®i| de bollen dit ffi Wi Bw ""HZ tot pakje UIT OE PROVINCIE Uitslag van het Muziekconcours te Hulst. SPORTNIEUWS WEK DE GAL IN UW LEVER OP VRIJHEID BLIJHEID ORANJEBOOM BIER! RECHTSZAKEN Verhogiag normen voor li fc [sociale bijstand f TERNEUZEN BIERVLIET. CADZAND. EEDE. HOEK. IJZENDIJKE. ZAAMSLAG. WESTDORPE. VOETBAL. DUIVENSPORT. Labourrebellen legen brillen en kunstgebitten M-44 -M wammtv --*& xxxiCc. %s*zt e tél* _c 4neri In verband met de jongste loonronde zijn, naar wij verne men, met ingang van 19 Maart j.l. de maxima en de normen van de rijksregelingen voor sociale bijstand (waaronder de overbrug gingsregeling) met 5 proeent ver hoogd. WEG VERBETERINGEN IN W. ZEEUWS-VLAANDEREN. 't Is nu eenmaal een noodzake lijk kwaad, dat drukke verkeers wegen van tijd tot tijd een nieuw wegdek krijgen. Op zichzelf een verheugend verschijnsel, doch voor regelmatige weggebruikers een steeds terugkerende bron van ergernis. De wegomleggingen zijn meestal niet berekend op het drukke verkeer. De laatste jaren heeft West Zeeuws-Vlaanderen wel behoor lijk zijn part gehad in de verbe tering van wegen. De nieuwe weg DraaibrugSluis kwam gereed, een nieuwe betonweg dwars door Schoondijke, een nieuwe weg HoofdplaatBiervliet. Maar Zeeuws-Vlaanderen is er nog niet. Allereerst is er thans de aanleg van een nieuwe betonweg dwars door Breskens. Om deze te kunnen aanleggen moest er eerst een noodweg gelegd worden om het drukke verkeer van en naar de boot te kunnen verwer ken. Het werk wordt uitgevoerd door de firma Dijk en Petit en wordt met grote energie aange pakt. Een belangrijke verbetering dus, maai- wel erg jammer, dat dit werk juist moet worden uit gevoerd vlak voor het zomersei zoen. Voorts is men bezig met de aanleg van een riiwielpad langs de weg OostburgSchoondijke, Ook dit is voor deze beide ge meenten van groot belang. Voor al met het aan- en uitgaan der scholen in beide gemeenten ma ken de scholieren per fiets druk gebruik van de smalle verbin dingsweg. Er zijn hierdoor al enkele ma ten ongelukken gebeurd en ge lukkig wordt een goed rijwielpad nu spoedig aangelegd. Voor dit werk moest er eerst een sloot worden gedempt en enkele dui kers vergroot. Ook aan het nieuwe wegvak van Oostburg naar Waterland- berkje wordt hard gewerkt. Jammer dat de aannemer te kampen heeft gehad met het slechte weer. Deze weg wordt be langrijk verbreed, terwijl de be ruchte honderd bochten tot een minimum zijn beperkt. Ook deze weg wordt een betonweg. Deze verbinding zal vooral voor Aar denburg en Sluis van groot be lang zijn. Thans wordt het verkeer van Waterlandkerkje naar Oostburg angelegd dwars door de polder. Ook de bussen van de Z.V.T.M. rijden deze slechte binnenweg. Weliswaar met het oudste mate riaal, doch dat ondanks de slech ts weg het bus verkeer over Wa- lerlandkerkje blijft lopen, is wel een aparte vermelding waard. Wanneer het wegvak Oostburg -Kerkje gereed zal zijn geko men, worden de beruchte kinder hoofdjes van Turkije onderhan den genomen. Ook hier komt een rladde betonweg te liggen. Als deze beide nieuwe wegen een feit zijn geworden, zal Waterland kerkje uit haar isolement zijn verlost. Jammer dat een dringende vegverbetering, n.l. de verbin ding dwars door de gemeente LJzendijke met Oost en West Zeeuws-Vlaanderen nog niet op het lijstje der wegwerken kan worden genoemd, 't Zou anders heus geen overbodige luxe zijn. Gouden Jubileum. .Nnadag j.l. herdacht onder gro- ce belangstelling de heer A. A. Dieleman, stationschef le klasse alhier de dag van zijn gouden jubi leum bij de spoorwegmaatschappij V!echel enTerneuzen, later N.S. Onder de aanwezigen merkten wij oan. op de heren mr S. van Houten, hoofdinspecteur der N.S. te Breda, P. van Oortmerssen, in specteur der N.S. te Nijmegen en L. F. Dubois, inspecteur