Vlees zal nog meer in prijs stijgen UIT DE PROVINCIE Nare dagen FONTEIJN DE ZWARTE VLEK Van Sprang De vieespositie van Nederland Britse Minister van Arbeid afgetreden HULST Cei Nam aanvankelijk de uitvoer van vleeswaren in de laatste maanden grote vormen aan, het tekort aan blik halveerde vrij plotseling de export en leidde tot een stopzetting van de import. Er zijn nog geen middelen gevonden om ut het blik- tekort te voorzien. De beperking van de vleeswaren- export mag niet ten koste gaan van de uitvoer naar de V. S., doch zal neer komen op die naar andere landen, met name naar Engeland, dat verreweg de grootste afnemer is Tweede Kamer TERNEUZEN AXEL. BIERVLIET BRESKENS. i Verdrijf de periodieke pijnen J ten dat lome, lusteloze gevoel«f direct en afdoend mei een paar/ OOSTBURG. VOGELER WORDT VRIJGELATEN. TELEFOO Vraagt onze kosteloze folder met prachtige kleurenfoto's Desgewenst vrijblijvend demonstratie aan huis S KLEDINGMAGAZIJN Herengracht 4C Telefoon 3713& 's-Gravenhage 's-IIertogenbos Uit Gei Oli 41 (pit werd meegedeeld door de tieer Johan de Veer, voorzitter van bet bedrijfschap voor vee en vlees, welks commissie van bij stand een openbare vergadering heeft gehouden te Den Haag. In zijn uiteenzetting over de huidige toestand merkte de heer De Veer op, dat de vleesmarkt sinds het najaar een constant ka rakter vertoont De consumentenprijzen voor vlees hebben zelfs enige verlaging ondergaan. j In Maart bedroegen de gemid delde consumentenprijzen voor rundvlees per tog zonder been 3 83 tegen 4,04 in September 1950 en voor varkenevlees 3,25 resp. 3,33. De lagere vleesprijzen zijn ten dele te danken aan da hogere op brengsten van de afvallen, in het bijzonder die van dc huiden. Ook de slaohtvarkensmarkt vertoonde in de afgelopen maan den een vrij rustig beeld. Tot voor kort bewogen de prijzen zich tus sen 2 en 2,10 per kg geslacht gewiebt. Ten aanzien van het baconcon- tract met Enigeland deelde de voorzitter mee, dat werd overeen gekomen in de periode van 1 Ja nuari tot 1 October 1951 een hoe. veelheid van 30.000 ton 'bacon te feveren tegen ongeveer 240 per 100 kg. In deze hoeveelheid is begrepen de 4000 ton, welke in 1950 te wei nig werden geleverd. In het laat ste kwartaal van dit jaar zal bo vendien nog 10.000 ton moeten worden uitgevoerd. Voor dit kwantum is de prijs nog niet vast gesteld. Hij legde er de nadruk op, dat eir inspanning voor nodig zal zijn deze 40.000 ton bacon te leveren. Hiervoor zijn 800.000 varkens no dig en die dienen er in de voor Ibaconbereiding g schikte ge widhtsklasse te komen. De maatregelen van bet bedrijf schap zullen er voor een belang- rijk deel op gericht zijn de leve ring van, bacon zo goed mogelijk Se waarborgen. De vartkensmesters nemen over bodige risico's, zo merkte hij op, indien zij zich bij een wat .gunsti ger markt voor zware varkens op de zwaanmesterij gaan toeleggen. Dan ontstaat weer oen te groot aanbod van zware varkens, waar door prijsdalingen onvermijdelijk zijn. In zo'n toestand kan niet wor den gerekend op maatregelen, die In de Tweede Kamer zal Dins dag worden gestemd over het amendement van de heer C. van den Heuvel op art. 29 van het wetsontwerp tot unificatie van de accijnzen. De heer Van Sleen (P- v. d. A.) zal in deze vergadering behou dens goedkeuring van de Kamer de volgende vragen stellen aan de Minister van Binnenlandse een ondersteuning van de markt voor zware varkens beogen. DE UITVOER VAN VLEES WAREN. De uitvoer van vleeswaren be droeg in het eerste kwartaal van 1951 ruim 18.000 ton (Je kwar taal 1950: 6200 ton) met ecu