Chinese tegenaanvallen tot staan gebracht Begin van algemeen offensief Rede van Bevan het Lagerhuis Voorzitter van het C.N.V. over lonen en prijzen uit? in DINSDAG 24 APRIL 1951. 7e Jaargang No. 1712. Verschijnt dagelijks N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneazen. In het Maandag door de leiding van het Achtste Amerikaanse leger te Tokio uitgegeven communiqué wordt medegedeeld, dat de Chinese strijdkrachten aan het gehele Noord-Koreaanse front tegenaan vallen hebben ingezet. Er was een hevige strijd met de Verbondenen gaande. De eerste tegenaanvallen werden aan het Weste lijke front uitgevoerd om later tot het gehele Noord- Koreaanse front te worden uitgebreid. In de cen trale sector wisten de Chinese troepen door de geallieerde stellingen te sijpelen. Maandagochtend werd ten N. W. van Hwatsjon hevig gevochten. HET AMERIKAANS LEGIOEN EN HET CONFLICT TRUMAN—MACARTHUR. De voorzitter van het Christelijk Nationaal Vak verbond, de heer M. Ruppert, heeft dezer dagen opnieuw het standpunt van het C. N. V. ten aanzien van het probleem der lonen en prijzen uiteengezet. De heer Ruppert wees er op, dat de regering de prij zen niet in de hand heeft, omdat de internationale markt hierin zulk een voorname rol speelt. Spoedbijeenkomst van de Labourfractie Wilson afgetreden „Scheveningen 183" vlot Grote Papierfabriek in Nieuw Zeeland WEERSVERWACHTING HOOGWATER. LABOURPARTIi Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoof dred a eteur 1. van de Sande. Redactie-adres: Noordstraat 5557 Terneuzen Tel- 2510 Na 5 uur TeL 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 4,55 per kwartaal- Per week 37 cent. Losse nummers 7 cent Rubriek kleine Advertenties 5 regels 75 et.; iedere regel meer 15 ct. Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot des namiddags 2 uur. Advertentieprijs per mm 12 ot minimum per advertentie 1,80 CHINEZEN VOEREN VER STERKINGEN AAN. In het westelijke gedeelte van de centrale frontsector vielen de Chinezen ter regimentssterkte aan (waarbij een regiment ver moedelijk een 1000 man stertk is), ondersteund door vuur van 150 mm houwitsers. Stafofficieren der Verbondenen verklaarden dat die aanvallen zich „mogelijk tot een algemeen tegenoffensief kunnen ontwikke len!". De Verbondenen hebben zich in dit gebied ingegraven in hoge heuvels, 6 tot 10 km N. O. van Tsjipori. In de eerste van het front ont vangen -berichten wordt gemeld, dat de communisten slechts over kleine afstanden door de Gealli eerde linies zijn gesijpeld. De Verbondenen voeren tegen aanvallen uit om het verloren ter. rein te heroveren. In het communiqué van het 8ste Amerikaanse leger is toegegeven dat de Verbondenen in de nacht van Zondag op Maadag gebied hebben moeten prijs geven. De Chinezen voeren verster kingen aan. CHINEZEN VESTIGEN EIEN BRUGGENHOOFD. Chinezen vielen aan het centra le front in golven aan en zwerm den in het Westen over de rivier de ImdjiiL Volgens frontberichten hebben de Chinezen een 24 km breed bruggenhoofd over de Imdjln ten Noorden van Moensan gevestigd. Ten Oosten van de weg Seoel Koemhwa, in de centrale sector, is een Chinese troepenmacht „ter sterkte van een divisie" gepene treerd. Voorts is ten N. W. van Tsjoen- tsjon, even beneden de 38ste breedtegraad, een smalle wig in de stellingen der Verbondenen ge dreven. Stafofficieren in Tokio verklaar den, dat ,,dit de grote aanval zou kunnen zijn". ZWARE GEVECHTEN. Ten O. van de weg Seoel Koemhwa drongen de Chinezen door hun overweldigende nume rieke overmacht de strijdkrachten der Ver. Naties terug. De Verbondenen ondernamen tegenaanvallen en herwonnen enig terrein. In weerwil van „ontzaglijk zwa re verliezen" zetten de Chinezen hun aanvallen voort. Ten W. van Hwatsjon, ongeveer 26 km ten N. van de 38ste breed tegraad, zijn zware gevechten aan de gang. Oök hier hebben de Chinezen 'n penetratie tot stand gobracht. Officieren der