der N.S. te Terneuzen, de stationschefs van Axel, Sas van Gent en Hulst en het voltallige personeel van het station Terneuzen. De chef van de dienst vervoer ier N.S. te Utrecht, de heer W. R. Blankert, huldigde de heer Diele man met zijn jubileum. Hij roem de de buitengewone staat van dienst van de jubilaris, die reeds op 38-jarige leeftijd stationschef van Terneuzen werd, en op zulk »en voortreffelijke wijze dit belang rijke station bestuurt. De heer Dubois feliciteerde de jubilaris namens het gehele perso neel van Terneuzen, waarbij hij tot uiting bracht de vele goede eigen schappen van de jubilaris, wiens werkkracht en hulpvaardigheid spreekwoordelijk is. De onderchefs de heren IJse- üaert en De Schepper complimen- oeerden eveneens de heer Diele man en boden hem ieder namens het personeel een cadeau aan, ter wijl mevr. Dieleman bloemen wer den aangeboden. Tenslotte sprak nog de heer L. van den Broecke, stationschef te Hulst, namens collega's van de ju bilaris. De receptie die ten huize van de heer Dieleman werd gehouden, werd zeer druk bezocht en talrijke bloemstukken bewezen dat de ju bilaris zich in veler achting mag verheugen. Des avonds had in de versierde wachtkamer van het station Ter neuzen een huldigingsfeest plaats, waarbij het voltallige personeel .aanwezig was, dat tot in de kleine uurtjes voortduurde. Meiviering, De afd. Terneuzen van de P. v. d. A. vierde haar Meifeest in het Concertgebouw. Een groot aantal kinderen bezocht 's mid dags de voorstelling van de pop penkast. Des avonds waren de ouderen bijeen. De heer H. v. d. Meer te Vlissingen sprak een Meirede uit. Aan deze avond werd medewerking verleend door de arbeiderszanvereniging „Ar beid Adelt", terwijl een aantal leden een toneelspel „Mensen pakhuis" en een éénacter „De eigenwijs" opvoerde. Jeugdraadfilmvoorstellingen. De Jeugdraad organiseerde Woensdag twee filmvoorstellin gen in het Concertgebouw. In de middagvoorstellingen konden de vele kinderen geen plaats vinden door de overweldigende belang stelling. Hoewel de avondvoor stelling niet „volgeboekt" was, kan de belangstelling toch bevre digend worden genoemd. Er wa ren films over Amerika, Afrika, Griekenland en een tweetal ko mische tekenfilms, welke de heer But vertoonde. Het organiseren van dergelijke voorstellingen vraagt niet alleen een grondige voorbereiding, maar vooral een goede organisa tie. Bij de middagvoorstelling bleek de organisatie zoek. Een 600-tal kinderen in toom te hou den valt niet mee! Gelukkig dat hulpvaardige handen van politie en enkele anderen orde brachten in de onverwachte chaos aan de loketten. lie -i hier een De Jeugdraad steek vallen. Oudermiddag Ambachtsschool. In de Ambachtsschool werd Woensdag een Oudermiddag ge houden. De directeur de heer A. de Nie deelde ons in een onder houd mede, zeer tevreden te zijn over de belangstelling van de zijde der ouders. Omdat leerlingen uit zoveel verschillende plaatsen de school bezoeken is het organisatorisch onmogelijk in meerdere plaatsen een ouderavond te houden. Daar om werd deze oudermiddag inge voerd. Er wordt zodoende con tact gelegd tussen ouders en le raren, wat groot nut afwerpt. Enerzijds bij eventuële moeilijk heden der leerlingen op school en anderzijds op omstandigheden thuis. Bij minder goede rappor- ten b.v. is nader overleg met de ouders wenselijk. Indien dan me dewerking en begrijpen van de zijde der ouders bestaat, kan dit de resultaten in gunstige zin vaak beïnvloeden. De ouders kunnen op de hoogte worden ge bracht met punten, die speciale aandacht vragen en zo nodig hun jongens aansporen; toe te zien op het maken van huiswerk; het thuis leren van lessen enz. En het bezoek a.h.w. aan de lopen de band op Woensdagmiddag heeft wel bewezen, dat deze mid dagen die gewenste belangstel