Rede Minister-President Jrees Défilé langs paleis Soestcfij! DE SLAG OM SEOEL agd Engelands herbewapening en economie g der :arta DINSDAG 1 MEI 1951. 7e Jaargang No. 1718. Verschijnt dagelijks N. V. v/h Firma P. J. van de Sande. Temeuzen. De plaatsvervangers Nieuwe communistische partij jn Frankrijk] Hei ongeval met de „Bedenham" WEERSVERWACHTING HOOGWATER. VERKLARING VAN 8TRACHEY. HET VERTREK VAN DE EVERTSEN". Felicitatie van Truman Pokken aan boord van de „Grote Beer?" elnood in India opera (e Genève Knmkerlng bij abonnement: Temeuaan Disrecteur-Hoofdredacteur X. van de Sande. Redactieadres: Noordstraat 55—57 - Temeuzen Tel. 2510 Na 5 uur Tel. 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 4,55 per kwartaal. Per week 37 cent. Losse nummers 7 cent. Rubriek kleine Advertentie» 5 regels 75 et.; iedere regel mesr 15 ct. Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot des namiddags 2 uur. Advertentieprijs per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. Minister-president Dr W. Drees tot de versterking van onze volks- heeft gisteravond in het natio- geest, zoals dat de radioredevoe- ■ale programma, ter gelegenheid ringen van Koningin Wilhelmina van de verjaardag van H.M. Ko- deden in de tijd der bezetting, ■ingin Juliana, de volgende radio- Het is mij een voorrecht op deze toespraak gehouden. dag weer Koningin Juliana, Prins Bernhard, zo juist teruggekeerd Ook dit iaar moge ik een kort Van een reis, ondernomen in het radiowoord tot u richten in ver- belang van ons land, en hun kin band met de verjaardag van Ko- deren namens het Nederlandse ■ingin Juliana, aldus Dr Drees. Het vorig jaar viel Koningin- ■edag onmiddellijk voor de her denking hoe ons land tien iaar tevoren was overvallen, en vijf volk geluk te wensen, uiting te geven aan de grote erkentelijk heid, die in ons volk leeft voor de wijze, waarop de Koningin haar hoge taak opvat en vervult jaar tevoren bevrijd. Daarin lag en ho°oo uit te spreken, dat het «nl»"het Ko8 gave had gewijd aan de dienst ninklijk Huis bestaat, nieuwe van het vaderland. Thans staan wij temidden van «panningen in de wereld, die de moeilijkheden ook van ons land buitenmate hebben vergroot, en die bij velen het vertrouwen in de toekomst der mensheid schok ken. Koningin Juliana heeft daar over in de loop van dit jaar bij herhaling woorden gesproken, die opwekten tot aanvaarding der werkelijkheid temidden waarvan wij staan, maar tot een aanvaar ding, die niet betekent een zich neerleggen bij wat er in de ver houdingen tussen mensen en volkeren gebroken is. Haar woor den hadden ook de klank van ver trouwen en bemoediging, stelden het zelfs als een voorrecht, in het bijzonder voor de jongeren, dat wij thans leven in een tijdperk van ongehoorde mogelijkheden, waarin ieder veel zal kunnen doen naar de mate van zijn krach ten. Zij heeft daarbij haar blik laten gaan over ons land, over Europa, over de wereld. Op de bevrijdingsdag sprak zij van de wilskracht, waarmede Ne derland zijn herstel heeft aange vat en rièp zij ons volk op om een voorbeeld te zijn van ont plooiing in het nieuwe seizoen van deze tijd. Bij haar bezoek aan Frankrijk getuigde zij ervan hoe de Euro pese volkéren naar wezen en naar mogelijkheid een broeder schap zijn, helaas op dit ogen blik ten dele in grote onenigheid levend, maar hoe Europa een waar tehuis moet zijn voor de grote familiekring, zelfs voor de verloren zoons, en open moet staan voor alle vrienden. In baar rede in de Guildhall te Londen duidde zij aan hoe in al de strijd en de tegenstellingen, die ons soms