De ondervraging van MacArthur Chinezen in Amerikaans uniform? missie Zijn ontslag de beslissing van één man Onthulling Verzetsmonument door Prins Bernhard Het Syrisch-lsraelische geschil Koning Faroek getrouwd istuk MAANDAG 7 MEI 1951. 7e Jaargang No. 1722. Verschijnt dagelijks - N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Temeuaeu. In de tweede zitting van de Amerikaanse Senaats commissies, die een onderzoek instellen naar de Amerikaanse politiek in 't Verre Oosten, verklaarde MacArthur o.m., dat de uitvoer van Hongkong naar China in Februari en Maart de Chinezen in Korea aanzienlijk had geholpen. KONINKLIJK PAAR BIJ HERDENKING TE BAARN. een uur overwerk voor WEERSVERWACHTING HOOGWATER. Officieel is te Tel Aviv meegedeeld, dat Israëlische troepen Zaterdag een nieuwe Syrische poging om de hoogte van Tel-el-Moetila stormenderhand te nemen, afgeslagen. De hoogte ligt tenN. van het meer van Galilea. VERKLARING VAN GENE KAAI. ALMOND. i regels 75 cent; 00 voor letnhardfonds i Sowj*t-voor»tel uringen voor van woningen Frankering hfl abonnement: Teineunen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande. Redactie-adres: Noordstraat 55—57 - Terneuzen Tfel- 2510 Na 5 uur Tel. 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 4,55 per kwartaal- Per week 37 cent. Losse nummers 7 cent DE VRIJE ZEEUW Rubriek .fleine Advertenties 5 regels 75 et.; iedere regel meer 15 ct. Vermelding onder nummer Ba- reau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot de* namiddags 2 uur. Advertentieprijs per mm ct.? minimum per advertentie l,8ö- Eerder had hij gezegd, dat de Amerikaanse stafchefs op de hoogte waren van zijn opmars naar de Jaloe in November en dat zij deze opmars goedkeurden. De Sow jet-Unie was niet Ameri ka'® voornaamste tegenstander, maar het communisme in de ge hele wereld, aldus MacArthur en de V. S. zouden elk gebied tegen het communisme moeten verde digen. Als Tsjiang Kai-Sjek be sloot het Chinese vasteland aan te vallen, zouden de V. S. hem „redelijke hulp" moeten geven. Voorts was MacArthur van mening, dat de andere leden van de V. N., die deelnemen aan de strijd in Korea, veel grotere strijdkrachten zouden moeten zenden. Over het bombarderen van Mandsjoerije zei hij, dat de Chi nezen een ultimatum moest wor den gesteld dat, als zij weigerden een wapenstilstand te overwegen, de V. S. na een redelijk tijdsver loop militaire en economische sancties zouden treffen. Dit zou zender twijfel bombarderen ten N. van de Jaloe inhouden, aldus MacArthur. Zijn ontslag door Truman noemde hy de „beslissing van één man". De openbare mening en de geschiedenis zouden het uiteindelijke oordeel vellen. Hij kwalificeerde de Engelse troepen in Korea als „schitte rend", de Franse als „eerste klas" en de Turken als „prachtig". De enige critiek, die hij op de troe pen had, was dat er te weinig waren. Naar zijn mening was de Ame rikaanse luchtmacht groot ge noeg om bombardementen in het Verre Oosten uit te voeren en daarbij voldoende kracht te be houden om de Sowjet-Unie af te schrikken. Een landing van de Chinese nationalisten op het vas teland zou niet door de commu nisten kunnen worden verijdeld MacArthur was het volkomen eens met het Amerikaanse voor stel tot het instellen van een wa penembargo tegen communistisch China, dat ingediend zou worden De maatregel had echter al di rect genomen moeten worden. MacArthur was het eens met de aanbevelingen van de staf chefs eind Maart, dat de voor waarden van een wapenstilstand