ling van de ouders hebben, om dat velen gebruik miaakten van de gelegenheid zich te onderhou den met directeur en leraren. Wij vernamen tevens dat nog 2 openbare lessen gehouden wor den op 16 en 23 Mei a.s. Deze lessen zijn in de eerste plaats be doeld voor ouders, die leerlingen voor de nieuwe cursus komen aangeven. Ze worden gehouden om in 't bijzonder de school in bedrijf te zien en kennis te ma ken met het werk, dat er ver richt wordt. Hemelvaartsdag. De traditie ontrouw scheen gis teren een milde zon in de morgen uren. Het weerbericht was gunstig geweest en velen maakten een fietstocht door Zuid Beveland en Walcheren. Aan de brug over de Westsluis werd doorgewerkt, waarbij de k(jk- lustigen niet ontbraken. In de mid denhaven arriveerde een deel van de brug, vervaardigd op de Gusto- werven te Slikkerveer, die aan de Middensluis zal worden gelegd. Vele Belgische dagtouristen met auto's en per fiets bezochten onze stad. Een lichte onweersbui verge zeld van een mild regentje in de namiddag hebben de vreugde over deze zonnige dag niet meer kunnen beïnvloeden. Feestelijkheden op de Nationale Feestdag. In een vergadering, die Woens dagavond in de Raadszaal werd gehouden stelde de heer Zuur in zijn welkomstwoord met vreug de vast, dat de hiervoor uitgeno digden zonder uitzondering aan wezig waren. Dit verheugde te meer, daar men, na alle gebeur lijkheden in de voorbije maan den, waaribij reeds dikwijls een beroep op medewerking werd ge daan, soms een „beustemming" kon bemerken. Spontaan namen allen de door hen op te nemen taak voor hun rekemng, en kan dit niet anders dan ten goede komen aan het omvangrijke werk dat zal moeten worden ge daan. Wij voldoen gaarne aan het verzoek tot een opwekking aan al degenen, die een vlag bezitten deze van de gevels der woningen te doen wapperen, de deelnemen de kinderen met de gebruikelijke kleuren te tooien en een zonnig gezicht mee te dragen. In de morgenuren zullen he rauten te paard door de stad gaan en op verschillende punten een proclamatie voorlezen. De route is als volgt: Markt, Burgemeester Geill- straat, Scheldekade woonhuis burgemeester, Westkolkstraat, hoek by de firma Ribbens, Dijk- straat, hoek DykstraatDonze Visserstraat, Tholensstraat, Vloos- wijkstraat, hoek Vlooswykstraat, Noordstraat, Axelse brug, School- laan, Plein Steenkaraplaan, Steen- kamplaan, Plantsoentje Kazerne straat, Emmalaan, Scheldeoord, Leeuwenlaan, Willem de Zwjjger- laan, Julianastraat, Wilhelmina- plantsoen, Julianastraat, hoek Ju lianastraatAxelsestraat terug naar Ziekenhuis, Dekkerstraat, Kerkhoflaan, Rozenstraat, Dok- weg, Moffenschans, Driewegen. De vetgedrukte namen duiden aan waar de proclamatie zal wor den voorgelezen. De route van de optocht, die dés middags om 14.30 uur uittrekt, is als volgt vastgesteld: Wilhelminaplantsoen: Opstelling van de stoet. Julianastraat, Axel sestraat, Dokweg, Azaleastraat, Kerkhoflaan, Axelsestraat, Emma laan, Van Steenbergenlaan, Axel sestraat, Noordstraat, Arsenaal straat, Westkolkstraat, Grenulaan, Schoolweg, Herengracht, De Jon- gestraat Markt, Burg. Geillstraat (ontbinding van de optocht). Motorongeval. Zondag j.l. reed de 35-jarige monteur S. E., alhier, als duo rijder op een motorrijwiel be stuurd door de kantoorbediende W. Smit, wonende te St. Niklaas. In een bocht bij het derde dok verloor de bestuurder, vermoe delijk tengevolge van te grote snelheid, de macht over zijn stuur, waardoor hij kwam te vallen. Voor S. liep de valpartij vrij goed af, doch de duorijder E. brak hierbij een sleutelbeen en werd zijn rechter knieschijf ge- knettsd. Hij werd ter verpleging in net ziekenhuis alhier opgeno men. De riolering. Met de aanleg van de riolering te Biervliet vordert de firma Den Ouden goed. De Gentschestraat en Oudestad en ook de