Beperkt tegenoffensief J Verbondenen der Grootscheepse bestrijding Rundertuberculose Kamerleden stellen vragen Rede van Truman imissie Zuid-Koreaanse troepen in\den aanval Kosten 100 millioen Gulden igstuk DINSDAG 8 MEI 1951. 7e Jaargang No. 1723. Verschijnt rtagetqka N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Teinturen. Zuid-Koreaanse troepen, gesteund door geallieerde tanks, zijn ten N.W. van Seoel door het niemands land getrokken om vooruitgeschoven Noord- Koreaanse stellingen aan te vallen. Aan het Oostelijk front vallen de Zuidkoreanen ten Z. O. van Indjé aan. Beide acties worden door een groot aantal vliegtuigen gesteund. Deze acties zijn Maandagmorgen begonnen en vormen geen volledig tegenoffensief. WEERSVERWACHTING HOOGWATER. Geschenk van Koningin Juliana aan Koning Faroek Israël en Syrië kloppen hij de Veiligheidsraad aan De mishandeling mei dodelijke afloop De presidentsverkiezingen in Oostenrijk Russische kolonel naar West-Dultsland gevlucht Marshall voor de Senaatscommissie Ca. 200 doden bij aardbeving in El Salvador Knnnerii Yongtr over China .000 voor Betnhardfonds icn Sowjnt-voorstel keuringen voor v van woningen Frankering bty abonnement: Terneuaen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande. Redactie-adres: Noordstraat 55—57 - Terneuzen Tel. 2510 Na 5 uur Tel. 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 4,55 per kwartaal. Per week 37 cent. Losse nummers 7 cent. Rubriek kleine Advertenties 5 regels 75 et.; iedere regel meer 15 ct. Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot dee namiddags 2 uur. Advertentieprijs per mm 12 et-j minimum per advertentie 1,80. Nieuw Straalvliegtuig. Het hoofdkwartier van de luchtmacht in het Verre Oosten meent, dat de Chinezen van een nieuw type straalvliegtuig ge bruik maken. (Drie van deze vliegtuigen had den Zondag een Amerikaanse lichte bommenwerper aangevallen, toen deze van een nachtaanval in Ni W.-Korea terugkeerde. De straalvliegtuigen volgden de bommenwerper en vielen deze ge durende 20 minuten aan. Maandagmorgen vroeg werd wederom een alleen vliegende bommenwerper door twee onbe kende vliegtuigen in hetzelfde ge bied aangevallen. Het Amerikaanse vliegtuig werd over een afstand vaai 96 km van Sinandjo naar Tsjinnampo ach tervolgd, doch niet getroffen. De superioriteit van de Ge allieerde luchtmacht in Korea in gevaar? :De Amerikaanse minister voor de luei n.vaart, heeft verklaard dat de luchtmachten van China en N. Korea .belangrijk zijn aangevuld, waardoor de superioriteit van de Geallieerde luchtmacht dn Korea in gevaar wordt gebracht. Deze versterkingen kunnen slechts uit één bron komen, daar de Noordkoreanen en Chinezen geen vliegtuigen kunnen maken, aldus de minister. De versterkingen waren nog niet gebruikt. De minister van Landbouw wegens onbekwaamheid ont slagen. President Syngman Rhee van Zuid-Korea heeft de minister van Landbouw, Hon Tsjon, wegens onbekwaamheid ontslagen. Eerder werden reeds ontslagen de ministers van Defensie, Bin nenlandse Zaken en Justitie. Hongkong en de export naar China. Ben Amerikaanse consulaire functionaris heeft de verklaring van MacArthur voor de Senaatö- commissie, dat Hongkong olie naar China uitvoert, „volkomen onjuist" genoemd. Volgens een woordvoerder van tiet bestuur van Hongkong werd de uitvoer van olie naar China se dert Juli van het vorig jaar, „nog geen maand na het uitbreken van de Koreaanse oorlog", verboden. Hij voegde er aan toe, dat er wel werd gesmokkeld, maar dat Dunant, op weg om van keizer medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Dinsdagoch tend tot Dinsdagavond. Vrjj koud. ■elf tot zwaar bewolkt met slechts hier en daar enige lichte regen. Matige tot krachtige wind tossen Noord-Oost en Noord. Vrij k«r*d voor de tijd van het jaar. WOENSDAG 9 MEI. het bestuur van Hongkong uitge breide maatregelen had genomen om dit te verhinderen. Verder was de uitvoer van an dere strategische materialen en alle „krijgsvoorraden" geheel ver boden. Internationale luchtmacht in Mandsjoerije. Maandag heeft het te Formosa verschijnende blad „China News" melding gemaakt van reeds eer der gesignaleerde geruchten over een internationale luchtmacht, die in Mandsjoerije zou worden bijeen gebracht „om de Ver. Naties in Korea te bestrijden?'