Jubileumsamenkomst te Zaamslag Binnenlands Nieuws UIT DE PROVINCIE DOKIE DURF óe slimme speurder :uit? WAT BRENGT DE RADIO? SPORTNIEUWS Ring Oost Zeeuws-Vlaanderen van het G.J.M.V. ROOFOVERVAL. TERNEUZEN AGENDA I - SAS VAN GENT. IJZENDIJKE. ZAAMSLAG. op onder op onder 5.22 19.54 1.34 7.59 5.20 19.56 2.22 9.21 5.18 19.58 2.54 10.50 LABöURPARTIi Zaterdag was het voor de Ring Oost Zeeuws-Vlaanderen van het C. J. M. V. een blijde dag. Nadat in 1894 de afdeling Terneuzen was opgericht, in 1920 de afd. Axel en begin 1921 de afd. Zaamslag werd op 7 April 1921 te Zaamslag de Ring Oost Zeeuws-Vlaanderen ge vormd. Het feit van het 30-jarig bestaan werd nu in een enigszins feestelijke samenkomst gevierd. Ondanks de op- en neergang in de Ring gedurende de 30 jaar mag toch worden gesproken van groei. Van drie afdelingen werden het er zes door de aansluiting van de af delingen Hoek, Sluiskil en Drie wegen. Het jubileum werd gevierd te Zaamslag, de plaats waar ook de Ring werd gesticht. Na het lezen van psalm 100 en gebed was het voor de voorzitter, de heer X L. Hamelink te Terneu zen, een genoegen de talrijke aan wezigen welkom te heten. In het bijzonder werden welkom geheten de vertegenwoordigers van het grote Verbond, de Prov. Commis sie, kerkeraad en burgerlijke ge meente, alsmede de secretaris van het Verbond de heer Jansen Klomp te Rotterdam. Verschillende brie ven en enkele telegrammen met gelukwensen waren van oud-leden binnengekomen. De voorzitter sprak hierna een herdenkingswoord Bijna alle uren van de lange avonden van deze week, hadden voor spr. in het teken van de Ring Oost-Zeeuws-Vlaanderen van het C.J.M.V. gestaan. Veel van het oude was nog eens bekeken; vluch tig of met aandacht. Er zit een stuk, een groot en mooi stuk van ons eigen leven in. Spr. besefte, dat de gang door het verleden met zevenmijlslaarzen zou moeten geschieden en de hem gevraagde beschouwingen voor de toekomst ook slechts van vluchti- gen aard zouden kunnen zijn, in 'n toespraak van 'n half uur. HU verwees voor de historie van de eerste twintig jaar naar zijn brochure: „Een woord van dank baar herdenken", hetwelk bij het vijfde lustrum nog eens werd „ge ïllustreerd" door zijn toespraak: „Van daden en dromen", destijds afgedrukt in het Ring-blad „De Brug". Voor de eerste twee decennia volstond hij dan ook, „zonder daar bij die vele anderen te vergeten, die ook hun beste krachten tot het welzijn van het bondswerk hebben gegeven, met op een drietal perso nen uit die periode het licht te laten vallen, te weten: de eerste ringvoorzitter, de heer A. Simons; de provinciale voorzitter van wel eer, wijlen Ds. J. J. Homburg en de kortgeleden overleden oud-alge meen-secretaris van het N.J.V., thans C.J.M.V., de alom bekende heer C. Tabak. Met het bespreken van deze drie figuren had spr. bij zijn aandachtig gehoor de juiste snaar getroffen en zo kwam de ge neratie van heden sterk onder de indruk van hetgeen door haar voorgangers was gedaan. Op de laatste 10 jaren Ring-ge- WOENSDAG 25 APRIL HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.18 Gew. muziek; 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de zieken; 9.30 Waterstanden; 9.3S Gram.; 10.30 Morgendienst; 11.00 Hoorspel; 12.lö Concert; 13.00 Nieuws; 13.15 Sport; 13.25 Weense muz. 13.55 Gram.; 14.1)5 Amusements muziek; 14.45 Voor de meisjes; 15.00 Piano; 15.30 Kamermuziek; 16.15 Voor de jeugd; 17.30 Viool; 17.45 