kunnen verbijste ren, zich de groei voltrekt van de eenheid der wereld. Om een deel van haar woorden letterlijk aan te halen: Onverschillig welke krachten het zijn, die dit doen, wij moeten het feit constateren, dat dit de lijn is waarlangs de menselijke samenleving zieh ont wikkelt. De toekomst zal geheel beheerst worden door dit éénwor dingsproces, en wij zien het aan met ontzag. Deze beweging is zó groots, dat het ons even nietig laat voelen, als wanneer we boven ons de nachthemel zien, vol ster ren, in zijn ongekende onmete- ISkheid." En daarnaast stelde zij het wereldgebeuren óók in eeuwig- heidslicht. Op deze Koninklijke verjaardag grijp ik terug op woorden van de Koningin zelf om tei doen uit komen hoe breed zij schouwt, en om ons volk op te roepen eigen ■ood en die der wereld onder het oog te zien met eenzelfde moed, eenzelfde vertrouwen en eenzelf de wil om ieder op zijn plaats en op zijn wijze mede te werken om daarin verbetering te brengen. Zo kan men, zoals Hare Maje steit tot de Pariise universitaire jeugd zeide, een brug bouwen, die tot een verantwoord en beter Leven leidt en de mensheid alleen maar kan dienen en haar vrij heid verzekeren. Wij hebben in eigen land in het afgelopen jaar de economische sociale moeilijkheden zien jroeien. Wij hebben een politieke «risis doorleefd en bij voortduring tekenen zich scherpe menings verschillen af. Maar ondanks al lies is er in ons volk tóch óók een saamhorigheidsgevoel, en, als het er op aankomt, een eenheid, die haar samenvatting en bekroning vindt in het Koninklijk Huis. Het licht, dat de uitingen van Koningin Juliana doen schijnen te de donkerte, waarin wii in deze m soms leven, kan bijdragen De plaatsvervangers hebben Maandag geen vorderingen ge maakt. Op voorstel van Gromyko i wordt vandaag niet vergaderd. I ninklijk bloei moge tegemoet gaan. Berichten uit Parijs sprelken van een op handen zijnde scheu ring in de Franse communistische partij. De nieuwe partij zal „Franse communist isahe beweging" wor den genoemd. Een woordvoerder verklaarde, dat zij aan de komende verkiezin gen zou deelnemen. De part'j zou aanhangers tellen in geheel Frankrijk, met name In Lyon, Marseille en het noorden. „Onze voornaamste taak is terug te keren naar de Leninistische Idealen", aldus de woordvoerder. „Wij geloven, dat Frankrijk moet worden verdedigd tegen alle aan vallen, van wie dan ook. Alle bedreigingen van de vrede zijn ook bedreigingen van de de mocratie". De nieuwe Engelse minister van Handel, Sir Hartley Shaw- cross, heeft een rede gehouden, waarin hij de economische poli tiek van de Labourregering ver dedigde. Hij gaf een overzicht van de tot dusver gevolgde politiek en stelde voor de toekomst een pro gram van vier punten uiteen, dat het volgende behelst: 1. Prijsbeheersing. Ongeveei 70 van de Britse aankopen zouden rechtstreeks of indirect onder toezicht van de staat ko men. 2. Beperking van de winsten. Dit geschiedde reeds ten dele door de belastingen. 3. Exploratie en exploitatie van nieuwe grondstofbronnen. 