Hoogstraat kwamen al gereed. Thans wordt de sleuf gedolven voor de leiding door de Havenstraat en de singel. Geleidelijk aan kunnen auto's weer dwars door het dorp, het geen sedert weken practisch on mogelijk was. Zeldzame vogels. Op het land van de heer Mussehe in de Zuiddiepe polder heeft een kraanvogelechtpaar een nest ge bouwd. Deze exotische vogels trek ken buitengewone aandacht van vogelliefhebbers. Cadzand heeft er een moderne wafelbakkerü bij. Dinsdagmiddag werd te Cadzand de moderne wafelbakkerü van de heer Iz. Gardeijn, die herbouwd is bij het Zeebad, onder veel belang stelling geopend. Nog vóórdat de wafelbakkerij door burgemeester Leenhouts offi cieel was geopend, kwam de ge hele Cadzandse Kleuterschool 's middags op uitnodiging van de eigenaar per bus naar de duinen, 't Was een feest voor de peuters, die eerst verschillende spelletjes vertoonden en zich daarna te goed mochten doen aan de wafels. Gar deijn kwam er niet met een koop je vanaf, want het merendeel had flinke honger gekregen van het spelen in de duinen. Toen de kleinen weer rustig thuis zaten, begon het officiële ge deelte. Allereerst sprak burgemees ter Leenhouts er zijn vreugde over uit, dat de gemeente Cadzand er weer een strandattractie bh heeft gekregen. Spr. roemde de onderne mingszin van de neringdoenden, die Cadzand tot een bloeiende bad plaats maken. Namens de plaatselijke V.V.V. sprak de voorzitter de heer W. Vermeulen. Deze wees op het be lang dat Cadzand er by heeft om haar strand en duinen op de meest voordelige wijze te exploiteren. Spr. wenste de heer Gardeijn, even als de andere belanghebbenden, een goed seizoen toe. Namens de Kievittepolder, waar onder het Cadzandse duingebied ressorteert, sprak de heer Zeger Risseeuw er zijn blijdschap over uit, dat de strand- en duinexploi tatie zich zo belangrijk gaat uit breiden. 't Zou geen echte wafelbakkerrj zijn als de genodigden geen wafels geserveerd kregen, die prima smaakten. Allen kregen gelegen heid het gehele bedrijf te bezichti gen, waarna de genodigden nog .ge ruime tijd gezellig bijeen blgyen. n& Vlasschuur afgebrand. Woensdagavond is door onbeken de oorzaak brand uitgebroken in de vlasserij van de heer L. de Freeze. De brandweren van Aardenburg en Eede waren spoedig ter plaatse. Al het vlas, evenals de machines, gingen verloren. De vlassery brand de tot de grond toe af. Een onder zoek wordt ingesteld naar de oor zaak. Vergadering „Het Groene Kruis". De vereniging „Het Groene Kruis" hield een algeméne verga dering in het wijlkgetoouw. Aanwezig waren ongeveer 60 leden. In zijn openingswoord vestigde de voorzitter, de heer J. Haakj o.a. de aandacht op het grote aantal bezoeken, dat de zuster in het afgelopen jaar heeft afgelegd. De rekening, dienst 1950, sloot met een tekort van 368.75. Een voorstel van het 'bestuur tot verhoging der contributie werd verworpen, zodat heft tekort op een andere manier moet wor. den (gedékt. De begroting voor de dienst 11954. wérd vastgesteld. Aftredende leden van het toe stuur waren de beren Ds. D. A. ten Haaft en D. W. F. Kaijser, welke werden herkozen. Van de rondvraag werd geen gebruik gemaakt. Het Badhuis. Gedurende de maand April wer den in toet badhuis t.é Hoek 990 boden genomen. Ned. Herv. Kerk. Tot president-kerkvoogd is ge kozen de heer W. Bruijnooge in- plaats van de heer I. de Bruijne; tot kemkvoogden de heren M. I. de Blaeiji en H. Giljam inplaats van de beren I. Schijve en W. van der Hooft. Een liefdadigheidsuitvoering. Ten bate van de St. Vincen- tiusvereniging gaf de toneelclub „ÏJzendijke" een heropvoering van het Zeeuws-Vlaamse spel „De Zondvloed'' van Louis Locke- feer. Evenals in de vorige voor stellingen gaf deze amateurs- groep een prachtige vertolking van het stuk. De hoofdrol, boer Verplanke, was