Regeringsuitzending; 18.00 Koor; 18.30 Gram.; 18.40 Cause rie; 19.00 Nieuws; 19.15 Voor de Jeugd; 19.30 Gram.; 19.40 Radio krant; 20.00 Nieuws; 20.05 Com mentaar; 20.15 Oratorium; 22.05 Reportage; 22.15 Piano; 22.45 Gebed; 23.00 Nieuws; 23.15 Sport; 23.25 Gram. HILVERSUM n: 7.00 Nieuws; 7.15 Gymnastiek; 7.30 Gram.; 8.00 Nieuwis; 8.18 Onder ons gezegd; 8.23 Orgel; 8.50 Voor de vrouw; 9.00 Gram.; 10.00 Schoolradio; 10.20 Kookpraatje-, 10.35 Voor de ▼rouw; 11.00 Gram.; 12.00 Dans muziek; 12.30 Mededelingen; 12.38 Piano; 12.55 Kalender; 13.00 Nieuws; 13.15 Orkest14.00 Cau serie; 14.15 Voor de jeugd; 15.00 Koor; 15.20 Voor de jeugd; 15.50 Piano; 16.00 Voor de jeugd; 16.30 Voor de zieken; 17.05 Voor de jeugd; 17.35 Kwartet; 18.00 Nws.; 18.15 Varia; 18.20 Actualiteiten; 18.35 Banjo; 19.00 Causerie; 19.15 Trio; 19.30 Voor de jeugd; 20.00 Nieuws; 20.06 Commentaar; 20.15 Orkest; 20.55 Hoorspel; 22.25 Piano; 22.45 Causerie; 23.00 Nws.; 23.15 Orgel; 23.40 Gram. BRUSSEL VI.: 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.32 Lichte muziek; 13.00 Nieuws; 13.15 Or gel; 14.00 Gram.; 14.30 Schoolra dio; 15.415 Orkest; 17.00 Nieuws; 17.10 Lichte muziek; 18.00 Gram.; 18.15 Causerie; 18.30 Voor de sol. daten; 19.00 Nieuws; 19.30 Gram.; 19.50 Causerie; 20.00 Operette; 21.00 Actualiteiten 21.50 Gram.; 22.00 Nieuws; 22.15 Kamermuziek; 23.00 Nieuws; 23.05 Verzoekprogramma. schiedenis ging de heer Hameiink iets uitvoeriger in. In de jaren 19411951 viel z.i. een scheidings lijn waar te nemen, die ongeveer samenvalt met de dag der bevrij ding van de Duitse bezetter. Hoe moeilijk en bezwaarlijk de oorlogs- Jagen ook waren, ze waren voor de Ringarbeid de slechtste niet; er :at toen léven in de Ring en de bij eenkomsten waren goed. Het was toen donkeren toch was er licht Toen Nederland boven de rivie ren nog aan de vijand onderworpen was, kwamen wij op 2de Paasdag 1945 in samenwerking met de Ring van Jonge Vrouwen- en Meisjes verenigingen weer al in Zaamslag bijeen om enige lijnen met betrek king tot „Onze taak nü", na de be vrijding, uit te stippelen. De „10 punten van 1945werden opge steld, waaronder: intensievere bij belstudie, deelneming aan politieke vorming, cursussen voor ontwikke ling, betere propaganda en nauwer contact met Zondagsscholen en Jeugdclubs. Spr. ging na wat er van dit alles terecht was gekomen en moest tot zijn spijt constateren dat veel slechts bij het voornemen was gebleven. Voor wat de toekomst betreft, zag spr. nog steeds als een lichtend ideaal: een groot flink gebouw aan een der Zeeuws-Vlaamse kreken, waar heel Oost Zeeuws-Vlaanderen van zou kunnen profiteren. Als wij de zaken groot en breed zagen en veel meer samenwerking zoch ten, zou het er kunnen komen. De toekomstige arbeid zal ver der moeten staan in het teken der drie M's. Minder Maar Meer. Dat Meer bedoeld als: Beter. Minder vergaderingen, maar bétere, waar aan de uiterste zorg zal zijn be steed. Willen wij de jonge mensen blijvend boeien, dan moet het déér- heen. Spr. wees ook op het belang van de bibliotheken. Zijn ze er nog? Zijn ze in orde? Staan ze op peil? Op dit gebied is nog héél wat op te knappen. Laten er uit de leden ook eens jeugdige journalisten opstaan, die ons werk kénnen en liefhebben en voor geregelde berichtgeving over het C.J.M.V.