UIT DE PROVINCIE Drama in gemeentelijk verzorgingshuis. NIEUWE KERKORDE INGEVOERD Pinksteren WAT BRENGT DE RADIO? KERKDIENSTEN Jong blijven! DE ZWARTE VLEK ORK TERNEUZEN AXEL. HOEK. MIDDELBURG. OOSTBURG. ZAAMSLAG. RETRANCHEMENT. SLUISKIL. Truman dient defensiebegroting in rina Generaal-majoor Chase op Formosa Vogeler ail Londen vertrokken Dieven overstroomden het haventerrein van ioerabaja Verklaring van Mossadeq Minister Mansholi weer infundia Geen rantsoenering in de Verenigde Staten. Ouden van dagen vragen toeslag. De gemeenteraadszitting. Een aanvulling. In de Vrijdag j.l. gehouden ver gadering van de Terneuzense ge meenteraad is met 8 tegen 6 «temmen aangenomen een voor stel van B. W. om tot aankoop over te gaan van het gebouw der voormalige Chr. Bewaarschool in de Zandstraat. Tot onze spijt is bij de tegen stemmers de naam van het raads lid Van Langevelde (A.R.) weg gevallen. Volledigheidshalve ver melden wij daarom nogmaals, dat tegen het betreffende voorstel van B. en W. hebben gestemd de heren: Colsen, De Feijter, Van Riet, F. Dieleman, Van Lange velde en Den Hamer. Viering Koninginnedag. Zoals vanouds stond Axel op Koninginnedag weer in het teken van de geboortedag van H.M. de Koningin. Allerwegen wapperden de vlag gen van particuliere en openbare gebouwen. Zowel des morgens als des na middags waren het de gebruike lijke omwandelingen van de zin gende jeugd der diverse Fröbel- inrichtingen, getooid met vlagge tjes en sjerpen die de aandacht van oud en jong trokken. Het bleef de hele dag droog weer en zodoende was er des avonds ook tamelijk veel belang stelling voor de door de beide plaatselijke muziekverenigingen „Concordia'' en „Hosanna" gege ven concerten op de markt. Tal van concoursnummers van 1Ö50 en 1951 werden ten gehore gebracht. Meifeest. De Partij van de Arbeid en de Axelse Bestuurdersbond, VARA en verdere nevenorganisaties hielden gisteravond op de boven zaal van 's Lands Welvaren hun jaarlijks Meifeest. Na de opening door de voorzit ter C. van Bendegem volgde zang en declamatie door de heer D. Agterhuis. Vervolgens werd een éénacter opgevoerd ,.De eigen wijs". Na de pauze werd door de heer C. Hamelink, lid van G.S. van Zeeland, een begeesterende Mei-rede gehouden. Vervolgens werd opgevoerd een Meispel ge titeld: ,,Het verleden od een bankje". Tenslotte volgde een tombola ter dekking van de kos ten van deze avond. De zaal was stampvol. Een geanimeerd bal besloot de ze avond. Ernstig bedrijfsongeval. Tengevolge van het springen van een voor carbid-vergassing gebruikt wordende cvl'nder werd Maandag op de 1' Azöte de ge huwde 30-jarige Cam. F. Go- vaert, afkomstig van Westdorpe, deerlijk aan het hoofd verwond, zodat hij met een schedelbasis- fractuur in het R.K. Ziekenhuis te Sluiskil moest worden opge nomen. Deze cylinder was in reparatie en stond op de grond, waardoor het gas geen voldoende uitlaat had. De toestand van het slacht offer is, hoewel ernstig, niet ho peloos. Concert „E.N.Z.K. De muziekverenging „Elk naar zijn krachten" gaf ter gelegen heid van de verjaardag van onze Vorstin, een concert op de mu ziektent. Het concert stond beur telings onder leiding van direc teur J. Anthonisse en onderdirec teur P. Vergouwe. Het weer was gelukkig geen spelbreker, wat de belangstelling ten goede kwam. O.a. werd gespeeld het con coursnummer voor Donderdag a.s. der afdeling uitmuntendheid: de Oosterse suite van Gerard Boedijn. Ook de jeugd werd niet verge ten en onder de vrolijke tonen van enige marsen maakten zij een rondedans. Kringcommissaris