Problemen voor het Engelse volk bij Gibraltar gevlogen Munitieschip in de lucht Wordt Seoel prijsgegeven? Geweldige schade aangericht Toenemende Chinese druk Hetp De export naar Duitsland Prins Bernhard naar Nederland vertrokken rogram van de nieuwe Indonesische regering ZATERDAG 28 APRIL 1951. 7e Jaargang No. 1716. Het Britse Rijk maakt een moeilijke periode in zijn glorieuze geschiedenis door. De wereldmacht, die het enkele tientallen jaren geleden nog bezat is door de twee grote wereldoorlogen ernstig gaan tanen en voor het grootste deel overgenomen door het mach tige Amerika. Het „Brittannia rules the waves" gaat niet meer op, al moet de kracht van Engeland nu ook weer niet onderschat worden. De troonsbestijging van Prins Boudewijn Waarnemers te Tokio menen, dat de Verbonden legers geen ernstige poging zullen doen om Seoel tegen d« toenemende Chinese druk te verdedigen. Volgens frontberichten zijn de verbonden legers op het Westelijke deel van het centrale front terug gevallen op posities, die 43 km ten Z. van het gebied liggen, dat zij bezetten toen het nieuwe offensief begon. De Times over Indonesië Franse regering lijdt nederlaag WEERSVERWACHTING HOOGWATER. Frankering bij Abonnement: Temeuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55-57 Terneuzen Telefoon 2510 Nd 5 uur: 2073 Gironummer 33150 Abonnementsprijs: 4,55 per kwartaal Per week 37 cent Losse nummers 7 cent DE Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Temeuzen Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent; iedere regel meer 15 cent Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1.80. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Ook innerlijk is het Britse volk verdeeld en maakt net een po..- tieke crisis mede, die zijn gevol gen weer heeft op het buiten lands beleid, al zijn deze gevolgen niet zo groot als soms in anaere landen onder gelijkwaardige om standigheden. De binnenlandse moeilijkheden hebben tweeërlei oorzaken. Als eerste is te noemen de economi sche toestand, die in vele opzich ten gelijkt op die in de andere weldige oorlogsinspanning en zware materiële verliezen gedu rende de oorlog drukken nog steeds hun stempel op het leven van de Engelse burger. Daar naast in het laatste jaar de sterk stijgende prijzen der grondstof fen door de Koreaanse oorlog en de in snel tempo te voltrekken herbewapening. Wanneer men hierbij voegt de ingrijpende so ciale politiek van een Labour-re- gering, die onmiddellijk na de oorlog het bewind overnam van de verslagen conservatieven, een politiek die zeer veel geld ver slindt en waarvan het maar de vraag is of zij productie-verho gend werkt, dan kan men zich een beeld vormen van de proble men, waarmede het huidige En geland te kampen heeft. De tweede oorzaak van de in terne moeilijkheden is de zwakke positie van de regering Attlee. De socialisten waren in 1945 mèt een zeer behoorlijke meerderheid uit de stembussen gekomen en konden aldus hun ideeën de eer ste vijf jaren verwezenlijken. De verkiezingen van 1950 bezorgden hen echter een zeer geringe meerderheid in het Lagerhuis van slechts enkele zetels. Hier door is het regeren een uiterst omzichtige zaak geworden. Want niet alleen moeten practisch alle Lagerhuisleden van de Labour- fractie, waartoe anders dan in ons land, ook vele ministers be horen, steeds bij alle stemmingen aanwezig zijn, opdat de regering geen plotselinge nederlaag lijdt, wanneer conservatieven en libe ralen voltallig samenspannen, doch tevens mag in de partij zelf geen enkel meningsverschil lei den tot het afvallen van sommi ge partijleden, daar dit tevens het einde van de regeringsperio