Koninklijke onderscheidingen gd DEZE WEEK IN DE WERELD PRINS BERNHARD IN ONS LAND TERUG Chinese activiteit afgenomen Gezond èn lekker! der irta DE STAKINGEN IN ITALIË. WEERSVERWACHTING HOOGWATER. Post voor de „Asturias" De explosie ie Sjiraz Amerikaans lijnvliegtuig verongelukt iood in India pera te Genève Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoof dred acteur I. van de Sande. Redactie-adres: Noordstraat 5557 - Terneuzen Tel. 2510 Na 5 uur TeL 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 4.55 per kwartaal- Per week 37 cent. Losse nummers 7 cent MAANDAG 30 APRIL 1951. 7e Jaargang No. 1717. Verschijnt dagelijks N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Rubriek .Geine Advertenties 5 regels 75 et.; iedere regel meer 15 ct. Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot des namiddags 2 uur. Advertentieprijs per mm 12 ctij minimum per advertentie 1,80. Volgens het weekblad „Time" is Truman „de minst populaire pre sident", die ooit op het Witte Huis in Washington zetelde. Hij had niettemin de moed om MacAr- thur „de meest populaire generaal" te ontslaan en, hij trok zich van de storm van verontwaardiging, die naar aanleiding van dit besluit op stak, niets aan. Intussen heeft een nieuw com munistisch tegenoffensief in Korea de troepen van de Verenigde Na ties op vele plaatsen tot een haas tige terugtocht gedwongen. Welis waar slaagden de V.N.-troepen er in de opmars der Chinezen, die reeds een diepe wig hadden gedre ven in de posities der verbonden legers, tot staan te brengen, maar het is begrijpelijk, dat de huidige situatie in Korea bij velen de vraag doet rijzen, of generaal Mac- Arthur misschien zij het dan alleeh maar militair gesproken toch nog het gelijk aan zijn zijde heeft. Een der hoge aanvoerders der verbonden troepen, luitenant- generaal Van Fleet, de nieuwe be velhebber van het Amerikaanse achtste leger, had kort vóór de Chinese tegenaanval nog ver klaard: „Als de vijand kon zien, wat ik op mijn inspectietocht langs het front heb gezien, zal hij er de voorkeur aan geven, naar huis te gaan". De vijand heeft zich echter niet laten afschrikken, zelfs niet door de prijs, die hij heeft moeten betalen. „Het Chinese kanonnen- voer is blijkbaar zéér goedkoop", merkte een verbijsterde oorlogs correspondent op. Het wachten is nu weer op de volgende zet in dit lugubere schaakspel. Het is niet verwonderlijk, dat er bij zoveel sensationele gebeurtenis sen aan het Koreaanse front maar weinig belangstelling overblijft voor wat er zich op de Balkan ont wikkelt. De korte berichten over Incidenten, ontvoeringen, bloedige botsingen en zelfs omvangrijke vuurgevechten aan de grenzen var Joego-Slavië worden over het hoofd gezien, maar men kan op het ogenblik met eveneveel recht als vroeger spreken van de Balkan als van „het kruitvat van Europa". Op het ogenblik heeft Bulgarije een uitstekend door Russen afge richt en bewapend leger van ca 160.000 man, Hongarije heeft 100.000 man op de been en Roeme nië heeft 225.000 man onder de Het openbare vervoer in Italië lag Vrijdag en Zaterdag vrijwel stil als gevolg van de door de drie Ita liaanse vakverenigingen gesteunde staking van het personeel van de trams, autobussen en plaatselijke spoorwegdiensten. In de grote plaatsen werd getracht met tou ringcars en vrachtwagens de be langrijkste diensten enigszins te onderhouden. De arbeiders v-af«n hogere lonen en betere arbeids voorwaarden. De staking van de metaalarbei ders heeft Noord-Italië zwaar ge troffen. Berichten uit Milaan, Tu rijn en Genua meldden, dat het werk in de meeste grote fabrieken stil lag. In de meeste kleinere fa brieken echter werd gewerkt. De