waarde van 55 millioen. Hiervan ging ruim 2100 ton naar Amerika (Ie kwartaal 1950 630 ton), waarvan de waarde on geveer 10 millioen gulden bedroeg Naar zijn mening komt men in >na land hier in een kwetsbare positie. Werden er in Mei 1939 nog ca. 325.000 landbouwpaarden geteld, in Mei 1950 waren dit er slechts ruim 25.000 stuks. De aanfok in Mei heeft dc 20.000 stuks zeker niet overtrof fen, waarvan er nog ca. 6000 wer den geslacht. Bovendien werden er nog 24.000 stuks van de Nederlandse stapel geslacht. Uitgevoerd werden J000 stuks, terwijl het aantal de- tructies op 6000 stuks kan wor den geraamd. Men moet derhalve rekenen op een verdere inkrim ping van de paardenstapel met 20.000 stuks in een jaar tijds. Hy liet hier een waarschuwend woord horen aan paardenfokkers ^grs kunnen terugzien op het moei en houders en degenen, die de me. zaanl werk der voorbereiding Geslaagde bazar. Toen Zaterdagavond de man van het rad van avontuur voor de laat ste maal prachtprijzen had ver draaid, de bussen in de werptent voor de laatste maal omlaag rin kelden, de geweren voor de laatste maal geladen waren, de laatste heerlijke wafel in een fijnproevers mond verdween, de laatste rimpel tjes in het waterbekken uitvloeiden tot niets en „Good night" het laat ste plaatje werd gedraaid, toen konden zij, die aan de voorberei ding van de bazar, welke werd ge houden ten bate van het openbaar kleuteronderwijs, met genoegen constateren, dat het aantal bezoe kers der bazars de 2000 was bena derd. De gelukkigste 1000ste bezoe ker, waarvoor een prachtprijs was gereedgehouden, bleek de heer L. Dieleman te zijn. De organisatoren en medewer- navolging en succes is bij voortan' verzekerd, zo besloot spr. zijn rede De commissies plaats zal de klok worden geluid. Na aankomst op de begraafplaats zal het luiden 30 sec. voor 8 uur op houden, waarna om precies 8 uur Vervolgens werd overgegaan tol twee minuten stilte in acht wordt de vorming van de diverse commis- genomen. De vlaggen zullen die sies van 't campagne-comité Axel. avond halfstok hangen. Deze werden als volgt samenge- De Oostburgse gewijde plaats op steldCommissie voor publiciteit en het kerkhof is een geschenk van de bijeenkomsten: de heren A. van gehele burgerij. De Plaatselijke Ge- Eck, A. Th. 't Gilde, J. C. Vink en meenschap meende, dat de offers D. C. Wolfert. Commissie voor ad- die Oostburg voor zijn bevrijding ministratie: de heren W. A. den moest brengen, nimmer vergeten Boggende, A. C. van Baal en C. mochten worden. De gewijde plaats Schieman Cz. Commissie voor per- is een eenvoudig, doen smaakvol soneelsbijdragen en speciale giften: monument aan de ingang van de de heren Eug. Maes, J. C. van Driel begraafplaats, ontworpen door en H. Overdulve. Commissie voor mevr. Mien Ruijsuit Amsterdam, woon- en zakenwijken: de dames Mevr. MesserHeijbroek ver- mevr. VisserBuma, mevr. Maas- vaardigde het beeldhouwwerk. De Lippens, mevr. Heijnsdijkde inscriptie der gewijde plaats luidt: Blaay, mevr. SwetsGilijamse en „En Hij geve U vrede". Wika Lubbers, benevens de hOiGii Viering verjaardag van P. A. Wondergem, A. Dekker—H.m. de Koningin. Vermeulen en H. J. Legrand. Het voorzitterschap der reeds sa- De Oostburgse Oranje-vereniging mengestelde commissies zal worden heeft voor de viering van de ver- iDgedragen aan de heren Vink, Den jaardag van H.M. de Koningin een 0 .a*vi n f.nwi on rroct on 9 l'fian chanisatie in hun bedrijven te vei hebben doorgevoerd, dat ook zij 'n taak hebben voor de economische, weerbaarheid van ons volk in deze tijd van politieke onrust. Met betrekking