of een staken van het vuren in Korea geen erkenning van een zitting nemen van communistisch China in de V. N. Op de vraag, of hij vertrouwen had in de onkreukbaarheid van de stafchefs, antwoordde Mac Arthur dat hij volkomen ver trouwen had in beroepsbe kwaamheid en opkreukbaarheid. Oorlog met de Sowjet-Unie is niet onvermijdelijk. Op de vraag van senator Fulbright, of het hem verbaasde te horen, dat de minister van Buitenlandse Zaken (Acheson) in besprekingen op het hoogste niveau bezwaar maakte tegen het ontslag van MacArthur antwoordde deze, dat hij het be sluit van de president om hem te ontslaan nooit aan Acheson had toegeschreven. Verder verklaarde MacArthur, dat de bondgenoten van Amerika de actie in Korea niet ten volle hebben gesteund en dat dit „een van de grootste fouten was, die zij hebben gemaakt. „Ik begrijp niet, waarom zij dat niet deden. Het was in strijd met hun eigen belang. Voor zover mij bekend is, wordt geen materiële poging ge daan de kracht van onze troe pen te versterken." Aan zijn verklaring dat zijn rapporten aan de V. N. door de ministeries van Buitenlandse Za ken en Defensie werden gecen sureerd, voegde MacArthur toe, dat hij daarmee niet bedoelde dat daar een duistere of onzui vere bedoeling achter zat. MACARTHUR GETUIGT. ,Het is mogelijk China te treffen en de Koreaanse oorlog te win nen, zonder afbreuk te doen aan de militaire paraatheid der Ver enigde Staten om aanvallen in an dere gebieden af te slaan", zo ver klaarde MacArthur Zaterdag. Het zou slechts een klein gedeelte van de totale kracht der Verenigde Sta ten vergen om de campagne uit te voeren, die hij zich voor ogen stel de. Het is mogelijk, dat uitvoering van zijn plan uitbreiding der Ame rikaanse zee- en luchtstrijdkrach ten in het Verre Oosten zou vra gen, „doch dit zou zonder moeilijk heden en zonder nadeel voor Ame rikaanse militaire verplichtingen elders in de wereld kunnen geschie den". MacArthur deelde de senaats commissie mede, dat plannen wa ren opgesteld om de verbonden strijdkrachten in geval van nood uit Korea weg te voeren en naar Ja pan over te brengen. Wat er dan verder zou moeten gebeuren, was afhankelijk van het verloop van de strijd of van de hem verstrekte richtlijnen. Daarop werd hem de vraag ge steld: „Wat zou er volgens u moe ten gebeuren, indien de door u voorgestane politiek werd aan vaard en de Chinese strijdkrachten tot over de Mandsjoerijse grens werden teruggeworpen, zonder dat dit de regering te Peking zou kun nen bewegen een vredesverdrag te tekenen Antwoord van MacArthur: „De Chinezen zouden dan geen nieuwe offensieven meer kunnen inzetten en ik meen, dat zij realistisch ge noeg zouden zijn om hun nederlaag te aanvaarden en een redelijk vre desverdrag aan te gaan". „Het is indien rrujn politiek wordt aanvaard, niet nodig", vervolgde de generaal, „dat er in Korea een strijdmacht der Verenigde Naties wordt gehandhaafd die in grootte ook maar enigszins gelijkt op de huidige, want wij zullen dan de oorlog winnen". MacArthur bevestigde indertijd op zijn by eenkomst op het eiland Wake met president Truman te hebben gezegd, dat de tweede Ame rikaanse divisie in Januari 1951 van het Verre Oosten naar Europa zou kunnen worden overgebracht. Volgens MacArthur was er geen methode om verrassingsaanvallen van een vijand te voorkomen. „Als men niet gereed is op het ogenblik van de aanval, zou men overwel digd kunnen zijn vóór allerlei fac toren een tijdsverloop hebben ver schaft om de verdediging