metaalarbeiders staakten uit sympathie met duizenden collega's, die ontslagen dreigden te worden in de staalfabrieken in Reggio Emilia en Spezzia. De directies hebben medegedeeld, dat zij arbei ders moesten ontslaan wegens ge brek aan voldoende orders. wapenen. Dat. is bij elkaar al bijna een half millioen, waartegenover le Joegoslaven slechts een 350.000 nan kunnen stellen. Maarschalk Tito zegt gerust te zijn; hij rekent 'r mee elke aanval te kunnen af slaan. In hoever dit officieel opti misme is, kan moeilijk worden na gegaan. Méér positieve betekenis dan de officieuze verklaringen!, dat de Verenigde Staten zowel als Groot Brittannië een aanval op Joego-Slavië als een „de structuur van de wereldvrede bedreigende actie" zouden beschouwen, moet intussen worden toegekend aan de Britse, Franse en Amerikaanse leningen aan Joego-Slavië, die een versterking der Joegoslavische defensie willen bevorderen. De gebeurtenissen in Iran, het oude Perzië, waar een blijkbaar onweerstaanbare volksbeweging I bezig is de nationalisatie van de petroleumindustrie af te dwingen, doen al evenzeer zien, dat het „het cordon des vredes", dat men zich gaarne voorstelt als een bescher mende ring rondom de Sowjet- Unie, vele zwakke schakels heeft. Maar uit de betuiging dat de wes terse staten, die tot nu toe uit Per zië olie betrokken, dit ook in de toekomst zullen kunnen doen, ge looft men te kunnen afleiden, dat er hier geen sprake zou zijn van een anti-Westerse actie met Mos kou achter de schermen. Het i illcen te hopen, dat ook deze me ningen niet al te zeer op een be minnelijk optimisme gebaseerd sullen blijken! ROOSENDAAL HOLLAND TURNHOUT BELGIf NATIONALISATIE VAN DE OLIEINDUSTRIE DOOR HET PERZISCHE PARLEMENT GOEDGEKEURD. Het Perzische parlement heeft met algemene stemmen de resolu tie van zijn oliecommissie om de Perzische olie-industrie te natio naliseren goedgekeurd. Volgens deze resolutie zal de regering het >eheer van alle olie-installaties, vaaronder die van „de voormalige Anglo-Iraanse Oliemaatschappij" jvernemen. medegedeeld door het K. N. M. I. te De Bilt, geldig van Maandag ochtend tot Maandagavond. Toenemende bewolking. Aanvankelijk zonnig. In de loop van de dag echter, weer geleide lijk toenemende bewolking met voornamelijk in de namiddag en kele plaatselijke buien. Zwakke tot matige wind hoofdzakelijk uit de richtingen tussen Oost en Noord. Dezelfde of iets hogere temperaturen dan gisteren. DINSDAG 1 MEI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 10.52 12.22 0.02 0.12 n.m. 11.19 12A0 12.50 EON- EN MAANSTANDEN. ZON MAAN op onder op onder Apr. 30 5.14 Mei. 1 5.12 20.03 3.42 15.— 2 5.10 20.04 3.52 16.17 3 5.09 20.06 4.02 17.33 20.01 3.30 13.40 Reeds geruimetijd vóór de aan komst van het K.L.M.-lijntoestel uit Zuid-Amerika, waarmede dt Prins de terugtocht naar Neder land heeft gevlogen, verzamelden zich in de ontvangkamer van dc I.C.A.-hal op Schiphol de leden van de Hofhouding en andere au toriteiten, die gekomen waren on: d^ Prins to verwelkomen. Ondei hen bevonden zich o.m. Dr W. Drec: minister-president, Mr A. M. Joe- kes, minister van Sociale Zaken er Prof. Dr J. R. M. van den Brink minister van Economische Zaken. Om kwart over tien konden dc talloos velen, die op de terrasser van het restaurant en ook buiter op het platform verzameld warer om de Prins te zien, aan het hijser van de Koninklijke standaard mer ken, dat Hare Majesteit de hal be treden had. De Koningin, was ver gezeld door de Prinsesjes Beatrix, rene en Magriet, allen bloots hoofds. Nadat de Koningin de minister;- begroet had werd chocolade voor de Prinsesjes besteld en begon hel vachten op de aankomst van het vliegtuig. Gedurende die tijd onder hield de Koningin zich met de ge ranten van Chili en Argentinië en de zaakgelastigde van Argentinië. Tegen Prof. Dr C. F. A. van Dam, die de Prins college had gegeven in het Spaans, zeide Hare Maje steit: „Het is heel aardig, dat u ge komen is om uw leerling te verwel- comen." Om half elf reed de D.C.