in goede handen. De stugheid en onverzettelijkheid werden bijna onverbeterlijk weergegeven. Zijn stille en vro me echtgenote, de openhartige dochter Janny, en haar onbezorg de, maar toch innerlijk degelijke De uitslagen van het gisteren te Hulst gehouden muziekconcours ter gelegenheid van het 150-jarig bestaan van de „Koninklijke Ste delijke Harmonie" aldaar en van het eerste Lustrum van de Bond van Muziekverenigingen in Zeeuws Vlaanderen had het volgende resul taat: Se afd. Fanfare: „Excelsior", Terhole 42% p, 3e Êrys; „Oefening baart kunst", loofdplaat 49% p., 2e prijs. 2e afd. Fanfare: Chr. Fanfare „Hosanna", Axel teruggetrokken; „St. Cecilia", Phi lippine 43% p., 3e prijs; „Kon. Aardenb. Fanfaren", 45 p., 3e prijs. 2e afd. Harmonie. „St Cecilia", Kloosterzande 49% p., 2e prijs, le afd. Fanfare: „Ons Genoegen", Retranchement 49 p., 2e prijs; „Nut en Genoegen", Nieuwvliet teruggetrokken. le afd. Harmonie: „Concordia", Axel 38% p., 4e pr.; „De Volharding", Zaamslag terug getrokken. Afd. Uitmuntendheid Fanfare: Kon. Muziekver. „Veronica", Zuidzande 52 p., 2e prijs; „Elk naar zijn krachten", Hoek 57% p., le prijs; „Eendracht maakt macht", Groede 58% p., le prijs; Kon. fan fare „Eendragt maeckt magt", Wa tervliet 49% p., 2e prijs. Afd. Uitmuntendheid Harmonie: „Harmonie Terneuzen", Terneu zen 45 p., 3e prjjs. Ere afd. Fanfare: „Harmonie", Oostburg 57 p., le prijs; „Geduld overwint", ÏJzendij ke 56 p., le pr.; „Weldoen door vermaak", Clinge 53 p., 2e prijs. Ere afd. Harmonie: „Oefening kweekt kunst", Schoondijke 52% p., 2e prijs; Kon. Stedelijke Harmonie, Hulst 45 p., 3e prijs. Vaandel (Super) afd. Fanfare: Kon. Muziekver. „Harmonie", Biervliet 66 p:, le prijs met lóf der jury. De door de Bond van Muziekver enigingen uitgeloofde wisselbeker viel dus voor de eerste maal ten deel aan de Kon. Muziekvereniging „Harmonie" uit Biervliet (Diri gent de heer Jasper Anthonisse). Deze vereniging ontving daarne vens voor de zoveelste maal de prachtige door H.M. de Koningin beschikbaar gestelde ere-medaille. Tevens werd door het bondsbestuur een fraaie, artistiek uitgevoerde oorkonde overhandigd. In ons volgend nummer komen wij nader op dit concours terug. vriendin Koosje, werden op voor treffelijke wijze vertolkt. Ook de bijrol van de huishoudster was in goede handen. Bij de heren blonken naast de hoofdrol uit, de vertolkers van de Vlaamse venter, de buurman en de ingenieur. De vertoning was een klinkend succes. Het publiek leefde geheel mee met de ontwikkeling van het verhaal en was vol lof over de prestaties van deze toneelgroep. Het is te hopen, dat dit clubje nog lang bij elkaar zal kunnen blijven om ons ieder jaar te doen genieten van zijn prestaties. De duiven ophouden. In onze gemeente bestaat een ophokplicht voor postduiven. Het is n.l. met het oog op de schade, die de duiven aan de veldgewas sen aanbrengen, verboden de dui ven vóór 's avonds 6 uur vrij te laten. Om narigheid te voorko men wordt de liefhebbers aange raden hieraan de nodige aan dacht te besteden. Badinrichting. Gedurende de maand April werden in de gemeentelijke bad inrichting 1149 baden genomen. Propaganda-avond T.B.C.-bestrijding. Onder voorzitterschap van bur gemeester Trimpe werd in het Verenigingsgebouw een bijeen komst gehouden ter bespreking van het gemeentelijk T.B.C.-on- derzoek, waardoor deze nog ge vreesde ziekte krachtig bestre den kan worden. Nadat de voorzitter de spreker van deze avond de heer Nieu- wenhuijze uit Veere had verwel komd, sprak hij er zijn voldoe ning over uit dat zovelen aan de uitnodiging tot bijwoning van deze propaganda-avond hadden gehoor gegeven, deelde hij mede dat op de secretarie voorberei dingen worden getroffen om te komen tot een massaal onder zoek der inwoners, waardoor een krachtige bestrijding moge lijk zal zijn en veel onheil kan worden voorkomen, gaf hij het woord aan de heer Nieuwenhuij- ze. Op zeer bevattelijke wijze gaf deze spreker een overzicht van het doel en streven der T.B.C.