tot de verorde ning verzekering slachtdieren '49 De totale uitvoer in 1950 van deelde hij mee, dat er o.nde.tiar.de- de producten uit de vee- en vlees- lingen gaande zijn tussen een aan- sector bedroeg ruim 200 millioen tal slagersfondscn en het centraal gulden tegen circa 130 millioen in 1949. Vergeleken met 1949 liep in '50 de uitvoer van rundvee en paar den terug, dooh de uitvoer van vleeswaren, vers vie s en spek steeg van circa 95 millioen tot 183 millioen. De uitvoer van darmen verte genwoordigde in 1950 een waarde van bijna 12 millioen. Ten opzichte van 1949 is de binnenlandse vleesprod.uctie in '50 -iet circa 50 procent toegenomen (in 1949: circa 265.000 ton en in 1950: bijna 400.000 ton). De in voer van vlees met inbegrip van slachtvee vertegenwoordigde ca. 18.000 ton vlees met been, de uit voer 72.000 ton. Het totale vlees verbruik in het binnenland be. droeg bijna 360.000 ton, d.i. ruim 35 kg per hoofd van de bevolking. DE PAARDENSTAPEL. Zonder in te gaan op dc ont wikkeling van de veestapel wilde hij toch een uitzondering maken voor wat betreft de paarden stapel. bureau slachtveeverzexermgen waarbij zal worden g tracht te komen tot een oplossing van de gerezen moeilijkheden. De heer De Veer merkte nog op, dat de vleesprijzen in de toekomst duurder zullen worden, omdat de kosten van de grondstoffen hp- ger zijn geworden. Deze verho ging wordt veroorzaakt door het wegnemen van een deel van de subsidie op het veevoeder. In de vergadering werd er op aangedrongen, dat het publiek volledig wordt ingelicht inzake de exporthandelingen> opdat het niet ae indruk zou krijgen, dat de sla gers het aansturen op prijsopdrij ving. Le voorzitter deelde mee, dat de toestand op het ogenblik zo is, dat er een surplus is, dat export mogelijk maakt. Zou de vleespostie moeilijker worden en gevaar opleveren voor dt binnenlandse voorziening, dan wordt die export verminderd. Primair blijft de binnenlandse voorziening, aldus de voorzitter. maar met des te genoegen oj het verkregen resultaat. Vernielzucht. Enige weken pieldden wij, dal een twintigtal jonge boompjes staande tussen de Midden- en Westsluis op grove wijze met een nies waren bewerkt. Na speurwerk mocht het dezer dagen de recher che gelukken de daders, een viertal nog jeugdige scholieren, te achter halen. De Britse minister van Arbeid, Aneurin Bevan, is Zondag afge treden. Hij was lid van de linker vleugel van het Kabinet. De officiële mededeling van Bevans aftreden, uitgegeven door het bureau van de minister-presi dent, zegt, dut de minister is af getreden uit protest tegen de be groting, die hij verkeerd achtte op grond van de hoge militaire uitgaven. Verder verwierp hij de begroting, omdat deze „prijsstij gingen als een middel tot vermin dering van de consumptie door de burgers" beoogt. Dit betekent, volgens Bevan, een begin van het teniet doen van die sociale voorzieningen, waar de Labour-partij bijzonder trots op is." Het was bekend, dat Bevan ver schil van mening had gehad met zijn collega's in de ministerraad, omdat de minister van Financien had besloten brillen en kunst gebitten, die verstrekt worden volgens 't nationale gezondheids plan en tot nu toe vrij waren, ziekenhuis, waar Attle^ herstel lende is van een zweer aan de twaalfvingerige darm. Naar verluidt zal Bevans af treden geen grote portefeuille- wisseling veroorzaken. Zeer bo - nenkort zullen de benoemingen van een nieuwe minister van Ar beid en van een nieuwe groot zegelbewaarder, welke functie wijlen Ernest Bevin bekleedde worden bekend gemaakt. In een brief aan Attlee, waarin