Roode Kruis, Bij Koninklijk Besluit is met '.ngang van 1 Januari 1951 voor ;en periode van 5 jaren tot kring commissaris van het Nederlandse Roode Kruis in de kring Zeeland benoemd Mr. J. A. Heijse, te Mid delburg. Vergadering „Roode Kruis". Voor de Dinsdagavond gehou den alg. verg. van de afd. Oost burg van het „Roode Kruis" be stond weinig belangstelling, het geen de voorzitter, de heer J. Mijs, betreurde, evenals het feit, dat het ledental dalende is. Hoewel de ziekenauto in een dringende noodzaak voorziet, is de exploitatie hiervan niet lo nend. Ook de bloedtransfusie dienst doet zeer nuttig werk. Er zijn thans 110 donnors, op wier hulp gerekend kan worden. De tournee met de Roode Kruisfilm bracht 618,07 op, welk bedrag bestemd werd voor ihet fonds tot aankoop van een 'nieuwe ziekenwagen. In 1945 werd door het Roode Kruis 2500 geschonken voor de actie „Zuid helpt Noord", terwijl de afd. Ter- neuzen ƒ5000 ontving als tege moetkoming in de kosten voor de verpleging van gewonden uit West Zeeuws Vlaanderen. Teneinde in ieder dorp in W. Z. Vlaanderen een bestuurslid te hebben, werd het bestuur uitge breid tot 10 leden. Te Oostburg werd een „ram penmagazijn" gevestigd, dat over 90 bedden beschikt met volledige medische uitrusting. In de vacatures ontstaan door het bedanken van de heren dok ter Brouwer te IJzendijke en W Vermeulen zal t.z.t. worden voor zien, terwijl de overige bestuurs leden werden herkozen. Het bestuur doet een beroep op de bewoners van W. Z.-Vlaande- ren om het werk van het Roode Kruis krachtig te steunen door zich als lid van deze hoogst nut tige instelling op te geven. ieder in de gelegenheid was de vertoning bij te wonen. Heden avond, zoals reeds in onze editie van Zaterdag j.l. per advertentie werd bekend gemaakt, worden in het Concertgebouw twee derge lijke filmvoorstellingen gegeven. Concert op de kiosk. Maandagavond gaf de muziek vereniging „De Volharding" ter ere van de verjaardag van H.M. Koningin Juliana een uitvoering op de kiosk. Na het spelen van het „Wilhel mus" betrad de burgemeester de kiosk en verzocht de heer Adr de Visser naar voren te komen, waarna de burgemeester hem al dus toesprak: Vriend De Visser! Het is een goede gedachte telken jare de verjaardag van H.M. de Konin gin te herdenken. Nu in 1951 is er bovendien iets bijzonders aan verbonden. Deze avond is n.l. ook voor U bestemd. Het heeft H.M. behaagd de ere-medaille in zil ver van de Oranje Nassau-orde aan U toe te kennen, daar gij 50 jaren lid en muzikant zijt van deze vereniging. Nauwelijks 19 jaren was U oud toen U toetrad en nu als man op leeftijd blaast gij nog altijd de trompet. Ik feli citeer U met deze onderscheiding en hoop dat U die nog vele jaren mag dragen. De burgemeester speldde de onderscheiding op zijn borst, waarna een driewerf hoera klonk voor de Koningin, de heer De Visser en de Vereniging. Ook de voorzitter, de heer Jan sen Verplanke, wilde niet achter blijven om de heer De Visser ge luk te wensen met deze onder scheiding. Zij is een eer voor De Visser en voor „De Volharding". Koninginnedag. Ter ere van de jaardag der Ko ningin gaf het muziekgezelschap „Ons Genoegen" onder leiding van de heer Joh. de Voldere Maandagavond een concert op de markt. Filmavond Tern. Jeugdraad. De zaal-Meert bleek Maandag avond te klein om de Sluiskilse jeugd te bergen, die belangstel ling toonde voorde door de Ter neuzense Jeugdraad verzorgde filmavond. Naast prachtige films van Afrika, Amerika en Grieken land werden enkele tekenfilms vertoond. De eerste ontlokten vele uitin gen van bewondering bij de jon ge bezoekers, terwijl de laatsten danig op de lachspieren werkten Een geslaagde avond, waarmee de Jeugdraad eer inlegt, temeer daar de prijs zo laag was, dat De uitvoeirng werd nu verder afgewerkt, met als slot het „Wien Neerlands bloed", waarna oen met een rondgang door de straten eindigde. Geslaagde reis naar de bollenvelden. Zaterdagmorgen vroeg vertrok de L.J.G. per Z.V.T.M.