- bestrijding en noemde het ver heugend dat dit streven in het gehele land algemene waarde ring geniet, die niet zal nalaten zeer gunstige resultaten af le - werpen en het percentage der lij ders, dat zich sedert het begin dezer eeuw in dalende lijn be weegt, nog gunstiger te beïnvloe den. In 1900 bedroe© in Neder land het percentage per 1000 in woners 18.38, terwijl in 1949 dit reeds gedaald was tot 2.8%. Sedert 1934 is men begonnen met het bevolkingsonderzoek dat zulke gunstige resultaten oplevert, dat men hiermede in tensief doorgaat en het mag ver blijdend worden genoemd, dat er overal in de lande de bevolking haar medewerking verleent en zich laat onderzoeken. Te Bruinisse, waar 2000 inwo ners werden onderzocht, bleek dat geen enkele ingezetene spo ren van T.B.C. had en dus T.B.C.- vrij kon worden genoemd. Dit is echter een uitzondering, doch over het algemeen kan toch ge zegd worden, dat de T.B.C.-be strijding op de goede weg is. Spr. hoopte en verwachte, dat ook de inwoners van Zaamslag straks, wanneer de gelegenheid tot onderzoek wordt geboden, zich spontaan hiervoor zullen aanmelden. De aanwezigen werden uitge nodigd ieder 10 huisgezinnen te bezoeken teneinde gegevens te verzamelen en daarbij aan te te kenen wie zich op T.B.C. wenst te laten onderzoeken. Bij vol doende aanmelding zal hiermede reeds op 31 Mei kunnen worden aangevangen. Nadat de heer Nieuwenhuijze zijn uiteenzetting had beëindigd, werd gelegenheid geboden tot het stellen van vragen in ver band met deze ziekte en het be volkingsonderzoek, waarvan ve len gebruik maakten. Burgemeester Trimpe dankte de heer Nieuwenhuijze voor zijn belangwekkende voordracht en vertrouwde dat de aanwezigen goede propagandisten zullen zijn opdat ook de inwoners van Zaamslag zich in hun eigen be lang en dat der volksgezondheid zich zullen aanmelden voor het onderzoek. Slachtoffer overleden. De 30-jarige Cam. F. Govaert al hier, die Maandag tengevolge van het springen van een voor carbid- vergassing gebruikt wordende cy linder op het terrein van de 1' Azo te ernstig werd gewond, is in het R.K. Ziekenhuis te Sluiskil aan de bekomen verwondingen overleden. Het slachtoffer laat vrouw en 3 kinderen achter. U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. üUke dag moet uw lever een liter gal in uw ingewanden doen stromen, anders verteert uw voedsel niet, het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPILLETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoelgang op natuurlijke wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onover troffen om de gal te doen stromen. Eist Carter's Leverpilletjes Om het kampioenschap van Nederland. DWSPSV 2—3. EERSTE KLASSE A. SneekLeeuwarden 02; Zwol se BoysAchilles 30; HSCVe- locitas 20; ZwartemeerGo Anead 12; FrisiaBe Quick 1—4. EERSTE KLASSE C. ADO—Hermes DVS 2—2; SW— HBS 3—5; RCH—Volewfjckers 2—3; DWV—EDO 0—0. ZUID I. TWEEDE KLASSE B. GoesRAC 42. DERDE KLASSE D. OostburgBreskens 05; RCS ODIO afg.; De ZeeuwenMid delburg 15 Middelburg kam pioen; BiervlietMETO 24. DERDE KLASSE E. TerneuzenRia 11Clinge Virtus 21; AxelSteen 25; Corn BoysRKFC 14. VIERDE KLASSE G. ONDERAFDELING ZEELAND. RES. EERSTE KLASSE C. Terneuzen 3Ria 2 73; Axel 3 Steen 2 43. Tussen beide laatst genoemde clubs is een beslissings wedstrijd nodig om het kampioen schap van deze afdeling. Biervliet—METO 24. Kort na de aanvang opende de thuisclub de score uit een voorzet van Naeye (10). Ondanks beter samenspel en een betere techniek van METO wist Biervliet deze voorsprong te handhaven, zonder echter uit de vele kansen de voor