hij zijn aftreden bekend maakte schreef Bevan o.m.: „de begro ting is volgens mij verkeerd op gezet, omdat deze er niet in slaagt de lasten der uitgaven eerlijk over de verschillende klassen te verdelen. Zij is verkeerd, omdat zij gebaseerd is op 'n militair ver bruik voor het komende jaar op zulk een schaal, dat dit niet te bereiken is zonder een ernstige verspilling bij het besteden." Inzamelingsactie 1951 van het Neder 1. Rode Kruis. Vrijdagavond werd in de trouw zaal van het stadhuis te Axel een bijeenkomst gehouden uitgaande van de afd. Axel van het Ned. Ro de Kruis. Behalve het afdelingsbestuur, waarbij de heren dokter Boor en dokter Schiltman, waren hier ook aanwezig de heren Visser Smit, lid van het H. B. van het Ned. Rode Kruis en Van Gestel, secr. van het Kringbestuur, benevens talrijke da mes en heren genodigden uit onze gemeente. Nadat door de voorzitter van de afd. Axel, de heer A. P. le Feber, een welkomstwoord was gesproken ging men over tot de agenda. Aangezien de lij sten-collecte, die voorheen tamelijk bevredigende re sultaten opleverde, thans niet meer voldoet, zal men nu een andere methode volgen. Rode Kruis, werk van naastenliefde. Het H. B.-lid, de heer Visser Smit nam hierna het woord en schetste allereerst de doelstelling van het Rode Kruis als een werk van naastenliefde, dat geboren werd in oorlogsellende en dat iéders waardering en steun ten vol le verdient. Zonder regeringssub-- sidie arbeidend is het afhankelijk van de offervaardigheid en „good will" van het volk en naarmate daarvan kan dit volk ook steun verwachten. Zowel om zijn vredes- als oor- logstaak dient het Rode Kruis meer bekendheid te verwerven. Niet in de eerste plaats om geld, doch om de liefde der bevolking te winnen gaat het. Dan komt zo bewjjst de praktijk het geld van zelf. Deze campagne zal een open baring voor u zijn, zei spreker. De technische zijde der campagne. Teneinde een succesvolle cam pagne te verzekeren is te Den Haag opgericht een centraal campagne comité waarin vele prominente fi guren zitting hebben. Ieder op eigen terrein zal het Centr. Comité de inzamelingsactie met alle moge lijke middelen propageren en sti muleren. Vele commissies zijn hier toe gevormd. In horderden plaat sen in ons land vindt deze sedert vorig jaar begonnen werkmethode Loggende en Wondergem. Ais aig. voorzitter van het Axelse campag ne comité zal fungeren de heer A. H. van der Lee. Nadat de installatie had plaats gehad werd door de heer Le Febei een slotwoord gesproken. Met na druk zeide de heer Le Feber ten slotte dat het afdelingsbestuur niet naast, maar achter het campagne comité zal staan en naast de lopen de werkzaamheden aan de campag ne volledige steun zal verlenen. De verschillende commissies van het Axelse campagne comité zullen eerstdaags hun werkzaamheden be ginnen. Moge het een succes wor den voor het Rode Kruiswerk. Concert op de Markt. Ter gelegenheid van de verjaar dag van H.M. de Koningin zal de Kon. Harmonie van Biervliet Maandag 30 April op de Markt een concert van populaire marsmuziek geven. Ook het eerder aangekondigde concert van Zondag 29 April, be doeld als generale repetitie voor het muziekconcours te Hulst, zal doorgaan. Jaarvergadering V.V.V. In het Gemeentelijk Ontspan- Zaken: 1. Kan de Minister mededelen tegen welke datum het reeds Hpl_„tpn meerdere malen ^"gekondigde Bevan nam zijn besluit Zaterdag wetsontwerp inzake toeslag op een onderh0ud met minister- worPde™ednienJ? president Attlee in een Londens 2. Is de Minister niet van oor deel, dat met spoed dient te wor den ingegrepen