-bus naar de bollenvelden. Via een mooie rit door Zuid-Holand kwam men bij de „Keukenhof" aan, voor welke hal veel belangstelling be stond. Er werden talloze foto's gemaakt, ook van de fameuze bloemstukken die voor de villa's in de bollenstreek waren aange bracht. Vooral een aardbol in de buurt van Lisse trok aller belang stelling. Ondanks de regen, die er af en toe viel, is er toch veel genoten. Allen keerden zeer vol daan en getooid met bloemen huiswaarts. Wanneer de L.J.G. nog eens zo'n excursie organi seert, zal er zeker meer belang stelling voor bestaan. Doch eerst wil de L.J.G. nog een reis naar Luxemburg organiseren. Stille omgang. Zoals ieder jaar zal ook dit jaar weer een stille tocht naar de begraafplaats worden gemaakt op de vooravond van de bevrij dingsdag. De opstelling vindt plaats voor het gemeentehuis om pl.m. half acht. Op de begraaf plaats kunnen bloemen op de graven van de geallieerden wor den gelegd. Gedurende de stille tocht wordt de klok geluid. Om 2 minuten voor acht houdt het luiden op. Dit is het teken voor het in acht nemen v^o 2 volkomen stilte. De klokslag van 8 uur geeft het einde van de stilte aan. Gevonden voorwerpen. Een broche, inl. bij De Zeeuw, Zaamslagveer B uj, een giace handschoen, inl. Aardewerk. PI. Noord. In de avond van de 15de No vember van het vorige jaar heeft zich in het gemeentelijk verzor gingshuis voor ouden van dagen aan het Westeinde te Den Haag een drama afgespeeld, dat een der verpleegden het leven heeft gekost. Die avond kwam de 69-jarige P. S. dronken thuis. Dat was al eens eerder gebeurd. De port.er G. J. van Meel, ook 'n verpleeg de, had toen de directeur gewaar schuwd, waardoor S. twee maan den het huis niet had mogen ver laten. Een dergelijke straf was net ergste, wat men S., die zijn leven lang 'n zwerver is geweest, kon aandoen. Toen hij dus op de bewuste avond Van Meel weer in het portiershokje zag zitten, sloeg hem de schrik om liet hart. Hij begaf zich naar de gemeen schappelijke zaal en wachtte tot ook Van Meel verscheen. Zodra alle lichten op de slaapzaal uit waren, strompelde hij naar Van Meel's bed en vroeg „ben ik mor gen weer zuur?" ,,Ja", antwoord de de portier. „Toen begonnen mijn zenuwen te werken, mijnheer de presi dent", verklaarde S. Dinsdag morgen voor de Haagse recht bank, „en ik heb hem gestoken". De steken werden toegebracht met een zakmes. Een ervan raakte de linkerlong van Van Meel, waardoor hij op 26 Novem ber d.a.v. is overleden. Verpleeg sters, die op het rumoer afkwa men hoorden S. roepen: „Een volgende keer steek ik je dood" en zagen hem met een zakmes zwaaien. S. verklaarde voor de rechtbank, dat Van Meel hem zocht". Hij had hem niet willen doden, zo zei hij „ik wist niet meer, wat ik deed". De officier van justitie achtte S. schuldig1 aan doodslag. In ver band met het psychiatrisch rap port, dat tot verminderde toe rekeningsvatbaarheid concludeer de, vroeg het O.M. een gevange nisstraf van één jaar met aftrek en ter beschikkingstelling van de regerinigi. De raadsvrouwe meende dat hier sprake was van mishande ling, de dood tengevolge heb bend. Zij vroeg een