-werk zorg dragen. Prachtig werk. De oefening baart ook hier de kunst en die kunst komt altijd van pas. U ziet aldus de Ringvoorzitter ik verwacht geen onmogelijke dingen. Slechts zulke, welke uit voerbaar en bereikbaar zijn. De rest komt dan later vanzelf wel. Al doende, al werkende. Lédigheid past ons niet. We zijn jong en die nen ons een téak te stellen, 'n be reikbare taak. Die uit te voeren, daarin niet te verslappen, maar er als het ware mee méé te groeien, verbergt zegen in zich. Van ons moet de arbeid komen. God schenkt de zegen. En al ontvingen wij geen andere zegen, dan door ons werken behoed en bewaard te blijven voor veel waaraan dat el lendige niets-doen, de ledigheid, ons bloot stelt, dan was dit nóg 'n rijke genade-gift. Wij zéggen ons het evangelie van Christus niet te schamen. Is dat zo? Tóón het dan. Niet met een ijdel verhaal van woorden, maar door de simpele daad. Die verricht kan worden, niet slechts binnen de vier wanden van het verenigings lokaal, maar alom in de wijde wereld. meer geven dan de gewone C. J. M. V.-vergaderingen. Er moet worden geprobeerd er iets goeds van te maken en dat moet samen gebeu ren. Er moet gedaan worden wat de gewone C. J. M. V. niet kan: voorlichting over allerlei speciale onderwerpen. Hierbij wees spr. er op dat het hem gebleken is, dat er in Amerika (waarheen hij kort geleden een studiereis maakte) op uitstekende wijze gebruik wordt gemaakt van de film voor alge mene ontwikkeling en blikverrui- ming. Er moet gedemonstreerd worden wat samen kan worden ge presteerd in zang, in buitendagen, behoorlijke spelen enz. Er moet af wisseling in het programma zijn: het moet fris zijn, prettig en onge dwongen. Wanneer ieder zijn beste krachten geeft, komt het in orde en vraagt men niet meer: Waar om Ringwerk?, maar zal gezegd worden: Daarom Ringwerk! Na deze met aandacht beluister de toespraak werd een speciaal voor deze samenkomst gemaakt feestlied gezongen. De penningmeester, de heer C. Leunis, bracht verslag uit van de gevoerde actie tot versteviging van de kas. De afdelingen hadden ieder op verschillende wiize een, bedrav bijeen gebracht. Afgedragen werd 115,76. De actie van het dage lijks bestuur bi) oud-leden- kerke- aden en kerkvoogdijen, postreke- ïinghouders enz. bracht ruim 250 op. Van de gelegenheid tot felicite- en werd druk gebruik gemaakt. Je heer Wijtman te Middelburg •irak namens Verbond en Prov. lommissie; Ds. Jansma te Zaam- lag namens de Kerkeraad, waarbij ïjj ook nog in het bijzonder het zerk van de pas overleden oud- ilgemeen secretaris de heer C. Ta- jank herdacht. De heer P. K. Dees te Terneuzen sprak als eerste secretaris van de Ring, de ge meente-secretaris, de heer J. W. •Cusee namens het gemeentebe stuur en de heer P. de Leeuw na mens de Ring Jonge Kracht, ter wijl hij voorts als 2e voorzitter van de Ring de voorzitter geluk wenste met het feit, dat hij ook bijna 30 iaar als Ringbestuurder werkzaam is, waarvan 23 jaar als voorzitter. De voorzitter dankte alle sprekers voor de goede wensen. In de pauze werden de aanwezi gen getracteerd en zorgde de afd. Hoek nog voor muziek. Na de pauze voerde Zaamslag een toneelstuk op: „Achter de wol ken schijnt toch de zon". Dit stuk uit het leven werd op verdienste lijke wijze vertolkt. Alle spelers en speelsters hadden een passende rol In de nacht van Zaterdag op Zon dag omstreeks half twee is een 68- jarige man, die in een tot woon schuit verbouwde sleep woont, wel ke in de Prinsengracht te Amster dam ligt, beroofd. De man was 's avonds uit ge weest en kwam omstreeks half 2 thuis. Toen