Grote doorbraak van de Chinezen De toekomst van Nieuw Guinea :uit? Verschrikkelijke verliezen der „zellmoordtroepen" Stakingen in Spanje breiden zich verder uit Buitenlandse radiojournalisten op paleis Soestdijk WOENSDAG 25 APRIL 1951. 7e Jaargang No. 1713. De Chinezen hebben Dinsdagmorgen een grote doorbraak aan het centrale front op Korea getor- ceerd. Zij stromen door een bres, een heel eind ten Zuiden van de 38ste breedtegraad. De doorbraak kwam tot stand na een hevige beschieting van de 160 km lange geallieerde linie, die de gehele nacht duurde. Chinese cavalerie achter volgde haastig de zich terugtrekkende Verbondenen. Door de doorbraak werden de Verbondenen gedwongen zich over de gehele linie naar of beneden de 38ste breedtegraad terug te trekken. In Bilbao en San Sebastiaan staakten Maandag avond meer arbeiders dan 's morgens. In tiaan keerden vele arbeiders na de schafttijd met naar het werk terug. De staking breidde zich hier uit tot twee industriegebieden. Rede van Wilson in het Lagerhuis WEERS VER W ACHTIN G HOOGWATER. LABGURPARTIJ rrankering by abonnement: Ter neuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande. Redactie-adres: Noordstraat 5557 - Terneuzen Tel. 2510 Na 5 uur Tel. 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 4.55 per kwartaal- Per week 37 cent. Losse nummers 7 cent. Verschijnt dagelijks - N. V. v/h Firma P. J. van de Sande. Terneuzen. Rubriek .Heine Advertenties 5 regels 75 ct.; iedere regel meer 15 ct Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot des namiddags 2 uur. Advertentieprijs per mm 12 ct; minimum per advertentie 1,80. a ap <je oostelijke flank van bet centrale front hebben de CXnnezen de breedtegraad overschreden. Zij stoten door ten noordoosten van Tsjoentsjon, 13 km ten zuiden van de breedtegraad. In bet westen rukt een Ohinese strijdmacht op naar Oeidjongboe 20 km ten N. van Seoel. CHINEZEN VOEREN VER STERKINGEN AAN. Volgens Dinsdag te Tokio van het front in Korea ontvangen be richten vallen de Chinezen van Moensan in het W. tot Indje in t O. over een front van 160 km aan. De aanvallen worden in deze be richten „als het voorjaarsoffeiu sief" aangeduid. In een verklaring, uitgegeven door de leiding van het Achtste Amerikaanse leger, wordt meege deeld dat de Verbonden strijd krachten in de centrale sector nieuwe stellingen hebben ingeno men, waar zij gereed staan het hoofd te bieden aan ,,de vijande lijke bedreiging". Chinese troepen, wier sterkte op een divisie wordt geschat, po gen de in de centrale sector in de linie der Verbondenen geslagen bres te verbreden. Chinese cavalerie trekt uit Koembwa in ijltempo in Zuidelijke richting om de infanterie bij te staan. JONTSJON IN NOORD- KOREjVANSE HANDEN Eerder op de dag werd gemeld dat de Chinezen de eerste .grote plaats sinds het begin van hun voorjaarsoffensief, Jontsjon, ten N. van Seoel, hadden veroverd. Snelle cavalerie-eenheden pogen de door „zelfmoordaanvallen" van de infanterie veroorzaakte pene traties uit te buiten. Uit berichten, die die censuur gepasseerd zijn, was op te maken dat de Verbondenen zich over het algemeen ordelijk terugtrekken. In de weinige berichten van het front, die Tokio bereikt hebben, wordt melding gemaakt van nieu we terugtochten der Geallieerden en wijzigingen van de linies in verscheidene sectoren. Maar in tenminste een belang rijk gabied van het centrale front ■ouden de Verbondenen zich staande houden. Langs het gehele front zijn Ge- DRUK DER CHINEZEN NEEMT AF. De Geallieerden hebben thans een nieuwe verdedigingsstelling ten Z. O. van de rivier de Imdjin betrokken. Zij zouden geen ern stige druk van de Chinezen on dervinden. Aan het oostelijke front, ten N. O. van Janggoe, probeerden de Verbondenen verloren terrein te herwinnen. Hoewel zij hierin gedeeltelijk slaagden., moesten zij op één punt wijken. Meer naar het oosten in het ge bied ten N. O. van