zeer korte vrijheidsstraf en sloot zich voor het overige aan bij de conclusie van het psychiatrisch rapport. Uitspraak 15 Mei a.s. President Truman heeft Maan dag een defensiebegroting ten bedrage van 60.679.414.690 dollar bij het congres ingediend. Deze gelden zullen gebruikt worden voor de militaire uitgaven van de Verenigde Staten zelf en voor hulp aan de met de V. S. ver bonden landen bij hun bewape ning. In een begeleidend schrijve: verklaarde de president, dat „d machthebbers in Rusland d< wereld aan de rand van een al gemene oorlog hadden gebracht Indien de Sowjet-Unie een alge mene oorlog wil ontketenen moet de vrije wereld de aanval kunnen keren en vastbesloten en onmiddellijk een tegenaanval deden op de zetel van de Sowjet- macht", aldus Truman. DONDERDAG 3 MEI. Hemelvaartsdag. Ned. Herv. Kerk. Hoek: 10 uur Ds. D. A. ten Haaft. Hontenisse: 9.30 u. Ds. A. Soete- kouw. Hulst: 10.30 uur Ds. J. Homan. Sluiskil: 10 uur Ds. Joh. W. Starrenburg. Temeuzen: 10 u. Ds. J. Scholten. Zaamslag: 9.30 u. Ds. G. Jansma. Biervliet: 10 uur Ds. H. C. P. M. Wiebosch. Breskens: 10 uur Ds. J. H. van Beusekom. Oostburg: 10 uur Ds. W. B. Bergsma, van Waterlandkerkje Schoondijke: 10 uur Ds. M. J. W. Schopenhauer. Waterlandkerkje: 10 uur Ds. W. J. Fournier, van Oostburg. Gereformeerde Kerk. Hoek: 10 uur Ds. G. K. Geerds, van Gent. Gereformeerde Kerk. (Onderh. Art. 31 D.K.O.) Hoek: 9 uur Ds. Ten Hove, van Terneuzen. "Perneuzen: 10.30 uur Ds. Ten Hove. Chr. Geref. Kerk. Zaamslag: 9.30 uur Ds. J. C. van Ravenswaaij; 2.30 uur Ds. J. C. v. Ravenswaay. Bidstond voor de nood der tijden. Gereformeerde Gemeente. Temeuzen: 9.30 uur Ds. Aan- geenbrug. Hoek: 6 uur Ds. Aangeenbrug. VRIJDAG 4 MEI (Nationale Gedenkdag). Waterlandkerkje: 7.30 u. Ds. W. B. Bergsma. Zuidzande: 7.45 uur Ds. H. Kuijl man. Pijn maakt vroegtijdig oud. Wordt U dus geplaagd door hoofdpijn, rheumatiek- of zenuwpijnen, die U het leven vergallen en snel doen verouderen, verdrijft dan die pijnen met Witte Kruispoeders. Zij helpen direct, monteren U op en houden U j0ng' Poedersf0.90p.doosje 12st. Cachets f0.90koker 12st. Tabl. fl.75„ 24st. Tahl. f0.90„ 12st. Bij apothekers en drogisten Dinsdagmiddag kwam de gene rale synode der Nederlands Her vormde kerk in de Nieuwe Kerk te Amsterdam bijeen ter aanvaar ding van de nieuwe kerkorde. De plechtige overdracht van 't presidium van de oude generale synode aan de nieuwe werd na mens de Koningin bijgewoond door haar particulier secretares se, mevr. N. Smitt Avis. Vijf mi nisters getuigden van de belang stelling der regering. Het waren mr A. M. Joekes, prof. dr P. Lief- tinck, mr H. Mulderije, ir C. Staff en H. H. Wemmers. De gemeen te Amsterdam was vertegenwoor digd door de burgemeester, mr Arn. J. d'Ailly. Voorts werd de generale synode bijgewoond door een groot aantal vertegenwoordi gers van andere kerkgemeen schappen in binnen- en buiten land. In zijn overdrachtsrede herin nerde de praeses der oude gene rale synode, ds H. J. F. Wessel- dijk, er aan hoe op 31 October 1945 de generale synode even eens in de Nieuwe Kerk te Am sterdam voor de eerste maal bij eenkwam. Deze synode, die in fei te een interim-synode was, draagt thans na 5% jaar haar taak over aan de nieuwe generale synode, die de leiding overneemt en de nieuwe kerkorde zal doen func- tionneren. Spr. maakte gewag van de om vangrijke arbeid, verricht door de commissie voor de kerkorde, aan vankelijk gepresideerd door wij len prof. dr P. Scholten en later door prof. dr S. F. H. J. Berkel- bach van der Sprenkel. Deze