hij het deurtje opende van de zeer kleine woonschuit, was er iemand binnen, die hem op het zelfde moment met een met zand gevulde kous een klap op het hoofd gaf. De oude man verloor zijn be wustzijn en zakte in elkaar. Toen hij kort daarna weer bij kennis kwam, bleek de overvaller te zijn verdwenen met een portefeuille, waarin een bedrag van ongeveer 800 zat. De aanrander bleek reeds enige tijd in de woonschuit te hebben vertoefd en deze grondig te hebben doorzocht. Zo was de peluw van het bed geheel open geknipt en de inhoud over de vloer uitge strooid. Het slachtoffer is aanvankelijk naar een ziekenhuis vervoerd, maar is daarna bij familie onderge bracht. De gevolgen van de klap en hun spel werd met een lang- waren niet zo ernstig. - i Dn nnllllO ctol T OOfl durig applaus beloond. 't Was al laat toen de voorzitter na een woord van dank de verga dering met het „Onze Vader" sloot. De Ring mag terug zien op een geslaagde jubileum-samenkomst en zal daaruit zeker moed, lust en kracht putten om het werk als vanouds voort te zetten. De politie stelt een uitvoerig on derzoek in. DODELIJKE KLAP. Een ruzietje om niemendal heeft Zondagmiddag ten huize van de familie Van D. in de Ja cob Catsstraat te Den Haag de dood van een der huisgenoten ten gevolge gehad. Toen er tegen vijf uur een bo terhammetje gegeten zou worden kreeg de 13-jarige Kees van D. ruzie met de 27-jarige A. van T., kostganger bij de familie Van D. omdat hij geen zin had het brood te snijden van T., die verloofd was met ee;i zuster van Kees, werd wat korzelig door deze wei gering. „Ach Joh, schiet op", riep hij en h" gaf zijn aanstaand zwa- gertje een klap. Deze klap kwam zo ongelukkig aan, dat de jongen ter plaatse overleed. De politie heeft Van T. in be waring gesteld. Op het in beslag genomen stoffelijk overschot zal WEER INVOER VAN WIJNEN UIT FRANKRIJK. Naar wij vernemen heeft de Franse minister van landbouw de invoer van 500 ton kaas uit Ne derland, wuarin de handelsover eenkomst tussen Frankrijk en Nederland voor de eerste helft van dit jaar voorziet, thans vrij gegeven. Dat betekent, dat nu van Ne derlandse zijde toestemming wordt gegeven, het wijncontii:ent van 25 millioen francs beschik baar te stellen, zodat binnenkort weer wijnen uit Frankrijk zullen worden ingevoerd. MOTORRI JDER VERONGELUKT. Gistermiddag verloor de motor rijder D. Hooyberg uit Purmerend tengevolge van een kuil in de weg aldaar de macht over het stuur en botste met een snelheid van 60 km per uur tegen een boom. Hij was op slag dood. Leden van de afd. Hoek gaven enkele muzieknummers ten beste. De secretaris van het C.J.M.V., de heer Jansen Klomp, sprak over: „Waarom Ringwerk?" Hij zei te moeten spreken over wat we eigen lijk allemaal al weten. Toch is het nodig er regelmatig op terug te komen. De bevolking van het Ver bond is een vlottende bevolking en telkens moet de waarde van het Ringwerk naar voren worden ge bracht. De afdelingen zien het vaak niet meer als noodzakelijk. Vroeger waren de Ringvergaderin- gen evenementen, men hoefde maar een vergadering te beleggen en het liep gesmeerd. Né de be vrijding zijn er moeilijkheden in het gehele land gekomen en daar om werd door het Verbond een brouehere uitgegeven „Bondswerk in Ringverband", waarvan hij de inhoud bij de leden wel bekend veronderstelde. In het Ringwerk gaat het om het samen genieten, samen de moeilijkheden oplossen en het samen dragen van de