4. Handhaving van het stel sel van subsidies op levensmid delen, de gezinstoelagen en de sociale diensten, waarvan de to tale kosten per persoon en per week op 11 shilling kwamen te staan. Alleen een arbeidersregering zo zeide Sir Harley tot besluit, was in staat een dergelijke poli tiek te voeren. James Callaghan, parlementair secretars van de Britse admirali teit, verklaarde te Enfield, dat indien het Amerikaanse herbe wapeningsprogram grondstoffen vergde, die anders naar het bui tenland gingen, het voor Enge land onmogelijk zou zijn, zijn aandeel in de herbewapening te lev Volgens Callagham was men in de V. S. geneigd te den ken, dat het herbewapenings program zou kunnen worden uit gevoerd zonder de levensstan- iaard van de Amerikaanse bur gers veel afbreuk te doen. Callaghan zeide, dat een zeker aantal orders op het vasteland /an Europa was geplaatst. De regering hoopte verdere orders te plaatsen. Hij waarschuwde echter, dat er op het vasteland hogere prijzen werden gevraagd dan in Engeland voor dezelfde goederen. Ondanks de tekorten zou de Engelse vloot de volgende 12 maanden geleidelijk worden uitgebreid door reserveschepen in dienst te nemen. Een aantal schepen zou worden gemoderni seerd en herbouwd. Ter gelegenheid van Haar 42e verjaardag, de derde sinds Haar regeringsaanvaarding, hield Ko ningin Juliana Maandagmorgen te Soestdijk wederom een grote receptie voor Haar volk. Vele duizenden uit alle delen van het land en uit alle groepen der bevolking hebben défilerend langs het paleis het Koninklijk gezin hun gelukwensen toege wuifd en toegejuicht. Om half elf verscheen de Ko ninklijke Familie op het bordes. De Prinsesjes Beatrix en Marijke moesten wegens verkoudheid binnen blijven. Van haar slaap kamer uit sloegen zij af en toe het kleurige schouwspel in de zonovergoten ruimte voor het paleis gade. Op het bordes bevond zich de voorzitter van de Baarnse Oran jevereniging, de heer J. van Dorp, die de Koningin de ge wenste explicaties gaf. De Koningin was gekleed in een driekwart grijze bontjas over een turquoise japon. Zij was blootshoofds. Prins Bernhard droeg een kameelharen jas en de Prinsesjes Irene en Margriet haar grijze bontjasjes. Op het terrein bevonden zich o.a. enige honderden nabestaan den van gevallen strijders, die het défilé goed konden volgen. Bij de aankomst voor het bordes van de Soester muziekvereniging „Patientia Omnia Cincit" werden circa 4500 postduiven losgelaten, die als een grillige wolk over het gazon en over het paleis fladde rend hun weg zochten naar de plaatsen van herkomst in de wijde omgeving van Soestdijk. Het défilé werd niet zoals vo rige jaren door de Baarnse en Soester schooljeugd geopend. Nu waren het de Fryske ambachten en het Klaas Knop-fonds van Terschelling, die als eerste hun hulde aan de jarige Vorstin brachten. Kort daarop volgde als de kleurrijkste groep van het défilé 'het meer dan 7 eeuwen oude gilde van Sint Barbara uit Oisterwijk. Vooraf ging de gilde- patrones in haar wijde blauw goud gestikte mantel, die door tien bruidjes werd opgehouden. Haar omringden enige herdertjes en herderinnetjes. In hun geel- blauwe costumes en dito hoeden volgden de mannen, die tegen over het bordes met hun vendels fraaie figuren over het gazon zwaaiden. Intussen volgde de ene stoet na de andere en steeds dikker en bonter werd de bloemenloper over de bordestrappen, die daar mee in volle breedte werd belegd. Kort na het begin had de Konin gin en ook Prinses Irene haar bontjas uitgetrokken. Een zacht lentezonnetje overstraalde het geheel. Een delegatie van een pottenbakkerij uit Haalderen of freerde de Vorstin als specimer van het resultaat van vier jaren werken een fraai uitgevoerde schaal. Een groep van tien afge vaardigden van arbeid voor on- volwaardigen uit de hoofdstad, speciaal voor het weefvak opge leid, schonk enige mooie shawls voor de Koningin en de Prinses sen. Een deputatie van de Staats mijnen, met name van de oplei dingsschool voor jongens, werk zaam in het ondergrondse bedrijf, bood o.a. een tijdens het delven gevonden fossiel aan. Even geroerd was het