en ucht hij het daarom niet noodzakelijk, dat in afwachting van de totstand koming van bovenbedoelde wet aan ae gepensionne-rden een voorschot wordt uitgekeerd? Bij een tussentijdse verkie zing in Harrow West (Middlesex) is de conservatieve partij er in geslaagd haar zetel in het parle ment te behouden. ningslokaal had Zaterdagavond de jaarvergadering van V.V.V. plaats, welke zich in een druk bezoek ver heugen mocht. Uit het uitvoerig jaarverslag bleek dat het tijdens de Breskense winkelweek door de stafmuziek van de Stoottroepen ge geven concert een tekort van f 500 had opgeleverd.- De door V.V.V. aangekochte bunkers in de duinen vinden gretig aftrek als strandwoning. Het ledental steeg in 1950 met meer dan 100 en is thans 189. Tijdens "de pauze werd ter be strijding der kosten een verloting gehouden. - Met een gezellige avond waaraan de accordeonband „Miriam" en de „Palmyra Hawaiïans" hun mede werking verleenden werd deze ge slaagde jaarvergadering besloten. Aanleg Jachthaven. Bij de A.N.W.B. bestaan plannen tot het aanleggen van een jachtha ven alhier, waarvoor van de zijde der Rijkswaterstaat alle medewer king is toegezegd. Als plaats voor de jachthaven is aangewezen het uit te baggeren gedeelte achter de schuif van de veerboot. De Nationale herdenking. Bij de nationale herdenking op 4 Mei a.s. wordt een stille tocht ge- irganiseerd naar de begraafplaats. De stoet wordt geformeerd voor het gemeentehuis om 19.45 uur. De weg naar de begraafplaats zal in volkomen stilzwijgen te voet wor- prograinma samengesteld, waaraan alle ingezetenen van oud tot jong iets kunnen hebben. 's Morgens om 9.30 uur worden de kleuters van de Openbare en R.K. Kleuterscholen aan de school afgehaald en in optocht naar het Ledeltheater gebracht. Hier wor den enkele aardige filmpjes ver toond, terwijl de Kinderen ook ge- tracteerd worden. 's Middags worden de kinderen van de lagere scholen in volgorde van de R.K. lagere school, de Chi Nationale- en de Openbare lagere scholen met tamboers afgehaald en naar het Ledeltheater gebracht Ook voor hen worden er enige films vertoond. Om twee uur wordt de jaarlijkse estafette gehouden, waaraan door de leerlingen van de genoemde scholen wordt deelgeno men. Na afloop volgen in het Le deltheater enkele films en worden de leerlingen getracteerd. Om 5 uur en om 8.15 uur worden in het Ledeltheater filmvoorstellin gen gegeven. Bij iedere voorstelling draaien de volgende films: Onze rinses als padvindster; Inhuldiging van Koningin Juliana; de Doop van prinses Beatrix en het Koninklijk bezoek aan Engeland. Van 7 tot 8 uur geeft De Harmo nie een concert op de Markt, ter wijl om 9.30 uur de nieuwe op tochtverlichting zal worden overge dragen. Deze wordt door de Oran je-vereniging en de winkeliers-ver eniging aan de Harmonie aangebo den. waarna er tot slot een rond gang door de gemeente zal volgen. Gemeentelijk beplantingsplan. Er wordt thans een gedeelte van het gemeentelijke beplantingsplan uitgevoerd. Langs de wegen o.m. Brouwerijstraat en de Zuidzandse- straat worden weer bomen ge plant, die de gemeente binnen en kel jaren een vrolijk aanzien zullen geven. Adviseur Belgische Boeren bond sprak te Ooslburg. Voor het Comité Benelux in W. Zeeuws Y'Iaantieren sp.uit in Oostburg Prof. C. Boon uit Leu ven, economisch adviseur van de Belgische Boerenbond, over de agrarische verhouding iussen België en Nederland. Prof. Boon zei o.m., dat er in de Belgische landbouw steeds tegenkanting is geweest wat betreft de samen werking in de economische unie als gevolg van het economische systeem, dat