de betekenen zou. Het eerste eist voortdurende gespannen aandacht van alle La- bour-afgevaardigden, daar voor al de conservatieven op alle mo gelijke manieren trachten hun tegenstanders geestelijk en ook lichamelijk af re matten en daar bij zelve het voordeel hebben de aanval te kunnen openen, wan neer het hen belieft. Het tweede eist een ijzeren partijdiscipline, iets waar het tot nu toe niet aan ontbroken heeft. Naast deze wankele positie komt daar nog het verlies bij van zy vooraanstaande knappe koppen, zoals Sir Stafford Cnpps en Er- nest Bevin en het uittreden van de ministers Bevan en Wilson. Is Labours positie hierdoor verzwakt, zij is dat zeker door de onaangename maatregelen, die het Engelse volk te slikken krijgt jaar in jaar uit. Een strenge dis- stributie van levensmiddelen en andere artikelen plaagt de En gelse huisvrouw nu al bijna twaalf jaren. Enorm hoge belas tingen drukken loodzwaar op al len, die iets bezitten of wat ver dienen en hieruit moeten dan de geperfectionneerde sociale voor zieningen betaald worden. Prijs stijgingen veroorzaken weer on tevredenheid bij de loontrekken- den en zo ziet alies er naar uit dat de dagen van de Labourrege- ring geteld zijn. Er zijn echter twee dingen, waar men de grootste bewonde ring voor moet hebben en die men als Nederlander de Engels man gerust kan benijden. Het is in de eerste plaats de zelfbeheer sing en zelfzucht waarmede de Brit al deze onaangenaamheden niet alleen slikt, doch nog spor tief opneemt op. Natuurlijk wil men het graag anders en dit zal bij eventuele nieuwe verkiezingen ook wel blijken, doch thans schikt men zich in het onvermijdelijke en brengt zijn offers in de hoop, dat deze ertoe zullen medewer ken het land ecenomisch weer op de been te brengen. Het tweede is de onverander lijke buitenlandse politiek, want het is merkwaardig, dat deze so cialistische regering op alle pun ten van haar beleid de hevigste aanvallen van de conservatieve oppositie heeft te verduren, be halve juist ten aanzien van het buitenlandse beleid. De zo pas overleden grote vakverbondslei der, Bevin, had als minister van Buitenlandse Zaken veelal de volledige instemming van het ge hele Lagerhuis. Hoe anders is dit, wanneer wij bijvoorbeeld aan ons beleid ten opzichte van Indone sië denken. Toch heeft ook het Engelse buitenlandse beleid met proble men te kampen. Er is op het ogenblik de strijd met de Perzi sche regering over de nationali satie van de petroleum-industrie, waar grote Britse belangen op het spel staan. Daarnaast is het bekend, dat de Engelsen een heel wat minder straffe politiek tegenover het communisme in Azië wensen dan hun grote bond genoot Amerika. De erkenning van de nieuwe Chinese regering van Mao-Tse-Toeng is er een symptoom van. Tenslotte heeft het aftreden van Bevan en Wilson aangetoond, !dat er ook ten aanzien van de herbewapening twee stromingen zijn. De aftredenden zijn van mening, dat de bereikte sociale voorzieningen niet opgeofferd mogen worden aan de herbewa peningswedloop. Men moet zeker het bereikte kunnen verdedigen tegen aanvallen van buitenaf, doch niet ten koste van het be reikte. De andere stroming stelt de be wapening op de voorgrond en vaart dus meer mee in het Ame rikaanse schuitje. De Engelsen maken moeilijke tijden door, doch zij hebben dank hun voortreffelijke eigen schappen als taaiheid, gevoel voor humor en zelfdiscipline alle kans ook deze te boven te komen. VLIEGTUIGBOTSING IN OKLAHOMA. Een B36 bommenwerper en een Mustang jaaer zijn Vrijdag nabij Carney (Oklahoma) in bot sing gekomen. Het aantal slacht offers is nog niet bekend. Men gelooft, dat één man het ongeluk