op te bou- WCOp de vraag of hij voorstander was van het plan van de vroegere president Hoover, die de strijd- krachten van de V.S. wil concen treren voor de verdediging van het Amerikaanse vasteland, antwoord de MacArthur, dat hij niet verwik- H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Bernhard hebben deelgeno men aan de dodenherdenking bij het monument voor de gevalle nen op het stationsplein te Baarn. Het Koninklijk Paar legde een grote krans van aronskelken bij het monument neer. Toen de twee minuten stilte waren ver streken, bracht een muziekcorps het Wilhelmus ten gehore. Bij het verlaten van de herdenkings plaats groette Prins Bernhard het detachement Ambonezen, dat in de stille stoet had medegelo pen. keld wil raken in politieke debat- t6Hij bepleitte verder het afschaf fen van de oorlog door alle landen. Hij zei, dat Japan, geschokt door de verschrikkingen van Hirosjima en Nagasaki, in zijn nieuwe grondwet de oorlog onwettig had verklaard. De grote mogendheden moeten een gelijke oplossing zoeken, aldus Mac Arthur, ieder echter op voorwaar de dat de anderen hetzelfde doen. De Amerikaanse minister van Defensie, Marshall, had hem ver leden jaar herfst gemachtigd, de 38ste breedtegraad te overschre den. Alle vragen over het schep pen van een bufferzone langs de Mandsjoerijse grens verdwenen, toen de Chinezen aan de oorlog gingen deelnemen, aldus MacAr- thZaterdagavond is MacArthur na de zitting van de senaatscommissie uit Washington naar New York vertrokken. Op de vraag of hij nog terug zou komen antwoordde hu: „Ik denk van niet, ik ben nu klaar Prins Bernhard heeft Zaterdag middag te Roermond een monu ment onthuld ter ere van de ge vallenen van het verzet in Lim burg. Zelf had Zijne Koninklijke Hoogheid reeds eerder het be schermheerschap op zich willen nemen van het comité, dat voor de oprichting van dit monument heeft gezorgd. Te half tien arriveerde de Prins te Roermond, komende van het vliegveld Beek in Zuid-Limburg. Vóór de plechtigheid was er ten stadhuize een kleine receptie. In de versierde raadzaal waren tal van geestelijke, burgerlijke en mi litaire autoriteiten aanwezig. Om drie uur begon de plechtige onthulling van het monument op het Swartbroekplein, een knoop punt van grote verkeerswegen tussen Noord en Zuid. Na een kort woord van welkom door de voorzitter van het comi té, mr E. Delhougne, zong het Koninklijk Roermonds Mannen koor het „Beati mortiu. Vervolgens nam de Prins het omhulsel van het monument weg en legde hij als eerste een krans van witte seringen en aronskel ken. SLACHTOFFERS VAN HET VERZET. Evenals vorige jaren doet de Stichting 1940-1945 ook dit jaar weer een beroep op allen om één uur over te werken ten bate van de nagelaten betrekkingen der slachtoffers van het verzet tegen de Duitse terreur. Chinese beschuldiging. men met honderd ton oorlogs buit uit Korea. Uitgebreide voor- In het oostelijk gebied van het UUJL centrale front trokken patrouil- Het Chinese Rode Kruis heelt zorgsmaatregelen waren getrof- les op tot even ten Z. van de aan het internationale Rode fen ()m de aankomst van deze 38ste breedtegraad. Evenals in Kruis een bericht gestuurd, waar- eerste zending buitgemaakte de andere frontgebieden schijnt jn de Amerikanen ervan worden ooriogsgoederen geheim te hou- de Chinese hoofdmacht over een beschuldigd, in het gebied vian den beeft onder deze lading onbepaalde afstand te zijn terug- Wonsan Chinese krijgsgevange- kanonnen gezien met Russische getrokken, slechts