Konink lijk gezin en waren ook alle aan wezigen, toen een detachement Ambonnese militairen, juist ter wijl de zon even door een wolk werd verduisterd, het bordes passeerde. Het detachement werd vooraf gegaan door de Nederlandse en Ambonnese vlaggen en gevolgd door enige tientallen dames in sarong en kabaai. Een volgende markante groep vormde de Volendamse afvaardi ging. In haar schilderachtige Het Engelse ministeriel van Ko loniën deelt de volgende officiële cijfers mede van 't aantal slacht offers tengevolge van de ontplof fing van de „Bedenham" te Gi braltar: 8 Doden, 2 vermisten, onder wie het hoofd van de brandweer en 23Ó gewonden, onder wie 33 ern stig. medegedeeld door het K. N. M. I. te De Bilt, geldig van Dinsdag ochtend tot Dinsdagavond. Meer bewolking. In de Noordoostelijke helft van het land overwegend zwaar be wolkt met op de meeste plaatsen anige lichte regen. In het overige leel van het land half tot zwaar oewolkt met plaatselijk een en- cel buitje. Zwakke tot matige ver- tnderlijke wind. Ongeveer dezelf de temperaturen als gisteren. WOENSDAG 2 MEI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 11.25 0.02 0.12 n.m. 11.47 12.22 12.40 12.50 ZON- EN MAANSTANDEN. ZON MAAN op onder op onder Mei. 2 5.10 20.04 3.52 16.17 3 5.09 20.06 4.02 17.33 •x o. 67 20.08 4.13 18.49 5 5.05 20.10 4.25 20.05 Volgens tberictuten van gealli. eerde vliegers waren Maandag cn-geveter 3000 vrachtauto's met Noordelijken op weg naar het front. Dit was het grootste aantal voertuigen, dat ooit onmiddel lijk achter de gevechtslinie op het westelijke front was samen gebracht. Het hoofdkwartier van de 5de luchtmacht meldde Maandag, dat de slag om Seoel ,,nog maar net begint". VLIESTUIGAANV ALLEN. Jagers en lichte bommenwer pers van de Verfoondenen meld den, dat zjj in de nacht van Zon dag op Maamidsag meer dim 1000 voertuigen van de noordelijken hebben aangevallen. Ruim 1000 voertuigen werden vernietigd. Door de geallieerde luchtaan vallen zijn Zondag 1-000 Noordelij ken gedood of gewond. 11 r; RGERB EVO LKING VAN SEOEL GEËVACUEERD. Het Zu-idikoreaanse miiuisterio van Sociale Zaken heeft ver klaard, dat ongeveer 400.000 van de 446,000 ingeschreven personen van Seoel zijn geëvacueerd'. Gemeente-functionarissen en so ciale werkers verschaffen voedsel en onderdak aan' de vluchtelingen tussen Joogdongpo en Soewon. De vorige week waren er nog ongeveer een half millioen men sen in de stad. „'Zodra het Chinese offensief tot staan Is gebracht en het front isi gestabiliseerd, zal het utijTis in ziens mogelijk zijn aan het con flict in Korea een eind te maken", zo verklaarde Je Britse minister van Oorlog, Strachey, in een openbare vergadering. VREDESPOGINGEN MISLUKT. De pogingen der Verenigde Na ties om het Koreaanse conflict langs politieke weg tot een op lossing te brengen zijn op een dood punt gekomen. De uit drie leden bestaande commissie van goede diensten heeft haar pogingen om in con tact te komen met de autoriteiten van communistisch China opge geven en geen verdere bijeen komsten vastgesteld. Ook de commissie van twaalf Aziatische en Arabische landen onder voorzitterschap van Sir Be- negal Rau (India) heeft haar po gingen om tot een nieuw vredes aanbod te komen gestaakt. In welingelichte kringen te Washington werd Maandag ver klaard, dat de veertien landen die troepen in Korea hebben, de pu blicatie van hun „doelstellingen en principes" zullen uitstellen. Diplomaten zeiden, dat er een stilzwijgende overeenkomst tus sen de betrokken landen was om de uitslag van de huidige gevech ten af te