heeft overleefd. De B36 bommenwerper weegt 130 ton en heeft normaal een be manning van 15 koppen. MR. STIKKER HERKOZEN TOT VOORZITTER DER O. E. E. S. De raad van de organisatie voor Europese economische sa menwerking heeft met algemene stemmen Mr. D. U. Stikker voo- het jaar 1951 herkozen tot voor zitter van de raad van de O.E.E.S- In politieke kringen te Brussel verluidt, dat officiële besprekin igen gaande zijn om de datum der troonsbestijging van Prins Bou dewijn te wijzigen. Zoals bekend wordt in het na de gebeurtenis sen van Juli j.l. door de drie par tijen gesloten accoord bepaald, dat de Koninklijke Prins zijn va der begin September, d.i. op het ogenblik, dat hij de 21-jarige leeftijd bereikt, zal opvolgen. Er is op het ogenblik sprake van de plechtigheid en de eedsaflegging enige weken te vervroegen ten einde het reges van Kamer en Senaat niet te onderbreken on sommige parlementsleden in staat te stellen in het buitenland aangegane verplichtingen na te komen. Voorgesteld is de datum der troonsbestijging van de Ko ninklijke Prins op 21 Juli 1951 te bepalen. Het feit, dat de Prins dan eigenlijk nog' niet meerder jarig is, zou geen onoverkomelijk beletsel zijn, zo wordt opge merkt. In Londen wordt vernomen, dat V i ijdagmorgen om 9.30 een hevige ontploffing In Gibraltar heeft plaats gevonden. De zon werd verduisterd door een rookwolk die de stad over dekte. Naar Reuter meldt, heeft de Britse admiraliteit bekend ge maakt, dat het munitieschip „Be- denham" bij Gibraltar in de lucht, is gevlogen. Het 1900 ton metende sdhip waf- deels met munitie deels met ander militair materieel geladen. Over persoonlijke ongelukken is r.og niets bekend. De „Bedenham" arriveerde drie dagen geleden te Gibraltar en zou 30 April naar Malta vertrekken. Munitie werd gelost uit een Nederlands schip. Volgens een nader bericht van Reuter werd munitie gelost uit President Sukarno heeft mede deling gedaan van de nieiuwe ree gering, die onder leiding van Su. kiman is geformeerd. Het programma van de rege- ring-Sukiman bevat, naar Aneta verneemt, de volgende 6 punten: 1. De veiligheid: Het nemen van krachtige maatregelen om rust en orde te verzekeren, zoals het In 'n rechtsstaat past. 2. De welvaart. Het ontwerpen en uitvoeren- van een nationaal welvaartsplan op korte termijn; vernieuwing van de agrarische wc-tten; het inschakelen van oud strijders bij de opbouw. 3. De organisatie van de staat: Het voltooien van de voorberei dingen voor de algemene verkie zingen voor del constituante op korte termijn; bespoediging van de autonomie van de Daerafi's. 4. De arbeid: Het uitvaardigen van wetten inzake erkenning van arbeidsorganisaties; een collectie ve arbeidsovereenkomst; vaststel len van minimum-lonen; beslech ting van arbeidsgeschillen. 5. Buitenlandse Zaken: Het voe ren van een onafhankelijke, ac tieve buitenlandse politiek, die gericht ia op de vrede. Het omvormen van de betrek kingen tussen Indonesië en Ne derland, gebaseerd op het unie- statuut, tot normale betrekkingen, ,g;J>asQ?rd op een normaal inter nationaal verdrag; het bespoedigen van de herzie ning der R.T.O.-overeenkomsten; het nietig doen verklaren van die overeenkomsten, welke duide lijk nadelig zijn voor land en volk". 