ar beid, zo zeide hij, werd in broeder lijke eensgezindheid verricht en leidde ten slotte tot de nieuwe kerkorde, die met ingang van he den haar beslag krijgt. Hierna droeg ds Wesseldijk de taak, die de synode tot dusverre had ver richt, over. I De praeses der nieuwe generale synode, ds J. R. Wolfensberger, bracht dank aan de leden der sy node voor de arbeid, die zij „met geloof en ernst hebben verricht". Hij zeide o.m.: „Indien de her vormde kerk zal komen tot een waarachtige vernieuwing, zal dat van grote betekenis zijn voor al len, die als een werkelijke oecu menische gemeenschap willen le ven". In het kort ontwikkelde hij daarna de taak der synode en der kerk, voortvloeiende uit de kerk orde. Als voornaamste punten gaf hij daarbij aan: het aposto laat naar de wereld, de eenheid in de functie van het ambt. Als eerste der gasten richtte de minister van justitie, mr H. Mul derije, het woord tot de synode. Namens de regering wenste hij praeses en leden geluk met de nieuwe kerkorde, aan welker tot standkoming hij ook enige woor den wijdde. Vervolgens betuigde een aan tal der buitenlandse en binnen landse gasten van hun belang stelling voor de tot standkoming der nieuwe kerkorde. Achtereen volgens waren het dr Pradervand namens de „Presbyterian Allian ce" en de „Wereldraad der ker ken", prof. dr R. D. Whitehorn namens de „Presbyterian Church of England", dr W. Obendiek na mens de „Reformierter Bund" en de „Evangelische Kirche", ds F. Middendorf namens de „Evange lische Reformierte Kirche in Nord West Deutschland", dr Pai- do tua Sarumpaot namens de Ba takse kerk, ds Pouw Giok namens de Chinese kerk, ds P. Fagel na mens de Belgische bond van ker ken, prof. dr D. Nauta namens de Gereformeerde kerken en dr W. F. Golterman namens de Doopsgezinde sociëteit. Dinsdagavond heeft de gene rale synode in de Westerkerk te Amsterdam een dankstond ge houden, die werd voorgegaan door prof. dr S. F. H. J. Berkel- bach van der Sprenkel, hoogle raar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. Generaal-majoor William C. Chase, leider van de onlangs ge vormde Amerikaanse militaire adviesgroep voor de nationalisti sche regering van Tsjang Kai Sjek, is Dinsdag uit Tokio op Formosa aangekomen. Generaal Chase wilde nog geen verklaring over de reden van zijn bezoek afleggen, doch zou later op de dag een persconferentie houden. Robert Vogeler heeft Maan dagavond om negen uur Londen verlaten op weg naar New York. De stratocruiser, die de lijn dienst Londen-New York onder houdt, vertrok anderhalf uur te laat om Vogeler en zijn gezin ge legenheid te geven aan boord te gaan. Een zuster van Edgar Saunders, de Engelsman die tegelijkertijd met Vogeler werd gearresteerd en niet door de Hongaarse auto riteiten is vrijgelaten, was op het vliegveld aanwezig in de hoop nieuws van haar broer te ver nemen. Zij werd echter niet bij Vogeler toegelaten, die weigerde een verklaring af te leggen. DE TOESTAND IN DE HAVEN. De laatste dagen is de toestand in de haven van Surabaja aan merkelijk verbeterd dank zfj verschillende acties van de mo biele brigade. Zoals gemeld wa ren onlangs de scheepvaartmaat schappijen gedwongen de maga zijnen te sluiten, daar als gevolg van het opheffen van de con trole op de toegangswegen naar Tandjong Priok dieven het ha venterrein overstroomden. Na het herstel van de controle heeft de mobiele brigade een krachtige zuiveringsactie ingezet met als resultaat, dat de situatie thans beter is dan vóór de tijde lijke opheffing van de controle. Bü haar actie paste de mobiele