wachten, alvorens ver dere politieke stappen te doen. ACHESON OVER DE STRIJD IN KOREA. Dean Acheson, de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, heeft in een rede voor de Ame rikaanse kamer van koophandel gezegd, dat het de bedoeling van de Sowjet-Unie was „zowel Euro pa als Azië te veroveren om de wereld te kunnen beheersen". De Sowjets gebruikten „satelliettroe pen voor de agressie in Korea" en hielden hun eigen strijdkrach ten in reserve. „Het zou de stra tegie der Sowjets ten goede ko men, wanneer wij onze kracht op grote schaal zouden verbruiken tegen de troepen en het grondge bied van hun satelliet of wanneer wij, bij het verzet tegen deze aan val andere vitale belangen zou den verwaarlozen", aldus Ache son. De beste manier om een eind te maken aan de strijd was volgens Acheson: 1. vastbesloten blijven om de vijand tegemoet te treden en terug te slaan, totdat het hem duidelijk zou zijn, dat agressie niet lonend was. 2. concrete maat regelen tegen hervatting van de agressie. 3. de vijand moest zijn poging opgeven om Korea te ver overen. De „Russische aanval" in Ko rea had de overheersing van ge heel Azië en het afleiden van de aandacht der V.S. van Europa ten doel. Het leed geen twijfel. dat de Sowjet-Unie zich bewust werd van de mate waarin de Wes telijke defensieprogramma's vor derden, getuige de „toenemende scherpere toon" van Gromyko op de conferentie te Parijs. Deson danks diende het Westen voorbe reid te zijn op een zenuwenoorlog en op zijn hoede te zijn voor „vre desoffensieven". Acheson sprak de hoop uit, dat de voorgestelde veiligheidsrege lingen met Japan, de Philippij- nen, Australië en Nieuw-Zeeland de vrede in het gebied van de Stille Oceaan zouden versterken. Op het ogenblik zijn veiligheids regelingen in het betrokken ge bied, zoals die voor het Noordat- lantisch gebied niet uitvoerbaar, aldus Acheson. Bij het vertrek van de Neder landse onderzeebootjager „Evert- ®en", die zoals gemeld tihanis on derweg is waar Nederland, heeft wee-admiraal Turner Joy, bevel hebber d'er vlootsrtijdlkrachiten in het Verre Oosten, in ejen per. soonlijk afscheidswoord aan offi cieren en bemanning zijn dank uitgesproken, voor „hun onver, moeid en onzelfzuchtige dienstbe toon" en hun een snelle thuisreis toegewenst. Het hoofdkwartier van de vloot der Verbonden strijdkrachten te Tokio fieeft een brief van de En gelse vice-admiraal Sir William Andrewes bevelhelbber van de ge allieerde schepen voor begelei dingsdiensten in de Koreaanse wateren, aan vice-admiraal Tur ner Joy gepubliceerd, waarin ihij verklaart, dat Nederland .werke lijk trots" kan zijn op de „Evert- ser>". De „Evertsen" hóeft voortdu rend goede en snelle diensten Toe wezen. Tijdens operaties aam. de oost. 'kust, was zijn taak opwindend. Alles wat nodig was werd zon der omslag verricht. Onder zijn huidige bevelvoerende officier luit.-ter-zee' le 'klasse D. J. sfam Doorninck, is het een eerste klasse oorlogsschip, waar goede discipline heerst en waarop Nederland trots kan zijm". costumes boden enkele dames dezer groep de Vorstin een klein model boeier aan. Bijna aan het slot van het défilé, dat vlot ver liep reeds uren tevoren was de stoet in de Pekingtuin te Baarn geformeerd en de tos- gangswegen waren tijdig geheel afgezet volgden de elftallen en besturen van de voetbalvereni gingen Heerenveen en 't Gooi, die in Soest een vriendschappe lijke wedstrijd tegen elkaar zou den spelen. Welhaast alle aanwe zige fotografen richtten hun len zen op de internationaal Abe Lenstra. Het muziekcorps „Cres cendo" uit Baarn wisselde