6. Irian: Zo spoedig mogelijk West.Irian bij het grondgebied van Indonesië voegen. In een hoofdartikel wordt in de „Times" voorspeld, dat de banden van de Indonesische repu bliek met de gewestelijke demo cratische landen zowel in poli tiek als in economisch opzicht in de loop van de tijd flauwer zul len worden. De Indonesiërs zijn geporteerd door het Amerikaan se voornemen, om met Japan een vrede op de grondslag ener verzoening te sluiten. Zij hopen op voordeel bij een herleving van de Japanse exporthandel en stel len de technische en andere hulp, die zij tengevolge van president Trumans vierpunten programma ontvangen, op hoge prijs. Daar naast blijven zij enige vrees en argwaan koesteren met betrek king tot een Westerse kolonialis me. In dit laatste dient de voor naamste oorzaak te worden ge zocht voor hun streven naar In donesische souvereiniteit over Nieuw Guinea maar zelfs in deze zaak behoort een redelijk com promis niet tot de onmogelijk heden. Voor dc naaste toekomst is zonder twijfel het meest dringen de vraasrsiuk de instelling van een efficiënt bestuur en herstel van rust en orde. Even ten zuidèn van de 38ste breedtegraad tussen Hwatsjon en Tsjoentsjon moesten de Verbon denen de Djobjiivbrug over de Pechan opblazen alvorens terug te trekken. Deze -brug was enkele weken geleden mèt veel moeite door bet technische {personeel hersteld. In een te Londen opgevangen ■bericht van Radio-Peking wordt meegedeeld dat de luchtdoelartil lerie der Chinese communisten in' de week van 15 tot 22 April 16 vliegtuigen der Ver. Naties om laag schoot en één toestel be schadigde. CHINEZEN NADEREN SEOEL. De Chinese strijdkrachten, die naar Seoel optrekken, bevonden zich Vrijdagavond op schotsaf stand van de Zuidkoreaanse hoofdstad. Een concentratie van Chinese troepen tegenover de linkerflank van de geallieerde linie in het westen schijnt de grootste be dreiging te vormen voor het ge hele achtste leger. Verse Chinese strijdkrachten stromen naar het Z.W. over de Imdjin. Een andere grote concentratie van troepen en voertuigen wordt opgebouwd op de westelijke oever van de rivier in de buurt van Moensan, onge veer 30 km ten N. van Seoel. Zeven Chinese divisies vallen de geallieerden ten N. van Seoel aan. Zij rukken langs twee corri dors op, die Moensan en die van Oeidjongboe. De verbondenen zouden de lihie ten N. van Oeid jongboe, waarop zij zich Donder dagavond terugtrokken, nog handhaven. Ten W. van Kapjong op de noordelijke oever van de Poek- han ten W. van Tsjoentsjon wer den gisteren gevechten van man tegen man geleverd tussen een Chinees bataljon en verbonde nen. Ten N.O. hiervan sloegen verbonden strijdkrachten, die een saillant van de geallieerde linie in stand houden, een reeks tegen aanvallen af. Noordkoreaanse troepen maak ten enige vorderingen in het ge bied van Indje. „TERUGTREKKEN NIET AFGELOPEN". NOG Gen.-majoor Van Fleet, opper bevelhebber van het Achtste Ame rikaanse leger, heeft na onver wachts een bezoek aan het Kore aanse front te hebben gebracht, Vrijdag bij zijn terugkeer te To kio verklaard er op te vertouwen dat de Verbondenen in staat zul len zijn -het voorjaarsoffensief der Chinezen ten noorden van de Han een halt toe te roepen. De Han loopt door Seoel. Van Fleet zet de „bewegings oorlog", die door zijn voorganger, luit.-generaal Rigdway, is begon nen, voort. Hij voegde hieraan toe dat het terugtrekken der Verbon den strijdkrachten nog niet is geëindigd en dat nog geen pe|r. wilden voorkomen. manente nieuwe verdedigings linie Is ingenomen. „Wij trekken ordelijk terug, waarbij onze eerlieden intact olij ven. Hierbij brengen wij de vijand ontzettendd verliezen toe, terwijl van onze eigen militairen slechts een mimimum buiten gevecht is gesteld", aldus de generaal. Volgens de persdienst van het hoofdkwartier te Tokio hebben de Chinezen sinds Zondag in Ko rea 36.885 man aan doden en ge wonden verloren. Het communiqué van het acht ste leger van Vrijdagavond meid- de dat de kracht van het offen sief in de Westelijke sector af nemend en de