op te grote voet en ver keerde daardoor in geldnood. Om zich uit die nood te redden, be raamde hii een roofoverval. In de late avond van 20 Januari 1947 zou hij vermomd en gewa pend met een karabijn, die vol gens O. ongeladen was, naar Ak- marijk zijn gegaan, waar hij de woning van de kassier van de Boerenleenbank zou zijn binnen gedrongen. Hij zou daar 7300,- iiebben verduisterd, In begin *Iala- 1950 was de man weer om geld verlegen. Hij werd betrokken bij de geruchtmakende zaak van de voorzitter van de Bond van Mo bilisatie-invaliden te Drachten. Op last van de justitie moest hij het kantoor verzegelen, welk feit hem in kennis bracht met de aanwezigheid van geld in dat kantoor. Later zou hij de verze geling hebben verbroken en eni ge honderden guldens hebben toegeëigend. Om de aandacht van zich af te leiden stak O. in de oudejaars nacht van 1950—'51 zijn eigen oude, maar vrij hoog verzekerd motorrijwiel in brand. Aan de in specteur van politie deed hij een anoniem schrijven toekomen, waaruit moest blijken, dat O. vij anden had. Deze kennisgeving bracht zijn ontmaskering nader bij. De brief was n.l. getypt op een schrijfmachine, zoals ook de brigadier er een bezat. Bij het onderzoek bleek die echter ver dwenen te zijn. Maar later is zij gedeeltelijk gedemonteerd in een sloot terug gevonden. Toen O. de wanhoop nabij kwam, stichtte hij brand in zijn eigen woning en ging naar bed. Hij zorgde er ech ter voor tijdig met vrouw en kin deren het brandende perceel te verlaten. Dat gebeurde in de nacht van 14 op 15 Januari van dit jaar. De politie en justitie hadden intussen zoveel materiaal verza meld, dat O. enige dagen later in arrest werd gesteld. Na een zeer moeilijk onderzoek door de rijks recherche, de gemeentepolitie en de districtsrecherche van de rijkspolitie heeft de man nu be kend zich te hebben schuldig ge maakt aan genoemde feiten. Dokie kwam gauw op de hoofd weg en gaf toen vol gas. Het wa gentje liep werkelijk niet gek en hij begon het leven weer met een wat opgewekter oog te bekijken. Hij stak een sigaretje op en be gon zijn lievelingslied „Er zaten zeven kikkertjes" te zingen. „Ja' dacht hij, „wel vervelend, nou zit Diederik helemaal alleen in dat hotel. „Even dacht hij er over zijn vriend nog te gaan ophalen, maar hij vond dat dat te veel tijd nam, dus zag hij er maar van af „Die vindt intussen wel wat nieuws uit", zei hij tegen zich zelf. „Hé, wat is dat?" Vlak voor de wagen lag een koffer, waar van de inhoud links en rechts over de weg verspreid lag. „Zeker iemand verloren", dacht Dokie en hij stapte uit om het te gaan onderzoeken. Er zijn reeds vele stemmen opge gaan in de internationale pers, die naar aanleiding van het aftreden der Engelse ministers Bevan en Simson het einde van de Labourre- gering in Engeland voorspellen. Ze gaven haar in het gunstigste geval nog een kans zich tot de herfst te handhaven. Dan zouden nieuwe verkiezingen zeker een nederlaag vaji Labour brengen. Hoe dit nu zij, in het Lagerhuis behaalde Labour bij de debatten over de internationale grondstof fen-voorziening nog een meerder heid van dertien stemmen. De op positie bij monde van Anthony Eden stelde een aantal merkwaar dige vragen, o.a. of Engeland het plan had deel te blijven uitmaken van het Atlantisch Pact dan wel tot het vormen van een „derde