Ver. Naties aan het front zeiden er van overtuigd te zijn, dat de Chinezen zouden kunnen worden tegengehouden. Zij gaven evenwel toe, dat de strgd „een ernstig aanzien" had gekregen. De Verbondenen ondernemen hevige tegenaanvallen om verlo ren terrein te herwinnen, hoewel officieren van mening zijn dat zjj aan de Chinese aanvallen mee geven". CHINEES OFFENSIEF TOT STAAN GEBRACHT NA VERBITTERDE STRIJD. De troepen der Verbondenen bebben Maandag tegen de middag het Chinese offensief in de weste lijke sector van het 169 km brode front op Korea tot staan gebracht na een nacht van verbitterde strijd, waarin de Geallieerde linie even ten N. van de 38ste breedte graad onder het geweld van de Chinese aanval enigszins werd teruggenomen. De gehele nacht door hadden de Chinezen bij helder maanlicht golf na golf in een frontale aan val uitgezonden, waarbij de aan vallers volkomen waren blootge steld aan het moordend vuur van de Verbondenen. Tegeni het aanbreken van de dag werd het Geallieerde sper vuur in de westelijke sector onder steund door Geallieerde vliegtui gen. De Chinezen zouden de afgelo pen 18 uur in het westen meer dan 1000 man hebben verloren. Een militaire woordvoerder ver klaarde, dat de siu-atie aan het centrale front, waar de troepen der Ver. Naties de afgelopen nacht zioh ten Z. van Hwatsjon hebben teruggetrokken, „zeer -be wegelijk" was. In de Noordelijkste punt van de Geallieerde „zak" in deize sector hebben de Verbondenen de gehele naieiht verwoed gevochten in de heuvels ten Z. van Tsjorwón, 30 km ten. N. van de 38ste breedte graad. Volgens A.F.P. wordt de sterkte van het tussen de stuwmeer van Hwatsjon en de Imdjin In de strijd geworpen Chinese troepen op 400.000 man geschat. VERKLARING VAN TAFT. Op het jaarlijkse banket van de Amerikaanse vereniging van dag bladuitgevers heeft de republi keinse senator Robert Taft ver klaard, dat de politiek van pres. Truman inzake Korea „een aan moediging tot agressie" was. Hij zette zijn standpunt uiteen in een debat met de democratische senator Paul Douglas. f De laatste wees op het gevaar- van het bombarderen van Chinese 'luchtbases, zoals Taft dit voor stelde. Dit' zou, aldus Douglas, de Russische en Chinese luchtstrijd krachten kunnen uitdagen tot een algehele aanval, wat mogelijk een wereldoorlog tengevolge zou heb ben. Taft was van mening, dat het opvoeren van de strijdkrachten boven 3.500.000 man de economie van de Ver Staten zou ruïneren, hetgeen het land in handen van het communisme zou spelen. VERBONDENEN TERUG OP NIEUWE DEFENSIELINIES. De Verbonden legers zijn giste ren in goede orde langs het groot ste gedeelte van het Koreaanse front op nieuwe verdedigingsstel lingen teruggetrokken, aldus een bericht van het achtste leger. Over welke afstand is terugge trokken, meldt dit communiqué niet. Tengevolge van de voortduren de aanvallen van geallieerde vlieg tuigen waren bij het vallen van de avond 1800 Chinezen gedood of gewond. Voor zover uit de door de cen suur vrijgegeven berichten vult op te maken, wordt de grootste Chinese druk uitgeoefend ten Z. van Koemhwa. Deze stad, op 30 km ten N. van de 38ste breedte graad, was het Noordelijkste punt uat de geallieerden hebben be reikt. In het communiaué van Maan dagavond werd gemeld, dat de verbondenen stand houden langs de Imdjin, waar in het Westen een regiment, dat tracht de rivier iver te steken, hevig is bestookt door de geallieerde luchtmacht en de artillerie. De aanvallen ten N. en ten W. van Hwatsjon werden eveneens tegengehouden. Op verschillende punten wor den infiltraties gemeld. De cor respondent van Reuter bericht, dat de Chinese opmars zich uit strekt langs een boog van 65 km van Korangpo even boven de 38- ste breedtegraad in het Westen HET NED. DETACHEMENT Het Nederlands detachemen Verenigde Naties heeft zich than: wederom in Noordelijke richtin: verplaatst en zich bij zijn onder deel gevoegd. Het