sprong te vergroten. Ook METO buitte haar kansen niet ten volle uit. Zo werd een strafschop op het Biervliet-doel rakelings naast ge schoten. Na de rust miste METO nog maals een strafschop. Na de gelijk maker nam METO spoedig de lei ding (12). Biervliets achterhoede die zich kranig weerde, kon niet verhinderen dat zij nogmaals ge passeerd werd (13). Wel werd de achterstand tot 23 terug ge bracht, doch vóór het eindsignaal geklonken had, was de achterstand toch weer vergroot tot 24. ClingeVirtus 21. Na een geUjkopgaand begin kwam Clinge er beter in en in de 18e minuut kon Merkx de gasthe ren bij een schermutseling voor het Virtus-doel de leiding geven <10). Vier minuten later was het 20 door een doelpunt van J. de Block. Even later schoot de Virtus- rechtsbuiten rakelings over het doel van Clinge. Na de thee waren de gasten sterker, doch hun veelvuldige aan vallen liepen te pletter op de hech- in de 33e minuut wist Carels Wil- te verdediging der thuisclub. Eerst laert te passeren, toen deze laatste over de bal heentrapte (21). Clinge zag het gevaar tijdig in en ondernam enige tegenaanvallen, bij een waarvan tegen de lat werd geschoten. In de stand kwam geen verandering meer. Een gelijk spel had de verhouding beter weerge geven. Door dit resultaat bracht Clinge zich in veiligheid en zal Steen Ria vergezellen naar de 4e klasse. te stip wees, werd hij door de door Gort genomen strafschop geslagen (11). Een wedstrijd om gauw te vergeten. AxelSteen Z5. Steen nam direct het heft in handen en forceerde reeds in de 5e minuut haar tweede hoekschop. Uit een kluwen van spelers wist de Steen-linksbuiten hieruit het eer ste doelpunt te scoren (01). In de tiende minuut kwam de gelijk maker van de voet van Jonkman, die een pass Van de Velde benut te (11). Met dit doelpunt schijnt Axel al haar kruit verschoten te hebben. By een aanval van Steen werd de linksbinnen aan het hoofd verwond, waardoor hy het veld moest verlaten. Na 35 minuten was het de invallende speler die de stand op 12 wist te brengen. 5 Minuten hierna profiteerde dezelf de speler van een weifeling in de Axelse verdediging (13). Na de thee verscheen een herbo ren Axels elftal binnen de lijnen. Aanvankeiyk werden vele kansen verknoeid, tot na 12 minuten Ver- poorte succes had en de bal over de vallende doelman heen in het net wist te trappen (2—3). Na dit doelpunt was het met Axel gedaan en werd het een eenzydige verto ning. Na 15 minuten scoorde de Steen-linksbuiten onhoudbaar voor Dieleman het vierde Steen-doel punt. Toen de toeschouwers reeds in drommen het veld verlieten, was het de Steen-rechtsbinnen, die nogmaals het doel op de juiste plaats zocht en in de laatste se conden de stand op 25 bracht. Een volkomen verdiende over winning van de bezoekers. H. B. S. I Voetbalkampioen. In de eindstrijd om het school- voetbalkampioenschap van Zee land te Vlissingen won H. B. S. I van Terneuzen twee wedstrijden tegen H. B. S. I, Oostbur® en Nijverheidsdagschool B, elk met 0—1. Door deze overwinningen wer den de Terneuzense scholieren „Kampioen van Zeeland". Zij voerden als tropheeën een wissel beker en een medaille mee naar onze Scheldestad. Kranig gedaan jongens, voor de sporteer van Terneuzen! Corn BoysRKFC Na enige gevaariyke R.K.F.C. - aanvallen volgden even gevaariy ke Sasse aanvallen. Toch waren de bezoekers wel iets in de meer derheid en na 10 minuten drukten zij dit uit door een doelpunt van hun midvoor, die een voorzet van rechts ineens inschoot (01). De gasten bleven het beste van het spel behouden en dank zij hun doorzettingsvermogen lag 10 minu ten later nummer twee in het S,as- se net. Hierna herstelde C.B. zich wat, waarna de strijd tot de rust geiyk opging zonder dat er door een der partyen nog gescoord werd (2—0). Nadat was gedraaid