brigade het systeem toe, de ge arresteerden per vrachtauto eni ge tientallen kilometers buiten Surabaja te brengen, waar zij zich verder maar moesten zien te redden. Aneta's correspondent vernam van de zijde van de mobiele bri gade, dat het in de bedoeling ligt de controle op korte termijn te verscherpen. Het grote pro bleem hierbij wordt gevormd door het tekort aan manschap pen. De nieuwe Perzische premier dr. Mossadeq heeft in een radio rede verklaard, dat het Perzische volk het recht had zijn eigen nationale hulpbronnen te behe ren. „Ik ben er zeker van dat, als wij deze hulpbronnen op de juis te wijze gebruiken, ons volk voortaan een veilig bestaan kan hebben en zijn verplichtingen tegenover de wereldbeschaving schouder aan schouder met ande re naties kan nakomen." Dr. Mossadeq deed een beroep op de arbeiders om de orde te bewaren en „geen enkel uitvlucht aan onze vijanden te verschaffen". De kranten verzocht hij geen misbruik te maken van de pers vrijheid. N TRACTATIE VOOR IN LUXE POZEN VAM 5Q STUKS (Adv.) De Minister van Landbouw, d« heer S. L. Mansholt, die enige tijd afwezig is geweest, heeft zijn ambtsbezigheden hervat Michael Disalle, de directeur van het Amerikaanse bureau voor de prijsstabilisatie heeft verklaard, dat het niet nodig zal zrjn tot rantsoenering van verbruiksgoe. deren over te gaan om de econo mie van het land door de huidige noodtoestand heen te helpen. Hij voorspelde, dat tegen 1953 de militaire en burgerlijke be hoeften met elkaar in evenwicht zouden zijn, waardoor de nood zaak van andere beperkend» maatregelen behalve prysoontrolo zou worden vermeden. Het hoofdlbestuiur van de „Al gemene Bond van Ouden van Da gen" heeft aan dó mintsiter van Scciale Zaken een adres gezonden, waarin wordt vef zocht aan de ouden van dagen) die een uitke ring krachtens de noodwet-ouder domsvoorziening, een voorlopige uitkering te verstrekken, welke later als blijvende toeslag kan gelden, dit in verband met de steeds stijgende prijzen der eerste ldvendbehoeften. Tevens wordt in liet adres ge wezen op het feit, dat tot heden rog geen machtiging is verleend aan de algemene ziekenfondsen tot terugbetaling der dubbel ge heven riekenfondlspremie. Het hoofdbestuur wijst er op, dat dit Inmiddels een ibodrag to geworden van Januari 1951 «f, groot vier maal 1,50 Is 6. (Dit gevoegd bij de 15 prooent huurverhoging maalkt, dat de toe stand voor de ouden van daga» zorgelijk is en dringend! verbete ring behoeft. Roman door NIEK VAN DER ZWAAN. 62) (Nadruk verboden). Prompt acht uur verscheen Daan. Aagje liet hem binnen hij hoorde haar heldere stem in de gang en daarboven uit de ba riton van Daan en bracht hem meteen naar de salon, waar Wij- nandse bij het licht van een sche merlamp zat te lezen in een ma nuscript. „Ga zitten," zei hij op harte lijke toon tot zijn bezoeker, „en maak het je gemakkelijk. Daar staan sigaretten, of heb je liever een sigaar?" Daan grinnikte wat en nam een sigaret uit de doos. Wijnandse haalde een enveloppe uit zijn zak en reikte die aan de jongen over. „Ik heb nog wat vreemde post zegels voor je, van zakenbrieven uit het buitenland. Er zijn ook mooie luchtpostzegels bij. Ver schillende ervan zul je nog wel niet hebben." De jongen glom van genoegen en was enkele minuten verdiept n het bekijken der zegels. On- Jertussen sloeg de uitgever hem scherp gade. Ze spraken naderhand over het werk, de bloemisterij, over Gon- nie en over Joke, die plotseling stikum verkering had met de zoon van de nieuwe notaris, een lange, blonde jongeman, die