de mu zikale opluistering met het Soes ter gezelschap af. Om ongeveer half twaalf wer den de hekken van de paleistuin gesloten. Zeer velen, die waren gekomen om hun bloemenhulde te brengen, doch niet tijdig in de stoet konden worden opgenomen, moesten, zoals dat ook vorige ja ren steeds het geval was, worden teleurgesteld. Een dichte haag toeschouwers had zich op de Soester straatweg tegenover het paleis opgesteld. Van daar kon men, vooral doordat de bomen nauwelijks tot bladvorming wa ren gekomen, het défilé prachtig volgen. STUDENTENESTAFETTE. Even na tien uur ontving Ko ningin Juliana reeds het eerste huldeblijk. Veertig leden van de Leidse studentenvereniging wa ren in de afgelopen nacht om half twee uit de Sleutelstad ver trokken voor een estafette, waar van de laatste lopers op genoemd tijdstip op het paleis door Hare Majesteit persoonlijk werden ontvangen. Zij boden de Konin gin een fraaie als bul uitgevoerde oorkonde van felicitatie aan. De viering van de koninklijke verjaardag is verder in het paleis in intieme kring voortgezet. Een deel van het programma vormde het optreden van het ensemble „Theater Pleizier" van Floris Meslier, Toon Hermans c.s. in de bioscoopzaal van het paleis. PARADE IN DEN HAAG. Een uitbundige zon, vrolijk wapperende vlaggen en het ge zellige rumoer van draaiorgels en toeterende kinderen brachten Den Haag Maandagmorgen reeds vroeg in de feestelijke sfeer van Koninginnedag. De traditionele parade voor de gouverneur der residentie vormde het hoogte punt van de morgen. De parade werd ditmaal gehouden op het Plein. Daar was voor het gebouw van de Hoge Raad een plankier opgericht, waarop zich de Minis ter van Oorlog en Marine, Ir. C. Staf, de staatssecretaris vice-ad miraal H. C. W. Moorman, de drie chefs van staven, generaal Mr. H. J. Kruis, de gouverneur der residentie, generaal-majoor Ir. M. Tans en luit.-generaal (b.d.) Jhr. W. Roëll, oud-com mandant veldleger alsmede de burgemeester van Den Haag, Mr. F. M. A. Schokking, hadden op gesteld. De afzetting was ver zorgd door marva's en meisjes van het V.H.K. Na een mars door de stad kwamen de défilerende troepen tegen elf uur, voorafgegaan door het muziekkorps van het com mando luchtvaarttroepen, het Plein opgemarcheerd. Een deta chement matrozen opende het défilé. Het werd gevolgd door marechaussée-afdelingen van het regiment Rhenen en luchtvaart troepen. De honderden belang stellenden toonden zich wel wat teleurgesteld door de korte duur van deze parade. President Truman heeft een feiicilatie-telegram aan Koningin Juliana gezonden. de „Groote Aan boord van Beer", op weg naar Nederland met Ambonnese militairen en hun gezinnen, is onder de passa giers een ziektegeval geconsta teerd, dat het vermoeden wekt, dat men met een geval van pok ken te doen heeft. Het schip keert terug naar Port Said, waar een uit Nederland uitgezonden tro penarts aan boord zal gaan om de opvarenden te revaccineren. ts: 5 regels 75 cent: 2 ct.; minimum per nummer, of: Adres t meer. s namiddags 2 uur deze plotselinge aan- i de mensenstroom bieden, werden in zelfs bijna volmaakt it de noodmaatrege len worden behoren: ;en van zaairijst aan het repareren van en electrische cen- zorg voor duizenden huizen zijn verwoest selende getij van de verkt verder aan het le wegen voor civiel :et in het algemeen ijke wederopbouw daartoe aangewezen ïerste levensbehoef- nooddruftigen ver- zóne van Seoel is landen van 'n ploeg, leid door een Ameri- el. Deze heeft intus- otste deel van zijn provinciehoofdstad zonden. Van daaruit ?g zich bezig met