Indje, moesten de Verbondenen zich terugtrek ken. Enkele groepen werden omsin geld. In de buurt van Indje en ten N. er van werden Chinese aanvallen afgeslagen. De Verbondenen trokken zich evenwel een weinig terug. Aan de oostkust wordt het contact met de tegenstander bewaard. INDJE DOOR DE NOORDE LIJKEN BEZET. Dinsdagmorgen is de stad Indje, ten N. van de 38ste breedtegraad op dezelfde hoogte als Jangjang aan de oostkust, door de Noorde lijken bezet. Indje was tevoren door de Ver bondenen ontruimd. Volgens berichten van het cen trale front zou infanterie van de V. N. op het punt, waar de weg SeoelTsjoentsjon was afgesne den, enige terreinwinst hebben be haald bij een poging de tegenstan der tot staan te brengen. In het gebied van het Hwats.ion sche invloedssfeer gelegen landen. Wat getalsterkte betreft zou het te vergelijken zijn met de strijd krachten der Ver. Naties in Ko rea. Het leger zou gesteund worden door 5 luchtmachtgroepen en door een vloot, bestaande uit een krui ser, drie torpedobootjagers en tachtig duikboten. REACTIES IN DE V. N. OV CHINEES OFFENSIEF. Diplomaten der Ver. Ne ties poogden te Lake Success vast te stellen wat voor uitwerking een grootscheeps offensief der Chine zen op de politiek der Ver. Naties zou hebben. Men was het er algemeen over eens dat de pogingen om tot een politieke regeling van het Kore aanse 'conflict te komen, een ern stige terugslag zouden ondervin den, indien zou blijken dat de Chi nese tegenaanvallen het verwach te grote voorjaarsoffensief in Ko rea inluiden. In Amerikaanse kringen ver. wacht men dit offensief reeds ge ruime tijd. Hoge Amerikaanse ambtenaren hebben reeds enige tijd geleder als hun mening te kennen gege ven, dat de regering te Peking niet bereid zal zijn over een vreed zame oplossing van het Koreaan se geschil te spreken, vóór de uit slag van dit voorjaarsoffensief" bekend is. Sommige diplomaten te Laike Success vrezen dat de Ver. Staten na afloop van het „voorjaarsof. fensief" der Chinezen minder ge neigd zullen zijn een compromis- oplossing te aanvaarden. Waarnemers te Lake Success zijn van mening, dat de Ver. Na ties zich thans hebben ingesteld op een militaire oplossing van het Koreaanse geschil. Voor zover te Lake Success be kend, zijn van de zijde der Ver. Naties geen pogingen meer ge daan om in verbinding te komen met de Chinese regering. Men vermoedt dat geen diplo matieke iStappen meer zullen wor den gedaan, vóór de uitslag van het offensief hekend is, aldus meldt Reuters medewerker Mi chael Fry uit Lake Success. STRATEMEYER OVER EEN NOORDELIJK LUCHTOF- FENSIEF. Luit—generaal Stratemeyer, (be velhebber van de Amerikaanse luchtmacht in het Verre Oosten, heeft in een vraaggesprek ver klaard: Wij zijn er zo goed als zeker van, dat de communisten in N. China en Mandsjoerije hun lucht macht opbouwen. Men kan een vastberaden luchtoffensief niet tot staan brengen, tenzij men de vliegvelden, van waar het offen sief komt, kan bereiken". „Wij mogen niet ten N. van de Jaloe komen", 20 vervolgde Stra temeyer „en bijgevolg kunnen wij niet alle luchtaanvallen voorko men. Het enige wat wij kunnen doen is zo waakzaam mogelijk te zijn". Omdat het moeilijk was het uit gegeven ultimatum aan alle ar beiders in San Sebastian en de provincie Guipuzcoa tijdig hekend tu maken, heeft het ministerie van Arbeid bekend gemaakt, dat de stakers vandaag het werk hervat moeten hebben. Een dergelijk hevel is ook Maandagavond door de burgerlij ke gouverneur van Bilbao uitge geven. In het bevel van Maandagavond BEZOEK VAN GENERAAL RIDGWAY AAN HET FRONT Generaal Ridgway heeft, ver gezeld van luitenant-generaal Van Fleet, zijn eerste bezoek aan het Koreaanse front gebracht sinds hij MacArthur als opper bevelhebber opvolgde. Na zijn terugkeer te Tokio verklaarde Ridgway het volgen de: „Het huidige offensief is een groots opgezette poging van onze vijand de troepen