-6 „Prins Bernhard" voor. Terwijl de Prinse lijke standaard gehesen werd en de Amsterdamse politiekapel het Wilhelmus speelde, verliet de Prins het vliegtuig, waarna een hartelij ke begroeting van Koningin en Prins volgde. De Prins, die een vermoeiende -eis had gehad heeft op het tra ject Frankfurt Amsterdam be stuurde hij zelf het vliegtuig zag hij er zeer goed uit. Als eerste begroette hij vervolgens de minis ters Drees, Joekes en Van den Brink. Hij onderhield zich gerui- men tijd met de minister-president en daarna weer met de Koningin. Men kon aan de geanimeerde ge baren van de Prins merken, dat hij enige amusante avonturen aan de Koningin vertelde en de fotogra fen richtten ook onmiddellijk weer Post bestemd voor naar Neder land terugkerende militairen aan boord van het troepenschip „As turias" welke in een der tussen havens zai worden uitgereikt, moet uiterlijk op 2 Mei a.s. in Nederland worden ter post be- zored. Behalve de gebruikelijke gege vens dient het adres de vermel ding te bevatten: aan boord van het troepenschip „Asturias" op thuisreis naar Nederland. De nporr, vqn (je vermoedelijke tus senhaven ma© niet worden ver meid. de lenzen op het lachende Vorsten- >aar. Toen een van de fotografen nog 'en extra plaatje wilde maken po- eerde de Prins met de Koningin ■n de Prinsesjes, ondanks de regen, lie gestadig neerviel, nog eens. Vóórdat de Koningin en de Prins ich naar de auto begaven stelde le Prins de gezagvoerder van de Prins Bernhard", de heer Bolde, n de overige leden van de beman- ïing aan de Koningin voor. Bij de wachtende auto stonden •nkele radio-verslaggevers met de nicrofoon gereed. „En heren, wat can ik voor u doen?" zei de Prins, in de microfoons zei hij nog: „Ik ben blij weer thuis te zijn. Ik ben rveral prachtig ontvangen en heb zeel gastvrijheid en vriendschap ondervonden en ik heb op allerlei gebied veel geleerd." De Prins ;prak in drie talen, namelijk in het Engels, Spaans en Nederlands. Even voor elf uur vertrok het gezelschap naar Soestdijk. Ter gelegenheid van de verjaar- lag van H. M. Koningin Juliana ijn in Zeeland de navolgende on- lerscheidingen toegekend: Ministerie van Justitie. Benoemd tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: G. H. van Heiden, dirigerend of ficier van Rijkspolitie 2de klasse, districtscommandant der Rijks politie te Middelburg; tot ridder in de Orde van Oranje- Nassau: J. Wabeke, president-kerkvoogd van de Nederlandse Herv. Gemeen te, voorzitter of lid van verenigin gen en commissies, liggende op het terrein van het onderwijs en van de landbouw, te Wemeldinge; Verleend de eremedaille, ver bonden aan de Orde van Oranje- Nassau, in goud, aan: D. Weststrate, voorzitter van de Zondagsschoolvereniging der Ned. Herv. Gemeente te Kloetinge; in zilver aan: A. D. Totté, oud-koster-organist van de Parochiekerk van de Hei lige Martinus te Hontenisse; W. Duvekot, notabele van de Ned. Herv. Kerk te Vrouwenpol der; C. M. Rijk, klerk op een notaris kantoor te Goes; D. Baveco, leider van de Zon dagsschool te Kruiningen; in brons, aan: J. A. van der Weel, koster van de Doopsgezinde Kerk te Middel burg. Ministerie van Binnenl. Zaken. Benoemd tot ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw: Mr. Dr. A. J. J. M. Mes, lid van Gedeputeerde Staten van Zeeland te Heinkenszand; tot ridder in de Orde van Oranje- Nassau J. Bosselaar, burgemeester der gemeente Aagtekerke; J. J. Huijssen, secretaris der ge meente Arnernuiden L. P. van Oorschot, wethouder der gemeente Vlissingen; J. W. Kögeler, wethouder der gemeente Middelburg; Z. C. Salomé, oud-wethouder te Kortgene; I. M. de Brujjne, oud-wethouder te Cadzand. toegekend, de eremedaille, ver bonden aan de Orde van Oranje- Nassau in goud, aan: J. Cransberg te Schoondijke. Ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. Benoemd tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: A. Hoolhorst, rector van het Ko ningin Wilhelmina Lyceum te Oostburg; toegekend, de eremedaille, ver bonden aan de Orde van Oranje- Nassau, in zilver aan: A. de Visser, lid van de muziek vereniging „De Volharding" te Zaamslag. Ministerie van Financiën. toegekend, de eremedaille, ver bonden aan de Orde van Oranje- Nassau, in goud aan: H. M. Vermoet, commies-titulair van 's Rijksbelastingen ten kantore Sas van Gent. Ministerie van Wederopbouw en Volkshuisvesting. Benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: A. Heijboer te Middelburg, schil derspatroon. Ministerie van Verkeer en Waterstaat. Benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: J. de Rijke, te Zonnemaire, af delingsvoorzitter en hoofdbestuurs lid der vereniging „Schuttevaer". toegekend de eremedaille, ver bonden aan de Orde van Oranje- Nassau: in goud aan: W. J. Roest, te Vlissingen, kapi tein le klasse bij de Provinciale Stoombootdiensten in Zeeland. P. J. den Outer, te Vlissingen kapitein le klasse bij de Provin ciale Stoombootdiensten in Zee land. L. A. J. Harthoorn, te Vlissingen. machinist le klasse bij de Provin ciale Stoombootdiensten in Zee land; A. A. Dieleman, te Terneuzen, "stationschef le klasse bij de N.V. Nederlandse spoorwegen, in zilver aan: J. W. Minnaar, te Wemeldinge, kantoorhouder der Posterijen, Tele grafie en Telefonie: J. I. du Bois, te Vlissingen, agent van de Provinciale Stoombootdien sten in Zeeland, in brons aan: M. J. Smits, te Brouwershaven, besteller le klasse der P.T.T. Ministerie van Economische Zaken. Benoemd tot officier in de Orde van Oranje-Nassau Ir. J. Blokland Visser, hoofdin genieur bij de N.V. Koninklijke Maatschappij „De Schelde" te Vlis singen. Ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening. Benoemd tot ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw: Ir. A. W. van de Plassche, te Voorburg, plv. directeur-generaal van de Landbouw, directeur van de Tuinbouw (voorheen te Goes). tot ridder in dc Orde van Oranje- Nassau M. de Bruijne, te Zuidzande, di recteur der Zeeuwse Coöp. Ver koop- en Aankoopvereniging van vee, inspecteur van het Nederlandt Rundvee Stamboek; A. van Hootegem, te Kruiningen, bestuurslid van landbouw- en vee- teeltorganisaties H. C. van de Zande, te Nieuwer- kerk, lid van het hoofdbestuur van de Zeeuwse Landbouw Maatschap pij, bestuurslid van organisaties op landbouwgebied toegekend de eremedaille verbon den aan de Orde van Oranje-Nas sau in goud aan: M. van de Linde, te Kloetinge, be drijfsleider bij de fa. D. J. van der Have, boomkwekerij en zaadhan- del te Kapelle. in zilver aan: C. Janse, te Heinkenszand, landarbeider op het landbouwbe drijf van J. de Jonge; J. C. Adriaenssens, te s-Heer Arendskerke, bedrijfsleider op het landbouwbedrijf „De Keilen"; H. Clement, te Yerseke, onder baas op het landbouwbedrijf van I. Willemsen; J. van Damme Czn., te Rilland- Bath, bedrijfsleider op het land bouwbedrijf van de familie Van der Schalk; H. de Groote, te Axel, voorman landarbeider op het landbouwbe drijf van W. Koster; J. Meijer, te Grijpskerke, voor- man-landarbeider op het land bouwbedrijf „Wilhelminaoord". in