de de problemen, die van de eindeloze htelingen naar het geschapen. gde divisie van het Gemenebest. .lische minister-pre es heeft Dinsdag te aedegedeeld, dat de het Britse gemene- Corea onder de vlag de Naties strijden, ie zullen worden sa- Deze divisie zal irmd door de 28ste se brigades infante- Canadese brigade, italjon van het ko- stralische regiment, e Nieuw-Zeelandse /elde en de zestigste ce-eenheid van In- van India, Nehroe, r op alle Indiërs een tn om éénmaal per altyd over te slaan, lus bespaarde graan ng van de gebieden id ras, die het ergst elnood te lijden heb- den gesteld, acht dank aan de •aan ter beschikking lebben gesteld. Hij :iaal de Verenigde ina. Hij dankte ook ie die, naar hij ver- oedig hoopt tarwe kunnen zenden", le verder nog: „Ter- ;baar zijn voor alle juitenland ons thans hebben wij tezelf- lijk gemaakt, dat lp geen invloed kan onze politieke ge- bestaat op het ogen- ngersnood op grote lia in de afschuwe- s, die normaal aan rdt gehecht, doch de dit gevaar ligt ze- land". t met diepste eer- lukwensen aan ter van Uwer Majes- ag. Zij voegt hier- :ering toe van haar ikelijkheid en inni- teid aan Uwe Ma- r Huis. i .rmonie", de sport hotels werd daarna Dnd Koninginnedag sportclub gaf een elief aan het vro- ïtitie van de „Zau- ène uit de opera is Dinsdag bijna 'ragebouw te Genè- Hansweert Walsoorden 1.2 1.36 1.53 2.03 ZON EN MAANSTANDEN. ZON op onder Mei. 5 5.09 20.06 4 5.07 20.08 6 5.05 20.10 MAAN op onder 4.02 4.13 4.25 17.33 18.49 20.05 smokkelen van verdovende mid delen en het met bedrieglijke methoden deelnemen aan wed strijden waarbij zij niet voor moorden terugdeinsden". In het rapport wordt ge zegd, dat het optreden van O'Dwyer in feite het onderzoek tegendeel nog steeds grote in vloed bezit in de organisatie te New York van de democratische partij". De voorzitter der com missie, senator Ester Kefauver, is zelf democraat. De commissie heeft een aantal voorstellen gedaan om de door naar deze misdadige practijken j haar aan de kaak gestelde mis heiemmerde. standen op te heffen. ei kaa.3, footer en eieren in West. Duiteland samenvallen met het hoogtepunt vam. de binnenlandse productie en dat de Duitse groen- tenitelers geen tweede prijsineen- storting kunnen dragen als in het afgelopen jaar voorkwam, toen duizenden groenitenlkwelkers geruï neerd werden. verschenen berichten omtrent de gevolgen van het wegvallen van verdere oefeningen Crescendo onjuist zyn. Het niet doorgaan der oefenin gen heeft geen invloed op de op bouw van de drie divisies en er is geen aanleiding te veronderstel len, dat niet wordt voldaan aan de aangegane verplichtingen. De conservatieven wilden met de motie een wig drijven tussen de drie afgetreden ministers en de rest van de Labourpartij. Minister van Defensie Ema nuel Shinwell zei dat Engeland voort ging met zijn wapenpro gram. Het zou zijn bijdrage leve ren tot de verdediging van het Westen. Iramatische opera 5 door de Weense orden gegeven. Het an deze opera is. hilde wegens onge- aan de goden van lelijke vrouw wordt .vordt in droomtoe- it, waaruit zij kan ;t door de man, die il. Een laatste ver wordt echter inge it zij omgeven zal vlammen, waarin ld-zonder-vrees zal ringen. ioc», „t toneeltechnici het vuur „opriepen", grepen de vlam men om zich heen en vernielden het toneel volkomen. Naar men verklaarde, hield het veiligheids- scherm het vuur niet tegen, zo dat ook de zaal zware schade op liep. Het vuur werd bestreden door 300 brandweerlieden uit Genève en omliggende plaatsen.

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 1