toestand aan het ccentrale front betrekkelijk rus tig was. Gedurende de morgenuren van Vrijdag werden Chinese aanval len op de verdedigingslinie van de geallieerden ten W. van Kap jong, ongeveer 55 km Noordoos telijk van Seoel, afgeslagen. De eenheden van de V. N. in het gebied rond Tsjoentsjon betrok ken nieuwe stellingen. Volgens frontofficieren hebben de Chinezen hun opmars ver traagd om hun troepen te kun nen hergroeperen en de aanvoer Hjnen te verstevigen. COMMANDANT BELGISCHE Patat 'ON ZEER ZWAAR GEWOND. volgens berichten van het Wes telijk front op Korea heeft de commandant van het Belgisch" bataljon, overste Albert Grahay, Woensdag zware verwondingen opgelopen, toen hij zich "D een Centurion-tank, ten N. W. van Oeidjongbee, bevond. Hii kreeg ernstige brandwonden, die ver oorzaakt werden -door een fosfor- bom. Twee dagen tevoren had hij een operatie geleid, waardoor h<i zijn batalion, dat in een bocht van -ie Imdiiu door Chinese troeDen was ingesloten, wist te bevrijden. PERSCONFERENTIE VAN TRUMAN. 0|> zijn wekeliikse perscon'eren- tie heeft president Tri man ver klaard, dat de politiek van de Ver. Staten en de Ver. Naties nog steeds is d» oorlog in Korea „in dien mogelük" te benerken. Met betrekking tot het menings verschil over de door generaal MacArthur voorgestelde politiek voor het Verre Oosten herhaalde Tiuman zijn op 11 April j.l. voor de radio gegeven verklaring. Daarin heeft hij gezegd, dat de communisten moeten kiezen tus sen verdere aanvallende acties in Korea en zodoende uitbreiding van de oorlog enerzijds en een vreed zame regeling, die de internatio nale spanning opheft, anderzijds. VRAAGGESPREK MET TAFT In een vraaggesprek heeft de republikeinse senator Robert Taft verklaard, dat hij en andere par tijleiders niet de militaire leiders wilden vertellen, hoe zij de oorlog in Korea moesten voeren, maar 'n politiek van verzoening ten op zichte van communistisch China Taft zeide niet te geloven, dat hel Congres- de Verenigde chefs van staven kan zeggen hoe zij de oorlog moeten voeren, „bijvoor"- beeld, dat zij de bases in Mand- sjoerije moeten bombarderen". MACARTHUR SPRAK TE CHICAGO. Geestdriftig toegejuicht door 'n zeer talrijk publiek verklaarde generaal Douglas MacArtüur in een door hem te Chicago gehou den toespraak o.m.: .Sinds het communistische Chi- na in het Koreaanse conflict1 heeft ingegrepen, is een politiek lucht ledig ontstaan, waarvan bij het voeren van enige oorlog in de ge schiedenis nog nimmer sprake i= geweest". „Waar blijven nu al die per. sonen", vervolgde hij, ,,die vroe ger zo mooi wisten te vertellen, dat het doel van een door de Vèr. Staten gevoerde oorlog is het bestrijden van een staat, die zonder enige uitdaging onzer zijds en zonder enig motief ter rechtvaardiging de Amerikaan se strijdkrachten heeft aange vallen" „Het drama, dat ontsond sinds China in de Koreaanse oorlog in greep, is dat de politici geen op- lossing aan de hand hebben ge. daan voor de hierdoor geschapen problemen." MacArthur drong er op aan dat de Ver. Staten een „realis tische politiek" zfullen voeren, ,,een politiek die er op gericht is, de vrede op korte termijn to herstellen door het verslaan van de vijand, waardoor tallozc Amerikaanse levens voor ver nietiging zullen worden be waard'». De laatste woorden van de ge neraal werden met een donderend applaus ontvangen. Ook Chicago heeft MacArthur een geestdriftige ontvangst be reid. DE REACTIES OP MAC- ARTHURS ONTSLAG. Het Witte Huis heeft meege deeld, dat de openbare mening over het ontslag van MacArthur zich schijnt te keren ten gunste van president Truman. De op het Witte Huis ontvangen brieven