. De huidige sterkte van deze luchtmacht is 900 vliegtuigen en staat onder bevel van een Russi sche generaal. Tegen het einde van Juni zal 't aantal vliegtuigen op 1300 zijn ge bracht, aldus het blad. Er zouden vliegeniers bij zijn uit Birma, India, Japan, commu nistisch China, de Sowjet-Ulnie en, de Oost-Europese staten. Bij de hoofdstad van de provin cie Sinkiang, Tihoea, aan de Rus sische grens wordt een oefenter rein voor Aziatische vliegeniers aangelegd. DE ENGELSE EXPORT NAAR CHINA. De Britse minister van Handel, Sir Hartley Shawcross, heeft Maandag in het Lagerhuis ver klaard, dat het onzin was te ver onderstellen, dat de Engelse uit voer naar China van enige beteke nis was geweest in de Koreaanse oorlog. H\j sprak namens premier Att- lee naar aanleiding van de door MacArthur op de Engelse handel met China geleverde critiek. Shawcross zei, dat sedert het be gin van de Koreaanse oorlog En geland er zorgvuldig op had toe gezien, dat China geen militair be langrijke goederen zou krijgen. Alle goederen van direct belang voor het leger en vele andere arti kelen mochten niet worden uitge voerd. De oppositieleider Churchill be treurde het, dat de regering niet eerder een helder beeld had gege ven van wat er aan de hand was, toen de „brandende kwestie" ver leden week aan de orde kwam. Hij zei, dat de conservatieven Shawcross' verklaringen zouden bestuderen en Donderdag a.s. een debat zouden vragen, als zij niet voldaan waren. H. M. Koningin Juliana heeft voor Z. M, de koning van Egypte ter gelegenheid van zijn huwelijk bij de glasfabriek „Leerdam" een kristallen bokaal idten vervaardi gen met 'n gegraveerde voorstel ling van een jachttafereel en met de Egyptische en Nederlandse wapens op de voet. iHet geschenk is door de K.L.M. naar Cairo vervoerd, waar het is aangeboden door H. M.'s tijdelijk zaakgelastigde aldaar. Israël heeft de Veiligheidsraad verzocht zo spoedig mogelijk bij een te komen om die „duidelijke agressie"' van Syrische strijd krachten tegen Israël te behande len. Ook Syrië heeft een klacht bij de Veiligheidsraad ingediend over de grensincidenten. De Syrische minister van Bui tenlandse Zaken sprak de Israë lische beschuldiging tegen, als zouden Syrisiche troepen de gede militariseerde zone zijn binnenge trokken. Volgens berichten uit het gebied van het Meer van Galilea zouden Syrische troepen opnieuw de ne derzetting Eingef op de oostelijke oever van het meer onder vuur hebben genomen. De gevechtsactiviteit langs de grens nam af. Een woordvoerder van het Is raëlische leger verklaarde, dat een salvo van de Syrische zjjde van de grens verscheidene huizen van de Israëlische nederzetting Eingef had getroffen. Er waren geen slacht offers. Overigens was de toestand in de gedemilitariseerde zone rus tig. Afhankelijk van een besluit van de minister van Landbouw, kunnen binnen afzienbare tijd verordeningen van de bedrijf schappen voor zuivel en voor vee en vlees tegemoet worden gezien, welke betrekking hebben op de landelijke bestrijding van rundertuberculose. Reeds een jaar geleden kon worden gemeld, dat een vijfja renplan zou worden opgesteld om deze gevreesde ziekte te be strijden. Over de technische uit werking van dit plan is veel te doen geweest. Per jaar zal het rijk uit tegen waardefondsen van de Marshall- v.m. nm. a»eskens 3.38 4.04 Terneuzen 4.13 4.39 Hansweert 4.53 5.19 Walsoorden 5.03 5.29 ZON EN MAANSTANDEN. ZON MAAN op onder op onder Mei. 8 4.59 20.14 5.30 23.40 9 4.58 20.16 6.09 10 4.56 20.18 7.02 0.34 11 4.54 20.19 8.06 1.14 In de loop van Zondag ia de re cherche er in geslaagd de Deense zeeman, de 