kleinere dek- nen gebruiken als proefkonij- tekenen, kingseenheden achterlatend. Ge- nen" voor „bacteriologische wa- meldt wordt, dat enitge duizenden pens", aldus heeft persbureau Chinese soldaten, waarvan som- „Nieuw China" gemeld. Namens Prinses Wilhelmina legde haar secretaresse, mei. Gel- dens, een krans m de vorm van een witte ster met een gouden K Andere kransen werden gelegd door de Commissaris der Komn- gin, door burgemeester Geulians in de stadskleuren, door de nader Militaire Willemsorde, de heer T-Tnlsnas door vertegenwoordi- cers van de Stichting 1940/194- het Limburgse verzet, de Lim burgse jagers, ex-politieke gevan genen en de Ned. Bond voor oor- l0ff SS werd uitmseroken door het Tweede Kamerlid Pe ters Deze schetste de achter grond van het verzet door de aan haling van de geschiedenis van één aan de hoorders onbekende man, die echter wèl in de menigte stond. Veertien dagen en nachten had hij met polsringen aan een muur vastgeklonken gestaan, na dat de vijand hem door verraad in handen had gekregen. Hu over leefde de dodenmars van 53 km van het éne kamp naar het ande re en bleef met 50 anderen over van een groep van 500 man Aan de hand van deze geschie denis toonde spreker het risico van de verzetsdaad van de man nen, die wisten wat hun te wach ten stond als zij werden gegre pen. „Had de vijand overwonnen dan zouden we hier met als vru« mannen bij elkander staan, al dus spreker, „want wU kennen nu de plannen, die de vijand met jns gehele volk voor had." Vervolgens weidde hij uit over het aandeel, dat naast de leken de Limburgse geestelijkheid In het verzet had. Uit het diocees Roermond werden 79 geestelij ken in de kerkers geworpen en 24 van hen betaalden met hun leven voor hun trouw aan Vor- tenhuis, Vaderland en Kerk. Zich richtend tot Prins Bern hard besloot spreker zijn rede met de woorden: „Zeg dan Ko ninklijke Hoogheid aan Hare Ma jesteit, onze hoogvereerde Konin gin, dat in dit gewest een volk leeft, dat het zich tot een plicht en een eer rekent, de kostbare erfenis dezer helden van geslacht op geslacht over te dragen. Een volk, dat trouw zal blijven.' migen Amerikaanse uniformen droegen, met 500 paarden in het geibied ten N. van Kapjong in noordelijke richting trokken. Op het oostelijke front rukten geallieerde patrouilles uit ooste lijke richting op naar Indje, maar ten Z.W. van de stad sloegen ongeveer 500 Chinezen een aan val van Zuidkoreanen af, die na zware gevechten op hun oude stellingen terugtrokken. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Maandagoch tend tot Maandagavond. Kouder. Half tot zwaar bewolkt met plaatselijk enige regen. Matige wind, hoofdzakelijk tussen Noord en Oost. Kouder. DINSDAG 8 MEI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 3.03 3.38 4.18 4.28 n.m. 4.44 4.54 Een woordvoerder van het Is-1 ochtends een tegenaanval hadden raelische leger heeft verklaard gedaan en de positie in de betwis ZON EN MAANSTANDEN. dat Syrië bezig is stellingen bin nen de gedemilitariseerde zóne ten N.W. van het meer van Gali lea te consilideren en te verster ken. Dit betekende een schending van het bestand. In de afgelopen vier en twintig uur zijn bij grensgevechten 27 Israëliërs gedood en rium 20 ge wond. Aan Arabische zijde vielen twee doden en twee gewonden. Een Israëlische woordvoerder te Tel Aviv weigerde commen taar te geven op het Syrische be richt. Hij zeide, dat waarnemers van de V. N. in het gebied van de incidenten waren geweest. De Syrische premier, Khaled