macht", staande tussen Amerika en Rusland! De woordvoerder van de regering nam zelfs niet de moeite hierop in te gaan, waarschijnlijk in het besef, dat er voor Engeland critieke momenten genoeg op komst zijn. Engeland heeft inder daad moeilijkheden genoeg. Men stelt ook de vraag of het Britse gemenebest niet bezig is uit- een te vallen, nu Australië en Nieuw Zeeland samen met de Ver. Staten een Pacific-pact gaan vor- men, waarbij Groot Brittanmé zelfs niet is aangesloten. Dit is een on gegrond alarm. Maar zeer ernstig is daarentegen de Britse positie in Perzië, waar het parlement besloot de olieindustrie te nationaliseren. Men vreest, dat dit besluit de liqui datie zal betekenen van de Anglo- Iran petroleummaatschappü, die tot nu toe een aanzienlijke machts positie in Perzië heeft ingenomen, En omdat petroleum een zeer bij zonder vocht is, onder bepaalde omstandigheden zelfs goedkoper dan mensenbloed, zou deze ont wikkeling voor de positie van de Westerse invloeden in het Nabije Oosten wel eens catastrophaal kunnen zijn. De strijd in Korea schijnt na het terugtrekken van de troepen van de Ver. Naties tot over de 38ste breedtegraad, weer geluwd te zijn, Dit hield verband met de viering van de eerste Mei, een dag waarop de Chinese legers in Korea blijk baar gelegenheid kregen uit te bla zen. Of de stilte aan het front een langere gevechtspauze zal inlui den? Niemand kan hierover iets met zekerheid zeggen, maar er gaan geruchten, dat er een gunsti ger klimaat voor wupenstilstauds- onderhandelingen zou zijn ingetre den ZUID-BEVELAND IN BLOEI Op Zuid-Beveland staan thans de kersen- en perebomen in volle bloei. De appelbomen beginnen uit te komen. PROV. ZEEUWSE VERENIGING „HET GROENE KRUIS". De algemene vergadering van deze vereniging zal gehouden wor den te Grijpskerke (Walcheren) op Zaterdag 16 Juni a.s. Een nieuwe Groene Kruisvereni ging is opgericht voor Sluiskil en Sas van Gent. Na de goed geslaagde wijkver- pleegstersdagen te Goes en Dom burg, resp. in 11950 en 1951, zal dit jaar op 2 Juini een dergelijke samenkomst georganiseerd wor den te Haamstede. In de laiatste maanden is de zil veren Groene Kruismedlaille in Zeeland uitgereikt aan zuster v. d. Klooster te AmemuLden, zus ter Traas te Domburg en aan de heren C. Padmos te Eikerzee en J. Jacobusse te Krabfoendijke. De dienst van de geestelijke volksgezondheid met consultatie- bureaux te Goes, Middelburg en Vlissingen functianmeert goed. In vijf maanden werd door 143 per sonen advies gevraagd. Er worden twee cursussen in kinderpsychologie georganiseerd, De tweede cursus zal waarschijn lijk in Goes worden gegeven. Onder leiding van de genees kundig inspecteur der volksge zondheid, dr. J. R. v. d. iBorgti, vergaderden de vertegenwoordi gers van de Kruisverenigingen om de vraag te bespreken), of bet mogelijk is, een diëtiste voor de suikerzieken in Zeeland aan (tel stellen. met vriendschap"; 5. Amateurfoto grafen Vereniging „Het Kiekkast- je"; 6. Hervormde jeugdraad; 7. Pjjpercorps Irene; 8. „Paolo So prani". j De Bloemenbuurt was inderdaad zeer mooi, doch er werd volgens de richtlijnen in 't bijzonder ook op oorspronkelijkheid gelet. Het „Kiekkastje" komt van de 7de naar de 5e plaats, hetgeen wij ook hadden verwacht. „Paolo Soprani", door de jury niet beoordeeld als prijswinnaar, komt volgens de publieke