26-jarige A. M„ die Zondagavond de eigenaar van het café „Oasablanca"- op de Zeediijk te Amsterdam, de 40-jarige J. Suiker/buik, een trap toebracht, waarna deze is overleden, te ar resteren. De Deense zeeman was na de ongelukkige trap te hebben gege ven het café uitgegaan en op de Zeedijk opnieuw In een vechtpartij gewikkeld. Hierbij heeft hij nogal lelijke klappen opgelopen. Daarna is hij naar zijn schip, de Noorse tanker „Staland", die in de Petroleumhaven ligt, gegaan. Hoewel de recherche over niet meer dan een uiterst vaag signa lement besehikte, gelukte het haar toch uit te vinden aan boord van welk schip de dader zich be vond. Toen zjj tegen half drie op het schip kwam bleek M. naar kooi to zijn gegaan. Zonder enige moeite kon men hem arresteren. Hij is voorlopig opgesloten. Na overleg met de Officier van Justitie zal waarschijnlijk sectie op het tijk worden verricht, ten einde na te gaian in hoeverre de zeeman schuldig is aan de dood van de caféhouder. hulp tien millioen gulden be schikbaar stellen onder voor waarde, dat de veehouderij lan delijk eenzelfde bedrag zal bij eenbrengen. Hiertoe heeft men zich bereid verklaard, nadat aan vankelijk de vrijwel reeds geheel t.b.c.-vrije gebieden als Friesland, in Drente en op Rozenburg be zwaar hadden gemaakt tegen een heffing van een kwartje per 100 kg melk. De provinciale gezondheids diensten voor dieren hebben toen per provincie opdracht gekregen een bestrijdingsplan uit te wer ken. Rekening houdende met zo veel mogelijk wensen hebben de bedrijfschappen in samenwer king met andere organisaties thans ontwerp-verordeningen voor de heffingen gemaakt. Het bedrijfschap voor vee en vlees maakte een verordening voor Zeeland, Goeree en Overflakkee, omdat deze gebieden buiten de sfeer van het bedrijfschap zuivel vallen. Laatstgenoemd bedrijf schap heeft een heffingsverorde ning voor de rest van het land ontworpen. In Zeeland en op de eilanden zal de heffing ƒ4,- per koe bedragen. Voor andere gebieden is een kwartje per 100 kg melk vastge steld. De voorwaarden voor be strijding en vergoeding zijn ech ter nog niet buiten de werkver trekken van ontwerpers en be oordelaars gekomen. Zo kon een mededeling over een spaarfonds van 57 cent per koe nog niet worden bevestigd. Indien het ministeriële besluit spoedig valt, kan wellicht nog op 21 Mei, doch andei's eerst vier weken later met de inning der gelden, dus met het vijfjarige be strijdingsplan, dat 100 millioen gulden gaat kosten, worden be gonnen. In het tot stand komen van de verplichte bestrijding van runder-t.b.c. heeft de Stichting voor de Landbouw een grote rol gespeeld. Iji een rede voor de uatioiiale conferentie over de burgelijke verdediging heeft president Tru man verklaard, dat de vrije lan den de opmars van het commu nisme in Azië tot staan gebracht hadden en „de samenzwering van het Kremlin over de gehele wereld" een zware slag hadden toegediend. De president vervolgde, diat uitbreiding van de Koreaanse oorlog de mogelijkheid van ver nietigende atoomaanvallen op Amerikaanse steden, zo niet ver nietiging van „de beschaving zoals wij die kennen", zou bren gen. De eerste tekenen van een in eenstorting van de communisti sche wereld deden zich voor in de vorm van „spanning en onrust achter het ijzeren gordijn." Zonder MacArthur met name te noemen laakte Truman diens „eigengereide" politiek voor Azië, die de gehele Westerse verdedi ging te gronde zou kunnen rich ten en een „geweldige Sowjet- Russische overwinning" zou kun nen opleveren. Truman verklaarde, dat „het beste collectieve militaire advies in dit land" zijn politiek om de oorlog in Azië te beperken steun de. „Onze politiek is gericht op de overwinning. Indien de agres sors echter tot verdere actie over gaan, die de veiligheid van de V. N. in Korea bedreigt, zullen wij die actie tegengaan". Ongeveer vier en een half mil lioen Oostenrijkers hebben Zondag deelgenomen aan de presidents verkiezingen. De