verantwoor delijkheid. De Ringvergaderingen moeten Ducdalf omgevaren. Het gaat met de ducdalven in de Middenihaven de laatste jaren niet erg naar wens. Nadat er reeds een was ver nieuwd en twee op hun afwerking staan te wachten, werd er Zater dagmiddag weer een het kind van de rekening. Het afgeschutte sleepsctoip „Sarto" uit Zaltbommel, groot 995 ton van schipper J. Rensen raakte de .bewuste ducdalf maar even aan met het gevolg dat het gevaarte onmiddellijk de geest gaf en omviel. Waarschijnlijk was deize duc- cialf al eens eerder aangevaren en onder water zodanig beschadigd, dat hij tegen deze nieuwe stoot niet meer was opgewassen. Voor de jachthaven kan dit straks een groot ongerief beteke nen. Met de nadering van het wa tersportseizoen was het de be doe I ling het verlengstuk van de jacht haven weer aan de nu eitufegeva- ren ducdalf vast te leggen. Men zal er nu Iets anders op moeten verzinnen, want de her stelwerkzaamheden zullen waar schijnlijk wel zoveel tijd in toeslag nemen dat de jachthaven er dit zomerseizoen niet mee geholpen is. Gemeenteraad. De Terneuzense Gemeenteraad is tegen Vrijdagavond bijeenge roepen voor de afwerking van een lijvige agenda. Ter benoeming van een ge meentewerkman (routine-arbei der) te Sluiskil leggen B. en W. de volgende aanbeveling aan de raad voor: 1. W. C. de Feijter; 2. J. de Vos; 3. A. M. G. de Visser; 4. D. Mo- bach. Voorgesteld wordt van C. en J. Hamelink het perceel Nieuwe- diepstraat 66 aan te kopen voor 1800,Dit plan valt in het sa neringsplan der gemeente en is bestemd om te zijner tijd te wor den toegevoegd aan de schoolter reinen, gelegen aan de le Ver bindingsstraat. B. en W. stellen verder voor van de Ver. Chr. Bewaarschool- onderwijs over te nemen het aan de Zandstraat vrijkomende ge bouw en wel voor de som van 8150,De gemeente wil dit pand bestemmen voof jeugdge- bouw en oudeliedensocieteit. In de gemeentebegroting voor 1951 was 'n bedrag van 60.000,- opgenomen voor de aanleg van een sportterrein met gebouwtje aan het westelijk bolwerk. Na de diverse werkzaamheden is nog 13.000,beschikbaar. De bouw van een sportgebouwtje met overdekte tribune is door Ge meentewerken geraamd op 38.000,—. B. en W. achten het met het oog op de toestand der gemeen telijke financiën niet verant woord de tribune te handhaven. Zonder deze tribune bedragen de kosten voor het gebouwtje 20.500.waarin begrepen de aansluiting op het electrisch net en de waterleiding. Tenslotte vermeld de agenda uog de vaststelling van een nieuw ambtenarenreglement en het verlenen van medewerking aan de R.K. school te Sluiskil voor de aankoop van schoolmeu- belen tenbehoeve van een zeven de leslokaal Philips „Wondertuin." Tijdens een gisteravond gehouden vergadering van het bestuur der Harmonie Terneuzen en de mede werkenden aan het in Juni alhier te organiseren Zomerfeest, deelde de voorzitter mede, dat „Philips Wondertuin" gedurende dit feest zal zijn te bewonderen. Zij, die deze „Wondertuin" reeds konden aanschouwen, zijn niet uit gepraat over het werkelijke won der, dat techniek tezamen met kunst hierbij heeft tot stand ge bracht. Het bestuur van de Harmonie kan zich gelukkig prijzen erin geslaagd te zijn Zeeuws-Vlaanderen dit fan tastisch schouwspel op het komend Zomerfeest te kunnen aanbieden. Pionierstersdag V.K.A.J. Zondag had in het Parochie huis alhier, een bijeenkomst plaats van de Pioniersters van de Vrouwelijke Katholieke Arbei- ders-Jeugd in Zeeuws-Vlaande ren. Naast de Geestelijken en de Diocesane leidsters maakten een zestigtal Pioniersters uit bijna alle plaatsen van Z.