opinie op de laatste plaats. Een typische bijzonderheid is dat de eerste 10 beoordelingen uit het publiek, welke de uitspraak van de jury het meest benaderden, van „vakmensen" waren en het verschil in deze beoordeling bij de middelste nummers lag. Winnaar van de prijsvraag van 50 werd de heer Van der Boom, eraar aan de Ambachtsschool te Terneuzen. Vernieling, j In de nacht van Zaterdag op| Zondag werd de familie O. wo nende in de Steenkamplaan op geschrikt door het ingooien van twee ruiten aan de achterzijde van hun woning. Bij het door de politie ingesteld onderzoek bleek, dat de ruiten met een ijzeren voorwerp waren ingegooid. In verband met een onenigheid tussen O. en zijn buurman v. B. werd deze aan een verhoor on- derworpen, die echter ontkende zich hieraan te hebben schuldig gemaakt. Hierop werd de medewerking ingeroepen van de wachtmeester der Rijkspolitie Van de Vreede uit Zaamslag, die zijn speurhond aan het werk zette. Nadat de hond lucht had ge nomen aan het ijzeren voorwerp waarmede de ruiten waren ver brijzeld, volgden de bekende se- lectieproeven, welke tot resultaat hadden, dat de hond tot zeven maal toe de buurman als de per soon aanwees, die het ijzeren voorwerp in handen had gehad. Tegen v. B. werd proces-verbaal opgemaakt. Cursus „Sport en Spel' Enige maanden geleden organi seerde de Terneuzense Jeugdraad een cursus, welke uitging van de stichting voor lichamelijke opvoe ding „Sport en Spel" te Amster dam, waarvoor grote belangstel ling bestond. Gisteravond werd een tweede cursus begonnen in het gymnastieklokaal van school C. Iedere avond en Zaterdagmiddag van de lopende week kunnen de leiders der jeugd theoretisch en practisch hun kennis vergroten. Bij een bezoek tijdens de eerste cursusavond bleek dat voor deze vervolglessen een verheugende be langstelling bestaat. Zeilsport. en Concert „Crescendo" „E.N.Z.K." Cle Nationale Feestdag werd te Hoek gevierd met een concert op de muziektent door de zangvereni ging „Crescendo" en de muziek vereniging „E.N.Z.K.". „Crescendo'' stond onder leiding van directeur J- Kousemaker; „E.NJZ.K." werd gedirigeerd door onderdirecteur P. Vergouwe. Benoemd. Tot hoofd der Neutrale Fröbel school td Hoek is met ingang van 1 Juni benoemd onze dorpsgenote mej. M. Deij, thans onderwijzeres aan de Chr. Fröbelschool in de Zandstraat te Terneuzen. Daar was laatst een meisje loos De politie alhier ontving van de Goese politie het verzoek tot op sporing en aanhouding van de 17-jarige J. P. v. d. W. uit Goes die, met een vriendin uit Wol- phaartsdijk, de ouderlijke woning had verlaten en daarin niet was teruggekeerd. Nasporingen door de Goese po litie wezen uit, dat beiden in ge zelschap van een jonge man uit Sluiskil, naar Terneuzen waren vertrokken. Bij het alhier volgend onderzoek bleek, dat de vriendin reeds naar huis was teruggekeerd, doch het minderjarig meisje was, na zich alhier te hebben opgehouden naar Axel vertrokken, alwaar zi; door de Rijkspolitie werd opge spoord en naar Terneuzen over gebracht. Onder veilige hoede werd zij daarop bij de Goese poli tie afgeleverd en keerde zij weer in de ouderlijke woning terug. Benoeming Tot tijdelijk onderwijzer aan de Ghr. school te Sluiskil werd benoemd de heer P. J. Koole te Terneuzen. Opgeknapt, Het plein van de Ned. Herv Kerk geleek de laatste jaren meer op een vuilnisbelt dan op een kerkplein. Thans is hierin verandering gekomen. Een 25-tal mannen hebben hun vrije Zater dagmiddag nuttig besteed om ge heel belangeloos dit plein in orde te brengen. Met behulp van paarden van landbouwers heb ben zij een groot aantal karren vuil weggevoerd, het plein gespit en daarna bloemen geplant. Deze mannen hebben een voorbeeld gegeven van wat er met goede wil en samenwerking is te be reiken. Be noodkerk wordt afgebroken. Om de R.K.