strijd ging hoofdzakelijk tus sen de socialistische burgemeester van Wenen, de 78-jarige dr. Theo- dor Koerner, en de candidaat van de volkspartij, de 58-jarige dr. Heinrich Gieissner. Om te worden gekozen bij de eer ste stemming moet een candidaat de absolute meerderheid behalen. Slaagt geen der candidaten hierin, dan moet een tweede stemming tussen de twee candidaten met de meeste stemmen worden gehou den. Verdere candidaten zijn: Gottlieb Fiala, communist; prof. Ludovica Hainisch-Marchet, de eerste vrouwelijke candidaat voor het presidentschap en dr. Johan nes Ude, een Katholiek Priester. Het totaal aantal geldigestem men bedroeg 4.298.576. 1.725.695 Gieissner 1.682.768 662.559 220.012 5.411 2.131 Koerner Breitner Fiala Ude Hainisch Daar geen candidaat de absolu te meerderheid heeft behaald, is een tweede stemming noodzakelijk en wel tussen Gieissner en Koer ner. Men verwacht, dat deze stemming 27 Mei zal worden ge- Ihouden. Truman geloofde, dat er een grotere kans zou zijn om -de agressie in Korea" met geringer verlies aan manschappen .tot staan te brengen door de huidige koers te volgen dan door het con flict uit te breiden. Truman merkte op, dat velen het huidige debat over de buiten landse politiek louter als een po litieke krachtmeting beschouw den. Er stond echter veel meer op het spel dan alleen maar ae uitslag van een verkiezing. Het ging hier om de toekomst van de mensheid. Tr Het voorstel, dat de V.S. com munistisch China een ultimatum dienden te stellen zou tengevolge kunnen hebben, dat de V.S. hun bondgenoten verloren. „Ik ben niet van plan dit land van zijn bondgenoten te ontdoen met het oog op het Sowjetrussisch ge vaar", aldus Truman. Doordat de V N in Korea stand hielden wer den niet alleen de communistische hulpbronnen uitgeput maar werd tevens „een zware slag toege diend aan de samenzwering van het Kremlin buiten Azie". De Chi nese leiders zouden vrede kunnen krijgen wanneer zij de strip staakten. Intussen groeide de kracht van alle vrije landen. Een uitbreiding van het strijd gebied in het Verre Oosten zoa niet leiden tot een snelle en ge makkelijke oplossing van het Ko reaanse conflict, integendeel. De Amerikaanse troepen zouden worden blootgesteld aan vernie tigende lucht- en duikbootaanval len Verder zouden Japan en de Philippijnen ernstig gevaar lopen. Het Chinese volk zou zich achter zijn communistische leiders scha ren. Bovendien zou. wanneer de V.S. diep in een oorlog met Chi na verwikkeld raakten, deze ont wikkeling. ongeacht de afloop, critieke militaire gevolgen in Europa hebben. „Er is niets wat het Kremlin groter voldoening zou geven dan een dergelijke ont wikkeling waarbij Europa bloot gesteld zou zijn aan de Russische militaire macht". De Amerikaanse president sprak tot slot over „meer en meer tekenen van spanning en onrust in het communistische kamp". In China verzwakte „het mislukken van het Koreaanse avontuur de greep van de com munistische regering". Er vonden op grote schaal arrestaties en executies plaats. Daarnaast wees Truman op „de toenemende druk van de politiestaat in andere sa- ■tellietlanden". Dagelijks vluchten mensen „over de grenzen van de landen achter het ijzeren gordijn naar de vrije landen van Euro pa". - „Naarmate de agressieve tac tiek van het Kremlin door de col lectieve verdediging van de vrije wereld wordt gedwarsboomd, wordt de nutteloosheid van het gehele communistische program aan de volken onder de Sowjet- russische heerschappij hoe langer hoe duidelijker", aldus Truman. Volgens het Britse blad „Sun day Dispatch" is de Sowjet-Rus- sische kolonel Boris Sjaposjnikow naar de Amerikaanse zóne van Duitsland gevlucht. De militaire correspondent van de „Dispatch", Paul Renker, zegt, dat Sjaposjnikow over de Tsje- choslówaakse grens is gekomen en als politiek vluchteling asyl heeft gevraagd. Hij wordt in een Amerikaans kamp bij München ondervraagd en vertelde, dat hij werkzaam is geweest