is hierbij in de reserve ge nlaatst en belast met de patrouil legang tegen guerilla's, die achtei de frontlijn zijn achtergebleven. ZUID-AFRIKA EN KOREA. De Zuidafrikaanse minister van Defensie F. C. Erasmus heefl Maandag te Kaapstad verklaard, dat Zuid-Afrika niet in een oorlog met China wil worden gewikkeld. In geval de oorlog in Korea zou worden uitgebreid, zal de Zuid afrikaanse escadrille uit Korea worden teruggetrokken teneinde langs Jongtsjon naar Hwatsjon in de Zuidafrikaanse Unie of el- en dan langs een lijn van 95 km ders te worden gebruikt, aldus de naar de Oostkust. minister. Het uitvoerende comité van het Amerikaanse legioen van aud-strijders heeft Zondag beslo- en geen stelling te nemen in de controverse tussen president Truman en generaal MacArthur. Het comité heeft zich echter uitgesproken voor de strategie, zoals de generaal deze heeft aan bevolen, en heeft het aftreden van de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, Dean Acheson, geëist. Verder werd de eis tot uitsluiting van de USSR buiten de Verenigde Naties en hulp aan de Chinese nationalis ten voor de herovering van het moederland gesteld. EISENHOWER NAAR ITALIË. Generaal Eisenhower, opper bevelhebber van de Noord-Atlan tische strijdkrachten, zal Woens dag en Donderdag eenheden van het Italiaanse leger en de lucht macht in Noord-Italië inspecteren. Aneurin Bevan, die als minis ter van Arbeid is afgetreden heeft Maandagmiddag in het La gerhuis zijn standpunt uiteen gezet. Inflatie en prijsstijging in de gehele wereld waren veroorzaakt doordat de Verenigde Staten het bewapeningsprogramma niet ge leidelijk genoeg waren begonnen, aldus Bevan. Engeland kan zijn nieuwe grote bewapeningspro gramma niet uitvoeren zonder zgn economie en die van de ge hele wereld te benadelen, aldus Bevan, die er op aandrong „zich niet te scharen achter de anar chie van het Amerikaanse kapi talisme". Volgens Bevan willen de Ame rikanen hun aandeel aan de be wapening niet verkrijgen uit be perking van het verbruik of uit bezuinigingsmaatregelen, doch uit een verhoogde productie. Binnenkort zou het percentage, waarmee de Amerikaanse econo mie wordt vergroot ten behoeve van de wapenproductie, alleen gelijk zijn aan het totaal van de consumptie in Engeland. Als het zover gekomen was, zou van de schaarse materialen zoveel gevergd worden, dat de burgerlijke economie van de westelijke wereld buiten Ameri ka zou worden ondermijnd. Mas sale werkloosheid zou het gevolg zijn. Bevan verklaarde, dat vol gens zijn zienswijze de levens standaard en de sociale diensten gelgke tred moeten houden met het defensieprogramma. „Er van uitgaande, dat wij in een bewa peningsprogramma zijn betrok ken, dat met deze overwegingen geen rekening hield, kon ik niet langer lid van de regering blg- ven", aldus Bevan. Volgens Bevan zou het Sow- jet-Russische communisme in ieder westelijk land een hele reeks Trojaanse paarden inzet ten, indien de economie wordt ontwricht, de levensstandaard verlaagd of industriële verwar ring geschapen. Uit de begro ting bleek duidelijk dat de mi nister van financiën alle hoop op tegenhouden van inflatie had laten varen. De begroting had de zakenwereld verenigd, de con servatieve oppositie tevreden ge steld en de eenheid in de La- bourpartij verbroken, aldus Be van. Vervolgens deed Bevan een persoonlijke aanval op de minis ter van financiën Gaitskell. „Dit ministerie heeft te veel econo men als adviseur en bovendien het ongeluk een econoom als mi nister te hebben", aldus Bevan. Hij beschuldigde Gaitskell ervan honderd millioen pond sterling per jaar voor de financiering van de bewapening te hebben „gesto len", uit het nationaal verzeke ringsfonds, waaraan de arbei ders hebben bijgedragen. Kreten van verontwaardiging klonken, doch Bevan herhaalde zijn beschuldiging. Even later maakte hij een gebaar naar de rijen der conservatieven en vroeg: „Wat is Uw antwoord, wanneer de vandalen binnenko men en hier gaan zitten?" Bevan eindigde zijn rede als volgt: „Ik zeg nog steeds, dat er slechts één hoop is voor de mens heid en dat is het democratisch socialisme. Er is slechts één par tij in Engeland die dat kan be reiken, en dat is de Labourpar- tij". Hij deed een beroep op zijn partg, dat zij zich niet door de eisen van liet ogenblik van haar pad zou iaten afvoeren. Enge land moest tonen, dat het bereid was al het noodzakelijke te ver richten vsor eigen verdediging, niet alleen met de wapens, doch met de geestelijke krachten van zijn volk. De leden van het Lagerhuis, die in groten getale waren opgeko men, begroetten zijn rede niet met applaus of met enige andere demonstratie maar onmiddellijk nadat Bevan was uitgesproken, klonk geroezemoes van stemmen. Op de vraag van het conserva tieve lid sir Waldron Smithers, of het niet de plicht was van de regering de datum van de alge mene verkiezingen bekend te maken, werd van regeringszijde geen antwoord gegeven. Er zijn margeregelingen voor handel en industrie getroffen en de werkgevers hebben van hun centrale de oproep ontvangen de loonsverhogingen niet door te be rekenen in de prijzen, maar het is de vraag of die maatregelen doeltreffend zijn, zo betoogde de heer Ruppert. Op de margeregelingen is de publieke controle uitgesloten. Zeer belangrijk noemde hij het verder, dat er wel een beheerste loonpolitiek wordt gevoerd, maar dat de prijzen veel meer worden los gelaten. Op het niet naleven der loon- bepalingen staan sancties, terwijl de oproep van de werkgevers zonder gevolgen in de wind kan worden geslagen. Natuurlijk zul len verscheidene werkgevers aan de oproep gehoor geven, maar of zij het allen zullen doen is een vraag. Ten opzichte van de loonpoli tiek wees de heer Ruppert er op, dat die alleen is door te voeren, is het publiek en ook de arbei ders er achter staan. Helaas is het vertrouwen der arbeiders in het gevoerde beleid aan het ver minderen. Dit nu noemde de heer Ruppert uitermate verdrietig. De regering heeft nu toegezegd ten aanzien van verschillende ar tikelen forser op te treden (schoenen, textiel). Bij onvol doende medewerking is zelfs een dwingende prijsregeling in het vooruitzicht gesteld. Maar zo zeide de heer Ruppertwij ge loven niet erg, dat er een aan vaardbaar geheel van maatrege len zal komen. De regering ba seert zich veel te veel op de prijsdalingen van de wol, katoen en tin, die echter incidenteel kun nen zijn. Overigens waardeerde Hedenmorgen wordt een spe ciale spoedbijeenkomst van de Engelse Labourfractie gehouden om de kabinetscrisis te bespre ken. Morrison en andere minis ters worden verwacht. Men verwacht, dat Bevin zal worden opgevolgd door Alfred Robens, parlementair secretaris van het ministerie van brandstof en energie. Maandagavond is officieel door het kabinet van de premier het aftreden bekend gemaakt van Harold Wilson als minister van II»ndel. In de aankondiging van Wil sons aftreden werd tevens ver klaard, dat de inhoud van de brie ven, die gewisseld zijn tussen Wilson en de eerste-minister, met zn 1 worden gepubliceerd, omcb t Wilson er de voorkeur aan geeft, zijn standpunt heden in een iade voor het Parlement bekend te maken. de heer Ruppert het, dat de re gering na een weigerachtig begin ertoe gekomen is bereidheid te tonen scherper op te treden inza ke de prijsvorming. Men gaat nog wel niet ver genoeg, maar het verheugeude is, dat er enige kentering is ontstaan. De heer Ruppert zette dian het standpunt van het C.N.V. uiteen ten aanzien van de 5% consump tiebeperking. Er behoeft niet over te worden gesproken of deze nodig is. Het is alleen de vraag, of de maatregelen zo zijn, dat deze consumptiebeperking zonder nadere maatregelen niet zal stijgen. Gelukkig is nu met de regering een bevredigende op lossing gevonden. Behoudens een verdere verslechtering van de