-Kerk te kunnen afbouwen, moest eerst de nood kerk worden afgebroken. De ge lovigen zullen voortaan de H. Mis kunnen bijwonen in het nieuw gebouwde parochiehuis aan de „De Reisduif",, H«ek. Prijsvlutóht uit Arras van Zondag J Mei. Snelheid eerste duif 107* meter De uitslag was als volgt: 1 en 8 J. de Grapf; 2 en 10 W. Dieleman; 3 P. Jansen; 4 Ja-e Dieleman; 5 Jac. den Hamer; 6 ea 9 C. de Smidt; 7 E. Breepoel. „Reisduif", Sluiskil, Uitslag van de door de Sluis- kilse „Reisduif" gehouden prijs- vlucht uit Arras op 6 Mei 1951. Deelname 243 duiven. Snelheid le duif 1058,4 meter. 1-2-7. M. Klaassen; 3. T. Thijs; 4. A. Goethals; 5. E. Kaas; 6. Ch Dierincks; 8. E. Lembert; 9. A. Willems; 10. G. Wullems. „Nog Sneller'', Breskea». -Prijsvluicht uit Arras van Zon dag 6 Mei. Snelheid eerste duif 1092 meter. De uitslag was als volgt 1, 2 en 7 P. Buize; 3 Vermeulea- Verduin; 4 J. de Meester; 5 J. v. IDierendonk; 6 J. v. d. Broedke; S M. ide Jonge; 9 J. Faas; 10 J. Pleijte. Aan „Ahoy", het clubblad der Royal Belgian Sailing Club, ont lenen we de volgende belangrijke data voor de jachthaven Terneu zen. Naast het wekelijkse bezoek van vele zeilsportbeoefenaren aan onze stad, worden er tal van wedstrijden georganiseerd. Een der voornaamste daarvan is wel de wedstrijd VeereTer- neuzen, welke dit jaar zal wor- j Koninginnestraat. Er zullen ook den gehohuden op Zondag 26 - Aug. a.s. Verdere data zijn: 19 en Terneuzen wordt doorgelicht. In de eerste helft van Juni zal in Terneuzen een begin worden gemaakt met het onderzoek der gehele bevolking op t.b.c. Tal van voorbereidende maat regelen zijn reeds getroffen. In de loop dezer week worden huis aan huis folders verspreid, waarin men de noodzaak van een bevolkingsonderzoek duidelijk vindt aangetoond. Het onderzoek zal aanvangen op 6 of 7 Juni. Optocht en publieke opinie. Bij de bekendmaking van de be oordeling der jury betreffende de toekenning der prjjzen voor de op tocht, deelde de heer Zuur mede, dat ook de publieke opinie aan de hand van de ingeleverde bonnen zou worden bekendgemaakt. Naar ons werd medegedeeld, was deze publieke beoordeling als volgt: 1. Buurtvereniging Bloemen buurt: 2. Ver. van Ned. Huisvrou wen met „De huisvrouw vroeger en nu"; 3. Nederl. Padvinders; 4. Jeugdraad met „Omspan de wereld Diefstal van telefoondraden. Door de P.T.T. alhier werd aan gifte gedaan van diefstal van telefoondraden, die zich bevonden aan de leidingen aan de zeedijk tussen Terneuzen en De Val. Het mocht de politie gelukken de hand te leggen op de daders, P. M. en J. de R. wonende op de Griete, die na verhoor bekenden de draden van de telefoonpalen (ongeveer 30 kg) te hebben afge sneden en aan een handelaar in oude materialen alhier te hebben verkocht. Blijkbaar was het hun bekend dat door het in gebruik nemen van de ondergrondse kabel, deze telefoonverbinding buiten ge bruik was gesteld, zodat zii in de veronderstelling waren, dat de diefstal niet spoedig opgemerkt zou worden. Verder bleek, dat een zekere D. R. uit Terneuzen zich even eens aan een zelfde diefstal had schuldig gemaakt en voor een gewicht van 8 kg van de tele foongeleiding aan de zeedijk had afgesneden en verkocht. Tegen allen is proces-verbaal opgemaakt. 