der Verenigde Naties uit Korea te drijven of hen te vernietigen, ongeacht de verdere vernietiging van zijn eigen manschappen". Ridgway noemde de aanval de zwaarste aanvalspoging, dit tot nog toe in deze oorlog werd verricht en voegde er aan toe: „Toch heeft de aanval nog niet zijn hoogte punt bereikt". Het is mogelijk dat deze strijd beslissend wordt. ■meerde artillerie, bommenwer-1 reservoir verminderde de druk pers en jagers voortdurend in ac tie geweest. De Chinezen zouden .verschrikkelijke verliezen" lijden. Er zijn geen Chinese vliegtuigen in de strjjd geworpen. TOESTJVND WORDT „STA BIEL" GENOEMD. Men gelooft, dat wellicht 30 Chinese divisies betrokken zijn b'j het offensief der Chinezen. In het westen hebben de Geal lieerden na een terugtocht van 1 tot 10 km tevoren gereedgemaak. te verdedigingsstellingen betrok ken. De situatie in deze sector wordt thans officieel „stabiel" genoemd. Een bataljon van de Ver. Na ties bereikte de linies der Ver bondenen nadat het zich uit een Chinese omsingeling van 20 uur had vrijgemaakt. Slechts twee voertuigen moes ten worden achtergelaten. VERBONDENEN TREKKEN ZICH ORDELIJK TERUG De berichtendienst van de New York Times geeft het volgende beeld van de toestand op Korea: Het Geallieerde front in centraal Korea is door de Chinezen door broken. Zij bevinden zich op sommige plaatsen ten zuiden van de 38ste breedtegraad. De troepen der Verbondenen trekken zich or delijk terug. Aan de westelijke flank van het centrale front hebben de Gealli eerden Jontsjon .prijs gegeven van de Noordelijken eveneens en gemeld wordt, dat enige commu- nistischeeenheden in Noordelijke richting trekken, van de frontlijn vandaan. Dit waren de eerste berichten sedert het begin van het offensief over verminderde communisti sche druk op de Verbondenen, die genoodzaakt zijn geweest terug te trekken en enig materiaal, waar onder artillerie, achter te laten. Volgens de correspondent van A. F. P. bevonden zich Dinsdag avond geen troepen van de V N. meer ten Noorden van de 38ste breedtegraad. Op het Westelijke front versterkte de tegenstander zijn druk in de richting Seoel. Hier schijnen een of twee Chinese legercorpsen te zijn ingezet. Voorts zouden op het Westelijke front drie Noordelijke regimenten door de stellingen van de Verbon denen zijn gedrongen en reeds ongeveer 20 km op Zuidkoreaans gebied staan. Voorts werden Dinsdagmorgen ten Zuid-Oosten van de Imdjin aan het Westeliike front, onge veer 50 km ten Noorden van Se oel, eenheden van de Verbonde nen ingesloten en zijn hulpcolon nes uitgestuurd, aldus de corres pondent van A. F. P. INTERNATIONAAL COM MUNISTISCH LEGER IN MANDSJOERIJE Thans maakt het nationalistisch gezinde weekblad „Sin Wen Tien- ti" te Hongkong er melding van, dat op het ogenblik een interna tionaal communistisch leger ln Mandsjoerije samengetrokken en voor actie gereed zou zijn. Volgens het blad zou dit leger bestaan uit 11 binnen de Russi- In de memorie van antwoord op -het voorlopig verslag der Tweede Kamer inzake de Unie-aangele genheden deelde de regering naar aanleiding van enige vragen over de stand van zaken met betrek king tot Nieuw-Guinea mede, dat zjj daarover binnenkort de Kamer beter zal kunnen inlichten. Het hoofd der afdeling Nieuw- Guinea van het departement en voordien de directeur-generaal van de volkshuisvesting zijn voor een langer bezoek in Nieuw- Guinea geweest. Er zal daar nog veel moeten -ge beuren. Het gouvemementsappa- raat is thans goeddeels gevormd, dooh heeft nog met vele moeilijk heden te kampen, o.m. doordat nog niet overal de juiste co ördinatie kon worden bereikt door gebrek aan voldoende huisvesting en mede omdat met name bij de politie de opleidingen eerst vorig jaar konden worden ter hand ge nomen. Hetzelfde verschijnsel doet zich voor bij het leger. De directeur-generaal voor noemd he.;) t een plan opgesteld voor de bouw van 200 