begonnen de gastheren een hevig offensief en reeds na 4 minuten scoorde Sam- pon het eerste tegendoelpunt (21>. Hoewel de thuisclub gerui me tyd in de meerderheid bleef, wist de verdediging der bezoekers zich te handhaven. Plotseling draaiden de rollen volkomen. R.K.F.C. met haar technisch betere spel stichtte verwarring in de Sas se verdediging. In het laatste kwar tier scoorden de bezoekers nog tweemaal, zodat de eindstand 1 4 werd voor R.K.F.C. na een zeer sportieve wedstryd. TerneuzenRia 11. Evenals Zondag j.l. te Sas van Gent leek het er op, dat de Temeu- zenaren met de bloemen naar huis zouden gaan en Ria met de puntjes. Evenals in genoemde ont moeting kwam eerst in de laatste 30 seconden een doelpunt, ditmaal uit een strafschop. Dit doelpunt behoedde Terneuzen voor 'n twee de nederlaag binnen één week. Ria speelde voor de rust met een groot enthousiasme, waarbij een wat ver doorgevoerde forsheid van die züde niet aityd prettig aandeed. De thuisclub, die daartegenover een tamme party voetbal vertoon de, liep vaak in de telkens weer opgezette buitenspelval. Ria scoor de in de 16e minuut na de aanvang het in deze omstandigheden ver diende doelpunt (01). Het was hoofdzakelijk aan de stugge en su bliem verdedigende De Bock te danken dat de score niet werd op gevoerd, terwyi in laatste instan tie Van Kouteren tydig ingreep. Na de rust gaf Terneuzen de toon aan en was er ook weer van voetbal sprake. De vele hoekschop pen en de legio aanvallen lienen evenwel op niets uit. De Ria-doel- man hield zich byzonder kranig en eerst luttele seconden voor het einde, toen de arbiter naar de wit- Duivenmij „De Eendrneht" Terneuzen. Prjjsviucht uit Arras op 3 Mei 1951. Los 7.30 uur. Snelheid «wdc duif 1083,4 m. Deelname 75 duiven. 1. H. Koch en Zn; 2. Chr. mn Driel; 3. J. F. v. de Veen; 4. P. Riemens; 5. Jac. Faas; 6. L. M. Mechielsen; 7. P. Verberkmoes; 8. Fr. Faas; 9. J. de Smit; 10. J. den Exter. IJZENDIJKE Duivenveren. „Steeds, Mueller Prijsvlueht uit Rreteual op Zon. dag j.l. Snelheid eerste duif 12B8 meter per minuut. Afsitand 2110 tan. De eerste 10 prijswinnaars waren: 1. Dm. van der Vlies) 2. A. Ter- mote, 3. J. de Smet, 4. A. Suwjjn 5. Getor. Termorut, 6, 8 en 9 A. Lammens, 7. H. Steenaert, 10. O. Wijffels. Donderdag hebben Labour parlementsleden in het Lager huis de grootste rebellie sedert Labour in 1945 aan het bewind kwam gepleegd. 30 Tot 50 van hen weigerden de regering in het parlement te steunen bij het in voeren van de gedeeltelijke beta ling van brillen en kunstgebit ten. Zij onthielden zich van stemming, hoewel een partijbe vel vóórstemmen eiste. De betreffende clausule werd met 262 tegen 3 stemmen aan genomen. ONRECHTMATIG OVER FONDSEN BESCHIKT. „Ik wil niet op de rechterstoel gaan zitten, mijnheer de presi dent, maar volgens mijn oordeel heeft de verdachte zich schuldig gemaakt aan verduistering". Dit zeide de getuige-deskundige Van Santen voor het gerechtshof te 's-Gravenhage in de zaak tegen H P. A., die enige tijd geleden door de rechtbank te Middelburg tot 9 maanden gevangenisstraf was veroordeeld. A. had tegen dit vonnis appèl aangetekend, doch liet verstek gaan. Hem was ten laste gelegd, dat hij bij van A.'s bank te Axel de bij hem in bewaring gegeven fondsen had beleend, zonder dat degenen die deze fonden in be waring gaven, een cent aan hem schuldig waren. De getuige-deskundige Van Santen verklaarde voorts, dat fondsen ter administratie aan bankinstellingen kunnen worden gegeven, maar dat zij niet mogen worden beleend. Appelant A. had onrechtmatig over de in bewa ring gegeven gelden beschikt De procureur-generaal achtte het ten laste gelegde feit bewezen en vroeg bevestiging van het vonnis. Uitspraak over 14 dagen.

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 2