20 Mei, 2, 3, 16 en 17 Juni, 7, 8, 14 of 22 Juli, 26 Augustus. 1 en 2 September, 15 en 16 Sept. (wed strijd tegen de Terneuzense zei lers), 22, 23, 29 en 30 Sept. Zaterdag en Zondag j.l. werd het seizoen te Terneuzen ge opend. Voorlichtingscursussen voor schippersvrouwen. Uit een onderzoek, ingesteld door de Stichting voor huishou delijke voorlichting ten platte- lande is gebleken, dat ook in schipperskringen belangstelling bestaat voor huishoudelijke voor lichting. Het ligt nu in de bedoeling speciale huishoudelijke demon straties voor schippersvrouwen te organiseren. Deze worden ge houden op Donderdagavonden in één der lokalen van de Land- bouwhuishoudschool te Terneu zen en ze zijn bestemd voor schippersvrouwen en schippers- dochters (20 jaar en ouder) Op elk der avonden zullen twee leraressen aanwezig zijn, n.l. een naai- en een landbouwhuishoud- lerares. Jubileum. Zondag 6 Mei vierde de C.J.M.V. te Breskens haar 65-jarig be staan, terwijl dezelfde dag de Meisjesver. „Emma" haar gouden jubileum vierde. Naar aanleiding hiervan werd in de Ned. Hervormde noodkerk te Breskens een herdenkings dienst gehouden, waarin voor ging ds. G. P. van Itterzon uit Den Haag. Tal van afdelingen uit Zeeland gaven blijk van hun belangstel ling, terwijl ook verschillende ring- en provinciale bestuurs leden aanwezig waren. Aan het einde zongen de aanwezigen staande gezang 165 1, 3 en 4. De C.J.M.V. te Breskens had voor 's avonds een contactavond VISMIJN BRESKENS Visaanvoer op de vismijn t* Breskens in d!e week van 29 April tot en met 5 Mei 1951. 3798 kg foot 31 tot 16 cent. 2953 kg schar 38 tot 16 cent. 328 kg tong 200 tot 100 cent. 78 kg rog 46 tot 36 cent. 3 kg kabeljauw 58 cent. 1 kg griet 118 cent. 8603 kg export-garnalen 173 tot 77 oent. daar 4 H. Missen worden gelezen Eindles landbouwkunde. Vrijdag had in tegenwoordig heid van de besturen van de kring Axel en de afd. Zaamslag der Z.L.M., de Commissie van Toe zicht en tal van genodigden de eindles plaats van de cursus Landbouwhudshoudkunde. De heer J. J. de RegtDekker opende deze bijeenkomst met een welkomstwoord tot de heer Van Dijk uit Sichoondijke en tot de verdere aanwezigen. Da heer W. Schieman uit Axel, leider van de cursus, nam een schriftelijk en mondeling examen af. Uit het examen en de behaalde cijfers bleek, dat de cursus met vrucht was gevolgd. Met enige toepasselijke woorden reikte de heer Van Dijk de diplo ma's uit Namens het streekbestuur der L.J.G. sprak de heer J. de Putter uit Axel, terwijl de heer D. Dees uit Zaamslag sprak namens de cursisten. Het slotwoord werd gesproken coor de heer J. J. de RegtDek ker, die de gediplomeerden feli citeerde met het behaalde resul taat en met de hoop dat 'zij het diploma in toepassing zouden brengen in de praktijk. Brand, Gisterenmorgen om 5 uur brak brand uit in de schuur annex ba rak van de heer J. de Wilde alhier. De brand liet zich ernstig aanzien. Dank zij het snel en tactisch optre den