brons aan: H. de Bad, te Kattendijke, land arbeider bij de „Wilhelminapol- der*'; L. de Bad, te Wolfaartsdijk, landarbeider bij de „Wilhelmina- polder"; A. van den Berge, te Krabben- dijke, landarbeider op het land bouwbedrijf van de familie Van der Schalk A. Hoogesteger, te Kloetinge, landarbeider Dij de „Wilhelmina- polder"; C. Kempe, te Kattendijke, land arbeider bij de „Wilhelminapol- der" J. Kempe, te Kamperland (gem. Wissenkerke), landarbeider op het landbouwbedrijf van J. C. van Lan- geraad; C. Molhoek, te Kattendijke, landarbeider bij de „Wilhelmina- polder" A. Nagelkerke, te Wolfaartsdijk, eerste paardenknecht bij de „Wil- helminapolder" Jacob van de Schraaf, te Katten dijke, landarbeider bij de „Wilhel- minapolder"; Jacobus van de Schraaf, te Kat tendijke, landarbeider bij de „Wil helminapolder" P. Sonke, te Wilhelminadorp (gem. Kattendijke), landarbeider bij de „Wilhelminapolder"; P. den Toonder, te Wilhelmina dorp (gem. Kattendijke), landar beider bij de „Wilhelminapolder". Ministerie van Sociale Zaken. Toegekend is de eremedaille, ver bonden aan de Orde van Oranje- Nassau, in goud aan: K. van Willegen, werkzaam bij de Koninklijke Zaadhandel der fir ma D. J. van der Have, te Kapel le (bij bevordering) in zilver aan: Mej. B. Flipse, huishoudster bij de Gebr. Jobse, te Zoutelande; J. Oerlemans, te Middelburg, machinezetter bij de C.V. Provin ciale Zeeuwse Courant te Vlissin gen; Mej. W. van Lammeren (eer waarde zuster Julia), hoofdver pleegster in het St. Joseph-zieken- huis te Vlissingen; Mej. H. van der Vossen (eer waarde zuster Antoline), hoofd verpleegster van de operatiekamer bij het St. Joseph-ziekenhuis te Vlissingen. De Chinese activiteit is aan het gehele Koreaanse front afgeno men, aldus een communiqué van het Amerikaanse achtste leger. Generaal-majoor Van Fleet, commandant te velde van de strijdkrachten der verbondenen in Korea, heeft Zondag te Tokio ver klaard, dat de Chinese communis ten klaarblijkelijk streven naar een bezetting van Seoel en het be reiken van de rivieren Han en Poekhan op 1 Mei a.s., de grote feestdag der communisten. Generaal-majoor Van Fleet ver volgde: „Sinds het begin van het Chinese „voorjaarsoffensief" -.ver den minstens zeventig duizend communisten gedood of gewond op een totaal van ongeveer drie hon derd duizend man, dat voor de eer ste aanvallen is ingezet. Deze 300.000 vormden de helft van de door de vijand samengetrokken eerste-linietroepen, die waren sa mengesteld uit vijf Chinese leger groepen en twee Noordkoreaanse legerkorpsen. Deze troepen zijn, zonder dat met verliezen rekening werd gehouden, in achtereenvol gende golven in de strijd geworpen. Doch de verbondenen, gesteund door krachtig artillerie-vuur en vliegtuigen, boden vastberaden tegenstand. Zij wisten, door de vij and grote verliezen toe te bren gen, zijn lang tevoren beraamd of fensief in de war te sturen. De aanvankelijke doorsijpelingen der aanvallers konden door onze tevoren daartoe op tactische wijze opgestelde reserves worden teniet gedaan. De communisten poogden, na te zijn geïnfiltreerd, sterke ver bonden eenheden te omsingelen. Dit mislukte door onze troepen tij dig op tevoren gereed gemaakte stellingen terug te trekken. Thans is er een pauze in de strijd ingetreden. Dit is slechts natuur lijk omdat de vijand zijn troepen moet reorganiseren en bevoorra den. Ook moet hij waarschijnlijk reserves naar de frontlinie aanvoe ren". „De aanhoudende regens der af gelopen drie dagen", aldus besloot generaal-majoor Van Fleet, „wa ren voor ons een nadeel. Doch, speciaal wanneer het weer beter wordt, zullen de verbonden strijd krachten op de grond en in de lucht de