in Nederland voor de landbouw werd toegepast, en de achterstand op technisch ge bied van de Belgische landbouw. Deze tegenstand is slechts ge leidelijk vervaagd, mede doordat tengevolge van het economische stelsel in Nederland de prijzen der landbouwproducten hier te lande aanmerkelijk lager zijn dan in België. Spr. zei vervolgens, dat vele ministersconferenties niet tot een bevredigend resul- den afgelegd zonder vlaggen of taat leidden en dat tenslotte pro vaandels. Voor de eerste maal zal de plech tigheid op de begraafplaats plaats vinden op de gewijde plaats, welke ian in alle stilte officieel in ge- iruik zal worden genomen zonder toespraken, in overeenstemming net de geest, die onze gevallenen lezielde. Het strooien van bloemen is toe gestaan. Tot bij aankomst aan de begraaf- Robert Vogeler, de Amerikaanse zakenman, die door een Hongaars gerechtshof tot vijftien jaar gevan genisstraf is veroordeeld op be- «rhuldiging van spionnage zal worden vrijgelaten, aldus heeft het Hongaarse ministerie van tsuiten- tiindse Zaken bekend gemaakt. In een kort communique wordt gezegd dat onderhandelingen tus sen de V.S. en Hongarije tot een overeenkomst hadden geleid, tie VS boden als compensatie aan vêrscheillende gerechtvaardigde eisen van de Hongaarse regering in te willigen, aldus de mededeling. Vogeler werd samen met Edgar Sandlrs, een Brit, in 1949 gearres teerd. Zij werden in Februari 1950 veroordeeld op beschuldiging van industriële spionnage en sabotage. Vogeler was vice-president van de „International Telephone and Tele graph Corporation". Op het ogen blik van zijn arrestatie had hij het toezicht op de Hongaarse onderaf deling van de maatschappij te Boe dapest. Roman door 35) NIEK VAN DER ZWAAN. Nadruk verboden „Ger," zei ze, terwijl die ver velende tranen weer in haar ogen kwamen, „mijn echte, hartelijke gelukwens. Dat jullie in lengte /an dagen gelukkig met elkaar mogen zijn." Toen wendde ze zich om en viste de tranen uit haar ogen Maar Wijnandse pakte haar bij de smalle schouders en draaide .iet meisje naar zich toe. „Ik kan me begrijpen, kind, wat er op dit ogenblik in je om moet gaan. Want mijn geluk wordt vergald door de gedachte, lat jij van me houdt en „Ssst!" Ze legde een vinger op dj'n lippen. Daarover wil ik niets horen," antwoordde ze beslist. „Dat blijft onder ons. Ik zal heel gelukkig zijn, als ik weet, dat jij het bent. Laat mij rustig hier werken, want ik heb dit werk, dit bedrijf lief gekregen. Dat is mijn geluk. Heb alsjeblieft geen medelijden met mij, dat veraf schuw ik. En maak je zelf geen zorgen over mij. Ik heb je al eer der gezegd, dat ik anders ben, dan de meeste vrouwen en dat ik er al lang overheen ben. Ik heb er geen verdriet van, dat ik je nu verloren heb. Integendeel' ik ben tevreden, omdat jij de vrouw ge kregen hebt, van wie je houdt. Wordt gelukkig met elkaar, dan ben ik het eveneens." „Mag ik je dan bedanken voor alles, wat je voor ons gedaan hebt?" Ze schudde olijk ontkennend het hoofd. „Ook dat mag niet. Zo, nu praten we er niet meer over. En zou je nu niet naar huis gaan? Naar bed? Want ik denk, dat ie de vorige nacht wel niet veel ge slapen zult hebben. Vooruit, in gerukt, mars!" Ze poogde hem met een vriendschappelijk duwtje naar de deur te dringen, maar hij bleef staan en keek haar lachend aan. „Als ik je niet bedanken mag toch wel het recht met m'n per soneel te doen, wat ik wil. Juf frouw Jacobs, morgen gaan we naar de notaris. Wij beiden. En dan zullen wij van „Uitgeverij Wijnandse" een firma maken. En dan zijn de beide firmanten Ger Wimandse en