van de Zuidzandse brandweer kon het vuur worden afgegren deld, waardoor een groot gedeelte van de barak, waarin nog enkele vrachtauto's en andere materialen waren opgeslagen, behouden bleet. De brandweer van Oostburg, die ook was gealarmeerd, behoefde geen hulp meer te verlenen. Een vrachtauto, wat autobanden, als mede kantoorinventaris gingen WOENSDAG 9 MEI HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.18 Gew. muziek; 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws; 8.1S Graan.; 9.00 Voor de zieken; 9.30 Waterstanden; 9.35 Gram.; 10.30 Morgendienst; 11.00 Gram.; 11.16 Hoorspel; 12.00 Piano; 12.30 Me dedelingen; 12..33 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Reportage; 13-20 Marinierskapel14.00 Voor de vrouw; 14.45 Viool; 15.00 Voor die melsjesl; 15.15 Koor; 15.30 Lezing; 15.45 Koor; 15.55 Sport; 16.49 Gram.; 17.00 Hoorspel; 17.30 Pia no; 17.45 Regeringsuitaending 18.00 Koor; 18.30 Gram.; 183» Septet; 19.00 Nieuws19.1® Voor jongo mensen; 19.30 Gram.; 19.4# Radiokrant; 20.00 Nieuws; 20^.06 Zendinggetuigenis21.15 Orkest; 22.15 Reportage; 22.25 Amuse mentsmuziek; 22.45 Gebed; 23-.00 Nieuws23.15 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuw»; 7.15 Gymnastiek; 7.30 Gram.; 8.00 Nieuwis; 8.18 Onder ons gezegd; 8.23 Orgel; 8.50 Voor de vrouw; 9.00 Gram.; 10.00 Schoolradio; 10.20 Köokpraatje10.35 Voor de vrouw; 11.00 Gram.; 12.00 Dans muziek; 12.30 Mededelingen; 12.36 Piano; 12.55 Kalender; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 14.00 Cau serie- 14.15 Voor de jeugd; 15.00 Koor'; 1520 Voor de jeugd; 15.50 Piano; 16.00 Vbor de jeugd; 16.5* Voor de zieken; 17.05 Voor da jeugd; 17.30 Orgel; 18.00 Nieuw»; 18.15 Var&a; 1820 Causerid; 18,1» Actualiteiten; 18.38 Dansmuziek; 19.00 Causerie; 19.15 Trio; 10.3* Voor de jeugd; 20.00 Nws.20.05 Commentaar; 20.15 Orkest; 21.00 Hoorspel; 22.00 Orkest; 22.45 Causerie; 23.00 Nieuws 23.15 Gev. programma. georganiseerd, waar o.a. mevr. 'verioren De schade wordt door Sunneberg, vertegenwoordigster verzekering gedekt, van de Chr. Jonge Vrouwen Fe- De oorzaak van de brand is ver- deratie, het woord voerde. moedelijk kortsluiting. BRUSSEL VI.: 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.32 Lichte muziek; 13.00 Nieuws; 13.15 Or gel; 14.00 Gram.; 14.30 Schoolra dio; 15.45 Gram.; 15.50 Sport; 16.40 Gram.; 17.00 Nieuws; 17.19 Gram.; 17'.30 Voordracht; 17.4S Gram.; 17,50 Boekbespreking; 18.00 Vlaams pregnamma; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.30 Orgel; 19.50 Co.ueerid; 20.00 Operette; 22.00 Actualiteiten; 22.15^Kamermuziek; 23.00 Nws.; 23.05 Verzoekprogramma. 5 regels 75 cent; ct.; minimum per nummer, of: Adres meer. namiddags 2 UU taire leiders uitno- ïandelingen te be rdoor het voorgeno- >lan van president »st worden opgege- cArthur was mede- indien de Chinezen i van de V. N. bui- n van Korea zouden ij met bombarde- runnen antwoorden, ad van het verhoor een tot dusver ge- boodschap voor aissie van stafchefs ar, die op 9 Januari len. In deze bood- o.m. verklaard, dat ling onder de ver in het bijzonder on- :n met de Engelsen i zijn. Bij een blok- positie van Hong- mvang van de han- ïina en Engeland in n. Aan een maritie- 5 van de Chinese ruiming van Korea lieerden of stabili- positie der verbon- iorea vooraf moeten Vogt en drs. H. J. directeur en hoofd ng gesproken woord ILR.O., zijn gisteren -ernhard op het pa- ontvangen. ).