-Vlaanderen deze studiedag mee. Het laatste uur was gewijd aan mej. Mientje Mertens, die wegens haar huwe lijk afscheid nam van de V.K.A.J. als Diocesaan voorzitster en haar werk overdroeg aan mej. Riet Hopmans. De brug komt, N: ar we vernemen zal de nieu we brug, welke over de West- TENNIS. S. J. E. F. I—Animo II Te Aardenburg speelde Animo U van Terneuzen een wedstrijd tegen S.J.E.F I alhier, waarbij de punte* werden gedeeld. De uitslag was: Heren-enkel: Dr De JongA. Tho- maes 26, 64, 63; J. Bakker A. Vernimmen 46, 36. Dames-enkel: Mevr. Bakkermej. Van Mossevelde 3—6, 75, 79; mevr. De Jongmej. Schippers 3—6, 7—5, 7—9. Heren-dubbel: De JongBakker tegen Van der PeijlVernimmen 5—7, 7—9. Dames-dubbel: mevr. De Jong mevr. Bakker tegen mej. Schippers mej. Van Mossevelde 64, 26, 6—3. Gemengd-dubbelheer en mevr. De Jong tegen mej. Van Mossevelde de heer Van der Peijl 36, 26; sluis zal worden gelegd, volgende ge heer en mevr. Bakker tegen mej. HEDEN: TERNEUZENLuxor-Theater, 8 uur: Bioscoop „Fatale Harts tocht". MORGEN: TEIRNEUEEN: Luxor Theater 8 uur: Biosc. „Fatale harts tocht". Café 's Lands Welvaren, 2-4 uur: Spreekuur Mr. J. A. Burger, lid Tweede Kamer voor de Partij van de Arbeid. AXHL: Het Centrum, 8 uur: Biosc. „Met heilig geweld". Chr. Bewaarschool, 8 uur: Concert door het Sytnpii. or kest van St. Niklaas. Ir Menier, main naam ia Dr. Po- kus, kan ik meeraiden?" vroeg de man met de bolhoed. „Ja stap maar in", zei de auto mobilist. Daarop draaide Dr. Pokus zich om en begon een onwaar schijnlijke hoeveelheid koffers uit het autootje te laden. „Moet dat allemaal mee?" vroeg de bestuurder bedenkelijk. „Ja, alstublieft, iek ben niets zonder deze koffers, niet waer? Ik ben absoluut nul als iek main bagage niet hep", zei de bolhoed dokter. Hij begon de koffers' in te la den, boven op Diederik, die er compleet onder 'bedolven werd. Toen alles stond, was er geen plaats meer voor Diederik, noch voor Dr. Pokus. Maar Diederik zou geen uitvin der zijn, als hij er niets op vond. Een riem om zijn buik vastge bonden aan de koffer, waarop Dr. Pokus troonde en klaar was het en de wagen reed verder. maand ter plaatse arriveren. In verband met de werkzaam heden zal het scheepvaartverkeer van 1 tot 4 Mei overdag ge stremd zijn. Gemeenteraad Wioensdagavond komt de Seis van Gentse 'gemeenteraad om half zeven in openbare vergadering bij een. Na de ingekomen stukken ver meldt de agenda oAs eerste punt de herstemming over het voorstel De Braai om aan de hoofdstraat van de in aanbouiw zijnde 56 wo ningen nabij de Staak de naam te geven van Burgemeester Hoefna gelstraat. In de vorige vergade ring staakten de stemmen over dit voorstel. Verder stellen B. en W. voor 'n stichting in het leven te roepen, die zal worden belast met de ex ploitatie van het zwembad. Naast diverse hamerstukken is er tenslotte een verzoekschrift van de „Sasse vereniging van Ne ringdoenden" tot wijziging van de verordening op de heffing van vennakelijksiheiddbe lasting. Dit verzoek beoogt bij het ma ken van dansmuziek ter gelegen heid van de kermis en carnaval in plaats van een heffing van 20 der entrées een oppervlaktetarief toe te passen. Dodelijk ongeluk. Wethouder J. van Damme t. Maandagmorgen reed de heer J. van Damme met het bestuur van de