kort tevoren met zijn ouders en zus ters in de stad was gekomen. Half negen werd er gebeld en Miep kwam binnen, op haar ge wone onstuimige manier. „Hallo, Ger. Tini er niet? O, pardon, ik wist niet dat je bezoek had. Hallo, die Daan! Nog steeds in dienst van moeder Flora? Ik zie je zo weinig tegenwoordig. Zeg, Ger, ik kom morgenochtend wat later, want ik moet van avond nog even naar Utrecht, voor een familie-aangelegenheid. Ik denk dat ik er blijf overnach ten, want ik moet daar morgen ochtend om negen uur op het stadhuis zijn." „Best," antwoordde Wijnandse op zijn gewone, rustige manier. „Toe, ga even zitten en drink een kopje koffie." „Nou eventjes," zei ze, in een der fauteuils neervallend. „Waar is Tini?" „Winkelen in Utrecht met Daan's zusje." Het meisje wedde zich nu tot de bezoeker en zei: „En Daantje, hoe gaat het met jou? Nog steeds druk met de bloemisterij? Ik kom vandaag of morgen een plantje bij jullie uitzoeken. Kan wel he?" Daan lachte schaapachtig en mompellde zoiets als: „Altijd welkom." Vlug dronk Miep haar koffie, die Aagje had binnengebracht, r.am een extra koekje van de schaal, wuifde op haar eigen jon gensachtige manier ten afscheid en verdween. Haar aanwezigheid in het ver trek had hoogstens enkele minu ten geduurd, maar dat was voor Wijnandse lang genoeg geweest om te weten te komen, wat er eigenlijk met Daan aan de hand was. De volgende dag het liep tegen twaalven wandelde Wij nandse het kantoortje van Miep binnen. Het meisje was pas te ruggekeerd uit Utrecht en zat nu met enkele proeven van het nieuwe kinderboek te corrigeren. Hij ging op de rand van haar bureau zitten en speelde wat met een vouwbeen. Ze keek glimlachend op van haar werk. „Wat is er aan de hand, Ger?" vroeg ze, terwijl er een zachtere blik in haar ogen kwam. Onder elkaar heerste er altijd een min of meer vertrou welijke sfeer. „Moeilijkheden?" Hij schudde ontkennend het hoofd. „Neen, of eigenlijk: Ja. Er zijn inderdaad moeilijkheden. Weliswaar heb ik er niets mee te maken, maar ik vind het toch een onprettige historie." Ze legde de papieren uit haar handen en leunde achterover in haar stoel. „Kom er mee voor de draad," nodigde ze uit; „mis schien kan ik er wat aan doen?" Hij lachte even en haalde een sigaret uit zijn koker, nadat hij er haar eveneens een had gepre senteerd. Toen ze rookten, ver volgde hij: „Dat is het 'm juist: jij bent de enige, die er wat aan doen kan." Miep trok haar wenkbrauwen omhoog en keek hem vragend aan. „Verklaar je nader, want ik begrijp er geen snars van." „Nou, gisteravond had ik Daan de Rooy een paar uurtjes bij me op bezoek, weet je wel? Is het je niet opgevallen, dat hij er bizon der slecht uitziet?" Ze dacht even na. „Opgevallen is het me niet, maar nu je het zegt, ja, inderdaad." „De oorzaak hiervan is me nu bekend." Zo?" „Ja." Hij sprong van het bu reau en ging het vertrek op en neer lopen. „En van tijd tot tijd verbaas ik me er over, dat het leven soms zulke ingewikkelde situaties kan scheppen. En waar om?" „Je spreekt in raadselen," zei 't meisje hoofdschuddend. „Kun je niet wat duidelijker worden?' Hij staakte opeens zijn wande ling en ging bij haar bureau staan, terwijl hij haar recht in de ogen keek. „Maa rbeste kind, heb je dan helemaal niet gemerkt dat die iongen hopeloos verliefd op je is.' (Wordt vervolgd). DONDiERiDiAO 8 MEI HILVERSUM I: 8.00 Nieuws; 8.15 Orgel; 8-30 Morgendienst 9.15 Gram.; 9.30 Nieuws; 9.45 Gew. muzietk; 10.00 Gram.; 10.25 Hoogmis; 11.45 Orkest; 12.45 Gram.; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Niduws; 