bij de gene rale staf van het Rode Leger op de afdeling, die verantwoordelijk is voor het uitwerken en eventu eel uitvoeren van oorlogsplan nen. aldus Reuter. Het Tweede Kamerlid C. van den Heuvel (AJt.) heeft aan de Minister van Financiën de vol gende vragen gesteld: 1. Is het de minister bekend, dat in de inspectie Zaandam aan tal van mensen, die geheel en al op onderstand zijn aangewezen en in tehuizen worden verpleegd, belastingaanslagen worden opge legd, welke, voor wat het belast baar inkomen betreft, zijn geba seerd op de verpleegkosten, wel ke geschat worden op 1118 per jaar, vermeerderd met de waar de, die men aanneemt voor ge schonken kleding (oude e* nieu we), en andere giften» 2. Is de minister bereid aan deze toestand een einde te maken en te doen intrekken de aan deze mensen opgelegde aanslagen voor 1948, 1949 en 1950 (door de ver hoging van het belastingvrije be drag zal in 1951 deze situatie, vanzelf ophouden)? 3. Zijn er nog meer inspecties in ons land, waar men geheel op sociale bijstand aangewezenen en verpleegden in tehuizen voor ouden van dagen op deze w^fze de levensavond verontrust* Het Tweede Kamerlid Goed hart (Arb.) heeft aan de Ministers van Oorlog en van Sociale Zaken de volgende vragen gesteld: 1. Is het juist, dat enkele werkgevers van de jongste her halingsoefeningen gebruik heb ben gemaakt om personeelsleden, die aan deze oefeningen moesten deelnemen, te ontslaan? t. Kunnen de ministers mede delen hoeveel dergelijke ontslag verleningen zijn voorgekomen en welke maatregelen zij zullen ne men ter bescherming van de maatschappelijke belangen der betrokken dienstplichtigen? NASLEEP VAN DE ZAAK MACARTHUR. Da Amerikaanse minister van Defensie, generaal George Mar shal, is Maandag met de verdedi ging van president Vramans poli tiek in het Verre Oosten begouns* in antwoord op de critiek van MacArthur. Marshall legde zijn verklaringen af op een geheime ritting van de senaataeommirie van onderzoek. Volgens de eerste berichten zijn Zondag ongeveer 200 mensen om het leven gekomen bij een aardbeving in de Midden-Ameri kaanse republiek El Salvador. Een onbekend aantal personen werd gewond. El Salvador is de kleinste van de zes Midden-Amerikaanse re publieken met een bevolking van 2.150.000 zielen. San Salvador is de hoofdstad. De ambassade van El Salvador te Washington heeft Maandag bekend gemaakt, dat niet-offf- ciële berichten waren ontvange». dat de aardbeving de steden Ju- cuapa en Chinameca, 140 km va* San Salvador verwijderd, had ge teisterd. De berichten gaven ket aantal doden als 200. ;ens het officiële verslag be- ■egge het begin van het Koreaanse com gon Volge >n h*j met te zeggen, dat er van flict tot het huidige ogenblik geen onenigheid tussen de president, de minister van defensie en de ver enigde chefs van staven was ge- VrFnf'voegde hier aan toe, dat er wèl fundamentele verschillen in beoordeling waren geweest tussen MacArthur aan de ene kant en de president, de minister van defensie en de verenigde chefs van staven aan de andere kant. Marshall verklaarde verder, dat de verenigde stafchefs de econo mische blokkade van China wilden verscherpen door de export van materialen naar dit land via Hongkong stop te zetten. „De BrftM regering' hoopt Bat wanneer het huidige Chinese ai fensief ln Korea zal zijn dood ge lopen, <Je toestand gunstig m gfjn om te onderhandelen. Er ls echter samenwerking va* weerskanten vereist en wij beft ben het recht ons thans tot tk Chinezen te wenden, om hen on» hun vredesbijdrage te verzoe ken", ao verklaarde Kennetl Yonger, de Britse minister van Staat, in een toespraak te North ampton. „Wij zijn van oordeel, dat het nieuwe China recht heeft op ziju plaats in de wereld. Wij dringen er op aan, dat de agressie wordt stopgezet. Doch als deze geëin digd is, zien wij niets dat het sluiten van een vredesverdrag in de weg kan staan." 