Boerenleenbank per auto naar Eindhoven voor het bijwo nen van een algemeene vergade ring der Centrale Boerenleen bank. Op de weg van Breda naar Tilburg kwam met grote snelheid een Mercedes-auto aangereden, waarmede de auto uit IJzendijke in botsing kwam, tengevolge waarvan deze laatste over de kop sloeg en de heer Van Damme onder de auto terecht kwam. Ernstig gekwetst werd de heer Van Damme naar het ziekenhuis vervoerd. Bij aankomst aldaar bleek het slachtoffer te zijn overleden. De mede-inzittenden kwamen er beter af. De heer C. Doens klaagde over hevige pijn in het gehele lichaam, de heer Arn. Dellaert, kassier van de Boeren- leenband alhier, bekwam vlees wonden, de heer P. Haverbeke had een hevige bloeding en de heer Fl. Haverbeke liep eeen ge broken neusbeen op en had en kele ontvellingen. Allen werden in het Elisabeth Ziekenhuis ver bonden. De heer Van Damme bereikte Schippers—dhr. A. Thomaes 63, 6—0. TAFELTENNIS. De Terneuzense tafeltennis club, die momenteel een 80-tal leden telt treedt op Woensdag 25 April a.s. voor het eerst naar buiten en komt uit tegen de Yzen- dijkse tennisclub. De ontmoeting zal plaats vinden in het clublo kaal „Centraal" in de Nieuw- straat. KORFBAL. Scampolo ITogo I 14. In het begin ging de strijd ta melijk gelijk op. Scampolo maak te het eerste doelpunt. Dit werd echter door de scheidsrechter af gekeurd. Kort daarop wist de thuisclub toch de leiding te ne men, door op handige wijze ge bruik te maken van een fout bij het uitwerken. De vreugde was van korte duur, want even later was de stand gelijk en binnen vijf minuten hadden de bezoe kers reeds een 12 voorsprong. Met deze stand ging de rust in. Na de rust leek het even, of Scampolo opnieuw gelijk zou maken, maar inplaats daarvan werd de achterstand vergroot tot 13. Nu was het met Scampolo gedaan en toen het even later 14 werd, was de strijd defini tief beslist. Te Baarland speelde Scampolo II een competitiewedstrijd tegen O.D.S. De ontvangende club was niet tegen de betere techniek van de gasten opgewassen en verloor met 16. VOETBAL. PolitieP.T.T. 50. Bij de gisteravond op het terrein der voetbalvereniging „Terneuzen" gespeelde voetbalwedstrijd tussen een elftal van de Gemeentepolitie en van de P.T.T., toonde zich het politiecorps de sterkste. De rust ging in met 20. Na de hervatting voegde het politie-elftal hieraan nog drie doel punten toe, waar tegenover het elf tal van het postaal bedrijf geen enkel doelpunt konden plaatsen. de leeftijd van 41 jaar, was ge huwd en laat een vrouw met i kinderen achter. Het slachtoffer was vlasser en sedert 1949 lid van de gemeente raad voor de K.V.P. en tevens wethouder dezer gemeente. Nieuwe Kerkvoogden. Als gevolg van het besluit van de nieuwe kerkorde in de N.H. kerk, dat één persoon maur een ambt mag bekleden heeft de heer P. Dieleman die diaken en kerkvoogd was, voor het ambt van kerkvoogd bedankt. Door het bedanken van de heer K. de Kraker Abrzn als kerkvoogd zijn in beide vacatures benoemd de heren C. Scheele en P. de Leeuw, u ■J.Vl s: 5 regels 75 cent; 2 ct.; minimum per nummer, of: Adres meer. namiddags 2 uur len en zijn aftreden eft zijn ontslagbrief n gaan van het vol- aan de president: ea democratisch ■eeks raad van men. /ertrouw benoemde n en behoud dat r van Binnenlandse ins de minister van ïo Mo Sjin optreden, is het vorig jaar het ;n storm van protes- eiding van massa burgers in het ge il, die van pro-corn- gezindheid