Miep Jacobs, be grepen? Met ingang van de eer ste der volgende maand bent U niet langer juffrouw Jacobs, de pi ocuratiehoudster, maar mejuf frouw M. Jacobs, medefirmante van „Uitgeverij Wijnandse". Een hoogrood overtoog haar. „Neen, antwoordde ze beslist. „Dat wil ik niet." „Maar ik wil het wel", ver volgde Wijnandse koppig. „Zo'n vrouw als jij bent, kan ik niet meer als ondergeschikte gebrui ken. We worden compagnon, be grepen? U krijgt, medezeggen schap in de zaak. Ik ga weldra cok kinderboeken uitgeven en dat zal om te beginnen jouw af deling worden. Beschouw dit dan aJs een beloning voor al je ijver en toewijding voor de zaak, als ik je niet bedanken mag voor wat je privé voor me gedaan hebt. Zo, en nu gaan we slapen, com pagnon." Zaterdags stonden er in fle goed. Daarom kan ik niets ver- adver- anderen. Maar als baas heb ik plaatselijke krant twee adver tenties. In de eerste werd de ver loving bekend gemaakt tussen Wijnanuse en Tini en in de twee de de omzett.ng van zijn bedrijf in een firma, waardoor Miep Ja cobs deelgenote werd. Dit laatste had nog al wat voeten in de aai de gehad, want Miep stond er beslist op, dat zij haar spaargel den, tezamen ruim vijfduizend gulden, in de zaak zou steken. Dan heb ik tenminste enigszins het idee, dat het in werkelijkheid ook voor een klein deel mijn be drijf is." Wijnandse had er in toe gestemd, hoewel hij zelf vol doende had. Daan en zijn vader hadden het die Zaterdag druk met het weg brengen van bloemstukken naar de wóning van Miep, maar ook, die bestemd waren voor Wij nandse en zijn verloofde. En de kletsgemeente knikte eens, toen men de advertenties las en be toogde, dat geld ten slotte altijd met geld trouwt, want die we duwe in Utrecht, nou, die moest ei warmpjes bijzitten. En die Miep Jacobs was ook niet van vandaag of gisteren, die had er zich maar fijn ingedraaid (Wordt vervolgd.) tocollen tot stand kwamen, die de Belgische landbouw bescherm den. In Belgische landbouwkrin- gen wenst men deze protocollen zolang zekere factoren ongewij zigd blijven, veelal te doen voort- bestaan. Uitvoerig ging Prof. Boon hier na in op de technische en organi satorische achterstand van de Belgische landbouw ten opzichte vun Nederland. Als oorzaak daarvan noemde hii het le dat een halve eeuw geleden Neder land zich er op toelegde 'n agra risch land te worden, terwijl Bel gië het meer zocht in de richting1 van industrialisatie. Spr. had de indruk, dat Neder land in de toekomst belangrijke hoeveelheden landbouwproduc ten in België zal kunnen afzetten, doch men zal met verschillende factoren rekening moeten hou den, zo b.v. wit betreft de afzet der tuinbouwproducten met con currentie van Italiaanse zijde, terwijl naar sprekers mening bij de verwezenlijking der unie op dit gebied aan beide zijden slacht offers zullen vallen. Aangaande de verwezenlijking der Benelux verklaarde Prof. Boon, dat men bij de Belgische landbouw van mening is. dat de economische moeilijkheden deze niet verhinderen. De betalings moeilijkheden zullen z.i. niet in Bene'uxverband kunnen worden opjelost, doch Nederland zal door uitbreiding van het handelsver keer de betalingsbalans in even wicht moeten brengen. Tenslotte zei Prof. Boon, dot men in België niet steeds gedacht heeft aan een economische unie voor honderd procent, doch men heeft een soort unie voor ogen geh^d op de voet van de econo mische unie met Luxemburg, waarbij zekere beperkingen van HORLOGEMAKER Noordstraat Terneuzen 0 wcci> nci» i vwAiaww io gucuüuiicr. TERNEUZEN

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 2