huizen, voor de aanleg van een weg en voor de verbetering van de haven van Hollandia. Wat de productie aangaat en de ha/nd-elsmiagelijkhed-en, is de grote moeilijkheid dat, zolang de status van Nieuw-Guinea niet vast ligt, Nederlandse noch buitenlandse concerns veel bereidheid aan de dag leggen om zich in Nieuw- Guinea te vestigen. Dit geldt ook voor de agrarische sector. Op het ogenblik wordt er gewerkt aan een plan om de to nijn visserij georganiseerd ter hand te nemen en om de klappercultuur weer op gang te brengen. De op brengst van het laatste zou bij 'n verbetering van de kustvaart aanmerkelijk worden verhoogd. Ingevolgen de tijdens de R.T.C. afgesloten overeenkomst inzake de positie van de burgerlijke over heidsdienaren in verband met d< -sou vereiniteitso verdracht moet over de positie van de bedienaren van de godsdienst overleg worden gepleegd tussen de regeringen van het Koninkrijk der Nederlan den en de Republiek Indonesia. Tot dusver heeft dat overleg nog niet plaats gevonden. In verband hiermede is dit on derwerp geplaatst op de agenda van de gemengde Nederlands- Indonesische commissie voor eco nomische en financiële aangele genheden, welke commissie dezer dagen hier te lande hijeen is. Over het verloop van de bespre kingen op dit punt kan in het hui dige stadium nog geen, mededeling worden gedaan. Wel kan worden opgemerkt, dat de uitkomst van de besprekingen geen wijziging kan brengen in het regeringsstandpunt met betrek king tot de door het rrjk aan deze groepen verleende garanties. heet het: ,Het werk moet worden her vat in alle fabrieken, waar het werd onderbroken. Arbeiders, die het werk niet hervatten, zullen worden ontslagen en alle rechten, door hun dienstverband verworven, verliezen." Verder verklaart de overheid, dat de arbeiders misleid zijn door „personen, wier vroegere werk zaamheden niets dan moeilijkhe den voor de arbeiders hebben op geleverd". De Spaanse nationale economie is zo fjjn afgestemd dat een en kele dag ongeregeld werk vol-; doende Is om het oplossen van het voedselprobleem weken te ver tragen, aldus de verklaring. De algemene induk was in Bil bao, dat het ondanks het ultima tum van de regering niet waar schijnlijk is, dat de stakingsbewe ging zal eindigen. Geschat wordt, dat ongeveer 7000 van de 12.000 industrie-ar beiders te San Sebastan staken. Men schat het aantal stakenden op minstens 10.000. Er worden uit Bilbao en San Sebastan geen ongeregeldheden gemeld. Winkelia en kantoren zijn ge opend en alle vervoersmiddelen functioneren, normaal. In de straten wordt door politie gepa trouilleerd. Een woordvoerder van de Spaanse regering in ballingschap heeft te Parijs meegedeeld, dat vissers aan de Atlantische kust van Spanje hebben geweigerd naar zee te gaan uit solidariteit met de Stakende fabrieksarbei ders. Voorts zei hij, dat de christelijke bond van vakverenigingen in Frankrijk 'n boodschap van sym pathie aan de stakers te Bilbao heeft gezonden. (Dinsdagmorgen om 8 uur was bet werk in de bedrijven te Bilbao rog niet volledig hervat. Enige arbeiders, die zich voor het stadhuis hadden verzameld, werden aangemaand uit elkaar te gaan. Het kwam niet tot botsingen. In de gehele stad functioneer den de tram- en autobusdiensten. Het was volkomen rustig. De toestand in de voorsteden van Bibao is verder kritiek. In de fabrieken van Biscaya is het werk niet volledig hervat. Het aantal stakers varieerde in de verschillende fabrieken van 40 tot 80 procent. Op order van de gouvemer zijn lijsten van de stakende arbeiders aangelegd. Voorts hebben de werkgevers bevel gekregen de door de staking openigekomen plaatsen direct door werklozen te laten bezetten. Latere berichten meldden, dat het aantal stakers in Bilbao zich Dinsdag had uitgebreid, ondanks het ultimate,m van de gouverneur. Te San Sebastian werd Dins dagavond door een vertegenwoor diger van de minister van