economische toestand zal de con sumptiebeperking inderdaad niet meer dan 5% bedragen. Vindt toch een meer duurzame over schrijding van de 5% consumptie beperking plaats, dan komt dat meerder voor compensatie in aan merking met inachtneming van de dan eventueel gebleken ach terstand. Dat betekent, dat de compensatie zo nodig terugwer kende kracht zal verkrijgen. In nader overleg met de Stichting van de Arbeid zal dit geschieden op nader te bepalen tijdstip en in nader te bepalen vorm. De heer Ruppert uitte de verwachting en de hoop, dat werkgevers en werk nemers elkaar in dit opzicht zul len weten te vinden. Ook ten aan zien van de inperking van de luxe consumptie, zoals autorijden op Zondag, drank, snoeperij, duur roken, luxueuse reizen dienen eveneens maatregelen te worden genomen, opdat alle groepen in de noodzakelijke beperkingen delen. Verder acht de heer Ruppert het noodzakelijk, dat de statistie ken, betreffende de verdeling van het nationaal inkomen worden verfijnd. Er kan nu reeds worden geconstateerd, dat er 4% ver schuiving is geweest ten nadele gen, die aanvankelijk zullen door gaan en het betalen van een aan deel in de premies. In het alge meen zal de invoering echter de lusten van de staat gaan verlich ten en dat is gunstig, daar de sa nering van het staatsbudget een volksbelang is. Wanneer men thans met het oog op de slechte tijden de invoering uitstelt, bete kent dit zeker niet een verhoging, van de kans op inwerking-treden later. Bovendien kan men een verzekering, die premiebetaling eist, alleen invoeren, zolang de normale lonen stijgende zijn. Ook moet men een wet als deze in werking doen treden, als de werkgelegenheid het grootst en de werkloosneid het geringst is. Een groot voordeel van deze wet is, dat zij verdere fondsvorming in de hand werkt ten bate van de nationale economie. De heer Rup pert acht het dan ook gewenst, dat men deze zomer of dit najaar nog met de premiebetaling be gint, waarna de uitkeringen kun nen aanvangen in het volgend voorjaar. De kotter „Scheveningen 183", die op 14 Maart pp het Scheve- ningse strand liep is Maandag middag omstreeks 3.55 uur tij dens hoog water door de „Sche veningen 6" van Van der Zwan en de „Scheveningen 84" van Van der Toorn, vlotgesleept. Het bootje werd de hu ven binnenge bracht en zal daar op de Sche- veningse werf worden gerepa reerd. De Nieuw Zeelandse minister van bosbouw, Ernest Corbett, heeft Maandag bekend gemaakt, dat Nieuw-Zeeland een papier fabriek zal bouwen teneinde een eventueel tekort aan kranten papier in Australië en Nieuw- Zeeland te voorkomen. De -bouw van deze fabriek ml 140 millioen gulden kosten. Het zal de grootste industriële onder neming van Nieuw-Zeeland zijn. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Dinsdagoch- van het inkomen uit arbeid. Die tend tot Dinsdagavond, verschuiving is ten goede geko men aan de groep, die men ge makshalve kan noemen de onder nemers, maar daaronder schuilen Iets warmer. Licht tot half bewolkt. Droog weer. Zwakke tot matige .wind uit Zuidelijke richtingen. Iets ho- ook de kleine middenstanders en Kere temperaturen dan gisteren, de kleine rentetrekkers, die van die verschuiving waarschijnlijk in het geheel niet geprofiteerd hebben. Tenslotte heeft de heer Rup pert nog gepleit voor een spoedi ge invoering van de Werkloos- heidwet, waarbij men dan een aanvang zou moeten maken met die arbeidersgroepen, omtrent welke men ervaringen heeft door andere sociale wetten. De invoe ring zal betekenen het overbren gen van zakelüke lasten van de staat op het bedrijfsleven, al zul len in de aanvang de lasten van de staat toenemen door de over- bruggings- en andere uitkerin- WOENSDAG 25 APRIL. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 3.53 4.28 5.08 5.18 n.m. 4.29 5.04 5.44 5.54 ZON EN MAANSTANDEN. ZON MAAN op onder op onder Apr. 24 5.26 19.51 6.07 25 5.24 19.53 0.24 6.53 26 5.22 19.54 1.34 7.5» 5 regels 75 cent; ct.; minimum per lummer, of: Adres meer. namiddags 2 uur en en zijn aftreden ïft zijn ontslagbrief i gaan van het vol- lan de president: ia democratisch jeks raad van men. ertro-uw benoemde en behoud dat van Binnenlandse ns de minister van o Mo Sjin optreden. 3 het vorig jaar het n storm van protes ting van massa- burgers in het ge- l, die van pro-com- gezindheid werden >en opgeroepen om issie der Ver. Na. nificatie en weder- orea te verschijnen, arop maakte Dr. istie voor alle ter ïelde politieke ge- gedeeltelijke am- e andere politieke n een ingrijpende de strafbepalingen COMMENTAAR" 1EN. RIDGWAY. nt van luitenant- ;way, de nieuwe oer der V. N., d, dat de generaal taar" had op ver- gens welke hij de aneraal MacArthur nationalisten in de e communisten te steunen. OMMUNISTISCHE EZEN IN KOREA. neegedeeld, dat de het Amerikaanse al J. Lawton Col- de maand voor een sie verklaard heeft nistische verliezen >0.000 man werden ns heeft verder it de nieuwe mid- eraal Pattontank ten dan de Russi- are tank. LEHMAN OVER II EK VAN MAC- emocratische sena- iiman zou de poli, rtüur om China te impzalige gevolgen en „waarschijnlijk g over de Ver. Sta- wereld hebben ge- „een niet te over. bestond tussen het MacArthur en dat 'chefs en president c van MacArthur", ar, ^klinkt eenv-ou- oppervlakte, maar ei-gen gewicht'", met alle mogelijke worden verdedigd, niet ten koste van in Europa gaan. TING NATION A TROEPEN? Courtney Whitney, i MacArthur, heeft ferentie vertelaard datthew Ridgway, opvolgde, „na een le toestand een in en vervatte Ibood- t departement van gezonden( waarin naiking van de na. trijdlkrachten aan- •sterking van onze litney zei) dat alle in het Verre Oos- nnt delen. MacAr- terkte van Tsjiang »en op Formosa op eschat. ZON EN MAANSTANDEN. ZON MAAN Apr. 26 27 28 39 op onder op onder 5.22 19.54 1.34 7.59 5.20 19.56 2.22 9.21 5.18 19.58 2.54 10.50 5.16 19.59 3.15 horen in de Nederlandse zowel als in de Spaanse taal. De plaats, waar dappere Nederlandse jon gens uit Tres Arroyos afscheid van ons namen om dienst te gaan nemen bij de Prinses-Irenebrigade. „Op dezelfde plaats werden de jongens weer opgewacht, toen zij 12.17 hun plicht gedaan hadden. Een owuju, waaiv/HUGi ciiag- le honderden Nederlanders, be reikte de geestdrift haar hoogte punt. We kregen de indruk, dat zich niemand, maar dan ook nie mand meer in de huizen kon be vinden. Elke straat die we door reden was volgepakt met men sen. Agenten te voet slaagden er tenauwernood in een nauwe sleuf het Centrumkanaal. Het ligt in de bedoeling, dat het bijzonder fonds voor open bare werken over een periode van 16 jaar 3 milliard francs per jaar zal besteden voor de boven genoemde werken, waarvan de kosten van uitvoering op 48 mil liard francs worden geraamd. AMERIKAANSE INFANTE RIE aangekomen Kort na elkander zijn te Tokio de 40e en 45e Amerikaanse divisie infanterie aangekomen. Beide divisies zijn ingedeeld bij de Amerikaanse bezettingstroepen in Japan. landse Zaken, is Woensdag afge treden. Van gewoonlijk betrouwbare zij de is verklaard> dat Syngman Rhee Dinsdagavond (Dr. Tsjo, die als minister van binnenlandse za ken voor -het optreden der Zuid- koreaanse politie verantwoordelijk van de Labour- n Bevan een uit- >ord van de rede- i hebben bewogen Het bestuur heeft n. genomen met en Bevan in het I. Na een besloten ïeeft het bestuur iqué uitgegeven, verklaard, dat het ring en haar be raden steunt. Het aden van de partij >en. Het bestuur, n lid is, heeft na verklaard, dat de ijk en redelijk" is. ct nogmaals zijn goedkeuring te hechten aan het herbewapeningsplan, „dat als een noodzakelijke bijdrage tot de collectieve veiligheid in de hui dige moeilijke internationale toe stand dient beschouwd te wor den". Attlee, die nog niet hele maal hersteld is, woonde deze vergadering niet bij.

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 1