Azim, heeft Zaterdag een tele gram gestuurd aan de Syrische afgevaardigde bij de V. N.. Hem wordt •meegedeeld, onmiddellijke 329 optreden te verzoeken om een 4.04 einde te maken aan de „Israëli sche aanvallen." Een woordvoerder van het Is raëlische leger heeft Zondagmor- ZON op onder Mei. 7 5.01 20.13 8 4.59 20.14 MAAN op onder 5.01 5.30 22.34 te gedemilitariseerde grenszone hadden gestabiliseerd. De Syriërs moesten gesneuvelden en gewon den achterlaten. Volgens de woordvoerder beheersen de Israë liërs thans een hoogte waarvan zij de Syriërs hadden verdreven na hevige gevechten van man te gen man. Deze hoogte beheerste het gehele Jordaandal en de del ta. Een Syrische militaire woord voerder verklaarde, dat vijf Is raëlische vliegtuigen woningen te Sjamalna in de gedemilitariseer de zone ten noord-westen van het Meer van Galilea Zondagochtend twintig minuten hadden gebom bardeerd. Het bombardement was „hevig". Andere Israëlische vlieg tuigen bombardeerden een Syri sche legerpost op Syrisch gebied ten oosten van de Jordaan, aldus de woordvoerder. Israëlische ar tillerie had Sjamalna beschoten. Een andere Syrische woord voerder zeide. dat meer dan 100 Israëlische soldaten bij drie ge- gen verklaard, dat het schieten concentreerde aanvallen op Sja- aan de Israelisch-Syrische grens malna waren gesneuveld. Al deze de gehele nacht voortduurde. aanvallen, die Zondagochtend Een Israëlische militaire j vroeg waren ondernomen en ge- woordvoerder verklaarde Zondag, 23.40dat Israëlische strijdkrachten des steund werden door artillerie- en mortiervuur werden afgeslagen. In Korea gesneuveld. In Korea is, 44 jaar oud, ge sneuveld luitenant-kolonel K.O.N. Foster, commandant van het eerste bataljon van „The Royal Northumberland Fusiliers'zo bericht „The Times". Luitenant-kolonel Foster heett in de tweede wereldoorlog o.a. deelgenomen aan de strijd om Walcheren en andere operaties in ons land. Voor zijn aandeel in de verdrijving der bezetters van Walcheren is hij destijds be noemd tot ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw.- Britse verliezen in Korea. De Britse verliezen in de laat ste zware gevechten tussen 22 April en 3 Mei bedroegen 1075 ge sneuvelden, gewonden en vermis ten. Vele troepen hadden zich in de gevechten buitengewoon onder scheiden. Van het 1ste Bataljon Gloucestershire Regiment was het b.v. bekend, dat het drie da gen en nachten lang volkomen geïsoleerd hiad stand gehouden. Zuidkoreaan.se voorwaarden. De Zuidkoreaanse ambassade te Washington heeft met toe stemming van de Zuidkoreaanse minister van Buitenlandse Zaken verklaard, dat Zuid-Korea de ver eniging van Korea tot aan de Ja loe, die de grens vormt tussen Korea en Mandsjoerije, als min ste voorwaarde stelt voor een re geling van de Koreaanse kwestie. Een Ethiopisch bataljon. Zondag is in een Zuidkoreaan se haven een Ethiopisch bataljon infanterie aan wal gegaan. De Ethiopische strijdmacht brengt het aantal landen, dat materiële hulp verleend aan Korea, op 17. N oord-Koreaans legercommuniqué. Het Noordkoreaanse legercom muniqué van Zaterdag meldt, dat Noordkoreanen en Chinese vrij willigers de tegenaanvallen van de vijand in afzonderlijke delen van het front afslaan. Op 5 Mei zijn zeven vijandelijke vliegtuigen neergeschoten, aldus het commu niqué. Het Engelse motorschip „Eury- medon" is te Liverpool aangeko- De strijdkrachten van de V.N. hebben Zaterdag en Zondag het initiatief in alle sectoren behou den. In het westen en in het oos ten verzetten de Chinezen zich hevig. De artillerie en de lucht macht maakten vele slachtoffers onder de tegenstanders. Geallieerde tanks trokken Oei- djongboe, 19 km ten N. van Seoel, weerbinnen, maar troffen daar geen Chinezen aan. „Hoewel de vijand op het ogen blik elk contact mijdt, menen wij ZEEPOST. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De da ta, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan tussen haakjes achter de naam van het schip vermeld: Indonesië m.s. „Willem Rups" (23 Mei); Nieuw Guinea s.s. „Billi- ton" (10 Mei); Antillen m.s. „Hele na" (10 Mei); Canada s.s. „Ameri can Defender" (9 Mei); Australië m.s. „Sibajak" (7 Mei). kan overgaan," aldus verklaarde generaal Almond, commandant van het tiende korps, Zondag na een bezoek aan het centrale front. „Wij staan klaar om hem be hoorlijk te ontvangen. Onze stel- - lingen zijn uitstekend en de man- gëneraal Ridgwayr generaal Van schappen en het materiaal zijn Fleet en ik zelf, dat hij in de gereed voor de strijd," zo voegde komende dagen tot een aanval de generaal er aan toe. De 31-jarige Koning Faroek I van Egypte is Zondagmorgen te 10 uur in het huwelijk getreden met de 17-jarige Narriman Sadek, dochter van een Egyptisch bur ger. Toen de korte Mohammedaan se huwelijksplechtigheid in het Koebbehpaleis te Caïro was ge ëindigd, weerklonk een saluut van 101 kanonschoten over de met vlaggen versierde stad. For maties vliegtuigen van de Egyp tische luchtmacht, waaronder Straaljagers, vlogen over het pa leis en lieten hun vleugels ten groet zakken. Bij de huwelijksplechtigheid was de bruid niet aanwezig. Zij was op dat ogenblik in haar villa te Helipolis, op verscheidene kllo: meters afstand. De bruid isbij de Mohammedaanse huwelijks plechtigheid meestal niet aan wezig. Narriman Sadek droeg 'n met diamanten bezette bruids japon van wit satijn met een sleep van ongeveer 7% meter lengte. Zij had een diamanten diadeem in het haar. Ook om haar hals droeg zij diamanten. In aanwezigheid van Hofdames wachtte zij daar tot functionarissen kwiamen mede delen, dat zij Koningin was. Het huwelijk werd voltrokken door sjeik Mohamed Ibrahim Sa lem, president van het Opperste Sjarei (Godsdienstige) Gerechts hof. Ten overstaan van de sjeik pakten de Koning en Moham med Aly Sadek Bey, oom van de bruid en gezant in Nederland, eikaars rechterhand vast. Func tionarissen bonden de handen samen met een zijden zakdoek De sjeik legde zijn handen op de zijden zakdoek en citeerde zinnen uit de Koran en verbond de Koning en Narriman Sadek daarop in het huwelijk. De Koning en de oom van de bruid tekenden daarop de huwe- lijksacte van rijk versierd perka ment. De Koning en zijn echtgenote ontmoetten elkaar voor het eerst in 1949 in een juwelierszaak te Caïro. Narriman Sadek verbrak kort daarop haar verloving met een Egyptische jongeman. Dit is het tweede huwelijk van de Koning. Uit zijn eerste huwe lijk met Parida werden 3 doch ters geboren. Hij scheidde van Farida in 1948. Ter gelegenheid van zijn huwe lijk zal de Koning 3000 acres grond, aan de Kroon toebeho rend, in de Nijldelta verdelen. Deze grond zal verdeeld worden onder de fellah's, die bovendien een huis, een koe, een ezel, zaai graan, meststoffen en een bank biljet van 5 pond zullen ontvan gen. Op het ogenblik, dat de bruid vergezeld van Prinses Fawzia. de zuster van de Vorst, in de sier lijke rode auto stapte om naar het Abdin-paleis te rijden, weer klonken 101 kanonschoten. De geestdriftige menigte juich te