en telegrammen spraken zich aanvankelijk in een verhouw ding van 5 tegen 1 uit tegen de president. Bij dë laatst ontvangen post was de verhouding echter 3 tot 1 ten gunsite van de president. een Nederlands schip, de „Appin- gedam" van de K.N.S.M. te Am. sterdam. Het is een motorschip van 500 luuto registerton, dat in 1949 werd gebouwd. Bijna ieder gebouw in het ge bied werd door de ontploffing be schadigd. Straten liggen bezaaid met glas en brokstukken. Honderden zijn voor behande ling in ziekenhuizen en eerste hulp stations opgenomen. De straten liggen bezaaid met gebroken glas en brokstukken. In de nabijgelegen Spaanse stad La Linea braken vole ruiten. Een aantal personen moest hier voor snij wonden van het door de ont ploffing rondvliegende glas- wor den behandeld. Drie Spaanse artsen hebben zich naar Gibraltar gespoed om hulp te bieden. Vele leden der bemanning zyn ontsnapt. Naar verluidt konden vele lo den vam de bemanning van de „Bedenham" ontsnappen, daar zij door een voorafgaande ont ploffing werden gewaarschuwd. Volgens te Gibraltar ontvan gen berichten is het schip ge heel verdwenen en zijn alle ge bouwen in de buurt met de grond gelijk gemaakt. Veel schoolkinderen werden gewond. Velen zochten toevlucht in de schuilkelders en sterke gebouwen. Stukken van de „Beden-ham" kwamen in de hoofdstraten van Gibraltar neer. Naar verluidt zjn veel school kinderen gewand door het breken van de stootruiten. Zes personen om het leven gekomen. 'Zes personen zijn bij de ont ploffing om het leven gekomen, aldus heeft Walter Edwards na mens de admiraliteit in het Lager huis meegedeeld. NOG MEER ONTPLOFFIN GEN? De bevolking is gewaarschuwd, dat nog meer ontploffingen kun nen volgen. Van honderden hui zen is het dak afgerukt. Militai ren en politiemannen houden de wacht voor vernielde winkels en huizen om plundering te voor komen. Een woordvoerder van de Britse marine heeft te Gibraltar mede gedeeld, dat bij de ontploffing zeven personen om het leven zijn gekomen. Verscheidene ernstig gewonden zouden vermoedelijk nog sterven. De woordvoerder zei, dat onge veer 500 ton munitie, w aronder dieptebommen, was ontnloft. Duizenden vrouwen te La Linea hebben de gehele dag gewacht op nieuws van haar echtgenoten die te Gibraltar werken. Een aantal der mannen is gewond geraakt bij de explosie, maar in La Linea was Vrijdagavond nog geen offi cieel bericht ontvangen. Enkele arbeiders, die van de werf terugkeerden, zeiden, dat zware machines geheel werden vernield door het geweld van de ontploffing. De materiële schade was groot. In La Linea gelooft men, dat de ontploffing meer schade heeft aangericht en meer slachtoffers heeft geëist dan eerst werd ver ondersteld. Politie-auto's geven in Gibral tar door middel van luidsprekers aanwijzingen aan de bevolking. In de hoofdstraat zou een in aan bouw zijnd huis van vier verdie pingen zijn ingestort. DE .APINGEDAM". Volgens Informaties ingewonnen bij de K.N.S.M. acht deze Maat schappij het uitgesloten dat de „Apingedam" in Gibraltar ligt. De K.N.S.M. heeft pas nog con tact gehad met de kapitein van liet schip, dat toen al een goed eind op weg was naar Genua. op Bij de stemming over de wet de kieshervorming in de Na tionale Vergadering heeft de Franse regering niet de vereiste absolute meerderheid behaald. Na de eerste telling bleek de regering 309 stemmen te hebben gekregen, dat is twee stemmen minder dan de absolute meer derheid. Bij de stemming in- tweede le zing behaalde de regering vol gens de officiële cijfers 308 stem men. 270 leden stemden tegen. Dat Queille niet de vereiste 311 stemmen heeft behaald, schrijft men algemeen