werden oen opgeroepen om lissie der Ver. Na. inificatie en weder- lorea te verschijnen, larop maakte Dr. estie voor alle ter eelde politieke ge- gedeeltelijke ana le Eindere politieke en een ingrijpende i de strafbepalingen COMMENTAAR" SEN. RIDGWAY. int van luitenant- gway, de nieuwe ber der V. N., d, dat de generaal itaar" had op ver- gens welke hij de cneraal MacArthur i nationalisten in de le communisten te i steunen. OMMUNISTISCHE EZEN IN KOREA. meegedeeld, dat de het Amerikaanse al J. Lawton Col- de maand voor een isie verklaard heeft inistische verliezen 50.000 man werden ins heeft verder at de nieuwe mid- ïeraal Pattontank ken dan de Russi- are tank. t LEHMAN OVER IT IEK VAN MAC- lemocratische sena- itanan zou de poli- LiUiur om China te ampzalige gevolgen en „waarschijnlijk g over de Ver. StEU wereld hebben ge- f „een niet te over. bestonci tussen het MacArthur en dat reliefs en president i van MacArthur", or, klinkt eenvou- oppervlakte, maar eigen gewicht'", met alle mogelijke worden verdedigd, niet ten koste van an Europa gaan. SLING NATIONA- TROEPiEN? Courtney Whitney, i MacArthur, heeft ferentie veilklaard VLatthew Ridgway, opvolgde, „na een ie toestand een in ten vervatte Ibood- t departement van gezonden i waarin nalklng van de na- itrijdlkrachten aan- rsterking veui onze litney zeij dat alle in het Verre Oos- unt delen. MacAr- terkte van Tsjiang >en op Formosa op esehat. ZON EN MAANSTANDEN MAAN ZON Apr. 26 27 28 39 5.16 19.59 3.15 horen in de Nederlandse aowel als in de Spaanse taal. De plaats, waar dappere Nederlandse jon gens uit Tres Arroyos afscheid van ons namen om dienst te gaan nemen bij de Prinses-Irenebrigade. „Op dezelfde plaats werden de jongens weer opgewacht, toen zij 12,17 hun plicht gedaan hadden. Een le honderden Nederlanders, be reikte de geestdrift haar hoogte punt. We kregen de indruk, dat zich niemand, maar dan ook nie mand meer in de huizen kon be vinden. Elke straat die we door reden was volgepakt met men sen. Agenten te voet slaagden er tenauwernood in een nauwe sleuf het Centrumkanaal. Het ligt in de bedoeling, dat het bijzonder fonds voor open bare werken over een periode van 16 jaar 3 milliard francs per jaar zal besteden voor de boven genoemde werken, waarvan de kosten van uitvoering op 48 mil liard francs worden geraamd. AMERIKAANSE INFANTE RIE aangekomen Kort na elkander zijn te Tokio de 40e en 45e Amerikaanse divisie infanterie aangekomen. Beide divisies zijn ingedeeld bij de Amerikaanse bezettingstroepen in Japan. landsc Zaken, is Woensdag afge treden. Van gewoonlijk betrouwbare zij de is verklaard f dat Syngman Rhee Dinsdagavond Dr. Tsjo, die als minister van binnenlandse za ken voor het optreden der Zuid- koreaanse politie v e rant woordel ijk van de Labour- in Bevan een uit- jord van de rede- i hebben bewogen Het bestuur heeft a genomen met en Bevan in het Na een besloten leeft het bestuur iqué uitgegeven, verklaard, dat het ring en haar be raden steunt. Het :den van de partij >en. Het bestuur, n lid is, heeft na verklaard, dat de ijk en redelijk" is. rt nogmaals zijn goedkeuring te hechten aan het herbewapeningsplan, „dat als een noodzakelijke bijdrage tot de collectieve veiligheid in de hui dige moeilijke internationale toe stand dient beschouwd te wor den". Attlee, die nog niet hele maal hersteld is, woonde deze vergadering niet bij.

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 3