Arbeid meegedeeld, dat de arbeiders, die Woensdag het werk wensen te hervatten, zich schriftelijk bij hun werkgevers moeten aanmel den. De werkgevers zijn vrij de arbeiders al dan niet toe te laten. Betaling van loon over de dagen waarop niet gewerkt is, is streng verboden. Werkgevers die deze bepaling overtreden, worden be boet. Naar schatting waren Dinsdag in het Baskische gebied 90.000 industriearbeiders in staking. In de stad en de provincie Bilbao had naar schatting 40 k 50 pro cent van de 100.000 arbeiders het werk neergelegd. Dinsdagmiddag heeft de afge treden Engelse minister van han del, Harold Wilson, in het Lager huis in een rede zijn aftreden nader verklaard. Deze had de zelfde strekking als die van Bevan van Maandag. Wilson zei, dat het bewape ningsprogramma niet uitgevoerd kan worden met de grondstoffen die Engeland ter beschikking staan en dat Engeland niet een billijk deel van de wereldvoor raad grondstoffen krijgt. De Amerikanen zouden moe ten kiezen tussen de verdedi gingsprogramma's van hun bond genoten enerzijds en hun eigen voorraadvorming en het ver- bruikspeil van hun burgerbevol king anderzijds, aldus Wilson. Hij zegde het kabinet echter toe, dat hij al het mogelijke zou doen om de Labourpartij en de regering te steunen in de moei lijke tijden, die zij voor de boeg hebben. In tegenstelling tot Bevans rede werd na de rede van Wilson door de Labourfractie geapplau- diseerd. De zestien buitenlandse radio journalisten. die enige dagen een rondreis door ons land maken, hebben gisteren een officieel be zoek gebracht aan H.M. Konin gin Juliana. Namens het gezel schap bood de Fransman Stefan Pizella een groot bloemstuk aan, waarin de geschenken van de buitenlandse radiovertegenwoor- digers waren vervat. In zijn toespraak dankte de Franse radio-vertegenwoordiger voor de ontvangst van het gezel schap in Nederland, waarbij hij o.m. gelegenheid vond de ver jaardag van Hare Majesteit te memoreren, die binnen enkele dagen zal worden gevierd. De radio-reporters hadden fraaie geschenken meegebracht, die ty pisch zijn voor hun land, o.a. een model van een zeventiende eeuws schip van Portugal, een pendule en een speeldoos voor de prinses sen uit Zwitserland, een waaier van fijne kant uit België, een paar schoentjes van goud bro Een Zwitsers particulier vliegtuig is bij Viceniza neerge stort. De 4 inzittenden kwamen om het leven. caat uit Triëst, een boek over de kunstschatten van het paleis te Stockholm, een boekwerk over de kunstwerken van Michel An- gelo in de Sixtijnse kapel, mede gebracht door de vertegenwoor diger van Radio Vaticana, een schildpadtoiletgarnituur van Ita liaans handwerk, een vaas uit Noorwegen, een porseleinen rui ter uit Oostenrijk en een hand- geweven zeventiende eeuwse doek uit Griekenland. De radio-journalisten hebben Maandag een welbestede dag ge had. Van Noordwijk, waar de gasten in het Palace-hotel had den geslapen, ging de tocht per speciale directietrein van de Nederlandse Spoorwegen naar Eindhoven, waar de Philipsfa- brieken werden bezichtigd. Zo wel aan de productiebedrijven als aan de laboratoria werd de nodige tijd besteed. O.a. was een demonstratie gearrangeerd met op de band opgenomen stereofo- tiische muziek. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Woensdag ochtend tot Woensdagavond. Warm en zonnig. Droog en zonnig weer met een zwakke tot matige wind, meest uit oostelijke richtingen. In de kuststroken van de noordelijke provincies Iets lager, overigens dezelfde of iets hogere tempera turen dan gisteren. DONDERDAG 26 APRIL. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 4.48 5.23 6.03 6.13 n.m. 5.19 5.54 6.34 6.44 ZON- EN MAANSTANDEN. ZON MAAN op onder op onder Apr. 6.53 25 5.24 19.53 0.24 26 5.22 19.54 1.34 7.59 27 5.20 19.56 2.22 9.21 28 5.18 19.58 2.54 10.50 s: 5 regels 75 cent; 2 ct.; minimum per nummer, of: Adres meer. namiddags 2 uur den en zijn aftreden ;eft zijn ontslagbrief n gaan van het vol- aan de president: •ea democratisch reeks raad van men. vertrouw benoemde ■n en behoud dat ;r van Binnenlandse -rns de minister van no Mo Sjin optreden, is het vorig jaar het 2n storm van protes- Leiding van massa burgers in het ge il, die van pro-com- gezindheid werden toen opgeroepen om nissie der Ver. Na- unificatie en weder- Corea te verschijnen, aarop maakte Dr. estie voor alle ter leelde politieke ge. 1 gedeeltelijke am- ,1e andere politieke en een ingrijpende a de strafbepalingen 1 COMMENTAAR" GEN. RIDGWAY. ant van luitenant- Igway, de nieuwe jber der V. N., rd, dat de generaal ntaar" had op ver- lgens welke hij de jcneraal MacArthur i nationalisten in de de communisten te u steunen. COMMUNISTISCHE [EZEN IN KOREA. meegedeeld, dat de het Amerikaanse lal J. Lawton Col- de maand voor een ssie verklaard heeft jnistische verliezen '50.000 man werden lins heeft verjjer at de nieuwe mid- neraal Pattontank ken dan de Russi- rare tank. 1 LEHMAN OVER iTI EK VAN MAC- lemocratische sena- ehman zou de poli- trtliur om China te ampzalige gevolgen en „waarschijnlijk *g over de Ver. Sta- wereld hebben ge- r „een niet te over. 1 bestond tusisen het MacArthur en dat feliefs en presidten t k van MacArthur", or, ^klinkt eenvou- oppervlakte, maar eigen gewicht"', imet alle mogelijke wo-rden verdedigd, t niet ten koste van an Europa gaan. XING NATIONA- 1 TROEPEN? Courtney Whitney, a MacArthur, tieeft iferentie veilklaard Matthew Ridgway, opvolgde, „na een Ie toestand een in ïen vervatte Ibood- t departement van gezonden, waarin naUdng van de na. itrijdlkrachten aan- rsterking van onze litney zei, dat alle in het Verre Oos- unt delen. MacAr- terkte van Tsjiang Jen op Formosa op esichat. ZON- EN MAANSTANDEN. ZON MAAN Apr. 26 27 28 39 op onder op onder 5.22 5.20 5.18 5.16 19.54 19.56 19.58 19.59 1.34 2.22 2.54 3.15 7.59 9.21 10.50 horen in de Nederlandse zowel als in de Spaanse taal. De plaats, waar dappere Nederlandse jon gens uit Tres Arroyos afscheid van ons namen om dienst te gaan nemen bij de Prinses-Irenebrigade. „Op dezelfde plaats werden de jongens weer opgewacht, toen zij 12.17 bun plicht gedaan hadden. Een VUUJV, wc 1V11UV.1 tilKC" le honderden Nederlanders, be reikte de geestdrift haar hoogte punt. We kregen de indruk, dat zich niemand, maar dan ook nie mand meer in de huizen kon be vinden. Elke straat die we door reden was volgepakt met men sen. Agenten te voet slaagden er tenauwernood in een nauwe sleuf het Centrumkanaal. Het ligt in de bedoeling, dat het bijzonder fonds voor open bare werken over een periode van 16 jaar 3 milliard francs per jaar zal besteden voor de boven genoemde werken, waarvan de kosten van uitvoering op 48 mil liard francs worden geraamd. AMERIKAANSE INFANTE RIE AANGEKOMEN Kort na elkander zijn te Tokio de 40e en 45e Amerikaanse divisie infanterie aangekomen. Beide divisies zijn ingedeeld bij de Amerikaanse bezettingstroepen in Japan. landsc Zaken, is Woensdag afge treden. Van gewoonlijk betrouwbare zij de is verklaard, dat Syngman Rhee Dinsdagavond (Dr. Tsjo, die als minister van binnenlandse za ken voor het optreden der Zuid- ikoreaanse politie verantwoordelijk van de Labour- ,n Bevan een uit- jord van de rede- 1 hebben bewogen Het bestuur heeft n genomen met en Bevan in het i. Na een besloten :eeft het bestuur iqué uitgegeven, verklaard, dat het ring en haar be raden steunt. Het ;den van de partij ten. Het bestuur, 1 lid is, heeft na verklaard, dat de jk en redelijk" is. rt nogmaals zijn goedkeuring te hechten aan het herbewapeningsplan, „dat als een noodzakelijke bijdrage tot de collectieve veiligheid in de hui dige moeilijke internationale toe stand dient beschouwd te wor den". Attlee, die nog niet hele maal hersteld is, woonde deze vergadering niet bij.

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 1