gelegenheid verwelkomen om het communistische leger ten N. van de Han te vernietigen". Generaal-majoor Van Fleet deel de in zijn verklaring ook nog mede dat de in de afgelopen dagen ge leverde strijd de sterkte der com munistische troepen het tien tot vijftienvoudige was geweest van die der verbonden strijdkrachten. Twee ingesloten compagnieën der verbondenen bevrijd. In een Zondag uitgegeven com muniqué van het achtste leger is verklaard, dat een speciale strijd groep twee compagnieën der ver bondenen, die ten N. van Seoel wa ren ingesloten, heeft bevrijd. Een communistisch br tal jon, dat in deze sector aanvallen uitvoerde, werd teruggedreven. Elders aan het front was er weinig of geen con tact met de tegenstander. De verliezen in Korea. Volgens de laatste officiële schatting te Tokio hebben de communisten de uitrusting van vijf Chinese legerdivisies verloren gedurende de eerste vijf dagen van het voorjaaroffensief. Tot Vrijdagavond hadden de Verbon den strijdkrachten ten minste 42.300 tegenstanders gedood of verwond sinds jongstleden Zon dag. Op vliegdekschepen gesta tioneerde vliegtuigen zouden daarenboven 60.300 doden en ge wonden hebben gemaakt en vlieg tuigen van de luchtmacht voor het Verre Oosten 5.500. Woord voerders van luchtmacht en ma rine noemen deze schatting uiterst voorzichtig. Amerikaanse onderscheiding aan het front in Korea. Op 18 April j.l. heeft het Neder lands detachement Verenigde Na ties deelgenomen aan een parade ter gelegenheid van de uitreiking van een aantal Amerikaanse onder scheidingen. Bjj deze plechtigheid werd Vaan drig J. P. Bergefurth van het N. D. V. N. onderscheiden met de Silver Star wegens betoonde dap perheid tjjdens de gevechten bij Hoengsong op 3 Januari j.l. Door de commandanten en ove rige aanwezig Amerikaanse offi cieren werd de houding van het N. D. V. N. tijdens de parade bij zonder geprezen. HET NEDERLANDSE DE TACHEMENT. Het Nederlandse detachement op Korea is Zondagmiddag, na een mars van vier dagen, op een verzamelpunt aangekomen waar vrachtwagens gereed stonden om de manschappen naar de achter hoede te vervoeren. Het detachement had Donder dag de stellingen verlaten, die het sedert meer dan twee weken naast het Fanse bataljon bezette. De Nederlanders maakten deel uit van de achterhoede, die de De afgevaardigde dr Faramarzi heeft Zaterdag in de Perzische Ka mer medegedeeld, dat Vrijdag bij de explosie in een legerkazerne te Sjiraz in Zuid-West-Perzië wapens en munitie ter waarde van zestien millioen dollar in de lucht zijn ge vlogen. Krachten, die gekant zijn tegen de nationalisatie van de olie-indus trie, „trachten bepaalde gebeurte nissen in het leven te roepen om een abnormale toestand in Perzië te scheppen", aldus de afgevaar digde. Zaterdagavond is een Ameri kaans verkeersvliegtuig van de dienst Cleveland Chicago tijdens een storm in de omgeving van Fort Wayne (Indiana) in de lucht ont ploft. Elf personen kwamen om het leven. Volgens functionarissen wa ren de slachtoffers acht passagiers en de uit drie leden bestaande be manning. Even voordat het onge luk plaats vond, had het toestel gemeld, dat het in oostelijke rich ting zwenkte met het oog op een hevig onweer. Men vond de wrakstukken op 3 kilometer afstand van het vlieg veld van Fort Wayne. terugtocht van de geallieerde toepen in de betrokken sector dekte. Ondanks lange marsen in een der naargeestigste en moei lijkste gebieden van Korea, was het moreel van de manschappen uitstekend. 