toe aan het feit, dat een groot deel der afgevaar digden in het geheim gekant zijn tegen verkorting van de wette- -ijke levensduur der huidige ver gadering. Minister-president Queille heeft later zijn ontslag bij president Auriol ingediend. Auriol heeft geweigerd het ontslag te aanvaarden. Waarne mers geloven, dat het wetsont werp Maandag of Dinsdag op nieuw aan de vergadering zal worden voorgelegd. De export naar West Duitsland 1 door de bemiddelingscommissie van bepaalde agrarische produc ten is thans krachtens i fkondi- ging in de Duitse staatscourant mogelijk geworden, doordat de liervoor benodigde deviezen aan Duitse importeurs beschikbaar worden gesteld, zo deelt men van ie zijde van het ministerie van Landbouw mede. De uitvoer omvat van gezou ten haring tot een bedrag van 100.000 dollar, boomkwekerijpro ducten 50.000 dollar, stekken en kasplanten 25.000 dollar, snijbloe men 100.000 dollar, cacaoboter en cacaopoeder 140.000 dollar, ge pelde rijst 140.000 dollar en ma gen en darmen 16.500 dollar, in totaal dus voor een bedrag van 571.500 dollar. Afgezien van het op 16 April vrijgekomen bedrag van 1 mil- lioen dollar voor verse groenten, uien en fruit, dat als anticipatie werd bedoeld maakt deze 571.500 dollar een vrijgekomen gedeelte uit van het bedrag van 10.080.000 dollar. Zoals bekend werd dit bedrag Uitgeleide gedaan door presi dent Peron en echtgenote en na gewuifd door honderden belang stellenden, nam Prins Bernhard Donderdag te kwart voor vier plaats in de „D. C. zes" van de K. L. M. „Prins Bernhard", waar mee hij de terugreis naar Neder land zou maken. Het is nog- nimmer in de ge schiedenis van Argentinië voor gekomen, dat de president zelf een gast op het vliegveld uitge leide deed. Als afscheidsgeschenk overhan digde het Argentijnse staatshoofd de Prins enige minuten vóór het vertrek van het vliegtuig een af schrift van het regeringsbesluit, waarlbii de „Banco Central" ge machtigd wordt een crediet te openen ten behoeve van Werk spoor, waaruit de leveringen van spoorwegmateriaal aan Argenti nië zullen worden betaald. Dit feit kan als een der hoogte punten van 's Prinsen reis wor den beschouwd, daar hiermede de Argentijnse order voor Werk spoor een voldongen feit is ge worden. Tevoren was in het hotel „Alvear", waar de Prins verblijf hield, een foto-copie bezorgd van het gewijzigde contract, dat door president Peron en zes van zijn ministers was getekend. Prins Bernhard hoopt heden morgen op Schiphol te landen. van de organisatie voor Europese Economische samenwerking te Parijs bestemd voor de invoer in West-Duitsland van Nederlandse producten in de maand April '5L Verwacht wordt, dat dezer da gen de resterende bedragen voor andere producten groenten, eieren en kaas - in de Duitse staatscourant zullen worden be kend gemaakt. Gezien de reeds gevorderde tijd zal de besteding van de aanvan kelijk voor de maand April be doelde invoerquota voor verre weg het grootste deel in de maand Mei komen te vallen. medegedeeld door het K. N. M. I. te De Bilt, geldig van Zaterdag ochtend tot Zaterdagavond. Aanhoudend koud weer. Koud weer met wisselende be wolking en enkele plaatselijke buien, waarvan sommige wellicht met hagel. Matige of vrij krach tige Noordelijke wind. i ZONDAG 29 APRIL. v.m. n.m. Breskens 8.03 8.42 Terneuzen 8.38 9.17 Hansweert 9.18 9.57 Walsoorden 9.28 10.07 MAANDAG 30 APRIL. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 9.34 10.09 10.49 10.59 n.m. 10.11 10.46 11.26 11.36 ZON- EN MAANSTANDEN. ZON op onder Apr. 28 5.18 19.58 30 5.14 20.01 MAAN op onder 2.54 3.30 10.50 13.40

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 1