de jonge Vorstin langs de met bloemen bestrooide straten toe. Overal in de stad waren schit terende praalbogen opgericht. minimum per timer, of: Adres er. middags 2 uwr re leiders uitno- delingen te be- or het voorgeno- i van president worden opgege- -thur was mede- [ien de Chinezen in de V. N. bui- -an Korea zouden met bombarde- uen antwoorden, van het verhoor i tot dusver ge- boodschap voor iie van stafchefs die op 9 Januari In deze bood- i. verklaard, dat l onder de ver- het bijzonder on- met de Engelsen ijn. Bij een blok- isitie van Hong- ang van de han- i en Engeland in Aan een maritie- van de Chinese ming van Korea arden of stabili- sitie der verbon- ïa vooraf moeten fogt en drs. H. J. recteur en hoofd gesproken woord ..O., zijn gisteren ihard op het pa- itvangen. lejfutatie bood de ie van 40.000, pbrengst van en- die de A.V.R.O. treinen" ten bate 1 Bernhardfonds" xd. Prins Bern- en regent van dit dracht was mede ce-voorzitter van ardstichting, prof. impe uit Utrecht. baar stellen voor ;ing der televisie i is zij niet bereid e geven voor een die in de eerst- Wel is de rege- exploitatiekosten e Lopik voor haar nen. 1 hadden de ora- n te kennen ge- bereid waren de ima's gedurende jaren te verzor- iedere vereniging 300.000 zou uit- verdere risico's te dragen, en acht men het i dat Philips, nu van de regering ■den, de televisie- ap groter schaal Of dit in samen- ie omroepvereni- lieden, is nog niet over zullen ver der omroepver- espreking hebben van Philips. >ben Dinsdag het e voorstel ver ia Japans vredes in opstellen door ndheden van de inclusief commu- aanse ministerie lse Zaken ver- Ie opzet van het -el wan een „dub- w van woningen l volgens de wet le oorlogsschaden worden met in- j.l. alleen rijks- verleend, indien nanciering is ge- idien ten aanzien lingen door de al van de weder- volkshuisvesting 'inancieringsvoor- ZON- EN MAANSTANDEN. ZON op onder Mei. 9 4.58 20.16 10 4.56 20.18 11 4.54 20.19 MAAN op onder 6.09 7.02 8.06 0.34 1.14 merkelijk verbeterd. De K.P.M. onderhoudt een gere gelde verbinding van Singapore uit. Verse groenten, die vorig jaar nog zo goed als niet te krijgen waren, zijn thans in 'het gebied aanwezig door de exploitatie van gen, ae eerste seaert novenroer 1946. Het besluit hangt af van de aanvaarding door de Nationale Vergadering van een wetsontwerp volgens hetwelk zij haar zittings- tijd einde Juni tn plaats van No vember /beëindigt. men verDreeat. In de buurt van Amsterdam werden reeds enige verfbredings- wertoen uitgevoerd, maar het is wel het eerste gedeelte, dat in de omgeving van Utrecht tot uitvoe ring komt. De mogelijkheid bestond hiertoe, grona worat gereserveerd, waar door de mogelijkheid open blijft in de toekomst een verdere verbre ding tot stand te brengen, die het Merwedekanaal een bodembreedte zal geven van plm. 74 en een op pervlaktebreedte van plm. 30 me ter. terne Zweedse schip „Travainco- re" in ibrand. Hier kon echter met behulp van andere schepen het vuur worden geblust. Ook de Nederlandse sleepboot „Witte Zee" was ter assistentie uitgevaren. an Wederopbouw ting heeft door le beschikking in g van het verle- 'oedkeuringen genomen omdat den een oneven- ïtal woningen in or in uitvoering voordat de voor- ing daarvoor tot stand was gekomen. Bij een wervelstorm, die verleden week op de Philippijnen gewoed heeft, zijn 56 personen om het leven gekomen. De ste den Quezon, Samar en Cavit werden het zwaarst getroffen.

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 1