5 regels 75 cent: ct.; minimum per ummer, of: Adres ïeer. amiddags 2 UUT ze plotselinge aan- 3e mensenstroom lieden, werden in lfs bijna volmaakt de noodmaatrege- 1 worden behoren: van zaairijst aan t repareren van n electrische cen- -g voor duizenden iizen zijn verwoest ende getij van de rkt verder aan het wegen voor civiel in het algemeen e wederopbouw artoe aangewezen •ste levensbehoef- ooddruftigen ver- öne van Seoel is iden van 'n ploeg, 3 door een Ameri- Deze heeft intus- >te deel van zijn irovinciehoofdstad iden. Van daaruit zich bezig met de problemen, die iran de eindeloze ïlingen naar het eschapen. e divisie van het (emenebest. iche minister-pre- heeft Dinsdag te 3egedeeld, dat de et Britse gemene- rea onder de vlag Naties strijden, zullen worden sa- Deze divisie zal ad door de 28ste brigades infante- lanadese brigade, ljon van het ko- •alische regiment, Nieuw-Zeelandse de en de zestigste -eenheid van In- an India, Nehroe, >p alle Indiërs een om éénmaal per tyd over te slaan, I bespaarde graan van de gebieden as, die het ergst lood te lijden heb- n gesteld, ht dank aan de in ter beschikking iben gesteld. Hij al de Verenigde a. Hij dankte ook die, naar hij ver lig hoopt tarwe unnen zenden", verder nog: „Ter- lar zijn voor alle tenland ons thans lebben wij tezelf- k gemaakt, dat geen invloed kan mze politieke ge- staat op het ogen- ersnood op grote in de afschuwe die normaal aan gehecht, doch de it gevaar ligt ze- id". met diepste eer- cwensen aan ter n Uwer Majes- Zij voegt hier- ing toe van haar ilijkheid en inni- d aan Uwe Ma- luis. 1 ïonie", de sport- tels werd daarna d Koninginnedag portclub gaf een ef aan het vro- tie van de „Zau- e uit de opera s Dinsdag bijna gebouw te Genè- Walsoorden 1.36 2.03 ZON EN MAANSTANDEN. ZON MAAN op onder op onder Mei. S 5.09 20.06 4.02 17.33 4 5.07 20.08 4.13 18.49 6 5.05 20.10 4.25 20.05 SmUtLKCltni Villi VC1UUVC1IUC uuu- delen en het met bedrieglijke methoden deelnemen aan wed strijden waarbij zij niet voor moorden terugdeinsden". In het rapport wordt ge zegd, dat het optreden van O'Dwyer in feite het onderzoek naar deze misdadige practijken belemmerde. icgciiucci iiug aiccuo giuic ah- vloed bezit in de organisatie te New York van de democratische partij". De voorzitter der com missie, senator Ester Kefauver, is zelf democraat. De commissie heeft een aantal voorstellen gedaan om de door haar aan de kaak gestelde mis standen op te heffen. kaas, boter en eieren in West- Du'itoLand samenvallen met het hoogtepunt van de binnenlandse productie en dat de Duitse groen- tenitelers geen tweede prijsmeen- storting kunnen dragen als in het afgelopen jaar voorkwam, toen duizenden groenitenkwefkers geruï neerd werden. gevolgen van het wegvallen van verdere oefeningen Crescendo onjuist- zijn. Het niet doorgaan der oefenin gen heeft geen invloed op de op bouw van de drie divisies en er is geen aanleiding te veronderstel len, dat niet wordt voldaan aan de aangegane verplichtingen. L»C UU1I9C1 VttUCVCll W11UC11 lllCt de motie een wig drijven tussen de drie afgetreden ministers en de rest van de Labourpartij. Minister van Defensie Ema nuel Shinwell zei dat Engeland voort ging met zijn wapenpro gram. Het zou zijn bijdrage leve ren tot de verdediging van het Westen. matische opera 3oor de Weense len gegeven. Het deze opera is. 1de wegens onge in de goden van jke vrouw wordt rdt in droomtoe- waaruit zij kan 3oor de man, die Een laatste ver- ordt echter inge- zij omgeven zal ammen, waarin zonder-vrees zal gen. meeltechnici het vuur „opriepen grepen de vlam men om zich heen en vernielden het toneel volkomen. Naar men verklaarde, hield het veiligheids- scherm het vuur niet tegen, zo dat ook de zaal zware schade op liep. Het vuur werd bestreden door 300 brandweerlieden uit Genève en omliggende plaatsen.

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 1