13.20 Kwartet; 1S.35 Plano; 14.00 Bondsdag, 14.35 Pia no; 15.00 Voor de jeugd; 16.45 Gram.; 17.00 Sextet; 17.30 Koor; 17.50 Regexingpuitzending; 18.00 Causerie; 18.45 Leger des Heils; 19.00 Nieuws19.15 Voor de jeugd, 19.40 Radiök'rant; 20.00 Nieuws; 20.05 Orkeist; 21.00 Causerie; 21.20 Orkest; 21.50 Gram.; 22.15 Overzicht; 212.35 Orgel; 22.45 Ge bed; 3.00 Nieuws; 23.15 Orkest. HILVERSUM II: 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Morgenwijding; D.30 Gram.; 10.50 Voor de jeugd; 11.00 Orkest11.45 Voordracht, 12.00 Orgel; 12.30 Mededelingen 12.38 Koor; 13.00 Nieuws; 1315 Gram.; 13.20 Orkest; 13.55 Cau serie;' 14.00 Klankbeeld; 15 00 Uitwisselingsprogramma; 16.00 Radioscoop; 16.30 Lichte muziek; 17.00 Sport; 17.30 Lichte mui; 18.00 Nieuwis; 18.15 Lichte muz.; 18.55 Cabaret; 19.30 Orgel; 19.45 Causerie; 20.00 Nieuws; 20.05 Ac tualiteiten; 20.15 Lichte muziek; 20.45 Hoorspel; 21.05 Gram.; 22.00 Orkest; 23.00 Nieuws; 23.15 Sport; 23.20 Gram. BRiUISISEiL VI.: 12.00 Gram.; 12.15 Orkest; 12.30 Weerbericht; 12.40 Orkest; 13.00 Nieuws; 13.15 Zang; 13.20 Causerie; 13.30 Voor de soldaten,; 14.00 Verzoekprogr. 15.00 Oratorium; 16.30 Lichte muziek; 17.10 Walsmuziek; 17.15 Voor de kinderen; 18.15 Orkest; 13.45 Causerie; 19.00 Nieuws; 13.30 Orkest; 21.00 Klankbeeld; 21.30 Gram.; 21.45 Actualiteiten: 22.00 Nieuws; 22.15 Orgel; 23.00 Nieuws; 23.05 Dansmuziek; 23.30 Gram. VRIJDAG 4 MEI HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.15 Gew. muzieik; 7.30 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.15 Voor de zieken; 9.30 Waterstanden9.36 Gram.; 10.30 Morgendienst; 11.00 Gram.; 11.95 Piano; 11.35 Gram.; 12.30 Mede delingen; 12.33 Kwartet; 13.00 Nws.; 13.16 Septet; 13.40 Graan.; 14.00 Causerie; 14.15 Orkest; 15.00 Voordracht; 15.20 Kamer, muziek; 16.00 Gram.; 16.10 Har- penensdbmble; 16.40 Voordracht; 17.00 Verzoekprogrammia; 17.30 Fries programma; 117.45 Nieuw», Nationaal programma: 18.00 In leiding; 18.04 Gedeelten uit de hedenmiddag gehouden officiële herdenkingsbijeenkomst in de Ridderzaal te 's-Gravenhage; 18.30 Radio Philharmonisch Orkest 18.50 Verzetspoëzie; 19.00 Klein koor; 19.30 „Wij herdenken'^ een reporbagetooht langs verschillende plaatsdn waar Nederland vandaag zijn doden herdenkt; 20X15 Graan. 20.15 Nieuws; 20.20 Radio Phil harmonisch Orkest en 'koor; 24.06 Hoorspel; 21.50 Gram.; 22.00 Pia norecital; 22.30 Gram.; 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Nieuw»; 23.16 Gram. HILVERSUM Et: 7.00 Nieuws; 7.15 Ochtendgymnastiek; 7.33 Gr.; 8.00 Nieuws; 8.18 Gram.8.50 Voor de hulsvrouw; 9.00 Gram. 10.00 Causerie; 10.05 Morgenwij ding; 10.20 Gram.; 10.30 Voor de vrouw; 10.45 Tenor dn piano; 11.05 Voordracht; 11.25 Orgel; 12.00 Dansorkest; 12.30 Medede lingen; 12.33 Sport; 13.00 Nieuw»; 13.15 Allerlei; 13.20 Concert; 14.00 Kookpraatje; 14.20 Kamer orkest; 15.00 Voordracht; 15.20 Orgelspel; 16.35 Hersengymnas tiek; 16.00 Lnstrum. sextet16.30 Voor de jeugd; 17.00 Muzikale causerie; 17.45 Nieuws. Nationaal programma: (18.00- 20.05 zie Hilversum I). IHRUSSEL VI.: 11.45 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.32 Orkest; 13.00 Nieuws; 18.15 Orgel; 14,00 Klassieke muziek; 14.30 School radio; 15.45 Actualiteiten; 16.30 Kamermuziek; 17.00 Nws.; 17-10 Muziekkronlek; 18.10 Voordracht; 18.20 Gram.; 18.30 Voor de sol daten; 19.00 Nieuws; 19.30 Film- revue; 19.45 Kroniek; 20.00 Gram. 21.00 KunstkaleidOecoop; 21JB Gram.; 22.00 Nieuws22.15 Ope rette (om 23.00 Nieuws)

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 2