-dejfUtatie bood de èque van 40.000, e opbrengst van en- gen, die de A.V.R.O. te treinen" ten bate •ins Bernhardfonds" seerd. Prins Bern- er en regent van dit /erdracht was mede vice-voorzitter van nhardstichting, prof. Pompe uit Utrecht. hikbaar stellen voor lijking der televisie )ok is zij niet bereid e te geven voor een bsidie in de eerst- ;n. Wel is de rege- de exploitatiekosten r te Lopik voor haar lemen. end hadden de om- igen te kennen ge- ij bereid waren de amma's gedurende /ee jaren te verzor- ir iedere vereniging an 300.000 zou uit- ,ar verdere risico's iet te dragen, ngen acht men het iten dat Philips, nu nt van de regering vorden, de televisie- op groter schaal n. Of dit in samen- de omroepvereni- schieden, is nog niet larover zullen ver- ers der omroepver- bespreking hebben ie van Philips. lebben Dinsdag het che voorstel ver een Japans vredes- ioen opstellen door gendheden van de i, inclusief commu- ikaanse ministerie indse Zaken ver- de opzet van het rstel wan een ,,dub- >uw van woningen ing volgens de wet iële oorlogsschaden worden met in- Iei j.l. alleen rijks- i verleend, indien financiering is ge indien ten aanzien 'oningen door de :raal van de weder- le volkshuisvesting financieringsvoor- Hansweert Walsoorden 5.29 5.39 5.53 6.03 ZON EN MAANSTANDEN. ZON MAAN die ongeveer een jaar geleden nog zeer gebrekkig was is thans aan merkelijk verbeterd. De K.P.M. onderhoudt een gere gelde verbinding van Singapore uit. Verse groenten, die vorig jaar nog zo goed als niet te krijgen waren, zijn thans in het gebied aanwezig door de exploitatie van vastgesteld als datum voor de aanstajande algemene verkiezin gen, de eerste sedert November 1946. Het besluit hangt af van de aanvaarding door de Nationale Vergadering van een wetsontwerp volgens hetwelk zij haar zittings- tijd einde Juni in plaats van No vember beëindigt. Het is niet het eerste gedetelte van het bestaande kanaal, dat men verbreedt. In de buurt van Amsterdam werden reeds enige verbredings- werken uitgevoerd, maar het is wel het eerste gedeelte, dat in de omgeving van Utrecht tot uitvoe ring komt. De mogelijkheid bestond hiertoe, ovcucti wciu aicza^l LtJgtJiLUver de pers verklaard, dat langs het te verbreden kanaal een strook grond wordt gereserveerd, waar door de mogelijkheid open blijft in de toekomst een verdere verbre ding tot stand te brengen, die het Merwedekanaal een t>odemforeeclte zal geven van plm. 74 en een op pervlaktebreedte van plm. 30 me ter. uwr een anaer semp opgepikt In Het Kanaal ten Z. O. van Wight geraakte het 4684 ton me tende Zweedse schip „Travanco- re" imi brand. Hier kon echter met behulp van andere schepen het vuur worden geblust. Ook de Nederlandse sleepboot „Witte Zee" was ter assistentie uitgevaren. van Wederopbouw esting heeft door de beschikking in ing van het verle- csgoedkeuringen (el genomen omdat lieden een oneven- iantal woningen in de herbouwsector in uitvoering werd genomen, voordat de voor lopige financiering daarvoor tot stand was gekomen. Bij een wervelstorm, die verleden week op de Philippijnen gewoed heeft, zijn 56 personen om het leven gekomen. De ste den Quezon, Samar en Cavit werden het zwaarst getroffen.

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 3