5 regels 75 cent; ct.; minimum per immer, of: Adres leer. amiddags 2 uur lire leiders uitno- indelingen te be- loor het voorgeno- an van president it worden opgege- Arthur was mede- ïdien de Chinezen van de V. N. bui van Korea zouden met bombarde- ïnnen antwoorden. I van het verhoor ■en tot dusver ge- boodschap voor Issie van stafchefs r, die op 9 Januari in. In deze bood- ,m. verklaard, dat ,ng onder de ver- het bijzonder on- met de Engelsen zijn. Bij een blok- positie van Hong- wang van de han- na en Engeland in 1. Aan een maritie- van de Chinese uiming van Korea ieerden of stabili- Dositie der verbon- irea vooraf moeten Vogt en drs. H. J. directeur en hoofd ïg gesproken woord '.R.O., zijn gisteren irnhard op het pa- ontvangen, .-deputatie bood de que van 40.000, t opbrengst van en- ;en, die de A.V.R.O. e treinen" ten bate ins Bernhardfonds" seerd. Prins Bern- ;r en regent van dit 'erdracht was mede vice-voorzitter van ihardstichting, prof. Pompe uit Utrecht. tiikbaar stellen voor lijking der televisie )ok is zij niet bereid e te geven voor een bsidie in de eerst in. Wel is de rege- de exploitatiekosten r te Lopik voor haar ïemen. end hadden de om- gen te kennen ge- ij bereid waren de amma's gedurende /ee jaren te verzor- >r iedere vereniging an 300.000 zou uit- ar verdere risico's iet te dragen, ngen acht men het 'ten dat Philips, nu nt van de regering vorden, de televisie- op groter schaal n. Of dit in samen- de omroepvereni- schieden, is nog niet .arover zullen ver- ;rs der omroepver- bespreking hebben ie van Philips. lebben Dinsdag het che voorstel ver een Japans vredes- loen opstellen door gendheden van de i, inclusief eommu- i. ikaanse ministerie indse Zaken ver- de opzet van het rstel was een „dub- >uw van woningen ing volgens de wet iële oorlogsschaden worden met in- lei j.l. alleen rijks- i verleend, indien financiering is ge indien ten aanzien 'oningen door de •raai van de weder- ie volkshuisvesting financieringsvoor- Hansweert Walsoorden 5.29 5.39 5.53 6.03 ZON- EN MAANSTANDEN. ZON op onder Mei. 9 4.58 20.16 10 4.56 20.18 11 4.54 20.19 MAAN op onder 6.09 7.02 8.06 0.34 1.14 die ongeveer een jaar geleden nog zeer gebrekkig was is thans aan. merkelijk verbeterd. De K.P.M. onderhoudt een gere gelde verbinding van Singapore uit. Verse groenten, die vorig jaar nog zo goed als niet te krijgen waren, zijn thans in het gebied aanwezig door de exploitatie van vastgesteld als aarum voor ae aanstajande algemene verkiezin gen, de eerste sedert November 1946. Het besluit hangt af van de aanvaarding door de Nationale Vergadering van een wetsontwerp volgens hetwelk zij haar zittings- tijd einde Juni tn plaats van No vember /beëindigt. net is met net eerste geoeeite van het bestaande kanaal, dat men verbreedt. In de buurt van Amsterdam werden reeds enige verbredings- werken uitgevoerd, maar helt is wel het eerste gedeelte, dat in de omgeving van Utrecht tot uitvoe ring komt. De mogelijkheid bestond hiertoe, ue pers verKiaaror, uat langs net te verbreiden kanaal een strook grond wordt gereserveerd, waar door de mogelijkheid open blijft in de toekomst een verdere verbre ding tot stand te brengen, die het Merwedekanaal een bodembreedte zal geven van plm. 74 en een op pervlaktebreedte van plm. 30 me ter. xii xxex ixanooi ini xj. v. vau Wight geraakte het 4684 ton me tende Zweedse schip „Travianco- re" im ibrand. Hier kon echter met behulp van andere schepen het vuur worden geblust. Ook de Nederlandse sleepboot „Witte Zee" was ter assistentie uitgevaren. van Wederopbouw esting heeft door de beschikking in ing van het verle- tsgoedkeuringen (el genomen omdat lieden een oneven- iantal woningen in sector in uitvoering wera genomen, voordat de voor lopige financiering daarvoor tot stand was gekomen. - Bij een wervelstorm, die verleden week op de Philippijnen gewoed heeft, zijn 56 personen om het leven gekomen. De ste den Quezon, Samar en Cavit werden het zwaarst getroffen.

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 1